S. I. UN «SER S Vreemde kapers op de kust. NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Buitenlandsch overzicht. Een flinke Jongen!!! No. 7260. EERSTE BLAD DINSDAG 11 APRIL 1933 61ste JAARGANG De dictatuur in Duitschland. Duitschland en de economische wereldconferentie. MacDonalds reis naar Washington. China en Japan. Voortaan bevat Blue Band 40 allerfijnste roomboter onder Rijkscontrole terwijl de prijs onveranderd blijft 30 cents per half ponds pakje. Blue Band handhaaft dus haar naam als Hollands beste standaardmerk! Koopt „Blue Band-kwaliteit" niets anders! in 50 dessins, kleur-echt, - wasch-echt, Ernstige brand te Oude-Pekela FEUILLETON COURANT Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Heldersche Courant f 1.50; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringenen Texel f 1.65; binnen land f 2.— NederL Oost- en West-Indië per zeepost f 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20. Losse nos. 4ct.;fr.p.p.6ct. Zondagsblad resp. f 0.50 f 0.70, f 0.70,f 1.—Modeblad resp. f 1.20, f 1.50, f 1.50, fl.70. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v/h C. DE BOER Jr. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIËN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) van 1 t 'm. 3 regels 40 ct., elke regel meet 10 ct. bij vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra) Bewijsno. 4 ct. De dictatuur in Duitschland. Met de goedkeuring door het Duitsche rijkskabi net van de z.g. „Gleichschaltungs-wet, schrijft het „Handelsblad", is een nieuwe en zeer belangrijke schrede gezet op den weg, welke leiden moet naar een grondi ge rijkshervorming in Hitleriaanschen geest. De thans op grond van de beruchte machtigingswet aangenomen regeling levert een nieuwe en verbijsterende bij drage tot de rücksiclitslose methode, wel ke de rijkskanselier volgt om het geheele rijk ten volle in zijn greep te krijgen. De z.g. stadhouderswet geeft dezen het recht om in alle landen (behalve Prui sen, waar hij zelf als de nieuwe macht hebber optreedt, zoodat de bestaande re-* geling van het rijkscommissariaat zal komen te vervallen) die volgens het fede rale stelsel een autonome bestuursrege- ling hadden, personen met groote vol machten aan het hoofd van de regeerin gen et plaatsen, door welken maatregel definitief de rechten dier landen feitelijk worden ter zijde gesteld. Wel is waar moeten de te benoemen stadhouders on derdanen zijn van het land, waarover zij worden aangesteld, maar het zullen uit den aard der zaak niets anders dan crea turen van Hitier zijn. Deze maatregel, komende na dien van de instelling der verschillende rijkscommissoriaten, ver sterkt wederom in groote mate de absolu tistische macht van de regeering te Ber lijn over het Rijk en bevordert de ont- rechting van de samenstellende deelen daarvan. Duitschland en de economische wereld conferentie. Wij hebben de vorige week een en ander uit een artikel ver meld van de „Nw. Rott. Crt.", waarin het vermoeden werd geopperd, dat de deel neming van Duitschland aan de economi sche wereldconferentie onder de tegen woordige omstandigheden niet van bijster groote beteelcenis zou kunnen zijn. Dit vermoeden vindt het blad nu bevestigd in een Wolff bericht. Duitschland, zoo heet het daarin, zal zich ter conferentie aan medewerking tot een algemeene verlaging der invoerrech ten niet onttrekken; nader wordt dan echter gezegd, dat deze medewerking zich slechts beperken zal tot het gebied der tarieven op industrieele voortbrengselen, i Het is een zonderlinge bereidwilligheid die zich slechts uitstrekt tot tariefverla gingen, waarbij Duitschland eenzijdig belanghebbende is. In Duitsche regeeringskringen wordt door bevoegde raadgevers