WIST U DAT ECHTEN BRILLANT ASSCHER- Fabriek BEEMSTERBOER s. 1. uwiti. Vreemde kapers op de kust. TOBRALCO NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Buitenlandsch overzicht. No. 7259. EERSTE BLAD ZATERDAG 8 APRIL 1933 61ste JAARGANG De betrekkingen tusschen Engeland en Rusland. - De toenemende werkloosheid in de wereld. liet Fransche memorandum over het plan van Mussolini. Na den boycot in Duitsehland. j „De leider van het boycot-comité Julius Streieher, heeft volgens de nationaal-so- cialistische lezing verklaard, dat hij dooi den boycot versterkt was in zijn over tuiging, dat het jodendom internationaal georganiseerd was. Als de boycot weken lang werd doorgezet zouden dientenge- voor fl. U reeds in het bezit kunt zijn van een 18 Krts. WITgouden ring met een Juwelier KEIZERSTRAAT 15 De landbouwmachtigingswet. in 50 dessins, kleur-eeht, - wasch-echt, Zoo oud, als gij U voelt. COURANT Aooiinement per 3 maanden bjj vooruitbet.: Heldersche Courant f 1.50; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringen en Texel f 1.65 finnen- and NederL Oost- en West-Indië per zeepost f 2.10, idem per mail en overige landen f3.20 Losse nos. 4ct.;fr.p.p.Cct. Zondagsblad resp. f O.oO f 0.70, f 0.70, f 1.—. Modeblad resp. f 1.20, f 1.50, f 1.50, fl.70. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v h C. DE BOER Jr. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) van 1 t,m. 3 regels 40 ct., elke regel meei 10 ct. bij vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra) Bewjjsno. 4 ct. De betrekkingen tusschen Engeland en vattingen voor den buitenlander naar on- Rusland. De noodwet op den invoer,ze begrippen onduldbare gevaren mee- van Russische goederen is Donderdag brengen. Deze worden nog te ondrage- door het Engelsche Lagerhuis met groote lijker als dit systeem ook wordt toegepast meerderheid van stemmen aangenomen, met de onmiskenbare bedoeling, voordeel Engeland speelt daarmee voor velen een van positie te verkrijgen tegenover parti- rtnu-QQOïl cnol ...i:1i gewaagd spel. Sir John Simon, de Engelsche minister van buitenlandsche zaken, heeft Woens dag in het Lagerhuis de redenen uiteen gezet, die de Engelsche regeering er toe hebben gebracht met zoo grooten spoed een noodwet in te dienen die haar in staat moet stellen een verbod van invoer van Russische producten af te kondigen als zij dat noodig acht. De Nw. Rott. Crt. schrijft daarover onder meer: Sir John Simon heeft er niet alleen de vertegenwoordigers van de arbeiderspar tij. maar zelfs den bedaehtzamen libera len leider Sir Herbert Samuel niet van kunnen overtuigen, dat de regeering met het beleid is opgetreden, dat noodig was zoowel om de aangeklaagde ingenieurs zoo doelmatig mogelijk te beschermen, als om tegelijkertijd de Engelsche industrie zoo weinig mogelijk te schaden. Men heeft van den beginne af den indruk ge kregen dat de, op het oogenblik heel vaak zoo weinig rustige en zelfbewuste Engel sche politiek in dezen gehandeld heeft culiere lichamen waarmede men conimer- cieele overeenkomsten heeft gesloten. De Uuitsche democraten gaan voor een winterslaap van vier jaar naar hun liolen. („Xebelspalfer"). De werkloosheid in de wereld, die angstwekkende vormen heeft aangeno men, blijft vrijwel in de geheele wereld toenemen. Dit leeren ons ook weer de cijfers door het internationale arbeids bureau in het licht gegeven en samenge steld uit de verzamelde