Te huur RSCit E COURANT VAN DONDFRDAG 30 Al AART 1933. Juiianadorp. CaHantsoog. Anna Paulowna. Luchtvaart. Texel. Marktberichten. Visscherijberichten. I BETREKKINGEN l :LD] VViei ingcfi. Een Engelsch verkeersvliegtuig verongelukt. ALLE WAAR IS NAAR ZIJN GELD. ADVERTEERT in ds Heldersche Courant. 1 r ETNDLES eerste halfjaar landbouwwintercursus. Woensdagavond werd bovengenoemde eindles van den Landbouwwintercursus gehouden in een der lokalen van de O. L. School alhier, dat daarvoor door het Gemeentebestuur steeds ter beschikking wordt gesteld. De cursus gaat uit van de afd. Den Helder van de Holl. Mij. Van Landbouw en staat onder leiding van den heer L J. Schroevers, hoofd der school alhier. Als vertegenwoordiger van den Rjjkslandbouwconsulent was ir. Muntenga uit Schagen aanwezig. De heer Schroevers opent met een kort woord deze laatste les, en het vragen- en antwoordenspel over allerlei onderwerpen neemt een aan vang. Bij de bespreking van het vak veeteelt, werden door den heer Schroevers ter verduidelijking en demonstratie een serie lantaarnplaatjes vertoond, die duide lijk verschillende afwijkingen bij hetrund- v e iti het licht stelden. Nadat deze be sprekingen waren beëindigd was het woord aan ir. Muntinga, die begon met te zeg gen, dat hij met zeer veel genoegen naar een en ander heeft geluisterd en daarbij woorden van dank tot den heer Schroevers richtte. De heer Schroevers zal bij voorkomende gevallen u gaarne met raad en daad bij staan. Spr. hoopt dat de jongelui den volgenden winter hier allen weer gezond en wel zullen verschijnen, dat hun succes dan nog grooter zal zijn en zij allen hun diploma mee naar huis zullen mogen nemen. Namens de afd. Den Helder van de Holl. Mij. van Landbouw spreekt de heer C. J. Maters er zijn genoegen over uit, dat de resultaten van dezen cursus zoo bijzonder gunstig zijn te noemen. De heer Schroevers zegt met genoegen op dat cursushalfjaar terug te zien. In gezelligen kout hebben wij alle vakken met elkander doorgewerkt. Het volgende jaar krijgen wij meer practijk. Iets wat ik speciaal wil memoreeren is, dat er bijna geen absenten zijn geweest, er was een drang om hier te zijn. Ik ben daar trotsch op, dat u alles zoo goed hebt ge volgd. Heeft men veel absenten, dan is dat lastig om later weer in te halen. Algemeene instemming volgde op de ge sproken woorden. TOEGELATEN. Tot de Ambachtsschool te Alkmaar zijn toegelaten de leerlingen Jb. en D. van Scheijen, beiden leerlingen van de O.L. school alhier. ZANGUITVOERING. Zondagavond a.s geeft het dameszang koor „Zanglust" in het lokaal van den heer P. Luikes Butter een uitvoering. Het programma is zeer uitgebreid en ge varieerd, zoodat het een gezelligen avond belooft te worden. eindelijk tot het besef komen dat er verdeeldheid maar samenwerking toch geen n net zijn, geen vernietiging maar op- Geen maar hand ge- aan den i O 1 V X lltv. liefU'i hn^en.kerde aan z'n vak dat hem net is, besloet spr. met: «lagen aan het zwaard ploeg! Mei Smit sloot, dankende den spreker avond h' i ,'e t0£-h?t wclMagen van den a\onJ e..dden bijgedragen. STIERENKEUEINC. Hp p o 1 y t u s h o e f toezicht op de Spoorwegen, beide namens het Departement van Waterstaat, met liet Hoogheemraadschap Wieringen inzake aanleg van spoor- en verkeerswegen op het eiland Wieringen. De overeenkomst wordt onveranderd goedgekeurd en ter verdere goedkeuring aan Gedeputeerde Staten van Noord- Holland opgezonden. Op een tweetal requesten van eenden houders aan de Haukes te Wieringen, 'wordt besloten omtrent deze