Uit het huls mm HERMAN NYPELS' HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG 30 MAART 1933. Visschei ij. B55JaROW^V!Oo!^ uw voorjaarsjas geen „FflLCON"??? Practisch en toch gekleed DE HAAM OFFBCiEELE jKLEEDSMq JACQUET OF COLBERT EN VEST met gestreepte PANTALON, keurig pas send gemaakt p a a p maat vanaf 34 g|d. Vraagt stalen en model- boekje boycot beweging in Duitschland. KLEEDING MAGAZIJNEN Afdeeling Timmerlieden: F. Blauwboer v.w., K. J. Burgman. D. v. Heteren, G. Landolt, J. Noot, M. Hip pens v.w.. P. Smit v.w., J. Timmerman. P. Tüsen. TT. Verhorst, G. Wiljouw en H v. Wessel. Afdeeling Meubelmakers: P. v. Duin en D. Raven. Getuigschrift werd uitgereikt aan: Afdeeling Metaalbewerkers: H. J. Boogaard, J. H. Bosveld, Jb. Bak ker, Jan Dekker, J. Dol. J. de Does. Frinks X. v. Gent. D. Geus. J. Grootes, J. v. Heems. S. Hertog. W. A. Jongepier, G. Jordens. C. Kant. C. A. v. Kalken, L. ten Kate. F. Koomen, H. Kramer L. Kriele, W. Makelaar, T. Molenaar, J. Mul der C. v. d. Meulen, G. Oudük. C. v. d. Pol, W Roomeüer, F. M. Troost, P. Tijdeman, J. Vonk. I. de Wit, S. J. v. Zoonen. Geen getuigschrift aan 2 leerlingen. Afdeeling Electriciens: D. J. de Bakker. A. C. v. Dük, C. W. F. Gerritsen, H. de Haan, H. v. d. Hilst, J. Otten. W. C. Rab. Geen getuigschrift aan 2 leerlingen. Afdeeling Timmerlieden: H. J. Aberson, B. Aberson, H. Bais, W. R. Chatelain, H. Duvalois, R. Dfikstra, J. P. Hegeman, R. Heemsbergen, H. C. A. Kwast. F. Pronk, D. Ruig, B. de Vlieger. Niet uitgereikt aan 1 leerling. Afdeeling Meubelmakers: M. Beers en B. v. Harten. Voor buitengewone vlijt en gedrag werden prijzen toegekend aan de leerlin gen D. Geus, H. Kramer, D. J. Bakker en W. C. Rab. SPEELTUIN VEREENIGING OUDE HELDER. Dinsdagavond half zeven. Rataplan, rataplan, zoo ging het in de Prins Hendriklaan. Met vliegende vaan dels en slaande trommen rukte de mond harmonicaclub van de speeltuinvereni ging „Oude Helder" naar het station op, nagestaard door vele nieuwsgierige men- schen die zich verwonderd afvroegen wat hier ging gebeuren. Maar het was niet alleen de mondhar monicaclub die zich stationwaarts begaf. Er achter reed een auto en daarin was o. m. meester Hoek gezeten. Allemaal teekenen die erop wezen dat er met de afdeeling iets aan het handje was. Bij den uitgang van het station werden de jongens en meisjes opgesteld. Thans werd het wel duidelijk dat dit wat te maken zou hebben met den trein die om drie minuten over half zeven zon arri- veeren. Een meer dan gewoon aantal be langstellenden verzamelden zich voor het station. Omwonenden konden zelfs hun, heel begrijpelijke, nieuwsgierigheid niet bedwingen en kwamen bij een agent infor- meeren wat er stond te gebeuren. En dat was het volgende. De dertien jarige Jaap Griffioen, een der trouwste en ijverigste leden van de vereeniging was uit het Sanatorium, waar hij een drietal maanden was geweest, ontslagen, en nu bereidden zijn vriendjes van den speeltuin hem deze ontvangst. De trein reed binnen. Eenige bestuurs leden waren op het perron aanwezig om Jaap, die door zijn vader en moeder was afgehaald te begroeten. Toen hij de uit gang uitkwam speelde de mondharmonica club een vroolijke marsch. Jaap zei niet veel, kon dat waarschijnlijk niet, hij lachte vergenoegd tegen zijn vriendjes die hij na zoo n lange scheiding weer terug zag. Jaap's moeder was erg onder den indruk. De andere reizigers keken met genoegen naar het aardige tooneeltje. Nadat Jaap met zijn vader en moeder allen begroet hadden ging het naar huis. Voorop weer de muziekclub die de vroo- lykste wijsjes blies. Daarachter kwam de auto met Jaap en zijn vader en moeder. Zoo was het weer voorbij, het duurde slechts kort, maar ieder die dit heeft meegemaakt heeft meer