werkloosheids- statistieken over het eerste kwartaal van 1933. De statistieken bevatten voorname lijk vergelijkingen usschen de cijfers der werkloosheid in de maanden Januari, Fe bruari en Maart van dit jaar en die in het eerste kwartaal van 1932. Het sterkst is, zooals ook te verwach ten was, de vermeerdering der werkloos heid geweest in de landen, die het laatst ernstig door de crisis getroffen werden. De vergelijking van de cijfers van het eerste kwartaal 1932 met die van 1933 leert, dat de werkloosheid in het afgeloo- pen jaar is toegenomen met 116 pet. in Chili, 77 pet. in Estland en Zweden, 61 pet. in Tsjechoslowakije, 35 pet. in Bel gië, 30 pet. in Denemarken, 26 pet. in Nederland en 22 pet. in Zwitserland. In de landen, waar de werkloosheid reeds in de jaren 1930 en 1931 heel sterk was, i is de vermeerdering uit den aard der j zaak geringer geweest: 12 pet. in Italië, 111 pet. in Finland, Noorwegen en Oosten rijk, 9 pet. in Frankrijk, 4 pet. in Enge land. In Australië, Canada, Duitsehland jen Polen, waar de werkloosheid in 1932 reeds een bijna niet meer te overschrij den omvang had aangenomen, is deze thans zelfs iets minder geworden. Intus- schen zijn de cijfers in Duitsehland en Polen eenigszins bedrieglijk, omdat vele arbeidsloozen in deze landen niet meer op de lijsten der werkloozen vermeld sfaan, aangezien zij reeds het maximum van werkloosheidsuitkeeringen, waarop zij j recht hadden, overschreden hadden. Indrukwekkend somber zijn weder de cijfers over de percentsgewijze werkloos-, heid onder de arbeiders der verschillende j landen. Het internationale arbeidsbureau heeft berekend, dat op het oogenblik in j de landen met een verplichte verzekering 1 Mussolini's plan en de Engelsche wijzi gingsvoorstellen. De Fransche regeering aanvaardt de beginselen van het Pact en is voorstand ster van onderhandelingen tusschen Pa rijs, Berlijn, Rome en Londen om de me thode van samenwerking tusschen de vier mogendheden vast te stellen. Zij eischt veiligheid en duidelijkheid ten aanzien van de rechten der andere leden van den Volkenbond en acht uitbreiding van het plan noodzakelijk omli et met dc bepalingen van den Volkenbond in over eenstemming te brengen. Naar de mee ning van het Fransche kabinet is het niet gewenscht, in de overeenkomst speciaal te verwijzen naar twee zoo moeilijke vraagstukken als ontwapening en herzie ning der verdragen. Het Pact kan eerst gesloten worden om daarna pas te be slissen, hoe het zal worden toegepast. schieden, dan zou dat o.a 't teruggeven van Fiume aan Hongarije beteekenen, waar mee Italië weer niet tevreden zou zijn- Aangezien het plan van Mussolini in zijn oorspronkelijken vorm ten minste met vier artikelen van het Volkenbondssta tuut in strijd is zou het het veiligst zijn de overeenkomst een algemeene en tege lijkertijd beperkter karakter te geven, dat meer in overeenstemming is met het Volkenbondsstatuut. Een woord van kritiek. De Voss. Ztg. merkt op, dat de boycot die Zaterdag naar men mag hopen, voor goed ten einde is geloopen, niettemin sporen van duurzamen aard heeft achter gelaten. „De verbanning van Joodsche juristen uit de rechtspraak en derge lijke andere maatregelen plaatsen dui- zenden intelligente mannen voor den on- dergang. En dat zijn meestal menschen die hun leven lang het vertrouwen van hun medeburgers hebben genoten en .verdiend, wegens hun kennis en hun i prestaties, die