VAN BAAREN Visscherij. DERDE BLAn Stadsnieuws. FRIESCHE POLKAmwiES per half pond f 0-25 CQR KRIGÉE, v. Galen TAXI 7 Ct. K.Rfl. CITROËN-GARAGE. Tel. 565. PREDIKBEURTEN Uw aangewezen adres voor Uw Radio is: gpg§ TECHMÊSCH BUREAU Op- en ondergang van 4.0. en tijd van hoogwater Wintertijd. Febr. Z 19 M '20 D 21 W 22 D 23 V 24 Z 25 Maan op: ond.: 4.19 10.41 5.19 11.52 6.01 13.16 6.28 14.45 6.47 16.12 7.01 17.35 7.12 18.55 Zon op: ond: 7.07 17.19 7.05 17.20 7.03 17.22 7.01 17.24 6.59 17.26 6.57 17.28 6.55 17.30 1- en Maan (Texel). Hoogwater sm. nam. 2.35 3.16 4.10 6.01 7.21 8.11 8.54 9.29 5.07 6.45 7.48 8.34 9.12 9.45 Licht op voor alle voertuigen: Zaterdag 18 Febr. 17.47 Zondag 19 Febr. 17 49 Maandag '20 Febr. 17.50 GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad is bijeengeroepen a.s. Dinsdag 21 dezer, echter uitsluitend voor besprekingen in comité-generaal. De agenda vermeldt bespreking omtrent het vraagstuk der radio-voorziening. APOTHEKEN. Van hednavo'nd 10 uur tot Maandag morgen is alleen geopend de apotheek van H. J. Rootlieb, Binnenhaven. Van Maandag 20 Febr. tot 27 Febr. wordt avond- en Zondagdienst waargeno men door de firma SmeetsSnel, West straat. FILM-VOORSTELLING TEN BATE VAN HET CRISIS-COMITÉ. Binnenkort zal ten bate van het plaatse- Hik crisis-comité een interessante film voorstelling worden gegeven, waarvoor dezer dagen toegangskaarten ten verkoop zullen worden aangeboden. De beer Van Twisk heeft deze film, waarin Elisabeth Bergner en Rudolf Forster de hoofdrollen vervullen, en het theater Tivoli grati9 voor dit doel aangeboden. Het is de bewerking van den roman „Ariane" van den beroem den Franschen schrijver Claude Anet, een sterke speelfilm, een liefdesdrama bij uit nemendheid. Hoewel deze film eerst Donderdag 2 Maart wordt gegeven, meenen wij goed te doen er thans reeds de aandacht op te ves tigen, omdat reeds met den kaartverkoop is aangevangen. De prijzen zijn met het oog op algemeene deelname, zeer laag, n.1. 50 en 30 et., en de geheele opbrengst komt ten goede aan de kas van het plaastelijk crisiscomité. CHRISTELIJK MANNENKOOR. Concert Woensdag 22 Februari. Wij herinneren aan het concert, dat het Christelijk Mannenkoor voornemens is Woensdag 22 dezer in Casino te geven en waaromtrent wij in ons vorig nummer mededeelingen deden. O.a. treedt hier onze stadgenoote inej. Heeroma als soliste op met een uitgebreid en veelzijdig pro gramma. Wij verwijzen voorts naar de advertentie in het nummer van heden. PSYCHOMETRISCHE SEANCE. Wederom zal de bekende psycliome- triste, mevr. Akkeringa, hier een seance komen geven op het gebied van psycho metrie, thans op Dinsdag 21 dezer in Musis Sacrum. Voor bijzonderheden verwijzen w ij naar de advertentie in dit nummer. NED. CHR. VROUWENBOND. Men schrijft ons: Op Woensdag 22 Febr. hoopt voor de afdeeling van den N. C. V. alhier, dr. B. A. Knoppers, van Amsterdam, een lezing te houden over: „De jaren tusschen 17 en 21". Indien iemand, dan is toch zeker wel dr. Knoppers bevoegd, om over de jeugd en de problemen der jeugd te spreken. Hij immers maakt er zijn speciale studie van na te gaan wat daar onder de op groeiende menschen woelt en werkt en gebeurt, en zijn groote handboek over de jeugdbeweging toont wel met welke ernst hij deze studie opvat. Hij is zeker in staat ons, ouders, te helpen en te raden by de opvoeding onder rijkere jeugd. Laat dan de zaal van het Christelijk Militair