De VELO wascht en wringt verbluffend ia Cor Krigée, Van Galenstr. 71 HFLDERSCHF COURANT VAN ZVTERDAO 17 MJWJgAL Langs de Straat. Sunmaêdbrocd, Julianadorp. 't Zand. Breezand. alle kleuren 33 Cf. J. DUNSELRUag* KEIZERSTRAAT 24 Anna Paulowna. Wieringen. Wieringei waard. SIGARENMAGAZIJN aardigste, van veel fantasie en goeden smaak getuigende, nummers by. Het begon j al cadeUik met een „oude Holland.sche dame in de groote stad"; uit haar crinolien j kwamen, toen zy nog slechts enkele regels gezongen had, een drietal lachende jon- genskopjes te voorschijn, die het refrein meezongen en wier optreden veel applaus uitlokte. De vijf „Kentucky-singers", die toen optraden, en die zich trouwens den geheelen avond duchtig weerden, hadden eveneens tal van aardige, geestige en ook wel gevoelige liedjes en voordrachten te vertolken. Wij denken hierbij aan het ..01:1 Kentucky Home'', dat na de pauze gegeven w erd en zeer in den smaak viel. De A oet- balclub van Knuppelveen" was een intel ligent stel let.je en de woordvoerder goed van den tongriem gesneden. Tot slot kregen we voor de pauze een „melodramatisch drama", getiteld „De Padvinders van Nergenshuizen", en opge voerd door de Verkenners en Welpen, 't Was een fantastisch stuk, dat speelde onder een soort Mohammedaansche India- nen-menscheneters, en liehandelde de lot gevallen van vijf Hollan 'sche jongens, die ais blinde passagaiers mee waren gegaan en nu op dit eiland waren terechtgekomen in handen van gezegde Indianen. Gelukkig is er onder deze Indianen een vuurgod, die de jongens helpt, want hii is zelf een Am- sterdamsehe jongen, die hier verdwaald raakte. U ziet dus, er was fantasie en ro mantiek voldoende aanwezig in dit meJo- drama. De jongens, die voor Indianen soeelden, zagen er keurig uit (in hun soort dan), het geweldige opperhoofd had zelfs een zeer mooien mantel om. Xa de pauze kregen we een stuk, dat een beetje ander cachet droeg. Het is indertijd vervaardigd door den toenmaligen hop man, ir. Slingervoet Ramondt (die dezen avond aanwezig was bij de vertolking) en behandelt een scène uit het leven van een padvinder. De jongen zit zijn lessen te leeren, krijgt een paar maal bezoek van vrienden, die hem van zijn werk af trach ten te halen, en daardoor ontwaakt in hem de twijfel en het verlangen om hen maar te volgen. Die twijfel en dat verlangen nu worden symbolisch voorgesteld door de figuur van Mephisto, die hier ten tooneele verschijnt, hem zijn verlokkende aanbie dingen in de ooren blaast, kortom, het is zijn kwade geest, die achter hem staat en hem telkens tracht te verleiden. Maar wel kost het hem strijd, maar tenslotte zijn de eeden en beloften, die hij als padvinder heeft afgelegd, sterker dan deze inblazin gen, zoodat Mephisto het moet afleggen en de goede voornemens het winnen. Een mooi stukje om de opvoedende kracht en de ethische gedachte, en goed door de jon gens vertolkt. Al met al was het nog laat geworden al vorens aan het bal kon worden begonnen, waarvoor animo genoeg aanwezig was. WATERPOLO IN DEN HELDER. De Heldersche zwemvereeniging beeft hier in Den Helder, voor het eerst in het openbaar, een waterpolowedstrijd ge speeld. Reeds lang bestonden er plannen om dit mooiste onderdeel van de zwem- sport te gaan beoefenen en thans hebben deze plannen vasten vorm aangenomen. De vereeniging telt een voldoende aan tal crawl- en Spaanscheslag zwemmers, zonder welke het niet doenlijk is, een waterpolowedstrijd te spelen. Gisterenavond werd de eerste wedstrijd gespeeld en voor de H.Z.V. is