"xriïiir^SuÏÏHih J HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 23 MEI 1933. China en Japan. 'i exeï. Groote brand te Boxtel. Doodslijke verkeersongeli kksn. Zware boschbrand. Dienstbode gestikt. Oplichting van f 80.000. Overval te Wateringen. Het toekomstige kabinet-Colijn. de musch, lachte de spreeuw, gakte de ïo'k en droeg de meeuw zyn mooiste aria voor. En het geheel was één jubbelzang en één jubelkleur voorde majesteitelükezon, die, in haar groote onbaatzuchtigheid alles tot leven wekte en zorgde dat hst leven voortgang kon hebhen. En het leven had voortgang. Want ondanks de drukkende tijden wemelde het van auto's en motorfietsen en rijwielen langs de wegen en maakten deze dee! uit van deze groote juicbpartij in de natuur. Meer toch krijgt men dan den indruk, dat het niet is de juichende dans op de vulcuan, maar dat het is de voortstuwing van het leven zelf, die het leven aandurft en niet versaagt, ondanks alles. Daaraan onbezorgd deel te hebben, is riet ieder menschenleven beschoren, maar dat men allemaal toch iets kan ondergaan ian deze milddadige vreugde staat als e.-n paal boven water, omdat juist deze milddadigheid is van een altruïsme, dat alle engheid van het egoisme oneindig verre te boven gaat. En voor deze mildheid wordt geen dank gevraagd, zelfs niet verwacht. Ze is voor ieder, gul en hartelijk toegediend, zonder bijbedoelingen en zonder jacht naar dank. Maar ieder, die deze mildheid onder gaat, voelt in zich het loflied opbruisen, nat uiting vindt in een lach, in een lied, in een gedachte, in een opbeuring, in het onderdrukken van het ego, in den drang tot dienen. Zoo oneindig de natuur is in het geven van haar schatten, zoo oneindig in varia ties is de wijze waarop het wezen, dat bewust of onbewust die mildheid onder vindt, aan zijn dankstemming uiting geeft. Ik hoorde de uitdrukking: „beangstigend mooi" en hoewel zoon woord ontegen zeggelijk een paradox in zich sluit, komt liet misschien eenigszins overeen met de gedachte, dat ook groote vreugde soms 'ji beangstigend gevoel kan teweegbrengen Men kan z'n vreugde niet op en be vroedt door het staan op den top van levensgeluk, een aanstaanden ondergang. Maar zoo is het toch niet met het weer, want al komt er na zonneschijn regen, et komt toch altijd na regen zonneschijn. En die beiden zijn voor ons even wel dadig, al ligt het in onzen aard meer de zon als de regen, naar onze opvatting van vreugde, te apprecieeren. Doch deze weldadige zonnedag heeft velen verkwikt en er is uitbundig van genoten. Robinson. Men vermoedt dat de indringer door de tuin is binnengekomen, daar er in de Schoollaan waakhonden waren, die zich Twee huizen afgebrand. by de vlucht van den indringer hadden doen hooren. Het breekijzer is in beslag Gisterenmiddag is door tot r.u toe on bekende oorzaak brand uitgebroken in de bakkerij van den heer De Leyer. Dit zelfde pand werd eveneens bewoond door den heer Versundvoort. In een ommezien genomen. Gisterenmorgen heeft de Haagsche re cherche ter confrontatie een verdachte meegebracht. Omwonenden zyn van meening dat hier stond het met stroo gedekte perceel in „een onbekende aan tiet werk is geweest liehtelaaie. Door den sterken wind sloegen daar je huishoudster van den ouden man vonken over naar de nabijgelegen wonin- j ree(|S eenige weken ziek is, zoodat de geil en stallen, eveneens met stroo gedekt ou(je man geheel alleen woont. en bewond door den heer van der Sloot, j Vijf minuien na het ontdekken van den eersten brand stond ook dit huis in vlam men. Het tusschen de beide brandende I huizen gelegen pand, bewoond door den heer van Genugten, dat niet pannen was gedekt, begon door de groote hitte even eens te branden. De brandweer, welke spoedig ter plaatse was, taste het vuur aan met twee stralen op de waterleiding en twee op de motor- spuit. Zij kon echter