Ons goedkoops lijstje HE HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 20 ME! 1933. De efltwapeftiflgseöfiferentie China en Japan. s «raasi gekleurde overhemden 1.35,1.33,275 witte overhemden 1.50, 2.25, 2.75 gekleurde zelfbinders 19,25,30 40 ct. petten 39, 45, 80, 75 ct. sokken 19, 25, 43 50 ct. polo-sh'rts vanaf 1.20 beilen 1.50. 1.95, 2.50, 2 90 semi-sult boorden 25, 45 ct. blauwe en fantasie costuums 9.75, 12.75, 15.50 MKkister pantalons 1.85, 2 75 Ingezonden. BREEWATERSTRAAT 5 en 15 Jen geve'tigdl06500 aut0riteiten heb- de oeconomische conferentie. Do oDrlogs3chu!ti8n. Roosevelt's voorstellen. frankrijk en ontwapening. w ERKLOOSHEID IN FRANKRIJK. mijnongeluk. hevige brand in mexico. Da moord op Inoeksi. Oost-hidië. De salarisherziening. De moord te Numansdorp. Korting Indische pensioenen KLEED .KGfóAGAZiJN.N DEN HELDER DE HOOGSTE KORTING f ©O.voor Uw oude, beklaagden in eerste instantie door den Zeekrijgsraad te Soerabaja als hun ver dediger optrad, telegrafisch had verzocht een memorie van appèl te mogen indie nen. Hierna werd door het Hoog Militair Gerechtshof besloten de verdere behanoe- ling der onderhavige zaken uit te stellen tot 24 Mei a.s. Uitspraken ven het Hocg Mili tair Gerechtshof. Het Hoog Mliitair Gerechtshof veroor deelde den matroos Tola tot twee maan den gevangenisstraf, den korporaal-vlicg- tuigmaker Kooymans tot een jaar en diie maanden gevangenisstraf, met ontslag uit den militairen dienst, doch onder aitrek van den tijd doorgebracht in preventieve hechtenis, den marinier der eerste klasse Heins tot een jaar en vijf maanden gevan genisstraf. onder aftrek van den tijd door gebracht in preventieve hechtenis, met ontslag uit den militairen dienst, den kor poraal Van Kouwen tot tien maanden ge vangenisstraf. onder aftrek van den tijd doorgebracht in preventieve hechtenis en ontsla guit den militairen dienst, en den korporaal De Geus tot zes maanden ge vangenisstraf onder aftrek van den tijd doorgebracht in preventieve hechtenis. Deelneming van Rusland. Hoev.el r.cg geen cfficieeie verklaring is 10.000 geklommen. En de Volkenbond, die dit alles ziet gebeuren, heeft boven dien nog de boodschap thuis gekregen, dat Japan uit die organisatie treedt, zoo- afgelegd, verneemt Reuter uit Moskou, cat dra het verstrijken van den gestelden ter de" Sowjet-Ume zal deelnemen aan de j mijn dat mogelijk maakt, oeconomische conferentie. Litwinof zal waarschijnlijk aan liet hoofd der delegatie staan. Het antwoord van Kaiiuin. Kalinin, de voorzitter van het centraal uitvoerend comité der Sowjet-unie, heeft in zijn antwoord op Roosevelt's boodschap verklaard, dat hij overtuigd is, dat de oproep van den Amerikaanschen presi- cfent onder de volken der Sowjet-unie warmen weerklank zal vinden. De Sowjet- unie zal bereidwillig samenwerken met <|ie regeeringen, die belang hebben bij den militairen en oeconomischen vrede. Roosevelt voldaan. Roosevelt verklaarde Donderdag zeer voldaan te zijn over de ontvangst van zijn boodschap en Hitler's rede in de heele wereld. De President hoopt op grooten vooruitgang, „als nu deze tegenwoordige stemmen maar in daden omgezet worden." Roosevelt heeft voorts verklaard, dat onafhankelijk van de resultaten van ïève het aantal officieren bij het erikaansche leger en de vloot zal ver- ideren, daar er teveel zijn. HITLER'S WOORDEN OVER TSJECHOSLOW AKI JE. Een officieel protest te Berlijn. In ée grondwetscommissie van het jsboSlowaaksche Huis van Afgevaar- ïa,n heeft Donderdag de minister van llèie Meiasner het woord gevoerd om antwoorden op cle passage in de rede gi den Duitschen rijkskanselier