hij een flink succes geworden. Misschien is dit wel de eerste keer in Nederland, dat er een waterpolowedstrijd in open zee is gespeeld. Is de zee zooals zij gisteren avond was, dan is er geen bezwaar om polowedstrijden te spelen, is er eenige zeegang, dan wordt het natuurlijk vrijwel onmogelijk. Het speelveld dat in het water was uitgezet, trok al veel belangstelling, die echter nog toenam toen de wedstrijd be gon. De belangstelling was werkelijk zeer groot, alle avondwandelaars op den dijk bleven staan kijken naar het vlugge spel der zwemmers. Men moet in aanmerking nemén, dat door de deelnemers, enkelen uitgezonderd, nog nimmer het polospel practisch be oefend is en houdt men dit voor oogen, dan kan men constateeren, dat deze proef goed geslaagd is. Er werden natuurlijk nog wel fouten gemaakt, zoo werd b.v. de bal nog vaalc met twee handen gegooid, doch over het algemeen is er goed gespeeld. Het ligt in de bedoeling van de H.Z.V. om vaste ploegen te vormen, zoodat de mogelijkheid niet moet worden uitgesloten, dat wij t.z.t. hier nog eens een polowcd- stryd krijgen tegen een zevental uit ren andere plaats. De oefeningen zullen tegel- matig worden voortgezet. Hedenmid lag 3 uur en morgenochtend 11 uur zal er weer geoefend worden. Zoo is de H.Z.V. trouw aan het artikel in haar statuten, dat met alle wettige middelen de zwem- sport zal worden bevorderd. TIVOLI-BIOSCOOP. Een verrassing voor de bezoe kers. De heer Van Twisk bereidt den bezoe- keis van de Tivoli-bioscoop een aange name verrassing. Binnen enkele weken namelijk komt een installatie gereed welke des zomers zorgt voor koude, des w mters voor warme lucht. Er wordt thans een exhauster aangebracht, die in staat Is per uur 120.000 kubieke meter lucht vei plaatsen, waardoor de tempera- tuur, die uit den aard der zaak des zomers in een bioscooptheater zeer hoog en niet altijd even frisch is, afgekoeld kan worden tot 3 graden beneden de bui tentemperatuur. Dezelfde installatie zorgt in najaar en winter voor verwar ming (maar deze zaak is hier thans niet aan de orde, nu wy allen genieten van het fraaie zomerweer). Zooals gezegd, binnen enkele weken somt deze installatie, die aangebracht wordt door de firma De Vries te Alk maar, gereed, en het zal den bezoekers niet anders dan aangenaam zyn dit te magen vernemen. DE STERTOC'HT VAN DEN A.N.WB. Daar Den Helder, zooals we hebben ge zegd, is opgenomen in de controleposten voor dezen stertocht, die zal plaats heb ben op Donderdag en Vrijdag 29 en 30 Juni a.s„ spreekt het vanzelf, dat wij h'er ook verschillende deelnemers aan dien tocht zullen krijgen. Dit zijn evenwel in hoofdzaak automobilisten, die ongeveer 300 km hebben af te leggen, en daardoor vanzelf Den Helder in hun route moeten opnemen. Wij laten hier volgen een ys van de routes, waarbij Den Helder is be- AmsterdamEnkhuizen Den Helder— LeidenUtrechtSchiphol. (Route no. 1). Den Helder Leiden Veenendaal Amersfoort—Schiphol (Route no. 4). Dit is dus de route, die is aangewezen voor Hel dersche automobilisten. Amersfoort Leiden Den Helder EnkhuizenSchiphol (route no. 6). Utrecht Leiden Den Helder—Enk huizen—Schiphol (route no. 6). Veenendaal LeidenDen Helder Enkhuizen—Schiphol (route no. 7). Dordrecht—'s-Gravenhagc Den Hel der—Enkhuizen—Schiphol (route no. 8). Gorinchem Leiden Den Helder Enkhuizen—Schiphol (route no. 9). Tiel—Leiden—Den Helder—Enkhuizen Schiphol (route no. 10). Dit wat de auto's betreft. Verder komen Triei ook nog motorrijders; dit zijn de vol gende routes: Amsterdam Den Helder