niet voorkomen dat de buizen van de heeren De Leijer en Van der Sloot tot op den grond toe af branden. Van het middelste huis brand mier misschien zelf deze portefeuille (en dus niet die van binnenlandsche zaken) voor zijn rekening zal kunnen nemen. Het anti-revolutionaire Kamerlid De Wilde zal ook deel van het kabinet uitmaken, niet echter als hoofd van het departement van financiën, gelijk aanvankelijk door som mige bladen gemeld was. DE DIENSTWEIGERING IN INDIË. Rectificatie. De marinier der eerste klasse Heins werd door het Hooggerechtshof wegens dienstweigering niet veroordeeld tot 1 jaar en 5 maanden gevangenisstraf onder af- heeft Zondagmiddag een ongeluk'meitrek van den tijd doorgebracht in preven- doodelnken afloop plaats gehad. Een I tieve hechtenis met ontslag uit den rn.h- jongeman van 17 jaar, wonende op den tairen dienst, zooals eerst werd gemeld, Hoofdweg was met zijn zusters en een doch tot vijf maanden gevangenisstraf zon- meisje gaan wandelen. Bij de woning der ontslag uit den militairen dienst, van het meisje in de Bestevaerstraat WATERSCHAPSBESTUREN. DOOD GEVALLEN. In de Bestevaerstraat te Amsterdam Bij Kon. besluit zyn benoemd In de provincie Noord-Holland a. met ingang van den eersten Dins- gekomen, bleek dat de ouders van het meisje niet thuis waren. De jongeman heeft toen bij de naast wonende buren gescheld om over liet dak in de woning te komen. Toen hij wat lang wegbleef, a JB den de bijgebouwen en een gedeelte van wer(j een onderzoek ingesteld. Het bleek dag in Juli 1933 tot dijkgraaf van den j het dak af. De inboedel van dit pand liep Ljaj jongeman aan de achterzijde van Prins Hendrikpoider op Texel, J. H. ernstige waterschade op. Door de vonken bej percee] dood op de steenen binnen- Timnier, te Texel; 1Kn M «piAorpn plaatg ]ag Hjj moet van het dak afge- ----- 1 vallen zijn en zoo den dood gevonden hebben. werd een op ca. 150 M. afstand gelegen boerderij, bewoond door den beer van den Braand eveneens door het vuur aan getast. Door kordaat optreden wist men hier erger te voorkomen. Het aanwezige vee kon bijtijds worden gered. De schade wordt door verzekering gedekt. EEN ARTS, DIE HULP WEIGERDE. De rechtbank te Leeuwarden heeft tot f 600 boete veroordeeld den arts Ed. H. te Apeldoorn, die op 10 Juli 1932 een aanrijding veroorzaakte op den Overijsel b. met ingang van 1 Juli, tot heemraad van het heemraadschap Wieringen, lius- selman Az., te Wieringen. HET VISSCHERIJBEDRIJF TE IJMUIDEN. De stoomtreiler «Vios IIIIJin. 1 was schen straatweg te Leeuwarden en hoe- Zaterdagvan de tweede ïeis te IJmuiden wel, hulpgeroep hoorende, met zijn auto binnen. Het schip besomde maar f 1284 door reed. De veroordeeling had plaats |en bad dus een slechte reis. Behalve »de Zondagavond is op den Rijksweg Echt- Roermond, onder de gemeente Maas- uuui iccu. '!-Rnaf, 11m jso die Zatprdac vertrok bracht het 7-jarig zoontje van den heer j op grond van het veroorzaker, vani zwaar. R« IJm43-, dieZate dag vertiok, J. H. Smeets, dat aldaar den weg over- j lichamelijk letsel door schuld In hoog, r z en nog naa zee ve trek ken de He i stak, door een auto, bestuurd door den; beroep wijzigde liet Hof te Leeuwarden f™,' 1J0af reedeiifzwart lieer M. Geytenbeek uit Amsterdam, ge-'deze straf en veroordeelde den dokter|Al^marialJm. 23, van do reedeTyZwait, grepen en overreden. Het kind werd tot 1 week hechtenis met ontzegging ge-Loendersioot en Gomes en de Donaldot naar het ziekenhuis te Roermond ge-durende 1 jaar, motorrijtuigen te besturen. Eveline% van de flrmd Groen. Zondag is bracht, waar het kort na aankomst is De procureur-generaal bij den Hoogen j de stoomtreiler bilvain* IJm. 115 van de tjooS s-nnnifuieerrie </ietpren tot. verwer- eeiste reis binnengekomen. Het schip had TIJDSCHRIFTEN EN WEEKBLADEN. „De Wandelaar". Zooeven verscheen bij den Schoonderbeek te Laren ae :uin na- „De Wa?de,aar '.