"""Abdijsiroop ANTOINE ONDER HET LICHT n Lange Jaap derde blad heldersche courant van zaterdag 3 juni 1933. zóó benauwd i Stadsnieuws. 1 persoons Ledikant J. Dunselman had ik het dat ik akelig droomde ..foor de Borst" met spiraal f 3,@5 Keizerstraat 24 II DOOR WEL DLAWNURG Stortocht voor sportbeoefenaars PRE Dl K BEURTEN INVITATIE Op- en ondergang van Zon- en Maan «n tijd "an hoogwater (Texel). Zomertijd. Maan juni op: ond.: z 4 lfi.37 2.12 5 18.08 2.26 6 19.44 2.46 7 21.16 3.15 8 22.32 3.59 9 23.26 5.05 10 24.02 6.29 M D W D V Z Zon^ op: ond: 4.42 21.12 4.42 21.12 4.41 21.13 4.41 21.14 4.40 21.15 4.40 21.16 4.39 21.17 10.14 10.35 10.59 11.21 Lich: op voor allo voertuigen: Zaterdag 3 Juni 21.41 Zondag 4 21.42 Maandag 5 21.42 DE TEMPERATUUR VAN HET ZEEWATER. Overzicht van de temperatuur van het zeewater, des morgens gemeten in het Marsdiep. Opgave verstrekt door de Hel- 'ersche Zwemvereeniging. Donderdag 1 Juni 16° Celsius. Vrijdag 2 Juni idem Zaterdag 3 Juni 15° Celsius. Bij het laatst gehouden examen slaagden te 's Gravenhage voor het Machinistendiploma B., deHeeren, W. F. Minneboo en A. Mooy. Voor het diploma machine-schrijven slaagde aan het Instituut Mercurius Henk Kuiper, alhier. Bij het gehouden eindexamen van de Bissch. Kweekschool te Beverwijk, slaag de de heer Th. A. C. Jacobs, alhier, voor de acte L.O. EEN JUBILARIS. Op 11 Juni a.s. is bet 50 jaar geleden dat de heer J. van Westenbrugge, gep. opper-stuurman der Kon. Marine, thans werkzaam aan de afdeeling „Hydrogra- phie" van het Dep. van Defensie te 's-Gravenhage, in 's lands dienst kwam. EEN^GEDENKTEEKEN VOOR „TABBIE". -oen indertijd „Tabbie" begraven is, hebben vele zijner vrienden liet betreurd, dat op zijn graf niet een gedenkteeken kon worden aangebracht, dat de herinne ring aan zijn vele reddingen levendig hield. Deze vrienden hebben evenwel niet stilgezeten, en het bestuur van „Moed, Volharding, Zelfopoffering" is er nu in geslaagd de benoodigde gelden bijeen te brengen, zoodat eerlang Tabbie's graf van een passend gedenkteeken zal worden voorzien. EXPOSITIE „NOORDER KUNSTKRING". Men verzoekt ons te willen mededeelen, dat in de circulaire tot bijwoning van de opening van bovengenoemde expositie abusievelijk is vermeld dat deze zal plaats vinden op Maandag 6 Juni. Dit moet ech ter zijn Dinsdag 6 Juni te 8 uur. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Pinkster- Maandag 's morgens 8 uur is alleen ge opend de apotheek der firma Smeets Snel, Weststraat. Op Pinkster-Maandag is alleen ge opend de apotheek van A. P. Hoolmans, Spoorstraat. Van Dinsdag 6 Juni tot Maandag 12 Juni wordt avond- en Zondagdienst waargenomen door W. H. Kingma, Ka- naalweg. OPENING VAN HET BADSEIZOEN. Blijkens een advertentie in dit num mer opent de N.V. Zeebad Huisduinen heden het badseizoen 1933. Zooals gebruikelijk heeft alles ook voor dit seizoen een grondige herziening on dergaan, zoodat van de badkoetsjes, stoe len en tenten, naar wordt verwacht, ruim gebruik zal worden gemaakt. Veel gasten van buiten zijn ingeschre ven, blijkbaar staat Huisduinen een flink bezoek te wachten. In het Badpaviljoen zullen er tijdens de Pinksterdagen aardige attracties zijn. Het Hotel-Pensioen, dat reeds in ge bruik is, zal zoodra daartoe gelegenheid bestaat, voor belangstellenden ter bezich tiging worden gesteld. Laten we hopen op een paar zomersche Pinksterdagen, daar zal Den Helder en