Leiden Schiphol (route no. 1). Den HelderLeiden Veenendaal— AmersfoortSchiphol (route no. 4). De route dus voor de Heldersche motorrij ders. Amersfoort LeidenDen Helder Schiphol (route no. 5). UtrechtLeidenDen HelderSchip hol (route no. 6). Dordrecht's-Gravenhage Den Hei derSchiphol (route no. 8). Hiervoor is de verplichte afstand 250 km ongeveer. Dan nog voor rijwielen met hulpmotor (afstand 12ö km) voor de Heldersche deel nemers: Den Helder—Enkhuizen—Schip hol. Wij kunnen uit den aard der zaak niet zeggen wanneer deze deelnemers hier ter plaatse zullen arriveeren; waarschijnlijk zal dit op ongeregelde tijden geschieden. Tenslotte bestaat nog de kans, dat zich dat ook daarvoor de Kooij als controle post is opgenomen. Voor deze vliegers zijn de routes aldus: Vrijdag 29 Juni: EindhovenWaal haven—de Kooy—Eelde—Soesterberg. Aankomst alhier circa half elf. Tweede dag vertrek naar Schiphol. Zaterdag 30 Juni: Van de Kooij te 9 uur, VlissingenEindhovenArnhem Soesterberg. Vandaar naar Schiphol. HET JUBILEUM VAN DEN A.N.WB. Men verzocht ons te verwijzen naar de reductiebon in dit blad voorkomende, tegen inwisseling waarvan men deze voorstelling tegen een zeer kleine entree prijs kan bijwonen. LANTAARNPAAL HET SLACHTOFFER. Op den Parallelweg viel een lantaarn paal, als slachtoffer van een wispelturige auto, die vanwege zijn wispelturigheid ook al door een anderen auto moest wor den getrokken. Lantaarnpalen zijn nu eenmaal niet van elastiek, de gietijzeren substantie bleek tegen deze buigproef niet bestand; en de lantaarnpaal die zich langen tijd staande had weten te houden, veranderde zijn ver ticale houding in een horizontale. DE FISCUS OP JACHT. Daar lag een poesje in de zon. Zoo lief en aardig als 't maar kon, 't Kneep voor 't licht Zijn oogjes dicht, Maar sloee toch meteen Een blik om zich heen. Een aardig vinkje ging door 't gras, Een piepjong beestje, dat nog pas Uit vliegen ging. Een aardig ding, Dat immers niet wist Van Poes en haar list. Maar onverwachts Sloeg poes met haar poot. En 'i vinkje, 't vinkje was. dood. Telefoon 399 let» \na, I 0.25 Naar aanleiding van het feit, dat op 1 Juli a.s. de A. X. W. B.-toeristenbond voor Nederland, zijn 50-jarig bestaan zal herdenken, is de laatste maanden in de pers veel over dezen Bond geschreven. Daarbij was vrijwel steeds de conclusie, dat velen, die wel van 't Bondswerk pro- fiteeren, dit toch niet steunen door hun lidmaatschap. Op 't gebied van: wegen, wegwijzers, natuurschoon, rijwiel en rui terpaden, wandelwegen, verkeersveilig heid, bruggenbouw, opheffing van tollen, internationaal verkeer, bevordering van eiken vorm van toerisme doet de A. N. W. B. werk ten bate en ten voordeele van iederen toerist, of hij wandelt of fietst, paard, auto, of motor rijdt, vliegt of te water, per ski of per trein het toerisme beoefent. Ook de niet-leden profiteeren daarvan, hoewel zij zelf wel zullen inzien, dat dit niet juist is. Ongetwijfeld zullen er velen zijn, die het als een moreele plicht gevoelen, bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan van den Bond het ge pleegde verzuim goed te maken en als lid toe te treden. Vandaar dat de consul van den A. N. W. B. ter plaatse, de heer S. Jaring, Dijkstraat 66, er de aandacht op vestigt, dat anamelding als lid bij hem kan geschieden en hij gaarne bereid is, candidaten voor te dragen voor 't lidmaat schap. GÜEDKOOPE TREINEN. Evenals verleden jaar verschijnt ook nu weer het door de Spoorwegen samen gestelde reclameboekje „Zomer 1933, Goedkoope Treinen, Goedkoope