Me kapers op de kust NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA ta/ ?- 7. 7Brem"d' "•„Z BuifenSandsch overzicht. amiiSE TOBRALCO S. i. MIMI I k DONDERDAG 15 JUNI 1933 61ste JAARGANG Het begin van de economische wereldconferentie. - Het penibele vraagstuk der oorlogsschulden. - De Spaansche regeeringscrisis opgelost. Ernstige gebeurtenissen in Oostenrijk. KONIJN s GELARDEERDE LEVER De moord in de Schevenrngsche Boschjes. in 50 dessins, kleur-eoht, - wssch-echt, Nu de examens naderen FE UILLETON courant Abonnement per 8 maanden bij vooruitbet.: Heldersche Courant f i 50- voor cterl. Oost- en est-Indië per zeepost f 2.10 idem per O.iO.fl Modeblad resp. f 1.20, f 1.50, f 1.50, f 1.70. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P- C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v h C. DE BOER Jh. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening Ko. 16066. AD VERTEN TIEN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) van 1 Hm. 3 regels 40 ct., elke regel meei 10 ct. bij vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en metbr. onder no. 10 ct. p. adv. extra) Bewijsno. 4ct. Het bef/in van de economische wereld- hebben, Maatregelen van de regeering. De correspondent van de Nw. Rott. Crt. te Weenen meldde Maandagavond: j De gebeurtenissen, die zich Zondag in de provincie en Maandag te Weenen af men tot een bevredigend re tT,JÜ,v.ouuarti Kumen. Het vraagstuk is "ook gespeeia neooen, newyzen, aar ue ponue- geweest; <le redevoeringen, die Maandag j daarom actueel, omdat heden (15 Juni) ke situatie zeer gespannen is. Er wordt Mi de eopening coor Koning George eneen betalingstermijn vervalt en de Ver.wordt reeds over gesproken, dat de MacDonald gehouden zijn, gaven geen en- Staten dus moeten beslissen waarmee ze bondskanselier zijn bezoek aan Londen kei lichtpunt en waren een herhaling van genoegen of geen genoegen zullen nemen. za' afbreken. Te Weenen en andere ste de in alle toonaarden gezongen klacht, dat Reuter meldt uit New-York dat het be- ('en heeft de Heinrwehr den staat van be- we er, om t eens minder parlementair uitricht als zouden de Ver. Staten gewei- 'e8 geëischt, maar voorloopig schijnt de te drukken, beroerd aan toe zijn. Dat we- j gerd hebben genoegen te nemen met een regeering daartoe nog niet te willen over- ten we nu zoo langzamerhand wel en het gaat er om, hoe komen we uit de ellende? Op welke wijze is er verbetering te bren- Britsch voorstel om in ieder geval 10 pet. »aan- te betalen van den op 15 dezer vervallen- i ^an hedenmiddag 4 um' tot vanavond den termijn door het departement van 11° UU1' heeft een ministerbespreking een aantal belang- T. het departement van 1®, gen in den chaos. Daarover is men nu aan staat wordt tegengesproken. Er was geen jP'aats gehad, waarbij het beraadslagen en verschillende gedele- i definitief voorstel gedaan. Het is echter rijke besluiten genomen zijn. Buiten- CHINA EN JAPAN. De uitvoering van den wapen stilstand. Er is voldoening, aldus wordt volgens V.D. uit Tsjingtsjou gemeld, over het feit, dat de Chineesche troepen terug zijn getrokken ten Zuiden van de lijn Loetsi- Yensjing overeenkomstig het wapenstil standsverdrag. De Japansche troepen zijn naar den Grooten Muur teruggetrokken, die de grens vormt tussc-hen Noord-China en Jehol. Een gedeelte van een afdeeling uit Tamato is reeds teruggekeerd, terwijl de hoofdgroep, welke zich thans te Tangsjan bevindt, spoedig te Tsjingtsjou wordt