omgeving wel bij varen. DE TOCHT ALKMAAR—LEEUWARDEN. De Commissie van voorbereiding voor den tocht Alkmaar—Leeuwarden heeft in verband met een wijziging der route, waarvan een vermeerdering van het aan tal deelnemers is te verwachten, besloten den tocht op 6 Juni a.s. tot nadere aan kondiging uit te stellen. UITSTAPJE DAMESAFDEELING KON. NED. BOND VAN OUD-ONDEROFFICIEREN. Men schrijft ons: Woensdag 31 Mei maakten de dames van bovengenoemden Bond een uitstapje naar Rotterdam. Naar aanleiding van de demonstratie van de Blue-Band in het voorjaar in Casino gehouden, werd het plan geopperd deze fabriek eens te gaan bezichtigen. Om pl.m. 7 uur vertrokken 28 dames in len reiswagen van Moorman vanaf het Kegelhuis over Haarlem en Den Haag naar Rotterdam waar wij pl.m. 11.45 aan kwamen. V ij werden door de directie ontvangen en werd ons eerst koffie met gebak ge presenteerd, waarna w« ons in clubjes van 8 verdeelden en deze onder leiding van een der heeren van de directie wer den rondgeleid, die ons op duidelijke wijze vertelde hoe deze boter bereid woidt. De fabriek was in volle werking, dus alles was heel duidelijk. Theorie en practijk gingen samen. Wij stonden er gewoon versteld van en hadden nooit kunnen denken dat aan boter, vóór zjj op tafel of in de keuken komt, zooveel werk was. Na het bezichtigen van de fabriek en na ons w at verfrischt te. hebben, werd ons door de directie een lunch aangeboden in een der zalen van de fabriek, waar de dames alle eer aan deden. Nadat door de voorzitster de directie de dank was overgebracht van alle dames en zij den directeur een klein souvenir had aangeboden, wat door hem met dank werd aanvaard, werd de terugreis aanvaard. Langs de mooie wegen werd gereden naar het Kopje van Bloemendaal waar wat werd verpoosd en daarna werd de reis huiswaarts voortgezet, waar te pl.m. 11 uur het eindpunt, het Kegelhuis, werd be reikt. Wij willen hierbij tevens andere ver eenigingen, welke plannen hebben ook zulke uitstapjes te maken gerust aanbe velen deze fabriek eens te gaan bezichti gen, het loont heusch de reis. KANO OPGEPIKT. Gisterenochtend deelde de kapitein van het lichtschip Tersehellingerbank radio- telefonisch aan de kustwacht te Huisdui nen mede, dat hy een onbemande kano had opgepikt. De kano is rood geschilderd en is aan bakboord beschadigd, terwijl aan stuur boord de naam „Belonje" voorkomt. TWEE BURGERBEAMBTEN VAN DEN BOND VAN KORPORAALS ONTSLAGEN. De heeren Groothof en Van der Mast. Wij lezen in het „Algemeen Marine- Weekblad" van Donderdag 1 Juni j.1., dat in de op 26 Mei gehouden gecombineerde hoofebestuursvergadering van den Bond van Korporaals der K. M. en den Bond v. M. M. P. in behandeling is gekomen een door den Bond van Korporaals der Kon Marine verzonden schrijven d.d. 19 Mei 1933, gericht aan den Vlootvoogd als ant woord op een brief van 4 Mei 1933, hou dende mededeelingen betreffende de ver zorging van het A.MW. en het ontslag van te burger-beamb-en Van der Mast en Groothof, die blijkens den inhoud van het schriiven van den Vlootvoogd in het ver leden een zoodanigeiT invloed op de rich ting der bondsactie hebben gehad, dat het voor hen uitgesloten moet worden geacht, dat zii in de toekomst vergunning zouden verkrijgen om bij een militaire belangen vereniging werkzaam te mogen zijn. Bepaald werd, dat Van der Mast per 1 Juni 1933 met verlof en per 1 Juli met ontslag gaat en dat