Tarie ven". in het boekje is thans opgenomen een volledig overzicht der Goedkoope Trei nen in alphabetische volgorde gerang schikt naar de plaats van vertrek, zoodat de a.s. vacantiereizigers op gemakkelijke wijze hun reisplan voor den a.s. zomer kunnen vaststellen. Tevens is aan dit boekje toegevoegd een rubriek „Atracties voor Goedkoope treinreizigers", bevattende een opgave van attracties,, (bezienswaardigheden, autorondritten, boottochten enz.) die den reizigers in verschillende plaatsen van bestemming tegen geredueeerden prijs worden geboden. Bovendien is wederom opgenomen eene opgave van de goedkoope tarieven voor het vervoer van reizigers gedurende het a.s. zomerseizoen. Het geheel is geïllustreerd met foto's van verschillende plaatsen uit ons land. De prijs van het beokje bedraagt J 0.10; het zal van 20 Juni a.s. af aan de stations en de voornaamste reisbureaux verkrijg baar worden gesteld. „KAMERTJESZONDE". Het Amsterdamsch Tooneelge- zelschap. Naar aanleiding van het succes dat bovengenoemd stuk hier voor een volle dsinozaal in het begin van het seizoen eeft gehad zal morgenavond een herha ling plaats hebben van „Kamertjeszonde" ooor t gezelschap van den Hollandsehen Schouwburg te Amsterdam. Hierin spelen zeer bekende altisten mede. Nu was de stafmuzikant, die met een groot, zwaar instrument op een fiets aan- gepedöeld kwam, wel geen vinkje, maai de muzikaliteit van dat diertje had hij on betwist. Want even tevoren had hii nog luide, vrooljjke trillers temidden-van zijn collega's geblazen. Het oog van kapel meester Leistikow had zelfs tevreden op dezen vinkende musicus gerust en welge moed was hii met collega Strobel onder vroolijken zonneschijn uitgeredenOp het Koningsplein keek hii omhoog, als een grasvink, naar den geurigen, kleurigen bloembak, die om den monumentalen lan taarn hing. Hij verblijdde en -verheugde zich. in de zon en lenteWist niets van poesen en haar listen, maar.... onver wachts kwamen er drie van die leelijke poesen en hieven hun pootjes, pardon han den op.... het waren belastingambtena ren, die zich verdekt opgesteld hadden. Als poesen rekten zü hun lijventoen zii het vinkje zagen. Arme, arme vink! Waarom was je ook zoo'n blinde vink? Voor hij bet wist was hii wreedaardig aan hen overgeleverd. „Belastingplaatje!" zei de hoofdpoes vriendelijk. 't Vinkje, 't arme vinkje had geen moest afstappen en een riks betalen aan de katjes, maar hii had nog geen „katje" [gevangen, hoewel de katjes hem wel ge vangen hadden. Hii stelde voo-r, 'n moppie muziek te blazen, met zijn pet rond te gaan Wacht even, denkt hii en stiekum morrelt ie aan het plaatje van de fiets.maar vlug als een poes SDringt de fiscus toe. - „Ho. vader, dat zal je niet glad zitten", zect hü lachend. „Jii wou mijn effe nemen. Niks hoor. Ik heb een plaatje, maar heb jij er een?" „Ik heb er een." Publiek lachtDouanen lachen De zon breekt doorPoesen gaan wegVinken kunnen op Koningsplein weer vrü vliegen. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10.30 uur, v. d. Poel. Ds. F. W. J. Koorzang GESPREK MET MIJN SCHRIJF MACHINE. „Ziezoo, daar zijn we weer, juffrouw Undcrwood" „U bent lang weg geweest, meneer de journalist!" „Ja, juffrouw Underwood, alleiiei om standigheden. hè? Maar zullen we nu weer eens een boompje opzetten?" „Waarover zullen we het hebben, me neer de krantenschrüver?" „Als we eens begonnen met het weer!" „Jakkes, wat afgezaagd!" „Afgezaagd! Dat mooie zonnetje, dat we, na een paar dagen kou. weer terughebben,1 noemt u afgezaagd? Schaam