[betrekkingen I BETREKKINGEN SIMON DE WIT AANKOMENDE BEDIENDE. rsiVÊRiiïri wiraiiT 8 Anna Faulowna. Texel. Wieringen. TE HOOR TE KOOP HELDERSCHE r.OIIPANT VAN DONDERDAG 9 FEBRUARI 1933. Julianadorp. Callantsoog. 't Zand. AANGEBODEN 2 p. mager Rookspek, /Ylaririeberichten. MR. MS. „VAN NES". Hr. Ms. torpedoboot jager Van Nes, on der bevel van luit. ter zee le kl. J. A. Scholte, is 2 dezer van St. Kitts naar bt. Eustatiüs vertrokken. HR. MS. „HEEMSKERCK". Hr Ms. Ileemskerck, onder bevel van kap ter zee C. ter Poorten, was Maandag 60 mijl N.W. van Sagres Point. Luit. ter zee te ld. A. M. Hekking, adjunct chef, bij de marine kustwacht te Amsterdam, is aansewezijen voor den dienst in Oost-Ind.e en zal 29 Maart aan boord van het m.s. hr. Huygens uit Amsterdam zijn bestemming vol gen. Luit. ter zee ie kt. P. Kronenberg, off. der artillerie op 's Rijkswerf te Willemsoord, ts is aangewezen vooi den dienst in Oost-Indie en zal 29 Maart met het m.s. Chr. Huygens uit Amsterdam derwaarts vertrekken. Off. van den M^.D. 2e kl. P. de Winter, die bestemd is voor den dienst in Oost-Indië en oorspronkelijk was aangewezen om 10 de zer met de Kota Baroe uit Amsterdam daar heen te vliegen, zal nader per vliegtuig van de K. L. M. 16 dezer zijn bestemming volgen. Kap.-luits. ter zee H. F- —da en A. C. van der Sande Lacoste, aai rgund is uit Oost-Indië terug te k; i 25 Jan. aan boord van het m.s. Ma. t. Aldegonde van Tandjong-Priok vc i. worden 14 dezer te Genua en daarna hier te lande terug verwacht. Luits. ter zee J. H. van Rinkhuijzen der ie, zoomede E. C. J. van der Horst en A. van Miert der 2e kl., aan wie vergund is uit Oost- Indië te repatrieeren, worden met de Mamix van St. Aldegonde 14 dezer te Genua en daar na hier te lande terugverwacht. Luit. ter zee 2e kl. B. J. G. Schokking, die bestemd is voor den dienst in Oost-Indië, zal 15 dezer met de P. C. Hooft uit Amsterdam derwaarts vertrekken. Luit. ter zee 2e kl. A. M. Valkenburg, on langs uit Oost-InJé teruggekeerd, wordt 14 dezer geplaatst bij de Onderzeedienstkazerne te Willemsoord. Geslaagd voor hoogeren rang. Sergeant-torp.maker L. Groenhuijzen, id. H. 'J. van den Weterink, korporaal-torp.maker B. J. Danckaerts, id. H. Reijtenbach, id. G. C. Rappoldt id. H. W. Baars, id. C. Darphorn, id. P. de Bruijne, id. H. Hoogland, id. L. J. Zagt, id. M. A. de Brabander. Aangewezen om per Indrapoera den 22en Februari '33 var. Priok naar Nederland terug te keeren: Luit. ter zee der ie kl. Jhr. J. F. W. de Jong van Beek en Donk, idem A. de Booij en ofl. M.S.D. ie kl. C. van Leijden. Als voren per Marnix van St. Aldegonde, den 25en Januari '33 van Priok: Matroos ie kl. W. J. Romijn. bevordering. Stoker der ie kl. E. Gey tot stoker-olieman, I Febr. '33. Idem 2e kl. G. J. Heikamp tot stoker ie kl., I Febr. '33. Met ontslag uit den zeedenst. Kleermaker C. L. den Herder, 1 Maart '33. Overplaatsingen. Maj.-monteur A. W. Kroon van Kaz. O.zdt. naar Kaz. A'dam (Radiodienst), 10 Febr. '33. Serg. der marns. H. Zaalberg van Wacht schip Willemsoord naar de Kooij, 10 Febrb. '33 Serig..-timmerman J. van Hoek van de Kooij naar Wachtschip Willemsoord, 10 Febr. '33, Serg. der marns. P. van der Walle. Aange wezen voor keuring voor uitzending naar de tropen in de maand Maart '33, indien hij daar voor geneeskundig geschikt wordt bevonden. Bevordering. 