Groothof eveneens per 1 Juli 1933 met ontslag wordt gezonden Waar een en ander onder abnormale om standigheden moest geschieden, werd een regeling getroffen, waarbü aan Van der Mast 3 en aan Groothof 6 maanden salaris werd toegekend, bij resp. 4 en 13 jaren dienst bij den Bond. De financieele toestand van den Bond van M.M.P. zorgwek kend. Voorts werd stil gestaan by den finan cieele» toestand waarin de Bond voor M. M. P. verkeert als gevolg van diverse maatregelen, welke cp last van hoogerhaud zijn genomen, speciaal voor wat betreft de txploitatie van het Bondsgebouw. Deze exploitatie, welke al'-cii mogelijk is wan neer elk onderdeel van het gebouw ten voile productief wordt gemaakt, is in 'er- band met de geronnn maatregelen zorg wekkend. JEUGDDIENST LUTHERSCHE KERK. Bondsvergadering van den Ned. Luth. Meisjesbond. Op den 2den Pinksterdag, Maandag 5 Juni, wordt in de Lutersche kerk (Wee- zenstraat leen Lithurgische Jeugddienst gehouden, waarin Ds. P. H. Borgers hoopt te spreken over het onderwerp»Naar God gekeerde harten». De dienst zal worden opgeluisterd door orgel- en vioolspel van Aafje Kamp en Dick Abbenes.De toegang is vooriedereen vrij. Het aanvangsuur is gesteld op half tien, in verband met het feit, dat deze dienst zal worden bijgewoond door de leden van den Ned. Luth. Meisjesbond, die aanwezig zijn op de Bondsvergadering van dezen Bond, welke gedurende de Pinksterdagen hier in Den Helder plaats heeft. Na afloop van den dienst gaan deze jonge meisjes tot besluit van hun feestelijk samenzijn den dag in de duinen door brengen, waar Ds. W. J. Manger, Luth. predikant te Tiel, een referaat zal houden over het onderwerp: «Vrijzinnig- of Orthodox-Lutliersch Allts heb ik geprobeerd omdat ik zoo benauwd werd, dat ik zelfs mijn bezig heden niet meer kon verrichten. Ik was kortademig en leed daarbij aan zware hoofdpijnen. Mijn man raadde mij aan Abdijsiroop te koopen. Taaie slijm kwam bij het gebruik los. waardoor de adem haling gemakkelijker werd. Ik heb de be handeling een tijdje voortgezet en kan verklaren met de Abdijsiroop een geheel ander mensch te zijn geworden." (Origineel ter inzage) J. v. K. te M. BijHoest - Griep Bronchitis - Asthma Alom verkrijgbaar. Thans Fl. 1Fl. 1.50, Fl. 2.75 Gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons per doos 35 ct., per dubbele doos 60 ct. ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop» AUTEURSRECHT VOORBEHOUDEN HOOFDSTUK XIII. Waarin de Gorrel in duikerspak op (fen zeebodem wandelt en daar zonderlinge avonturen beleeft. Navend, oome Wullem, zeg ik tegen de Gorrel, als ik zijn kasteel binnentreed. Stal je nou maar in, met je oome Wullem, zegt lui met schorre stem, as jij begint te Wulme, weet ik al hoe laat 't is, dan hei je wat in 't snotjeanders hen je ook zoo oomewulmachtig niet.... dan zeg je gewoon GorrelHou me asjeblieft niet op, want ik mot houtjes hakke voor de brandVleje week hei je me ok een lilljjke kool gestoofdhei je zoo met ons zitte leutere, dat we de heele snert op 't vuur vergete hebbe 't.i roere. Toen je weg was, zeg ik teuge t!-e Kromme: Wat ruikt liet hier angebrard, as me ouwe neusgate van me voorgevel me niet in den steek laten, geloof ik, dat het uit de s-nertpan komt.... en as de Gorrel wat in 't snotje heit, dan is 't zoo, man, de heele zaak was angebrand. 