S. A. KANNEWASSER Zn. Vreemde kapers op de kust TOBRALCO NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Buitenlandsch overzicht. miMsche Mittdenstandsbank No. 7285 DONDERDAG 8 JUNI 1933 61ste JAARGANG Het vlot nog niet met het Viermogendhedenpact. Duitschland gooit roet in t eten. Beperking van wapenfabricage en -handel. - Portugal en de fascisten - Rusland en de spoorweg in Mantsjoeriie - Hitler's ideaal. KONINGSTRAAT 7 Spaarbank Bewaarkluis in 50 dessins, Wettelijke verkorting van den arbeidstijd. FEUILLETON COURANT Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Heldersche Courant fi.50; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringen en Texel f 1.65 binnen land 2.-NederL Oost- en West-Indië per zeepost f 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20. Losse nos. 4ct.;fr.p.p.6ct. Zondagsblad resp. f 0.50 f 0..0, f 0.70,f 1Modeblad resp. 11.20, f 1.50, f 1.50, fl.70. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v h C. DE BOER Ja. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIËN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) van 1 t, m. 3 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra) Bewijsno. 4 ct. Het Vier Mogendhedenverdrag. Wij hebben reeds vernield, dat de ondertee- kening daarvan niet zoo heel vlot gaat. Om het populair uit te drukken: als het niet mankeert aan de viool, dan mankeert het aan den strijkstok. Frankrijk heeft nu eindelijk zijn gezant opdracht gegeven het verdrag te onderteekenen, maar nu is er Duitschland, die weer roet in het eten gooit. De nu aangenomen tekst was ook door Italië en Engeland goedgekeurd; het verdrag was hierdoor geheel ge plaatst binnen het kader van den Volken bond en ten aanzien van de ontwapening bood het volle bevrediging. Maar nu heeft Duitschland weer „wacht even" geroepen. De talrijke Fransche wijzigingen, in het plan van Mussolini aangebracht, hebben het oorspronkelijk karakter ontnomen aan het verdrag en Duitschland wil het zaakje nu eerst nog eens terdege onderzoeken. En nu zeggen Italië en Engeland (volgens Wolff althans), dat ook zij hun ondertee- kening uitsluitend afhankelijk hebben ge steld van die van Duitschland. Volgens dit land zouden de voor Duitschland belang rijke punten, o.a. de gelijkgerechtigdheid, onvoldoende in aanmerking zijn genomen. De algemeene commissie der ontwape ningsconferentie te Genève, is, naar de correspondent der N. Rott. Crt. meldt, thans bezig met de bespreking van twee nieuwe hoofdstukken, welke de Fransche regeering aan de conventie wil toevoe gen en die betrekking hebben op de wa penfabricage en wapenhandel en de ver mindering van de begrootingsuitgaven. Het vraagstuk betreffende de fabricage en handel werd toegelicht en verdedigd door Jouhaux. Jouhaux gaf te kennen dat de Fransche regeering bereid is van het aanvanke lijke denkbeeld tot volledige afschaffing van de particuliere wapenfabricage af te zien, indien de andere staten hiertoe niet zouden willen overgaan. Daarentegen moet Frankrijk als een essentieele voor waarde voor de vermindering van het oorlogsmateriaal beschouwen, dat dan ook een internationaal gecontroleerde vermindering van de wapenfabricage Drie van de meest op den voorgrond tredende personen van de Wereldconferentie. Litvinov, Russisch minister van Buitenlandsche Zaken. Ramsay Macdonald, Engelands minister van Buitenlandsche Zaken. Cordell Huil, minister van Buitlenandsche Zaken in Amerika. zoowel van staatswege als van particuliere fabrieken zal worden aanvaard. Men kan niet van de thans zwaar bewapende sta ten verlangen, dat zij hun bestaand oor logsmateriaal verminderen, wanneer geen regel zou gesteld worden tegen de fabri cage van nieuw oorlogsmateriaal