K !l AM STER DAM SC HE II er bij en de overige kruiden en voegt dan lüer water bij, nog een klein uurtje alles laten nastoven. Men moet nu een dikke gebonden saus hebben, mocht deze nog te dun blijven, wat wel niet het geval zal zijn, dan nog wat nabinden met uiaizena. Pikante havermoutkoekjes. 120 gr. havermout, 2 eieren, V s dl melk, 1 ui, 25 gr boter, l eetlepel ge hakte peterselie, zout, peper en noot muskaat, soja. De eieren worden met de melk, het zout, de kruiden en de aroma of de soja geklopt en hierin laten we de havermout eenige uren weeken, de ui wordt heel fijn gesnipperd en in de boter gaar gesmoord, daarna met de zeer fijn gehakte peterselie door het mengsel geroerd. In ruim boter wor den hier nu koekjes van gebakken, die op een verwarmden schotel met de overgebbleven'boter er over worden op gediend. Hier en daar een takje peter selie voor garneering. HET BESTELLEN VAN PATRONEN. De prijs onzer patronen is verlaagd tot 0.58 voor japonnen, 0.48 voor kinderkleeding en 0.40 voor enkele rok of blouse. Men kan het bedrag in postzegels of per postwissel overmaken aan de Mode-redactrice, Muzenstraat 5 B, Den Haag. U kunt ook gireeren op girorekening 191919 ten name van den Knippatronendienst te Den Haag. Voor uitsekenden pasvorm wordt inge staan, indien Buste- en Heupwijdte dui- lijk worden vermeld. Ons „Practisch Modeblad" wordt met de patronen kos- eloos medegezonden. Kindermantel met hoedje. (No. 7781). Dit alleraardigste manteltje met hoedje van dezelfde stof zal onze meisjes zeker zeer goed kleeden. Het model is ongemeen: we zien, dat aan het midden voor en achter een ronde pas is geknipt, waaroverheen een klein kraagje met smalle bontgar- neering. Het mouwtje heeft een smalle man chet, waaromheen ook een bontreepje gezet kan worden. Het hoedje heeft smalle pandjes, die aan elkaar gestikt en op de ból met een knoopje van dezelfde stof afge werkt wordt, terwijl de rand uitge- schulpt is en van dubbele stof geknipt wordt. De hoed wordt gevoerd met sa tinet of zijde en naar verkiezing met een paar smalle linten onder de kin vastgestrikt. Patronen verkrijgbaar voor meisjes van 5—8 jaar. Prijs 0.58. Zeer apart® japon. (No. 7780). Deze japon geeft een zeer apart en modern geheel en kan van zwarte wol len stof of fluweel met witte garnee ring zoowel voor middag- als avond japon dienen. Bijzonder charmant is dit model ook indien het van een mooie lichte tint grijs gemaakt word met om geslagen mouwopslagen en revers van rood of oud-blauw. Deze garneering kan zoowel van stof, zijden crêpe, flu weel of satijn gemaakt worden, het geen afhangt van de min of meer ge- kleede bestemming, die men aan het geheel denkt te geven. Het lijfje is iets ruimer dan de bovenkant van den rok en wordt ingerimpeld, terwijl de ruim te verdeeld wordt. De mouwlijn valt zeer laag, terwijl de mouw wijd uitloopt, met een kleine opslag wordt afgewerkt. De rok heeft, zooi' mode dit eischt, slechts een eene iige garneering, bestaande uit schuin opgeknipte zijbaan met knoop' garneering. Patroon verkrijgbaar tot en met maat 48. Prijs 0.58. EEN VOORNAAM KLEEDINGSTUK Verschillende pelerines. (No. C. 1). Wij geven hierbij drie verschillende soorten kleine capes aan, die heel een voudig te maken zijn en tevens het voordeel hebben, dat zij een eenvoudig japonnetje tot een zeer gekleed geheel vormen. Wij kunnen deze capes b.v. op een fluweelen japon dragen, terwijl de eerste dan van het zelfde fluweel als voor de japon gebruikt werd, geniaakt wordt. Verder is wit of zacht