't Fornuis brandde ok puur he, die gejutte ballekies geven bestig hitte, veul beter as die je zoo bij den brandstofhandelaar koopt. Gejut hout das goje, man! Nooit getrouwd geweest, Gorrel, zeg ik., ik heb je tenminste nooit over vrouw en kinderen hoeren praten. Kinderen, man. ik heb hoopies kin- doren gehad, maar weet je wat 't rare was, al me k-indere zijn zonder hart gehore en toen ze zoo zonder hart gehore wasse, hebbe ze meteen weer de kraaiemarsch geblaze Wat bedoel je daarmee, oome Wul lem, zeg ik, je spreekt zoo raadselachtig, je lijk wel 't orakel van Delphi, zoo ge heimzinnig als je praat. Wat zei je nou? Een voortakel van de „Belle Fie"Zoo'n takel heb ik nog nooit van een schuit, die de „Bellevie" heette gejuten as d'r wat te jutten was van wrakke uit zee, dan was ik d'r bij, as een krab bij 'n dooie haring, maar van de „Believie", die schuit, heb ik nooit gehoordmaar wacht effe, anders gane me bruine boone ok naar de baaie.dan heb ik aans weer angebrande bruine boone soepEffen roere! De Gorrel loopt naar het fornuis, licht de deksel van de pan en begint met een houten pollepel, de bruine brei te bewer ken. Mei zijn oude zeemanskop, zijn touw- kleurige sik, staat hij daar, als een fakir bij het fornuis boven de pruttelende soep. As ik hier die brij hoor pruttelen, dan denk ik in eene, hoe ik, met de „Ha- row", een avontuur beleefd heb en prut telen heb gehoord, een pruttele! De „Harrow", oome Wullem, wat heb die nou in eene met pruttelende bruine boonen te maken, zeg ik. Een bruine boon is een boon en de „Harrow" is een schip. Hei je 'm nou, of krijg je 'm nou? Zie je die luchtbellen, boven op de bruine boonenbrij, zegt de Gorrel, die wonder boven wonder in eens spraakzaam werd. Zie jij die luchtblazen? Dat zijne blazen vol luchthoor je, dat ze geluid geven, puffe net as een lokemetief, puf.. puf., pr.. prdat ze reuze pruttele! Nou as je nou in een kamer sting, waarin millioen potte bruine boone en snert stonge te pruttele, dan hoorde je nog het gepruttel niet, dat ik, op de bojem van de zee, bii de „Harrow" gehoord heb Op den bodem van de zeeHeb jij onder water, op den bodem van de zee ge- loopen, zeg ik ongeloovig. Geloope, man, geloope. ik heb d'r gekuierdof ik in de Renssteeg liep, gekuierd heb ik er, as de ouwe mannetjes in 't plantsoentje, in 't spoorbossieEn daar heb ik dat geluid gehoord, van mil- lioenen potten, borrelende bruine boonen. Die „Harrow", dat was, mot- je wete, een groote Engelsche kolenboot. Zoo ik zeg, 't was een Engelschman. Dat ding strand de in de Zu-iergronden, dat wasse altijd de lilltjke plekke he, een kerkhof van schuitey is 't daar. Afijn, zoo ik zeg, de „Harrow" zat zoo vast as een spijker. We gane d'r\ heen, en we hale d'r twalef koppe af. Met ouwe Jaap Been as schipper. Ik help de mensohe naar de wal brenge. Zegge ze, de Dieved-iepers, nou Gorreltje, zeggen ze, daar zal jii vannacht geen zwart varreke op slachte, want voör 't een paar uur ver der is, leit de „Harrow" op de zeebojem. met de bale ketoen d'rbii en dansen de krabionusse op die bale, de polleka maj- zurreka. Ik kijk zoo naar die katoenbt/öjf en ik zeg niks, maar 't ging me an liffj hart en ik denk: sjonge Gorrel, daar konne ze wel deres gelijk in hehbe.daar va)t niks voor jou te jutte. Die bale ketoen zijr veuls te zwaar, die krijg .1© d'r met dit1 stormpie niet uitIk ga naar me kooi, met de duvel in me liifzulke kostelijke bale ketoen, maar ja, ik kon maar niet in slaap komme, ik dacht al maar