S. A. KANNEWASSER Zn. Vreemde kapers ep de kust FOSTER'SMAACPIUE KIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Buitenlandsch overzicht. 't Es een feit!!! ^g^J(A$T&AT£/Z 61ste JAARGANG Overeenstemming bereikt over het pact van Vier. - De ontwapeningsconferentie moet slagen. - Sombere berichten uit Amerika. Wijziging van het rijksambtenaren-reglement. in 50 dessins, kleur-eoht, - wasch-echt, FEUILLETON COURAN Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Heldersche Courant f 1.50; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringen en Texel f 1.65; binnen land NederL Oost- en West-Indië per zeepost f 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20. Losse nos. 4 ct.Ir. p. p. 6 ct. Zondagsblad resp. f 0.50 f 0.70, f 0.70,f 1.—. Modeblad resp. f 1.20, f 1.50, f 1.50, fl.70. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v/h C. DE BOER Jr. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADV ERTEN TIEN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele piijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) van 1 t/m. 3 regels 40 ct., elke regel meei 10 ct. bij vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra) Bewijsno. 4ct. Overeenstemming bereikt over het pact van Vier. Dat ziet er verheugend uit en als de bron van „De Telegraaf", waar aan wjj dit ontleenen juist is, dan is het verheugend, omdat het een stap in de goede richting is. „De Telegraaf' heeft het bericht uit officieele kringen te Pa rijs, waar zou verluiden dat de onder handelingen over het Pact van Vier in feite voleindigd zijn en dat waarschijnlijk dadelijk na den terugkeer van minister Paul Boncour te Genève, de parafeering daar zou kunnen plaats hebben. De attaché der Britsche ambassade, Campbell, die Zaterdagavond ten tweeden male Daladier bezocht, ten einde het vier mogendhedenpact te bespreken, overhan digde persoonlijk den tekst van het Brit sche ontwerp, dien hij hem Vrijdag mon deling had medegedeeld. Daaruit blijkt, dat Groot-Brittannië bereid is de ver melding van art. 16 van het Volkenbonds statuut (het sanctie-artikel) in art. 2 van het ontwerp van het pact te aanvaarden, hetgeen, gelijk bekend, het laatste groot ste struikelblok was. Omtrent dezen Brit- schen tekst, die op enkele punten afwijkt van den Franschen, zooals die Vrijdag avond gepubliceerd is, is een algeheel accoord tusschen Londen en Parijs tot stand gekomen. Onder deze omstandigheden heeft Nor man Davis, die vandaag met Daiadier dringend over het pact en de ontwape ning had willen confereeren, zijn bezoek Vborloopig afgezegd en heeft ook Sir John Simon zijn reis naar Parijs uitgesteld. De Fransche regeering zal volgens de „Matin" bij gelegenheid van de parafee ring van het pact zoowel aan de regee ringen der Kleine Entente, die besloten ftebben geenerlei protesten meer er tegen te laten hooren, alsook aan de regeering van Polen, bij een diplomatieke nota zekere geruststellingen verstrekken. Volgens genoemd blad behelsden deze: 1. dat het accoord in Rome in geeneu deele de verdragen tusschen Frank rijk en zijn bondgenooten kan aan tasten, 2. dat Frankrijk niet zal toelaten, dat de territoriale revisie te berde wordt gebracht, 8, dat, wanneer prociedure-kwesties ter tafel komen, Frankrijk zou verlan gen, dat deze voor de bevoegde in ternationale organen, i.c. den Vol kenbond, worden gebracht, 4. dat Frankrijk in den Volkenbond het beginsel van de eenparigheid van stemmen met inbegrip van de stem der betrokken mogendheden zal hand haven. Deze nota zou behalve aan de genoem de landen ook aan de mede-onderteeke- if&ars van het pact worden toegezonden. I)e ontwapeningsconferentie moet sla gen heeft de president van de Vereen. SÏaten gezegd, anderstrekt Amerika iich niets meer van Europa aan. Roose- vélt begint ongerust te worden over het resultaat van de conferentie en schijnt zich Vrijdagavond telefonisch in verbin ding te hebben gesteld met den Britschen minister van buitenlandsche zaken, Sir John Simon, om dezen er aan te herinne ren dat ingeval de