betref- het proces tegen de fascisten te t-tienn. J&inister Meissner verklaarde, dat deze ating van den rijkskanselier van inter- |tionaaI standpunt een ontoelaatbaar in- i jfpen in den binnenlandschen toestand ah Tjsechoslowakije beteekent in het bij- acfer een ingrijpen in de Tsjechische jjBstitie. Op grond van het internationale en het internationale gebruik, aldus mrklaarde de minister, is tot een protest wü de rij'ksregeering te Berlijn besloten. WERKVERSCHAFFING DOOR KRUPP. De Fried. Krupp A.G. te Essen heeft besloten groote orders te plaatsen ter be vordering van het streven van de rijks- "TSjeering tot verlevendiging van het be- rijfsleveu. Nadat Krupp reeds tot eind ember 2lï millioen Mark opdrachten gegeven voor verbetering van het drijf, aankoop van machines en verbou wingen, zijn thans verdere bestellingen geplaatst en bedrage van 3.1 millioen R.M. IpH grootste deel hiervan gaat naar de Wetstaalfabriek te Essen en de Frieitrich- Aafred-myn in Rheinhausen. Voor de zie- ^nhuizen van Krupp is verder de inrich- ■~g van een moderne bestralingsinsfcalla- goedgekeurd. De inkoopen der firma andere leveranciers zijn vergeleken October tot meer dan het dubbele ge ren. Duitacke concessie aan Mac- donalds plan. In de algemeene oommssie ter ontwape- ^Jgsconferentie te Genève zeide, na een W-t-i m istische inleidende rede van voorzit- W Henderson, de Duitsche gedelegeerde Nadolny, dat hy namens zijn regeering verklaren kon, dat Duitschland het <mtwerp-ontwapeningsplan-MacDonald niet Étfechts, zooals tot nu toe, als basis voor de tb sluiten conventie aanneemt- Voor zoo ver Duitschland wijzigingen heeft voor te «elien, zullen deze in overeenstemming jahi met deze nieuwe houding. Bij de af- tatging van verklaringen door de gedele- L. r ek' c?at zij veel l>elang hechtten JU) titlers verklaring en daar tevreden .b^aïyie Fransche gedele- R u dl<? een korte- zeer ge reserveerde verklaring aflegde. Senaat verwerpt korting op militaire begrootlng. Fransche Senaat verwierp een kor- Tl van 5 op zekere hoofdstukken van militaire begrooting. GÖRING TE ROME. De Duitsche minister Göriug is onver- mïht te Rome aangekomen. Men hecht dit bezoek twee dagen na Hitiers fpote rede, bijzondere beteekenis. De -oote fascistische raad zal in verband erme e bijeenkomen. Roosevelt zal aan het Congres geen volmacht vragen. Men meldt uit Londen aan de Nw. Rott. Crt.: Blijkens een laat bericht uit Washington heeft Roosevelt titans definitief besloten het Congres geen algemeene volmacht te vragen met betrekking tot de onderhande lingen inzake de oorlogsschulden. Dit be sluit werd genomen, nadat Roosevelt iiad uiteengezet, dat het nutteloos zou zijn te trachten het Congres in Juni te verdagen, indien de schuldenaangelegenheid in het „wettenprogramma" van het Congres zou worden opgenomen. AFNEMING VAN DE Volgens een officieele mededeeling be droeg op 12 dezer het aantal steuntrek kende werkloozen in Frankrijk 300.484, d.i. 5292 minder dan een week te voren. Deze afneming der werkloosheid is in hoofdzaak te Parijs en omstreken waarge nomen. BOYCOT VAN DUITSCHE GOEDEREN. Naar Vas Dias uit Londen meldt, is op een vergadering van 2000 Joodsche tex tielhandelaren te Londen besloten tot boy cot van alle Duitsche goederen totdat „Hitier en zijn gangster" den Joden weer hun volle rechten zouden hebben gegeven. De uitdrukking „Hitier en zijn gangster" werd gebruikt door Morrison, die minister voor verkeerswezen is geweest in het La- bour-kabinet, en op een vergadering het woord voerde, evenals Lord Melchett, van wiens uitlatingen elders gewag wordt