an die zware bale katoen, die uit dat uit el kaait' geramde schip naar de zee verhuisden Dat kon ik niet verdragen he!Zoo'n lilliike konkerent van me in 't jutte is, zee.nou ik 't niet ken binnepik'ke, pikt die 't in, denk i'k. De Hollandsche nuwezwom kersversch boven me knar en de krabbe speulden tekkieloop op de zeebojem in 't Marsdiep. Grooter Jutter as de Gorrel bestaat niet langs de heele kust, zegge ze. Ik zal de leste zijn, om het teugen te spreke, dat vind ik heelemaal niet erg, dat-te ze zegge dat ik een gehaaide jutter benIk zeg maar: beter dat de Gorrel warme botte krijgt van gejutte houtjesbeter dat de Gorrel en ze maats een zwarte, Spaansche varrekenskop in de spekpan hebben, as de bruinvissche of krabbionusse! Aoh man, jij weet niet, hoe lekker spek ia, en jii weet ook niet, wat een temptasie liet voor een jutter, as ik, is, wanneer je daar, in je kooi, ais maar wakker leit, en je der.kt er an, hoe een boot vol ketoen- iialen in gorrels slaat. Ieder oogenblik zag ik in me verbeelding hoe zoo'n baal naai de diepte gong.... en dan gong 't me an me liart.... zulke kostelijke katoen. Den volgenden dag zeg ik: Ik gaan dui ken, ik wil me katoen terug hebbe. die de zee van me gejut heeft. Dat was een hoe raatje, he! De Gorrel gaat duiken, nou dat was feest! Nou mot je niet denken, dat ik zoo maar, net as een van de club, van die zwemvereeniging op de dijk in dat witte tentje, of as een lid van „Frissche Mor gen", in dat gele tentje, ging duiken! Niks hoor, dat laat ik an die jongens en meissies over op 't vlet. As je zoo duikt, mot je een medern badpak an doen. Verheel je, ik, in een medern badpakkie! De Gorrel grinnikt zachtjes, een mooie jongen bin ik, een mooie jongen om in een medern badpakkie te duikede mensehe zouwe zich een aap schrikke asse ze me magere botte zagge. Nee, zoo'n pakkie was 't niet. Ik kreeg om me knar een stalen kap, met een groot rond gat voor me oog d'r in, en een echt duikerspak trokken ze an me bOddy. Daar stond ik op het dek van de boot. Daar was zoo'n lucht- toevoerinstellasie an boord en daaran moste me makkers draaien, dat ik niet kon stikke. Neem eerst een neutje, Gorrel, voor de koerasie, spotte de Scharredroger. Geef mijn een neutje, zeg Ik, as je voor een enkele keer deres de rejale Piet wil uit- liange, zeg ik, maar niet voor de couragie, maar as een piereverschrikkertje neem ik het, want ik gaan op den bodem van de zee pieresteke. Nou, toen sloten ze die kap, zoo ik al zee, om me hoofie en daar ging de Gorrel het trappie af de zee in Een zwaar pak man en zware looie schoene. Als je tien borrels ouwe klare op drinkt, kan je niet zoo zwaar in je hoofie weze en zoo zwaar in je beene as ik in dat duikerspak was. Pas ben ik onder water, met me boddy, of man, ik libor een geborrel, een geborrel, het was, zoo ik zei, of d'r milUoenen potten snert-1 stonden te sudderen en te borrelen en te puffe.Dat was die lucht aio ze me inblieze he. Afijn an alles wen je. cms denk ik, laat borrelen wat borrelt, ;ie mot iemand een borreltje gunnen Begin ik te kuieren over de zeebojem en waratje 't was lollig. Hollandsche nieuwe haring zwom kersversch om me kop en effe later, ja hoor, daar leit een baal ka toen.... Zie zoo, ouwe jongen, denk ik, jii leit daar bestig. Ik d'r naar toe maar nou mot je weten, dat dat kuieren op den zeebojem niet zoo gemakkelijk is, als op de steenen van den dijk. 