Te huis vol worden met belangstellende moedersen ook vaders, met allen, die zich interesseeren voor de jonge men schen in hun ontwaken tot man en vrouw. Ieder is hartelijk welkom. Voor bijzonderheden zie men de adver tentie in het Dinsdagnummer. UITSLAG DER „HELD. BOYS"-VERLOTING. af te halen in de eerst volgende bij P. Snijders, Krommesteeg 4. No. Prijs No. Prijs No. Prijs No. Prijs Prijzen 2 weken 2235 38 69 34 833 29 335 5 2176 47 1325 18 778 46 2604 56 333 22 1734 70 1688 31 1501 14 1606 57 1233 32 759 39 1594 49 540 24 2548 60 264 37 1248 51 '2115 50 1473 42 1262 9 829 12 '2072 17 125 2 1515 53 2332 21 1467 69 1764 15 916 3 2697 28 1752 63 674 10 2278 20 1759 7 '2704 13 2004 54 656 8 466 43 1972 6 785 33 761 11 670 68 1726 58 1754 23 1571 65 473 67 2304 16 445 35 '2103 27 1570 66 149 4 258 48 1195 55 1301 41 698 40 2101 61 82 25 827 52 377 62 1213 45 907 26 425 64 1429 44 1739 19 2218 59 2064 30 877 36 2035 1 Vraagt onze STMAS CA ROL IN PROSE". i.cclamatie van een Nederiand- sehe vertaling. „Mariey was Uea to begin with" Nietwaar, we kennen allen van de H.B.S. of de U.L.O. of nog andere middelbare scholen Diekens' verte ling. Allemaal ken nen we het mooie, diepzinnige sprookje van de drie geesten, cie den levenden Scrooge moesten bekeeren en hem, met ter zijde stelling van alle psychologie (de spreker van dezen avond was geenszins blind voor Diekens' tekortkomingen en vestigde hierop clan ook de aandacht van zijn publiek) van den vrekkigen, schrape- rigen Scrooge aan het begin transformeer den in den jovialen, royaien en loyalen Scrooge aan het slot. Allemaal hebben we Diekens lief en kennen we zijn meest be kende werken. Nietwaar, jongelui van tegenwoordig, jelui lezen toch ook „David Copperfield" en „Pickwick" en „Nikolaas Nickleby" en „Barnaby Ruc.ge" en ,Maar- ten Ohuzzlewit? Üf is er geen tijd meer met al die voetbal en dancings om zulke dikke boeken te lezen? Jammer voor jelui, jongens en meisjes en jammer voor alle jonge menschen, want Diekens ver ouderen niet, ondanks het feit, dat zijn romans nu al bijna een eeuw geleden war den geschreven. Diekens is in Engeland geweldig popu lair, zóó populair, dat men in Dover, de stad aan de Z.O. kust van Engeland, een gedenksteen op de markt heeft aange bracht, waarin staat gebeiteld, dat daar de jeugdige David Copperfield heeft gerust 1 op zijn reis naar zijn tante. En in Roches- ter, een stad in het graafschap Kent, is op de deur van kamer 45 van een zeker hotel daar een plaatje aangebracht, met de mededeeling, dat in deze kamer Sanuiel Pickwick heeft gelogeerd. Als men nu weet, dat zoowel David Copperfield als Samuel Pickwick figuren zijn van Char les Diekens' verbeelding, krijgt men wel een idee van de enorme populariteit, die deze romanfiguren in Engeland genieten. Dit alles en nog meer interessants om trent Diekens vertelde dr. van Amerongen van Alkmaar op een Donderdag door de afdeeling Den Helder der Ned, Vereeni- ging van Huisvrouwen gegeven avond, waarop deze spr. een door hem zelf be werkte vertaling van het bekende kerst sprookje, dat wij hierboven citeerden, zou voordragen. Omtrent deze vertaling merkte dr. van Amerongen nog op, dat Diekens, wegens zijn zeer persoonlijken stijl, buitengewoon moeilijk te vertalen was, niaar dat hij getracht had zooveel mogelijk Diekens' schrijfwijze en Diekens' stijl in zijn bewerking te benaderen. On getwijfeld- had ook Diekens zün gebreken