aangelegen- beid nadere onderhandelingen met adres santen te voeren. De secretaris zal.een en ander opnieuw aan de vergadering van Hoofdingelanden j overleggen. - I Aan eendenhouders welke hun eenden- Distermiddag 3 uur had van wege de houderij als zoodanig geheel en kennelijk Provinciale Commissie tot bevordering der I hebben opgeheven en hun nortonwelput- Veefokkerij in Noord-Holland in samen-'ten hebben gesloten zal ontheffing dei- werking met het Ned. Rundvee-stamboek,belas,ing op eendenhouderijen worden sUerenkeuringPlplaats. behandeli,1g het ^genvraag- en 5 een-iarine en 1 -i— De voorzitter zegt, dat door den opzichter LOOP DER BEVOLKING. IngekomenMevr. J. P. Klerk, van Leiden, mevr. M. Hoek, van Spanbroek, J. J. Hoogervorst, van Oestgeest, J. J. Hermans, van Hengstdijk. Vertrokken: L. M. Brouwers, naar Egmond aan Zee, Wed. K. G. Kuiper Voorn, naar Winkel, W. Hoogerhuis en echtg. naar Wieringerwaard, mevr. H. C. Janson, naar Haarlem, mevr. C. Janson, naar Heerlem. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. GEBOREN: Cornelia Anna, d. v. W. Smit en P. Kooijman; Doretha Cornelia Christina, dv W. J.v. d. Meer en J.C. M. Rotteveel; Anthonius Theodorus Hen- dricus, z. v. II. J. Tummers en C. M. A. KroonJacobus Bartholomeus, z. v. G. M. Berbee en M. A. E. Nijssen. OVERLEDEN: Wed. A. de Smit-de Graaf, oud 88 jaar. POLITIE. GEVONDENeen portemonnaie, een wieldop van auto, een gouden ringetje niet steentje. VERLORENeen pak laarzen, een overjas. EEN REIS NAAR SOVJET-RUSLAND, Na een inleidend woord van de voor zitster der afdeeiing van den V.C.J.B., mej. A. Smit, wie het verheugde zoovelen welkom te mogen heeten, vertelde ir. Muntinga in de Herv. Kerk van zijn reis naar Rusland. Spr. stelde voorop, dat het, gezien de groote uitgestrektheid van het land, met zijn 16 millioen zielen, vormende tezamen een groot aantal verschillend geaarde vol ken, onmogelijk is een zuivfr inzicht te krijgen in het Russisch leven in het al gemeen. Bovendien moest men er reke- Bing mee houden, dat gereisd werd on der leiding van het Staatsreisbureau en dus was het vertelde te beschouwen als een reisverhaal over datgene van Rus land, wat men den vreemdeling wil laten zien. Mej. Smit merkte reeds bij haar inlei ding op, dat spr. zijn lezing in verschil lende plaatsen in den omtrek gehouden had en hoe de roep, dat hij boeiend wist te vertellen, hem was vooruitgegaan. En inderdaad wist de heer Muntinga eenige fren zijn gehoor met zijn vlotvertelde reisindrukken te boeien en wel is het ver leidelijk onzen lezers daar een en ander yan na te vertellen, maar we vreezen dan In herhaling van vroeger gegeven versla- gen te vervallen en zullen dit dus maai Biet doen. Bij zijn terugeker uit Rusland kwam spr. in Berlijn, juist één dag voor de ver kiezingen. En toen hij daar den toestaru zag en terugdacht aan Rusland, waar lu wemelde van soldaten, mannen zoo we •Is vrouwen en zelfs kinderen met «ie ba jonet op het geweer liepen, toen drongen Jde gedachten naar voren: Zal men dai Ijiwoii wijzer worden en wanneer zal men 5 een-jarige en 1 twee-jarige stier. Goedgekeurd tot dekking van fokver- eenigingsvee werden 4 een-jarige stieren, n.1. twee stuks van mej. de wed. D. N. Mulder, één van de heeren Gebr. Engel en één van den heer P. Lont Cz. Afge keurd werd een 1-jarige stier van den heer Wt. Cz. Mostert. Geen dezer dieren kwam in aanmerking voor het Stamboek. Een twee-jarige stier van den heer P. S. Veerdig werd voor 't stamboek aangehou den tot nadere keuring. De Keuringscommissie bestond uit de