HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 28 MAART 1933. Marktberichten. Radiografisch Weerbericht., &.IM.V.B.-overzicht. Legerberichten Havmi van Nieuwediep, Burgerlijke Stand van Oen Helder Zondag De Sportgebeurtenissen van Helder-nieuws. Helder wint op overtuigende wijze haar laatsten thuiswedstrijd tegen Assendelft. In een weinig aantrekkelijke, wedstrijd heb ben de withemden hun laatste., thuiswedstrijd gewonnen. Eerst dan zal men een aantrekke ijken wed- strijd aanschouwen, wanneer beide ploegen cenigszins gelijkwaardig zijn aan elkaar. Dit was hier in geen enkel opzicht het geval. Helder was van den aftrap af in de meerderheid en is dit gebleven tot het einde toe. De gasten speelden een zeer slechte partij voetbal, vooral was het de voorhoede die iederen factor om het tot doel punten te kunnen brengen ontbeerden. Helder dat al zeer spoedig tot de overtuiging kwam, dat de zege onbetwist haar aandeel zou worden, vatte de zaak al heel licht op. Hierdoor ontbrak iedere spanning, en dit maakte den wedstrijd niet aangenaam om te aanschouwen. Intusschen hebben de withemden zich door deze overwinning tot de vierde plaats weten op te werken, hetgeen een kranige prestatie mag worden genoemd, in aanmerking genomen, dat zij gedurende eenigen tijd op de onderste plaats hebben gestaan. Bij Helder blonken Jaap Kenter en Dirk Bak uit. Het is verbluffend te zien met welk een gemak Kenter zijn doel schoon weet te houden, en hij kan dan ook stellig een doelverdediger van bijzondere klasse worden genoemd. Bij de gasten kunnen wij nog immer waar deering hebben voor het dikwijls nuttige werk van rechtsbuiten Grin, de man die nu reeds zestien jaar onafgebroken in het eerste elftal van zijn club uitkomt. Beide achterspelers hebben hard gewerkt, en dat zij tenslotte moesten be zwijken voor de steeds weer optredenden druk, kan hen niet als een verwijt worden aange rekend. De wedstrijd. Het is Bijl die met een goeden kopbal, uit een schitterend door Dirk Bak genomen corner, na een kwartier spelens de score opent. Vijf minuten later voegt Dirk een tweede doelpunt aan de score toe, door uit een goed door Waasdorp voorgezetten bal, onhoudbaar in te schieten. Het Helder-doel ontkomt dan eenige malen aan een doorboring, door het schitterende werk van Kenter, die de meest onverwachtsche scho ten uit zijn doel weet te houden. Meerdere malen ontsnapt het doel der gasten aan een doorboring, waarbij Godschalk en Waas dorp blijk geven goed met elkaar overweg te kunnen. Als Godschalk de derde goal voor zijn club in het net deponeert, is het onmiddellijk hierna rusten. Was er in de eerste helft weinig belangrijks te aanschouwen, na de rust werd het zoo moge lijk nog eentoniger. Assendelft speelde een ver loren wedstrijd, en doordat door enkele spe lers getracht werd het spel, door forsch optre den een andere wending te geven, wordt het aspect er niet mooier op. Nadat de tweede helft ongeveer 20 minuten oud is, doelpunt Godschalk met een keurig schot, uit een voorzet van Waas dorp. Met den stand 4O komt het einde, van dezen laatsten thuiswedstrijd der withemden.. H.R-C.-nieuws. H.R.C. II—WEST-FRISIA s 5—1. Een verdiende en overtuigende zege, Begunstigt door schitterend weer hebben de reserves van onze. „roodjakken" hun thuispro gramma beëindigd. Het is een klinkende zege geworden; in alle opzichten verdiend, daar de thuisclub het spel bijna den geheelen spelduur beheerscht heeft en in alle opzichten verre de meerdere was van hunne gasten. Het was een pittig en technisch zeer hoogstaande partij, waarin dikwijls één elftal speelde en den toon aangaf, en haar tegenstander door een goed vol gehouden vlot tempo haar spel opdrong, zwakke plekken hebben we niet vermogen te ontdekken, al werd er na rust waarschijnlijk omdat alles zoo lukte wel eens overmoedig gespeeld, wat de Enkhuizers echter niet vermochten uit te buiten. Bovendien had de middenvoor wel eens zelfzuchtige oogenblikken, waardoor hij het spel te lang ophield. Dit zijn evenwel, in verband met al het andere, maar kleinigheden. Wij, en allen die de match bijgewoond hebben, zijn dan ook best te spreken over het vertoonde spel. Voor rust hadden de Racers den vrij sterken wind in het voordeel en zijn bijna voortdurend aan het woord geweest. Het tempo was direct bijzonder vlug en het spel werd goed openge houden, al werd er wel eens al te veel op links gespeeld, waar de W.