ONDER HET LICHT ANGE LJAAP „Esona" naar Amsterdam TWEEDE BLAD HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 30 MEI 1933. Stadsnieuws. Visschei ij. CAFE - RESTAURANT „CENTRAAL" Gesprek met mijn schrijfmachine. c)l r q EXTRA DIENST een serenade. aankomst indische mail. eerste zomerconcert helders fanfarecorps. Ie klas WILHELMINA-3ILJARTS, per uur 40 ets ned. ver. van huisvrouwen. «fïek4msser.f w?„s sï muziekschool „de toonkunst-, „hervormd kerkkoor". inschrijvingen handelsregister. nieuw verbod voor militairen. door den stroom gegrepen. om den weg te bekorten. Bij KONIJN Tel. 339 versch gebraden Kalfs-Fricandeau WEL OL&W^ÖRG 6 6 voor den politierechter te ALKMAAR. DE HOOGSTE KORTING f 60.voor ïivv oufe BP.EEWATERSTRAAT 5 e.i ïS Licht op voor alle voertuigen: Dinsdag 30 Mei Woensdag 31 Mei 21.36 uur. 21.38 Onze vroegere stadgenoote, Annie van Eerdewijke, slaagde voor het te Bandoeng(N.-I.)gehoudenH.Ii.S.-examen. Zondagavond bracht het muziekkorps „Winnubst" een serenade voor de woning van den heer Bock in de Krugerstraat, commandeur op 's Rijkswerf, ter gelegen heid van het feit dat hein de Oranje- Nassau-orde werd verleend. Woensdag In ons land. De speciale trein met post en passa giers, in aansluiting op het motorschip „Christiaan Huygens", zal Dinsdagmor gen 30 Mei om 10 u. 20 van Genua ver trekken. Aankomst Woensdagmorgen 10 u. 33 te Amsterdam C.S. Eerste Zomerconcert te geven door - Helders Fanfarecorps (directeur Th. C. l? klein, maar van fijne hoedanigheid. Lugtenburg), hedenavond 8.30 uur in het P1IJ8 18 laa£- Julianapark. Het programma luidt: 1. Faithfut and Bolt 2. Hamlet Ouverture C. E. er-j ons Dat is toch wel het minste wat men v wachten kan als antwoord op het geboden voorrecht. Maar Den Helder heeft recht op deze eei, want Anton Pieck is zijn geboorte stad niet vergeten. De volgende week vergete men ook Anton Pieck niet! De Noorder Kunstkring zal ook door op steen geteekende affiches de aandacht van het publiek op deze tentoonstelling \estigen, zoodat met recht te verwachten is, dat deze expositie een succes zal wor den en de belangstelling een Anton Pieck waardig. De openstelling van de grenzen in Frankrijk voor den tonginvoer uit Neder land met ingang van 1 Juni heeft weer de hoop verlevendigd onder de visscherij en met eenige bemoediging koerste men Maandag Noordzeewaarts. Het weer was gunstig, zoodat er waarschijnlijk gelegen heid is voor goede vangsten, omdat in het algemeen den laatsten tijd de tongvangsten zeer bevredigend zijn. Laat ons hopen, dat de hoop wordt be vredigd door de betere prijsstelling op de markten. KANAALWEG bij de POSTBRUG - Prima consumptie - Billijke Is weer in orc'e tusschen juffrouw •^W4' tiefvf KANAALWEG bij de POSTBRUG - Prima consumptie - Billijke prijzen - ZEER GEZELLIG ZITJE - Groote en kleine ver gaderzalen, ook voor bruiloften, partijen en c'ub feesten. Warme en koude schotels Ds. H. A. Enklaar en zijn vrouw waren den geheelen dag bij het koor. Aan het eind van den avond onder een gezellig Qiner sprak Ds. Enklaar woorden van dank aan allen, die het hunne hadden bij gedragen tot het doen slagen van dezen dag. Op Maandag 12 Juni a.s. zullen de leden van bovenstaande vereeniging hun zomerreis naar Rotterdam maken. Op verzoek van de Directie van de Blue- Band fabrieken zal een bezoek aan deze inrichting worden gebracht en zal deze directie aan de leden de