„Xfchenning, heemschut, tUU|otUe folklore buitenleven en toerisme. Zwitsersche veestal en A. j. anvoe- de Paaschsfeer in een Drentsch dorp aanvoe ^Allerlei bijzonderheden over zeezoogdieren n 1 Nederhndsche walvischachtigen. die aan onze kustenzi j n aangespoeld, worden meege deeld door F Niesen. Herman Istngs zet z. u rubriek „Koudwater-aquarmm voort, ter j P van der Lijn, de geoloog, ons ervan door- dr'ngt, dat een simpele zandkuil een bron kan zijn van fijn genieten. Over den tuin in Mei schrijft P L. Kusticus, over den sterrenhemel C. de Koek. A. B. Wigman. die zijn hart aan de Veluwe heeft verpand, v oert ons naai het damwild, dat een bekoring uitmaakt van het Geldersche landschap G. D. Duursma zingt opnieuw den lof der cactussen en hetzelf de doet A. Joman met betrekking tot het sier lijke waterdrieblad. Uitvoerig is opnieuw de rubriek .-V/1" ?n voor de lezers" (nauurhistorisch allerlei), waarin o.a. de redacteur, Rimke Tolman, zijn opvatting te kennen geeft over het optreden van den nachtegaal voor de microfoon. Het illustratieve gedeelte is eveneens weer rijk verzorgd; speciale aandacht vragen wij voor de fraaie houtsnipfoto van v. d. Peppel, die in den fotowedstrijd van 1932 werd be kroond. overleden. Raad 'concludeerde gisteren tot venver-1 eeisie reis wniiejigekomen. Het schip ping van het door H. ingestelde cassatie- ,e^.Xn.^, van 240 ma,lden visch en 200 Gisterenmorgen wilde op de Rozengr. beroep. Arrest 6 Juni. te Amsterdam een agent van politie VERMISTE KANOVAARDERS. eenige fietsers, die op liet tramspoor reden, verzoeken meer rechts te houden. Daarbij werd hij door een tramwagen van lijn 13 gegrepen en tegen den grond kabeljauwen Gisteren waren aan de markt de stoom treiler «Sibrain* IJ111. 116 en »Gerard« IJm. 123, die resp. f 2400 en f 2600 be- somden. De stoomtreiler »Vios IIIIJm. 1 is voor de derde reis ter visscherq ver- Bij het Mirnser Klif Gaasterland, is een trokken. Behalve de reeds genoemde Een spoor? enEenoda^oogenblik passre- kan? aangespoeld,inhoudend een ther- schepeii^zulle., dezej'eek nog vertrekken rende steenen, reed den man over het hoofd. Hij was onmiddellijk dood. HEERENMOE E. Naar ons van verschillende zijden wordt medegedeeld, wordt zoowel hier, als in het buitenland, een buitengewone activiteit aan den dag gelegde om den vroeger zoo populairen stroohoed voor het a.s. zomer seizoen weer in eere te herstellen. Vele vooraanstaande personen in offi- cieele- en kunstenaarskringen zijn ons daarin voorgegaan en inderdaad zal me nigeen bij de hitte van het vorig jaar met weemoed zijn groot verlangen naar deze zoo fleurige en koele hoofdbedekking heb ben onderdrukt. De algemeene verwachting is, dat de stroohoed in dlit jaar weer zijn vroegere populariteit zal herwinnen en de fabrikan ten hebben niets onbeproefds gelaten, om het artikel zoo aantrekkelijk mogelijk te doen zijn. Wü hebben hooren verluiden, dat, in navolging met andere landen, ook hier een algemeenen stroohoeden dag zal worden vastgesteld, waarop alle winkeliers met speciale étalages, den stroohoed' onder de aandacht van het publiek zullen brengen onder het ongetwijfeld inslaand parool; Wees U zelf: Draag een stroohoed. Het is mode! moflesch en een jas. Vermoedelijk is een en ander van jon gelui, die per kano van Blokzijl naar Zondagmorgen omstreeks half tien werd Schokland wilden oversteken. de stoomtreilers »Eveline« IJm. 115, «Spaarnestroom* IJm. 87,»Leentje Jacoba« IJm. 68 en »Magpie«. een tot nu toe onbekend voetganger op de Ceintuurbaan bij den Atnsteldijk te Amsterdam door een motorrijder over reden. De man werd zeer ernstig ge wond en stierf na enkele oogenblikken. BERGOVING. Vrijdagavond is een 34-jarige melkhan delaar uit Barendrecht, die na een paard Het lijk is naar het Wilhelmina gasthuis te hebben