tegenwoordig de leer verkondigd dat de wereld de oeco- nomische crisis eerst te boven zal komen als de agrarische crisis overwonnen is. Nu blijkt echter dat Duitschland nog niet be reid is mede te werken tot die overwin ning, welke alleen door verlaging van tariefmuren en opheffing van handelsbe lemmeringen, juist op agrarisch gebied, kan worden behaald. Wij spreken hier niet voor Nederland- sche belangen alleen, zegt het blad. Er is altijd nog hoop dat Berlijn eenig inzicht toont in het belang dat het er zelf bij heeft den Nederlandschen uitvoer draagt een flinke Sportkous, maar dan is ie ok gebreid door JAAP SNOR. Ie klas reparatie inrichting voor alle soorten wollen Kleeding, Kousen enSokken(ook deallerfijnste)Zuidstraat 19. (Let op den gelen winkel). naar Duitschland niet volstrekt te ver moorden. Maar wij denken ook aan de landbouwstaten van Middel- en Z.O.- Europa, voor wier belangen, ten gunste van het algemeen, Duitschland op de conferentie van Stresa nog gevoel heeft getoond. Toen bleek Berlijn nog te besef fen wat het herstel van deze landen voor de eigen nijverheid kon beteekenen. Als Duitschland enkel ter oeconomi- sche conferentie komt om op kortzichtige wijze eenzijdig zijn eigen belangen te be vorderen, kan het er op zijn minst even goed wegblijven. De nieuwe machtheb bers hebben echter op oeconomisch gebied al zooveel niet-revolutionaire, orthodox liberale wijsheid moeten aanvaarden, dat men nog hoop mag koesteren hen, voor de oeconomische wereldconferentie bij eenkomt, nog verder strekkend inzicht te zien verwerven. De reis van MacDonald naar Wash ington. Uit de uitnoodiging van nog andere eerste ministers door Roosevelt blijkt, dat MacDonald niet, zooals men eerst gedacht had, in zijn eentje naar Washington zal tijgen, zoo meldt de Lon- densche corr. van de „Nw. Rott. Crt." aan zijn blad. Dat wijzigt het karakter, dat men tot nu toe aan die besprekingen gehecht had. Volgens inlichtingen van een diploma- tieken correspondent van de Telegraph zou Roosevelt's motief voor de uitnoodi ging van MacDonald de vrees geweest zijn, dat Groot-Britannië en de andere schuldenaars in Juni in gebreke zouden blijven in het voldoen van hun schulden, wanneer niet van te voren een voorloopi- ge regeling getroffen wordt. De vooruit zichten der oeconomische wereldconfe rentie zouden daardoor in de oogen der Vereenigde Staten geruïneerd worden, terwijl volgens het Britsche gezichtspunt de conferentie onder zeer ongunstige voorwaarden bijeen zou komen als Ameri ka op betaling in Juni zou blijven staan. Toen de Britsche regeering er niet in ge slaagd was van Washington eenige ver zekering los te krijgen, dat een tijdelijk moratorium voor den duur der conferen tie verwacht kon worden, zou Groot- Britannië, naar deze correspondent be richt, Washington dan ook voorzichtig hebben laten gevoelen, dat Groot-Britan nië zich in dat geval niet gerechtigd zou gevoelen om in Juni te betalen. Vandaar de poging van Norman Davis om een onderhoud tusschen Roosevelt en Mac Donald in elkaar te zetten. Wat nu de uitnoodiging ook aan de andere eerste ministers betreft, zou Roo sevelt duidelijk te verstaan gegeven heb ben, dat hij niet de bedoeling heeft om een praeliminaire ronde tafel-conferentie bij elkaar te roepen. De besprekingen zul len met iedere mogendheid afzonderlijk worden gevoerd. Dit beteekent, dat de voorloopige oeconomische en misschien ook financieele afspraken, waarnaar Washington streeft, in werkelijkheid zou den moeten dienen als compensaties aan Amerika voor verwachte concessies op het stuk der oorlogsschulden. gen zal geschieden. Vice-kanselier von Papen zelf moet voor zijn benoeming tot minister-president in Pruisen bedankt