ontwapeningsconfe rentie zou mislukken, de Vereen. Staten zich volkomen gedesinteresseerd zullen toonen voor alle aangelegenheden, die het Europeesche vasteland betreffen, de ge beurtenissen haar loop zullen laten en hoogstens zullen ingrijpen om, zoo noo- dig, de Amerikaansche belangen te De- schermen. goudclausule. Het geeft niet alleen een bevestiging van het losmaken van den dollar van de goudpariteit, maar beoogt elke goudclausule nietig te verklaren, anders gezegd dollar is dollar en met de goudwmarde behoeft men niet te reke nen. Wat hiervan de gevolgen zullen zijn, is nog niet ten volle te overzien, dat ech ter de maatregel zal bijdragen tot herstel (van het vertrouwen, dat wij met het oog op de economische conferentie zoo drin- 'gend noodig hebben, zal wel niemand verwachten. Er valt een schaduw over Frankrijk. („Lavoro Fascista"). President Roosevelt, zoo meldt Havas verder, uit Washington, heeft er vervol gens op gewezen, dat een gelijkluidende verklaring ais de zijne van den kant der Engelsche regeering een zeer sterken druk zou uitoefenen, die zou bijdragen tot bevordering van de besprekingen te Ge nève. Ook de Geneefsche correspondent van het „Journal" spreekt van dezen stap van Roosevelt, dien hij buitengewoon be langrijk noemt. Het blad ziet er echter ook een poging in om een gemeenschappelijk front tus schen Amerika en Engeland te vormen, ten einde druk op Frankrijk uit te oefe nen. Sombere berichten uit Amerika. Bi komen sombere berichten van de over zijde van den Oceaan, schrijft de „Nw. Rott. Crt.", waar in de Vereen. Staten thans een wetsontwerp is ingediend voor de verzekering van de „uniforme waarde van munten en betaalmiddelen in de Vereen. Staten." Dit is geen regeeringsontwerp, doch een voorstel van den voorzitter van <Te commissie voor het bankiers- en geld wezen, maar Steagall, zoo heet de voor steller, kon meedeelen, dat de president het goedkeurde en Woodin, de minister; van financiën bevestigde zulks. Het voor stel komt neer op een verlaten van de CHINA EN JAPAN. De wapenstilstand slechts twee weken. De wapenstilstand tusschen Japan en China zal, naar van de zijde van het Ja- pansche oppercommando wordt medege deeld, slechts twee weken duren. Indiel in deze tijd geen overeenstemming tot stand komt, zullen de militaire operaties worden hervat. Feng joe-siang wil Mantsjeerlje heroveren. Reuter meldt uit Sjanghai, dat Feng joe-siang verklaard heeft het opperbevel aanvaard te hebben over de „verbonden anti-Japansche krachten des volks", om een poging te doen Mantsjoerije te her overen. Daar de troepen, die te zijner be schikking staan, niet zeer sterk zijn, meent men, dat zijn optreden den toestand slechts ingewikkelder zal maken. dat ons brei- werk wel 6 X Sterker is dan ander (JAAP SNOR, breit alles best). 16 klas reparatie-inrichting voor alle soorten wollen Kleeding, Kousen en Sokken, (ook de aller fijnste) Zuidstraat 19. (Let op den gelen winkel). Z~ Franschman (vol zorg wegens het Itflliaansche gevaar): „Denkt u ook niet. dat we beter doen Corsica nog een beetje beter te beves tigen?" („Guerin Meschino"). DE NIEUWE MINISTERS. Bedanken als Tweede Kamer leden. Met zekerheid verneemt de Nw. Rott. Crt. thans, dat alle ministers-Tweede Ka merleden in het nieuwe kabinet hun Kamerlidmaatschap zullen nederleggen. De regeeringsverklaring Woens dag In beide Kamers. Naar het Ned. Corr. Bureau voor Dag bladen verneemt, zal de regeeringsverkla ring a.s. Woensdagmiddag in de beide Kamers der Staten-Generaal worden af gelegd. DE STANDAARD. In een artikel in het blad van Zater dagavond neemt dr. H. Colijn afscheid als politiek hoofdredacteur van De Stan daard. Hij deelt mede, dat een commissie voor de politieke leiding zal optreden. WIJZIGING IN DE INDEELING VAN DE DEPARTEMENTEN. Naar de Nw. Rott. Crt. verneemt zul len niet alleen, zooals reeds gemeld, de dienst der P.T.T. en de radio-aangelegen heden, welke thans onder het departe ment van waterstaat ressorteeren. naar het departement van binnenlandsche za ken worden overgebracht, maar bij laatst genoemd departement ook worden onder gebracht alles wat betreft de materieele positie der ambtenaren, als het georga niseerd overleg, de rechtspositie en de salarisregeling. Hierdoor wordt verkregen, dat het mogelijk zal zijn de regeling van de sa larissen van de rijksambtenaren eri die van de gemeente-ambtenaren uit één oogpunt te beschouwen. De ambtenaren-rechtspraak evenwel zal onder het departement van justitie blijven ressorteeren. ONVERKOOPBARE GROENTEN. In zeven maanden tijds ln N.