verwacht. DE AFSLUITDIJK. Op 1 Juli voor alle vekeer I open. Naar wij vernemen zal de afsluitdijk van het lJsselmeer op 1 Juli definitief voor alle verkeer worden opengesteld. Tot nu toe kon men slechts gebruik maken van dezen weg tegen betaling van een bijdrage, welke bestemd was voor het Crisis-Comité. Binnenland. feit te vermelden. De „Nw. Rott. Crt." maakt in haar be schouwing over de opening van de Lon- densche conferentie een vergelijking met de vlootconferentie van 1933. Het schrijft dan o. m.: De vlootconferentie van 1933 begon met verwachtingen, die tenminste gedeeltelijk niet zijn beschaamd. Men wist waar men heen stevende, Engeland en Amerika wa ren het reeds in hoofdtrekken eens. An ders is het nu te Londen. Niemand heeft een begrip waar het heengaat. Men vischt in het milieu der conferentie ijverig naar plannen, die iemand te berde zal brengen, maar gevonden heeft men blijkbaar nog niet. Zijn er delegaties die met goed ge formuleerde voorstellen komen dan heb ben zü dat nog niet aan de groote klok ge hangen. Wü hebben nooit een conferentie onder zoo algemeen scepticisme zien be ginnen. Het is een troost, dat het verloop ervan daarom slechts aangename verras singen kan brengen, zooals de conferentie van Lausanne in Juni van het vorige jaar ook heeft gedaan. Bij de heerschende stem ming ziin onaangename verrassingen ter nauwernood nog mogelijk. Apathie is voor loopig het kenmerk. Mat is de eerste rede van Ramsa.v MacDonald geweest, niet meer dan formeel de redevoeringen, die Mac Donald, Daladier en Hul) Maandagavond aan het groote regeeringsbanket in Gros- venor House hebben gehouden. Zonder de geringste emotie te wekken, zelfs bü de Amerikanen, heeft de Engelsche premier Maandag in zijn conferentierede de oplos sing van de kwestie der oorlogsschulden jtunnen eischen. Wat er verder nog in den Mop van den avond is gezegd, heeft zeker nog veel minder gevoelens ontketend. Men bepaalde zich tot hoop uit te spreken. Als in de doos van Pandora. nadat deze ge opend was en haar inhoud van euvels zich over de wereld had verspreid, is ook te Londen voorloopig alleen de hoop achter gebleven. Al weet men blijkbaar nog geen raad met de problemen, waarvan de conferentie de dglossng moet brengen, de belangstelling ervoor is in ieder geval groot genoeg. Aan het slot van zijn beschouwing zegt het blad: Regeerden nu in een aantal groote lan den werkelijke staatslieden, die verant woordelijkheid aandurfden, dan hoefde de stemming te Londen niet zoo sceptisch te aab. Dit scepticisme getuigt vooral van w&nfrouwen in eigen regeervermogen. Wie zal de kat de bel aanbinden? Het vraat/stuk der oorlopssclndden is heil nauw verwant aan het economisch raaagstuk en verschillende afgevaardig- fflyr hebben er dan ook op gewezen dat JfH vraagstuk eerst zijn oplossing moet op het laatste oogenblik in Londen een den de veiligheidsmaatregelen ver- besluit moeten worden genomen door scherpt. De zoogenaamde Duitsche solda- liet kabinet. Dit laatste bericht heet af- tenbond, een nat.