hebben. Naar verluidt zal hy andere belang rijke functies voor het rijk op zich nemen. EEN KARAKTERSCHETS VAN MINISTER GOERING. R. H. Bruce Lockhart schrijft in de Evening Standard over Goering, Duitsch rijksminister van luchtvaart, Pruisisch minister van binnenlandsche zaken en voorzitter van den Rijksdag: „Goering is een wonderlijk mengsel van romantiek, krachtpatserij en zenu wen, een populaire held voor de Duitsche jeugd. Garibaldi beschreef men als een man met een hart van goud en hersens als een os. Goerings tegenstanders mogen de vraag stellen van welk metaal de her sens en het hart van Goering zijn, nie- jmand zal ontkennen, dat zijn massieve 1 figuur een sprekende gelijkenis toont met een stier. Als men hem met energieken ruk zijn jas opzij ziet werpen, moet men onwillekeurig aan een bul denken. Maar en dit voorbehoud is van belang men zou wel willen weten, in hoeverre zijn witgloeiende energie van neuroti- schen aard is en of er op de oogenblik- ken van geestvervoering niet uren van neerslachtigheid volgen en hoe lang de overspannen zenuwen de voortdurende spanning zullen verdragen, waaraan zij zijn blootgesteld. „Revolutionairen moeten heel wat har der werken dan gewone menschen. Zij hebben nog meer behoefte aan ijzeren zenuwen dan aan een ijzeren gestel en zij, die het meeste succes hebben gehad, gelijk Lenin en Mussolini, zijn asceten geweest. Goering heeft niets van een asceet. Hy heeft van opwinding geleefd en de eens zoo athletische gestalte heeft iets plomps gekregen. Zijn bewonderaars onder de Nazi's hebben hem vergeleken met Grandi, maar het is moeilijk eenige gelijkenis te ontdekken tusschen de hor tende, doelooze beweeglijkhefd van den Duitschen luchtvaarder en het beheersch- te flegma van den gebaarden Italiaan, die in de zes maanden van zijn verblijf te Londen den bijnaam heeft gekregen van den zwijgenden gezant. „De waarheid is, dat Goering diep ge dronken heeft van de bron van levens vreugde en daarom schijnt zijn bewind van korten duur te zullen zijn. De blij vers in de partij der nationaal-socialisten zijn mannen als Alfred Rosenberg, als Adolf Hitier en zelfs Jozef Goebbels mannen, die drinken noch rooken en die hun doel nastreven met methodische en fanatieke zelfbeheersching. De kaars van Goering brandt te snel. Tenzij de teeke nen bedriegen zal hij in de geschiedenis ondergaan alse en van die heftige en niet onaantrekkelijke figuren, die de revolu ties omhoog werpen in de hitte van het eerste vuur en die daarna verdwijnen, als de vlammen afnemen". HET PROCES TE MOSKOU. De Sowjet-regeering is besloten om on- meedoogend op te treden tegen de sabo teurs, daaronder begrepen de Engelschen, aldus de Sowjetpers, die in scherpe arti kelen de Engelsche interventie in de Rus sische rechtspraak veroordeelt. Er worden aanvallen gericht op de Britsche regeering, het parlement en de pers wegens „het opblazen tot een be langrijke internationale gebeurtenis van de arrestatie van enkele Britsche onder danen". Tsjinwangtao door Mantsjoerlj- sche vrijwilligers bezet. Uit Sjanhaikwan wordt gemeld dat een Mantjoerijsch vrijwilligerscorps de stad Tsjinwangtao heeft bezet nadat de stad door de Chineesche troepen was ontruimd. GOERING WORDT PRUISISCH MINISTER-PRESIDENT. Naar Wolff uit politieke kringen ver neemt staat het thans vast, dat rijks minister Goering tot minister-president in Pruisen zal worden benoemd. Het is echter nog geenszins beslist of de benoe ming aanstonds of eerst over eenige da Binnenland. DE MOORD IN DE NAALDWIJKSCHESTRAAT TE 'S-GRAVENHAGE. De vermoedelijke dader resteerd. gear- ■8» 53»^^ per el. Verkrijgbaar bij: Let op naam op den zelfkant Vraagt onze Stalen-collectie S CD I O m 3 BLUE