-Fr.-verdediging zich spoe dig op in ging stellen, waardoor den linkervleu gel (RoobolMarsman) maar weinig bewegings vrijheid genoot. Toch kwam van dien kant het succes: eerst kwam den bal in het zijnet terecht, daarna voorkwam de paal een doelpunt, maar tenslotte had Roobol succes, die handig wist te profiteeren van een misverstand in de vijande lijke verdediging. Er was toen 6 minuten ge speeld en voorloopig bleef de stand zoo, niet tegenstaande een onbetwiste meerderheid der Racers. De gasten kwamen zelden over de helft brachten ze het zoover, dan had de voorhoede niet in het minst succes. Slechts een werkelijke serieuse kans hebben ze gehad, toen na 18 min. spelen van links een doorbraak gelukte, den bal meegenomen werd, reeds stond den linksbinnen in goede positie en klaar om te richten, toen Van Til nog net er in wist te slagen den bal over den cornerlijn te werken. Even later ver- rastte een hard en onverwacht schot den niet onverdienstelijk werkenden W.-F.-keeper vol komen en met 2o werd gedraaid. Het had ook 4o kunnen zijn. Ook in de 2e helft hebben de roodjes het beste van het spel gehad, al hadden de geelrooden nu wel wat meer in te brengen en had Van Es eenige moeilijke situaties te doorstaan. Qua spel was er ook nu een hemelsbreed verschil in litt spel van beide elftallen. H.R.C. was een veel betere combinatie, waaraan W.F. niet vermocht te tippen; het werd 11a 20 minuten spelen 3o door den linksbinnen en 3 minuten later loste dezelfde weer een kogel, de bal vloog van den at loodrecht naar beneden, waar het den toesnel lenden middenvoor was die den bal in het doel werkte. Zoo bleef de stand tot eenige minuten voor het einde; een zeer mooi gedeelte uit deze periode, waarin de roodjakken keer op keer staaltjes van hun voortreffelijk kunnen gaven er af en toe een cchibition van maakte. De geelrooden vielen nu en dan uit, doch de roode backs waren eenvoudig niet te passeeren. Toen de H.-keeper een fout scheen gemaakt te heb ben, wisten de gasten hieruit tegen te scoren wat Roobol onmiddellijk beantwoordde door uit een voorzet van Stcffcns ineens in te zetten Een prachtgoal! Aldus kwam het einde van dezen aardigen match. H.R.C. 2 is op eigen grond ongeslagen ge bleven. Gewonnen werd van V.V.A. 2 (61) V.S.V. 2 (1o), T.O.G. 2 (52), A.V. 2 (41), A)ax 3 (5—4), W.F.C. 2 (2—0), K.F.C. (3-2) en West-hrisa 2 (51). Gelijk werd gespeeld tegen R.C.H. 2 (2doclcijfcrs: 3313. Gespeeld moeten nu nog worden de uitwed- hun of er stens 3 winstpunten moeten opleveren. In da», geval zijn onze plaatsgenooten kampioen, onge acht wat de 3 concurrenten nog rallen doen. Dc Racers hebben hun kans in eigen nand. SCHOOLVOETBAL. Nog enkele weken en het jaarlijksch school- voetbal-tou rnooi zal weer gehouden worden Reikhalzend ziet de schoolgaande jeugd "aar d t festijn uit. Al een flink aantal scholen (zelfs Breezand, Julianadorp, Oostpolder I j schreven im De inschrijving sluit z April. Scholen, die na dien datum inschrijven, mogen niet meedingen. We raden den scholieren aan eens bij leeraren of onderwijzers te intormeeren, reeds werd ingeschreven. Reeds van verschillende zijden mocht de com missie, welker samenstelling wc binnenkort pu- bliceeren, toezeggingen voor prijzen, versnap - ringen enz. ontvangen. De loting voor het w - strijdprogramma zal a.s. Zaterdag 1 April plaats vinden. Verzuimt niet tijdig 111 te schrijven. Texel. Texel-nieuws Daar de competitie geen wedstrijden voor de Texelsche clubs heeft gegeven is Zondag een alleraardigste oefenwedstrijd gespeeld tusschen Texel II en een comb. Texel I en 1 I. Deze wedstrijd werd gewonnen door Texel II met c2. 't Doet ons genoegen dat het tweede elt- tal in de laatste weken zooveel sterker is'ge worden; vooral de verdediging waarin Br. Geus en Br Daalder uitblonken is veel beter gewor- de voorlinie gaf vooral Verheijen goed den; spel. Op het terrein der Tex. Boys speelde de Tex. Boys tegen SVC II van de Cocksdorp, deze wedstrijd eindigde met gelijk spel 22. Wieringen. Succes-nieuws. Zondag j.1. hebben de Successers weer een wedstrijd op hun eigen terrein gespeeld. Het ter rein, hetwelk door de onteigening der spoor wegen verlegd moest worden is Zaterdag door het bestuur gekeurd en aanvaard. Het terrein ziet er in zijn geheel keurig uit. De noordkant is geheel afgeschut met