23 Dec. '32: stoker-o.man C. Sturk tot kor poraal-machinist. 27 Dec. '32: id. T. Van Bruggen tot idem. 1 Jan. '33: matroos ie kl. A. Minderhoud tot kwartiermeester; d. F. A. Collignon tot korpo raal-telegrafist. 25 Jan. '33: korp.-macht. J. de Wit tot ser geant-machinist; serg.-bottelier C. Kat tot majoor-bottelier C. Hofman tot sergeant-bot- telicx. ie Febr. '33: kwartiermr, A. van Duist tot bootsman. 22 Jan. '33 per s.s. Costa Rica uit W.-I. in Nederland teruggekeerd: Korp. der mars. F. Bogaard. 2 Febr. '33 per m.s. Johan de Witt in Ne derland teruggekeerd: Bootsman A. D. Lutterlof, serg.-konst. W. EL van Schaik, serg.-bofmr. T. J. A. Lubke, sergeant-machinist A. J. Hoemans, kor poraal-machinist D. Lgget, korp.-macht Lol, korp.-monteur W. J. Ie Granse, id. J. Pleit, id.H. P. de Vries, id. P. J. Bosdijk, id. A. J. F. van Arnhem, id. W. H. Wijsman, ma troos ie kl. A. J. Legerstee, id. M. Kempeners, id. J. E. W. v. d. Berg. id. S. Wijtkamp. id. P. de Lege, id. A. H. van Tol, id. H. J. Kolen brander, id. M. Heijblok, id. H. G. Boumans, id. E".. de Bruijn, id. G. van der Oort, id. W. Stekelbos, id. C. in 't Veld, id. C. W. van der Ven, id. J. A. v. der Hooven, id. W. P. J. Duijn. id. A. M. Weijer, id. J. H. Hovius, id. P. Louwerse, id. G. A. Vos, id. G. Bijl, id. C. E. van Vliet, id. I. F. J. Gorthals, id. T. Plan- tinga, matroos 2e kl. M. van Wijngen, id. M. J. Herlé, marinier ie kl. C. Nat, id. P. van Proosedij id. T Salm. OOST-INDIE. Overgeplaatst van Hr. Ms. Flores naar 'den dienst der conservatie de off. van deu M.S.D. 1 ^en Eïertog en de luit. ter zee der 2e kl. H. A. V. R. bn. Lawick; van den dienst der conservatie naar de marinekazerne Oed- joeng de luit. ter zee der ie kl. F. W. van Overeem; van Hr. Ms. de Zeven Provinciën naar Hr. Ms. Soemba de luit. ter zee der 3e kl. A. NB. de Vos van Steenwijk; van Hr. Ms. Java naar het marinevliegkamp Moro- krembangan de off. van adm. ie kl L A van Houte. Geplaatst: bij den dienst der conservatie de luit. ter zee der 2e kl. J. J. Hagendoorn; bi] de marinekazerne Oedjong de off. van gez. der 2e kl. dr. J. W. F. A. van den Berg de Bruyn, beiden verwacht uit Nederland; bij de marinekazerne Oedjoeng de off. van adm. ie kL M. J. C. Klaassen; bij het marinevlieg kamp Morokrembangang de off.-vlieger 2e kl. J. M. Uytenhout, beiden verwacht uit Ne derland. Vergund om naar Nederland terug te kee- ren aan deti_oft'. van adm. der 2e kl. H. D. Wiggers en den luit. ter zet der 2e kl. A. P. L~ de Gelder. De serg.-maj.-adm. K. J. de Haas van het reg. kust-artillerie wordt met ingang van ïb Febr. a.s. gedetacheerd bij het landstormver- band Alkmaar te /lkmaar. De adj.-onderoff.-adm. J. M. Kooreman, vin het ie reg. onbereden artillerie, wordt met ingang van 16 Febr. a.s. gedetacheerd bij het reg. kustartillerie te Den Helder. Aan den dienstplichtige A. F. L. de Quant, van het reg. kustartillerie, is bij beschikking van den M. v. D. uitstel van ie oefening ver leend voor den tijd van één jaar. De adj.-onderoff.