't Is alles glibberig en je heb, zoo ik zei, looie sohoe ne an je voete. Ik denk, ziezoo, ik heb de ketoen waarvoor ik gekomme bin gevon den, en ik neem 'm netjes in beslag. Ik denk das een looste kannepee daar op de zeebojemen ik ben moei van al dat geleuter en geborrel in me kop. Ik ga dus op me gemak languit op die baal legge, net persies as dat ik thuis in me kooi leg. Daar leit dus de Gorrel, onder water, diep in de zee, op een mooie kannepee. Maar boven in me kop was aldoor nog dat ge borrel, dat deeë me maats, die stonge zich de arme uit te draaie om mijn lucht te geve. Ik denk bij me zeivers, Gorrel, weet je wat jij doet, laat ze draaie, pierewaaie, we gaan maffe tot de liane kraaie.. en., ik gaan rustg op me divan liggen en ga zoo'n beetje rondkoekeloereIk zie de zeebojem en krabbinonusse, wat plante en stukke ouwe ijzer, ik denk wat lollig lig ik hier op me kannepeetje en ik kijk.... door 't licht-groenige zeewater. In eens spring ik op. leit er vlak bii me.... of je gelooft of niet, op de zeebojem een kist. Ik denk wat zal me -nou gebeure, ik d'r naar toe, op me looie schoene, is 't een kissie man, een kissie, daarop staat: En- glish WhiskyEngiish Whisky. Ik neem een sprong op me looie schoene van de lol. Nou is alles voor mekaar. Een kannepee en een fijn onversneje neutje. Eén neutje? nee tiennee wel drie duizend onversneje neutjes hij elkaar! Verheel je op de zeebojem vind ik een heele pottewinkel.met een voorraad waar Mosch niks bii is. Nou ik neem zoo'n bijl die an me gordel hangt en ik begin te timmere man, te timmere dat die kist opeknapt. Tjonge, tjjonge, 't water liep me uit me mond toen ik in die kist keek. Dat was me een gezicht man. Daar lagge netjes op een rijtje allemaal flessche en daarop stonge etikette met twee hondjes er op. 't Eene hondje wit as een doodshemd en 't andere zwart as een schoorsteenveger. Staat er onder: Black en White. Nou, je hoeft de Gorrel niks te vertelle, van dualiteit Whisky man, van Engelsche Whisky, daar kan Schiedam niet teugen op! Ik bin voor Nederlandsch fabrikaat, maar geef mijn maar Engelsche Whisky. Ik heb Whisky gedronken in de pottenwinkelin me kasteel.... in de kajuit van een kapitein, maar ik zeg je, d'r haalt niks, niemendal bij de echte Schotsche Whisky. Nou daar stond' ik op de zeebojem voor die kist. „Gorrel", zeg ik zoo teuge me- zelvers, toen ik voor die Whisky-kist stond, „Gorreltje", zeg ik, „das nou een kedo voor jou, van die Neptunus, van die kerel, met zijn wiervork, met drie punte, van .je konkerent in 't jutte" (Wordt vervolgd). DE TOEGANG TOT HET MARINE-BONDSGEBOUW. Wij lezen in het „Alg. Marine-Week blad" het volgende bericht over den toe gang tot het Marine-Bondsgebouw: Naar aanleiding van een onderhoud, dat de voorzitter van het Hoofdbestuur van den Bond voor Minder Marine Personeel met den Commandant der Marine heeft gehad en den in aansluiting daarop ont vangen brief van genoemden Commandant, wordt langs dezen weg békend gemaakt: De toegang tot liet Marine-Bondsge- bouw is vanaf 24 Mei 1933 uitsluitend opengesteld voor: a. Militairen; b. Familieleden of kennissen van mili tairen, die met de laatsten het gebouw wenschen te bezoeken; c. De in dienst van den Bond zijnde burgers De toegang tot het Marine-Bondsge bouw is vanaf 24 Mei 1933 verboden voor: a. Burgers, die behooren tot groepen of vereenigingen ten aanzien waarvan aansluiting bij of