lunch aanbieden. Des middags zal een rondvaart door de havens worden gemaakt. Voor deelname leze men de adverten tie in dit blad. Geep wordt nogal gevangen. De prys blijkbaar niet te besteden, ook wel door dat andere voedingsproducten laag in prijs zijn Arnold Rust Bach arr. Ë-dm. Codart j. Tancrède. Ouverture Rossini arr. G. Gadenne 4. Suite Oriëntale Fr. Popy 5. De Eeiidracht-iiiarsch Joh. Glabbeek Haringaanvoer is er nog welde soort Directeur: Toon de Hoogh. Traditie getrouw. Traditie-getrouw is het Hervormd Kerk koor op Hemelvaartsdag naar Alkmaar gegaan, om aldaar te zingen bij de Open lucht-samenkomst van Vrijzinnig Gods- dienstigen in Noord-Holland. Het koor zong onder leiding van zijn dirigent, den Van 23 Mei tot en met 29 Mei 1933 keer,.De Hoo9h' tweeHfd,crcn va" L- van werden in het Handelsregister te Alkmaar Beetk°ve£ waarmee het koor veel succes de volgende zaken ingeschreven: j oogstte. De dirigent had dien middag ook Nieuwe zaken: i oe leiding van het Kerkkoor uit Alkmaar, Café ,,'t Hoekje" (eig. J. Meeldijk), Be- daar de dirigent, de heer Jonker, dien dag Directeur: Toon de Hoogh. Operette uitvoering. nedenbuurt, Anna Paulowna. Wijzigingen: met een zijner koren naar een wedstrijd was. Dit ruim honderd leden tellende J. van Twisk, slagerij, Goverstraat 25, koor zong onder leiding van den plaats- Den Helder, /aak overgenomen van Wvervangenden directeur uitstekend. V Fimal' F. Schellinger, Weststraat 74,BelJaiv,e, Alkmaar Trd ook pefr aatoBus Den Helder. Het bedrijf omvat thans uit- ,vanuult Alkmaar Haarlem en omstreken be sluitend: loodgieters!, -drijf en electro-1 zocht' ondanks den regen welke ongeveer technisch installatie bureau. De winkel, den geheelen .dag aanhield, was de stern- in luxe-, huishoudelijke-, sanitaire- en ming zeer goed te noemen en kunnen het electrische artikelen te Den Helder, Van Toor en zij, die dezen dag voorbereidden, Galenstraat 48, wordt thans gedreven n.1. de Bestuursleden, met groote voldoe- door, en voor rekening van S. Schellinger. I njng 0p- dezen jaarlijkschen pelgrimsdag „Schager Steenhouwerij" (eig. C-terugzien. Naber), Stationsweg 64, Schagen. Zaak overgenomen van R. Heilygers. De jaarlyksohe uitvoering der diverse zangklassen van de Muziekschool „De Toonkunst" zal morgen, Woensdag 31 Mei, plaats vinden in de groote concert zaal van „Casino". Ditmaal zullen er twee ■operettes worden uitgevoerd. De kinderen der rhythmische Dalcroze- klasse zullen uitvoeren een Lente-zangspel in drie bedrijven. De Lentekoningin, Prins Zonneschijn, Fluitekruid, Koning Winter met zijn pages en verder vele andere bloe men komen in dit zangspel voor. De tweede operette: „De schoone slaap ster in het bosch", meer bekend onder den naam van Doornroosje, wordt uitgevoerd door de kinderen jongens en meisjes der zangklassen. De hoofdpersonen, welke hier de aandacht vragen, zijn: Feeën koningin met haar feeëngevolg, drie Schikgodinnen, kamermeisjes en kamer jonkers; de prinses eerst als baby, later als 16-jarige prinses; de prins, koning en ko ningin; de heraut. Verder gasten ten hove, tenslotte de Booze fee, die later opkomt, vermomd als gezant van Fata Morgana en zich plotseling ontpopt als de Booze Fee, die de prinses en het geheele hof in slaap toovert! De Prins weet in het laatste be drijf de Prinses te ontdekken, waarna het geheele hof ontwaakt. De uitvoering begint volgens het pro gramma: Klokslag 7 uur. Gedurende de bedrijven blijven de zaaldeuren gesloten. De heer De Hoogh verzoekt alle bezoekers met nadruk tijdig aanwezig te zijn; wan- CHR. METAALBEWERKERSBOND. Zaterdagmiddag 27 Mei j.I. is alhier, onder leiding van den Christ. Besturen bond, opgericht een afdeeling van den Christ. Metaalbewerkersbond. Secretaris is de heer L, v. Bakhuizen, '2e Vroonstraat 116. POLDER „HET KOEGRAS". neer men liet eerste bedrijf mist, mist men heel veel en daar de medespelenden allen kinderen zyn, mag deze uitvoering niet te laat eindigen. Het Volk meldt: Bij ministerieele beschikking is be paald, dat het aan militairen ter zee macht is verboden, zich te verzekeren bij de Centrale Arbeiders-Verzekerings- en Depositobank. Deze verbodsbepaling heeft betrekking op reeds gesloten of nog te sluiten ver zekeringen. De eerste moeten premie- vrij worden gemaakt. Zaterdagmiddag is een van de markt kooplieden, die een lamp in zijn tent wilde ophangen, door den stroom gegrepen. De man viel van den stoel waarop hij stond en rolde gillend over den grond. Geluk kig hadden omstanders de tegenwoordig heid van geest hem het snoer uit de hand te trekken. De man bleek geen nadeelige gevolgen van het ongeluk te hebben. Twee soldaten, van Huisduinen op weg naar fort Erfprins, dachten hun weg Zon dagmiddag aanmerkelijk te kunnen be korten door via den z.g. „Kaledijk" op den Fortweg te komen. Op dezen dijk, of eigenlijk is het een stuk land, loopt een ram, die in de buurt bekend staat als een „kwaaie". De soldaten echter waren met de gestemdheid van het dier niet op de hoogte en kuierden rustig het land over. Een van hen zou even het dier over zijn kop aaien, doch kreeg toen zoo'n kop stoot, dat hij pardoes in de sloot terecht kwam. De andere landsverdediger maak te beeneri, gedachtig aan het bekende spreekwoord: „Liever bange Piet dan dooie Piet". De ram was blijkbaar op deze vlucht berekend en ging met bok kensprongen den vluchteling achterna, die in zijn angst de sloot inliep en tot zijn middel in de modder wegzakte. Toen de militairen later op het droge klommen, waren ze in de meening ver sterkt, dat de kortste weg niet altijd de vlugste weg is. HOOFDSTUK XI. Vergadering van Hoofd-Ingelanden op Zaterdag 27 Mei 1933, des namiddags 2 uur, in Hotel „Bellevue", alhier. Deze vergadering, reglementair noodig wegens de beslissing inzake de zeker heidsstelling van den penningmeester, j mocht zich in slechts matige belangstel-; ling der heeren hoofd-ingelanden ver-i heugen, hetgeen den dijkgraaf, den heer J. J. Verfaille, de opmerking ontlokte,' dat blijkbaar het bestuur vertrouwen ge- j niet inzake het dagelijksch beleid. Van de heeren Laman Trip, v. d. Berg en vaiien en ik heb nooit wat van de arreme Tromp is bericht van verhindering ont- gehad, zegt Post, as ienmaal, jare gele je, toen hebbe ze me een vischkarretje voor VA gutdè late koope. Ik heb 't nooit breed I boot de kok gemist. Maar die vent kon ete koke! tjonge tjonge, wat kon di>e kok koke! Waarin verteld wordt hoe ouwe De ouwe Post lacht even op, er komt iets iets kinderlijks blij op het Lou een Duitsche kok, met een witte jas, an boord van de H. D. 180 trok. Ik heb 't armbestuur nooit lastig ge vangen. De Notulen van 17 Maart worden ge- lezen en zonder op- of aanmerkingen mijn leve gehad- Je mot 't maar nemen en - vastgesteld. zooals 't valt. Ik ben nou 78 jaar. Krek