als schrijver; hij staat soms op zonder lingen voet met de psychologie van de door hem geschetste personen en ziet er volstrekt niet tegen op den grootsten schurk in een handomdraaien tot den deugdzaamste» mensoh te bombardeeren. Ook is hü maar dat bracht zijn tijd mee niet vrij van sentimentaliteit: men huilde in die dagen blijkbaar gauwer dan wij. Maar deze Carol is ais 't ware een samenvatting van Diekens op z'n best: z'n tekortkomingen dringen zich ier minder op. Dat Scrooge aan het slot ineens een brave man wordt, hindert ons niet, omdat het immers een sprookje i-s, de sentimen taliteit wordt hier tot een naiviteit. En zijn groote eigenschappen komen daaren tegen hier des te sterker naar voren: z'n voortreffelijke, niet overtroffen humor, zijn meesterschap over de taal, ziin groote verbeeldingsrijkdom, zijn warm hart, zijn sociaal gevoel, zijn levensoptimisme. Voor al deze beide laatste eigenschappen komen in dit kerstsprookje sterk naar voren. Omtrent de vertaling kan nog worden gezegd, dat de spr. de versie van Diekens gebruikte, zooals hij zelf ze in Enge land voordroeg. Zooals we al zeiden, heeft dr. Van Amerongen getracht zooveel mo gelijk den geest van Diekens erin te be houden. Wii kunnen hieromtrent dan ook niet anders zeggen dan dat deze vertaling, door den declamator geheel uit het hoofd voorgedragen buitengewoon vloeiend was en vlot. Het was geen verhollandseht Engelsch, maar het was Engelsch, in Ne- derlandsoh overgebracht, in vloeiend en fraai Nederlandsch, zooals Diekens zelf't zou 'hebben geschreven indien hij Neder lander ware geweest. En zoo goed als de declamator zelf zal hebben genoten van het tot standbrengen dezer bewerking, zoo goed liet hij zijn hoorders daarvan ook ge nieten. Er was voor deze lezing groote belang stelling, ook van leerlingen van soholen. Mevrouw Dekker leidde met een kort woord den spreker in en dankte aan het einde hartelijk voor de fraaie voordracht. Zü wees er aan het begin op, dat op 1 en 2 Maart groote demonstratiedagen zullen worden gehouden hier ter stede ten bate van de reciasseering. Nu ook voor het Ge nootschap tot zedelijke verbetering van gevangenen het regeeringssubsidie is ver minderd, is het noodig een beroep te doen op- het publiek en daarom vestigde spr. de aandacht op deze collecte, die zal worden gehouden. Zij herinnerde eraan, dat inder tijd de collecte voor de Drentsche venen zoo'n prachtig resultaat had opgeleverd. BAL-MASQUE IN CASINO. Men schrijft ons: Zaterdag 25 Febr. zal liet jaariijksche Bal-Masqué plaats vinden in de zalen van Casino. Zooals ieder jaar zal ook nu weer een bijzondere versiering en verlichting wor den aangebracht. Juist ditmaal, wordt hieraan zeer veel zorg en kosten besteed. De groote zaal en liet tooneel zullen ge metamorfoseerd worden in een sprook jesachtige lusthof. Prieëlen vol bloemen en planten en een dak van 'reuzen-chry santen" zullen Casino herschapen in een wondertuin. In het midden van den spie gelgladde», nieuwen dansvloer wordt een bloemperk aangelegd, waarin een hoog opspuitende fontein haar stralen, welke door de verschillende kleurbelichtingen een verrassend effect geven, opwerpt. De overige feestverlichting zal aan het ge heel een fantastische» aanblik geven. De muziek zal als vanouds voor de feeststem ming zorg dragen en de bezoekers dwin gen tot dansen. Allerlei verrassingen zul len dit gecostumeerde hal tot een gezellig feest