BAND Men herinnert zich dat te 's Gravcn- hage in den nacht van 12 op 13 Decem ber 1932 in de Naald wij kschestraat, pand 103, de bewoonster mej. E. L., door een revolverschot gedood werd. Zekere P., een buurman, die in den nacht thuis kwam, gaf later aan de politie het signa lement op van den vermoedelijken dader, hetwelk zooveel geleek op zijn eigen sig nalement, dat hij voorloopig vastgehouden werd. P. slaagde er echter in zijrr alibi te bewijzen, zoodat hij spoedig op vrije voe ten kwam. Onlangs nu werd de aandacht der poli tie gevestigd op een gunstig bekend staande bewoner in de Van Boetzelaer- laan, die zich na het voorgevallene zon derling gedroeg, zoodanig dat hij den in druk vestigde, dat zijn geweten in hooge mate bezwaard was. Het viel ook op, dat hij een regenjas en een gleufhoed .bezat, die hij op den avond van den moord ge dragen moet hebben, maar waarmee men hem na dien tijd niet meer zag loopen. De aanwijzingen tegen hem werden zoodanig, dat de politie Vrijdagavond overging tot zijn arrestatie. Hij ontkende aanvankelijk halsstarig, doch heeft na een zeer langdurig verhoor Vrijdagnacht een bekentenis afgelegd. Hij heeft ver teld, dat hij met de vrouw ruzie had, waarop zij hem de deur uitwerkte. De man werd hierover zóó woedend, dat hij een revolver, dien hy bij zich had, op de vrouw afschoot. Hij verklaart niet de be doeling te hebben gehad, haar te dooden, en zegt veel berouw van zijn daad te heb ben. De aangehoudene, de 31-jarige A. C. v. B., van beroep caféhouder en petro- leumventer, zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Vrijdagavond omstreeks 7 uur was in de Hudsonstraat te Amsterdam een chauf feur bezig een ander het chauffeeren te leeren. De leerling zat achter het stuur, dat hij, toen hij wilde uitwijken voor eenige kinderen op den rijweg, verkeerd wendde, met het gevolg, dat de auto, ook 1 doordat de instructeur niet tijdig kon ingrijpen, met een tamelijke vaart het trottoir opreed, juist op een punt, waar eenige zeer kleine kinderen aan het spe len waren. De gevolgen waren vreeselijk een IV- jarig meisje is door den auto gegrepen en tusschen den bumper en den muur van een der huizen doodgedrukt; een jongetje van 6 jaar is omvergeworpen, en hoewel niet levensgevaarlijk, toch ernstig gewond. Het lijkje van het ge- doode kind is in de ouderlijke woning gebracht. Het jongetje is naar het Wil- helminagasthuis overgebracht en daar ter verpleging opgenomen. Het ongeluk heeft onder de bewoners van de buurt groote opwinding teweeggebracht. De leerling-chauffeur, die het ongeluk ver oorzaakt heeft, is naar het politiebureau overgebracht. De auto is in beslag ge nomen. De stroovoorraad van een slrcocartonfabriek in vlammen. Te Oude-Pekela is Zondagochtend 0111 vier uur brand uitgebroken in den groo- ten stroovoorraad van de stroocartunfa- briek „Erica". De brandweer vermocht tegen de geweldige vuurzee niets uit te richten. De brand sloeg over naar twee andere hoopen, zoodat weldra een hoe veelheid van ongeveer 5 millioen kilo gram in lichte laaie stond. Er ontwikkelde zich een zoo groote hitte, dat de ruiten van eenige in de buurt van den brand staande huizen sprongen. De brandweer moest zich be perken tot het beschermen van een groote brandstoffenloods, waarin zij, dank zij den gunstigen wind, slaagde. Het brandende stroo werd door den wind over de heele plaats verspreid. Het stroo is op beurspolis verzekerd. De schade bedraagt ongeveer 35.000. De politie stelde onmiddellijk een onder zoek in en deed zoodanige vondsten, dat als oorzaak van den brand brandstich ting wordt aangenomen. Naar het Engelsch door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden.) Dat laat aan duidelijkheid