heeren E. Koster, te Berkhout: Joch. Blaauboer te Barsingerhorn en Jb. Kaan, te Wieringerwaard. POLITIE, Verloren: een onderjurk en een don kerbruine portemonnaie, inh. eenige auto busabonnementen. Inlichtingen bij den gemeentebode te Hippolytushoef. UITVOERING GYMNASTIEK VEREEN. „WIERINGEN". verschillende berekeningen zijn gemaakt omtrent de oplossing van het wegenvraag- stuk. Bij de bestudeering van de wijze van onderhoud bij andere Waterschappen is gebleken, dat de oppervlaktebehande ling met teer en steenslag volkomen af doende is gebleken, en verreweg het goedkoopste systeem is. Verder wordt besloten een voordracht aan te nemen van Dijkgraaf en Heem raden, waarin wordt voorgesteld een aan tal hoofdwegen, tot een lengte van onge veer 3 K M., van een oppervlaktebehan deling met teer en steenslag te voorzien en hiertoe een leening aan te gaan groot vijf duizend gulden. Wordt medegedeeld dat met het ge meentebestuur van Wieringen een rege ling is getroffen waarbij getracht zal worden een einde te maken aan de ver vuiling in de koogen door het rioolwater van het dorp Hippolytushoef en den Oever. Wordt besloten de watermolens van het Heemraadschap eerlang publiek voor afbraak te verkoopen. Aangezien het na verschillende be sprekingen, in verband met het wegen- onderhoud, de polderbemaling en het nakomen der verplichtingen ten opzichte Zondagavond 2 April a.s. geeft boven- van vroeger gesloten leeningen enz. on- i mogelijk bleek te zijn een grootere be- j Iastingverlaging toe te passen dan van jf 1.— per H.A. wordt tenslotte de be- l grooting aangenomen en goedgekeurd tot een bedrag groot f 28350.65. Op de aanbevelingslijst ter benoeming van een heemraad wegens periodieke aftreding van den heer S. Russelman werden aangewezen de heeren S. Russel man, D. Blaanboer en J. Kooij Cz. De aftredende secretaris-penning- meester, de heer C. J. Bosker, werd met algemeene stemmen als zoodanig herkozen. Een jubileum. De heer Bosker die heden 25 jaar als penningmeester aan het Heemraadschap verbonden is geweest, wordt van alle zijden hartelijk geluk gewenscht. Na nog eenige huishoudelijke zaken te hebben afgedaan wordt de vergadering gesloten. zien krijgt van bloeiende bollenvelden met daarachter de mooie dorpen en steden uit de bollenstreek. Ook de geweldige drukte op een z.g. „Bollen-Zondag" komt op de film duidelijk uit; men ziet ook nog een gezelschap Duitschers, die per auto zijn overgekomen om de prachtige bloei ende bollen te zien. Voor de jeugd is de film wel wat al te zakelijk; van het slotnummertje dat men alleen op de middagvoorstellingen werd verloond, hebben de jeugdige bezoekers evenwel dubbel genoten. De heer v. d. Laan, redacteur van de „Hobaho", richtte even het woord tot de aanwezigen; spreker wees er op, dat het nu voor de Texelsche bollenkweekers wel l duidelijk zal zijn welk een plaats de „Ho baho" in de bollenteelt inneemt en stelde de kweekers in de gelegenheid om na af loop inlichtingen te bekomen over de vei ling. Bizonder aardig was aan het slot een schrijven van de heeren Gebrs. Spigt te De Koog, dat was opgenomen in de film, waarin deze heeren hun bizondere vol doening uitspraken over de wijze waarop de veiling van de „Hobaho" hunne belan gen had behartigd. hoorde tot een beproefd type, waarmee tot dusver nog nimmer ongelukken zijn gebeurd. De bestuurder. Kapitein Leleu, de bestuurder van het verongelukte vliegtuig, had o.a. gevlogen met den koning en de koningin der Belgen. ijf minuten voordat gisteren het onge luk gebeurde, had men van het