weten te maken. Voor de gecostu meerde deelnemers worden fraaie kunst voorwerpen als prijzen beschikbaar ge steld. Het gezelschap-Kievits is voor deze de penningmeesteresse in staat te stellen voorstelling uitgebreid tot 12 medespelen- ze een kwitansie te presenteren. En dan De gelegenheid voor inschrijving tot deelname l>estaat tot uiterlijk Zaterdag 25 Febr. 12 uur 's middags. Voor inlichtingen zie men de adverten tie in dit nummer. SOIREE Z. V. S. Na de uitvoeringen van de verschillende middelbare scholen was het thans de beurt van de leerlingen van de Zeevarrtschool om een soirée te geven. Nu missen de a.s. zeevaarders iets dat hun collega's van de andere middelbare scholen wel hebben en dat zijn de dames. Zoolang wij nog geen vrouwelijke koopvaardy- officieren hebben, zal de bevolking van de Zeevaartscholen alleen uit mannelijke navolgers van Columbus blijven bestaan. Of dit, wij bedoelen dan het gebrek aan dames, een groot bezwaar vormt om een soiréetje te organiseeren, weten wij niet, maar toch zou hierdoor zoo'n avond wel licht beter kunnen slagen een tooneel- s tuk je b.v. kan dan al heel gauw op het programma worden gezet, al zijn natuur- Hjktooneelstukken met uitsluitend manne lijke bezetting ook wel mogelijk, om maar b.v. bij het vak tc blijven, een of andere comedie aan boord van een schip of iets dergelijks. Maar de zeevaarders moeten het nu eenmaal zonder dames doen, wat echter niet wil zeggen dat zij niet bij de dames in den pas staan, integendeel. De dames zijn over het algemeen zeer gecharmeerd door een uniform en bovendien zijn bet zeelui en, zooals men w eet, de aanhangers van Neptunus zijn nogal getapt en weten hun woordje wel bij de dames te doen. Zoo was het dan ook wel te verwachten, dat het aan belangstelling voor de soirée van Z.V.S welke gisterenavond werd ge geven, niet zou ontbreken, al was er, voor zoover wij weten, niet veel rucht baarheid aan gegeven De zeevaarders hadden voor dezen keer j hun sextant aan de wilgen gehangen en i bekommerden zich niet- om sterbestekken,1 azimuthjes, ecliptica en meer dergelijke dingen uit de zeevaartkunde, thans had- j den wij,, voor het moment althans, be- j langrijker dingen aan het hoofd. Deze soiree week in zooverre van de 1 andere af dat er door de leerlingen zelf niets op het tooneel werd gedaan, geen tooneelstukje of iets dergelijks. Niet dat ze dit niet zouden hebben gekund, maar daar waren andere redenen, b.v. weinig! vrijen tijd door examens. Hierdoor kon meteen voor een dansvloer w orden gezorgd zoodat we hier niet het gebruikelijke bal na kregen. De avond begon tenmiftsfe al met polonaise, waardoor eerst goed uitkwam welk een groot aantal menschen er in de zaal waren. De leider van den avond (van een voor zitter kunnen wij hier niet spreken, daar Z.V.S. feitelijk geen vereeniging als zoo danig is) de heer Hofkamp opende n een kort woord den avond en hij spri de hoop uit dat allen een genoegelyk_ avond zouden hebben. Hij werd opgevolgd door den directeur, den heer Middendorp, die met genoegen constateerde dat zoo-1 zoovelen aanwezig waren, waarin hij ean blijk zag van dc symphatie die men nó j Zeevaartschool toedroeg. Een speciaal woord woord van welkom richtte hij tot: wethouder de Boer (de burgemeester en de beide andere wethouders waren ver- hinderd) die namens het gemeentebestuur1 aanwezig was, welk bestuur, naar de hedr Middendorp zeide, steeds voor de belangen