gemaakt. Bomaanslagen te Tlentsin. Op het station. Gisteren is een bomaanslag gepleegd op het station te Tientsin. Een onbekende heeft een bom, die van groote explosieve kracht was, in het station geworpen, dat vol soldaten en vluchtelingen uit het oor logsgebied was. Men sprak van honder den dooden en gewonden. Na den aanslag is brand ontstaan, waarbij het station voor het grootste deel vernield is. De dader is ontkomen. En bij het bureau van politie. Reuter meldt nader, dat later ook bij het Chineesche bureau van politie een bom ontploft is. Onder de bevolking heerscht groote op winding. Men vermoedt, dat de aanslagen het werk zijn van chauvinististen, die wil den protesteeren tegen de geruchten over een Japansch-Chineesch compromis. Reuter meldt nader uit Sjanghai, dat bij den bomaanslag op het station ten slotte slechts één mensch gedood is. DE OPMARSCH NAAR PEKING. De Nw. Rott. Crt. schrijft: De Boodschap van Roosevelt en de rede van Hitier over ontwapening enz., zijn ongetwijfeld belangrijke en lofwaar dige uitlatingen geweest, al mogen zij niet doen vergeten, dat Bolivia en Paraguay in oorlog zijn en de wereld ook de Vol kenbond zich daartegenover nuchter en vrij academisch gedragen. De Volken bond heeft een commissie benoemd en de nabuurstaten hebben zich gehaast hun neutraliteit af te kondigen. En in Noord- China, waar er geen oorlog is tenmin ste niet officieel rukken de Japanners op naar Peking. Er is een bericht uit Nanking, behelzende, dat de Japanners hun opmarsch naar Peking voortzetten. De beroemde voormalige zetel van de Chi neesche keizers komt steeds meer in ge vaar te worden veroverd. En het aantal Chineesche dooden en gekwetsten aan het front bij Koepelkou is reeds boven de fl—JSJJÊS. Binnenland. BELEEDIGING. De zaak tegen den communist De V. voor de Tielsehe rechtbank Donderdag heeft het communistische Tweede Kamerlid L. de V. voor de Tiel sehe rechtbank terechtgestaan wegens bo- leediging van Hindenburg. Het o.m. eisehte tegen hem een geldboete. Verd. werd verdedigd door mr. P. de Jong, die zeide, dat de opzet om te be- leedigen niet is bewezen. OPLICHTING. De politie te Amsterdam heeft op ver zoek van den commissaris van politie te Haarlem aangehouden den 36-jarigen koopman J. J. K„ wonende te Amsterdam, die eenige Haarlemmers voor kleine be dragen heeft opgelicht. Hij deed zich voor als reiziger van een bekend Amsterdam- sche firma en vroeg aan zijn cliënt geld te leen. Van een wist hij 20 los te krijgen, waarvoor hij als pand zijn „gouden" hor loge gaf. Later bleek den geldschieter echter dat hij een mooi opgepoetst kope ren horloge had gekregen, dat hoogstens 2 waard was. De man is naar Haarlem gebracht en in het huis van bewaring op sloten. BOERDERIJ AFGEBRAND. Donderdag is de groote boerderij op de Mandjeswaard, Kampereiland gemeente Kampen, bewoond door den pachter R. v. Ittersum, met schuren en stallen geheel door brand vernield. Een gedeelte van den inboedel is verbrand. De oorzaak is vermoedelijk een aschlade, die brandend buiten was gezet. DIEFSTAL DOOR EEN KIND. Het O.M. bij de rechtbank te Win schoten heeft gisteren tegen den 15-j. muzikant P. v. E. te Zwolle, ter zake van diefstal een jaar tuchtschool geëischt. STEEKPARTIJ TE AMSTERDAM. Donderdagavond is op de 13 etering- schans te Amsterdam een 31-jarige man, die stond te venten met speldjes, aange vallen door een vrouw, met wie hy vroe ger in Den Haag had geleefd. Zij bracht ïiem met een dolkmes een steek toe in het hoofd. Onmiddellijk daarna nam zij de vlucht. De wonde was niet van ernstigen aard. Gisterenmorgen heeft men den man uit het Tesselschadeziekenhuis, waar hy gisteravond was opgenomen, ontslagen. I)e vrouw, die in Den Haag woont, wordt door de politie gezocht. Op de cokesfabriek van de staatsmijn IVtaurits is de 23-jarige F. Ongenae, ge huwd en vader van drie kinderen, tus- schen een machine en een ijzeren deur bekneld geraakt. De borstkas werd geheel ingedeukt. Eenige oogenblikken later is de" man, die te Geleen woont, overleden. Buitenland. 