-adm. W. P. Overduijn van het reg. kustartillerie wordt met ingang van 16 Febr. a.s. gedetacheerd bij het korps maga zijnbeheerder der artillerie met standplaats Brielle. VEREEN. TOT BEVORDERING VAN BIJENTEELT IN NEDERLAND. Afd. Den Helder. Woensdagavond hield bovengenoemde afdeeling hare jaarvergadering in één der lokalen van de Chr. School aan de Korte- vliet te Koegras. Volgens de presentielijst waren slechts 7 leden aanwezig. De Voorzitter was met kennisgeving afwezig, zoodat de Secre taris, de heer Jac. Kiljan de leiding der vergadering op zich neemt. Volgen eenige mededeelingen en inge komen stukken. Het hoofdbestuur be richtte de te late aanvrage om subsidie voor een leezing, zoodat die niet meer kon worden toegestaan. De Secretaris van Ring 8, is gaarne bereid hier een lezing te komen houden. Na voorlezing van een desbetreffende circulaire wordt besloten om adhaesie te betuigen aan «en ingediend voorstel voor de aanstaan de Alg. Vergadering, tot instelling van een Commissie van Redactie voor het Maandblad der vereeniging. Hierna is het woord aan den Secretaris voor het Jaarverslag over 1932. Hieruit memoreeren wij het volgendedat op een enkele uitzondering na steeds de zelfde kern van personen ter vergadering aanwezig is. Gehouden zijn 5 vergade ringen, 1 lezing en 1 excursie in de maand Juli. I Bij den aanvang van het jaar waren er 31 leden, 4 bedankten, zoodat er thans 27 leden zqn. De beurt was vervolgens aan den Penningmeester, de heer D. Abbenes. De vergadering wordt een oogenblik ge schorst, om de heeren P. van Dijk en J. Blokhoff gelegenheid te geven de be scheiden na te zien. Na heropening deelden genoemde heeren mede alles in de beste orde te hebben bevonden. De ontvangsten hadden bedragen f 107.65, de uitgaven f 74.50, zoodat er een voor- deelig saldo was groot f 33.15. Bij de bestuursverkiezing was aan de beurt van aftreden de heer T. Speur. Met overgroote meerderheid van stemmen wordt deze herkozen. LICHTBEELDEN-AVOND. Door do Ger. Evang. Commissie werd Woensdagavond om 5 uur voor kinderen en om 8 uur voor de ouderen een licht beeldenvoorstelling gegeven in een der lokalen van de Chr. School te Koegras. Het Ger. Evang. Zangkoor verleende hierbij zijn medewerking. Bij beide ge legenheden was er tamelijk wat belang stelling. VERGADERING CENTRAAL GENOOTSCHAP. Maandagavond j.I. hield de afdeeling Callantsoog van het Centraal Genootschap van Kinder Herstellings- en Vacantie- kolonies haar jaarlijksohe algemeene ledenvergadering in het lokaal van den heer P. de Haan alhier. De voorzitter, de heer Jb. v. Scheijen, opent de vergadering met een woord van welkom. Hij spreekt zijn teleurstelling uit over de slechte opkomst. De notulen worden vervolgens onveranderd goedge keurd en vastgesteld. Voorzitter deelt mede, dat het Gemeente bestuur weer een subsidie van f 50. heeft toegestaan voor 1933. Het bestuur wil de vrouwen van leden tevens als lid beschouwen natuurlijk zonder contributiebetaling waardoor het mogelijk wordt uit deze dames, indien noodig, het bestuur aan te vullen. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming bij acclamatie aangenomen. De goedkeuring van het hoofdbestuur zal worden gevraagd. Uit de rekening en verantwoording blijkt,dat de uitgaven over 1932 bedroegen f 452.05®. De uitgaven waren f 90.87®, zoodat er op 1 Jan. 1933 een batig saldo was van f 361.18. In het jaarverslag vinden we vermeld, dat in 1932 één meisje werd uitgezonden. Aanvankelijk zou dit zijn voor 2 termijnen. De heeren doktoren vonden overplaatsing naar Nunspeet noodzakelijk. Gezien de goede flnancieele toestand der afdeeling besloot het bestuur dit advies op te