nader kennis ge maakt met een van de vele goede zijden van het speeltuinwerk, kameraadschap. Jaap, we hopen van harte dat de speel- tuinvereeniging je nog jaren lang onder haar leden mag tellen. Wanneer je te oud bent geworden om zelf nog mee te spelen, dan is er buiten dat nog heel veel werk te doen. Maar we hebben gehoord datje een van de trouwste leden bent en je zult de vereeniging wel niet in den steek laten. Al is er wat meer haringvangst in de kommen, het moet helaas worden gecon stateerd, dat de haringteclt hier in de buurt zonder loonend resultaat is geweest. Want al mager misschien nog wat vangst komen, d flinke prijs is er af. Binnen, dat wil in het tegenwoordige geval zeggen: in de Waddenzee en in de buurt van den afsluitdijk is er haring genoeg en de aanvoeren daar zijn de laatste dagen zóó groot., dat de prijzen een flink eind gedaald zijn. Wat deze situatie in het haringbedrijf voor onze plaats beteekent, laat zich denken. Een bestaansbelang van een belangrijk deel onzer medebewoners is hierdoor in het gedrang gekomen. Alles teekent zich nog niet scherp af, maar die zich den toestand indenkt, zal kunnen begrijpen, dat het van ingrijpende beteekenis is. Met de andere visscherij staat het even eens niet gunstig. Vooral door het plot seling dichtslaan van den import van tong in Frankrijk tot voorloopig 1 Juli, is niet slechts de tongvisscherij in het gedrang, maar zal niet nalaten ook de prijsstelling der andere platvischsoorten te beïnvloeden. De IJmuider handel ving den eersten klap op, juist door het afkomen van het zonder eenige andere voorkennis genomen besluit. Groote voorraden tong waren al klaar om naar Frankrijk te worden vervoerd, toen het noodlottige contingenteerings- besluit afkwam, waardoor ineens groote verliezen aan den vischhandel werden toegebracht. We zeggen niet te veel, dat dit besluit ook de andere visscherij zal beïnvloeden en eveneens den handel. Er was hier nog wat scholaanvoer, maar de prijs was niet hoog. De garnalen- vangst beteekent evenmin veel. Hét geluid kan helaas niet optimistisch zijn. Koningstraat 92 BEL OP 666 voor zicht zending) WINKELNIEUWS. De heer Piet van Nimwegen, die sinds een viertal jaren twee café's op den Ka naalweg drijft, heeft een nieuwe zaak ge opend, eveneens op den Kanaalweg, en wel in perceel 174. Het is een zaak in visch en fijne vleeschwaren, die aantrek kelijk, in dubbele beteekenis, zijn uitge stald. Achter den w inkel bevindt, zich een eet salon, waar men zijn vischje kan veror beren en waar men een broodje met kaas, een kop koffie, of anderszins bekomen kan. De heer Van Nimwegen heeft de zaak keurig en eenvoudig ingericht. De heer Tiel zorgde voor een decoratieve wandbeschildering, terwijl voorts een vriendelijke wandverlichting werd san- gebracht. Waar de Kanaalweg en omgeving een dergelijke winkel niet meer rijk is, zal de zaak wel levensvatbaarheid hebben. KANTONGERECHT DEN HELDER. Zitting van Dinsdag 28 Maart. 't Was een korte zitting, die van j.1. Dinsdag: binnen het uur waren alle zon daren gevonnist. Trouwens, 't was veel te mooi weer om te zondigen, het zonnetje scheen zoo fijn en de straten waren leven dig en vroolijtk. De eerste, die terecht stond, was een café- of liever een verlofhouder, in wiens inrichting een meisje was aangetroffen, die als kellnerin fungeerde. Een der be zoekers had zich over haar ontfermd en haar meegenomen; zij was z.g. dienstbode in de zaak, doch was tevens belast met al lerlei karweitjes. O. a. moest zij de bezoe kers onderhouden. Aangezien een der beide gedagvaarde getuigen niet was verschenen, werd de zaak geschorst tot de volgende maand. Verdachte vraagt nog aan den getuige of deze inderdaad heeft gehoord, dat aan be wuste dienstbode