vliegtuig nog het gebruikelijke draadlooze sein O.K. all correct ontvangen. Marineberichten. genoemde vereeniging een openbare uit voering in „Concordia" van den heer S. Halfweeg te Hippolytushoef. Een zeer uitgebreid programma staat de bezoekers (sters) te wachten. VOETBALVEREENIGING „SUCCES". Zaterdagavond 1 April a.s. houdt de Voetbalvereeniging Succes een algemeene vergadering in „Concordia"' van den heer S. Halfweeg te Hippolytushoef. Met het oog op dé belangrijkheid dezer vergade ring is groote opkomst gewenscht. KON. BEZOEK AAN DE ZUIDERZEEWERKEN. Woensdag bracht Z. K. H. Prins Hen drik in gezelschap van den Directeur- Generaal der Zuiderzeewerken een bezoek aan de Zuiderzeewerken. Per auto van Garage Halfweeg werd allereerst een bezoek aan den Wieringer- meerpolder gebracht. In Hötel Smit te Slootdorp werd een oogenblik vertoefd, waarna liet gezelschap een bezoek aan Den Oever. BRAND. Gistermorgen ontstond brand in een der blokwoningen in de Oornelis Tijsen- het gemaal Leemans bracht. Vandaar straat, ook Dijkstraat genaamd, en be- werd gereden via Oosterland naar Den Oever. Over den afsluitdijk werd gereden naar Kornwerderzand, alwaar in het Directiegebouw de lunch werd gebruikt. Hierna begaf men zich naar Harlingen, waar een ontvangst op het station plaats vond. De terugreis werd wederom over den afsluitdijk gemaakt en te Hippo lytushoef bezocht Z.K.H. de smederij van den Heer Jan Luijt, waar den ex-kroon prins tijdens zijn verblijf op Wieringen steeds aan het smeden was. Vanaf Hippolytushoef werd naar Alk maar gereden, alwaar de reis per trein werd voortgezet. AUTOBUSDIENSTEN DEN HELDER—WIERINGEN. Ged. Staten van Noord-Holland hebben besloten, de bij hun besluit van 6 April 1927 aan W. Prins in Den Helder ver leende vergunning tot het in werking houden van een autobusdienst van Den Helder naar Den Oever en terug over te dragen aan H. J. en H. Naastepad te Anna Paulowna. VERGADERING VAN HOOFDINGELANDEN VAN HET HEEMRAADSCHAP WIERINGEN OP 23 MAART. In hotel van den heer D. D. Lont te Hippolytushoef. Aanwezig 16 leden. Afwezig de heer S. Koorn Jz. De voorzitter, de heer J. Doves, opent de vergadering en hoopt dat de vergade ring, ondanks de donkere dagen die de landbouw boven het hoofd hangen, een aangenaam en vlot verloop zal hebben. De notulen worden door den secretaris, den heer C. J. Bosker, voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Naar aanleiding van de notulen zou de heer Dekker gaarne zien, dat de duiker door den Zandweg voorbij het Boske nu spoedig zal worden gelegd, en daarbij dezen weg zou worden onderhanden ge nomen. Deze weg aldus spr., zal riu toch wel aan de beurt zijn. Ook de heer Veerdig vraagt aan Dijkgraaf en Heem raden den weg naar de Kliever vennen nu aanstonds onder handen te nemen. Zij het dan ook op welke wijze. De heer Tijsen bespreekt naar aanleiding hiervan den toestand van den weg in de Molger en over het z.g.n. kerkhof. Wordt besloten al deze wegen zooveel als mogelijk is, onder proflei te brengen en waar noodig van eene beharding te voorzien. De lieer Veerdig meent, dat de duikers door de Wester- en Oosterklieverwegen bij het maken van den nieuwen weg te klein zijn. Hier zullen duikers van 50 cm. worden toegepast. Hierna brengt voorzitter aan de orde de overeenkomst met het Rijk (Hoofd- woond door den heer Derks. Het pand brandde bijna geheel uit, terwijl de stoom spuit van den Oever de smeulende resten doofde. Een aangrenzend pand bewoond door den heer Iliwink wist men te be houden, doch hier had men een enorme