een 2 meter hooge schut ting, van den westkant is ook een ge deelte afgeschut, terwijl er een heel aardige tri bune geplaatst is, wel klein doch voorloopig is zij voor Succes groot genoeg. Het verdere ge deelte is een boombeplanting aangelegd. Het ter rein zelf is ook in heel goede conditie, er is door den heer Bruul veel werk van gemaakt. We twijfelen er dan ook niet aan of de S. zullen trotsch op hun terein zijn. Om 12 uur speelde Succes 4 een wedstrijd tegen Petten 2. Petten verloor van Succes 4, toen op het kantje af met 32. Thans is het gelukt om revanche te nemen en was de uitslag 43 voor S. 4. Petten wist eerst de leiding te nemen, doch langzamerhand kwamen de S.-ers er beter in en hadden zij later een 41-voor sprong. Na rust wist P. geducht op te halen, doch verder dan 43 wisten zij het niet te bren gen. Om half drie komen Succes 2—Petten 1 in het veld onder leiding van scheidsrechter Mol, uit Den Helder. De enkele uitvallers wor den op afdoende wijze afgeslagen. Als de S.- midvoor hard tegen den paal schiet is het de toe- loopende linksbinnen welke zijn club de leiding bezorgt. Kort hierop maakt S 2o. De S-mid- voor krijgt nog een prachtkans alleen voor de P. keeper-, doch schiet net naast den paal. Aan den anderen kant krijgt P. ook nog een mooie kans welke ook niet benut wordt. Rust gaat in met 2o voor S. Na de thee zijn de bordjes verhangen en is P het meest in den aanval, hoe wel de aanvallen van S. veel gevaarlijker zijn die van P.. voor de rust. Geruimen tijd weten de S.'ers hun doel schoon te houden, doch de S.- verdediging geraakt blijkbaar een beetje over speeld, en de S-keeper moet toch zwichten en P. maakt 21, en even later gelijk 22. Van beide kanten wordt nu hard gewerkt voor de leiding, enkele malen komen de S.ers gevaar lijk. voor het P. doel, toch komt het succes aan den anderen kant en maakt P. 32. De S.ers geven zich toch nog niet gewonnen, het spant somtijds geducht. S. maakt nog een goal doch scheidserchter annuleert deze wegens buitenspel, even later is het S. midvoor welke een heele serie P. spelers passeert, doch strandt op den keeper de bal komt weer terug, en het is de zelfde speler welke onder groot gejuich den gelijkmaker in 't net deponeert. P. appeleert nog even, doch scheidsrechter blijft bij zijn beslis sing, als weer is afgetrapt blaast scheidsrech ter einde en zijn de puntjes broederlijk gedeeld, een uitslag welke vrijwel de juiste verhouding weergaf. J.V.C.-nieuws. Julianadorp Zondag was voor J.V.C. een pechdag. De J.V.C.-adsp. moesten op het Helder-terrein spelen tegen Helder d. De verwachting was, dat J.V.C. wel zou winnen, de vorige keer had den de JVC a met 17—0 gewonnen. JVC ver loor echter thans met 2o. Genoeg is, dat J.V.C. a met 2o van dit elf tal verloor. Het tweede elftal verloor eveneens en wel met 3—0 van H.R.C. VII. Dat is een tegenslag, jongelui, maar alles is nog niet ver loren. De volgende Zondag tegen Wieringerw II maar weer met frisschen moed begonnen en volgehouden tot het eindsignaal. score opende met een hard schot. Helder maakte gelijk, doch nog voor de rust bracht wederom de linksbuiten de stand op 2—1 voor D.E.S. Meerderemalen vertoonde D. na de rust een in zinking. Nu echter niets daarvan. De midden voor verhoogde de score en toen ongeveer een lialf uur was gespeeld, was de stand 41 voor D. Zij waande zich reeds in veilige haven. Hel der dacht er evenwel anders over en met ver eende krachten werd aangevallen en met succes 42. Kort daarop een penalty voor H. en de stand was 4—3. De spanning steeg en D. begon het gevaar in te zien. De middenvoor verhuisde naar de linksbackplaats, waardoor de achter hoede weer in haar ouden soliden vorm was teruggebracht. Hardnekkige pogingen werden aan weerszijden ondernomen en zoowaar het .ge lukte de D.-rechtsbuiten met een hard schot in den rechterbenedenhoek een D.E.S.-overwin ning te consolidcercn. Het einde kwam kort daarop. Scheidsrechter Wit leidde tot aller te vredenheid. Callantsoog-nieuws. Zondagmiddag konden we de verrichtingen van Callantsoog 2 eens bewonderen. Callantsoog Maartensbrug I, en verkiest voor Cal- den 2 had bezoek van St. lantsoog wint den toss wind te spelen. Beide partijen wegen aardig tegen elkaar op. Maartensbrug is het gevaar lijkst voor het doel. De C.-backs en keeper moe ten hard werken om gevaar te voorkomen. Als op een gegeven ciogenblik beide C.