Tureïine-Aothröciet'if Vereen. Brandstoffenfiandel Ket rauwe leven der Heldersche zwervers. Stadsnieuws. Spoorgracht 15. Telef.no. 485 Visscher ij. PREDIKBEURTEN Ongewenschte bezoekers. Schaden. O Op- en ondergang van Zon- en Maan en tijd van hoogwater (Texel). Wintertijd. Maan Zon Hoogwater Febr. op: oud.: op: oudsm. nam. Z 12 lit.47 8.(11 7.21 17.0(1 10.0?. 10.19 M 13 21.10 8.12 7.19 17.07 10.37 10.55 D 14 22.34 8.23 7.17 17.09 11.1?. 11.29 W 15 8.37 7.15 17.11 11.51 D 10 0.02 8.53 7.13 17.13 0.09 0.28 V 17 1.32 9.10 7.11 17.15 0.50 1.11 Z 18 3.01 9.50 7.09 17.17 1.35 2.03 Licht op voor aiie vooruitten' Zaterdag 11 Febr. Zondag 12 Febr. Maandag 13 Febr. 17.34 17 36 17.37 Wethou er Smits is verhinderd Maan dag a.s. spteekiiitr te houden. Voor het diploma machineschr jj ven slaagden aan het Instituut „Merc.urius" de heeren W. D. Kerstien en W. K. Baljé, beiden alhier. JUBILEUM G. C. TH. KOCH. Onder groote belangstelling van de zijde van liet personeel der Centrale Kas, Centrale Boekhouding en Gemeente-Ont vanger, herdacht de heer G. C. Th. Koch gisteren den dag waarop hij voor 25 jaar in gemeente-dienst trad. Aangezien de jubilaris er de voorkeur aan had gegeven dat dit jubileum zonder veel ophef zou worden herdacht en er prijs op stelde dit feest in den huiseljjken kring te vieren, werd de jubilaris door den heer P. van Dalen, Beheerder der Centrale Kas, des morgens, namens het gemeentbeestuur en ambtenaren te zijnen huize gecomplimenteerd en liood hem de traditioneel? envelop alsmede een klok aan. De jubilaris dankte hierop in het kort voor de bewijzen van sympathie die hij op dezen dag heeft mogen ontvangen en verzocht den B. d. C. K. zijn dank ook aan het gemeentebestuur te willen over brengen. Hiermede was het officieele gedeelte af- geloopen. De geheele dag door w as het een va et vient van belangstellenden. COLLECTE „DORUS RiJKERS"-FONDS. Het Hoofdbestuur van het Helden-der zee-fonds „Dorus Rijkers" verzoekt ons de aandacht te willen vestigen op de a.s. week te houden collecte aan de huizen met bus sen ten behoeve van dit fonds én op den speldjesdag van Zaterdag, 18 Febr. a.s. Zooals men weet worden in deze ge meente 27 oud-redders en weduwen van redders door het „Dorus Rijkers"-fonds ondersteund met een totaal-bedrag van 142.per week. Onder voorzitterschap van den heer Burgemeester dezer gemeente, hebben in het eere-eomité voor deze inzameling zit ting genomen: de vicë-admiraal, comman dant der marine, de garnizoens-comman- dant, mr. Sickinga, kantonrechter, de heer Pesman, inspecteur der dir. belastingen en ir. ,T. Bijl, directeur van 's Rijkswerf. Hst uitvoerend-comité staat onder lei ding van de dames mevr. De BoerJong- kees en mevr. Oortgijsen—Doven, alhier. GEEN PERMISSIE VOOR DE MILITAIREN DER ZEEMACHT IN DE STELLING DEN HELDER. De Vice-Admiraal, Commandant dei- Marine te Willemsoord, overwegende, dat het in verband met de bijzondere omstandigheden noodzakelijk is de Rijks- eigendommen onder beheer der Konink lijke Marine afdoende te beschermen, waartoe zoonoodig over het geheele mili taire personeel der Zeemacht moet kun nen worden beschikt; bepaalt: dat voorloopig geen permissie zal mogen worden verleend en niet gepassagierd zal mogen worden buiten de eigenlijke ge meente Den Helder (derhalve In afwij king van het begrip „binnen de gemeen te" vastgelegd in Order van Blijvenden Aard Afd. I. No. 6); dat hiervan alleen mag worden afge weken ingeval van: a. ernstige ziekte of overlijden van bui ten die gemeente verblijf houdende bloed of aanverwanten; b. eigen huwelijk, indien de voltrek king daarvan op een der komende dagen reeds is vastgesteld. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandag morgen is alleen geopend de apotheek van W. H. Kingma, Kanaalweg. Van Maandag 13 Febr. tot 20 Febr. wordt avond- en Zondagdienst waargeno men door H. J. Rootlieb, Binnenhaven. VIERDE ABONNEMENTS-VOORSTELLING. Hedenmiddag plaatsbespreking. Voor zoover noodig, willen wij nog even herinneren aan de plaatsbespreking voor de voorstelling van „De Markiezin" van a.s. Maandag 13 dezer, welke te 2 uur aan vangt. van de Domaniale mijnen, dus het neusje van de zalm, af 1.50 per H.L. franco thuis Verkrijgbaar bij: DE MARINE VROUWEN EN DE SALARISKORTING. De „Vrouwengroep" van V Marinesche- peliHgen, hesprak in haar vergadering van 8 Februari 1933 te Den Helder, 0.111. de salariskorting en ce plaats gehad hebben- e gebeurtenissen in Oost-lndië er. nam daarop de volgende motie aan: Vrouwen van Marlneschepeiingen, ten g. tale van 159 in vergadering bijeen op Woenscag 8 Februari 1933 in het Marine- Bondsgebouw te Den Helder; gehoord de besprekingen ever de jongste gebeurtenissen in Oost-lndië, waarbij is komen vast te staan, c'at niet het marine personeel, clocl 1 de gevolgde politiek bij het oplegg.-n der nieuwe salariskorting verantwoordelijk gtsteld moet worden voor den slechten geest, die onder het ma rt nepersoueel vaardig is geworden, name- iijk omdat: le. van officieele ziide, voordat nog eeni ge korting had plaats gehad is toege geven. dat de salarissen van het per soneel in Ind.ië de grens van het be staansminimum hadden bereikt, wes- - halve de Minister van Defensie had toegezegd met zijn ambtgenoot van Ko loniën overleg te zullen plegen over het toekennen van een kindertoelage, 2e. alle kortingen, w.o. de 10 verlaging van 1 Januari 1932, zoomede de kor ting van 7%, welke eind December 1932 is afgekondigd, zonder eenig overleg met het personeel zijn doorge voerd; 3e. als gevolg van het gepleegde overleg tusschen de Nedérlandsche en Indische Regeering en gesterkt door de uitla tingen van verschillende marine-auto riteiten, het marinepersoneel in de overtuiging leefde, dat de 7 korting per 1 Januari 1933 niet zou worden toegepast, terwijl per 26 Januari d.a.v. een besluit werd afgekondigd, waarbij een korting van 4 en 7 per 1 Fe bruari 1933 zou worden opgelegd; 4e. tenslotte door liet algemeen vergader verbod aan het marinepersoneel elke gelegenheid om zich op normale wijze te uiten onmogelijk is gemaakt. Protesteeren tegen de wijze, waarop het C'.A.M.B.O. is belemmerd in zijn streven om de belangen van het personeel op de juiste wijze bjj den Minister van Defensie te behartigen, in tegenstelling met de wel willende wijze, waarop, volgens de persbe richten, de besturen van de confessioneele honden en ce Vereeniging van Technici door den Minister zijn ontvangen. Protesteeren tevens tegen de uitlatingen in de groote pers, waarin wordt gesugge reerd, dat de bij liet C.A.M.B.O. aange sloten bonden mode oorzaak zijn van de onregelmatigheden, die in Oost-lndië znn voorgekomen, aangezien de geschiedenis dezer bonden in overvloedige mate aan toont, dat zij hun doel slechts op normale wijze en met toelaatbare middelen trachten te bereiken en bij meer dan één gelegen heid door de autoriteiten de nuttige arbeid van deze organisaties is erkend. Besluiten zoo actief mogelijk het werk van de C.A.M.B.O.