40 kolenbranders verbrand; meer dan 200 personen in levens gevaar. In de buurt van de stad Puebla in Mexico zijn bij een geweldigen bosch- brand 40 kolenbranders om het leven ge komen, nadat zii door het vuur omringd, niet meer konden ontkomen. Meer c'an 200 personen verkeeren nog in levensgevaar, daar de brand zich heeft uitgebreid. Ont zaglijke rookwolken maken hun redding onmogelijk, daar de boschbrand een onge- kenden omvang heeft aangenomen. Hoofdlijnen salarisplan bij van het het leger. nieuwe TWEE KINDEREN VERDRONKEN. Het twee-jarig dochterje van den arbef- der J. Maat te Giethoorn is bij het spele| in het kanaal SteenwijkGiethoorn geb raakt en verdronken. Donderdagmiddag is te Nieuwpoort dl 13-jarige Johanna Roth door onbekendi oorzaak in een sloot geraakt en verdron ken. Verdachte tot 10 jaar veroordeeld. De Dordtsche rechtbank heeft gisteren den verdachte F. L„ die veertien dagen geleden heeft terecht gestaan wegens inbraak, afdreiging en diefstal en wegens moord op den landbouwer de Reus te Numansdorp, en tegen wien toen 20 jaar gevangenisstraf is geëischt, veroordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf. De rechtbank achtte alle ten laste ge legde feiten bewezen, behalve den dood slag. Daarvan heeft de rechtbank hem dan ook vrijgesproken. HET AUTO-ONGELUK BIJ DE KONINGINNEBRUG. In verband met het ongeluk bij de Koninginnebrug hebben de A.N.W.B. en de K.N.A.C. een onderzoek ter plaatse ingesteld, waarbij is gebleken, dat gedu rende het openen en sluiten van deze brug, welke voor het rijverkeer niet wordt af gesloten, gevaar bestaat te water te rijden, indien het lichtsignaal niet wordt opge merkt, waarmee het openen der brug wordt kenbaar gemaakt. Genoemde vereenigingen hebben nu aan B. en W. verzocht het aanbrengen van afsluithekken bij het voor het rijverkeer bestemde gedeelte van deze brug te wil len bevorderen. WAARSCHUWING. In hetAigemeen Politieblad waarschuwt de officier van justitie te Breda tegen handelingen van Jean Framjois Mertens photograaf, wonende in België, ook wel' gehandeld hebbende onder den naam zijner echtgenoote Hortense van Haaren ook wel onder de firma Frans Mertens' Baarle-Nassau, Molenstraat 129, doch in de laatste jaren veelal onder den naam Superbe. Hjj noch zijn zoogenaamde firma is te Baarle-Nassau gevestigd, doch van daar uit doet hij schoonschijnende aan biedingen tot het maken van fotografi sche portretvergrootingen tegen geringe vergoeding van porto's en het gratis le veren van loten in een loterij, en biedt nadat men op het aanbod is ingegaan' vrjj kostbare lijsten aan voor de vergroo' tingen. Vele klachten komen in van ge gadigden, dat na inzending van een voorschot op den prijs der lijst de ver grootingen niet worden geleverd, of ove rigens ook aan de aanbiedingen geheel of gedeeltelijk niet wordt voldaan. De resultaten van het onderzoek. Reuter meldt uit Tokio: De resultaten zijn gepubliceerd van het voorloopig on derzoek naar den aanslag van 15 Mei 1932, toen eenige jongelieden in uniformen van leger- en marine-officieren den 77-jarigen Japanschen eersten minister Inoekai ver moordden, en daarna zich schuldig maak ten aan een serie bomaanslagen in