-backs den M.-middenvoor aanvallen, slipt deze tusschen hen door en geeft den C.-keeper geen schijn van kans (o1). Ongeveer 5 min. voor rust weet C. uit een scrimmage gelijk te maken (1D- Direct hierna wordt een prachtkans door treu zelen gemist, zoodat de rust ingaat met gelijken stand. Na rust heeft C. de opstelling eenigszins ge wijzigd. Er wordt nu aanmerkelijk beter ge speeld. Ook de C.-voorhoede levert veel beter spel dan voor de rust. Na een onverwachtschen doorbraak weet St. M. weer de leiding te namen (12). Reeds denken we, dat er in dezen stand geen wijziging meer zal komen, als een vrije schop door de C.-rechtshalf goed voor het doel geplaatst wordt en en de C.-middenvoor den bal keurig inschiet (22). Hiermede kwam het einde van deze oefenpartij. Het 2e dient nog veel te leeren, voordat het zich aan de com petitie kan wagen! West-Frisia moet degradatiewedstrijden spelen. Een goeden dag voor de Heldersche K.N.V.B.-teams. Feijenoord ten tweede male verslagen. ie klasse. De zwartkijkers, die de vorige week Feijen oord er van beschuldigden Hermes DVS aan de puntjes te hebben geholpen, om daarmede die club van degradatiegevaar te bevrijden, zullen zich thans wel den mond gesnoerd zien door de tweede nederlaag die de Rotterdammers leden. Thans nu de Rotterdammers weer met 43 verloren van 't Gooi zal men weer kunnen beweren dat Feijenoord zich niet meer inspant, omreden zij toch reeds kampioen is, doch wie ook maar eenige kijk heeft op de psychologie eens voetballers, weet dat een dergelijke ver onderstelling kant noch wal raakt. Zou een club die ongeslagen kampioen werd zooals met Feijen oord het geval is, het niet als een groote eer aanrekenen dit ongeslagen zijn te kunnen hand haven tot het einde toe. En het getuigt van weinig kennis der voetbalpsychoiogie, als men zou durven beweren, dat Feijenoord uit liefda dig oogpunt andere clubs aan de punten helpt nu zij zelf toch reeds kampioen is... Er gebeuren in het rijk van King soccer nu eenmaal wonderlijke dingen, en er behoeft dan ook niet den minsten twijfel te bestaan, over de min of meerdere regelmatigheid waarmede Feijenoord voor de tweede maal in successie verloor. Men zij er van overtuigd dat een club eenmaal ongeslagen kampioen zijnde dit onge slagen kampioenschap met al de kracht waar over zij kan beschikken zal trachten staande te houden. HBS heeft zich op de tweede plaats staande weten te houden door een zwaarbevochten zege op RCH. Gedurende den geheelen strijd wogen beide partijen tegen elkaar op, en eerst in de laatste minuten, scoorde HBS het eenige doel punt in dezen wedstrijd. In een sensationeelen wedstrijd heeft Hermes DVS in Schiedam weten te zegevieren over VSV met 62, nadat VSV de leiding had ge nomen, waarna de Schiedammers gelijk maak ten, en op hun beurt de leiding namen. Hierna maakte VSV weer gelijk, en toen was het afge- loopen met de Velsenaren. Hermes nam het heft volkomen in handen en stilde in het ver dere verloop van den strijd haar niet te verza digen doelpuntenhonger.. Blauw Wit speelde 11 gelijk tegen DHC. En hoewel het een zeer verdienstelijk resultaat van de Amsterdammers kan worden genoemd, dat zij uit een dergelijken zwaren wedstrijd een puntje wisten te bemachtigen, als zij den ge heelen wedstrijd waren blijven spelen, als in het begin, hadden zij zeker een heel goeden kans gemaakt op de beide punten. Na de rust was het een van beide kanten weinig aantrekkelijke partij voetbal. onderling. Purmersteijn dat momenteel hekke- sluiter is won met 53 van DWV. Door de overwinning van Meervogels dat met 31 over Zaandijk zegevierde, zijn de Zaandammers zoo goed als gevaarloos, en gaat de strijd om de onderste plaats voornamelijk tusschen DWV, Assendelft en Purmersteijn. Purmersteijn deed heel goed werk door met 53 van de Nieuwen- dammers te winnen. De strijd om de bovenste plaats wordt onvermoeid voortgezet door Hol landia en Volewijckers. Beiden zegevierden, de eerste over KW met 32 en Volewijckers won van OSV met 62. Hierdoor is OSV uitge schakeld voor de bovenste plaats. Helder dat eenigen tijd op de onderste plaats heeft ge staan gedurende het verloop van deze compe titie, heeft zich door een 4o zege op Assen delft tot de vierde plaats weten op te werken. Hollandia 16 11 3 2 64—26 25 Volew, 16 9 2 4 43-26 22 O.S.V. 16 8 4 4 44 - 40 20 Helder 