waterschade. De brand is vermoedelijk onstaan bij het aanmaken der kachel. Het huis was verzekerd op beurspolis, en eigenaar den heer C. Tijsen Hz. te Den Helder. Of de inboedels verzekerd waren konden wij niet te weten komen. Veel publiek was op de been. OUDERAVOND. Heden, des avonds 8 uur, wordt van wege de Bijzondere School (Chr. Nat. Volksonderwijs) te Den Oever, in de school aldaar, een ouderavond gehouden. OPENING NIEUWE O.L. SCHOOL. Zaterdag 1 April a.s., des v.m. half 11, zal de nieuwe O.L. school te Den Oever door burgemeester Kolff, in tegenwoordig heid van de wethouders, raadsleden en andere genoodigden officieel worden ge opend. Des avonds heeft onze afd. van Volks onderwijs in de zaal van den heer J. Lont een propaganda-feestavond, waaraan de Oeversche muziek- en tooneelvereen. haar medewerking verleent en de heer Marinus, h. d. s. te Den Helder, een toe spraak zal houden. Bij Dixmuiden in brand ge raakt en gevallen. De 15 inzit tenden gedood. Een der vliegtuigen van de luchtlijn BrusselLonden, dat Dinsdag om 13.36 van het vliegveld te Haren (Brussel) was vertrokken, is niet ver van Dixmuiden in brand geraakt en op het grondgebied van de gemeente Woumen neergeploft. Het was het toestel G.A.A.C.I., voorzien van drie motoren met een totaal van 1200 P.K. In het toestel bevonden zich de bestuur der (een Engelschman) een mecanicien, een radio-telegrafist en 12 passagiers. Bij het vertrek te Haren was niets ongewoons geconstateerd. Boven Woumen moet een der motoren in brand zijn geraakt. Boeren, (Me op het land werkten, zagen <ie vlam men overslaan naar de cabine en het brandende toestel bijna loodrecht naar be neden vallen. Op eenigen afstand van het brandende toestel zijn vier lijken gevon den van passagiers, die, naar men meent, uit het vliegtuig zijn gesprongen. Het lijk van den bestuurder werd letterlijk ver koold onder het rookende puin wegge haald. Al de andere passagiers, die op één na. een Belg uit Antwerpen, van Engel- sche nationaliteit waren, bleken eveneens op slag te zijn gedood. Reuter meldt nader: Onder de passagiers bevonden zich vier dames. Volgens de te Londen ingewonnen inlichtingen zijn veertien der slachtoffers kl- °p Engelschen en is de vijftiende een Belg, zoodat zich, in tegenstelling tot de eerste berichten, geen Duitschers in het vlieg tuig bevonden. Bij beschikking van den minister van defen sie is de luit. ter zee der 2e kl. H. Webb den 3 April geplaatst aan boord Hr. Ms. Wacht schip te Willemsoord. Off. van adm. 2e kl. F. C. H. Schlamilch, van het vliegkamp de Kooij, is overgeplaatst naar het flottielje 'aartuig Johan Maurits van Nassau te Vlissingen. Bij Kon. besluit van 25 Maart is, met in gang van 16 April, aan den off.-vlieger 2e kl. A. F. Copini eervol ontslag uit den zeedierst verlei nu Bij Kon. besluit van 27 Maart zijn, met in gang van den datum van dit besluit, bevor derd tot kap. ter zee de kap.-luit. ter zee J. T. Fürstner en tot kap.-luit. de luit. ter zee Je kl. C. J. Baron van Asbeck en D. de Jos- selin de Jong. Overplaatsingen. Srg.-torpmr. C. Darphorn, van Schorpioen naar T.A. Helevoetsluis, 1 April '33. Id. N. J. van Veen van idem naar Kaz. O.zeedt, 1 April '33. Serg. der marns. S. Mulder plaatsing bij de schietbanen te Huisduinen op I April '33 in getrokken. Id. J. A. van Lil 1 April '33 geplaatst bij de schietbanen te Huisduinen. Id. II. Phielix, 1 April geplaatst in het pro voosthuis te Willemsoord. Vermoedens over de oorzaak. Volgens de laatste inlichtingen heeft men het vermoeden, dat het ongeluk dcor ontploffing van één der drie motoren is veroorzaakt en dat de bestuurder door een wegvliegend stuk metaal getroffen is, waardoor de machine stuurloos werd. In woners van dorpen in den omtrek, die op het land aan het werk waren, zagen hoe Met ontslag uit den zeedienst. 