-honden te steunen en deze motie te pubticeeren in de pers. VIJFDE MARINECONCERT. Zooals uit de advertentie in dit num mer blijkt, heeft Woensdag a.s. het vijfde marine-concert plaats, waarbij we wederom een soliste te hooren krijgen. Me vrouw Frieda Belinfante (Amsterdam) is celliste, en de violoncel, muziekliefhebbers weten 't, is een der fraaiste muziekinstru menten, zoodat ongetwijfeld de belang stelling voor dit concert wederom groot zal zijn. De celliste zal een concert uit voeren van Joseph Haydn, en zal daarbij begeleid worden door het orkest. Na de pauze krijgen we van het orkest Bizet's suite „1* Arlésienne", van vroegere uit voeringen wel bekend en op verzoek Liszt's tweede rhapsodie. Besloten wordt met de muziek uit „Paljas" van Leonca- vallo. Voor kaartverkoop enz. verwijzen wij wederom naar de advertentie in dit num mer. Hier volgen eenige persuittreksels om trent mevrouw Belinfante: Arntzenius in de Telegraaf: De recital van Frieda Belinfante is een on verdeeld succes geworden. Heer haar vertol king was aandachtig en onrecht. En men wenschte haar tot weerziens in het besef dat zij nog zeer veel te zeggen heeft en dat wij daar steeds met vreugde naar zullen komen luisteren. Algem. Handelsblad: Wat Frieda Belinfante presteert staat op de basis van een aangeboren, gezonde, gevoe lige muzikaliteit, die aan haar spel karakter geeft, haar den juisten weg aanwijst in het kunstwerk en haar heeft geholpen zich een techniek eigen te maken, waarmee zij haar in nerlijke voorstelling zuiver kan realiseeren. Technisch is alles goed, nauwgezet en gaaf gecultiveerd. Nieuwe Rotterdamsche Courant: Frieda Belinfante heeft als een echte artieste gespeeld met een weldoende animo en een muzikale levendigheid, die de beste indrukken van haar talent achtergelaten hebben. De Maasbode: De schoonheid dezer onsterfelijke klanken- taal spreekt te meer aan, wanneer die taal zoo in ale opzichten gckuischt wordt gesproken als de celliste dit deed. BIJZONDERE FILMAVOND. Men verzoekt ons de aandacht te vesti gen op den filmavond van de Paulus-Ver- eenigirig te Amsterdam, welke Vereeni ging een aanzien! ijk tekort kreeg in haar kas in verhand met de werkeloosheid, waarom deze filmavonden in diverse plaat sen van ons vaderland gehouden worden en waar de Palestina-film (Eng) en een geheel nieuwe Dr. M. Luther-film ver toond worden. Naar wjj uit verschillende bladen ver namen is de belangstelling voor deze film zeer groot. De baten van deze avonden zjjn voor het Jeugdwerk. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit blad geplaatse adverten tie. CASINO-NIEUWS. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Hedenavond Parijsch Nachtfeestde titel zegt het reeds; dit wordt weer iets bizonders en geheel nieuw voor de dans- lustigén uit Den Helder. Na hotel Cen traal te Den Haag, en „Galand" te Rot terdam, zal ook hier door het Amster- dainsch dans- en amusementsbureau „Yardaz" een Parijsch feest gegeven wor den in Casino. Zondagmiddag en Zondagavond, laat de Casino-directie wederom een geheel nieuwe band „The flowers Band uit Am- sterdam komen die in haar fleurige uni formen een uitmuntend reportoire bren gen. Alle bandleden bespelen 2 en meer instrumenten. Des avonds worden zij afgewisseld «looi de Casinoband; bandmaster Nic. Visser. EEN NIEUWE VERLICHTING. Onlangs hebben wij verteld van den ver bouw van het pand der firma Van Willi gen, ('at met zijn modernen gevel, zijn draaideur, meer en meer de groote steden naar de kroon streeft. Thans heett de heer Van Willigen ook de verlichting van den voorgevel, die tot dusver nog slechts een voorloopig karakter droeg, voltooid. Er