16 7 2 7 42—45 16 Zaandijk 17 6 3 8 43—44 15 K.V.V. 16 6 2 8 40-42 14 D.W.V. 16 5 3 8 47-47 13 Assendelft 16 4 4 8 37—48 12 Meervogels 14 5 1 8 35—52 11 Purmersteijn 15 3 4 8 33-55 10 4e klasse A. EVC deed hier goed werk door met 23 van Uitgeest te winnen. QSC en DTS deelden de punten door I1 gelijk te spelen. Zilvermeeuwen verzekerde zich van een blijvende plaats als no. 2 door met niet minder dan 60 over het arme Alkmaar te zegevieren. Beverwijk had weinig moeite om in Schagen met 2o meester over het terrein te blijven. Reserve ie klasse. BI. Wit IIHaarlem II o2; Hilversum II Zeeburgia II 11; AFC IIStormvogels II 4o; EDO IIAjax II 14. Reserve 2e klasse. HRC II— W. Frisia II 5—1; RCH II—Alc. Victrix II 82; WA IIAjax III 52. Reserve 3e klasse. OSV IIKennemers II 42; WFC III Helder II o—1; ZVV II—ZFC III 3—3. AFDEELING II. ie klasse. Voor twintigduizend bezoekers speelde op Wat niemand in den beginne zal hebben ver- Spangen Sparta tegen Ajax. In een zeer span- wacht wordt nu toch werkelijkheid. ZFC zit neneden strijd hebben de Ajaxiden ten slotte we- met Blauw Wit in het hoekje waar de klappen ten te zegevieren met een magere doch ver vallen, en het kan tusschen beiden nog een diende 34 overwinning. Door een 4—1 zege spannenden strijd geven wie onderaan zal komen, van Stormvogels op VUC legde Stormvogels De eens zoo stoere Zaandammers verloren nu beslag op het kampioenschap. Een grootsche weer met 2—0 van ADO. Het komt ons voor huldiging viel de IJmuidenaren ten deel bij hun dat het nog door ZFC af te werken programma terugkomst uit Den Haag. West-Frisia is ge- zwaarder is dan dat der Stadionbewoners. ZFC doemd degradatiewedstrijden te spelen, doordat moet nog spelen tegen HDVS en Feijenoord, de beslissing viel in den tegen Hilversum ge- terwij! BI. Wit nog tegen ADO, 't Gooi en VSV leden 3—4 nederlaag. Hoezeer wij het dan ook moet spelen. Het is lang niet denkbeeldig d«4 betreuren, dat Noord-Holland een van haar beide clubs een beslissingswedstrijd zullen moe- weinige eerste klassers zal moeten verliezen wij ten spelen, hetgeen herinneringen bij ons op- kunnen de rood-gelen, spelende in den huidi- wekt aan eenige jaren geleden toen beiden een gen vorm weinig kans gevea op een succesvol beslissingswedstrijd moesten spelen om de boven ste plaats.... Het kan verkeeren ae klasse A. Anna Paulowna B.K.C-nieuws. Zondagmiddag speelde B.K.C. 2 tegen Atlas 2 en daarna B.K.C. 1 tegen Atlas z. B.K.C. 2 kon het tegen Atlas 2 niet bolwer ken. In zooverre wél dat in het veld geen ver schil bestond, maar de Helderschen schoten beter enzeker. Eindstand 02. B.K.C. 1 won evenwel met 2—0 van Atlas 1. Blom' werd vervangen door Steenvoorde. Beyer in de Atlas-goal speelde best en 11a lan gen tijd (in de tweede helft pas) verschalkte Huisman hem met een kopbal. Een poosje later stapte Huisman tactisch over den bal en Jac. Wiggers plantte nummer 2 in het net. Hiermee kwam het einde. Volgende week Kolhorn— B.K.C. 2 (om 12 uur te Barsingerhorn!) en thuis B.K.C. 3—Petten 2. Barsingerhorn. D.E.S—HELDER 5 5—3. Dit is een strijd geworden, zooals wij die reeds >n langen tijd niet van D. hebben mogen aan schouwen. Niettegenstaande het spelen met 1 invallers werd een tempo ontwikkeld, dat voor de toeschouwers het beste «leed verwachten Door een gewijzigde opstelling was de voorhoe de 111 niet geringe mate in kracht toegenomen en de beide vleugelspelers lieten zich van hitn beste zijde zien, vooral de linksbuiten was in Doordat EDO met niet minder dan 41 van Alcmaria verloor, heeft zij zich zelf zoo goed als uitgeschakeld voor een eventueel te behalen kampioenschap, liet komt ons al zeer onwaar schijnlijk voor, dat Kinheim en Zeeburgia de nog te spelen wedstrijden allen zouden verlie zen, terwijl EDO beide nog te spelen wedstrij- Ajax den zou winnen. Hoewel voetbal onbereken- baar is, durven wij evenwel niet meer op een gunstig resultaat voor EDO te rekenen. Temeer niet omdat Kinheim en Zeeburgia bei den op den goeden weg voort gingen door bei den te winnen. Zeeburgia won van WFC met To en Kinheim maakte korte metten met ZVV! door met 5I te winnen. HRC heeft zich tot de vierde plaats weten op te werken, door een 23 overwinning op DEC. WA verloor met 2o van TOG, zoodat ten gevolge van deze uitslagen de staart en de kop geen verandering hebben ondergaan. Zeeburgia en Kinheim zetten hun nek aan nek race naar «Ie bovenste plaats voort, met een hardnekkigen ijver, terwijl WA en DEC elkander de bezet ting van de onderste plaats blijven betwisten.. resultaat uit de komende degradatiewedstrijden Aan Beekhoven en zijn mannea sterkte toege- wenscht, en aan hen de taak <sm te bewijzen dat wij er naast zijn geweest met onze sombere voorspelling. Xerxes leed in Haarlem tegen de roodbroeken een 5 2 nederlaag. KFC zegevierde op goede wijze met 4—2 over DFC. 4e klasse G. Succes 4—Petten 2 4—31 H.R.C. 7J.V.C. 3°- D.E.S. A—Helder C 1—4, A 2o. Helder DJ.V.C. Z.F.C. 2—N.H.V.B.