in an dere landen. De Fransche delegatie had daarom een reeks amendementen inge diend, die beoogen, dat de ontwapenings conventie voor ieder land zal vaststellen, hoeveel oorlogsmateriaal ieder land ge durende den geldigheidsduur van de eerste ontwapeningsconventie zal mo^pn fabriceeren of te zijnen behoeve zal mo gen invoeren. De permanente ontwape ningscommissie zal door middel van een stelsel van vergunningen voor de fabri cage en den uitvoer van oorlogsmateriaal een toezicht op de naleving van deze con- tingenteering van de fabricage en den invoer van oorlogsmateriaal moeten hou den. Portugal heeft den strijd aangebonden tegen de fascistische organisaties. Volgens uit Lissabon ontvangen be richten bestaat de mogelijkheid, dat de ontbinden, daar deze beweging op het regeering de organisatie van de Portu- geesclie fascisten blauwhemden zal oogenblik definitief bij de regeering uit de gunst zou zijn geraakt. Men zegt, dat de regeering eenigszins bezorgd is over het vooruitzicht, dat de fascisten de machtigste politieke partij des lands zou den kunnen worden. De beweging heeft den laatsten tijd duizenden nieuwe aan hangers gekregen uit alle standen en haar leider, Rolao Paeto, heeft onlangs een triomftocht volbracht door de Noor delijke provinciën, welke besloten werd met een diner te Oporto, dat door 2000 zijner volgelingen werd bijgewoond en waarbjj zich tooneeltjes afspeelden, die deden herinneren aan de demonstraties der Nazi's op den avond van Hitler's be noeming tot rijkskanselier. De Portugee- sche minister, Salazar, die totdusver sym pathiek tegenover de nieuwe beweging stond, zou bezorgd zijn, dat de actie der Nationaal-Syndicalisten (aldus de naam der Portugeesehe fascisten) door de vij anden van het dictatorschap zou worden opgevat als een excuus om tegendemon- straties te houden en de revolutionnaire neigingen, die op het oogenblik sluime ren, zou aanmoedigen. Te Coimbra is het al tot een ernstige botsing gekomen tusschen de socialisten en de blauwhemden. Rusland en China. Te Moskou zijn de verklaringen gepubliceerd, welke inzake den verkoop van den Oost-Chineeschen spoorweg gewisseld zijn tusschen de re geeringen van de sowjetunie en Japan. Op 29 Mei j.1. verklaarde de Japansche gezant, Ota, dat zijn regeering het voor stel tot verkoop van den Oost-Chinee schen spoorw eg in bijzonderheden onder zocht had en dat, hoewel den laatsten tijd de oeconomische beteekenis van den Oost- Chineeschen spoorweg minder groot ge worden was, zij toch meende, dat een grondige regeling wenschelijk was, ge zien den toestand van de zaak des vredes in het Verre Oosten en in overweging genomen, dat de spoorweg gemakkelijk een punt van wrijving wordt tusschen Japan, Mantsjoekwo en de Sowjetunie. Ota gaf te kennen, dat na overleg met Mantsjoekwo gebleken was, dat dit tegen aannemelijke voorwaarden den spoor weg dacht terug te koopen. Dientengevol ge is de sowjet-regeering uitgenoodigd, zich tot de Mantsjoe-autoriteiten te wen den, waarbjj de Japansche regeering be reid is als bemiddelaarster op te treden en aan de onderhandelingen deel te nemen. Als plaats van onderhandeling is Tokio voorgesteld en Mantsjoekwo is be reid onmiddellijk met de besprekingen een aanvang te maken. Sokoljnikof, de plaatsvervangende volkscommissaris van buitenlandsche za ken, heeft op 3 dezer den Japanschen ge zant de goede ontvangst van zijn nota be richt, met de mededeeling, dat de sowjet- regeering met het Japansche voorstel ac- coord gaat en bereid is vertegenwoordi gers te benoemen voor de te Tokio te voeren onderhandelingen. Intusschen meldt Londen, dat de Rus sische regeering onderhandelt met Ita- liaansche scheepsbouwers over den bouw van vier