paars geplet pluche zeer gekleed, evenals hermeline, het eerste b.v. op een zwarte, het laatste op-een grijze japon. Ook op zijden toiletjes en op andere dunne weefsels staan deze kleine capes allerliefst. De japon, waarbij zoo'n cape gedra gen wordt moet een eenvoudige hals afwerking hebben, zoodat geen revers of kraagjes onnoodige dikte geven. De bovenste cape heeft een platte kraag, die zoowel voor al achter met twee puntjes op de cape valt, terwijl de sluiting middenvoor genomen wordt. No. twee is een eenvoudig licht klokkend model, dat midden vóór het een aangeknipt overslagje sluit, ter wijl het laatste, niet minder flatteuse model uit drie over elkaar vallende steeds grooter wordende licht klokken de volants bestaat, die in het midden met een knoop sluiten. Patronen van deze cape zenden wij U bij bestelling van een knippatroon kosteloos in de maten 40—48 toe. Huishoudscluirt. (No. 293). Deze schort is buitengewoon gemak kelijk om gedragen te worden over onze huisjapon. Krijgen we 's morgens onverwachts bezoek binnen loop.r dan vlug de schort uitgetrokken en zijn netjes gekleed. Ook bij het w»* schen en baden der kleintjes bevV het uitstekende diensten. Zephir is wel de aangewezen stof om deze schorten van te maken. Ook van wit katoen zijn ze zeer praktisch; beide weefsels zijn goed waschbaar, hetgeen voor een huishoudschort als dit zeker wel noodig is. Het patroon bestaat uit twee voor stukken, rug shawfvraag, zakken en ceintuur. Het maken is zeer eenvoudig, zij- en schoudernaden worden met Engel- sche naden gestikt, de zijkanten van de voorstukken gezoomd, daarna de zakken opgestikt en de dubbele kraag opgezet. Eerst wordt de buitenomtrek gestikt wTaarvoor de beide kraagdee- len recht op recht gelegd worden; daarna wordt de kraag op den rechten kant gekeerd, de naad goed uitgekrast of gestreken en de bovenkant van den kraag tegen den binnenkant der hals uitsnijding gestikt; daarna wordt de zware, doch zuivere wollen stof De japon bestaat uit een bovenin (voor- en achterdeelen) niet rnf volants, dus geen apart aangezet lHr 9 hetgeen voor deze gelegenheid !fn' betere lijn geeft. "n Het bovenste deel heeft een shawl- onderkant langs de stiksteken opge- zoomd; voor de ceintuur wordt een rechte reep gemaakt, die achter ge strikt wordt, terwijl als sluiting een paar knoopen worden aangebracht. Patronen in alle gangbare maten. Middagjapon voor a.s. moeders. (No. 292). Om te voldoen aan vele verzoeken plaatsen wij deze middagjapon voor aanstaande moeders. Het model is een voudig en toch gekleed en kan het beste gemaakt worden van een niet te kraag, die tot even onder de taille doorloopt en waarvan een volant wmrdt gezet, waarvan het gladde bo- vendeel eindigt in vier kleine klokken, hetgeen een zeer gekleed geheel geeft. Om het middel wordt een ceintuur ge dragen die smal is en gestikt wordt!. Het linker voorpand heeft een groo- ten onderslag, terwijl het rechtervoor- pand tot ongeveer 12 cm van de zij- naad komt en daar met een drukknoop sluit. Ook op de volant kan een druk knoop gezet worden, omdat de rok, die open is, anders licht opw-aait, De patronen kunnen worden aange vraagd op de maten, die men gewoon lijk draagt. (Nadruk verboden). Vrij baan voor de kladderaars! Het heeft niet mogen zijnHet schilder- en plak- en klad-verbod, dat dit keer onze stad voor een maanden lange verregaande ontsiering had kun nen behoeden, kan niet meer op tijd „af" komen. De stemmen in den Raad hebben gestaakt over het verbods- voorstel in dezen van