de stad. Tien marine-officieren en 11 militaire cadetten zijn beschuldigd van rebellie en twintig burgers van moord of poging tot moord. Tijdens de verhooren betoogden zii al len, dat zy ingrijpende maatregelen noodig j weging genomen hebben, geacht haddien om de politieke partijen van corruptie te zuiveren, de tyrannie eer financieele concerns uit te schakelen, c'e exploitatie der massa door de bevoorrechte klassen te doen eindigen, en de valsche raadgevers rondom den keizerlijken troon te verwijderen. Het onderzoek bracht aan het licht, dat de jongelieden op uiterst fanatieke wijze te werk waren gegaan in een verwrongen geest van vaderlandsliefde en onder het .toepassen van chantage- Batavia. - De salarisherzieningsti-ekt zich ook tot het leger uit. De Java-Bode betreurt in dit verband dat het aanvang salaris van een tweeden luitenant gesteld wordt op 275.- per maand, hetwelk 95— minder is dan dat voor de acade misch opgeleiden. Een kapitein ziet zyn eindsalaris dalen van 925.— tot J b-5. een majoor van 1150.tot 9io. een hüt.-koionel van 1250.- tot 1100.-. De salariscommissie meent, dat de hoofdoln- cieren het er met de nieuwe regeling niet kwaad afbrengen. De bezoldiging van de onderofficieren, die na de kortingen reeds aan den lagen kant zyn, werden in de nieuwe regeling ontzien. Een sergeant begon vroeger met 5 200.-, thans met 180.—, eindigde vroeger met J -<»• thans met 255.volgens de nieuwe re geling. Een sergeant-majoor zal beginnen met 190.— en opklimmen tot 310.—, zoodat hij nog iets meer krijgt dan thans met de beide kortingen. Aan de doorloo- pende diensttijdwaardeering komt een einde voor de officieren, doch deze blytt voor de mindere militairen gehandhaafd. De „kassian-majoors" worden afgeschalt. De nieuwe soldijen zullen volgens nieuwe voorstellen bedragen voor een Europeesch soldaat der tweede klasse Ou cent per dag, na 12 jaar 85 cent, van den Europeesch soldaat der eerste klasse 80 cent per dag en na 16 jaar 1.40, vooi een Europeesch korporaal 1.10 en na 1 jaar. 1.70. 91 1109 2180 3178 4365 4691 5311 5838 6903 7756 3287 9280 9967 1779 3283 4094 4S45 4921 5687 0619 7253 8132 9101 9580 15049 853 1782 3302 4193 4663 4988 5689 6631 7260 8165 9107 9812 1683J 1104 2119 3261 4205 4671 5013 578» 681# 7748 8171 9253 9909 Den minister van Koloniën in derdaad verzocht korting van 17 pet. toe te staan. Een Aneta-telegram betreffende korting op de Indische pensioenen v meldde, dat, olgende Java-Bode, de Indische Regee ring aan den minister van Koloniën tele grafisch had verzocht alsnog te willen toe staan de invoering van een korting van tien procent op de Indische pensioenen door te voeren. Volgens een later tele gram zou de Indische regeering ander maal de mogelijkheid van een pensioen korting van zeventien procent in over- DE RAMP VAN DE „AKROX". De commandant mede schuldig. marine-raad van onderzoek heeft EEN HAKENKRUISVLAG VERBRAND. Men meldt: Donderdagmiddag begoten eenige com munisten op de markt te Kerkrade een door hen den vorigen dag te Eygelshoven van de woning van den aannemer S. ver- w y oei de hakenkruis-vlag met benzine en, •-taken ze in brand ten aanschouwe van %ele werkloozen. i Een marine-raad van getracht, de oorzaken na te gaan van de ramp met de „Akron". De raad besloot, dat de waarschijnlijke oorzaak was ge weest, dat het luchtschip gegrepen was door een nederwaartsche luchtstrooming van zoo groote kracht, dat de benedenste vin het water had geraakt voor de daling van het luchtschip was gestuit. Voorts constateered de raad, dat er geen vol doende aanwijzingen waren om uit te maken, dat de ramp