kruisers en een groote duikboot. Inzake den „vrede" tusschen China en Japan wordt in offieieele kringen te Tokio tegengesproken, dat een geheime overeenkomst met Nanking gesloten zou zijn. Tot dusver is slechts een zuiver mi litaire overeenkomst bereikt tot staking van de vijandelijkheden en zelfs daarvan zijn de bijzonderheden nog altijd een onderwerp van bespreking, daar men nog slechts overeenstemming bereikt heeft over de groote trekken van de overeen komst. Het bericht over een geheime overeen komst was uit Moskou afkomstig. Hitler's ideaal. Een oud-hoofdredacteur van de Engelsche „Tiimes" publiceert een lang artikel, onder het opschrift: „Hitler's plan tot stichting van een super-rijk." Hij schrijft o.m.: „Hitler's actie in Oos tenrijk is slechts een deel van een groo- ter plan, dat de rijkskanselier koestert. Naar communistisch voorbeeld, zijn nazi cellen bezig met intrigues in Tsjechoslo- wakije, Turkije, België, Vlaanderen, Ne derland, de Oostzeestaten, Zwitserland, Luxemburg, Oostenrijk, Denemarken, Noorwegen en Zweden. Van Scandinavië tot de Oostenrijksche en Zwitsersche Alpen, hoopt Hitier langs vreedzamen weg zijn droom te verwezenlijken van een „derde rijk", dat het geheele Europeesche vasteland zou oveschaduwen en een mach tigen pan-Germaanschen staat in Europa zou grondvesten. Met Duitschland als opperstaat natuur lijk. Gelukkig liggen tusschen iealen en hun verwezenlijking nog wel eens lange periodes De Amerikaansche milliardair J. P. Morgan, die geen inkomstenbelasting be taalt. OOSTENRIJKS BETREKKINGEN TOT DUITSCHLAND. Twee Oostenrijksche ministers aan het woord. De ministers Schumy en Winkler heb ben Dinsdag bij een door den Landbond voor Karinthië op den Plöckenpass bij Klagenfurtih belegde bijeenkomst gespro ken over de Oostenrijksch-Duitsche be trekkingen. De eerste zeide o.m.: Na regen komt zonneschijn en ik kan slechts verklaren, dat wij met al onze krachten er naar streven de thans tusschen Oostenrijk en Duitschland bestaande spanning te ver minderen en de betrekkingen tusschen beide landen zoo spoedig mogelijk te ver beteren. Winkler. de vice-kanselier, legde, even als Schumy had gedaan, nadruk op de noodzakelijkheid, dat Oostenrijk zijn onaf hankelijkheid zal bewaren. Oostenrijk, zei- de hij, moet Duitsch, vrij en onafhankelijk blijven. Boven allen partij-strijd moet tevens het besef blijven leven, dat alle Duitschers door het lot zijn verbonden. DE AFGAANSCHE GEZANT TE BERLIJN VERMOORD. Dinsdagmiddag vroeg aan het Afgaan- sohe gezantschap te Berlijn de 33-jarige Afgaan Kamel Seyd den gezant te spre ken. Tijdens het onderhoud, dat hem werd toegestaan, trok de bezoeker plotseling een revolver en loste vijf schoten op den ge zant. De gezant. Sirdar Mohamed Assis Khan, werd naar een ziekenhuis in Moabit over gebracht, waar nog operatief werd inge grepen, doch tijdens de operatie is het slachtoffer overleden. De dader, een Afgaanseh student, werd gearresteerd. Hij heeft verklaard de daad te hebben gepleegd uit vaderlandsliefde. Hij noemt zich aanhanger van een bewe ging, welke streeft naar den val van het huidige regime in Afganistan. HET ANTI-FASCISTISCH CONGRES TE PARIJS. Maandag is te Pariis het Europeesche anti-fascistische congres geopend, dat zal onderzoeken wat de meest doeltreffende middelen kunnen zijn, om een machtig front tegen het fascisme te vormen. Onder de deelnemers bevindt zich graaf Michel Karolyi, de gewezen president van den Raad van Hongarije. Het congres besloot een delegatie naar het Duitsche gezantschap te zenden, om een protest te overhandigen tegen de ter doodveroordeling van zes Duitsche ar beiders door de rechtbanken te Altona en Chemnitz. GANDHI BUITEN GEVAAR. Uit