- Holland ruim 20 millioen kg. Het In- en Verkoopbureau, ingesteld door de provincie Noord-Holland heeft zich in de zeven maanden 1 Oct.—1 Mei in totaal ontfermd over ruim 20 millioen kg aan de veilingen aangevoerde, doch onverkoopbare groenten. Daarvan werd 0.8 millioen kilo benut als menschelijk voedsel, 18.2 millioen kilo (kool, biet en peen) als veevoeder en ruim één (1.2) millioen kilo vernietigd. Vernietigd werden o.a. 758.000 kilo kool, 236.000 kilo uien, 2700 stuks bloem kool en 145.000 kilo spinazie. In totaal werden ongeveer 120 spoorwagons groen ten aan vernietiging prijs gegeven! KOSTEN VAN PASPOORTEN. Het ministerie van Buitenlandsche j Zaken brengt hiermede ter algemeene kennis, dat met ingang van 15 Juni van rijkswege de navolgende bedragen zullen worden geheven ter zake van de afgifte en de verlenging van buitenlandsche paspoorten: voor de afgifte van een paspoort voor één persoon 5 en van een paspoort voor een echtpaar of een voor een persoon of een echtpaar of voor een persoon of een echtpaar met kinderen beneden 15 jaar 7.50; voor het verlengen van een paspoort voor één persoon 5 en van een pas poort voor een echtpaar of voor een per soon of een echtpaar met kinderen be neden 15 jaar 7.50. Ontslag wegens revolutionaire gezindheid. In het Staatsblad is afgekondigd een Kon. Besluit van 22 Mei houdende wijzi ging van het Algemeen Rijksambtenaren reglement en intrekking van het K. B. van 21 April 1913 (Staatsblad no. 136), zooals dit laatstelijk is gewijzigd. Hieraan wordt het volgende ontleend: Aan artikel 7 wordt een nieuw lid toe gevoegd, luidende: „Gehuwde vrouwen kunnen voor aan stelling tot ambtenaar slechte in aanmer king komen in de gevallen, bedoeld in het tweede lid van artikel 97. Het derde lid van artikel 97 vindt overeenkomstige toepassing". Plichten van den ambtenaar. Artikel 50 wordt gelezen als volgt: 1. De ambtenaar is gehouden, de plich ten uit zijn ambt voortvloeiende, nauwge zet en ijverig te vervullen en zich te ge dragen, zooais een goed ambtenaar be taamt. 2. Hij behoort zich te onthouden van het bezigen van vloeken en van ruwe of onzedelijke taal. 3. Het is den ambtenaar verboden om in dienst of bij gekleed gaan in uniform insignes of andere onderscheidingsteeke nen of in dienst uniformkleedingstukken te dragen, een en ander voorzoover die niet van regeeringswege zijn verstrekt of voorgeschreven, of tot het dragen daar van niet door Onzen Minister, Voorzitter van den Raad van Ministers, vergunning is verleend. Dit verbod is niet toepasselijk ten aanzien van vreemde ordeteekenen met Ons verlof aangenomen. Aan artikel 56 wordt een nieuw lid toe gevoegd, luiedende: „Hij onthoudt zich van het uitsteken of hyschen van andere dan nationale of oranje vlaggen. Uit het uiterlijk aanzien van de ambts- of dienstwoning of van het daarbij behoorend erf mag niet blijken van de politieke gezindheid van den amb tenaar of zijn huisgenooten". Het eerste lid, onder b van artikel 90, welk artikel handelt over de schorsing van den ambtenaar in zijn ambt, wordt gelezen: „b. Wanneer hem door de daartoe be voegde macht het voornemen tot bestraf fing met onvoorwaardelijk ontslag is te kennen gegeven of hem van de oplegging van deze straf mededeeling is gedaan". Schorsing. Artikel 92 wordt gelezen als volgt: 1. Tijdens de schorsing ingevolge arti kel 90, eerste lid onder a, of ingevolge artikel 91, onder a, wordt de bezoldiging voor één derde gedeelte ingehouden; na verloop van een termijn van zes weken kan een verdere inhouding, ook van het volle bedrag, plaats vinden. Het niet in gehouden gedeelte van de bezoldiging kan aan anderen dan aan den ambtenaar worden uitbetaald. 