-soc. organisatie, zal ont- komstig te zijn uit Amerikaansche krin- honden worden. blad gen te Londen en werd te New York mee gedeeld door de Associated Press. Nader Vondsten te Innsbruck. wordt uit New York nog gemeld, dat, men daar heden een Britsche nota ver-! Laat 111 den av0lu' heeft de politie te wachtte over de schuldenkwestie Volgens Innsbruck op straat het pistool gevonden, de Herald Tribune zou Engeland een klein waarmee de aanslag op dr. Steidle ge- gedeelte van den termijn willen aanbie- i Pleegd is. Deskundigen konden dadelijk den en dat nog slechts onder bepaalde I constateeren, dat het wapen van Duit- j voorwaarden. Deze voorwaarden zouden s°he afkomst wras. voor de. Ver. Staten onaannemelijk zijn. President Roosevelt wordt, nu het Con gres besloten heeft, nog niet definitief met reces te gaan, voorzichtiger. De New- York Times beweert, dat hij aan den mi nister van justitie zal verzoeken een om schrijving te geven van de bevoegdheden, die hij. (president) bezit op het gebied van De politie heeft voorts te Innsbruck i een werkplaats ontdekt, waar ontplofbare stoffen vervaardigd werden. Huiszoekingen. In den loop van den avond zijn in heel Oostenrijk huiszoekingen bij nationaal ulV/ "M' (prcoiucm; UCAJLl V\J IIC l ECUICU vail I 1- I 1 het sluiten van verdragen en speciaal socialisten gehouden, waarbij ongeveer _-i_ r iATin natioriQ')Lcnpi!)lict.pn nanorAhmirlP.n verdragen inzake de schuldenregeling. Inmiddels is er, zoo verklaart men aan het 1000 nationaal-socialisten aangehouden werden, waarvan 100 te Weenen. Onder departement van Staat, nog geen bericht hen bevonden zich landdag- en gemeente- - 1 raadsleden. van de debitemianden ingekomen. Men gelooft, dat in verband met het onderzoek, dat Roosevelt heeft laten in stellen naar de wettigheid van het aa^ nemen door de V. St. van gedeelten der termijnbetalingen van de schuldenaarsta- ten. de President thans maar besloten heeft, aan te nemen wat hij maar kan krijgen, zonder daardoor de rechten dei- Ver. Staten in het gedrang te brengen. Belangrijke vondsten in Weensche universiteit. de Maandagavond laat is door de politie een inval gedaan en overgegaan tot huis- j zoeking in het gebouw van de universi-j teit te Weenen, daar zij vermoeden koes-! terde, dat de nazi's daar hun geheime do- j cumenten verborgen hielden. De natio-1 naal-socialisten hadden er blijkbaar op gespeculeerd, dat het bekende zelfbe schikkingsrecht van de academie zou De regeeringcrisis in Spanje is opge- worden gerespecteerd, zoodat de politie lost. Nadat eenige formateurs wanhopige daar niet zou binnendirngen. pogingen hadden aangewend, zonder re- De inlichtingen van de politie bleken sultaat evenwel, heeft president Zamora, ju;st geweest te zijn, doch ze leverden den demissionairen premier Azana de buitendien het resultaat op, dat er een samenstelling van een niuewe regeering aantal fleschjes met petroleum en benzine opgedragen. In eenige uren had hij zich j eerden gevonden, die door de betoogers van zijn opdracht gekweten. Zelf heeft de van >s middags in hun vlucht waren weg- prenüer de portefeuille van oorlog geno- geworpen, men, terwijl Caeeros Quiroga buitenland- sche zaken beheert. De Nw. Rott. Crt. schrijft: Van de vier nieuwe mannen trekken twee de aan dacht, Vinuales, een bekend financieel deskundige, wien de portefeuille van fi nanciën is toevertrouwd en Francy Roca, die het tot dusver met landbouw verbon den ministerie van handel en nijverheid voor zijn rekening neemt. Roca is lid van de federalistische partij, die in het oude kabinet niet vertegenwoordigd was. In zooverre heeft Azana dus gevolg ge geven aan den wensch van den presi dent om de regeering een breederen grondslag te geven. Voor het overige is de samenstelling van het kabinet niet noemenswaardig gewijzjgd en blijven de partijen waarop het steunt de socialisten en links-republikeinen. NAUWE SAMENWERKING TUSSCHEN