Rekening en verantwoording 1932. De zeUventig jaar geleje ging ik met mijn in de vorige vergadering benoemde com-vader as jongen van 8 jaar naar zee. Mien missie voor het nazien heeft schriftelijk vaaei. was arm as een rot, man, en op skoel rapport hierover uitgebracht, hetwelk |ieb nl{et Veul geleerd,, allienig met lezen wordt voorgelezen en concludeert tot )fan me redde. Ik most der uit mee geld goedkeuring der rekening en verant woording en decharge van den penning verdienede lamp hing thuis altied scheef. We hadde maar een kleine scheut, meester.De ontvangsten hebben bedra-1 aityd vroeger op zee gevaren, gen 33464.96, de uitgaven 26643.24,of ik wat beleefd heb op zee? Daar is met een batig saldo alzoo van 6821.72. Onder dankzegging voor het gehouden beheer en met een speciaal pluimpje aan den secretaris voor de keurige wijze altied wat te beleve. Ik voer Geres midden in de Noordzee voor de 2e lijn, was t waai de boote vare. Ik voer met ïiie ei ge scheut de H.D. 180 en we wasse zoo an t zeile, ik waarop de boeken zijn bijgehouden, wordt denk: wat hoor ik daar op zee een raai de rekening goedgekeurd. ige-sporrelwat een raar geluid, maar Het volgende punt: Zekerheidsstelling 't was nacht en zien doe je dan biet veul. van den Penningmeester is eigenlijk het jn eene zien ik op de golleve, net dat de punt, waarvoor deze vergadering móest worden uitgeschreven. De vorige maal was dit vergeten en reglementair moet hierover door de vergadering worden be slist. Goedgekeurd wordt (sen zekerheid stelling van 4000.welke kan gesteld worden door borgstelling van 1 of 2 per- maan achter een wolk vandaan komt, een witte vlek, en ik hoor skreeuwen op zijn Duitsch. Nou ik stuur in die richting, zie ik een manspersoon, die uitgeput leit te zwemmen. Ilc neem een pikhaak, hij grijpt dlie vast en toen trek ik 'm bii zijn witte kleeren on boord.... en daar valt ie van zich zeivers. Met veel spul en moeite sonen. De vergadering vereenigt zich met het krijg ik hem bii en ik stop m m de kooi- voorstel, waarmede de agenda is afge- j Den volgenden dag begon ie weer op te handeld en de vergadering gesloten kalefateren en ze" ik: hoe ken je nou ok wordt. DE TENTOONSTELLING. Anton Pieck en de Noorder Kunstkring. as je schipbreuk heit een wit jassie an trekken? Ik heb nog nooit gehoord, datte ze iemand van schipbreuk heelemaal in het wit gekleed hadde gevon.de; vriendelijks, iets kinderlijks blij op oude gezicht. Je lacht te minste. Post, zeg ik. Watte geeft 't of je ontevreje binne? Ik heb weke, dat ik gien twee guldens ver- dlenemaar als de minse me niet graag hellepe, dan motte ze 't late. Alle goeie gaven en dinge motte toch van de Heere kommen en as die de minse d'r hart be weegt, dat ze geve motte, dan gebeurt 't. Alle goeie gaven zijn van Hem! As ik maar een goeie handel hewwe van dikke scholle en minse die koope wille, dan bin ik tevreje en ok, as ik maar van de gemeente, van 't armbestuur een lichter karre kreeg. Ik mot altijd in de buitenlucht leve. Dan is 't, as 't regent, op de straate ok niet alles! Dan wor je als ouwe man, hee lemaal pluif-lek en hufterig. 