2. Tijdens de schorsing ingevolge arti kel 90, eerste lid, onder b, kan tot den j in de strafaanzegging of -oplegging ge noemden datum van ingang van het ont- slag de bezoldiging geheel of gedeeltelijk 1 worden ingehouden. Van bedoelden da- turn van ingang van het ontslag af wordt j de bezoldiging geheel ingehouden. Het niet ingehouden gedeelte van de bezoldi ging kan aan anderen dan den ambtenaar 1 worden uitbetaald. 3. De ingevolge het eerste lid ingehou den bezoldiging wordt alsnog uitbetaald, j indien de schorsing niet door een door den strafrechter opgelegde straf wordt gevolgd of ook indien en in zooverre op andere gronden alsnog tot uitbetaling wordt besloten. 3. De ingevolge het tweede lid ingehou den bezoldiging wordt alsnog uitbetaald, indien op de schorsing bestraffing van den ambtenaar met onvoorwaardelijk ont slag niet volgt. Ontslag tijdelijke ambtenaren. Aan artikel 96 van het reglement wordt een nieuw lid toegevoegd, luidende:. 4. Wanneer krachtens het eerste lid ontslag wordt verleend aan een tijdelijk ambtenaar, die daaraan geen aanspraak op wachtgeld ontleent, wordt een opzeg gingstermijn in acht genomen als aan gegeven in het tweede lid van artikel 95. Het derde en vierde lid van artikel 95 zijn alsdan van toepassing. In alle andere gevallen waarin krachtens het eerste lid ontslag wordt verleend, wordt zoo moge lijk een opzeggingstermijn van drie maan den in acht genomen. Ambtenaar ln publieke be stuursfuncties. Ingevoegd wordt een nieuwe artikel 96a, luidende: „Indien de ambtenaar, die met Onze machtiging eene functie als lid van Ged. Staten eener provincie of van wethouder eener gemeente heeft aanvaard en in ver- l band daarmede van zijn ambt tijdelijk is ontheven, ophoudt lid van Ged. Staten of wethouder te zijn en hij naar het oordeel van het bevoegd gezag niet in actieven i dienst kan worden hersteld, wordt hem i eervol ontslag verleend", j Aan artikel 97 worden twee nieuwe artikelen ingevoegd, luidende: Artikel 97a. Voor de toepassing van artikel 97 (regelende het ontslag van vrouwelijke ambtenaren, die in het hu- j weljjk treden. Redactie) wordt met de vrouwelijke ambtenaar, die in het huwe- lijktreedt, gelijk gesteld de vrouwelijke i ambtenaar, die in concubinaat is gaan leven. Revolutionaire gezindheid. Artikel 97b. 1. Aan den ambtenaar kan eervol ont- per el. Verkrijgbaar bij: Let op naam op den xelfkant Vraagt onze Stalen-collectfe slag worden verleend op grond van revo lutionaire gezindheid. 2. Onverminderd het bepaalde in het eerste lid, kan voorts eervol ontslag wor den verleend aan den ambtenaar, die lid is van eene vereeniging, waarvan Onze Minister, Voorzitter van den Raad van Ministers, verklaard heeft, dat zij om de doeleinden, die zij nastreeft, of de midde len, die zij aanwendt, de behoorlijke ver« vulling van zijn plicht als ambtenaar kan in gevaar brengen of schaden, of die op eenigerlei wijze medewerking of steun verleent aan een zoodanige vereeniging of van haar uitgaande actie. 3. Voor een ontslagverleening. als be doeld in de beide vorige leden, is de me dewerking of machtiging vereischt van Onzen Minister, Voorzitter van den Raad van Ministers. DE POLDER „DE SCHERMER". Het 300-jarig bestaan zal ge vierd worden met een tentoon stelling en een openlncht-voor- stelling. Onder leiding van den heer P. Spaan, wethouder van Oterleek, werd Hemel vaartsdag te Stompetoren een bijeenkomst gehouden van de besturen van 25 in den en alle spijsverterings- stoornisseD verdwijnen onmiddellijk bi) het ge bruik van Poster s Maag- pillen. het aangenaamste en zekerste laxeermiddel. Alom verkrijgbaar t O 65 pet flacon 0 0 e Naar het Engelsch door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden.) 28) Want de stilte van den nacht werd pjotseling verbroken door het geluid van ebn pistoolschot, dat uit de richting van liét dorp kwam. Dit werd gevolgd