allen kringen ten goede kwamen. Jolm B.ull tot Jndië: .Alsjeblieft, hier volge zeer sterke oeconomische gevol- heb je je vrijheid, maar het woord „neen" gen te wachten staan. wil ik niet hooren Prachtig, wie zwijgt „])e zin van deze woorden kan slechts („The Irish Press, Dublin"). stemt toe. zijn dat het onmogelijk is uit een levend oeconomisch organisme omvangrijke be- standdeelen te snijden zonder zwaar Door de rivisie-kwestie erin op te ne- - bloed- en krachtverlies. men, zou men deze zaak een verkeerden „Wij denken er niet aan te loochenen, nadruk geven, aangezien alleen reeds dat er een Joodsch vraagstuk in Duitsch- het noemen van het woord herziening land bestaat. Maar het is geen gezonde nieuwe eischen uitlokt. Afgezien van het toestand, dit vraagstuk thans tot het feit, dat de oude strijd tusschen herzie- kernpunt van het politieke leven in ning en eerbiediging der verdragen op- Duischland te willen maken. Er zijn tal nieuw zou uitbreken, kon men het revisie- van andere zeer spoedeischende proble- vraagstuk van verschillende zijden be-men, waarvan de oplossing geen uitstel kijken, terwijl de kwestie in haar huidi-1 gedoogt. Ieder wenscht niets vuriger dan gen vorm hetzelfde zou beteekenen als weer rustig aan het werk te gaan. Laat herziening der grenzen. De beteekenis ohs daarmee beginnen; er is buitenge- van het plan noodzakelijk om het met de woon veel te doen." vastgesteld te worden voor men het tot een beginsel maakt. Geeft men het bij- voorbeeld een basis van ethnografische aanspraken, dan zou dat voor Duitseh land geen oplossing van de Corridor- en Opper-Silezische kwestie beteekenen, aangezien de meerderheid der bevolking daar voor Polen heeft gekozen. Het zou ook het teruggeven van Tirol aan Oos tenrijk beteekenen. Zou de revisie uit oeconomische overwegingen moeten ge- zomer langs de Gooische kust kampeeren, i is hiermee een groot belang op het ge- I bied der volkshygiëne gemoeid. B. en W. van Muiderberg zullen trachten door zand op te brengen de strandtoestanden aldaar te verbeteren. CHRISTELIJK OVERHEIDSPERSONEEL. Gaat accoord met ontslag wegens revolutionaire gezind heid. Met de voorstellen der regeering be treffende wijziging en aanvulling van het rijksambtenarenreglement, waardoor het den ambtenaren onder meer verboden is insignes of andere onderscheidings teekenen te dragen, en het verleenen van I ontslag wegens revolutionaire gezind- heid, alsmede het verbod van lidmaat schap van vereenigingen, waarvan de I regeering verklaard heeft, dat zjj geacht moeten worden de doeleinden na te stre- j ven of middelen aan te wenden welke de inwendinge orde of de veiligheid van den staat in gevaar kunnen brengen of scha- j den, heeft het permanente comité van christelijke organisaties van personeel in publieken dienst in zijn laatstgehou den vergadering zich met algemeene stemmen accoord verklaard. ONT WERP-BEDRIJFSR ADEN WET. De Eerste Kamer heeft Donderdag het wetsontwerp tot instelling van bedrijfs- raden aangenomen met 2911 stemmen. Tegen hebben gestemd de liberalen, de christelijk-historischen en de katholiek Blomjous. tegen de werkloosheid de volgende per- onder invloeden en impulsies, waaraan zij P->a zich niet geregeld zal willen onderwer pen. De gevolgde methode lijkt geschikt om de weerbarstigheid der Russen, die on dershands gevoelig zijn voor oeconomi- schen druk, maar die telkens onhandel baar worden