't Beste was, as ik van die ventkarre af kon komme! Hij is zoo'n zware karre en ik bin al zoo oud en niet sterk meer, hij leit zoo zwaar op de hand. En ik mot er toch mee blijven loo- pen-, tot ik de visoh kwijt bin. Ik most er toch ok eigeliik uit hebbe kenne scheie, want d'r staat toch ook in de pesalme, die door jouw eigen voorvader, Koning David gemaakt zijn: De jaren van ons leven zijn zeuventig of zoo wij sterk zijn, tachentig, alles zorg en verdriet! Tachentig, zoo we arg, heel arg sterk zijn en ik binne vèr j aohtenzeuventig.zorg en verdriet ge-1 haden nounog met de karre de zware vischkarre en ze wille me niet i hellepe an een lichtere karre bi' 't Arm-1 bestuur. As je pas van de afslag komt, is je karre volik heb altijd goeie visch, lekkere visch! Ik weet gainv wat goed is. Ik heb altijd gevare, zelf gevange en dan gonge we de scholle lubbe en op de trawler gonge we ze stribbe. Ik heb we! deres bijt- Visch is een riskant artikel.... ik mot me beene moei loope om los te k-omme, want; as die visch dood is, maak je gien prijs, Paling is niet zoo riskant, die kan je zeuve jaar levendig houwe, as je hun veils.-maar vochtig houwe. Van alles, van allèsd heb ik in mijn karre gehad. Maar nou geve de mensche geen geld meer voor visch.en toch mot ik leven. Ik bin nou een ouwe man. 't Leve op deze wereld is niet veul. As visscherman maak ie heel wat mee, mot je veul dat je lief is, afstaan au dg golleve.... Mijn oudste jongen heb Hij kan de heele morrëye loopen, en als ie an zijn cente toekomt, mag-ie blij zijn. ik verloren(een pijnlijke trek komt op 't oude gezicht. Hij hield blijkbaar veel van zijn jongen)Peinzend kijkt hij voor'zich uit., een oogenblik zwijgt hij., eau zegt hij eentonig: 3 broers heb ik ook in de zee 'verlorenIk voer zeivers met de H.D. 180. Kijk daar hei je 't pertret teugen dien wand. Ik zie tegen het behang een teekening, er boven H.D. 180, er onder: Stuur gij, o God. dit scheepje recht. En maak den schipper tot Uw knecht, In voor- en tegenspoeden stil En onderworpen aan Uw wil. Een mooie verse, zegt Post, een mooie verse. Dat verse en de bijbel die gevert me kracht. Op de scheurkalender- blaaajès staan ook wel mooie dingen ge- ïiaaie gevange en ok zeewolf. Een dubbelde drukt, maar ik pluk de scheurkaiender- rii taiide zit in de bek van die bijtvissche. blaajes niet af.... ik bin veuls te traag As je daar een beet van kreeg, gonge je;0"! Scheurkalenderblaadjes af te plukken. Ik"heb geen schipbreuk geleje, zeit ie, j vingers d'r af man! D't binne hiel gevaar- Maar voor de bijbel ben ik niet traag, die maar ik was kok op een Duitsche boot en j ijjke krenge van visch bii. Daar hei je 'eze 'ik- net loop ik met een groote taart voor de Peerog as je daar een steek van krege. ken In aansluiting met het vorige berichtpassagiers over 't dek, maakt die boot een j je gerust je testamente wel make, man dient wel gewezen te worden op het voor-slingering, vliegt me die taart uit me tl- pa,, „«tan. „n wipri™*» recht dat Den Helder en de Noorder handen, vliegt die in zee, slaan ik tegen Kunstkring als gastheer geniet, met het de leuning van het nek op een open plek feit, dat Anton Pieck voor het eerst zoo en laveer ik in de golven met me witte volledig en zoo overzichtelijk zijn werk koksbuis. De taart, zonk en ik an zwem- zal exposeeren. Iedereen heeft wel ken- men achter die boot an, maai d.e diee heel nis gemaakt met de schoonheid van zijn wat knoopen in t uur an an boord ze heelemaal geen eig, dat d-e kok overstag geslagen wasDe passagiers missen omm-ers eerder hun taart dan den kok. Den heelen nacht heb ik deur gezwommen en ik was zeker verzopen, as jü me niet ge red had, dat