30 Maart '33: stoker der ie kl. D. Kraft. 26 April '33: matr. 2e kl. J. Westelaar. 1 April '33: mariniers 3e kl. I. de Haan, A. Maat en P. Barendrecht. 5 April '33: matroos ie kl. H. J. Kolen brander. 19 April '33: W. Woltering. Bevorderingen. Schipper W. H. T. Martius tot opper-schip- per, 1 Maart '33. Bootslieden G. Toller en J. Pas-senier tot schipper, 1 Maart '33. Aan de mariniers der ie kl. C. J. de Graaff en J. H. Francke is het brevet van vliegtuig- mitrailleurschutter toegekend. Bevorderingen West-Indië. Mariniers der 2e kl. A. Bruul, N. A. Kok, A. Willems, P. Walraven, Th. P. van Rooij, G. ToLiuizen en J. M. Scheffer tot idem ie 1 Maart '33. Uitzending. Onderstaande schepelingen zullen met het op 19 April 1933 van Amsterdam vertrekken de mailschip Johan van Oldenbarnevelt naar Nederlandsch-Indië worden overgevoerd: Schipper O. W. Drechsler, bootsman G. M. Hoogendoorn, serg.-telegraf. F. Meijer, serg.- monteur G. J. ten Voorde, idem L. Dijker, idem R. J. van der Klip, idem H. Kok, idem D. Stolk, majoor-ziekenverpl. K. J. Schmale, serg.-ziekenverpl. G. W. J. Nieuwenburg, majoor-torpmkr. K. Blansjaar, serg.-torpe- domkr. H. K. M. Westra, idem J. Hager, idem G. Sont, idem P. Bremer, idem J. L. Verhoek, idem T. van den Berge, idem J. Nadort, serg.- het vliegtuig plotseling in razende snel- hinist H M van Veenj idem c. Looijen heid omlaag schoot en met een geweldigen idem c j Meris0n, idem C. Meijer, kwartier- plof op den grond neerkwam. Bij den val meester A. van-der Linden, korp.-ziekenvpl. is één van de vleugels losgeraakt; deze is P. J. Vanberg. korp.-schrijver D. de Jong, op een'igen afstand in den grond geboord. Bijna zijn een paar meisjes, die op het veld aan het werk waren, door het vlieg tuig verpletterd. Van 290 meter hoogte gevallen. Naar Reuter nader uit Brussel meldt, is het ongeluk op het grondgebied van de gemeente Eesen en niet van Woumen ge beurd. Het vliegtuig, dat een snelheid van 200 km had, is van 200 meter hoogte ge- idem D. Maarsen, idem A. H. M. Jansen, korp.-hofmeester J. H. A. Dolders, idem W. van Drongelen, korp.-kok J. J. Hofman, ma troos ie kl. W. H. Borgström, korp.-torpe- domkr. A. C. Groendijk, idem H. A. Boelaarts, idem J S. Goedemans, idem G. Davciaar, idem C. G. van Gageldonk, idem H. H. Over weg, idem F. La Maire, korp.-machinist T. van Bruggen, idem P. Steenaard, korp. der marns. J. J. A. avn der Neut, tamboer 3e kl. H. Visser, marinier ie kl. C. Groeneveld, marinier 2e kl. C. van Baarle, idem J. Hen- ,T„n_„ tx i „i 1 1 i- i j. drix, idem T. J. M. Arens, idem J. C. Schulp, valk 11. De wrakstukken liggen tot op 600 jdem r Quast, marinier 3e kl. G. Knol, idem meter afstand van de plaats van de ramp. j. Van Rijn. Eén van degenen, die uit het toestel moet gesprongen zijn en wier lijk op grooten afstand gevonden werd, mej. Valeria Thompson, die te Brussel was ingestapt, had een polshorloge, dat op 14.27 uur is blijven stilstaan. Het vliegtuig had 450 kg post aan boord. Drie mailzakken zijn onbeschadigd teruggevonden. DE FILM „HOLLANDS GLORIE". Op verschillende dorpen in onze ge meente Den Hoorn, Den Burg en Ooste rend is dezer dagen de film „Hollands Glorie" gegeven. Ook de jeugd was in de gelegenheid gratis deze lilm te zien, waardoor ze alleen voor Den Burg