als zij vinden dat hun pres tige in het openbaar gevaar loopt, op voor de slachtoffers bedenkelijke wijze te prikkelen. Maar hoe het zij. Londen heeft niet willen dulden dat ingenieurs, die voor Engelsche firma's voor de Russische re geering in Rusland werkten, aan marte ling en nog ernstiger gevaren zouden blootstaan. Zij moest ook vermoeden dat de vervolging ten doel had, onzuivere ele menten te brengen in zuiver oeconomi sche betrekkingen. Wij hebben er hier de vorige week reeds op gewezen, dat de thans te Moskou heerschende rechtsop- in Duitsehland, 32 pet. in Oostenrijk, 23 pc-t. in Engeland. Van de landen met fa cultatieve werkloosheidsklassen is de werkloosheid onder de ingeschreven kas- leden het sterkst in Denemarken (42 pet.), Nederland (38 pet.), Zwitserland (25 pet.), België a22 pet.) en Tsjechoslowakije (21 pet.). In de Vereenigde Staten van Ame rika wordt het percentage der werklooze arbeiders op 34 geschat. Het Fransche memorandum over het plan van Mussolini. Van de week hebben we reeds officieuse mededeelingen ge daan over het Fransche memorandum op het plan van Italiës dictator. De Parij- sche corr. van de Times weet, tengevolge van particuliere informaties, nog bijzon derheden mee te deelen over den inhoud van het Fransche memorandum inzake Gegarandeerd door de wereldvermaarde De Tweede Kamer heeft Donderdag middag bij de regeling van de werkzaam- i heden, een voorstel-Knottenbelt om het 1 ontwerp-landbouwmachtigingswet niet op j de agenda te plaatsen aangenomen met [36 tegen 31 stemmen, j De heer Snoeck Henkemans (c.-h.) heeft vervolgens bij motie voorgesteld om Maandag te vergaderen ter behande ling van de landbouwmachtigingswet. Deze motie is met 37 tegen 31 stemmen verworpen. HET IJSSELMEER EN DE BADPLAATSBELANGEN. De afsluitdijk heeft alle vloed- en eb be weging in den Zuidelijken boezem dei- voormalige Zuiderzee stilgelegd. Reeds in den zomer van 1932 was langs het i strand te bemerken, dat geleidelijke ver vuiling intrad. Een breedere strand- strook kwam bloot en de hier met groe nen uitslag begroeide kustrand was geen fraai gezicht. Daar honderden in den POGING TOT DOODSLAG? De rechtbank te Breda heeft Donder dag uitspraak gedaan in de zaak tegen den 24-jarigen chauffeur J. B„ die den smokkelauto bestuurde, waarin J. Valen- tijn om het leven is gekomen na een be schieting door commiezen en marechaus see op 7 Februari j.1. B. werd ervan ver dacht op dien smokkelrit té hebben ge poogd een commies en een marechaussee dood te rijden, toen zij den wagen wilden 'stoppen. Er was een jaar gevangenis straf tegen hem geëisclit. Het vonnis luidde 6 maanden met aftrek van de voor- loopige hechtenis. VERDUISTERING VAN VIJF DUIZEND GULDEN TE AMSTERDAM. Bij de politie van het bureau Stadhou derskade hebben twee compagnons, directeuren van een zegelmaatschappij, aangifte gedaan van een vermoedelijke verduistering van 5000, gepleegd door een derden compagnon en mede-direc teur van de firma. Het onderzoek van de politie strekt zich uit tot een aantal win keliers in en buiten Amsterdam. Nader verneemt de „Nw. Rott. Crt." dat het hier drie compagnons betreft, die onderling oneenigheid hebben gekregen. Een van hen wordt thans door de beide anderen ervan beschuldigd veel minder voor de firma uitgegeven te hebben, dan hij heeft doen voorkomen; volgens hen SS per el. Verkrijgbaar bij: Let op naam op den zelfkant Vraagt onze