vermeden had kun nen worden, indien het luchtschip op grooter hoogte had gevlogen. Toch meende de raad dat de comman dant van de „Akron" door het houden van een verkeerden koers mede aanlei ding had gegeven tot het vergaan van de Akron". Admiraal William V. Pratt acht de be vindingen van den raad ongerechtvaar digd, hy is van oordeel dat geen blaam mag worden gelegd op den (omgekomen) gezagvoerder van de „Akron". Het heet dat de minister van marine deze zelfde zienswijze zou zyn toegedaan. ZEVEN JONGELIEDEN BESCHUL DIGD VAN SAMENZWERING IN ZUID-SLA VIË. Voor het speciaal gerechtshof ter be scherming van het Koninkrijk Zuid-Slavië staan zeven jongelieden terecht, alie Kroaten, van wie vier beschuldigd wor den deel uit te maken van een revolution- naire organisatie. Den anderen drie wordt verweten van deze actie geweten te hebben, doch de po litie er niet van op de hoogte te hebben gesteld. De vier eerstgenoemden zouden uit vreemden bron geld ontvangen hebben en in een schuilplaats wapenen verbor gen hebben. Ook geschriften zijn gevonden en de leden der organisatie zouden een eed ge zworen hebben door wapengeweld Kroa tië van de overheersching van Belgrado los te maken en er een onafhankelijke staat van te maken. Zij zijn verscheidene malen met val- jgche passen naar Fiume gereisd om met politieke ballingen in aanraking te ko men. Onder de samenzweerders bestond een code voor briefwisseling. Zoo was b.v, afgesproken dat waneer zij bommen noo dig hadden, geschreven werd: „Ik heb visch noodig". De beschuldigden, die zich in afwach ting van het proces in arrest bevinden, zeggen door de politie tot een bekentenis gedwongen te zijn. De van j.i. ERGERLIJK VEEVERVOER. Geachte Redactie, heer v. d. Mast komt in uw blad Dinsdag 9 Mei met een klacht over het vervoer van vee en noemt dat, zooals dat meermalen geschied, mensch- onwaardig. Ik sluit mij in zooverre gaarne daarbij aan en voeg er aan toe, dat zij, die zich daaraan schuldig maken, op dezelfde gevoelige wijze eens onderhanden genomen moesten worden. Maar of dat nu een argument is, om daarvoor een slachthuis (abattoir) op te richten, gaat m ij n verstand te boven, 't Is niets anders dan een abattoir-manie, waaraan de heer v. d. Mast en de zijnen lijdende zijn. Is het oprichten van een abattoir nu een hygiënische eisch (waarmede ik het ook niet in elk onderdeel eens ben) of een eisch voor het behandelen van het vee Ik geloof, wanneer de heer v. d. Mast over deze vraag eens goed nadenkt, hij naar de redactie van de »Held. Crt.< tippelt en deze verzoekt om herroeping van zijn ingezonden stukje. Op de vraag omtrent het al of n i e t oprichten van een abattoir, ga ik niet direct in, doch ben daartoe gaarne, indirect, bereid. Hoogachtend, J. J. Schoeffelenberger. Den Kelder, 14 Mei 1933. 4o£e i rt/V i t.Ktj (Niet officieel) 5de klasse, 4de Hjst Trekking van Donderdag 18 Mei 1933 Hcoge prijzen 1000: 6620 11034 11589 15406 400: 11985 14890 200: 5694 13879 100: 4327 5568 8735 9559 11524 17078 Prijzen van 70. 362 389 506 756 764 1204 1232 1638 1747 2214 2662 2949 3970 3654 3717 3774 4067 4466 4527 ^541 4632 4740 4809 4824 4918 5349 5502 5525 5553 5898 6117 6179 6584 7104 7207 7216 7247 7669 7950 7968 7969 8403 8921 8955 9079 9315 9340 9400 9525 9995 10033 10157 10277 10734 11S08 11697 11800 11917 12132 12239 12~2« 12495 12536 12776 12843 12914 13073 13237 1327? 