met de avondvoorstelling mee reeds meer door 1000 bezoekers trok. De film, die bleek voornamelijk een reclame voor de veiling der „Hobaho" te zijn, geeft een keurig overzicht van het geheele bloembollenbedrijf; 't is een film van geweldigen omvang, die ons voor oogen bracht al de voornaamste takken van de bollenteelt, vanaf het in cultuur brengen van weilanden voor bollenveld af tot het rooien der bollen in den zomer. We zagen eerst de narcisvelden, daarna tulpen en liyacinthen en tenslotte de sor teering in de schuren. Een groot gedeelte van de film wordt ook in beslag genomen door een uitvoe rig overzicht van het bedrijf der „Hoba ho", waarvan men ock nog de afwerking ican het bekende weekblad van dien naam had opgenomen. Voor anderen is deze film zeer interes- sant, vooral ook omdat ze voor een groot De slachtoffers. De eenige Belg, die bij de ramp is om gekomen, is de 35-jarige E. Kreglinger, waarts vertrekken, een der firmanten van Kreglinger en Co. te Antwerpen. De heer Kreglinger was een neef van Albert Kreglinger, die, naar men zich herinnert, twee jaar ge leden op geheimzinnige wijze verdween, en sedert dien niet meer is teruggezien. E. Kreglinger was gehuwd met de Bel gische gravin Goblet d'Alviella. De andere slachtoffers zijnde te Londen thuisbe- hoorende piloot Leslie, die reeds negen jaar in dienst was van de Imperial Air ways; de mecanicien Brown, een mar conist en de passagiers mevrouw en me juffrouw Thompson, de heer Rowsell, het echtpaar Voss, de heer Deardon, het echtpaar Ilratli, de heer Roland, de heer Dibdin en diens 'dochter. Het parket van Veurne is Dinsdagavond nog ter plaatse gekomen, evenals de gedelegeerde van de Sabena. Een vlieg tuig van de Imperial Airways met drie directeuren en een ingenieur van de maatsohaijpij aan boord, landde Dinsdag avond acht uur te Oostende. De direc teuren hebben een onderzoek naar de oorzaken ingesteld. Luit ter zee 2e kl. H, Bos, van de Onder- zeedienstkazerne te Willemsoord, is overge plaatst aan boord van het flottielje-vaartuig Johan Maurits van Nassau te Vlissingen, al waar het in aanbouw is voor Curagao. Luits. ter ze .te kl. W. J. de Vries, J. B. Reiche, G. J. Dijkerman en F. L. Capel, die nende aan boord van Hr. Ms. pantserschip Heemskerk te Nieuwediep, zijn aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zullen 26 April met het m.s. Dempo uit Rotterdam der- ingenieur van liet Rijks we gen bureau) en gedeelte is opgenomen op de bollenvel- met den Hoofdingenieur van het Rijks- den en men vele prachtige opnamen te Onderzoek naar de oorzaak. Daar het toestel vernield is, betwijfelt men of de oorzaak ooit zal kunnen wor den vastgesteld, temeer daar alle vijftien inzittenden zijn omgekomen. Uit de ver klaringen van ooggetuigen valt op te maken, dat een ontploffing de oorzaak is geweest. Leleu, de vlieger, was een btkwaam vakman met 18 jaar praktijk en reeds negen jaar in dienst van de imperial Airways, en het vliegtuig be- AMSTERDAM, 29 Maart. Aardappelprijzen. Aardappelprijzen heden onveranderd. Geen aanvoer. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Maart. 24000 kg roode kool ie s. 1.703.20, 2e s. 0.901.10; 35,000 kg gele kool ie s. 1 2.30, 2e s. 0.801.30; 14,000 kg Deensche witte kool 60 cent; 1600 kg uien: gele uien 0.801.10, grove 0.801.20; 17,000 kg bieten 6070 cent, alles per 100 kg. PURMEREND, 28 Maart. Kaas. 20 stapels fabriekskaas 19, 3 stapels boerenkaas 1950 per 50 kg; in totaal 23 sta pels. wegende 37,600 kg. Handel matig. Boter 1.351.50. NOORDSCHARWOUDE, 29 Maart. Uien 8090 ct., grove uien 0.901.10, roode kool 1.60—2.90 en 1.402.40, Deen sche witte.kool 6070 ct., gele kool 1.302 en 1, alles per 100 kg. SCHAGEN, 30 Maart. 