zei die kok. Nou toen heb ik 'm drie dagen an boord hij me gehouwen en heb ik ok drie dage bii me gelogeerd., nog v aak heb ie me geschreven later. Pas in 't Engelsche Kanaal hebbe ze op die werk. In „Ons Eigen Tijdschrift dat toch in zoo veler handen komt, is Anton Pieck geen vreemde; zeer veel boeken zijn door zijn hand verlucht... en hoe- Maar ook veel schilderwerk, waarin lu.i vat minder hekend is, zal een bijzondere aantrekkingskracht uitoefenen op het Heldersche publiek, dat de volgende week steeds de groote zool van 3lusis zal vullen. me lik heb eres een man gekenne op Wieringe, nou en cie krege een steek van een Pee rog an boord. Voor ie an de wal was, gong ie dood an 't vergift van die steek. Ik mot geen rog. Post, zeg ik, das me te gevaarlijk. Gewone rogge binne niet gevaarlijk, zegt Post deskundig. Een gewone rog is een vreemd beest, heel anders as een mins. As je nou een mins heelemaal ville. en *m zijn vleesch van ze ribbe hale, is ie dood as een pier, dan klopt zün hart niet meer iene slag.... en as je een rog ville en dood make, en je haait zijn harte nut zijn In voor- en tegenspoed stil En onderworpen aan Uw wil. zijn, o Burgerlijk Armbestuur, nien- schëït, die hun armoede stil en onderwor pen dragen, maar dat ontheft u niet van den plicht, neen, het legt u juist een plicht oo hen te helpen, die door tegenspoed stil en neergeslagen werdenik weet, dat gü dit ook wel doen wilt. t Is weer in orde tusschen juffrouw i nderwood en mij. Ze was kwaad wegge- oopen, zooals ti weet, wegens die gekookte kreeft van Hitier. Maar als je maar weet lioe met vrouwen om te gaan, komt alles weer in orde. Ik heb haar eens over haar toetsen gestreken, heb haar een nieuw lint gegevennou, toen begon ze weer te glimlachen. Geen enkele vrouw houdt een kwaad^ gezicht bij een nieuw rokje. „Ja zei ze, „meneer de krantenschrij ver, op u kun je nu eenvoudig niet boos blijven!" „Dat hebben ze wel eens meer gezegd juffrouw Underwood", was mijn antwoord! 1 „maar desalniettemin heb ik het dikwijls zwaar moeten verantwoorden". „Hoe zoo?" zei juffrouw Uhderwood. „In ingezonden stukken en anderszTs juffrouw Underwood!" „Nou ja, maar ze bleven toch niet hoos?" „Moet u niet zeggïn, juffrouw Under wood. A propos, ik heb u verteld van Mar iene Dietrich in d'r mannenpak je, niet waar?" Ja". „Weet u hoe 't in Parijs met die stum- perd afgeloopen is?" „Neen, vertelt u eens". „Daar is in Parijs een politie-chef".... „Die heb je op andere plaatsen ook". „Nou ja, maar dit is een bizonder kwade meneer. En hü lieeft tegen Marleentje ge zegd, dat zü niet meer in haar mannen- pakje mag rondloopen, omdat ze daardoor te veel de aandacht trekt". „Maar daar was liet haar toch om te doen?" „Ja, maar het is onbehoorlijke aandacht, zegt de politiechef. Als ze dat pakje niet uittrok, en ze hield dien blauwen bril op, liep ze kans te worden gearresteerd". „Dat is niet voor de poes. En wat heeft ze gedaan?" „Eieren voor haar geld gekozen, juf frouw Underwood en een rokje aange trokken". „Wat moppig!" „Ja, juffrouw Underwood, je kan er een blijspel over schrijven. En hebt u gelezen van de 50.000ste inwoner van Heerlen?" „Neen. Wat is daar mee?" „Niemendal, alleen is hij, want het is een jongen, geboren". „Waarom vertelt u het dan, als het an ders niet is?" „Luister. De gelukkige vader werd bij den burgemeester geroepen. Zijn zoon krijgt-, bij zijn andere