door net snorren van een motorfiets dat on derbroken scheen te worden door nog wee schoten en het geluid van den mo tor hield even plotseling op als het be gonnen was. Na een ademlooze pauze van éènige seconden, die veel langer geleek, hoorden zij, dat de motor van een auto Verd aangezet, daarna een gezoem, alsof deze in een snelle vaart wegreed. Royson snelde naar binnen met Jack, gelukkig vlak achter hem aan en greep "TJn gordel met den revolver, die op de jjekenkast lag. Hij wierp de kat in een ioel en sloot de hond in een kamer op. pen hij weer buiten kwam, was het dui- Blfjk, dat de auto langs de Boulevard eraced kwam in de richting van den *èg, die langs het huis ging. De omstandigheden eisehten een oogen- fcHkkelijk besluit en dan was Royson Steeds op zyn best. Daar is weer het een of ander aan de hand, Bob, zei hij op den rustigen toon van den scherp-oplettenden batterij commandant. Ik zal mijn fiets halen. Dan zoeken wij dekking bij de schuur. Het is beter, dat wij niet gezien worden. De politie auto, die in het dorp gestationneerd was, is een open wagen zoodat wij gemakke lijk kunnen zien of de politie erin zit Maar Smithers haalde eveneens zijn fiets. Laat dat, Bob, beval Royson streng. Wanneer dit een auto van de aanvallers is, dan zullen er schoten vallen. Jij moet er buiten blijven. Neem me niet kwalijk, meneer, luid de het minzame antwoord, maar daar heb ik maling aan. 't Kan zijn, dat u hulp noodig hebt, of iemand om een bericht ,over te brengen. In ieder geval, tivee fietsen zouden evengoed kunnen probee- i ren een zwaluw te pakken te krijgen, als dien auto. En inderdaad, hij had gelyk. Een snel heid van twintig mijlen per uur, gedu rende tien minuten op een effen weg zou niets baten bij de achtervolging van een auto. I De wagen was nu dichtbij. Het dorp 'was slechts een meter of achthonderd verwijderd; in minder dan dertig secon- 'den zouden deze nachtelijke aanvallers j Zeezicht" passeeren. Toch vond Royson nog tijd om zijn instructies te geven. De politiesectie is nu in aantocht of tijdelijk buiten gevecht gesteld, oordeelde j hij. Ik vrees, dat de zaak verkeerd ge- jloopen is. Je moet niet bij me blijven. Ik zal mijn best doen 0111 ze zoo snel moge- 'lijk te achtervolgen, maar jij moet bij de Zuidpoort stilhouden en de mannen, die daar op wacht zijn. vertellen, wat we ge hoord hebben. Het is mogelijk, dat de boomen het geluid gesmoord hebben. Ik 1 geloof, dat er onder hen twee motorrij- ders zijn. Als dat zoo is, laat ze mij dan inhalen. Zij moeten op de banden van den auto schieten. Als zij hem spoedig achterhalen, dan kunnen ik en de andere agenten niet ver achter hen zijn. Leen hen, zoo noodig je fiets. Heb je 't alle maal begrepen? Ja, Kapitein. En toen vloog de auto voorbij, onge lukkig genoeg een wolk van stof op jagend. De zijramen waren open en on danks de snelle vaart hoorden de beide op wacht staande mannen duidelijk de kreet van een vrouw uit den auto komen. Royson zei niets, maar sprong op de fiets. Groote hemel! mompelde Smithers. Ze hebben dat meisje in handen gekre gen! Maar hij trapte er dapper op los en was geen vijf meter achter Royson toen zij in het denneboschje vlogen, dat rond om de Zuidpoort gelegen was. De rich ting van den wund was gunstig; het stof werd dwars over den weg geblazen; zij zagen een vuurpijl de lucht invliegen en in een regen van roode sterren uiteen spatten. Wat er eigenlijk gebeurd was, was dit. In de buurt van Hethcott's huis was op onopvallende wrijze een politie-motorrij- der op een erf gestationneerd, waarvan het hek gedeeltelijk openstond. Samen met hem stond Roberts op wacht, die ieder inwoner kende binnen een gebied van verscheidene vierkante mijlen. Zij zouden tot drie uur in den morgen op j post blijven, op welk tijdstip zij door twee anderen zouden worden afgelost, die zou-1 den patrouilleeren in plaats van een vaste wachtpost te betrekken. 