Bombay wordt gemeld, dat. Gandhi thans, zes dagen na het beëindigen van zijn vasten van drie weken, buiten gevaar is. Zijn lichaamsgewicht neemt steeds toe. Hij leeft uitsluitend van geitemelk, gekookte tomaten, honing en vruchten. Hij kan thans weer staan en tien yards loopen. LEON NICOLE VEROORDEELD. De rechtbank te Genève heeft den socia- listisehen leider Leon Nicole veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf met af trek van zestig dagen voorarrest en tot een geldboete van honderd francs. De overige beklaagden in het proces kregen van twee tot vier maanden gevan genisstraf met aftrek der preventieve hechtenis en geldboeten van 30 tot 50 francs. DE CHINEESCHE MINISTER VAN FINANCIËN OP BEZOEK. De Chineesche minister van financiën, Soeng, brengt een kort bezoek aan Enge land. Hii zal o. a. den premier en andere leden van het kabinet ontmoeten. De Ti mes schrijft over hem, dat hij door zijn financieele kundigheden, zijn moed tegen over de groote tegenwoordige moeilijkhe den, het vertrouwen van de Chineesche zakenlieden en bankiers geniet en ook van de belangrijke buitenlandsche gemeen schappen in de Chineesche verdragsha vens. Wij hebben reeds melding gemaakt van ziin oproep aan de wereld om finantieelen steun. Daarmede zal dit bezoek wel ver band: houden. DE FRANSCHE KUNST IN DUITSCHLAND. Een vreemd bericht. Te Parijs loopt een vreemd gerucht; Duitschland zou erover denken, alle Fransche kunstwerken, die het bezit, oude en moderne, te verkoopen. In dat geval, meent CEuvre, zullen de verkoopen vermoedelijk te Londen of te Parijs (niet te Amsterdam?) plaats hebben. KANTOOR DEN HELDER kleur-eoht, - wasch-echt, S5 per el. Verkrijgbaar bij: Let op naam op den zelfkant Vraagt onze Stalen-collectie De Hooge Raad van Arbeid adviseert de regeering, niet tot een algemeene regeling over te gaan. Verschenen is het rapport van den Hoo- gen Raad. van Arbeid inzake wettelijke verkorting van den Arbeidsduur, ter be perking van de crisis-werkloosheid. Dit rapport is verschenen naar aanlei ding van het volgende voorstel van de leden A. C. de Brujjn, J. A. Schutte, Alb. v. d. Melis en A. J. Loerakker. „De raad besluite het vraagstuk van den arbeidsduur in studie te nemen en ver zoeke den voorzitter eene commissie te benoemen, welke A. den raad binnen den kortst mogelü- ken tijd zal adviseeren omtrent de vraag of het al dan niet noodig of gewenscht is, ter bespreking van de crisis-werkloosheid, tijdelijke wettelijke maatregelen te nemen, welke kunnen leiden tot verkorting van den arbeidsduur, geregeld bij de Arbeids wet 1919 en daarop gebeseerde besluiten, en eventueel daartoe strekkende voorstel len zal doen B. onder het oog zal hebben te zien de vraag of de tijd reeds gekomen is voor het nemen van wettelijke maatregelen tot defi nitieve verkorting van den arbeidstijd in welken vorm dan ook en eventueel voorstellen, welke daartoe kunnen leiden, aan den raad zal voorleggen." Punt B werd door den Hoogen Raad van Arbeid verworpen, zoodat het in te stellen onderzoek en het uit te brengen advies beperkt werd tot punt A. Voordat over eventueele overheidsmaat- Naar het Engelsch door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden.) 82) Zij kuste zijn booze voorgevoelens weg.... bracht hem zelfs naar een trap, die buiten de hall omliep en wilde hem niet alleen laten, voordat hij in zijn slaap kamer was. Toen zocht zij het personeel op. Royson merkte dadelijk op, dat de man nelijke gevangenen in paren geboeid wa ren en tevens aan de stoelen, waarop ze zaten. Gouda Almarez was op gelijke wijze met haar rechterpols aan haar stoel ge bonden. Het is ii strijd met de politiereglemen- ten om een vrouw de handboeien aan te