van de school op de bres staat. Het deetf hem voorts genoegen de afgevaardigden van de andex-e scholen te kunnen be groeten, hij hoopte dat door dezen avond de banden van kameraadschap verstevigd mochten worden. Dank bi-acht hij aan de lieeren Verschuur en Langerak die zeer veel moeite hebben gedaan om dozen avond te organiseeren. Hierna kwam de heer de Boer nog op het podium voor het houden van een j speech, waarin hij o.m. op het groote- belang van de Zeevaartschool wees. Daarna nam het dansen een aanvang. De Casino-band deed zijn best en de Mixed Follies deden dat niet mindei-. Hoe gek hun naam eigenlijk ook is, de muziek die zij geven is prima. Het maakt geheel den inciruk van een le klas mo derne band, vooral door de fraaie muziek- standaaards en de uniforme kleeding. De opstelling van de executanten is bovendendien ook origineel en maakt een keurigen indruk. Geen wonder dat de Mixed Follies al zulk een goeden naam hebben verkregen, een naam die zelfs al tot ver buiten onze stadsmuren doorge drongen is. Er heerschte in de zaal een gezellige stemming wat bij zulke vlotte lui als zeelieden geen wonder is. Als extra attractie was er ook nog een humorist, de heer Wijhe geëngageerd. Jammer was dat hy niet altyd een onver deeld gehoor gehad, w aard, zyn repertoii'e, dat werkelyk van goede kwaliteit was en gunstig afsteekt by dat van dergelyke andere „humoristen" voor het achterste gedeelte van de zaal wel eens wat on- duideiyk werd. Maar ja, op een avond als deze loopt de pret wel eens een beetje over. Zoo ging de avond gezellig voorby. Zes zeelui hadden een doorloopende wacht, hondenwacht, eerste wacht, één groote wacht tot diep in den nacht, wat wy echter niet allemaal hebben mede gemaakt, wy zyn betrekkelyk gauw naar kooi gegaan om vandaag weer een goe den koers te kunnen vooi'liggen. den. CENTRAAL GENOOTSCHAP VOOR KINDER-HERSTELLINGS- EN V AC ANTIEKOLONIES, AFDEELING DEN HELDER. Gisterenavond werd Jaarvergadering. op de bovenzaal zyn daaronder steeds gevallen, dat zy met 't oog op de benarde tyden deze toezegging terugnemen, alsof diezelfde benarde tyden niet het aantal behoeftige, zieke, verzwakte kinderen onrustbarend doet toenemen. U ziet, net als wy dageliks in de natuur waarnemen, zo obk in onze arbeid, naast lichtplekken de onverniydelyke schadu wen, als om er relief ana te geven. We mogen dus niet te gauw van teleur- van Café Van Weelde (Koningsplein) iestelling spreken, al kunnen we niet altijd van de afdeeling Den Hel-jde uitroep: „jammer" terughouden. Ja, we jaarvergadering van de afdeeling der van bovenstaand Genootschap ge houden. zeggen 't wel eens sterker. Hv. In Novem ber '31 kregen we het ontstellende bericht, De Voorzi tter, dr. Van Heerde, dat de Nederlandse Spoorwegen besloten drukte over de slechte opkomst zyn leed- hadden de ons geschonken fasiliteiten voor wezen uit. Juist in dezen tyd, waar zoovele een deel in te trekken. In den regel moet nu voor onze geleidsters dubbel zoveel be taald worden als vroeger. Maar in 't algemeen zijn de lichtplekken van die aard, dat zy ons de schaduwen op de koop toe doen aanvaarden. Met waar- dering gedenken wy de vrywillig aange- I)e secretaris, de lieer I. van Heusclen, nomen positie van onze geleidster naar en leest de notulen voor van de vorige verga- van koloniehuizen. Steeds staat zy klaar dering en brengt daarna liet Jaarverslag 0p vernemen van een datum van kinderen