-EFTAL 4—3- ZFC sterker dan leek het alsof het overwinning Hollandia. N.II.V.B.- gaan Aanvankelijk elftal zijn tweede overwinning zou gaan be halen. Later evenwel toen Z.F.C. 2' zichzelf teruggevonden had na een zwak begin, zetten de Zaankanters een tempo in, dat voor liet meeren- deel der N.FI.V.B.-ers te snel bleek. Toen heeft Z.F.C. 2 geprofiteerd van haar overwicht en de overwinning geconsolideerd. De opstelling van het N.FI.V.B.-elftal was: V. 't Hof (K.F.C. 3). Blees (R.C.Z.) en Li- naerts (M.L.D.), Wynia (W.F.C. 4), Rijkers (Succes) ,en Lont (Succes), Wolthuis (M.L.D.), Bromlewe (H.R.C. 3)> Verdonk (R.C.Z.), Kuiper (Held. Boys) en Bodenstaff (M.L.D.). Scheidsrechter was dc heer R. Vel, die be kwaam leidde. Verdonk en Bormlewe fabriceerden al gauw samen een goal na mooi aangeven van Rijkers Kuiper schermutselde nummer 2 er in (o2). Dan is het een oogenblik gedaan met den N.H.V.B. en V. 't Hof krijgt zeer druk werk, hetgeen hem best afgaat. Linaerts redt nog al eens. Zijn buurman is niet zoo safe. Met behulp van de buitenspelval, waar de N.H.V.B. keer op keer inloopen, weet Z.F.C. zich defensief te handhaven en de uitvallen van Verdonk c.s. tot een minimum te beperken. Uit een schermutseling voor het Bondsdoel, waarbij V. 't Hof het uitzicht is benomen, scoort Tel na vele slecht gerichte schoten (12). Van Halderen mist zelfs voor open goal! Na rust pakt de N.H.V.B. aardig aan. Bij het opzetten van een aanval kogelt F. Kuiper op een flinken afstand de derde goal langs zijn naamgenoot, de Z.F.C.-keeper (13). Nu is het hoofdzakelijk gedaan met de Bonds- ploeg. 't Is verdedigen en vechten voor het be houd van den stand. Z.F.C. 2 legt een hooger tempo aan en Linaerts en V. 't Hof krijgen het heel druk. Lont en Wynia moeten te veel terugkomen dan dat ze mee kunnen werken aan het aanvallen. Tel scoort (23), Van Halderen maakt ge lijk (33) en maakt tenslotte de winnende goal (3—4). Een kwartier is er nog te spelen. De Z.F.C.- spil krijgt een ernstige neusblessure en valt uit. Nu gaat het verder kalm aan en de wedstrijd gaat uit als een nachtkaars. De N.H.V.B. heeft een goede partij gespeeld en kan met vertrouwen naar Amsterdam gaan, waar volgenden Zondag op het Volewijckers-ter- rein de Vierbondenwedstrijden zullen aanvan gen. Ons korte speloverzicht vangt aan met een compliment voor V. 't Hof die weer heel klem- vast en solide was. Linaerts was zooals gezegd, de meerdere van Blees. Rijkers was zeer uitstekend en individueel de meerdere van dc meeste Zaankanters. Lont en Wynia hebben nuttig werk gedaan, maar staan op een lager plan. De beide Successers toonden goed onderling begrijpen. Jammer dat Rijkers zelden een verre trap naar de vleugels zendt. Wolthuis en Bodenstaff kwamen niet tot volle ontplooiing van hun spel. Verdonk speelde wat te veel op links. Nu leek ons het span Kuiper Bodenstaff beter dan BromleweWolthuis. Deze laatste blijft de individualist die hem reeds als midvoor kenmerkte. Van deze eigen schap had geprofiteerd kunnen worden. Ver donk had daar echter geen kijk op; hij had het zeker te druk met buitenspel staan! Deze midvoor is overigens wel vlug en stevig en hij heeft een hard schot. KORFBAL. TEXELSCHE KORFBALBOND. Uitslag der Zondag gespeelde wedstrijden: De Cocksdorp: SVCVerdo Nigro 112 Den Helder: HKC-DTS 5-0; Oudeschild: OKCde Zwaluw 12. De uitslag van den 19 Maart gespeelden wedstrijd DTSHKC was o3 (door ons werd abusievelijk opgegeven 13). A.s. Zondag, in verband met den afstands- rnarsch van Verdo Nigro, geen korfbalwed strijden. De eenige wedstrijd die resteert is HKC— OKC. Stormvogels Sparta Hilversum Xerxes K.F.C. DFC Haarlem VUC West-Frisia 17 13 1 3 58-22 27 17 10 4 3 54—33 24 16 8 3 5 43-38 19 17 8 2 7 43-53 18 16 6 5 7 50-51 17 17 7 2 8 41-39 16 17 5 4 8 