Stalen-collectie zou deze fraude ongeveer een bedrag van 5000 benaderen. De beschuldigde ontkent echter alles hardnekkig. De politie acht geen termen aanwezig den man aan te houden en stelt een onderzoek in. DOODELIJK ONGELUK AAN BOORD VAN EEN NOORSCH SCHIP. Stoker door stoom gedood. Aan boord van het uitgaande stoom schip Dalfon, een Noorsch schip, dat Dinsdagmorgen de Rotterdamsche haven heeft verlaten, is op zee op 60 mijl af stand van den Waterweg een ernstig on geluk gebeurd. Een lid van de beman ning, een stoker, werd vermist. Bij on derzoek werd de man dood in den don key-ketel gevonden. Een der machinisten had hem opgedragen dezen ketel te bik ken. Later is een andere machinist op wacht gekomen, die niet wetend, dat er iemand in den ketel was, daarin stoom heeft toegelaten, waardoor de stoker is verbrand. Het schip dat op weg was naar Hamburg heeft de yeis voortgezet. j Het leven is een genot, zelfs als gij 80 jaar zijt, mits gij u maar jong voelt Natuurlijk zijt. gij niet meer zoo sterk, doch vele kwalen van den ouden dag kunnen voorkomen worden door de organen gezond te houden. Pijn in de lendenen, stijve en pijnlijke ge wrichten en spieren, urinestoornissen, aan vallen van duizeligheid en soortgelijke klach ten zijn te ernstig om verwaarloosd te worden. Draag zorg, dat urinezuur en andere vergif tige onzuiverheden behoorlijk uit het bloed ge filtreerd worden dan bestaat geen gevaar voor rugpijn, rheumatiek, ischias, spit of water zucht. Neem zonder uitstel Foster's Rugpijn Pillen. Dit speciale middel heeft duizenden dank bare gebruikers gelukkig gemaakt, frisch, gezond en opgewekt Volg hun voorbeeld en gebruik Foster's Pillen. Foster's Rugpijn Pillen zijn verkr. bij alle drogisten enz. 1.—, 1.75" en 3.per doos. FEUILLETON Naar het Engelsch door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden.) 6) Op dezen helderen zomermorgen was het moeilijk de voorname villa te be- schouwen als een oord van geheimzin nige intrigues en het tooneel van een dubbelen moord. En toch..-. Hallo, Royson! Ik zie, waar je zoo naar staat te kijken, en neem dus aan, dat je het nieuws al gehoord hebt- Goeie morgen, Hethcott, zei Royson. Als je soms zinspeelt op de gebeur tenissen van den nacht. dan heb k er inderdaad het een en ander van gehoord. Een verschrikkelijke geschiedenis, niet? en Hethcott stapte af. Ik weet eigenlijk nog niet precies, wat er gebeurd is. Ik heb hooren ver tellen, dat ze den butler en nog een an deren man doodgeschoten hebben. Dat is waar. De knecht, die Jenkins heette, w as nog een jonge man. Arme kerel! Hij nam dit baantje aan 0111 in de buurt van zijn ouders te zijn. De butler heette Wenthworth. Ik ken hem niet. Wenthworth, zeg je? J8. Maar zei je me onlangs niet, dat de nieuwe huurder van „flomestead" zoo heette? Ja. Daarmee begint de geheimzinnig heid, als je tenminste daarvan spreken kunt- Ik geloof eigenlijk, dat het heele- maal geen bijzonder geval is, dat er in een afgelegen landhuis ingebroken wordt door gewapende inbrekers kerels, die klaar staan om bij den minsten tegen stand weerlooze slachtoffers neer te schie ten. Wij, rustige burgers hier in de buurt, zijn daar natuurlijk erg verontwaardigd over. Wij lezen, dat zulke dingen ergens anders gebeuren, maar het komt niet in ons op, dat het ook ons kan overkomen. Royson had er een oogenblik in ernst over gedacht 0111 Hethcott in vertrouwen te nemen, maar 