zyn, die in de termen vallen voor uitzending, hebben wy veler steun en be langstelling zoo noodig. Notulen-Jaarvergadering. uit, welke beide onder dankzegging wor den goedgekeurd. Aan het Jaarverslag is het volgende ont leend Vereenvoudigde spelling. Uitgezonden werden: in gewone verple ging 4 jongens en 5 meisjes, dus 9 kinde ren voor 581 dagen; in langdurige verple ging 5 jongens en 8 meisjes, cus 13 kin deren voor 1500 dagen; samen 9 jong°ns en 13 meisjes, dus 22 kinderen voor 2081 dagen. wegbrengen of halen van kinderen dit ver antwoorden ke werk stipt te volbrengen, zodat, waar we eens een enkele maal ons leiten overhalen om andere hulp daarvoor te aanvaarden, we terstond moesten erken nen: dit is tevens voor het laatst geweest. 't Verslag eindigt met den wensch. dat meerderen het werk van het Genootschap mogen steunen. Financieel verslag. Daarna brengt de penningmeesteresse, mejuffrouw S. Heldt, het finantieel verslag over het afgeloopen jaar uit. Hieraan is Ei-n zakenman zou zeggen; Maar dat- gaat best! Hier is geen malaise. Het hoog- ,e. .(1'- 1 ste aantal vei'pieegdagen, hiervóór oj be Aan contributies werd ontvangen 171.75, reikt (n.1. verleden jaar) is hier nog met aan rente gekweekt 85.03; bijdragen: van 1(1 dagen over trof tor.. Helaas ja, u ziet ouders 197.62, van t Marine Sanatorium- hieruit, dat op het gebied van het betrci'- r an f van het armbestuur te renswaardige niet van malaise gesprokenTexel lo2.L0, van de afdeeling Wierin- han worden en 'k moet er nogmaals,ffe'1 ''-f0- Aa 11 subsidies bedroegen cie beklemtoond helaas, op laten volgen: Dat .ontvangsten: Gemeente Hen Helder I 7o0, bereikte getal zou veel en veel grooter zijn, i partjeuheren o.50, W itte Kruis, afd. Den als alle kinderen aangemeld werden, voor Helder J 150, Onderling Belang 75, totaal wie uitzending wenselik zou zijn. Maar.ontvangsten 2041.,)o. dan moet er meer, veel meer in onze kas verplegingskosten bedroegen _22~b.60, vloeien. TJ zult dan uit de volgende ver- f.^s" eP vrachtkosten -64. <2,huishouüe- slag-en we! bemerken, dat de artsen dan, '-1 uitgaven io.2t, totaal 2o6G.5o, nei,- ook meer patientjes weten aan te brengen, ^een-e®" 1 oplevert op de exploitatie wanneer bii hen de wetenschap voorzit, dat van, hen bedrag van J 16.40 voor zy geen ijdele hoop wekken bij de ouders 1,{»skosten moet nog worden gerestitueerd van bleekneusjes, door ze naar ons te ver- Het aantal leden is reeds in het Jaarver- wyzeii en die wij nu mogelik zouden moe-s'a2? van d®9 Secretaris vernield (13 i). ten afwijzen, cm het gevaar te ontgaan, dat wij enszelf voor 't vervolg tot onmacht zouden doemen door finansiele uitputting. De finantieeie verantwoording wordt na gezien door mevrouw SchreuderJansen en den heer Brouwer (Heldersche Cou- Dan zouien wij geen goede bestuurders 1 a en oneer dankzegging aan de pon- zijn. Want wegnemen kunnen wy de oor- niI*Smeesteresse goeugekeurc. zaak niet, wel verminderen, tenminste a contributie aan de algemeenj kas daaraan meehelpen en zoveel mogelik her- ,we' na eeil,Kp bespreking op hetzelf.'