iets werd opgedragen. Ook de tweede zaak werd verdaagd. Dit betrof een aanrijding, door een inwoner van Callantsoog gepleegd, d'ie een heel verhaal deed over het gebeurde. J. W. G., politic-beambte van 's Rijks werf, is door de Spoorstraat gereden op een tijdstip, dat dit verboden was. Ilij ver dedigt zich met te zeggen, dat hij nooit in de stad komt en niet wist, dat op dit uur aldaar niet mocht worden gefietst. „Alles goed en wel", zegt de kanton rechter, „maar u is heel onhebbelijk tegen de politie opgetreden. U moet zelf de orde handhaven en treedt brutaal op". Ver dachte werd veroordeeld tot 10 boete of 3 dagen. W. B„ arbeider, heeft zich, op de fiets gezeten, vastgehouden aan een auto. Dit geschiedde op den Rijksweg, waar het niet VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Zitting van 27 Maart. Een woordenstrijd. De kleine maar dappere en in elk gevi welbespraakte J. van A. te Helder, zonde twijfel gesproten uit Israëls grootsten e voornaamsten stam, de stam van Jud: was door het eigenaardig spel des to£ vals op 3 November in nogal hefti conflict gekomen met een tweetal g( broeders, die den naam van D. en A. B. droegen. Juda zou hen hebben bedreigd met ee scherp voorwerp, onder de niet bepaal vriendelijke toezegging hen open te zulle snijden. Op 6 Februari liad vriend Jud voor den politierechter van zijn optrede een nadere toelichting moeten geven, di Juda, begaafd met een bewonderenswaai dige flux de bouche, dan ook niet vei zuimde te expliceeien. Hij ontkende b( slist liet feit en wees op het absurde, dc bij, een klein schraal mannetje, me eenige kans op overwinning zou kunne ageeren tegen zulke reuzen van kerel als de heeren gebroeders B. Dé zaak werd er gedurende de behar deling niet duidelijker op en de politic rechter gelastte alsnu nader instructh Het resultaat van dat onderzoek krege we dan heden te liooren. Er waren voo: zichtigheidslialve nog een paar getuige meer gedagvaard. Beter mee verlegei dan o m verlegen. De advocaat had Jud in den steek gelaten. Nu, als'topprate aankomt, kan Juda tegen den beste verdediger op, Volgens liem is het onde. werp >kinderen< de oorzaak van al di tramelant in de buurt. Getuige D. B., di het speciaal bij Juda had verbruid, 'we op de boven omschreven wijze door hei met een mes gedreigd en aangezien vo gens David, vriend Juda niet zuiver wa werd hij bevreesd. Hierop richtte d woede van Juda zich ook tot David broer en werd diep aan de hand gewoni Het verloop der behandeling was ovt rings zeer amusant en liet doopceel wer over en weer nauwkeurig gelicht. Gevo derd werd tenslotte 1 maand gevangeni: straf. Uitspraak: niet bewezen. Vrijg. sproken. Had meer op zijn kerfstok. De 25-jarige losarbeider Joh. Z., gi domiliceerd te Den Helder, thans nie betalend logé in de parapluie te Haarler stond heden terecht als verdacht va rijwieldiefstal te Den Helder, alwaar b op 5 Januari een heerenflets van ee marine-stoker had ingepikt. De verdacht »aiV d? vrijheid het feit te ontkennei Bedoeld rijwiel had een totale metharmo phose ondergaan om de herkenning! teekenen te camoufleeren. Was gekocl van Don Q, de groote onbekende, 'n Sprool je uit Droomenland schertste de polit'u rechter. Eisch tegen verdachte,meermale veroordeeld, 4 maanden gevangenis,stra i Veroordeeling conform eisch. zoo druk is, hetgeen evenwel het onge oorloofde van de daad niet goed praat. Verd. geeft het feit toe; hij heeft zich evenwel maar even vastgehouden, 5 of 2 dagen. Hetzelfde geldt voor D. Z., gewezen let terzetter, die veroordeeld werd tot 5 subs. 1 dag; en H. S., zonder beroep, die 5 of 2 dagen kreeg. Voor het rijden aan de linkerzijde van den weg hoorde de los werkman P. S. 5 of 2 dagen tegen zich eischen; voor het rfiden zonder