0111 de een of andere reden, die hij niet trachtte te analyseeren, vond hij het raadzamer, dit niet te doen. Wat bedoel je ermee.... daarmee begint de geheimzinnigheid? vroeg hij. Wenthworth, de butler, die ook als huurder optrad, betaalde alle rekeningen. Hij teekende ook het huurcontract. Men vermoedt, dat er een bankgarantie bjj te pas kwam. Ik weet toevallig, dat de oude sir Thomas Fockes, die eigenaar van de plaats is, met geen cent minder dan zes honderd pond per jaar genoegen neemt, gemeubileerd natuurlijk. Tegenwoordig leeft sir Thomas als een vuur-salamander. 's Zomers woont hij in Nice en 's win ters in Cairo. Hij zou sterven bij een tem peratuur van minder dan tachtig graden. Nu, zei Royson, ik hoop. dat de politie de schurken te pakken krijgt- Zul len we doorrijden? Er w aren dien morgen niet veel spelers op de links, zoodat Hethcott, die den op gooi gewonnen had, kort voor tienen be gon te spelen. Hij maakte een flinke slag. Royson, die er zeker van was, dat hij niet op dreef zou komen, daar hij er met zijn aandacht niet bij was, kwam toen aan de beurt met een slag, die iets beter was dan die van zyn tegenstander. Je bent op dreef vanmorgen, prees Hethcott. Toch niet. Het was meer geluk dan wijsheid, ik ben gisteravond te laat op gebleven. O! Ik lag er 0111 tien uur al in. Je bent zeker onder den indruk van de mis- daad. Ik heb hooren vertellen, dat de I werkelijke h.uurders Spanjaarden zijn, maar er is ook een Engelsch meisje. Je hebt het nieuws zeker van de politie! Neen. Van den dokter. Hij zegt, dat het een eigenaardig stel is; maar de voor naamste Spanjaard, een Baron Sancho Garcia Y Gonzales, is een echte aristo craat, iemand met een gedistingeerd uiter lijk, uit de hoogte, aanmatigend. Wilde absoluut niet naar den raad van den dok ter luisteren, terwyl hij er op stond, dat er niets gedaan mocht worden, voordat, wat hij noemde, een hoog politiebeambte was aangekomen. Ensley was erg ingeno men met het meisje; beschreef haar als een snoes- Toen zij het clubhuls naderden, zag Royson een verwaand uitziend man met een rood gezicht, dikke witte wenkbrau wen en een strjjdlustigen knevel, hij was juist in een auto aangekomen, en scheen op hen te wachten. Morgen Hethcott, bulderde hij. Dawkins kan niet komen en vroeg, of ik in zijn plaats wilde spelen. Wat vind je ervan? Generaal Swiney, mompelde Hetcott zacht. Het spijt me, maar daar is niets aan te doen. Dan hardop- Het zal 111e zeer aangenaam zijn generaal. U luncht natuurlijk met ons. Kent u kapi tein Royson al? Hoe maakt 11 het. meneer Royson? Ik heb al van u gehoord door Hethcott of zijn zuster. Wat zegt u nu wel van ons dooie dorp een dubbele moord en een inbraak! Sapristi! Ik verslikte 111e bijna in mijn thee toen een van onze dienstmeis jes aan het ontbijt met het nieuws aan kwam. Als vrederechter ben ik natuurlijk dadelijk naar het politiebureau gegaan. Ik wil wel zeggen, dat het me nogal ver wonderde, dat ze 111e niet eerder een bood schap gestuurd hadden. Missen ien waren ze den heelen nacht in touw geweest, zei Royson, die dadelijk tot de con'lusie kwam, dat hij generaal Swiney niet sympathiek vond en hem waarschijnlijk ook nooit zon vinden- Ongetwijfeld. Ongetwijfeld. De kwes tie is ziet u, dat ik Spaansche ervaring heb, en de menschen van „The Home- stead" zijn Spanjaarden. Dus nam ik j Hobbs mee Hobbs is onze inspecteur, zooals 11 weet, en we gingen