niets1 te wenschen over! lachte hij. Ik ben bly, dat u het klaar gespeeld hebt over zoo n hoog hek heen te klimmen. Ik wist niet dat het op slot was. Maar ik heb mijn fiets tusschen de hoo rnen achtergelaten en was van plan naar uw huis te loopen. Ik wou erg graag eens met u praten, niet alleen om myn hou ding te verklaren toen u mij thuis ge bracht had, maar ook nog een paar an dere dingen uit te leggen. Ik sta heelemaal tot uw beschikking. Wat ik te zeggen heb. is niet van zooveel belang, antwoordde het meisje. Dat begrijp ik, u wilt mij bedanken, enz. alsof er een man ter wereld is, die gisternacht niet getracht zou hebben u te helpen. De zaak is echter, juffrouw Mae- donald, dat ik u echter heel wat te zeg gen heb en het is onmogelijk, om dat 1111 te doen, want inspecteur Hobbe van 1 districtspolitie wacht mij op mijn kamer en ik moet dadelijk naar hem toe. Kun nen wij elkaar straks niet ontmoeten, b.v. over een uur? Inspecteur Hobbs, herhaalde het meisje, alsof die naam allerlei gedachten bij haar opwekte. Ja- Hun oogen ontmoetten elkaar. Sheila zag het echte type van den jongen En gelschen officier... een mageren, nuch- teren, betrouwbaar-uitzienden jongeman, niet scherpe trekken, goedpassende klee- ren, een vasten, doordringenden blik, die evrtrouwen inboezemde. Zij van haar kant, was in haar mantelcostuum met het tweedhoedje op, het type van een gezond, sportief jongmeisje. Moet u hem alles vertellen, wat er gebeurd is? vroeg zy plotseling. Ja, zei Royson weer en ondanks zichzelf kreeg hij een kleur. Sheila was te zeer verdiept in haar eigen moeilijkheden, dan dat ze daaraan aandacht schonk. Over een uur? zei ze in gedachten. Royson keek op zijn polshorloge. Zou het niet mogelijk zyn, dat u om vier uur by me thee kwam drinken? zei hij. Ik weet wel, dat het niet volgens den regel is, maar wij verkeeren momenteel iu bijzondere omstandigheden. Voelt u zich werkelijk goed genoeg om er van daag al op uit te trekken? Ja, zei ze. Ik zal om vier uur bij u zijn. Wy moeten elkaar werkelijk spreken, nietwaar? Dat geloof ik ook, zei hij ernstig. HOOFDSTUK V. Bezoekers. Hij was al zoowat thuis, toen Royson bedacht, dat hij vergeten had het meisje raad te vragen over den sigaretten koker n.1. of hij er met de autoriteiten over zou spreken, of haar het ding ter hand stellen, zoodat ze er naar goeddun ken mee handelen kon. Hij reed snel terug naar het hek, maar zjj was er niet meer. Wie zal beginnen? vroeg hij, toen hij thuis gekomen was en zijn bezoeker overgehaald had een slappe whiskey en soda te drinken. Hobbs had intusschen al vriendschap gesloten met Jack en de zwarte kat. Begint u maar, meneer. Misschien kan ik aan uw verhaal een paar bijzon derheden toevoegen, zoodat u dan pre cies weet, hoe de zaken staan. Royson deed zijn verhaal met militaire nauwkeurigheid. Hij begon met de kat en eindigde met de resultaten van zijn onderzoek van den weg van dien morgen. Hij had het ijzerdraad en de ijzeren staaf al te voorschijn gehaald, maar zei niets van den cigarettenkoker. Is dat alles, meneer? kwam de eenigszins onverwachte vraag, toen hy geëindigd was. Practisch gesproken, alles, inspec- teur. Mag ik dat lijstje van u overschrij ven? Natuurlijk. E11 dan zou ik graag de lucifers en de eindjes cigaret hebben. Met ijzex-dra^d en de staaf ook? Wanneer het donker is, zal ik ze zelf komen halen of een agent er om sturen. Men weet nooit of er niet ergens ene paar oogen staan te gluren. Is u het eens met mijn theorie, dat de man, die er op de fiets van doorging, geen deel uitmaakte van de bende, die een aanval op „The Homestead" deed, maar de een of andere huurling, hier uit de buurt is? Dat lijkt me meer dan waarschijn