volgen. Aan de activiteit van den heer J. Vos Jbz. is het te danken, dat het ledental der vereeniging, ondanks de bedankjes, niet achteruit gegaan is. Bestuursverkiezing. Na de stemming blijkt, dat de heeren S. Kooger en Jn. Sleutel herkozen zijn. Inplaats van den heer P. Vos werd thans gekozen mevr. H. C. van Meerten—Zuêlen. Rondvraag. Mevr. Rreebaartvan der Horst vraagt hoe het dit jaar zal komen met de inning der kwitanties. De heer Jn. Vlas neemt dit weer op zich. fe,he.er s- Kooger vraagt in hoeverre het bestuur vrijheid van handelen heeft e van de uitzending der kin- De heer Daalder vindt die vrijheid zeer gewenscht. De vergadering besluit het bestuur blanco mandaat te verleenen Daarna volgt sluiting. BILJARTWEDSTRIJD. Vrijdagavond a.s. zullen de leden van de sociëteit alhier, een biljartwedstrijd spelen tegen leden van de biljartclub uit 't Zand. Er wordt gespeeld volgens eenj vastgestelde handicap, zoodat we een, spannende wedstrijd kunnen verwachten. De wedstrijd vindt plaats in het lokaal van den heer P. de Haan, alhier. BILJARTWEDSTRIJDEN. De uitslag van de op j.1. Dinsdagavond bij den heer de Wit alhier gespeelde biljartwedstrijden tusschen de groepen 2a en 3a van de Biljartvereen. „Holland's Noorderkwartier" is als volgt: gewonnen door de groep Schagen li partijen en door de groep 't Zand 5 partijen. Voor Schagen speelden mee de heeren R. Delver, C. Bontes, W. v. Ekeren en W. Streutker, terwijl voor 't Zand uit kwamen de heeren W. de Wit, J. Brak, T. Blokland en J. v. Woesik. Op Vrijdagavond a.s. zal de eerste ont moeting tusschen 11 biljartspelers van hier tegen 11 leden der Sociëteit te Callantsoog bij de Haan plaats vinden. Gespeeld zullen worden partijen van 60 caramboles libre, waarbij handicap wordt toegepast. BENOEMING. We vernamen, dat met ingang van 9 dezer tot kaasmaker aan de kaasfabriek te Westerland Wieringen is benoemd onze plaatsgenoot Jn. Bos. VERKOCHT. Het woonhuis met zaak in rookartikelen van mevr. wed. P. Ruis is uit de hand verkocht aan mevr. wed. K. Oud, thans te Winkel. Met ingang van Vrijdag 10 dezer zal de nieuwe eigenares de zaak betrekken. Behalve de affaire in rook artikelen, welke blijft bestaan, zal tevens een scheersalon worden ingericht. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: W. Hoogehuis van Me- demiblik. Vertrokken: Mw. F. de Kievit naar Den Helder; D. Stompedissel naar Scha gen; Mw. F. Oosthof naar Den Heider; H, Nauta naar Wonseradeel; Mw. A. Rol naar Alkmaar; D. Smit en eöhtg. naar Schagen. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. GEBOREN: Johanna Petronella Maria, d v. C. H. van Kuyeren en C. B. Koning; Petronella Elisabeth Marie, d. v. A. W. Blom en C. M. Moerel. ONDERTROUWD: W. Hoogerhuis en A. M. Sins. POLITIE. t' Gevonden: een handbeschermer, een mandje met voetbalkleeding. Verloren: taschje met kerkboekje, nikkel armbandhorloge, belastingmerk ül étui. EEN JUBILEUM. Heden (Donderdag 9 Febr.) herdenkt mej. Tr. Lont—de Wit den dag, dat zij voor 25 jaar werd aangesteld als kosteres der Doopsgezinde Kerk te Hippolytus- hoef. Gedurende deze 25 jaar heeft de jubilaresse met buitengewoon veel am bitie zich van haar taak gekweten en wijf el en wij er niet aan, dat deze dag voor haar niet onopgemerkt zal voorbij gaan. Den Oever. DAMCLUB „T.O.G." Wij vernemen dat de damclub „T.O.G." op Zondag 12 Februari a.s. een feest avond zal houden in de concertzaal van den heer Jurrie Lont te Den Oever. ZUIDERZEEWERKEN. Door den Directeur-Generaal der Zui derzeewerken zal op Woensdag 22 Febr. a.s. onder goedkeuring van den Minister van Waterstaat, in het gebouw der Zui derzeewerken, Zeestraat 102 te 's Graven- liage, aanbesteden het uitvoeren eenerj oppervlaktebehandeling op een aantal wegvakken in het Noordelijk gedeelte van den Wieringermeer. De raming bedraagt f 21.500.