steunverleening aan be roepsmilitairen verboden is, d. z. organi saties op commun-istischen, sociaal-demo- cratischen of fascistischen grondslag; b. Personen, die wegens ongeschikt heid uit 's Riiks dienst zün verwijderd; c. Burgers, die niet behooren tot fa milie of kennissen van militairen, dan wel zonder introductie van een militair het gebouw zouden wenschen te bezoeken. Met een controlepost in Den Helder. Met een kort woord hebben wij reeds melding gemaakt van de groote plannen, welke de Alg. Nederl. Wielrijdersbond, de Toeristenbond voor Nederland, koestert ter gelegenheid van zijn 50-jarig bestaan. Omdat het nog wat lang voor den datum was, waarop deze plannen tot uitvoering zouden komen, hebben wij de ons ver strekte gegevens, die bedoeld waren voor een artikel in ons blad, nog even aange houden. Nu ons evenwel blijkt, dat zich uit Den Helder reeds een paar deelnemers heb ben aangemeld, en dat ook „De Kam pioen", het bondsorgaan, nadere mededee- lingen zal doen, lijkt ons de tijd gekomen een en ander hiei omtrent mede te deelen. Want aangezien Den Helder tot de plaat sen behoort, waar een controlepost zal worden gevestigd, is er voor ons speciaal aanleiding hieromtrent mededeelingen te doen, afgezien nog van de belangen, die de vele sport-beoefenaars hier ter stede er bij hebben. Men meene vooral niet, dat het hier i uitsluitend rijwiel- en autosport betreft: Integendeel: de deelname staat voor el- ken vorm van sport open. Dat is juist het aardige ervan: ook de motorrijders kunnen er aan meedoen, de watersport vrienden, kortom, iedere vorm van sport. Tot de tippelaars toe, die 35 K.M. moe ten afleggen. Wij zullen thans een en ander over diczen tocht vertellen. De bedoeling ervan is, dat begrijpt men om zooveel mo gelijk deelnemers bijeen te brengen op Schiphol, waar de tocht voor alle deelne mers eindigt op Vrijdag 30 Juni, tusschen 10 en 12 uur en waar men dan een koffie maaltijd krijgt door den A.N.W.B. aan de deelnemers aangeboden. De stertocht wordt geopend daags te voren, dus Don derdag 29 Juni, des morgens zes uur: tusschen deze beide data zijn de deelne mers geheel vrij in de indeeling van hun tocht. Wie dus bijvoorbeeld op Don derdag eerst tegen den avond zich vrij kan maken, kan zijn tocht tot zoolang uit- PINKSTERDAGEN DEN HELDER Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraal) le Pinksterdag: 's Morgens 10.30 uur, Ds. F. W. J. v. d. Pooi. Solo-zang Ned. Herv. Gem. (Westerkerk, Westplein) 2e Pinksterdag: 's Morgens 10.30 u., Ds. II. A. Enklaar Geref. Iverk (Julianapark). le Pinksterdag: 's Morgens 10 uur, Ds. Tollenaar Openbare belijdenis des geloofs. 's Avonds 5.30 uur, Ds. Meynen Openbare belijdenis (les geloofs. Voorber. H. Avondmaal. 2e Pinksterdag: 's Morgens 10 uur, Ds. Meynen Kerkdienst (Chr. Mil. Tehuis, Kanaaiwegl le Pinksterdag: 's Morgens 10 uur, Ds. Meynen. 's Avonds 5.30 uur, Ds. Tollenaar 2e Pinksterdag: Geen dienst. Oud Gerei. Kerk (Hoogstraat), le Pinksterdag: 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u., de heer N. van der Kraats 2e Pinksterdag: 's Morgens 10 u., de heer N.v.d. Kraats Chr. Geref. Kerk (Steengracht), le Pinksterdag: 's Morgens lOuur en 's middags 5 uur Ds. W. F. van der Kodde, em.pred. van Delft 2e Pinksterdag: 's Morgens 10 u., Ds. W.F. v.d. Kodde Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) le Pinksterdag: 's Morgens 10.30 u., I)s. P. H. Borgers