namen, nog die van den beschermheilige der stad, bovendien een spaarbankboekje met 100 en een lijst van cadeaux, door verschillende in woners van Heerlen geSbhonken". „Sapperloot! Dat is n-og eens een zoon om trotsch op te zijn!" „Toen liii gedoopt werd u weet, dat gebeurt bij de katholieken direct na de geboorte gebeurde dat in een koets met vier paarden." „Alsjeblieft!" „Ja, dat is anders dan dat goudvischje van die juffrouw op Texel." „Wat is daar dan mee?" „Die juffrouw had een goudvischje, maar dat beestje kreeg, in plaats van eten, alleen maar schoon water eiken dag."- „Kreeg dat diertje geen voedsel?" „Neen, juffrouw Underwood. Die Texel- sche juffrouw redeneerde namelijk als volgt: als ik het eiken dag voer moet geven,, kost me dat minstens een paar centen. Voor een dubbeltje heb ik een nieuw vischje, dus kan ik ze voordeeliger dood laten hongeren." „Wat griezelig!" „Het is efficiency in de huisdieren, juf frouw Underwood. En het is beslist eco nomisch, gelooft u mij!" „Maar je bent toch geen goudvisch om dood te hongeren, zou ik zeggen!" „Weet ik niet, juffrouw Underwood! Het vraagstuk waarom je goudvisch bent geworden en niet bijvoorbeeld Mahatma Gandhi is een philosophisch vraagstuk van de eerste orde. En die gebruikte ook alleen maar schoon water, zoolang hij vastte." i „Maar dat is nu weer afgeloopen, zeg gen de kranten. En hij heeft nog een week of drie noodig om weer op streek te komen." ,,'t Leven is toch ingewikkeld, juf frouw Underwood. Omdat Gandhi nu drie weken lang niet gegeten heeft, mag hij de eerste drie weken ook haast niet eten, want als hij dan zou eten, zou hij ervan doodgaan.". „Dat is weer anders dan die Duitsche jongen!" „Wat is daar dan mee?" „Die wilde het ook probeeren. Twee dagen lang heeft hü gevast, de derde dag werd hij ziek als een hond en moest hals over kop naar het ziekenhuis!" „Je zal aan het vasten moeten wennen, net als aan nieuwe haring. Een best eten, juffrouw Underwood, maar niet iedereen kan het verdragen. Maar in ieder geval zijn die mahatma's als Gandhi zeldzamer dan de goudvischjes, die je voor een i dubbeltje vervangen kunt en ze zullen er ook wel wat zuiniger op zyn, denk ik!" Buitenlandsch Overzicht Feuilleton Radio-programma Hevige brand op de veiling te s-Gravenzande. Schade van 35 èt 40 mille De geregelde verbinding per luchtschip van Europa op Ztiid- Amerika. Het plan nog niet op gegeven Woensdagavond zal in beide Ka mers de regeeringsverklaring wor den afgelegd In het Staatsblad is afgekondigd de wijziging van het rijksambte narenreglement De wapenstilstand tusschen China en Japan zal slechts twee weken duren De Indische mail komt Woens dagmorgen in ons land De prijs van de 100.000 in de Staatsloterij is gevallen op nr 4238 De bekende Duitsche vliegster Mar ga v. Etzdorf heeft Zondag zelfmoord gepleegd Bij Gennep heeft Zaterdagavond een smokkelauto een kommies doodgereden Groote brand te Uden. Een schade van ruim 100.000 gulden. Salarisverlaging voor ambtenaren van Gemeente- en Provincie, door de nieuwe regeering in overwe ging genomen Het vasten van Gandhi is Zondag afgeloopen De nationaal-socialisten hebben bij de verkiezingen te Dantzig een volstrekte meerderheid behaald Een boot op het Michigan-meer vergaan. De opvarenden gered Marktberichten Marineberichten Sportnieuws Pa9 1, 1 2 if 2 2 3 6 §am wc hen -30, 31 Mei en 1 Juni. Demonstraties Levers Zeep