—. Westerland. Voor de vacature van kaasmaker aan de kaasfabriek „Klein Begin" hebben zich 15 sollicitanten aangemeld. Uit deze sollicitanten werd door de vergadering benoemd de heer J. Bos, thans werkzaam aan de „Hollandia"-fabriek te 't Zand (N.-H.), en wel met ingang van 14 Febr. a.s., op welken datum de tegenwoordige functionnaris, de heer Palenstein, gaat vertrekken. 'T BESCHIKBARE KAMER AMEUBLEMENT. Toen Dinsdagavond 't verzegelde hor- loge (waarvan men den tijd van stilstaan mocht raden tijdens den uitverkoop van de firma Ph. Vlessing) aan den dag werd gebracht, liep het. Vermoedelijk is het, zoo dit meer met een horloge ge schiedt, bij het opnemen weder gaan loopen. Nadat de heer Goeinga een half uur had gewacht, liep het nog: t werd toen opnieuw verzegeld en is later blijven stilstaan op 1 uur 21 min. 55 sec. Het ameublement werd gewonnen door den heer Simon Rijk, die met 12058 het dichtst hierbij kwam. FEBRUARI BRENGT ONS NOG HEEL WAT VARIATIE. Op Vrijdag 10 en Zaterdag 11 Febr. wordt voor Volksonderwijs in hotel „Texel" onder leiding van mevr. Jouwers- ma en den heer H. Kraai, door de kinde ren der O. L. School te Den Burg de operette „Reepelsteeltje" opgevoerd. Mevr. v. d. MeulenFlens heeft de begeleiding op zich genomen. „WANTROUWEN". De R.K. Tooneelvereeniging »I. L. B.« heeft het aangedurfd,het moeilijke tooneel- spel Wantrouwen» van K. H. Spjjkman in studie te nemen. De eerste opvoering moeilijkheid, waaruit men" zich schilte- »Ecn fabrikant Ier Horst is doorspecu* latie in groote moeilijkheden geraakt, 0n den avond dat hij aan zijn echtgenoote bekent, dat hij haar vermogen heeft yer. loren, breekt in zijn fabriek brand uit die door een dronkaard wordt gesticht' De fabrikant wordt van brandstichting verdacht, zelfs zijn vrouw en de verloofde van zijn dochter Paula zijn overtuigd van zijn schuld, alleen Paula en een huisvriend Verbeek zijn overtuigd van de onschuld van Ter Horst. Paula verbreekt nu haar verloving en verlooft zich, nadat de on« schuld van haar vader in 't laatste bedrijf aan den dag komt met den ouden huis. vriend Verbeek. Er is prachtig spel gegeven, allereerst willen wij hierbij noemen de vertolking van de rol Ter Horst door den heer Logeman. Reeds zeer dikwijls hebben wij den heer L. zien optreden, doch zulk spel heeft hij nimmer gegeven, vooral d9 opvatting der rol valt bijzonder te roemen. Paula werd vertolkt door mej. E. du Porto, die eveneens 't beste gaf van 't geen ze tot heden heeft gepresteerd vooral in het tweede bedrijf werd keurig spel gegeven. Bizonder moeilijk was de rol van de echtgenoote Van ter Horst, waarbij voor- al veel melancholisch spel voorkomt, deze werd voortreffelijk gespeeld door niej, M. Demison. De rol van Dolf, de ver loofde van Clara, vond in den heer Kievits een goeden vertolker, die van Verbeek in den heer H. Zijm. Ook