bel C. W. v. d. B. 2 of 1 dag. G. B. had straatmuziek gemaakt zonder daartoe verlof te hebben. Hij was al meer dere malen veroordeeld. Hü weet, dat het' niet mag, „maar wat moet ik anders be ginnen?", zoo vraagt hü. „Ik moet toch leven!" De ambtenaar wees op de vorige ver oordeelingen, die alle tezamen al een vrij groot bedrag aan boeten vertegenwoordi gen. De verdachte heeft een gratie-verzoek ingediend, dat evenwel is afgewezen. Dit maal komt hii er nog met een lage geld boete af, maar bij voortzetting zal het von- Dis strenger worden. Tweemaal 3 subs. tweemaal 1 dag. Dan kregen we een oud vriend van de zaak, de heer Alb. B„ vroeger hier exploi tant van publieke vermakelijkheden. Hij heeft thans een winkel op Den Oever in brood, koek en banket, en heeft dien des Zondags opengehouden in strijd met de wet. „Ik begrijp er niets van", zegt hü, „mijn buurman, die hetzelfde verkoopt, mag wel open zijn, waarom ik niet?" De ambtenaar zet uiteen, dat het een ander geval betreft; in de zaak van den buurman wordt in hoofdzaak suiker en banket ver kocht, dan mag het wel. Maar wie, zooals verd., daar ook nog andere waren bij ver koopt, valt met zijn bedrijf onder de cate gorie, die des Zondags niet open mag zijn. Ja, 't leven is ingewikkeld, lieve lezer. De heer B. kreeg 2 of 1 dag. De los werkman S. stond terecht wegens dronkenschap". Hü is recidivist, hetgeen beteekent, dat het niet de eerste maal is, dat hem zooiets overkomt. Hii vindt zelf, dat hii niet dronken is geweest; blijkbaar is hij aanhanger van de bekende versregels van den Schoolmeester: Een dronkaard, van wien men niet leest, Dat hii zijn nens tegen zijn achterhoofd [heeft willen breken, Of zp'n pijp aan een emmer water ont steken, Is in veler opinie nooit recht dronken [geweest. Verdachte noemde zichzelf het zwarte schaap; hü was op bezoek bü den schipper van een bark en heeft daar in de kajuit wat gebruikt. Enfin, het kost hem 3 boeto subs. 1 dag. De uitspraak werd echter uitgesteld en een reelasseeringsrapport bevolen. Her- vattingderbehandelingalzooop22 Mei a.s- De lichtschuwe veehouder. De veehouder Arie K. uit Züpersluis had in den avond van 27 Januari op den Kanaalweg te Helder zonder licht ge peddeld en werd deswege aangehouden door agent Klap, die de politie-motor met zyspan bestuurde. Arie K. was zoo onver standig het bevel tot stoppen te negeeren en plukte nu de wrange vruchten, hoe wel hü eenig kwaad opzet ontkende. Hü werd opgeknapt met f 25.boete of 25 dagen. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. Meervoudige Strafkamer. Zitting van Dinsdag 28 Maart. Uitspraken 21 Maart. H. J. L A., tuinder en Pieter de M., los-arbeider, te Uitgeest, diefstal van een geit. Beiden vrijgesproken door bewys- j gebrek. Gerrit H., los-werkman, Den Helder, gedetineerd, diefstal en verduistering. 7 maanden gevangenisstraf voorwaarde- lyk met 3 proefjaren. Krijn H., loonploeger, Breezand, gem. Anna Paulowna, onttrekking van twee paarden aan een revindicatoir beslag. Verduistering 6 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 proefjaren. Op de spits gedreven activiteit van de N. A. K. (Nedcrl. Algem. Keuringsdienst) te Wageningen. Als we in de Texelsche Courant lezen, dat aldaar puik beste piepers, als meel op de skuttel, voor 50 ets. per zak franco worden thuis bezorgd, dan ontgaat ons de belangrijkheid van het ministerieele pootaardappelen besluit van 1932 ons ten eenemale, doch onze deskundigheid be paalt zich alleen tol de kwaliteit der con sumptie-aardappel, die we voor dat doel aan de vork hebben geprikt, dus moeten wy een oordeel verzwegen. De Wage- ningsche N. A. K. ontwikkelt evenwel heel wat meer activileit en als gevolg daarvan waren op 25 November j.1. voor j den