's Zaterdagavonds was er gewoonlijk wat langer leven in het dorp dan op an dere avonden. Maar om tien uur was alles uitgestorven, tenzij de een of andere boer in Wooleraft was blijven hangen totdat de kroegen sloten. De wachtposten veroorloofden zich de weelde van te rooken, een vergeeflijke zonde, die door verstandige chefs ooglui kend werd toegestaan, toen zij een auto met kalme vaart hoorden naderen langs den kustweg om het dorp heen, een wei nig begane straatweg, die een kwart mijl verder het land in op den weg naar Wool eraft uitkwam, omdat op dat punt de klei ne rivier overbrugd was. Hun orders waren om niemand zonder redelijken grond lastig te vallen, maar zij zorgden er wel voor om hun stand plaats zoo in te nemen, dat zij den nade renden auto gosd in het oog konden hou den en gereed waren om onmiddellijk handelend op te treden. De auto reed langzaam voorbij; het wa3 een keurige wagen, die best aan de een of andere grootheid uit het graafschap kon toebe- hooren, ofschoon Roberts hem niet her kende. De wagen stopte gerui3chloos voor de poort van Hethcott's huis. Volg me, Jim, zei Roberts, en hij snelde vooruit. Hij zag drie mannen dicht bij het hek, terwijl de chauffeur aan het stuur bleef. De motor liep met een rustig zoemend geluid. Een oogenblik, heeren! riep Roberts, terwijl hij zijn stap verhaastte. Voordat u naar binnen gaat... Toen was hij zich ten deele bewust van een vlam, en een knal en iets sloeg hem met groote kracht in de borst. Hij wan- j kelde en viel voor dood neer. Zijn makker was op het zienf dat een van de mannen bij de poort had gescho ten, zoozeer overrompeld, dat hij juist het verkeerde deed inplaats van achter zyn motor neer te knielen en zelf het vuur te openen, stapte hij op en reed vooruit met de bedoeling den chauffeur I van ter zijde en op zulk een korten af stand onder schot te nemen dat een vol komen missen niet waarschijnlijk zou zijn. De aanvallers waren blijkbaar ech ter op alle gebeurlijkheden voorbereid. Voor de politieman zijn pistool kon op heffen, werd hij tweemaal getroffen; de eerste kogel scheurde zijn schouder en de tweede brak zijn dijbeen. Hij viel met den zwaren motor op hem. j Hethcott en zijn zuster luisterden naar Sheila, die in den salon Spaansche mu- jziek speelde, toen het rumoer van buiten jtot hen doordrong. Sheila was de eerste, die begreep wat er gaande was. Arm meisje, haar ervaring van een nagenoeg gelijken aanval was nog te versch, dan dat zjj het verschrikkelijke voorspel ver geten zou zyn. Vlug! gilde zij tegen Hethcott. Doe de deur op slot! Moedig genoeg stormde Hethcott de kamer door, maar de sleutel weigerde in het slot te draaien, dat waarschijnlijk gedurende vele jaren niet gebruikt was, en hij deed nog steeds pogingen om het te forceeren, toen de deur met kracht opengeworpen en hij achterover geslin gerd werd op de Chesterfield, waarop zijn zuster gezeten was. Drie mannen stormden naar binnen. Twee keerden zich zonder aarzelen naar Sheila, grepen haar vast en sleurden haar het huis uit met een ruwe woest- 1 heid, die haar tegenstand volkomen nut- 1 teloos maakte. De derde greep een staande lamp en sloeg die op Hethcott's hoofd stuk, terwijl deze nog op zijn knieën lag. Gelukkig ging de vlam uit, voordat het glazen re servoir brak, of de heele kamer zou in brand gestaan hebben. Maar de duister nis was volkomen. Hethcott struikelde over de poot van de lamp, maar haastte zich naar de verlichte hall zonder acht te j slaan op de kreten van zijn zuster; hij wist, dat zij ongedeerd was. Tegen dien tijd was de auto van de aan vallers reeds verdwenen. Toen de deur wijd open stond, kon G'adys haar omgeving onderscheiden. Zij voegde zich bij haar broer, die naar buiten was gegaan, terwijl t/mige bedien den verschrikt uit het achterhuis kwamen aumoopen. Zy zagen de mann-m op den weg lig gen en snelden hen te hulp. Roberts was bewusteloos dood, dach ten zij maar de motorrijder kermde zwakjes het verzoek om den motor van hem af te tillen. Steek geen lucifer aan! stamelde hij. Ik kan mij niet bewegen, en ik ben ge drenkt in benzine. s (Wordf vervolgd.)

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 1