verkocht, een bezoek gebracht vervoerd. De identiteit van het slacht- aan den Schiecamschedijk, in de B'eeker- offer is nog onbekend. steeg door een onbekende met een zwaar voorwerp neergeslagen, waardoor hij be wusteloos raakte. Toen de man tot bewust zijn terugkeerde, miste hii zijn beurs met 70. Aangifte bij de politie is gedaan. Zaterdag is het 5-jarige zoontje van den heer v. d. Plas, wonende aan den Zwanenburgstraat te Katwijk, in Duin oord door een met steenen geladen auto overreden. Het kind werd naar het Aca demisch ziekenhuis te Leiden vervoerd, it»xt waar het 's nachts aan zijn verwondingen ONAANGENAME B..RO:A Buitenland. is overleden. De 44-jarige timmergezel G. Hesse uit Veendam, fietste Zaterdagnamiddag van Stadskanaal naar Veendam. Te Nieuwe Pekela is hij onder een autobus, waarin werkloozen van de werkverschaffing wor- RECHERCHEUR. Aanslag op Japanscbe ambas sade in Peking. Scherp protest van Tokio. Gisteren verscheen voor het gebouw der Japansche ambassade in Peking een De annalen van de Madrileensche re- Chineesch nationalist, die een liand- cherche bewijzen, dat het leven van den granaat wierp naar den voor de ambassade „politieman in burger" in de Spaansohe op wacht staanden soldaat. De Japansche hoofdstad niet zonder gevaar is. Sedert de soldaat werd zwaar gewond. De wacht oprichting van het corps zijn 100 leden van de ambassade werd onmiddellijk ge- den vervoerd, geraakt. Hij werd ernstig buiten dienst gesteld door ernstige kwetsu-1 alarmeerd, de Chinees werd gegrepen gewond en is naar het ziekenhuis te j ren, welke hun werden toegebracht, niet en in de Japansche kazerne opgesloten. Groningen gebracht. Zondagmorgen is door de misdadigers, die zü' achtervolgden, Het gebeurde heeft in Peking ontzag hij daar overleden. Binnenland. Aan de Nederlandsch-Belglsche grens. Men meldde gisteravond uit Breda: Laat in den middag drong te Breda het gerucht door, dat bij Zundert een geweldige boschbrand zou woeden. Ver in het zuiden vielen zware rookwolken waar te nemen. Telefonische ingewonnen inlichtingen bij bewoners te Zundert deden blijken, dat het vuur niet op Neder- landsch grondgebied woedde, doch even over de grens, bij de Belgische gemeente Wuestwezel. Om 10 uur des morgens moet de brand zijn uitgebroken. Vele tientallen H.A. bosch en heide staan in volle vlam. De Belgische brandweerlieden bestrij den het vuur energiek, doch voor over slaan op de Noord Brabantsche bosschen bestaat niet veel gevaar, daar tusschen de Belgische en Nederlandsche bosschen een breede strook weiland ligt. Het vuur trok veel belangstelling. Van heinde en ver kwam men om de vlammen, die boven de boomtoppen uitslaan, waar te nemen. Of ook boerderijen midden in de bos schen zijn verbrand, is nog niet bekend. Cm 7 uur vanavond was van een ver mindering nog niets te bespeuren. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Bij het baden in den Ouden IJsel is gis teravond de 20-jarige Bongers uit 's Hee- renberg verdronken. Het lijk is na lang dreggen gevonden. KANOVAARDER VERDRONKEN. Op de Maas te Maastricht werd Zon dagmiddag druk gekanood. Daaraan werd o.a. deelgenomen door den 26-jarigen J. H. P. D., woonachtig te Maastricht. Op een gegeven oogenblik sloeg de kano om. D. verdween in de Maas. Eeni- gen tijd later is zijn lijk opgehaald. In den nacht van Zaterdag op Zondag is in de Mathenesserlaan te Rotterdam, nabij het Heemraadsplein de 59-jarige J. van Beurden, gewoond hebbende aan den Mathenesserdijk, bij het oversteken van den rijweg, onder een motorfiets geraakt. In zorgwekkende toestand is hij naar het Sint Franeiscusgasthuis vervoerd, waar hij Zondag in den loop van den dag aan doch door goed gezinde burgers, die hen gelijk opzien gebaard. De vertegenwoor- voor misdadigers hielden. j digers der Chineesche regeering hebben Zü werden nagejaagd