kantonrechter te Alkmaar gedag vaard de individueele leden der firma j Vroegop, groentenhandel te Noord-Schar- i woude, de heeren P. G. en J. Deutekom, ten einde ieder voor zich, verantwoording te geven van het feit dat ze aandeNed. Spoorwegen ten vervoer hadden aange boden tot uitvoer naar België en wel be stemd voor de flrmrf J. B. Bourlon frêres te Namen, een party verpakte aardappelen, waarvan door brieven, prospecti, enzoo- voort by bedoelde firma als afnemer en tusschonhandelaar den indruk kon wor den gevestigd, dat zy bestemd waren voor uitpoting. In een aan de firma Bourlon frêres ge richte brief toch werden deze aardappe len les eerstelingen non controle calibre 36/55 aangeboden tegen een prijs van fr. 6.48 les cent kg, dans franco dans lc wagon gave deport, zulks terwijl de prijs ambtenaar in liooger beroep, dat heden door de meerv. strafkamer werd behan deld. Ook ditmaal trad mr. Eecen op als gemachtigde, die de bevoegdheid en de de bekwaamheid bezat, óók te kunnen pleiten. Als getuigen werden gehoord de con troleur van Herwyne en de heer van Hoven, welke laatste onder meer mede deelde. dat de zending, bestaande uit 300 zak aardappelen, waarvan 200 voorzien van lood en 100 van etiket, niet was voorzien van een certificaat, welke for maliteit op de verzending geen invloed heeft, doch aan de afzenders den waar borg geeft, dat de zending in het buiten land wordt toegelaten. Er was over ge telefoneerd en toen had de flrma geant woord: Dat certificaat komt wel! Erkend werd door den getuige v. Her- wynen, dat de firma Vroegop als bona fide wordt aangemerkt. Na het getuigenverhoor kwam de offi cier aan het woord en na eenige beschou wingen omtrent het pootaardappelbesluit, dat ongelukkig was geredigeerd en niet aan de verwachtingen had beantwoord, tot de conclusie, dat in casu geen over treding was gepleegd en, al stemde dat wel hoopvol voor het resultaat van de nog op afdoening wachtende zaken van gelyke strekking, liet vrijsprekend vonnis van den Kantonrechter te Alkmaar zou moeten worden bevestigd. De officier kon zich met de daarin ontwikkelde gronden volkomen vereenigen. Mr. Eecen, de gemachtigde, had met spanning geluisterd naar het requisitoir. Ook hy gaf nog eens 'n resumé van de kwestie waar het om ging en wees er met nadruk op, dat het de gunstig bekend staande firma er niet om te doen was om zyn afnemers knollen voor citroenen te verkoopen. Wat het prijsverschil betrof, haar kan als serieus zakelyk geen ver- wyt worden gemaakt, dat zy poogde de hoogste prijzen voor haar leveranties te maken. Tenslotte refereerde gemachtigde zich aan het requisitoir van dèn heer officier. Ö3 De Nw. Rott. Crt. schrijft: Het lij kt heel verklaarbaar, waarom Hitier en de zijnen deze als wraakneming voorgestelde actie met behulp van een opzweepende anti-gru welpropaganda zoo geweldige uitgestrektheid hebben ver leend. Met cynische openhartigheid wordt dat in de proclamatie zelf te kermen ge geven. Men bedenke dat thans, na twee maan den, nog niets bekend is van hetgeen het nieuwe bewind gaat doen tot verbetering van den toestand in Duitschland. Het plaatsen van volgelingen op eerst vrij gemaakte posten is slechts een verplaatsen van de wcrklnnshpirl Do millinonpn kmj;. Vervroegde acties in Opper-Silezië. Dinsdag begon in Opper-Silezië de na- tionaal-socialistische actie tegen rie propa ganda in het buitenland in verband met de vervolging der Joden. Voor de meeste Joodsche zaken stonden S.A.