is thans langs den voorgevel een z.g. Neon verlichting aangebracht. Geheel de con tourlijn van 45 nieter is nu des avonds in een aangenaam zaclit blauw licht gehuld, waartegen de letters van den naam, in het midden van den gevel, in het rood smaak vol afsteken. Het geheel is een mooi dif fuus licht, en levert, zooals men denken kan, in den avond een fantastisehen aan- hlik ot>. LEGER DES HEILS. Filmavond. Vanwege het Leger des Heils zal er op Donderdag 16 dezer een filmavond ge houden worden in het Evangelisatiege bouw aan de Palmstraat, welke geleid zal worden door lt.-kolonel J. P. Rawie, voor heen Algemeen Secrearis voor Ned.-Indië, thans commandant van de Noord-Neder land-Divisie. Twee films zullen vertoondo worden, 11.I. een film over: „Den Zendings-arbeid van het Leger des Heils in de Toradja- landen, onder de voormalige koppensnel iers van Midden-Celehes". Voorts een film over „Het bezoek van den Generaal aan Ned.-Indië". Bovendien nog een vijftigtal „stille heel den". De kolonel heeft niet dit programma verschillende steden in ons land bezocht, o.a. Amsterdam, Rotterdam en I)èn Haag. en mocht zich overal in groote belang stelling verheugen. Zooals uit de elders in dit blad voor komende advertentie blijkt, zal er om 5 u. 15 „film" gegeven worden voor kinderen, terwijl de bijeenkomst voor volwassenen begint om 8 uur. NED. KAPPERSBONI). Wij verwijzen naar de advertentie van den Xederlandschen Kappersbond, af- deeling Den Helder betreffende de ver plichte sluiting op Maandagmorgen. FEIKE ASMA VOOR I)E A.Y.R.O. A.s. Maandagmorgen 10u.30llu. en 11 u.3012u. geeft Feike Asiua een orgel concert voor de A.V.R.O., met medewer king van mevr. O. Folge Fonden, violiste. Het programma bevat orgelstukken van Boëlniann. Renzi, Batiste en Widor. Viool- stukken van Locatelli, Reger e.a. Wel wordt geregeld de haringvissonerij uitgeoefend, doch het vangstresultaat blijft nog gering. Men houdt echter vol, omdat plotseling de invasie der haring kan plaats hebben en men wil deze kans liefst niet verloren laten gaan. Garnalenvisseherjj blijft nog steeds on bevredigend. Zoowel cp Texelstroom als buitengaats zijn de vangsten gering, zoo dat er geen loonend bedrijf mee kan wor den gemaakt. Ook over de andere visseherjj vangsten valt weinig le roemen. door YVEL DLAWNURG. Auteursrecht voorbehouden). 8) (Vervolg). HOOFDSTUK IX. Lange Willem is bevorderd! Hij is van zwerver zonder henid, plots officier, lui tenant ter zee le klas, bij de Nederl. marine geworden. Een reuze promotie! Iemand van het leger, een adjudant nog wel, heeft hem in naam van den gene raal, tot luitenant ter zee le klas ge maakt en niet alleen dat is gebeurd, maar ook een hemd en een onderbroek heeft de nieuwbakken luitenant ter zee gehad. Het rad der fortuin wentelt heel snel in den tegenwoordigen tijd. Zoo ben je een man in bonuszoo ben je gesjochten. Het eene oogenblik ben je eerzaam huisschil der, het volgende rijkskanselier. Zoo hen je een kale zwerver, met een hemd van het Huis van Bewaring, zonder een dood hallevie en het volgende oogenblik sta je niet de twee gouden strepen van een lui tenant ter zee, bij de koninklijke marine op je mouw. Wat een promotie! Hoe uiterst snel heeft het rad gewenteld. Het lijkt wel een coup d'etateen bloedlooze revolutie Toen ik zag dat lange Willem geen hemd meer had, ben ik naar den overkant naar het Leger des Heils getippeld over het ijs van liet Heldersche Kanaaltje, de „Grootvorsten v. Helder's stroomeft'Vwmu' de machtige kanaalkasteelen en Vbön- schuiten, in