door nachtwakers,de Japansche ambassade hun spijt over beschoten door gendarmen, afgeranseld 1 bet gebeurde uitgesproken, door verontwaardigde burgers, die verga- j Het telegraafagentschap Sjimboen Ren ten, dat rechercheurs burgekleeding go deelt mede, dat de Japansche regeering dragen. DE REGENBOOG TERUG. Na een vlucht heen en terug over den zuidelijken Atlantischen Oceaan, zijn Mer- de gevolgen is overleden. De politie heeft moz en zijn metgezellen Zondag met de de motoiflets voor onderzoek in beslag Regenboog op het vliegveld van le Bour- get bij Parijs geland, waar zij feestelijk zijn ontvangen, o.a. door den minister van luchtvaart en vele andere autoriteiten. Deze ontvangst viel samen met de plech tige viering van den dag, waarop zes jaar geleden Lindbergh na zijq Oceaanvlucht te Bourget landde. genomen. By een brand te Enschede. Te Enschede is Zondagnacht de manu facturenwinkel van S. J. Lievendag in de Alsteedschestraat 19a totaal uitgebrand. De bewoners konden zich ternauwernood in veiligheid stellen. De 26-jarige Duitsche dienstbode Helene Feikens uit Gronau kon zich, daar de trap reeds verbrand was, niet redden. Zij is neergevallen en gestikt. Haar lijk is met groote moeite uit het perceel verwijderd. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. AANSLAG OP EEN TREIN. Een doode, twee gekwetsten. Reuter meldt uit Barcelona, dat er bij het station Magola, dicht bij den ingang van een tunnel, een trein door bandieten is overvallen. Vier mannen met de revol ver in de hand hebben den hoofdcon ducteur 50.000 peseta's, bestemd voor loonen, afgenomen en zijn, nadat zij aan de noodrem hadden getrokken, ontkomen. Het treinpersoneel trachtte de roovers te vervolgen en loste eenige schoten, waar door een reiziger gedood werd en twee De justitie te Middelburg heeft doen aanhouden den landbouwer A. H. uit Krabbendijke, thans verblijvende te Rot- reizigers gekwetst werden, terdam, die verdacht wordt van oplichting tot een gezamenlijk bedrag van meer dan f 80.000. De man is naar het buis van bewaring overgebracht. Oude man neergeslagen. Zondagnacht is een overval gepleegd op den 83-jarigen Crispijn aan de School iaan te Wateringen. De indringer heeft zich toegang verschaft tot de woning door verbreking van een ruit. Crispijn snelde op het geluid van het brekend glas naar de kamer, waar hem door een man met een lantaarn in de hand toegeroepen werd: Je geld of je leven! Crispijn verweerde zich heftig en sloeg den indringer met een stoel op het hoofd, waarop dezen den ouden man met een breekijzer eenige zware wonden aan het hoofd toebracht, waardoor Crispijn buiten gevecht werd gesteld. Op bet hulpgeroep kwamen buren toe gesneld, zoodat de indringer het raadzaam .vond de vlucht te nemen. Geld wordt niet 1 vermist. Naar de N. R. Crt. verneemt, zal de samenstelling van het crisis-kabinet-Colijn thans spoedig haar beslag krijgen. In hoofdzaak zal de samenstelling overeen komen met hetgeen onder ernstig voor behoud op pag. 2 is medegedeeld. Intus- schen blijft bedoelde opsomming niet on gewijzigd; de heer Rutgers, de gouver neur van Suriname, die als minister van koloniën genoemd was, zal van het kabi net geen deel uitmaken. Men meent te weten, dat de bezetting van koloniën voor i worpen met 8—6 stemmen. Voor stemden velen een verrassing zal zijn. In dit ver- j Frankrijk, België, Polen en de Staten der band dient wellicht waarde toeqekend teKlein? En,entel tegen Engeland, Italië, worden aan een bericht in De Maasbode 1 An,.(;nka' Duitschland, Oostenrijk, Hon- tvan Maandagavond 22 Mei. dat de Pre!