50-50 14 17 6 2 9 51-60 14 17 5 2 10 44-61 12 17 4 1 12 31-58 9 Zeeburgia 17 13 0 4 43-19 26 Kinheim 16 12 1 3 34—28 25 E.D.O. 16 10 2 4 48—27 22 H.R.C. 16 6 3 7 30-36 15 Z.V.V. 16 5 4 7 35-32 14 Alc. Victrix, 16 5 4 7 48—46 14 T.O.G. 14 7 0 7 25-33 14 WF.C. 14 4 4 6 23-25 12 V.V.A. 15 3 1 11 21—37 7 D.E.C. 16 3 1 12 35-64 7 AFDEELING III. ie klasse. HeraclesSnsch. Boys 42; Rob. et Vel.. Vitesse o8; PECTubantia 4o; Go Ahead AGOVV 3o; EnschedeWageningen 4o. AFDEELING IV. iüsl.fc. 2e klasse B. Baarn dat reeds gedoemd is tot het spelen van degradatiewedstrijden heeft zich te laat her steld. Zij deed intusschen heel goed werk door in Bloemendaal de club van dien naam te ver slaan met 2 4- Dc kampioene HFC zegevier de met 2—1 over Velox. Dat het sterke DWS het wel zou klaren tegen HFC was te voor zien. De Amsterdammers wonnen met 3o. Alphen won met 2—1 van Spartaan en Hercu les en AFC deelden door een 11 uitslag de punten. ie klasse. Longa—NAC 3—2; BW—Willem NO ADMiddelburg 25. AFDEELING V. ie klasse. VecndamAlcides 615 44; FrisaFriesland 11; den 12. II 3-2; Ach i MesG V AV SneekLecuwar- N.-H. V. B. Z.F.C. 2—N.H.V.B.-clftal 4—3. ie klasse D. Succes 2Petten 1 33. «rijden tegen V.V.A. 2 en V.S.V. 2, die min- h« dü'vSo'd. deg.tot uitdrukking, hoe 3e klasse A. Hier vonden nog al wat verrassingen plaats, 1 steeds meer komt het tot uitdrukking, ho ruig het Krachtsverschil is tusschen de ciuk' 2e klasse E. H.R.C. 4Texel Oudesluis 1 43. 2, uitgesteld; Schagen ■'-iilr. IV 3e klasse E. D.E.S. 1Helder 5 53; Schagen 3Oud« sluis 2 3 Luit. ter zee ie kl. E. J. Borgesius, com mandant van Hr. Ms. onderzeeboot O 9 te Nieuwediep, is overgeplaatst naar Vlissingen bij den verderen afbouw van het flottieljevaar tuig Johan Maurits van Nassau, in aanbouw voor Curacao bij de maatschappij De Schelde. Luits. ter zee 3e kl. J. F. Drijfhout van Hooff, jhr. P. L. M. van Gen, J. J. Steensma en jhr. S. Röell zijn aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zullen 19 April met het m.s. Johan van Oldenbarnevelt uit Am sterdam hun bestemming volgen. Overplaatsingen enz. Serg.-hofmr. H. Kruik van Wachtschip Willemsoord detacheering in de Mar.kaz. Wil lemsoord ingetrokken. Serg.-monteur A. P. Paling van Friso naar Wachtschip Vlissingen, 27 Maart '33. De aanwijzing voor uitzending naar Oost- Indië per Johan van Qldebarnevelt op 19 April '33 van den korp.-schrijver A. Jongsma is ingetrokken. Aangewezen voor uitzending met genoemd mailschip op 19 Maart '33: korp.-schrijver A. H. M. Jansen. De aanwijzing voor plaatsing aan boord Hr. Ms. Johan Maurits van Nassau op 6 April '33 is ingetrokken van: Korp.-konstabel P. Mak, matroos ie kl. M. P. van Boven, matroos 2e kl. M. Bodde, idem H. Groen en stoker 2e kl. C. J. Vrijvogel. Matroos ie kl. C. J. Vrijvogel van Gelder land naar Joh. M. van Nassau, 6 April '33. Id. 2e kl. J. H. Munnik van Wachtschip Willemsoord naar idem, 6 April '33. Idem J. Miedema van Schorpioen naar idem, 6 April '33. Stoker 2e kl. W. Zweverink van de Kooij naar idem, 6 April '33. Overgeplaatst: van de Kweekschool vo« inlandsche schepelingen naar de marinc-k»' zerne Oedjocng, de ksp.-luit. ter zee J r gaay, de luit. ter zee der 2e kl. H. P. MulleV de ie luit. der mariniers L. Langeveld j off. van den M.S.D. der 2e kl. T. A. Sizoo de off. van gez. der ie kl. D. B. Jochems- van de marine-kazerne Oedjoeng naar de marine kazerne Goebeng de off. van adm. der ie kl" TT A Tv** uil n om rlo 1111 f f/>r 000 dn. .-11 F. A. Kuhn en de luit. ter zee der ie kl. F u Vermeulen; van Hr. Ms. Willebrord SneUius" naar de marine-kazerne Oedjoeng de luit tc zee 2e kl. A. van Strien, de luit. ter 7(>. 3e kl. G. E. Zegers Veeckers, C. F. Am sterdam en de off. van gez. 2e kl. P. S. Walm» van der Molen; van het marinevliegkai»D Morokrcmbangan naar Hr. Ms. Willebrord Snellius, de off.