de kleine rol len kwamen goed tot hun recht; aardig vooral was daarbij 't tooneeltje tusschen Van Dingen (Jb. Gomes) en Greta (H. Ran) Geheel 't stuk werd vlot gespeeld, al leen in het laatste bedrijf kwam een Hippolytushoef. POLITIE. Gevonden: een kinderportemonnaie met eenige centen. Verloren: eeen zilveren vulpotlood. Inlichtingen bij den gemeentebode, te Hippolytushoef. daarvan had gisterenavond in hotel »De Zwaan» plaats; de goede roep die er van uit ging bezorgde de opvoerenden een, van de Woensdaguitvoering, goed ge vulde zaal. Een kort openingswoord werd gesproken door den voorzitter, den heer Kievits, die mededeelde dat dit stuk er niet op gebaseerd was om de lachlust op te wek ken; 't is een tooneelspel zei spr., dat meest diepe ernst brengt, al ontbreken de komische tooneeltjes niet geheel. Zeer in 't kort laten wij hier even de inhoud volgen: rend wist te redden. De heer Kievit sloot weder de uitvoe- ring, waarna een prettig bal volgde ,ït«. .ïti .*te. ate.ate. ate. at*. at£ Morgen is onze beste ij- Vader, Behuwd-en Groot- it vader, de Heer J. VAN BREDER0DE, i? tachtig jaar. Brouwerstraat 33. fc 'x jv •Jrix S? I V" 'JrX* Hippolytushoef. VEREEN. „HUISVERZORGING"!, Bovengenoemde vereeniging hield jl. Dinsdagavond een algemeene vergadering in 't Hotel van den heer D. D. Lont. Aanwezig waren slechts 12 leden. Na opening door de presidente, mevr. de Haan—Bosker, heette deze allen, in 't bijzonder de leden van het bestuur van het „Witte Kruis", hartelijk welkom. Hierna volgden notulen en jaarverslag van de secretaresse, mevr. KoornBer kemeier, welke onveranderd, met dank voor accuratesse, werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag stippen wij aan dat er 257 heele en 84 halve dagen hulp is verleend, dat de vaste verzorgster, mej. van der Schans, tot volle tevredenheid van het bestuur en de huisgezinnen, waar zij geweest is, heeft gewerkt, dat weder aanvrage aan het „Witte Kruis" is gedaan om een jaarlijksche bijdrage. V ervolgensdeed de penningmeesteresse, mevr. Buma—Lentz, rekening en verant woording, waaruit bleek dat er dit boek jaar een batig saldo is van f 66.—. De commissie van onderzoek bevond alles in orde en adviseerde tot goedkeuring, waartoe, met dank aan de penningmees teresse voor haar keurig beheer, werd besloten. De presidente leest een schrijven voor van mevr. Maars—Tijsen, die wegens ziekte verhinderd is te komen en tevens bedankt als bestuurslid. Zij vindt het beter dat er in haar plaats een jongere kracht komt. De presidente betreurt dit ten zeerste, daar mevr. Maars zulk een geacht bestuurslid was en steeds veel voor de vereeniging heeft gedaan, waar voor zjj haar hartelijk dank zegt en hoopt dat zij spoedig weder gezond moge zijn. Hierna volgt bestuursverkiezing, wegens periodiek aftreden van mevr. Blaauboer- Heimans, die met algemeene stemmen werd herkozen. Bij de rondvraag heeft de heer N. Kaan een voorstel, nl. of het niet mogelijk is, door het bestuur van Huisverzorging, te komen tot oprichting van een Crisis-comité. Daar het tegen woordig een onlioudbaren toestand is geworden, door de groole werkloosheid, spreker kon, als lid van do gemeentelijke advies-commissie, mededeelen, dat de gemeente beslist onmachtig is om aan alle aanvragen te voldoen. De presidente antwoord dat zij wel willend staat tegenover dit