u. juffrouw Underwood!" „Nou ja, maar ik bedoel, dat het afge zaagd is een gesprek te beginnen met een praatje over het weer!" Nou, laten we dan over wat anders Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Morgens 10 30 en 's avonds 7.30 u. de Heer W. Akse, van Beverwijk. DRUKKE SCHEEPV AART. Als bewijs van het drukke scheep vaartverkeer door het Noord-Hollandsch kanaal alhier diene dat j.1. Donderdag het respectabele aantal, van 150 stuks sche pen, groot en klein, hier passeerde. VOOR HET SCHOOLFEEST. We vernamen dat in den loop van de volgende week evenals vorige jaren door een viertal jongedames lijsten ter intee- kening voor het schoolfeest der O.L. school zullen worden aangeboden. Om dit plezierreisje voor de kleinen toch vooral financieel mogelijk te maken, zouden we willen opwekken oni zoo eenigszins moge lijk, een zoo groot mogelijke gave voor dit mooie doel, ter beschikking te stellen. CONCERT. Heden, Zaterdagavond, van 810 uur, spreken! Wat dunkt u van de Economische zal de Chr. Muziekvereeniging „Soli Deo Gloria" een concert geven in de muziek tent. PREEKBEURT Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur en n.m. 3.30 uur heer P. Boon. D.O.K.E.V. JUBILEERT. De volgende week herdenkt onze wel- D.O.IC.E.V. Conferentie?" „Ts dat weer niet hoogere politiek?" „En of, juffrouw Underwood! Maar u, als schrijfmachine met veel levenserva ring. kunt mjj misschien inlichten over iets wat ik niet begrijp!" „Laat eens hooren!" „Ik heb gelezen, dat onze minister Coljjn daar gesproken heeft. Zijn rede heeft een goeden indruk gemaakt; hii had het in hoofdzaak over handhaving van den gou den standaard, of terugkeer daartoe." „Ja, en die was voorloopig niet mogelijk en nu moest men trachten geleidelijk tot stabilisatie te komen!" „Ja, dat alles begrijp ik wel, maar nu lees ik in een van de bladen over een „uit- bekende gymnastiekvereen eindelijke stabilisatie". Wat is dat voor haar 25-jarig bestaan, een ding?" I Allen, die het vereenigingsleven in „Een stab.lisatie van het uiteinde, me- onzen polder kennen, zullen zich bijna neer de krantenman!" I niet kunnen voorstellen, dat er werkelijk „Ja, dat zou ik ook zeggen, maar wat is een vereeniging is, die zoo lang in leven een stabilisatie van het uiteinde? Ik kan bleef. Toch is het zoo, D.O.K.E.V. heeft! een gat in miüi tafel horen, daarin m'n een kwart eeuw lang de gymnastiek be-l potlood op zijn punt zetten, het goed vast oefend maken, en dan heb ik een stabilisatie van Ook deze vereeniging heeft haar ups het uiteinde. Maar ik vermoed, dat de heer and downs gekend. Er zijn tijden ge-| Colijn wat anders heeft bedoeld!" weest, dat zoowel aan de Van Ewijcksluis .,'t Is een nieuwerwetsch woord, door als aan de Kleine Sluis en te Breezand een van uw collega s uitgevonden, en de groote bloeiende afdeelingen warener anderen vonden het zoo ontzaglijk mooi, zjjn ook tijden geweest, waarin de sterke dat heel de Nederlandsche journalistiek teruggang van het ledental en de moei- net elkaar naschrijft. De bedoeling ervan lijkheid van het vinden van een geschikte >yers^erking te geven van het begrip oefengelegenheid het bestaan bedreigde, (punae 'Maar toch altijd weer wist het bestuur 31 „Een versterking van het deinde"?" 