|ganje' Zwltserlaud en Nederland. op instigatie van het ministerie van oor log heden telegrafisch de Chineesche regeering een nota heeft doen toekomen, waarin scherp wordt geprotesteerd tegen den aanslag op de Japansche ambassade in Peking. Tientsin wordt niet verdedigd. Generaal Tsjoeng, de gouverneur van Tientsin, heeft verklaard, dat de stad niet zal worden verdedigd. Hij wil Tient sin niet laten worden tot een restende puinhoop, zooals dat een jaar geleden met Sjanghai was geschied. Winnen de Japan ners het op het slagveld, dan moeten zij Tientsin maar veroveren. HET VIERMOGENDHEDEN- VERDRAG. Alleen de officiecle toestem ming ontbreekt nog. Reuter meldt uit Rome, dat enkel nog maar de officieele toestemming der be trokken mogendheden ontbreekt om het viermogendheden-verdrag definitief tot stand te brengen. FRANKRIJK AANVAARDT BRITSCH PLAN VOORWAARDELIJK. De socialistische «Populaire* meent te weten dat in den Franschen ministerraad na een heftig debat de beslissing geval len is om het ontwapeningsplan van Mac Donald te aanvaarden onder twee voor waarden lo. onmiddellijke instelling van bewapeningscontróle en 2o. ontwapening in étapes. DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. De Duitsche hulppolitie. Wolff meldt uit Genève: De commissie voor de leger-effectieven heeft vanmorgen het Fransche voorstel om de Duitsche hulppolitie en spoorweg- bescherming bij de onderdeelen van het Duitsche leger te teilen, definitief ver- TWEEDE LAMMERENMARKT. De tijd, dat op de tweede lamnierenmarkt bijna tienduidend lamineren werden aan gevoerd, ligt al vele jaren achter ons, de bedrijven hebben zich de laatste jaren zoodanig gewijzigd dat wij zulk een hoe veelheid aan een markt hier niet meer mogen verwachten, een aanvoer van ruim 5400, zooals heden plaats had, is even wel zeer gering te noemen, zoodat wij mogen verwachten dat aan de nog komen de markten de aanvoer zeer belangrijk zal zijn. De prijs viel in aanmerking genomen 't feit dat de handel vorige week niet verdiend heeft nogal mee; de prijzen waren niet lager en de handel verliep zeer vlot, zoodat er zoo goed als niets onverkocht bleef; betaald werd een middenprijs van f 6, enkele partijen brach ten f 8.50 per stuk op. Vorig jaar werd nog een middenprjjs van ruim f 8 be taald, de bedrijfsioestand is dus nog aan merkelijk achteruit gegaan; gelukkig maar dat er ditmaal veel kerkkoopers aanwezig waren. De varkenshandel blijft vrij goed op; de boerderijen wordt thans 15 tot 16 cent per pond betaald, verleden jaar in dezen tijd slechts 9. dit is dus een lichtpuntje voor de veehouders. Voor een big be taalde men op de markt ruim f 10, voor een beste f 12 a J 14. Schrammen tot f 18.50. Ook de nuchtere kalveren, waarvan groote aanvoer bestond, deden een goeden prijs, pl.m. f9 per stuk, voor kuikal veren betaalde men tot f 14.50 per stuk. De runderaanvoer was eveneens zeer groot, daarom blijft de prijs nog laag, al is er eenige verbetering ingetreden bij enkele maanden terug, voor een kalfkoe betaal de men pl.m. f 125, voor een versche koe f 110 tot f 120. Aan de eierenveiling bleef de prijs bij vorige week vrijwel onveranderd; voor eieren van 60 kg gemengd (middensoort) betaalde men nu pl.m. f 2.25 per 100 stuks. POLDER-NIEUWS. Bij Kon. Besluit is met ingang van den len Dinsdag in Juli herbenoemd tot dijkgraaf van den Prins Hendrikpolder op Texel, de heer J. H. Timmer, aldaar. „TEXELS FANFARECORPS". Zooals wij reeds mededeelden, neemt Tex. Fanfare deel aan 't concours van den West-Frieschen Bond te Heer-Hugo- waard, onder leiding van den heer Dol te Den Helder. Het corps houdt bij gunstig weder Woensdagavond 8 uur een open bare slotrepetitie in het Park te Den Burg. Wij veronderstellen, dat velen eens zullen gaan luisteren. GROOTE HOOISCHELF VERBRAND. Door 't spelen met lucifers door kin deren geraakte Zondagmiddag, een groote hooischelf, in de onmiddellijke nabijheid van de boerderij van den heer C. v. Heer waarden, aan den Koogerweg, in brand. De heer v. H. bevond zich op 't moment, dat de brand uitbrak, op het voetbalveld te Den Burg; bij schrok niet weinig toen de politie, die dicht hij hem stond 't be richt kreeg, dat de motorspuit moest uit rukken, omdat de boerderij in brand stond. 