.e stellen wat dreigt verwoest te worden. J18 r8^ van verleden naar vastgesteld Maar, laat ons niet doorgaan op een wijze, die u zou kunnen suggereren, dat Bestuursverkiezing. we tegen windmolens hebben te vechten. Aftredend zijn mevrouw Spruit en mevr. Neen, gelukkig, er is wel een andere toon Schreuder. Eerstgenoemde heeft zich niet nog aan te slaan. meer beschikbaar gesteld; in haar piaats Wel óegelik bespeuren we vooruitgang wordt benoemd mevr. Potjewyd. Mevrouw op het gebied van medewerkzaamheid. An-Schreuder wordt bij acclamatie herkozen, uers zou ook het aantal verpleegdagen niet Gewezen wordt op het vele, dat me/r'.uw regelmatig opgelopen zijn. We krijgen meer steun in de finansiën. Dankbaar denken we daarbij aan het ge meentebestuur in de eerste plaats, maar ook enkele organisaties- die óf onze kas gedenken, óf de verpleegkosten voor de kinderen van hun leden restitueren. Het afgelopen jaar bracht ons in dit opzicht een prachtig besluit van de vereeniging „Ons Belang" niet de toezegging van be langrijke, jaai'likse gratifikasie. Vergeef ons dus ons ongeduld, dat we de toe vloeiing direkt veel en veel ruimer wilden zien, maar och, het is toch ook waar, dat de kinderen van heden evengoed smachten naar herstel, als cie van over een paar ja ren, wanneer eindelik vele mensen zullen beseffen, dat zij mee moeten helpen, 'k Ge neer me haast om het neer te schrijven, maar er zyn nog slechts 137 mensen, die zich als lid hebben laten inschrijven, om Spruit voor de Vereeniging heeft gedaan; steeds stond zij gereed als er kinderen moesten worden afgehaald of gebracht Namens het bestuur zal haar een schrifte lijke dankbetuiging worden gezonden. De secretaris houdt een pleidooi voor het beschikken over eenige reservekrach- tèn, en wijst op de wenschelijkheid om ook eenige heeren als reserve-bestuursleden te bezitten. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering wordt wederom benoemd de heer Van Heusden, die de benoeming aan vaardt, en nadat bij de rondvraag nog een kwestie ter sprake is gebracht, welke in 't hoofdbestuur aanhangig zal worden ge maakt, wordt de vergadering te half tien gesloten. Wy laten hieronder volgen een tweetal. ZONDAG 19 FEBRUARI 1933 DEN HELDER Ned. Herv. Gein. (Nw. Kerk. Weststrnut) 's Avonds 6.30 u., D.-,. F. W. J. v.d. Poel Onderwerp: „In het uur der ver zoeking". Ned. Herv. Geni. (Westerkerk, Westplein) 's Morgens 10.30 u., Ds. H. A. Enklaar Onderwerp: „Waakt!" (Mrc. 13:37) Geref. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Ds. Meynen Kerkdienst (Chr. Mil. Tehuis, Kanaalweg) 's Morgens 10 uur, Ds. Meynen 's Avonds 5.30 uur, Ps. Tollenaar Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u., de heer N. van der Kraats Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's middags 5 uur, Leesdienst Donderdag, 23 Febr. 's a v. 8 u 15, Ds. K. G. van Smeden, van Haarlem Onderwerp: Tweeërlei ontwikkeling Herst. Evang. Luth. Gom. (Weezenstr.) 's Morgens 10.30 u., Ds. P. H. Borgers Onderw: „Gods toom en Gods gunst" Donderdag 23 Februari, 's Avonds 8 uur, Deutscher Vereiu. Doopsgez. Gem. In afwyking met vorige bericht Avonddienst 7 u. Ds. P. J.Smidts Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 u., Ds. R. C. W. J. Hoek 's Avonds 5.30 u., Ds. R. O. W. J. Hoek Bijbellezing over 1 Joli. 5 Evangelisatie (Geb. Middenstraat 117) Woensdagavond 8 uur, E vangel isatie-samenkomst Verschillende sprekers. Evangelisatiegebouw, Vyzelstraat: Byeenkomst 's avonds 8 uur. Verschillende sprekers. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78). Sexagesima 's Morgens 10 uur, kerkdienst Past. Th. Moleman. Leger des Heiis. 7 uur v.m., Bidstond 10 Heiligings - samenkomst 34 n.m., Openlucht - samenkomst a/h. Plantsoen. 