regelrecht j naar „The Homestead". Maar niemand van de familie wilde zich vertoonen en dus gelastte ik Hobbs, 0111 ze een beetje wakker te schudden. Een stel vervloekte opstandelingen vermoedelijk. Sapperloot! Ze zullen zien dat er in dit land nog zoo iets als orde en wet bestaat. Kom, laten we onze handen gaan jwasschen, viel Hethcott in. Ik zie onzen I vierden man, Temple, in de waranda wach ten. Geef ons vijf minuten tijd, generaal, dan bestel ik vast de cocktail. I Het spijt 111e te moeten zeggen, dat generaal Swiney een verschrikkelijk vervelende man is, vertrouwde hij Royson toe. Hij had niet de minste reden om inspecteur Hobbs en de bewoners van .Homestead' lastig te vallen, vervolgde Hethcott hem en de anderen riep om naar de eetzaal te gaan. Zij waren aan de be schuitjes met kaas gekomen, toen de kellner Royson kwam zeggen dat een Hethcott met vuur. Die Spaansche er- heer, die buiten wachtte, hem een oogen- varing, waarvan hij spreekt, is beperkt blik wenschte te spreken. Hij veront- tot een reis met Cook, of een ander reis bureau voor den oorlog- Heeft hij in 1914 gediend? O, zeker. Hij was chef van de recru- schuidigde zich en trof in de vestibule niemand minder dan inspecteur Hobbs aan. Neem me niet kwalijk, dat ik u teering in dit graafschap. Tevoren diende stoor, zei de inspecteur, een bekwaam hij bij de Intendance. uitziend vijftiger, met grijs haar en pein- Rovson dacht wel dat hij generaal zende oogen, maar juffrouw Smithers Swiney op het eerste gezicht juist be- vertelde me, dat u hier was, ik zou graag oordeéld had. I eens rustig met u praten. Zoudt u niet Toen Hethcott en hij de veranda be-1 een half uur voor mjj vrij kunnen ma- reikten, hoorden zij den luiden lach van ken? den dapperen krijgsman. Hebt u hier een auto, inspecteur? Zoek alijd, of er een vrouw in liet vroeg hij. spel is, Temple! Ik weet er alles van. I Ja, meneer. Er weid niet gestolen, zegt men. Dan is —Nu. wanneer u langzaam doorrijdt het heelemaal niet uitgesloten, dat deze naar het huis van juffrouw Smithers. eigenaardige affaire 0111 een mooi meisje dan zal ik u op de fiets achterop komen, draait. Royson had wel moeite zich van zijn Temple was min of meer hardhoorend, gezelschap los te maken, en was blij, dat of misschien was hij nogal geestig aan- hij op zjjn fiets zat. Hij was nog geen gelegd. I meter of vijftig van het hek van ..The Wat draait om een mooi meisje? Homestead" verwijderd, toen hij eer vroeg hij. meisje er over zag klimmen. O! Ik dacht, dat je zei: deze eigen- i Ze leek een vlugge jongedame, maai Deze eigenaardige affaire, zeg ik. toen zij op den weg stond, betastte zij aardige coiffure. Grappig zou dat zijn. tiaar linker arm en schouder, alsof dlf een eigenaardige coiffure, die om een pijn deden. Het was juffrouw Sheil» mooi meisje heendraait niet? Macdonald Maar ik zei heelemaal niet eigen-1 Juist den man dien ik nebben moet! aardige coiffure idioot, die je bent. liep ze vroolijk. Wat toevallig! Neen, dat begrijp ik- Dat zou ookPrettig, dat u me zoo dadelijfe hei' vervloekt dwaas geweest zijn. Nonsens kent, zei hij, terwyl hij zijn verrassing noem ik het. trachtte te verbergen. Toen het gesprek zoover was, zaten j Ik herkende meer bepaald uw hond heel wat menschen in de waranda te grin- en uw golfpak. neken. De generaal was bepaald blij, toen (Wordt vervolg 1 1

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 1