't Bleek gelukkig, dat aileen de hooimijt brandde; de wind was van huis af, zoodat schuur en woonhuis geen direct gevaar liepen; nadat de spuit gearriveerd was, was men *t vuur spoedig meester. Een ge deelte van de schelf bleef behouden Ver zekering dekt de schade. VIJFTIG K.M. AFSTANDSRIT. Op den 2en Pinksterdag wordt in onze gemeente door de Texelsche Rijvereen. een 50 km afstandsrit georganiseerd waaraan ook de Held. Rijver, zal deel nemen. 's Avonds heeft dan een spring concours op het terrein van den heer A Keyser R.Johz. plaats, De Koog. HET BADSEIZOEN GEOPEND. Met de opening van 't strandpaviljoen alhier, is het badseizoen geopend. Reeds arriveerden in 't badhotel enkele gasten en zyn op t strand reeds vele tenten ge- plaatst. De Koog is dezen winter weder met enkele nieuwe pensiongelegenheden uitgebreid. Een bizonder mooi gebouw is t pension van den heer Igesz geworden waardoor t entrée van De Koog niet web iufstSvoor rfaid' 1 Gebouw bevindt zich en weg en vaIt bizonder op wanneer men onze badplaats nadert de sTechte ^^tegenstaande ut siecnte tydsomstand gheden de aan vrage in 't badhotel zeer groot. 462e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Bde klasse, 5de lijst Trekking van Maandag 22 Mei 1833 Hooge prijzen 1.500.— 18U3 f 1 000.6186 6550 8224 400 2335 2595 5702 14244 f 200— 3497 4507 9399 12002 13030 2C799 f 100.— 825 5242 5599 8928 9464 9888 11664 ,ooRR 199R3 14114 18800 12096 12266 12283 14114 18800 Prijzen van 70. 232 256 282 380 436 678 712 1010 1182 1444 2323 2704 3341 3781 4153 4841 5233 6031 2341 2346 2793 3039 3371 3437 3863 3871 4368 4435 4845 4859 5379 5412 6166 6420 5 153 232 20ö aiiU 436 500 520 5C9 678 712 1010 1182 1444 1435 1608 1660 1920 1927 2275 2448 2549 2627 2685 3139 3186 3208 3267 3655 3C79 3732 3733 3968 4043 4116 4146 4605 4732 4831 4839 5038 5066 5080 5139 5440 5620 5709 5853 6766 6864 6896 6916 7426 7483 7507 7591 7885 8024 8025 ^047 8312 8509 8541 8569 8628 8695 8821 8960 9084 9083 9161 9214 9236 9341 9389 9632 9910 10107 10119 10270 10347 10364 10528 10618 10718 10772 10848 10977 10979 11062 11203 11238 11240 11268 11290 11327 11411 U499 11579 11685 11689 11829 llsb2 11970 12326 12342 12534 12730 12942 13361 13577 13605 13652 13679 14065 14149 14230 14265 14320 14398 14494 14561 14913 15067 15101 15137 15208 .sent 1 T.fTOO 1KORQ lüjm ÏR/V-IO icnn. 2409 3129 3513 3924 4594 5003 5428 - 6600 6989 7022 7290 7421 7627 7633 7810 7372 807C 8204 8209 8282 ItOVO 4WZ.U O 15503 15531 15605 15692 15863 15872 16M8 16öSl 16027 16071 16134 16179 16533 16575 16593 1G654 16660 16860 16900 16998 17018 17127 17170 17237 7380 17450 17451 17706 17760 17797 17833 17366 17931 18057 18119 18133 18209 18237 18352 18370 - r. 1 ncno 10S10 1RARC 1 Q.1QC IQT^O 8844 19-033 19077 19224 19503 19554 19771 19820 9821 19859 19973 20002 20016 20020 20069 20070 20088 20123 20162 20340 20365 20381 20406 20411 20453 20579 .0640 20643 20651 2c3C4 Nieten 6 136 211 238 240 261 278 337 387 481 504 512 552 582 590 604 716 833 854 820 913 945 974 1000 1044 1059 1110 1121 1164 1197 1203 1205 1215 1219 1220 1231 1259 1279 1282 1310 1389 1406 1-149 1467 1490 1499 1566 1585 1589 1738 1799 1834 1836 1853 1911 1944 1975 2001 2037 2050 20ol 2u57 2102 2121 2202 2219 2221 2249 2330 2390 2445 2449 2567 2584 2639 2632 2741 2334 2987 3054 3062 3225 3228 3240 3333 3333 3435 3464 3536 3591 3651 3590 3636 3897 3703 3721 3725 3741 3778 3819 3833 3837 35^8 3854 3862 4)13 3879 38S9 3930 3332 4002 4016 4090 4097 4108 4135 4145 4158 4159 4177 4322 4360 4231 4389 4401 4437 4-*u3 4492 4498 4524 4529 4592 4S00 4614 4623 4626 4692 4693 4704 4714 4737 4754 4779 4819 4920 4935 4998 5014 5013 5064 5033 5099 5124 5156 5167 5180 5215 5222 5250 5265 5266 5317 5344 5360 5420 5498 5409 5511 5579 5648 5728 5833 5341 5854 5835 5910 5920 5923 5926 5962 6024 6089 6005 6108 6174 6187 6218 6230 6252 6288 6355 6358 6362 6385 6411 6426 6439 6484 6485 bj08 6513 6580 6582 6621 6628 6676 6725 6134 6783 6820 6349 6937 6976 6998 7003 7004 7009 7084 7087 7197 7273 7341 7378 7383 7386 7534 7538 7548 7662 7671 7717 7729 7737 7753 7759 7775 7739 7870 7889 7932 7970 8016 8034 8062 8075 8087 809O 8113 8121 8126 8146 8169 8184 8217 8259 8296 8303 8304 8326 8401 8409 8410 8460 8487 8572 857? 