leggen, maar deze feeks had getoond, zoo n driftkop te zijn, dat deze maatregel nood zakelijk werd geacht. Waar kwam deze troep vandaan, vroe^ hij op gedempten toon, terwijl hij den agent terzijde nam, die Sheila ge waarschuwd had 0111 geen vragen te beant woorden. -- 't Spijt me, meneer, zei de man be leefd., maar ik heb opdracht nets te doen 'i* te zeggen en alleen deze schatjes in het te houden. Een agent bracht Smithers binnen en zij hadden elkaar blijkbaar in vertrouwen genomen, terwijl zij de oprijlaan afliepen, want de agent vroeg Royson om raad. Ik zit nogal in een moeilijk parket, meneer, legde hij uit. De hoofdcommis saris wil, dat iemand hem opbelt en ver telt, wat er aan de hand is. De telefoon van het postkantoor wordt opengehouden. Zou het beter zijn, dat ik hier wacht of dat ik probeerde om inspecteur Hobbs te vinden? Ik ben de eenige onmiddellijk be schikbare persoon, die je chef een samen hangend verslag van het gebeurde kan ge ven, zei hij. Ik zal naar het dorp rij den. Bijlf jij hier, Bob, en help juffrouw Macdonald. Zeg haar, waar ik heen ben. Ik zal bij je moeder aangaan en haar ver zekeren, dat alles in orde is. Wanneer je meneer Furneaux ziet, zeg hem dan ook, waar ik ben. Ik ben in een half uur terug. Royson vond het dorp in heftige op winding. De heele bevolking was op straat. Hij moest afstappen wegens de drukte en werd door Hethcott staande gehouden. Ha, juist den man dien ik hebben moet! riep Hethcott. lk trachtte je te pakken te krijgen en reed zelfs naar de Zuidpoort, maar de agent, die daar op wacht stond, was onvermurwbaar. „Voor niemand toegang" was zijn leuze, en hij meende het ook. Royson was niet bijzonder vriendelijk gestemd tegenover den man, die hem zoo opvallend verwaarloosd had, toen het in zijn kraam te pas kwam. Ik ben werkelijk gehaast, antwoord de }jjjf ik kan onmogelijk blijven staan. Ik moet een interloeaal gesprek aan vragen. Maar, lieve deugd! protesteerde Hethcott heftig, mag ik dan niet tot het postkantoor met je meeloopen? Na wat ik vanavond doorgemaakt heb, be hoor ik toch waarachtig niet behandeld te worden als iemand, die niets te ma ken heeft met Sheila's welzijn? Royson kon zich veroorloven 0111 edel moedig te zijn. Waarom zou hij ruzie ma ken met iemand, die op zijn manier een heel geschikte kerel was, alleen omdat hij op Sheila verliefd is geworden? Goed, zei hij hardop. Loop met me mee. Ik moet den hoofdinspecteur op bellen. Als je luistert naar wat ik zeg, dan zul je alles wéten, alles wat ik weet. Maar zeg me eerst, is Sheila in veiligheid? Volkomen. Goddank! riep Hethcott. Toen ik Roberts en den anderen man dood of stervend langs den wag zag liggen, dacht ik dat ik haar nooit weer zou zien. Je wilt toch niet zeggen, dat Ro berts werkelijk dood is? Neen, neen. Ik sprak alleen over mijn eerste indrukken. Hij heeft een lee- iijke wond, maar de dokter zegt, dat een knoop van zijn uniform den kogel deed afwijken, die een rib brak, maar de lin kerlong miste. Zijn metgezel, de motor rijder, is er eigenlijk het ergste aan toe van hen beider.. Zijn heup is leelijk ver splinterd. Waar zijn zij? Beiden in Roberts huis. Ik zou je wel mee willen nemen om hen te zien, maar zij moeten tot den ochtend slapen. Zoo, zei Royson, nadat hij met d>-n hoofdcommissaris gesproken had en met de fiets in de hand de dorpsstraat op liep. Nu weet je de heele geschiedenis. Werkelijk? zei Hethcott troosteloos. Mijn hoofd doet een beetje pijn, zoo dat ik misschien wat suf ben. Maar het komt mij voor, dat je zekere dingen weg gelaten hebt, die misschien niet passen in de offieieele lezing, maar die in an dere opzichten van belang zijn. Mag ik je een zeer persoonlijke vraag stellen? Over