DE OSLO-STATEN Reuter meldde Dinsdag uit Londen, dat de Scandinavische staten, Nederland, Bel gië en Luxemburg reeds maatregelen ge nomen zouden hebben voor het geval de oeconomische conferentie mocht misluk ken. Reuter meende te weten, dat zij „een radicale onafhankelijke actie" zouden be ginnen, indien de groote mogendheden niet tot concrete beslissingen mochten komen. smaakt 's zomers en 's winters even fijn. PROF. SLOTEMAKER DE BRUÏNE. Treedt af als hoofdredacteur van De Nederlander. Naar „De Nederlander" mededeelt, treedt prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine naar aanleiding van ziin benoe ming tot minister van sociale zaken af als hoofd-red acteur van dit blad. Op welke wijze in de hoofdredactie wordt voorzien, zal nader worden mede gedeeld. DE WEELDEVERTERIN68- BELASTING. Het wetsontwerp ingetrokken. De minister van financiën heeft aan den voorzitter der Tweede Kamer mede gedeeld, dat hij, daartoe door de Konin gin gemachtigd, het wetsontwerp betref fende heffing eener weeldeverteringsbe- lasting intrekt. DE „ORANJETREIN". Maandagmiddag is de offieieele inge bruikneming geschied van den z.g. „Oran- jetrein", den eersten Nederlandschen ten- toonstellingstrein, bestaande uit 17 wagons. In totaal exposeeren ongeveer vijftig deelnemende firma's. De bedoeling is om gedurende drie maanden ons land te door kruisen teneinde meer bekendheid te geven aan de producten of werkzaam heden van de inzenders. Wanneer dit succes oplevert, hoopt men ook het vol gend jaar weder op reis te gaan. De trein komt Dinsdag 20 Juni te Den Helder en is te bezichtigen van 's morgens half tien tot 's avonds 10 uur. HET PROVINCIALE IN- EN VERKOOPBUREAU VOOR LAND- TUINBOUWPRODUCTEN IN NOORD-HOLLAND. EN Wordt 13 dezer opgeheven. Maandagmorgen is bij den directeur van het in- en verkoopbureau voor land en tuinbouwproducten voor de provincie Noord-Holland van Ged. Staten het be licht binnengekomen, dat het bureau met ingang van 18 dezer zal worden opgehe ven. De Commissie van Toezicht op het bureau heeft aan de vertegenwoordigers op de veilingen e.a. bericht gezonden, dat het bureau met ingang van genoemden datum zijn werkzaamheden staakt, omdat spoedig de inwerking-treding is te ver wachten van de nieuwe rijksregeling tot steun aan den tuinbouw, welke regeling insluit de overneming van de producten, die de minimumprijzen niet kunnen op brengen en de uitbetaling van deze mi nimumprijzen uit 's Rijks kas. De rechtbank heeft Dinsdag uitspraak gedaan in de zaak tegen den 26-jarigen kleermaker N. J. R., die terecht heeft ge staan terzake van w orging Van de 42-jari- ge mej. C. E. B., uit de Vleerstraat te 's-Gravenhage, gepleegd in de Seheve- ningsche Boschjes in den nacht van 8 op 9 Januari j.1. De rechtbank heeft verdachte tot 6 jaar gevangenisstraf veroordeeld. DOODGEVALLEN. Te Deventer is Maandagmiddag tijdens het afbreken van de kermisvermakelijk heden de 18-jarige F. P. L., uit Antwer pen, uit den kap van een stoomcaroussel gevallen. De jongen werd ernstig inwen dig gekneusd en is later aan zijn verwon dingen overleden. HET BERGINGSWERK VAN DE LUTINE. Naar men meldt, is de bergingstoren thans geheel gereed. In den loop van deze week wanneer de weerberichten zoo gun stig blijven als op het oogenblik, zal de toren op de Lutine worden neergelaten. VERDRONKEN. Het 4-jarige dochtertje van den vee houder Wahle te Zevenhoven, is in de nabijheid der ouderlijke woning te water geraakt en verdronken. Een zevenjarig jongetje, dat Maandag avond met-een vriendje op steiger 15 aan de De Ruyterkade te Amsterdam aan het spelen was, heeft, toen hij een doos uit het water wilde halen, zijn evenwicht ver loren en is in het Y terechtgekomen. Na korten tijd dreggen is de kleine drenke ling opgehaald. De levensgeesten bleken echter geweken te zijn. Maandagavond is het 12-jarig dochter tje van den landbouwer M., te Langeweg bij Zevenbergen, met haar rijwiel te water geraakt en evrdronken. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GËDOOD. Op den rjjksweg te Arcen (Limb.) is de 19-jarige dienstbode G. A. Dinsdagmor gen bij het oversteken van den weg door een auto aangereden. Het meisje liep daarbij zware inwendige verwondingen op en is kort daarna overleden. OPLICHTING. Te Groningen is aangehouden de assu radeur K. B. oud 37 jaar, die zich in de SS per Verkrijgbaar bij: Let op naam op den zelfkant Vraagt onze Stalen-colleclie laatste jaren zou hebben schuldig ge maakt aan oplossingen op groote schaal. Iemand te Leeuwarden zou voor ongeveer 3000.zijn benadeeld en een Gronlng- sche dame voor ongeveer 12.000. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermorgen is de 18-jarige dienstbode Ailderheide uit Krefeld, te Arcen door een auto overreden en op slag gedood. Door het krachtig remmen van den bestuurder Drost uit Venlo, die een aanrijding tracht te te voorkomen, kwam de auto, waarin I drie personen zaten, 11a de aanrijding tegen een terecht en werd ernstig beschadigd. De drie passagiers bleven on gedeeld. DE OVERVAL MET ROOF TE WATERINGEN. De Haagsc-he rechtbank heeft Dinsdag de gevangenhouding bevolen van H. Z. en W. L. H. G., die de vorige week gear resteerd zijn in verband met den overval met roof te Wateringen in den nacht van Zondag 21 op Maandag 22 Mei j.1. op den 83-jarigen Leene Chrispijn. is het van belang over te gaan W, het geregeld gebruik van KING Pepermunt. De origineele KING is bereid uit een edel natuur product en heeft daardoor op wekkende en kalmeerende eigen schappen. KING Pepermunt houdt Uw geest frisch en vormt een welkome afleiding bij Uw ingespannen werk. KING Pepermunt. Naar het Engelsch door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden.) |>i&u middag was Royson's kieine ka mer Boordevol. De hoofdcommissaris, de mannen van de Crimineèle Recherche, fi&pecteur Hobbs en de plaatselijke com missaris verzamelden zich vóór een be spreking. Smfthers, die van te voren duidelijke Instructies ontvangen had, wist van niets wj had niets anders gezien dan het voor dsnellen van den onbekenden auto, een ïjevige schermutseling in het donker, en tn groot aantal dooden en gewonden. ich vond iedereen, dat hij zich buiten gewoon kranig gedragen had, hetgeen "ien ook zeide. De hoofdcommissaris bood hem een aan- ycllijvg aan bij de politiemacht van het graafschap en Smithers bedankte hem Keleefd, maar hü wilde ziin moeder lie ver niet alleen laten en hij had reeds een Laste betrekking, waarop hem medege- 'Jêtt'ld werd, dat men hem stellig een gratificatie voor zijn diensten zou toe- tëeiinen. „Liéye helpl" snoof juffrouw Smithers. te ZÜ dit Hoorde, „ze moeten er wel mensachtig op gesteld zijn, dat je je mond houdt! Als die kat daar praten kon, dan zouden ze haar waarachtig ook nog pen sioen geven!" Royson vernam ieder oogenblik weer iets nieuws. De laatste aanslag was eigen lijk meer het slotbedrijf van een tragedie dan een tragedie op zichzelf. Langzamer hand