8 Ver'iossings-samenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente (Oorspronkelijke Stichting door Wylen Apostel Schwar(s) Sluisdykstraat hoek Schagenstroat 's Morgens 10.30 uur, dienst Kerk van Jezus Christus. (Van de Heiligen der laatste dagen). Jansendwarsstraat 8. 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. Geen diens BR EE WATERS TRA AT 5. Telef. 461 Toonkamer: Philips- en N.S.F.-Radio Staat van uitzending over 1932. Nummer vandeuit- zendlyst. Uit gezonden. Terug gekomen. Aantal verpleeg dagen. Koloniehuis. Op merkingen. 219 over van 1931 16 Jan. 1932 16 Boschhuis te Nunspeet 220 16 April 107 222 107 223 16 Jan. 16 voor het M.S.F. 226 1 Maart 1932 1 Juni 92 227 1 Sept. 184 *w»r liet M.S.F. 228 4 Maart 11 Mei 70 Veluwezoom te Ellecos» 229 70 230 70 231 70 232 1 Aug. nog in verpl. 153 Boschhuis te Nunspeet 233 1 Dec. 1932 122 voor Texel 234 122 235 122 236 nog in verpl. 153 voor het M.S.F. 237 153 238 153 239 26 Aug. 28 Sept. 1932 35 Rivierhuis te De Steeg 240 9 Nov. 77 241 77 242 77 243 28 Sept. 1932 35 door den secretaris vervaardigde grafie- ken betreffende de inkomsten der af<' e- ling, de kosten van uitzending, alsmede een 9taat betreffende de uitzending over 1932. Men bestudeere deze grafieken eens, er biykt duidelijk uit hoezeer öe buitei ge wone ontvangsten sinds 1929 ziin terugge- loopen. En de verpleeggelden zyn de laat ste 2 jaar ook sterk gestegen. Duidt lijk blijkt uit de grafieken, dat 1929 een lio; g- tepunt vormt in de afdeeling, toen was het evenwel mogelijk de uitgaven te houden beneden de ontvangsten, zoodat de reke ning met een batig saldo kon worden afge sloten. Na 1929 kwam de teruggang, en duidelijk laten de grafieken zien hoezeer de uitgaven al spoedig de ontvangsten hebben overtroffen. Dat er ondanks neg vele bleekneusjes moeten worden alge we zen, is dan ook wel te begrijpen. Mogen deze staatjes velen doen inzien, dat eenige meerdere steun dezer nuttige vereeniging zeer gewenscM is! 22 kinderen met voor rekening Texel en het M.S.F. 2081 475 voor afd. Den Helder C. G. I 1606 verpleegdagen verpleegdagen van 18 kinderen Er was wat ruimer haringvangst, zoo* wel van de trekkers als uit de kommen en van de spannen. Niet dat de vangsten overweldigend zijn, maar er was toch iets merkbaar van een grooter stuwing \an de haring naar binnen, waaruit mocht wor den geconcludeerd, dat vermoedelijk ,1e haringtrek nog wel zou doorgaan. Omdat er met de andere visscherij zoo goed als niets valt te verdienen, zoeken ook de verschillende varenslui van de vischschuiten emplooi in de haringvlot ten. welk aantal in den loop van het vorige jaar nogal is uitgebreid. De prijs van de haring blijft nog be vredigend, hetgeen was te verwachten, omdat de Zuiderzee-aanvoeren. die anders „HANDEL IN BLANKE SLAVINNEN". In Casino. Morgenavond (Zondag) zal dooi' het ge zelschap Hut). Kievits het sensatiestuk „Handel in blanke slavinnen" opgevoerd worden, van den Belgischen auteur Del- revo, welk stuk bedoeld is als een aan klacht in blanke slavinnen. Dit tendenz- stuk, door de regeering van België sterk aanbevolen, is een afschrikwekkend voorbeeld voor ouders, om hun dochters op deze gevaren te wyzen en om alleen- 1 staande meisjes te waarschuwen vobr mooie weerspiegelingen van handelaars in blanke slavinnen. Dit aangrypende stuk, met zyn zeer sterke conflicten, houdt het publeik den geheelen avond in spanning!

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 9