Mij. Musls Sacrum, van 1010 uur nam. Woensdag 31 Mei. Operette-uitvoering Muziekschool Toon de Hoogh, Casino 7 uitr. Lóuwe Post, die op 78-jarigen leeftijd een zieke znon van 54 jaar moet oppassen roggelijf. dan blüft dat harte r.og deur- J en een heele zwnre karre moet douwe, moet leven, nog heelemaal deurtikken doet dat j geholpen, dat is mensChenplicht. harte van die regge. I (Wordt vervolgd). Zitting van 29 Mei. Al te zwaar geschokt. De 45-jarige heer B. J., werkman te Den Helder was op 8 Mei bij verstek opgefrischt met 1 maand envelopjesplak- ken, wegens hevige wederspannigheid, gepleegd op 13 Februari te Den Helder, toen hy ter zake openbare alcoholabnor maliteit, door de politie was opgepikt. Hy kwam van dit hem weinig welsma kende vonnis in verzet en vertelde nu dat liy uit vreugde over de geboorte van zyn 1 derde kleinkind door het gebruik van 4, propjes in al te snel tempo, in de lorum! was geraakt. De polierechter vond het geen stichtend voorbeeld dat deze vader van 8 kinderen aan zyn gezin gaf. De officier wilde van geen wyken weten en handhaafde zyn eisch. Verdediger van Wynne, want ook deze weelde had ver oordeelde zich thans gepermitteerd, pleitte in een vergoeilijkend speechje clementie in den vorm van een geldboete of voorw. veroordeeling. Uitspraak: f 25 boete of 25 dagen en 1 maand ged. voorw. met 2 jaar proeftijd. Aldus werd de kas In j de belangen van den opposant gelijkelijk gediend. 1 In verband met de vele aanvragen voor de goedkoope bootreizen Den Helder— Amsterdam en omgekeerd, heeft de directie besloten een boot te laten varen op Zaterdag vóór Pinkster en Dinsdag na Pinkster. Voor dienstregeling en tarieven verwijzen wy naar de advertentie in dit blad. 1 1 Etwas angeheiterte ruitentikker in actie. Een 32-jarige visscher te Den Helder, had op 15 Maart huiselyke tramelant ge had, er 'n stevig hassebasje op in gezet, was daardoor in een zóó opgewonden stemming geraakt, dat hij in een op den Dykweg staand perceel, met behulp van een leege vuilnis-emmer en 'n rijwiel twee spiegelruiten veinielde. De in; n, thans ter zake dezer onzinnige vernie ling terecht staande, erkende volmondig schuld. De schade ten bedrage van f 30 was door hem vergoed. Eisch tegen dezen, reeds 6 maal terzake diverse delicten veroordeelden verdachte, f 40 boete of 40 dagen. Vonnis uitgesteld tot 11 Sep tember, ten einde een eventueele voorw. straf te overwegen. De heer Wiggers zal rapport uitbrengen. Een Zijper Paardenbeul. Mislukte Tom Mix imitatie. Een 29-jarig veehouder uit Burgerbrng, Pieter Klaas Fr., had rekenschap te gevt n wegens het ergerlijk afbeulen van een hem toebehoorend paard, op welks rug hy had plaats genomen en dat hy op 24 Maart door het dorp liet rondrennen tot het de tong uit den bek hing en bij wyze van aanmoediging het als razend hollende dier af te ranselen met een brok lat of ander ongeschikt stuk hout, waar van de politierechter nu de manenhaicn nog afhaalde. Volgens verdachte was dat de eenig mogelijke methode om een k« p- pig paard manieren te leeren. De offic.er requireerde tegen dezen boer, die liet paard blykbaar misbruikte om zyn woei e te koelen, f 30 boete of 30 dagen. Von is overeenkomstig eisch. Hy nam genoeg- n en tikte subiet af. Wy geven door gevorderd seizoen. By aankoop van een nieuw toestel geven v ij TECHNISCHE BUREAU'S

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 5