ijsboeien, machteloos lagen, als „Krassins" en „Mallegijns" in dé pool- zee. net als kwajongens, aan den walkant van het kanaal zitten en laten ons op het ijs glijden, 't Is wel een beetje angstig, zoo'n zware Heilsleger-kapitein met een zware officiersjas. Als het ijs maar houdt, denk ik; 't is een beetje dooiïg. Ik ben wel lid van „Frissche Morgen", maar nu laat Ik zwemmen liever aan Willy den Ouden over. Doch het houdt gelukkig, 't Wordt zelfs door een straatjongen grinnekend geconstateerd: Kijk eres, daar gaat Yvel op het ijs, nou legge d'r balleke onder en hij ver meldt tevens mijn ras en voorvaderen wat ik erg prettig vind. Want 't is altijd kleeren aan het lijf hebben. Ook deze David en Koning Salomon familie van je is... dus van koninklijke bloede bent. Ik loop liet Heilslegergelxmw binnen, zonder bellenen sta direct tegenover adjudant Brons, die de muziekinstrumen ten inspecteert. Geus, de Mengelberg van het Heilsleger, die zoo prachtig de con certen 111 de Koningstraat en Keizer straat leidt, is er ook. Ze kijken wel een beetje verwonderd. Ik ben ook al een heele vreemde eend in de bijt, Kapitein, zeg ik, we zijn het over enkele dingen op het ondermaansche mis schien niet eens, maar ik hoop dat u het spreekwoord „Beter een goeie buur, dan een verre vriend" net zoo waar zult vin den als ik. Een van uw buren, kapitein, vlak aan den overkant, heeft geen hemd over zjjn veleerst moet-ie wachten tot het hemd uit de gevangenis droog is. Hebt u een mooie sorteering hemden, jas- sie en broeken? De volgeling van den ouden braven generaal William Booth lacht, zjjn vrien delijk, bolrond gezicht is zelfs een en al lach. Dat treft, Yvel Dlawnurg, zegt hij, handenwrijvend, daar in die kast zitten heele Tndisehe uitrustingen hemden en broeken Bijna nooit hebben we voor raad; maar vandaag heb ik een pracht- zending gekregen Kijk eens, wat een prachtjas, wat een zware... eentje van een luitenant ter zee le klasde stree- pen zitten er nog op! Ik salueer keurig netjes voor de jas, want het is een fijne jas, die een saluut waard is en de onbekende zee-officier, die deze jas gratis afstond aan het Heilsleger, verdient dat, over honderd jaar, want ik wensch hem van harte nog veel goede jaren, evenals voor de poilu inconnu (de onbekende soldaat), op het Havenplein een eeuwig vuur brandt. Want die offi cier is een kerel met een harteen echte officier inconnu die onbekend wil blijven, als hij wat goeds doet. Pik op die jas, zeg ik. tegen de tee kenaar. en pik ook die hemden en broek mee adjudant! Vooruit met de geit! Alle maal wat! We steken even het ijs over naar de man zonder hemd... (Die militaire jas fascineerde mij bepaald, want ik kreeg in eens een militaire korte commando-toon). De kapitein van het Heilsleger schaart zich direct onder mijn hevel en de tee kenaar ook. Dan gaan w jj met ons drieën. Adjudant Brons heeft Willem, lange Willem, een paar Indische witte boven broeken en ook een paar onderbroeken geoffreerd. Hij heeft hem ook drie hem den en twee onderbroeken gegeven en de jas, de officiersjas met streepen, aange trokken. Vreemd, lange Willem stond toen zwijgend, met strak gezicht. Hij zei alleen: ik zal jullie maar bedanken! Plots gebeurt er iets mooishet was werke lijk roerendIn onze fijne, nienschlie- vende, philantropische maatschappij zie je zooiets niet alle dagen. Meneer Yvel, zeit-ie, ik heb nou drie broeken gekregen en drie hemden, maai de „koeiepoot", de „man met de 4 magen", heb ook geen onderbroek an z'nen daarom geef die eene dan