-posten, die den koopers ervan af hielden de zaken te betreden. De politie bemoeide zich niet met deze actie, aangezien zich geen inci denten voordeden. Ook te Schwerin (district Warthe) wa ren alle Joodsche zaken gesloten. I)E REACTIE IN HET BUITENLAND. Telegram van de Amsterdam- sche Beeldende Kunstenaars aan den Duitschen rijksminister van Kunsten en De Amsteraamscne I euei tit.e v an Beel dende Kunstenaarsvereenigingen heeft het volgende telegram gezonden aan den Duit schen rijksminister van Kunsten en We tenschappen te Berlijn: „De Amsterdamsche Federatie van Beel dende Kunstenaarsvereenigingen, in jaar- lijksche vergadering biieen, protesteert te gen de mishandeling van een groot deel der Duitsche kunstenaars, wier kunstpres taties boven alle politiek staan; zii verzoekt de Duitsche regeering af doende maatregelen te nemen om het leven van deze Duitsche kunstenaars te bescher men, opdat cultuurafbraak voorkomen wordt". (Zooals bekend, is er in Duitsch land geen rijksminister van k'"~"t-m en wetenschappen). Betoogiügen ie Sulcniki. In Jocdsche kringen te Saloniki heeft men besloten tot het boycotten van Duit sche waren. Orders aan Duitschland zijn voor een deel geannuleerd. Ook de biosco pen, die Duitsche films vertonnen, zullen geboycot worden. De Zionisten hebben een groote betooging tegen de gebeurte nissen in Duitschland georganiseerd. In de Vereenigde Staten. De gemeenteraad van New-York heeft niet algemeene stemmen besloten de re geering van de Ver. Staten te verzoeken bii de Duitsche regeering te protesteeren tegen de „Jodenvervolgingen". Ontslag aan Joodsch overheids personeel te Frankfort. De commissariale burgemeester van Frankfort a. d. Main publiceert een be schikking, waarin wordt aangekondigd, dat met het oog op de leugenachtige gru- wel-propaganda van het Jodendom in de geheele wereld alle in dienst der stad Frankfort zijnde Joden binnen den kortst mogelyken toegestanen termijn ontslagen zullen worden. Joodsche rechters en advocaten te Goerlitz in arrest. Gistermorgen verzamelde zich een dui zendtal personen voor het rechtbankge bouw te Goerlitz en eischte verwijdering van de Joodsche rechters en advocaten. Om incidenten te voorkomen, werden de ingangen van het gebouw door S.A. en S.S.-troepen bezet. Verscheidene Joodsche rechters en advocaten werden voorloopig ;t in arrest genomen. t- He Joodsche actie tegen Duitsch* land en T<> Naar Reiner uit \veenen meldt, heeft het partybestuur van de nationaal-socia- listen een manifest verspreid met een opwekking tot een verweer tegen de Joodsche propaganda in het buitenland, welke door de Öostenryksche bladen met vette letters wordt afgedrukt, doch nog slechts sporadisch van commentaar voor zien. Het „Neue Wiener Tagebiatt" consta teert tot zyn spyt, dat de boycott-bewe- ging geen enkel onderscheid meer maakt tusschen de Duitsche Joden, ofschoon de laatste dagen juist de Duitsche Joden in binnen- en buitenland de grootste moeite gedaan hebben om de overdreven geruchten over daden van geweld krach tig tegen te gaan. DE EX-KROONPRINS TEGEN DE GRUWELVERHA LEN. De ex-kroonprins heeft aan den Duitsch-Amerikaansehen publicist Geor- ge Viereck een brief geschreven, waarin hü met nadruk tegen de gruwelverhalen opkomt. „Het is my onbegrijp lyk, schrijft hij, dat het publiek in liet luiiten- land, nadat liet zich voldoende heeft kun nen overtuigen, hoezeer het gedurende den oorlog nopens Duitschland bee.geno- men is, korten tijd daarop opnieuw weer tot zulk een blinde psychose vervallen kan. Wy trachten hier in Duitschland, eveneens als gij in de Ver. Staten, uit de ellende in welke Europa in de jaren na den oorlog verzonken is, tot nieuwen welstand, vrede en kracht terug te kee- ren. Teder volk doet dit op zyn eigen wijze. Om den weg van een ander nu met leu gens en laster te bestrooien is niet fair. Ik kan slcch's hopen dat de verantwoor delijke kringen in Amerika zich op dit standpunt zullen welen te plaatsen".

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 8