71 begrip en de leider, de heer Siewers, een goede kern bijeen te houden. Menigmaal ge- „Ja einde" is zoo alledaagseh, begrijpt lukte het D.O.K.E.V. in haar"gehee! of Tl 11 n n LR ry/\ „t r, U* nog een ri, nu hebben ze na het „einde „uiteinde" uitgevonden". „Is dat dan nog eindiger dan „einde"?" „Sinds de relativiteitsleer van Einstein is alles betrekkelijk geworden, meneer de en zoo de riks te vangen. Maar de pro-1 krantenman!" zaïsche fiscus liet zich niet met muziek j „Wat weet u toch vee!, juffrouw Under- betalen. Arme vink. Zelfs zyn keeltje, dat WWK]j muziekorgei, hielp hem niets tegen deze onmuzikale katten, „De fiets moet dan hier blijven", oor deelde een poes.... maar de andere poes kreeg kassian. „Ik ken die vink, 't is een solieue vink. Als hij katje gevangen heeft, zal ie de kat, dén fiscus beslist betalen", zei hü. „ik sta borg voor 'm en hij heeft zoo'n zwaar instrument en daar moet ie anders mee sjouwenen dat wil ik toch ook niet." De belastingpoesen bleken een mensche- ljjk hart te hebben en de vink mocht later betalen en zün kar meenemen. En poes schoot het voor. Vink af tijdelijk gered. Met razend snelle vaart nadert iemand van de militaire politie. Voor den fiscus moet alles wijken. „Afstappen!" zeggen de poesen, die machtiger zijn dan de politie. Maar ik weet toch iets wat u niet weet!" „Laat eens hooren!" „Ten eerste: ik was dezer dagen op een feestje, waar een jazzband speelde". „Niets bizonders!" „Neen. maar het bizondere was, dat deze jazzband allerlei oude wijsjes voor den dag had gehaald, oude bekende walsen van den leden individueel buiten onze ge meente, den naam van de vereeniging en de eer van Anna Paulowna hoog te houden. Er is dus alle reden voor feestviering. Zaterdag 24 Juni, des middags van 3 5, j houdt het bestuur in de zaal van den heer Jb. Borst ï-eceptie en des avonds wordt in dezelfde zaal een uitvoering I gegeven, waaraan de zustervereenigingen I O.K.K. uit Den Helder en Hercules van' Oudkarspel haar medewerking verleenen. Die uitvoering zal alleen toegankelijk zijn voor genoodigderi. De tijden mogen dan ongunstig zyn voor feestvieren, we verwachten toch, vijfentwintig of^ dertig jaar terug, en die djb dit zilveren jubileum van D.O.K.E.V. nu in deze moderne zetting speelde. Dat ook van velen buiten de vereeniging de' ga., met die akeiig-klagende saxophoon, belangstelling zal hebben, die ze tegenwoordig daarbij hebben, een Men is blijkbaar beducht, dat de actie over de bollen op het land van den heer K., waarover we in het vorig nummer be richtten, nog niet ten einde is. De politie post nog steeds bij het land en is zelfs versterkt met politie van bui-1 ten de gemeente, zoodat de veldwachters elkaar geregeld kunnen aflossen. eig. M. van Wieringen, Anna Paulowna f 20. 4—7-jarige merriënPrinsesje, eig a Zwart, Heilo.f 30; Niedele, eig. K. Reijnê Kz„ Barsingerhorn, f 40; Olidia, eig. q Oly, Heilo, f 30; Ruchie, eig. Rotteveel Heilo, f 40; Onel, eig. de Graaf, Rchager- "ug, f 30. Hippolytushoef. IN CONCOURS. Zondag 25 Juni a.s. zal onze Zangvereeniging „Zang en Vriendschap" directeur de heer Jb. I. Hovenier te Bergen, deelnemen aan het zangconcours te Noord-Scharwoude. De Vereeniging komt uit in de 2p afdeeling gemengde koren. PAARWM KEURING. Vrijdagnamiddag om 12 2 uur had vanwege de Provinciale Commissie ter bevordering der paardenfokkerij en het Nederlandsch paardenstamboek op 't Kerkplein alhier een premie- en stam boekkeuring van paarden (merries) plaats. Aangeboden werden 3 veulens, waarvan een van den heer J. C. Kooy werd geprimeerd met f 10. 2 éénjarige merriën, welke beiden wer den geprimeerd, n.1. die van de heeren Gebr. Engel met f 15.— en die van den heer P. C. Nz. Lont met f 10.— 1 tweejarige merrie van den heer Nan Johz. Rotgans, welke werd geprimeerd met f 30.