voorstel en dat hier reeds veel eerder een Crisis comité gevormd had moeten worden. Er zal eerst een bestuursvergadering over moeten worden gehouden. In haar sluitingswoord spreekt de pre sidente lof uit over de vaste verzorgster en zegt dat de vereeniging dit boekjaar nog o0 nieuwe leden had ingeschreven en hoopt dat het zoo moge doorgaan om tot een krachtige vereeniging te geraken. Algemeene kennisgeving. Geboren: JOHANNA MARIA CGRNELtA. Dochter van: W. E. F. WILLEMSE en C. WILLEMSE— Edelenbosch. Den Helder, 4 Februari 1933. Brakkeveldweg 128. De Heer en Mevr. P. WALL AARD—Laurier geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon ANDREAS HENDRIK. Den Helder, 8 Febr. 1933. Ruijghweg 38. Eenige plaatselijke kennisgeving. Ondertrouwd: J0HANNES HAN0GRAAF en ALIDA MARIA DITO. Den Helder, 8 Febr. 1933. Huwelijksvoltrekking 22 Febr. a.s. in de Parochiekerk van de H.H. Petrus en Paulus te Den Helder v.m. 10 uur. Receptie: 12 Februari a.s. Weststraat 32, van 3.30—5 uur. 19 Februari a.s. Kerkgracht 25, van 3.30—5 uur. Ondertrouwd: HENK KOOPMAN en NELLY JANSEN. Huwelijksvoltrekking op 23 Februari a.s., in de Parochie kerk O.L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen, Nieuwstraat, des morgens 10 uur. Den Helder, 8 Februari 1933. Emmastraat 10. Beukenkampstraat 11. Heden overleed, zacht en kalm, onze beste Vader, Behuwd- en Grootvader, G0RNELIS WAGEMAKER, in den ouderdom van bijna 82 jaar. Barsingerhorn, 7 Febr. '33. Uit aller naam, R. WAGEMAKER. Algemeene kennisgeving. Ter-aarde-bestelling Vrij dag a.s., nam. 1 u., vanaf het sterfhuis. NOORSCH IJS. Voor Den Helder AGENT gevraagd v. d. verkoop van natuurijs, liefst prima firma in branche bekend. Brieven onder Nr. 942, aan het Bureau van dit blad. 2'/2 pond ROSBIEF voor fl.OO. CHR. GOES. Gevraagd een flinke Dienst bode voor den geheelen dag. Zonder goede getuigen onnoo- dig zich aan te melden. Aan melden tusschen 7—9 u. 's av. AdresHoofdgracht 4. Ondertrouwd J. VAN DE BRANDE en ANïllE C. KLEIN. La Reijstraat 38, 8 Febr. Krugerstraat 1, 1933. Huwelijksvoltrekking Vrijdag 24 Februari a.s. ThuisZondag 12 Febr., van 3.30—5 uur, Krugerstraat 1. Ondertrouwd SIETS BETHLEHEM en W1LHELMINA WEZELMAN. Huwelijksvoltrekking op 23 Februari a.s. Den Helder, 8 Febr. a.s. Vijzelstraat 57. Brouwerstraat 37. Toekomstig adres: Brouwerstraat 41. Ondertrouwd: A. GUYKEN en M. C. DEKKER. Den Helder, 8 Februari 1938. Huwelijksvoltrekking: 23 Februari 1933. Receptie: Kanaal weg 63, op Zondag 19 Februari 1933, van 3 tot 5 uur. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, GEERTJE MEIJER, Weduwe van Gerrjt Buisman, in den ouderdom van 82 jaar. Wed. L. PRINS geb. H. Buisman. S. ITAANSTRA - Buisman. A. HAANSTRA. F. ZUID WEG- Buisman. J. ZUIDWEG. Klein- en Achter kleinkinderen. Amsterdam, 6 Febr. 1933. Jaoob v. Lennepkade 269. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben Vrijdag 10 Februari a.s., te 1£ u., op da Nieuwe Ooster begraafplaats, Kruislaan, Nette Jongen gevraagd, die als dameskapper wenscht te worden opgeleid. Adres: Salon POLMAN, Koningdwarsstraat 27. rrTimffhmr-1 r AANGEBODEN Te huur of te koop in de Joubertstraat 8 moderne Woningen met vaste wasch- tafels. Huurprijs f 7.50 p. w. Te bevr.: Joubertstraat 66. Te huur te Huisduinen een Huis met^tuin voor kl. gezin. Adres: Badhuisstraat 24. 