maar an de „koeiepoot" en Katja d'r man heb er ook een noodig; geef die andere an hem, dan zjjn we alle drie geholpen Toen heeft de adjudant bevel gegeven aan den teekenaar, 0111 opnieuw een pool expeditie over het jjs te ondernemen en de heele stomp kleeren te halen. De eene zwerver kreeg een fijn pak en de andere een jas; maar het Leger des Heils was toen heeiemaal rutze hadden geen kleeren meer in voorraad en toch moe ten daar weer kleeren komen, Jutters! Veel kleeren! Want niet alleen onder de zwervers is armoede, maar ook in vele woningen van inwoners onzer stad heerscht groote stille armoedeEr zjjn menschen, die evenmin als lange Willem geen kleeren aan 't lijf hebben. Ook deze stille armoede zal door mij in de „Hel dersche Courant" belicht worden. Doch de stille armen en de zwervers kunnen niet wachten, geen dag en geen nacht. Want zjj hebben geen kleeren... geen geldDaarom, gjj die wel kleeren hebt, zendt die in groote hoeveelheden aan het Leger des Heils, op de Spoorgracht. De adjudant weet precies waar stille armoede is... wie het gebruiken kan... en als u een beetje te veel geld hebt, och, ik weet, dat het Crisis-comité in Den Helder pracht-philantropiseh werk doet. Gooi dus ook wat, neen veel, voor de stille, dooi de crisis arm geworden menschen, in de bus van het Crisis-comité, bjj de „Held. Crt." of zend geld op de giro-rekening van M. A» Grunwald 110. 121145 en als Za terdagavond het Leger concerten in de straten geeft, gooi dan wat extra in hun geldbakje als hulde voor de jas met de streepen? HOOFDSTUK X. Hè, Yvel, roept plots de teekenaar enthousiast, met handen en beenen zwaaiend, boven op het kassie van Opa zittend. Hou je mond, kwaje aap, zeg ik, niet je Yvel... Ik kan je vader wel zjjn; in ieder geval ken je zeggen: meneer Yvel... Ik ben 48 jaar, jjj een jong- mensch dat pas van de Heldersche H.B.S. komt Nou dan, „meneer" Yvel, beduvelt hij 111e, ik w il alleen maar zeggen, dat Franzel u wat zal laten zien. Franzel? Ik kjik op. O ja, ik vergat nog hem voor te stellen. Franzel is een Duitscher. Zoo op het oog heeft hij de allures van een Pruisisch onderofficier. Hjj heeft iets bevelends, iets beslists in zjjn toonhij voelt zich. Hjj kent de wereldis een cos- mopoliet Ich ben kein kassiesmann; ich ben artist Franzel is ook werkelijk geen gewone kassiesman. Hjj was artist in Circus Gleich, bjj Hagenbeek en in Carré is hij ook opgetredenAls ik het niet geloof zal Franzel mjj overtuigen. Ik geloof hein, maar hjj zal mij toch overtuigen! Franzel neemt een groote ijzeren pook, stopt die in den gloeienden kachelNa 5 minuten haalt Franzel de pook weer uit liet vuurde pook is niet roodgloeiend, maar wit van gloeihitte. Men kan een speld hooren vallen. Variété-voorstelling voor niks... kost kein pfennigje (kost geen pfennig), zegt Franzel, en hjj zwaait de pook en legt het gloeiende jjzer op zijn platte hand. Na eenige keeren met de pook over zjjn hand gewreven te hebben, toont hij deze. De hand is onbeschadigd... Applaus breekt losDe „koeiepoot" trapt mei zjjn schoenen als een bezetene en Katja klapt enthousiast in haar handen. Maar Franzel kan nog veel meer. Franzel kan ianguit liggen op een plank, met groote puntige spjjkers en kan dan iemand over heen loopen. Franzel eet glas en ook spjj kers, groot zware met platte koppen. Nu weet 11 wie Franzel is. Heel Nederland heeft in alle kranten reeds over hem ge lezen Hjj is die beroemde Duitscher, die spijkers eetDe doktoren en stu denten van 't Academisch Ziekenhuis ge loofden het niet. Franzel