lijk. Neemt u het mij niet kwalijk, dat ik het u ronduit vraag, inspecteur zou het niet verstandiger geweest zijn, wan neer uw menschen onmiddellijk getracht hadden 0111 te telefoneeren? Daarbij deed zich juist een moeilijk heid voor, meneer Royson. Veldwachter Jackson werd vrijwel genoodzaakt zich te richten naar de inzichten de bevelen, om nauwkeurig te zyn van den ouden baron, vanmorgen, voordat die dui voordat generaal Swiney op mijn kan toor kwam, beide ik Scotland Yard op. Ze zien deze misdaad ernstig in. Evenals Binnenlandsche zaken, geloof ik. Zij schijnen dingen te weten, die mij nog niet bekend zijn. Het resultaat is, dat een van hun beste krachten zich hierheen spoedt. Hij komt om zes uur in Wool- craft aan. Hel is zeer waarschijnlijk dat hij u vanavond zal willen spreken. Is u thuis? Behalve, dat ik even naar het dorp moet. als u weggaat, denk ik niet weer uit te gaanten minste niet meer na zevenen op zijn laatst. Dat is vriendelijk van u. U is meer dan hulpvaardig geweest. Het is niet meer dan billijk, dat ik u een wederdienst be wijs. Wat zoudt u willen weten? Alleen wat er eigenlijk precies ge beurd is. Nu, twee mannen hebben er het leven bij gelaten, maar verder zijn er geen bepaalde gegevens. Het schijnt vrij wel zeker dat een troepje van vier of vijf ma nomstreeks een uur vannacht bij het hek kwam. Als er vijf waren, dan lieten zij een in den wagen achter, vervolgde Hobbs, en ik vermoed, dat hy het was, die op meneer Juan Garcia schoot. Hoe het zij, tusschen kwart over één en tien minuten voor hlaf twee braken vier ge maskerde en gewapende mannen de voor deur van „The Homestead" open en scho ten een knecht, Arthur Jenks, neer, die op het lawaai afkomende, door de hall snelde om hen tegen te houden. De but ler, die vanwege het rumoer uit zyn kamer kwam, zag waarschijnlijk den troep en snelde naar de eetkamer, waar van hy de deur afsloot. Vandaar ging hij naar de bibliotheek, waar de baron zich met zyn stiefdochter bevond. Zij was hem aan het voorlezen. Ongelukkigerwijze ge lukte het den butler niet tijdig een tweede deur, die van de bibliotheek naar de,hall voerde, te bereiken. Hy zag echter wel kans om den baron en juffrouw Macdo- nald te waarschuwen en haar stiefvader verzocht haar onmiddellijk naar haar kamer te vluchten. De plunderaars, want gewone dieven waren het niet, hadden klaarblijkelijk besloten om alle manlijke bedienden onmiddellijk dood te schieten en dus kreeg de arme butler ook zijn deel; twee kogels in borst en buik. Hij zag kans om achteruit de eetkamer in te waggelen, en stierf in de armen van het meisje, nadat hy haar toegefluisterd had, dat zij misschien op haar fiets zou kun nen ontsnappen en hulp van het dorp halen, dat zooveel dichterbij was dan Woolcraft. Zij heeft my verteld, dat zij door een raam zag, dat de vier mannen dreigend 0111 den baron heen stonden, maar zy was zoo volkomen weerloos, dat zij den raad van den butler opvolgde, haar fiets uit de schuur aan de Zuidzijde van het huis haalde, en in volle vaart wegreed. Dat was feitelijk heel verstandig van haar. Alle dienstmeisjes lagen te bed, ook de tuinbaas. Zyn knechten wonen in het dorp, dus de eenige mogelijke toevlucht was het dichtstbijzijnde politiebureau. Zij vond het hek van het park openstaan, wat zij als een gelukkig toeval be schouwde. Ik geloof dat uw vermoeden juist is, dat haar geruischlooze en snelle vaart den man, die den auto bewaakte, verraste, indien er tenminste een was. In ieder geval kon hy haar niet meer tegen houden. Tot zoover is de geschiedenis dui delijk genoeg. De inspecteur zweeg een oogenblik en nam Royson's lijstje op. (Wordt vervolg1'».

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 1