— 1 driejarige merrie van den heer Jb. Pz. Dekker, welke geprimeerd werd met f 25.- 4 oudere merriën van de heeren P. S. de Jong, D. Jac. Mulder, Gebr. Dekker en Jb. Cz. Lont, welke allen werden ge primeerd met f 30.—. Voor het stamboek werden 2 merriën aangegeven, n.1. een 5 jr. van den heer Jb. C. Lont en een 3 jr. van den heer Jb. Pz. Dekker, welke beiden werden goedgekeurd en ingeschreven. Voor de keuring bestond deze keer tamelijk veel belangstelling en de aanvoer was be vredigend. POLITIE. Verloren: een damestasje met inhoud. Gevondeneen huissleutel, een porte- monnaie met inhoud. Inlichtingen bij den gemeentebode te Hippolytushoef. BEROEPINGSWERK. Door de leden van de Doopsgezinde Gemeente werd in hare vergadering van j.1. Donderdagavond besloten toezegging van beroep te doen aan den Weleerw. heer Meijhuizen, proponent te Amsterdam. MILITAIRE VOOROEFENINGEN. Maandag 3 Juli a.s. zal in »Concordia« te Hippolytushoef een vergadering wor den gehouden voor mannelijke personen, geboren in het jaar 1915, die bestemd zijn voor den dienstplicht, zij kunnen zich dan aldaar opgeven voor de vooroefeningen. „ZANG EN VRIENDSCHAP". Woensdagavond geeft de Zangvereeni ging »Zang en Vriendschap*, Directeur de heer Jb. Hovenier een concert in de muziektent van de muziekvereeniging »Harmonie« te Hippolytushoef. Ge zon gin zullen worden de nummers voor het co - cours op Zondag 25 Juni a.s. Militaire politie isplaatjeloos. Wordt het had veel bekijks! eigenaardigen indruk". „Ja, ja, men heeft blijkbaar genoeg van al dat ultra-moderne! Maar u zei: ten eer ste. Wat is dan het tweede?" „Het tweede was een breakje. Ook al zoo iets ouderwetsch'!" „Een breakje?" „Ja, zoo'n elegant karretje met een paard ervoor! Dat reed dezer dagen door de stad. 't Was een keurig spannetje en op de bon geslingerd Rechtvaardig ziin de poesen, dat moet gezegd. Iedere burger is gelijk voor de wet. al was 't Helder's oud-bekende minis ter Oud zelf. Militaire politie af „Hé, hé, afstappen!" Dit tegen een an der, doch die maakt beenen, of beter wie len, rent met zijn vehikel naar een café, gaat daar zitten en bestelt grenadine.... Maar de poesen 'm achterna. „Geen belastingplaatje? Bekeuring!" „Waarom liep je weg?" zegt een poes. „Ik had zoo'n dorst, zegt de arme vink. D'r was geen water meer in het bakkie van me vogelkooitje." Weer nadert een wielrijder. „Afstappen! U hebt geen plaatje!" „Welles!" „Nietes!" „Waar zit 't dan?" „Onder me bagagedrager." „Mag niet van de wet." „Welles!" „Nietes!" Een dispuut ontstaat De man zegt, dat de wet gek is. De ambtenaren zeggen, dat de wet ve'heven is.... Neen, dat zeggen ze niet.Ze vragen niet, mogen niet vragen of een wet recht vaardig is of niet. Zii doen alleen maar hun plicht, als rechtschapen, plichtsge trouwe ambtenaren. Zij moeten het doen, anders verzaken zij hun plicht. In het gewone, dagelijksche leven zijn het prettige, goede, vriendelijke menschen, die eerder op lammeren, dan op poesen lijken, maar plicht is plicht en ze doen 't ook niet voor hun pleizier. Kijk, daar staat zoo'n fiets van een be lastingman! De nieuwsgierige verslag gever neust even, of er een plaatje op zit. 