begon hij de heele geschiedenis voor oogen te zien. Royson zou wellicht nog enkele bijzon derheden gehoord hebben, maar een po litieman op de fiets bracht hem een briefje van „The Homestead", waar de dienstdoende directie opdracht had om den baron en juffrouw Macdonald be hulpzaam te zijn bij het overbrengen van berichten enz. naar Woolcraft of het dorp. Het bevatte slechts twee woorden: „Kom, Sheila." Dit was natuurlijk voldoende. Het kon hem niet schelen, wat Furneaux van hem zei. Hü klopte den politieman eerlijk in de race naar „The Homestead". Sheila wachtte hem niet bij den in gang zooals hü gehoopt had. Men zei hem, dat zjj bij den baron was en hy vond bei den in de biblotheek. Het gelaat van het meisje was bleek en haar oogen vielen haast toe van vermoeidheid en bezorgd heid, maar toch verw elkomde zij hem met een glimlach. Het is lief van je om zoo vlug hier te zijn, zei ze, met een blik van waarschu wing in haar oogen, terwijl zy naar hem toeging om hem te begroeten. Vader is ontzettend terneergeslagen en op zulke oogenblikken kunnen alleen mannen el kaar werkelijk helpen. Toen zü hem een hand gaf fluisterde zij v 1. ik vrees, dat hy het weet! Royson ontdekte weldra, w-aar Sheila bang voor was. De oude baron, het eenig lid van zy'n geslacht, dat thans nog in ieven was, scheen het besluit genomen te hebben 0111 een last neer te leggen, die te zwaar voor zyn zwakke schouders was. Hü spak als iemand, die binnen en kele uren den dood verwachtte, maar hij trachtte zich te vermannen, toen Royson binnenkwam. Ziin houding was waardig, zijn woorden als steeds beheerscht en goed dingen, die ik heden nog zeggen moet, Ik verzocht mijn dochter om u te la ten komen, legde hij uit. Er zyn zekere dingen, die in heden nog zeggen moet, want eens komt voor ieder de nacht, waarin men niet meer werken kan. Heeft men 11 meegedeeld, dat mijn zoon dood is? Ja, het was min of meer 'n toeval een zeer ongelukkig toeval. Indien, wat de heer Furneaux zegt, gegrond is, dan werd hy ongetwijfeld door een schot in het wilde gedood. Geen bewering is gegrond, welke tracht het lot van mün armen jongen te bedekken. Hy speelde met vuur en werd er door verteerd. Ik geef den strijd op. Is 11 bereid heden nog naar Woolcraft te gaan en zekere zaken voor mij in orde te maken? - U kunt in ieder opzicht over mij be schikken, Baron. Ik ben geheel tot uw dienst. Nu dan, ik zal den raad volgen van dien politiechef dien grooten, zwaar- gebouwden man.... De heer Winter. Ja, dat is hy. Een schrander, be trouwbaar ambtenaar. Ik wil, dat u voor my de plaatselyke agenten opzoekt van een twaalftal banken, waarbij het groot ste gedeelte van zekere geldsommen, die ik beheer, in bewaring gegeven zyn. Ik wensch een stichting te vormen met. ver tegenwoordigers van deze banken als be heerders. Het doel zal natuurlük volko men buiten de politiek liggen en de werk zaamheid zal ik in by'zonderheden vast stellen. De twee bankagenten zouden hier, zoo mogelük, vanavond nog moeten komen of anders morgenochtend vroeg en een advocaat medebrengen, die de wettelüke formaliteiten kan ver vullen. Wilt u dit voor my doen? Ja. Maar mag ik, voordat ik naar Woolcraft ga, van mijn kant 'n denk beeld opperen? Zeker. Ik heb het een en ander over dit fonds en de grootte ervan gehoord. Ik ben geen financier, maar het komt mij niet raadzaam voor om de büzonderhe- den van een transactie van zoodanigen omvang overhaast te regelen. Het zou rnjj verwonderen, indien