Sheila? Ja. Wil je daar werkelijk vanavond nog over praten? In ieder geval ben jij blijkbaar op een schok voorbereid. Niet zoo somber, oude jongen. Ik hoop, dat je een andere Sheila zult vinden. Maar ik heb deze ge wonnen. Helaas hebben jij en ik niet de kans gehad ons tegenover elkaar uit te spreken. Ik dacht, dat ik de eenige vrouw in mijn, leven gevonden had, toen ik haar op dien Zondagnacht mijn huls binnendroeg. Nu weet ik het zeker, en zij weet het ook. Wel, wel. Ik moest je eigenlijk ge luk wenschen, maar ik heb een hoogst onchristelijk verlangen om je den nek 0111 te draaien. Wanneer we elkaar weer ontmoeten zal ik wel gekalmeerd zijn. En Arthur Hethcott snelde weg zonder een woord meer te zeggen. Hij was zoo wel lichamelijk als geestelijk pijnlijk ge slagen. Hii liep zelfs hun zuster voorbij vlak hij hun eigen hek, want Gladys verzamelde evenals alle menschen in het dorp, gretig al het nieuws. Zij snelde haar broeder achterna, maar kon hem niet inhalen, voordat hij in een stoel in zijn studeerkamer neergevallen was. Er was geen licht op en zij kon ter nauwernood zien, w aar hij was. Artie, riep zij verschrikt, Artie, wat is er? Ben je ziek. Je zei... Laat mij alsjeblieft alleen, Gladys, mompelde hij. Je alleen laten? Waarom? Artie, beste kerel, vertel me, wat er gebeurd is. Je deed, alsof die slag niets te beteeke- nen had, toen ik er het verband omdeed. Je had niet naar „The Homestead" moe ten fietsen. Ik dacht wel dat het ver keerd was. Aangezien zij zeer aan elkaar gehecht waren, vermande hij zich terwille van haar. Hij had een vaag vermoeden, dat zijn zuster Royson zeer tegemoetkomend be jegend zou hebben, indien hii notitie van haar had genomen, maar haar houding gedurende de laatste week duidde daar volstrekt niet op. Zelfs in haar gesprekken met Sheila had zij ternauwernood zijn naam ge noemd. Maar vrouwen hadden hun eigen methoden om situaties te behande len. Het zou jammer zijn als ook zij er onder moest lijden. Lichamelijk mankeert mij niets, zei hij. Wat mankeert er dan aan? Op het oogenblik alles. Maar die be proevingen gaan gelukkig voorbij! Artie, wil je mij niet zeggen, wat je hindert? Is het, is het iets met Sheila? De menschen zeggen.... dat zij.... on gedeerd is. Hethcott was blij, dat het gezicht van zijn zuster bijna onzichtbaar was. Het betreft inderdaad Sheila, her nam hij. En mij. Jou misschien ook. Zij is met Royson verloofd. De hemel be ware mij ervoor, dat zij mij vragen ge tuige te zijn bij hun huwelijk. Gedurende een paar seconden zweeg Gladys. Toen strompelde zij naar de deur en hij hoorde haar al tastende de trap op gaan. Hij schudde zichzelf uit zijn verdoo- ving wakker en sprong overeind. Gladys! riep hij. Gladys! Er kwam geen antwoord. De deur van haar slaapkamer werd gesloten. Toen, met een gebaar van volkomen hulpeloosheid, liet hij zich weer in zijn stoel neervallen. Op „The Homestead" trof Royson een tooneel van bedrijvigheid aan. ja, een vriendschapelijke smulpartij. Negen Span jaarden, drie met verbanden om, zaten 0111 twee tafels en dronken koffie en aten de koude vleeschspijzen, die de provisieka mer had opgeleverd. Gonda Almaraz zat afzonderlijk. Men had haar een glas wijn gegeven. Haa. bleekheid was vreeselijk om aan te zien. Zelfs haar oogen hadden hun glans ver loren. Waarschijnlijk was het een of andere gerucht van Juan Garcia's dood tot haai doorgedrongen, daar eenigen van de over levenden de indentiteit van hun dooden hadden vastgesteld. In de buurt van de gevangenen ston den andere tafels, waaromheen zich eei aantal politiemannen verzameld hadden Ook eenige van deze stoere kerels waren verbonden. (Wordt vervolgd.

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 1