't Hangt er erg los bü.. aan een draadje. „Dat begrijp ik!" „Och, ziet-u, een auto is tegenwoordig niets meer. Die heeft immers iedereen! Zoo'n wagentje met een paard is veel ori- gineeler. Overigens zat er geen graaf in, die hebben we hier nu eenmaal in Den Helder niet, 't was een boerenman met zijn vrouw! Maar 't was een mooi spulletje en 't paardje liep zoo kittig, een aardig ge richt was het, juffrouw Underwood!" „Dat begrijp ik! Mag ik op mijn beurt nu eens wat vragen?" „Ja, natuurlijk, juffrouw Underwood!" „Zoudt u nu als krantenman niet eens een opwekking willen schrijven voor de Heldersche menschen om zooveel mogelijk postzegels te koopen voor het monument?" „Dat is een goed idee, juffrouw Under wood! Wat zal onze stad mooi worden!" „Wanneer krijgen we dat monument?" „In 1934, juffrouw Underwood. En dat zal voor Den Helder een groote gebeur tenis zijn. Want u moet niet vergeten, dat er nergens in ons land1 zoo'n monument ia Daardoor wordt Den Helder het cen trale punt voor het reddingwezen; als er ooit iets op dit gebied plaats heeft, krijgen we hier officieele plechtigheden en dus vree mdeli n genbezoek „Zoudt u denken?" „Natuurlijk! Dat begrjlit u toch wel! Ik zal eens op mijn duim zuigen en kijken of ik er niet een roerend, verhaaltje uit kan halen. Ik heb er trouwens heei wat over te zeggen, maar dat komt op een andere plaats in deze krant!" „Dus tot een volgend maal dan maar weer!" „Dag, juffrouw Underwood!" .CITAX" - Tel. 555 - 5 ct. per K M. (Niewwe ruime 4-deurs ,,Ford"-auto°s) PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur, Ds. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 en 's middags 2.30 uur Preeklezen. Onze plaatsgenoot de heer Chris v. d. Kolk slaagde aan de Rijkskweek school te Alkmaar voor de acte Lager Onderwijs. PAARDENKEURING. Vrijdag heeft alhier vanwege de Pro vinciale Regelingscommissie voor de Paardenfokkerij in Noord-Holland de ge wone jaarlijksche keuring plaats gehad. Voor <ie rubriek trekpaarden werden slechts 2 veulens voorgebracht, n.1. Liza en Lena, van den heer K. J. Kaan te Anna Paulowna, waarvan Lena, geb. 28 Maart '33, geprimeerd werd met f 10.—. Hiervoor bestond de keuringscommissie uit de heeren B. Pruijlaart, Sas van Gent, en J. de Vries, Brammen. Landbouwtuigpaarden. Keuringscom missie de heeren L. Zijlmans, Hoofddorp, u vau BaaIen> Asperen, en J. c. Colder, Alblasserdam. Secretaris W. Slob Heemstede. De volgende premiën werden toegekend 1-jarige merriën: Uiltje, eig. A. Buur man, Heemstede, f 20; Uranie, eig. K. Keyne Kz., Barsingerhorn, f 30; Uci eig. A Buurman, Heemstede, f 20IJdona' f'fó ViVan Wieringen. Anna Paulowna! stede f 203™' A' Buurman' Haem- 2-jarige merriën: Tellusa, eig. F. A. Melchior, Winkel, f 15; 'I'erena, eig. P. Iimnierman, Schagen, f 30; Trien, Den Oever. ONGEVAL. De electricien S. was zoo ongelukkig om tijdens het gieten van kabelmassa een gedeelte over zijn rechterhand te krijgen waardoor deze hand met brandwonden werd bedekt. Dr. de Groot verleende direct geneeskundige hulp. AANRIJDING. De auto-ondernemer, de hèer K. alhier had het ongeluk tijdens het geven van onderricht in het rijden de benzinepomp voor zijn woning omver werd gereden, terwijl een visscherman uit de Lemmer die voor het winkelraam stond te kijken ondersteboven werd gereden. Gelukkig kon deze persoon, nadat geneeskundige hulp was verleend, aan boord van zyn schip terug keeren. HET NEDERLANDSCH WEGENCONGRES. De vereeniging „Het Nederlandsch Wegencongres" houdt Vrijdag 7 Juli a.s. een excursie naar Noord-Holland. Per Touringcar zal vanaf Alkmaar via de Wieringermeer worden gereden naar Den Oever alwaar het noenmaal zal wor den gebruikt. Deze excursie is georganiseerd om de wegdekken te Alkmaar, Schenner, Wie ringermeer en Afsluitdijk in oogenscbouw te nemen. SPOORSTRAAT 12 I te ÉH H E L D EN TEL, 3 80

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 10