de plaatselijke agenten bereid waren in deze zaak te stappen, zonder hun directeuren in Lon den te raadplegen. Ik betwyfel het of er in Woolcraft een advocaat is, die het verstaat de zakelijke stukken op te ma ken in een vorm, die ze wettelük onaan vechtbaar maakt. Hoe zou u er over den ken, Baron, als ik deze ïïeeren hier bracht om met u te beraadslagen? Dat zou den weg effenen. Binnen weinige dagen kunnen zü hun eigen deskundigen iaten komen en u zult de voldoening smaken te weten, dat uw wenschen naar de letter zullen worden ditgevoerd. De oogen van den ouden en den jongen man ontmoetten elkaar,zonder dat een van beiden den blik neersloeg. Beiden hadden veel gezegd, maar toch hadden beiden het punt, waar het om ging, ver meden. De oude man zuchtte. Zijn hoofd zonk op zyn borst. U vraagt my om te blyven leven, fluisterde hü zoo zacht, dat het misschien niet de bedoeling was de woorden uit te spreken. Ja. Men kan zich niet aan zyn plicht onttrekken, Baron. Evenmin mag u Sheila in deze vreeselüke dagen zonder bescherming achter laten. Daar valt niet aan te denken. Ik ga nu. Mag ik uw op dracht in den door my voorgestelden zin wijzigen? O, ja. Ik ga er mee accoord. Geeft u mij uw woord van eer, Ba ron, dat u deze zaak ten einde zult bren gen, onverschillig, hoe lang het duurt. U is veeleischend, Kapitein Royson. Dat moet ik wel zyn ter wille van Sheila. Goed. Ik beloof het. Waarom zoudt u niet het rytuig nemen en Sheila over halen om met u mee te gaan? Zy is uitge put. Ik geloof, dat zy na het ontbyt een weinig sliep, maar de een of andere dwaze dienstbode vertelde haar, dat ik mij vreemd gedroeg, en zij wilde my niet meer verlaten, voordat u kwam. Zü houdt van u als een dochter, Ba ron. Wilt u niet trachten u aan dat feit vast te houden als aan een soort vlot in den storm? De Spanjaard sloeg zyn moede oogen op om den jongen man, die zoo manhaf tig met hem pleitte, lang en doordrin gend aan te zien. Ga, zei hy. Ik heb myn woord gegeven. Zeg dat aan Sheila. Royson haastte zich de kamer uit. Een dienstmeisje ging Sheila den voorgestel- den tocht mededeelen en bracht het ant woord, dat wanneer de baron veilig al leen gelaten kon worden, de rit- naar Woolcraft juist datgene was, wat zij op het oogenblik het meest noodig had. Het stond boven twijfel, dat zij samen den baron van den afgrond hadden terug gehaald. Gedurende lange uren van dien dag had hü geen anderen uitweg dan den dood gezien. XIX. Een nieuw leven. Generaal Swiney verliet Maandagmid dag Woolcraft om een reis in de Pyre neeën te gaan maken. Een en ander speelde zich als volgt af: hü was juist klaar met zyn lunch op de Club en hield en oogje op vier mannen, die graag een partijtje bridge wilden spelen, maar bijna even verlangend waren om hem te be letten er by te komen, toen hem een kaartje overhandigd werd. Na er een haastigen blik op geworpen te hebben las hy hardop, met zün mond in een gewichtigen plooi getrokken: Inspecteur J. L. Winter, C. B. E., Afdeeling Crimineele Recherche New Scotland Yard, verkondigde hy ten aan- hoore van ieder, die maar wenschte te luisteren. Er is blykbaar het een of ander aan de hand. Beginnen jullie maar liever. Ik word misschien opgehouden. En hü had gelyk. De Woolcraft-club zag hem gedurende vele maanden niet terug. Hü ontmoette Winter in een kleine Wachtkamer, waar leden van de Club gewoon waren bezoekers te ontvangen. (Slot volgt).

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 1