moest komen. Franzel werd onderzochthad w erke- ljjk een maag vol glas en spjjkers... Het leek wel een tiinnierniansgereedschaps- kist. Toen werd hjj een artist voor de wetenschap de Hollandsche professoren wilden graag die spjjkers hebben... niet de maagzuren van Franzel. Ga je gang, zei Franzel; snij rustig m'n maag open. Als je voor elk van die spjjkers maar tien gulden geeft en voor het glas dat er in is ook. Maagvenster glas ist sela- zeldzaam! Heeft Franzel voor den inhoud van z'n maag driehonderd gulden gekregen. Grosse ausverkauf. Sol- che rare spikers... mit maagsauer. Een prachtnummer voor variété-pro gramma volgt nu. Katja vroeg mij of ik iets voor Franzel kon doen. Gek, Katja vraagt altijd 0111 wat voor anderen te doennooit voor haarzelf. Ik heb Franzel beloofd den heer M. M. Polak van „Casino" te vragen of hjj hem eens een avond wil laten optreden. Ik weet dat de heer M. M. Polak, evenals zijn heele familie, een enthousiast lezer is van de „Heldersche Courant". Dus be hoef ik Franzel persoonlijk niet meer aan te bevelen. De heer M. M. Polak heeft liet nu gelezen en Franzel zal dus wel eerst daags op het tooneel staan niet als een kassiesman, maar schön aangekleed. Want Franzel heeft nog een riesen fei- nen smokingjas bewaard. Het liefst is hjj artist, maar alle circussen gaan op de flescher is geen eten voor de wilde dieren en ook niet voor de artisten... (Wordt vervolgd). Noot v a 11 den schrijver. Het is mjj onmogelijk allen die mjj naar aanleiding van deze feuilletons hun sym pathie betuigden te bedanken. Velen kwamen hjj mjj met pakken klee ren en tevens 0111 het adres van de zwer vers te vragen. Tot lieden heb ik hun dit opgegeven. M. i. is het echter het beste zich niet bij mjj, maar direct tot den adju dant van het Leger des Heils te wenden. Deze kan ze beter distribueeren dan ik bovendien er zjjn, laten wjj dit niet ver geten, ook in onze stad ingezetenen, die 't hard noodig hebben, dit kan ik niet ge noeg herhalen. Werkeljjk getroffen was ik, toen de heer Helder, onze Inspecteur van Poli tie mjj opbelde, met de mededeeling, dat eenige dames bjj hem waren geweest, die zich bereid verklaarden de boete van den harmonicaspeler te betalen (u weet wel, die van het pierement) opdat hjj niet behoefde te zitten. Erg leuk van die dames. YVEL DLAWNURG. ZONDAG 12 FEBRUARI 1933 DEN HELDER Ned. Hcrv. Gem. (Nw. Kerk. Weststrnat) 's Morgens 10.30 uur, Ds. F. V, J. v.d. Poel. Bevestiging van Kerkeraads- leden. Onderwerp: „Kinderen de» lichts en kinderen dezer wereld Ned. Hcrv. Gem. (Westerkerk. Westplein) 's Avonds 6.30 u„ Ds. tl. A. Enklaar Onderwerp: „Geestes-revolutie" Luc. 12 .5, Geref. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. Meyneu 's Avonds 5.30 uur, Ds. Tollenaar Kerkdienst (Chr. MiL Tehuis, Kanaalweg) 's Morgens 10 uur, Ds. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Ds. Meynen Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u„ de heer N. van der Kraats Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's middags 5 uur, Ds. W. F. van der Kodde. em. pred.te Delft. Herst. Evang. Luth. Gem. Weezenstr.) 's Morgens 10.30 u.Ds. P. II. Burgers Onderwerp: „De veilige woning" Woensdag 15 Februari uam. S uur Ds. P. H. Borgers. Bijbellezing Onderwerp: „De Bergrede" Donderdag 16 Februari, 's Avonds 8 uur, Deutscher Vertin. Doopsgez. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Kmiilts Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 u„ Ds. K. W. J. Hoek 's Avonds 5.P.0 u., Ds. H. C. W. J. Hoek Bijbellezing 1 Joh. 5 Evangelisatie (Geb. Middenstraat 117) Woensdagavond 8 uur, Evangelisatie-samenkomst Sprekers: Mej. de Klerk, Ds. Hoek en de heer de Bock. Evangelisatiegebouw, Vjjzelstraat: Bijeenkomst 's avonds 8 uur. Verschillende sprekers. Oud-Katholieke Kerk fLangestraat 78). Septuagesima 's Morgens 10 uur, kerkuienst Past. Th. Moleman. Leger des Heils. 7 uur v.m., Bidstond 10 Heiligings - samenkomst n.m., Openlucht samenkomst a/h. Plantsoen. 8 Vériossings-samenkoiust Hersteld Apostolische Zending Gemeente (Oorspronkelijke Stichting door Wijlen Apostel Schwarts) Sluisdijkstraat hoek Schagenstr.mt 's Morgens 10.30 uur, dienst Kerk van Jezus Christus. (Van de Heiligen der laatste dagen). Jansendwarsstraat 8. 's Morgens 9.?>0 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. 's Avonds 7 u.Ds. M. A. G. Vorstn an 3A Avondbezoek van lastige vreem delingen. Gisteravond is onze stad bezocht gew or den door een aantal lieden, die zich ten doel gesteld hadden onder de Heldersche bevolking opruiende geschriften te ver spreiden. Een vijftal was daartoe per auto uit de buurt van Zaandam gekomen en waren op verschillende punten van de stad hun werk begonnen. De politie had er evenwel al gauw liet oog in en belette (1e verdere verspreiding door de heeren te arresteeren en naar het hoofdbureau van politie te voeren. Momenteel zitten de op ruiers nog in arrest. De arrestaties ge schiedden voornameljjk in Tuindorp, w. ar begrijpelijkerwijze de heele geschiedenis nogal opschudding veroorzaakte. Minder scherpe pamfletten 1 werden eveneens rondgebracht en wel jdoor 4 bezoekers, die per fiets uit (le om geving van Wieringen en Schagerbrug waren gekomen! Ook deze menschen w r- den gearresteerd, doch later weer op vrije Voeten gesteld, daar bleek, dat hun ge schriften nu juist geen opruiende ineile- deelingen bevatten. Bij Ministerieele beschikking van 10 Februari is ter kennis gebracht, dat alle publicaties van communistische strekking, uitgegeven door eenige communistische partij of hulporganisatie, zoomede alle nu- blicaties, uitgegeven door de N.Y. ..De Arbeiderspers", in kazernes, aan hoi rd van schepen en inrichtingen zjjn verbod n. 1 MARKTO VERZICHT. De aanvoer van vette koeien wordt van week tot week grooter. Handel ech er nog matig. De beste vette koe werd ge kocht door slager J. Korver uit 1 en Helder van N. Nobel te Barsingerhorn, voor de prijs van f 257.50, (is 30 cent per pond), voor dez n tijd een hoogen prijs. De handel in kalf- en geldekoeion w as vrij goed, er was veel bestelling voor en de aanvoer wordt ook grooter. De handel in graskoeien was stug. Op de nuchtere kalverenmarkt was heel wat drukte, dit wordt ook weer van week tot week beter. De prijzen hadden hooger kunnen zijn, maar deze waren op alle markten deze week minder. Oude slacht schapen deden van 13—18 gid., handel stug. Met de overhouders was liet w--er niets. Noor de slacht was er hoegenaamd niets gekocht. Er waren weer lammeren uit de Wieringermeer, deze konden geiden 67.50 gid., het goed was gezond. In paarden was niet veel handel, wel waren er nogal veel aangevoerd De be kende Stammes uit H. llugowaard was weer goed vertegenwoordigd. De biggen gingen goed van de hand, iets duuider en vlugger handel, zoo ging liet ook met de schrammen, een flinke aanvoer. De aanvoer van vette varkens was niet groot, de handel was vlug tot 15 ets. De handel in kippen en konjjuen was goed prjjshoudend. Over het geiieel kon de handel redelijk genoemd worden.

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 9