2 pond GEHAKT (half om half) 50 ct. Chr. GOES, Oostslootstr. 22 Te huur BOVENHUIS op netten stand, ged. overname v. meubilair, huurpr. f 7.50 p. w. Uiterlijk 1 Mrt. te aanvaarden. Brieven onder Nr. 924, aan het Bureau van dit blad. 50 cent SLIKKER, Kroonstraat Gevraagd een flinke D A GD IENSTBODE. Adres: Spoorgracht 20. Gevraagd een nette DAG-DIENSTBODE. Adres: SLIKKER, Kroonstraat 36. vraagt een nette AanmeldenSPOORSTRAAT 48. Wegens teleurstelling gevr. flinke Hulp in de Huish., in staat en genegen korten tijd de moeder in gr. gezin te ver vangen. - Aanm. na half acht 's avonds: Koningdw.str. 16. I BEVRAAGD ZIT-SLAAPKAMER aange boden voor 2 p., liefst K.M. Adres: Bureau van dit blad. Te huur een AUTOBOX aan den Ruijghweg, ook geschikt voor andere doeleinden. Adres: Emmastraat 88. Te huur Slaapkamertje, liefst K.M. Adres: Bureau van dit blad. Te huur, per 1 Maart a.s., het mooie moderne Woonhuis aan de Begoniastraat 17. Per maand I 32.06. Adres: Emmastraat 88. TE HUUR aangeboden gem. KAMERS (ensuite) met groote KEUKEN. Omtrek Marinewerf. Adres: Bureau van dit blad. Ondertrouwd: JOH. W. VAN WESTRICNEN en RINSKE MEELIS. huwelijksvoltrekking Dc'nderdag 23 Febr. a.s. Den j-Ielder, 8 Februari 1933. Hr! Ms. „Schorpioen" Ailpleriestraat 6. Toekbmstig adres: Gasstr. 78. WAARSCHUWING. Gélieve geen geld of goe deren op mijn naam af te gevén, daar door mij nieia zal worfen betaald. H. IYI. DOUWES, Molenstraat 20. ons Kersenbonbons met brandewijn II Melkhazelnoofjes Hazeimelco's, Napoii- tains of Melkkoetjes 2i ons Kattetongen 1 groot Nicetablet 1 groote rol Croquots 1 ronde Cake 1 bankets taaf Nette Weduwe, P. G., 54 j., kl. pens., zag zich gaarne ge- i plaatst als Huishoudster. I Brieven onder Nr. 926, j het Bureau van dit blad. aan Flink Duitsch Meisje zoekt Betrekking. Brieven onder Nr. 925, het Bureau van dit blad. aan ERLOREN (Vrijdag): Ivoren Halsketting regen belooning terug bezorgen: Kanaalweg 100. te Net KOSTHUIS aangeboden. Adres: Bureau van dit blad. Net persoon, K.M., zoekt voor direct een Kosthuis met vrije kamer, geen beroeps. Brieven onder Nr. 944, aan het Bureau van dit blad. 2 pond BIEFSTUK voor fl.OO. CHR. GOES. Het huis met erf te Bree- zand, groot 8 Aren 27 cA., behoorende tot de nalaten schap van Mej. Wed. VAN ROOZELAAR, is ingezet op f 2050. Eindtoewijzing op 13 F.bruari a.s., 's avonds 7 uur, in het café van den Heer Jb. Borst. Notaris J. KOOMEN. Te huur het Hoerenhuis Dijkstraat 41, boven 4 kamers, beneden dito, badkamer en serre. Te bevr.: Krugerstr. 25 en te Ede, Stationsweg 17. Te huur 2 flinke Woningen in de Joubertstraat. Huurprijs slechts f 7.25 p. w., water vrij. AdresHet Woningbureau, Weststraat 100. Te huur gevraagd met ingang van 1 Maart een gemeubileerde Étage. Brieven met beschrijvingen prijsopgaaf onder Nr. 938, aan het Bureau van dit blad. CS. Spijjteermars Diaconiestraat 43 Ebsdt zich beleefd aan voor alle GLAS- BEHANG- en SCHILDERWERK Als RECLAME Metworst Leverworst CHR. GOES. v. 25 ct. GEVRAAGD Te koop gevraagd een BABY-TAFEL. Brieven onder Nr. 940, het Bureau van dit blad. aan p. mager Rookspek, 50 cent 1 SLliiktR, Kroonstraat 2'/2 pond ROLLADE voor fl.OO. OOSTSLOOTSTRAAT 22. Te koop gevraagd net BURGERWOONHUIS. Brieven met prijsopgaaf onder Nr. 943, aan liet Bur. v. d» blad-

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 8