Liturgische feestgodsdienstoel'ening. Onderwerp: „Pinkster ver wondering" 2e Pinksterdag: 's Morgens 9.30 u., Ds. P. II. Borgers Liturgische Jeugddienst. Onderwerp: „Naar God gekeerde harten". Viool- en orgelspel. Donderdag 8 Juni 's Avonds 8 uur, Deutscher Verein Doopsgez. Gem. le Pinksterdag: 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Evangelisatie (Palmstraat), le Pinksterdag: 's Morgens 10 u., Ds. R. C. W. J. Hoek 2e Pinksterdag: 's Morgens 10 u., Ds. R. C.W. J. Hoek Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat; le Pinksterdag: Bijeenkomst 's avonds 8 uur. Verschillende sprekers. 2e Pinksterdag: Bijeenkomst 's avonds 8 uur. Verschillende sprekers. Leger des Hells. le Pinksterdag: 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 uur n.tn. Openlucht-Samenkomst in het Plantsoen. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78). le Pinksterdag: 's Morgens 10 uur, kerkdienst Past. Th. Moleman 's Avonds 7 uur, vesper. 2e Pinksterdag: 's Morgens 10 uur, kerkdienst Past. Th. Moleman Hersteld Apostolische Zending Gemeento Geen dienst Kerk van Jezus Christus. (Van de Heiligen der laatste dagen). Jansendwarsstraat 8. le Pinksterdag: 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. le Pinksterdag: 's Morgens 9 u., Ds. F.W. J. v.d. Poel Wm Mevrouw, een specia liste uit Parijs zal zich te Uwer'beschikking stel len voor een geheel kostelooze demon stratie van de methode ANTOINE voor ge- laatsverzorging bij MAISON GERRITS Spoorstraat 104-106 Oen Helder Telefoon 457 van 6 tot 7 Juni Wij noodigen U hierbij uit, een uur vash te stellen, waarop het 0 convenieert, onze demonstratie bij te wonen. PARIS. stellen. Ook lcan men hem onderbreken, mits men natuurlijk zorgt op den aange wezen tijd binnen te zijn (en op dezelfde plaats, waar men afbreekt een contro lepost weer vervolgt) en ook dat is de eerste voorwaarde, waar het op aan komt, het verplichte aantal km heeft afgelegd. Men kan op de volgende wijze aan den stertocht deelnemen: a. Te voet 35 km. b. Per rijwiel 100 km. c. Per rijwiel niet hulpmotor 125 km. d. Per automobiel 300 km. e. Per motorrijwiel 250 km. f. Te paard 80 km. g. Per paard en rijtuig 80 km. h. Per kano 30 km. i. Per zeilboot 30 km. j. Per roeiboot 30 km. k. Per vaartuig met hulpmotor 40 km. 1. Per motorboot 60 km. m. Per vliegtuig 617 km. n. Per trein (van een plaats in bet buitenland). Voor iederen vorm van toerisme zijn bij zondere bepalingen vastgesteld. De deelnemers moeten voorts de bonds- kleuren dragen en tegenover het Neder- landsche publiek den A.N.W.B. vertegen woordigen. Iedere deelnemer ontvangt een controlekaart. die aan de posten wor den afgestempeld. Verder heeft ieder deelnemer een kenteeken, dat zichtbaar moet worden gedragen. De aangiften voor deelname moeten uiterlijk binnen zijn ge komen op Donderdag 15 Juni aan het kantoor van den A.N.W.B., Keizersgracht 588-589, Amsterdam (of via den consul hier ter stede, den heer S. Jaring, Dijk- straat). Het inleggeld bedraagt 0.50, voor automobilisten f 1.voor den be stuurder en 0.50 voor de inzittenden. De deelnemers ontvangen na afloop een zijden lint; vereenigingen een vlag met wimpel. De stertocht is bestemd voor leden en buisgenooten van leden van den A.N.W.B.; ook niet-leden kunnen onder bepaalde voorwaarden deelnemen. Ver der worden nog bizondere onderschei-

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 9