8596 8705 8709 8722 8758 8790 8797 8819 8831 8860 8895 8908 8919 8341 8969 8983 8993 8997 9018 S 16 9138 9189 9261 9298 9311 9317 9325 9331 9335 9344 9361 9362 9411 9424 9428 9469 9515 9E18 9521 9524 9546 9569 9613 9630 9671 9734 9735 9752 9794 9824 9957 10098 10101 10104 10176 10199 10230 1025C 10282 10288 10352 10386 10396 .0460 10480 10496 10501 10546 10572 10644 10720 0760 10767 10787 10849 10871 10878 10884 10901 0927 10956 10939 10990 11010 11058 11079 11102 .1253 11267 11329 11349 11362 11364 11389 11444 .1464 11479 11483 11498 11518 11532 11551 11610 11651 11673 11679 11682 11777 11785 11816 11317 11831 11348 11861 11864 11906 11973 12000 12003 2033 12123 12202 liio*S 12293 12300 12349 12359 12427 12535 12537 12557 12575 12607 12638 12663 ;2664 12668 12636 12 .ol 12794 12865 12899 12906 2923 12998 13002 13008 13058 13124 13162 13177 .3190 13292 13298 13330 13418 13441 13io3 13462 .3465 13501 13516 13525 13528 13529 13531 13620 3699 13710 13725 13 9 14019 .4026 14089 14112 14157 14178 14179 14180 14196 14310 14344 14390 14455 14459 14514 14543 14546 14622 4650 14655 14864 14610 14684 14i, u 3 14. 1.-372 4873 14893 14963 14967 14975 14996 15001 1500o 15037 15064 15109 15141 15168 15194 15210 15238 15278 15289 15311 15342 15352 15385 15407 15462 15481 15532 15558 15584 15600 15615 15652 15658 15675 15708 15709 15735 15763 15786 15838 15839 15915 15950 16003 16018 16066 16127 16152 16243 16290 16300 16321 16377 16475 16523 16571 16610 16642 16647 16707 16716 16728 16734 16763 16798 16816 16817 16901 16907 16940 16977 16997 17028 17094 17109 17118 17154 17165 17214 17218 17224 17246 17283 17285 17327 17382 17392 17430 17490 17507 17569 17570 17572 17584 17656 17631 17689 17719 17964 17982 17827 17910 18020 18030 18046 18144 18160 18196 18239 18251 18294 18455 18466 18499 18545 18554 18562 18585 18606 18631 18665 :8667 18705 18710 18731 18734 18756 18768 1877.' ,8787 18801 18819 18841 18858 18919 18932 189M ,8984 19003 19030 1904S 19050 19055 19056 191K '.9159 19163 19203 19210 19287 19289 19306 193(N'. 19318 19338 19349 19405 19412 19496 19528 19590 19653 19753 19808 19814 19876 19880 19905 19909 19923 19933 19945 19956 20067 20076 20114 20117 20134 20151 20207 20273 20302 20323 20351 30383 2042) 20475 Den Hoorn. FIETSPAD NAAR HET STRAND. Door b(j de werkverschaffing te werk gestelde werkloozen, wordt een weg aan gelegd, vanaf den grindweg achter Den Hoorn tot nabij het strand. De weg wordt alleen geëgaliseerd, niet verhard, doch langs den weg wordt een prachtig hard fietspad aangelegd, zoodat men hier, even als bij 't Westerslag, per fiets zeer ge> makkelijk naar het strand kan gaan Het vreemdelingenverkeer zal door dit fietspad hier stellig zeer toenemen. Onder de schoolkinderen van dit dorp heerscht de mazelen. De ziekte is niet van ernstigen aard, doch de beide laagste klassen der dorpsschool zijn bijna geheel ontvolkt als gevolg dezer ziekte. Burgerlijke Stand van Texel van 20 t.m. 22 Mei 1933. GEBOREN: Anna Maria, d. van Jan Brans en Pieternella Jacoba van Leeuwen. ONDERTROUWD: Arnoud Daalderen Maria Botnie; Hendrik vanSijp en Guurtj« Boon. V ERLEDENNeeltje Zeeman, 85 jaai, wed. van Koendert Brouwer. drilde01^60' 1 riJwielplaatje en 1 rijks-

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 6