13310 13406 13526 13574 13582 13644 13918 1400* 14105 14397 14466 14473 14485 14552 14591 1491,1 15156 15164 15202 15288 15371 15461 15706 160,7 16047 16057 16230 16325 16332 16435 16524 10673 16769 16785 16827 16875 1Ï011 17128 17736 177W 17912 18241 18348 18464 18544 18605 19009 lö^O 19393 19517 19541 19799 19848 19869 19907 20085 20127 20327 20823 20885 20913 Nieten 702 300 363 532 1056 1349 1560 1824 2129 2548 2854 3101 3481 3852 10590 10656 10381 31 329 498 921 1250 1493 1780 2006 2316 2706 3009 3281 3786 4034 4244 4431 4729 5030 53S9 5675 5966 C365 6841 7115 7585 7744 6032 8451 8696 9136 9620 97 335 509 962 1266 1542 1803 2036 2338 2804 3023 3401 3792 4089 4308 4442 4736 5051 5414 5743 6013 6501 6881 7123 7609 7783 8104 8564 8713 9235 9652 111 349 524 1035 1314 1548 1822 2098 2375 2814 3026 3465 3797 4112 4340 4458 4738 5070 5430 5750 6041 6503 6906 7124 7612 7808 8161 8578 8769 9375 9666 4140 4364 4196 4776 5089 5469 5777 6100 6517 6907 7160 7355 7834 8185 8583 8772 9417 9763 39P 651 1140 1432 1591 1828 2197 2561 2872 3102 3600 3858 4157 4370 4528 4301 5139 5577 5815 6283 6547 6923 7181 7659 7839 8343 8598 8953 9460 9856 335 398 66S 1179 1453 1630 1886 2225 2581 2881 3160 3656 39'3 4209 4408 4554 4879 5261 5611 5913 6284 6682 7032 7359 7722 7892 8361 8653 9006 9483 9863 307 437 810 1199 1476 1733 1889 2292 2634 2972 3261 3661 3977 4225 4416 4557 5022 6280 5613 5917 6325 6704 7056 739G 7726 7904 8380 8675 9077 9535 321 494 £50 1223 f486 1775 1903 2295 2686 2985 3270 3672 3931 4422 4707 5025 5329 5671 5949 6323 6750 7059 7408 7731 7007 8418 8691 9127 9578 9923 10054 10075 10127 10221 10264 10273 10336 10339 10357 10368 10391 10422 10502 105C3 10516 10565 10648 10679 10703 10714 10753 10815 10850 10865 10904 11068 11132 11176 11200 11218 11223 11292 11313 11400 11423 11466 11550 11552 11559 11569 11605 11633 11690 11739 11856 11907 11925 11992 12140 12165 12189 12195 12232 12272 12288 12298 12492 12417 12425 12459 12482 12533 12558 12583 12615 12720 12819 12840 12878 12891 12916 12941 13976 13156 13165 13172 13182 13202 13212 13223 13449 13510 13602 13632 13685 13718 13726 13783 13S29 13838 13847 13917 14015 14059 14128 14152 14200 14282 14303 14323 14391 14493 14542 14644 14654 14659 14751 14799 14860 14919 14925 14941 15022 15147 15159 15163 15196 15200 15284 15335 15349 15430 15488 15506 15542 15564 15568 15646 15674 15703 15806 15879 15881 15898, 15920 15987 15993 16041 16069 16169 16260 16265 16267 16288 16309 16313 16348 16451 16452 16515 16541 16599 16719 16764 16321 16925 16959 16980 17046 17067 17063 17105 17158 17188 17213 17215 17223 17265 17307 17339 17373 17445 17453 17609 17634 17636 1769C 17821 17851 17914 17959 18011 13085 18128 18197 18214 18295 18336 18361 18405 18438 18553 18573 18613 18649 13820 18823 1SS39 18869 19032 19045 19105 191S0 19254 19262 19269 19291 19297 19361 19513 19540 13614 19621 19703 19718 19756 19788 19824 19832 19938 19952 19975 20086 20099 20133 20147 20158 20163 20181 2C199 20213 20227 20248 20281 20239 20331 2C33S 20376 20429 20483 20488 20498 20571 20593 20596 20658 20659 20683 20695 2C742 20831 20832 20861 20871 20875 20876 21000 Verbeteringen: 5e kl. 3e lijst 3261 ci. z. 32*tl 9593 70 m. z. 9692 70 3 Wij geven door gevorderd seizoen. Bij aankoop van een nieuw toestel geven wy TcCHMSCHE BUREAU'S H Kroegras, 15 Mei 1933. Geachte Redactie. Gaarne zag ik onderstaande regelen opgenomen in uw blad. Bij voorbaat mijn dank. In het nummer van Donderdag 11 Mei j.1., van de Heldersche Courant, kwam onder stadsnieuws een artikel voor, in houdende dankbetuigingen van verschil lende organisaties aan den heer van Twisk, voor het gratis openstellen van zijn bioscopen gedurende de wintermaan den, voor werkloozen. Door onvoldoende kennis van zaken te nemen is ook mijn handteekening daaronder geplaatst ge worden, namens de afd. Julianadorp van den Ned. Chr. Landarb. Bond. Genoemde afdeeling wenscht echter geenerlei deel te hebben aan dankbetuigingen voor het gratis openstellen van bioscopen hier bedoeld. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, H. BRUINS. o a 6 weken drijft de onmiddellijke Geachte Redactie, Ondergeteekende verzoekt beleefd eeniee plaatsruimte in uw veel gelezen blad waarvoor bij voorbaat zyn dank Reeds gedurende 5 in de liniegracht, in nabyheid van de brug, waa7zonmrs Iet geliefkoosde plekje voor de zwemlustiee jeugd zich bevindt, een cadaver vaneen kalf. Het schynt daar te blyvcn figgeï tot er niets meer van over is. Men spreekt nu zooveel over ziekto van Weil en dergelijke, doch bet be vreemdt my en vele anderen, dat dit geval zich schijnbaar aan het oog der bevoegde autoriteiten onttrekt, daar toch dagelijks militairen als burgerpolitie in verband met hun dienst, daarpasseeren hom u 'n ,et bela"g van degezond- heid der zwemlustigen, hierop de nan- Hoogachtend, J- VAN WILGEN, Kl. Duilstr. 35. o1 Mijnheer de Redacteur, Mogen we nog eenige regels plaatsen in Uw blad? Bij voorbaat dank. In de eerste plaats willen wy allen bedanken die iets hebben gegeven voor het werk van Tante Wilhelmina. Maar aangezien er den laatsten tijd door vele ontslagen gevangenen weer wordt aangeklopt om bovenkleeding, willen we nogmaals vragen Vrienden, hebt u man- nenbovenkleeding op te ruimen? Wilt u het dan afstaan aan onderstaande adres sen Heeft u goede lectuur op te ruimen voor de zieken Ook dat kan u ons toe zenden en er wordt voor gezorgd, dat de zieken het ontvangen. Wilt u het zelf opzenden naar Tante Wilhelmina, haar adres is: Berkenlaan 39, te Zeist. Bij voorbaat onzen dank. A. Goijjer, Californiestraat 71. J. Bos, Breewaterstraat 33. CHR. V.V. STORMVOGELS. Deze vereeniging heeft besloten, om te trachten hier in Den Helder een Chr. Sport park te stichten. Het is wel een stout plan om in dezen tijd van druk over de geheele wereld aan zoo iets te denken, maar het Be stuur rekent toch op de medewerking van ve len en in de eerste plaats van de medewerking van de Christelijke burgerij en Chr. vereeni gingen. Het doel is, dat alle Christelijke vereenigin gen gebruik zouden kunen maken van het terrein. Door het Bestuur is besloten verschil lende dingen te organiseeren om tot dit doel te komen, zij gelooven in de macht van het kleine. Daarom wekt zij ook een ieder en in de eerste plaats de Christen-gemeente op hun in dit streven te steunen. Hoeveel Christelijke jonge menschen zou den de sport niet willen beoefenen, maar het ontbreekt hun aan een sportterrein. Hoe gaarne zouden zij hun vrije avonden en /.aterdag-middagen daar willen zoek brengen, ona te willen voetballen, korfballen, enz. Het Bestuur heeft gezegd: Het moet, het kan en het zal. ^*er ^'e^ener tijd zal een gecombineerde ™denng worden uitgeschreven, waarvoor alle Chr. vereen, zullen worden uitgenoodigd. De eerste gelden zijn reeds binnen gekomen, maar er is nog lang niet genoeg, doch de otormvogels hopen met harden arbeid hun doel te bereiken. Velen hebben reeds hun sy mpathie betuigd, maar nog zeer veel ande- ueren moeten volgen. W at zou het Bestuur dankbaar zijn voor elke sympathieke daad, want daarin ligt hun agen. Christcnvrienden helpt mee om uw jeugd een eigen sportterrein te geven. W Ut U meer weten, het Bestuur wil u zeer gaarne inlichtingen verschaffen Het Leetuur bestaat uit de heeren: J. Fernee, voorz. R. Eelman 2e voorz. L. de Haan, secr. H. Post, 2e secr. P. Eelman, penn., Nieuwstraat zj.

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 6