de Commissie voor de Straf-verordeningen en pas over veertien clagen, als de vroede vaderen wederom op het Prinsenhof samenkomen, zal er nog weer een kansje zijn, dat het verbod er door komt. Het kansje is niet groot, gezien het feit, dat de linksche partijen blijk baar voor geen goud de heroische actie van hun „werkers"(!) met emmers en kwasten willen missen.... Maar al komt het er dan, boven verwachting, toch nog door, met een of twee stem men, doordat b.v. enkele pro-kladders in de komende Raadsvergadering weg blijven, dan nog zal het te laat ko men. Het verlof-offensief is reeds met kracht, met woede, ingezet en vele trottoirs en straat-ged;eelten hebben zich reeds moeten overgeven. Adressen van hen, die het goed meenen met ons stadsschoon, waarin om een verbod te gen de „alle perken te buiten gaande stadsontsiering in verkiezingsdagen" (het is waarlijk niet te sterk gezegd) gesmeekt wordt, adressen, die de laatste dagen ook nog bij den Raad bin nenkwamen, zullen niet meer hel penDe pro-klaoders juichen thans. Zij moeten het, meenen zij, voor een groot deel van deze onsmakelijke straat- prepaganda (die onoogelijk en onsma kelijk blijft, al spoort men ook zijn schilderende „werkers" aan niet alleen veel, maar cok goed en netjes te klod deren!) hebben; zü zien in degenen, die zulk een soort van propaganda van zeer problematisch nut noemen, alleen maar menschen die „bang zijn voor concur rentie Zü sporen het „brave ras der schilders en plakkers", die „staan te trappelen van ongeduld", in haast lyri sche bewoordingen tot de hoogste acti viteit aan en zingen ware odes aan wit kwast en verf-luchtWe gaan wèl een aangename lente tegemoet! „Kunstenaars in de crisis". Voor de straat-schilders moge er al dus in de komende tijden volop werk aan den winkel komen, extra aan moedigingen hebben dit soort ridders van het penseel allerminst noodig. Zulk een aanmoediging, een extra riem onder het hart, hebben de echte rid ders van het penseel, de kunst-schilde rende zonen en dochteren van Rem- brandt, daarentegen hard van noode. Een groot deel van hen leidt in deze crisistijden een bestaan op den rand van den eoonomischen afgrond en de verkoops-resultajen van de „gewone" tentoonstellingen, zelfs al krijgt zulk een expositie toevalligerwijze eens een extra-reclame stootje in den rug, zooals onlangs bü de Onafhanfeelijken, ver mogen hen niet van dien rand weg te trekken tot op wat veiliger bodem. Men heeft hier den laatsten tijd reeds op verschillende manieren getracht hulp te bieden. Een van die manieren was het ophangen van schilderwerken in de wachtkamers der stations. Thans laat het zich aanzien, dat particuliere res taurants dit voorbeeld der Ned. Spoor wegen zullen volgen. Eén schaap is er ten deze reeds over den dam. D? di rectie van het Parkhotel, aan den in gang van het Vondelpark, heeft r.'. „ter aanmoediging van Nederlandsohe kunst schilders en tevens ter leniging van den crisisnood", het plan opgevat bü vol doende deelneming gedurende de pe riode van 1 April tot 1 October a.s. de wanden harer restaurantzalen gratis voor exposities beschikbaar te stellen. Zij neemt zich tevens voor, om de twee maanden dat stuk aan te koopen, het welk bij stemming door bezoekers als het beste wordt beoordeeld. Dergelijk? hulp-acties kunnen misschien wel iets ten goede uitrichten, laat ons het hepen, maar desalniettemin blijven het lapmiddelen. Zoo ook worclt een en ander beschouwd door een onlangs op-

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 20