-vlieger 2e kl. F. Bakker T H. J. Coppers en H. L. J. Swaab; van het station voor onderzeebooten naar de marine kazerne Goebeng, dc luit. ter zee der ie kl" H. van Schreven: van de marinekazerne Oed joeng naar Hr. Ms. Rigel, de kap. ter zee c" C. F. Jager, de luit. ter zee der 2e kl. F. R l' Gonggrijp, de luit. ter zee 3e kl. J. van Sta veren, de off. van den M.S.D. ie kl. J. Wall rave, de off. van gez. 2e kl. dr. W. F. A. van den Berg de Bruyn en de off. van adm. der 2e kl. T. Strengers; van de marine-kazerne Goebeng naar Hr. Ms. Rigel, de luit. ter zee ze kl. F". W. van Duim, van den dienst der conservatie naar Hr. Ms. Rigel, de off. van den M.S.D. ze kl. G. de Jongh; van het ma rine-vliegkamp Morokrembangan naar de ma rine-kazerne Goebeng, dc off. van adm. 2e Q S. D. Duyverman; van het dept. der marine naar de marine-kazerne Oedjoeng. de off. van geez. ie kl. M. Kuperus; van Hr. Ms. Prins van Oranje naar Hr. Ms. Gouden Leeuw, de luit. ter zee 2e kl. J. A. dc Back; van Hr. Ms Gouden Leeuw naar Hr. Ms. Prins van Oranje, de luit. ter zee 2e kl. J. M. Logger. Bij beschikikng van den minister van de fensie is luit. ter zee der 2e kl. der marine reserve J. L. Bonman den 2en April geplaatst aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Wil lemsoord. De dienstpl. serg.-tit. C. Staal, van het reg. kustartillerie, is met ingang van 29 Maart a.s! bevorderd tot dienstpl. sergeant. De korp. C. van Roon, van het korps poli- tietroepen, is ontheven van zijn detacheermg bij het reg. kustartillerie. De dienstpl. J. de Boer, J. Groot, L. Vet- haak, A. J. van der Vlugt, C. J. Carré, C. Langeodoen, M. Storm en J. P. du Bois van het reg. kust-artil'erie, zijn met ingang van 31 Maart 1933 bevorderd tot dpi.-korporaal. Met ingang van 2 April 1933 zijn overge plaatst bij het reg. kustartillerie van het ie reg. onbereden artillerie de serg. J. in 't Veld, H. v. d. Bosch, J. J. den Boef en G. v. d. Wal. 25 Maart 1933. Aangekomen en vertrokken naar Harlingcu het Nederl. s.s. „Drenthe". De ,,0....(?)" (Ostende) is naar zee ver, trokken. Aangekomen van Groningen en vertrokket naar Wormerveer de Nederlandsche motor- schoener „Spes". 27 Maart 1933. Aangekomen van Danzig de Duitsche ma» torschoener „Paul" en vertrokken naar An* sterdam. van 2527 Maart 1933. ONDERTROUWD: R. Okel en M. den Hartot;. BEVALLEN: J. van WiimsbergeMiel- di.jk, d. B. P. M. Graamande Wit, d. A. KlaassenBremer, z. OVERLEDEN: L. van der Vlies», 55 j. 1000 kg uien: gele 1; 2000 kg bieten ALKMAAR, 27 Maart. Veemarkt. Aangevoerd: 65 vette koeien 90210; 2 vette kalveren, geen noteering; 229 nuchtere aklveren, (slacht) 2ï5; 302 vette varkens per kg 3036 cent. Handel re delijk. AMSTERDAM, 27 Maart. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveran derd. Aanvoer 3 ladingen, zijnde 1850 hl. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Maart. 24,000 kg roode kool ie s. 1.703-80, 2e 9. 1.402; 31,000 kg gele kool ie s. 1.40 2.10, 2e s. 0.601.60; 27,000 kg Deensche witte kool 6070 cent; uien 0.80—1, grove 0.60, alles per 100 kg. TEXEL, 27 Maart. Eierveiling. Aanvoer 118,334 eieren: 5862 kg 1.95 2.30, 6264 kg 2.102.40, 6670 kg 2.35 3.50, kleine eieren 5056 kg 1.752.00; piep kuikens per kg 0.90. TEXEL, 27 Maart. 1 koe; 1 kalf; 34 nuchtere kalveren 35; 3 rammen 812; 6 schapen 711; 1 var ken; 6 biggen 4—6; 2 korven kippen 0.700.90. NOORD-SCHARWOUDE, 37 Maart. Roode koo-l 3.103.40 en 1.601.70. gew. witte kool 60 ct.; gele kool 1.702.10 en 1.202, alles per 100 kg. PURMEREND, 28 Maart. 1611 kg boter per kg f 1.351.50. Koeien totaal 634 stuks. 210 vette koeien per kg f 0.520.58, handel stug; 131 gelde koeien per stuk f 80—130; 270 melkkoeien per stuk f 90—185, handel stug; 23 stieren per kg f 0.440.46, handel stug; 24 paarden per stuk f 60—140, handel matig; 59 vette kalveren per kg f 0.600.80, handel stug; 833 nuchtere kalveren voor de slacht en voor de fok, voor de slacht per stuk f 310, handel vlug, voor de fok per stuk f 514, handel vlug; 268 vette varkens voor de slacht per kg f 0.30 0-34, handel matig; 107 magere varkens Per stuk f 721, handel matig; 625 schapen per stuk f 620, handel matig; 30 bokken per stuk f 3—20. Kipeieren per 100 stuks f 1.902.30; eend ieren per 100 stuks 1.60. OOST-INDIE. Geplaatst: bij de marine-kazerne Oedjoeng, de luit. ter zee der ie kl. W. Harmsen en dé luit. ter zee der 2e kl. M. C. van Grondelle; bij het departement van marine, de luit. ter zoe der ie kl. F. J. Kist; bij den dienst der conservatie de luit. ter zee der 2e kl. E. C. Wessels; bij de marine-kazerne Goebeng. de virwIcht^k N^eriani Van ?°f' ^'ïêtekou- Naar waarnemingen verricht in den morgen van 28 Maart. Medegedeeld door het Kon, Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Verwachting: Zwakke tot matige veranderlijke wind. later uit W. richtingen, toenemende be-

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 8