13 paarden 160250; 52 geldekoeien (ma- gre) 70—140: 41 idem (vette) 140200; 26 kalfkoeien 70^160; 20 pinken 3050; 340 nuchtere kalveren 3—12; 180 overhou- ders 713; 25 varkens (magere) 1218; 26 idem (vette) p. kg 0.32—0.35; 130 biggen 7—J3. Eierveiling. 150,000 kipeieren: 5254 kg 1.801.90, 5557 kg 1.902.10, 5860 kg 2.00—2.20, 6163 kg 2.102.30, 6467 kg 2.302.50; 8000 eendeieren 1.601.80; 5 kievitseieren 17, alles per 100 stuks. 28 Maart. Aangebracht door korders: 115 kisten schol p. k.3-75—2.2J 8 kisten schar „1.30—1.00 Door haringvisschers: 1702 tal haring p. tal 1.350.56 Door garnalenvisschers: 466 kg gekookte garnalen p. kg „0.150.10 29 Maart. Aangebracht door korders: 167 kisten schol p. k. ƒ3.401.50 8 kisten scharren 1.70i.zo Door haringvisschers: 1058 tal haring p. tal 1.350.4J Door garnalenvisschers: 483 kg gekookte garnalen p. kg „0.10o.lj Ondertrouwd STANCE M. A. M. NYPELS en C. G. F. M WINTER. Den Helder, 30 Maart Plantsoenstraat 3. Sluisdijkstraat 114. Thuis: Plantsoenstraat 1 Dinsdag 18 April r <-• vat 2.30 tot 4 uur. 1933. DANK Langs dezen utg L„,.t>i; wij onzen haiteiijken dank aan Familie, Buren en Vrienden, in het bijzonder aan de etat- major en bemanning van lief s.s. „Eilerts de Haan" vooi de vele blijken van belang' stelling tijdens de ziekte et het overlijden van onzen ge liefden Man, Vader, Behuwd en Grootvader, den Heer v. d. Vlios ondervoiiuei. In het bijzonder onzen harte, lijken dank aan den VVel.Ed Zeergel. Heer Dr. Thorbecki en Zuster Willemse voor d^ zorgvuldige behandeling ei medeleven tijdens zijn zi' i-< Uit aller Mevr. de W°A Zuids,... RECTIFIO- In de advertentie, voo. de in de Heldersche Oon van 25 Maart 1933, betreffei de op 4 April 1933 door den Intendant der Zeemacht te Willemsoord (Den Helder) te houden aanbesteding, staat abusievelijk vermeld dat het tijdvak van aanbesteding 1 Mei1 November 1933 is: Dit moet zijn Voor de perceelen 1, 2, 4 en 5 van en met 1 Mei1 November 1933 en voor perceel 3 de maanden Mei en Juni 1933. AANGEBODEN Net DagiTiuisje gevraagd, zelfstandig kunnende werken. Adres: Ankerpark 21. Een nette HUISNAAISTER gevraagd. Adres: Bureau van dit blad. Gevraagd een flinke Dag-Dienstbode. Adres: Bureau van dit blad. Voor direct gevraagd net flink DAGMEISJE van 8—2 uur, en Vrijdags den geheele» dag. HoofdgraelP het HUIS, 1, Te bevr.: Sd,„ Zit- en Slaapkamer aangeboden voor 1 of 2 pers., met of zonder pension, of gem. Etage met vrije Keuken voor echtpaar. Kanaalweg. Br. No. 181, Bur. van dit blad. PENSION aangeboden met zit-slaapkamer of zit- en slaap kamer, op goeden stand, voor 1 of 2 personen. Brieven onder Nr. 172, aan het Bureau van dit blad. Te huur een modern Woon huis in de Violenstraat, met vaste waschtafel a f 7.50 per week (water inbegrepen). Te bevr.: Krugerstraat 11. Hoofdgracht. Begin Mei nette gem. Étage met voll. pension. Vaste waschtafel. Brieven onder No. 37, aau het Bureau van dit blad. GEVRAAGD Te huur gevr. een nette Woning, voor menschen z. k. 'Brieven onder Nr. 170, aan het Bureau van dit blad. KAMERS GEVRAAGD. Kapitein der Artillerie zoekt Zit- en Slaapkamer met vol ledig pension. Aanbiedingen vóór Zaterdag 12 uur: Westwagenstraat 48, Gorinchem. Spinazie zonder zaad 10 ct. p. p. Andijvie, goudgeel, 10 ct. p. p. enz. enz. enz. Beleefd aanbevelend, P. Kalis, Gravendwarsstr. 3.

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 9