MODEPRAATJE S Geklcedc voile japon. (787). Dit echt zoniersche japonnetje met volant, de bovenarm bedekt en tevens aan de bovenpas in geknipt, geeft een zeer vlot geheel. De punthals wordt evenals de mouw smal afgebiesd, terwijl het bovenstuk op het ondergedeelte der blouse ge stikt wordt. De tweebaansrok is naar onderen toe licht klokkend en om het middel wordt een smal ceintuurtje van dezelf de stof gedragen. Het model van dit bovenstuk leent er zich eveneens toe om een bestaande japon te moderniseeren, b.v. een ge merkte pas op effen japon. Benoodigde stof 3 rn van ongeveer 100 cm breedte. Verkrijgbaar in alle maten, desverkiezende met blouse mouw inplaats van de volant. Patronen kan men aanvragen in alle maten, onder vermelding van no. 787. Gekleede middagjapon. c788). Zeer aparte middagjapon, waarvan de rug en het rechtervoorpand uit één stuk bestaan, terwijl dit laatste schuin overslaat en op den schouder sluit. Als halsgarneering zien wij een crêpe georgette chabot. De japon is aansluitend en heeft op de hoogte van het middel enkele dwar se plooitjes, die aan den binnenkant zijn gestikt. De mouw is glad om den bovenarm en loopt naar onderen toe wijd uit, terwijl de mantel met een punt op de mouw gezet wordt. De rok is niet wijd, glad om de heupen, doch naar onderen toe iets ruimer. Effen zijde, crêpe of souple wollen stof zijn als materiaal te verwerken voor deze japon, terwijl het model in alle maten geleverd wordt, desver- langd voor de groote maten met een gladde mouw. Ben. stof 3.75 m van 1 m breedte. Patronen kan men aanvragen in alle maten, onder vermelding van nr. 788. Middagjapon. (775). Zwart of gekleurd craciuelé, crêpe of wollen weefsels, alsmede georgette e.a. stoffen, alsmede fantasie zijdjes. leenen zich buitengewoon goed voor deze middagjapon, die de meer gezette dames eveneens zeer goed zal kleeden. De volantkraag valt licht klokkend om de puntige knipte halsuitsnijding en eindigt bij den linker zijkant. Het mooist is om de rafel kanten af te bie zen, maar heeft men dunne stof, b.v. wollen georgette of een zijden weefsel, dan staat een smalle plissé langs de kraag zeer gekleed. De mouw valt ruim over de aange sloten lange manchet, maar kan naar verkiezing, indien dit bij dé bestelling wordt opgeheven, ook geheel aange sloten geleverd worden. De licht klokkende rok heeft op on geveer 15 cm van de taille een smalle veroure, als imitatie van het verleden ,jaar zooveel gedragen heunstuk en bestaat verder uit vóór- en achterbaan, zoodat het rokmodel weinig bewerke lijk is. Patronen stellen wij beschikbaar in alle maten (ook 52) onder opgave van No. 775. De prijs bedraagt 0.58. Zomerjaponneo. De groote slanke vrouw kleedt een japon met groote bloemen buitenge woon goed, zonder ook maar eenigs- zins aan haar figuur afbreuk te doen. Indien de rok de heupen omsluit om eerst zeer laag in wijde klokken over te gaan, kan men gerust de schouder lijn verbreeden, door het aanbrengen van een kraag en armvolants. Bij een dergelijke japon kleedt een zeer groote hoed het best; liefst een model, dat soepel valt. Indien men zich een dergelijk ge heel kiest, zich daarbij bew-eegt zonder opvallende bewegingen of luid te spre ken, dan kan men er zeker van zijn, dat het geheel een succes zal blijken te zijn. De effen japon heeft een zeer aparte garneering, die uit gevlochten zijde be staat, waarmede kraag en mouwen ge garneerd zijn; de ceintuur, die om het het middel gedragen wordt is hetzelf de als de garneering. De gesp, die de kraag terzijde bijeen houdt is in de hoofdkleur der garneering. EENIGE WENKEN Bl.J HET STRIJKEN. Indien men niet over een electrisch ijzer beschikt, en de ijzers op het gas stel moet verwarmen, dan kan men gas besparen, door tusschen de gaspit en het ijzer een dun plaatje blik te leggen. Bij het strijken van lintjes van baby- goed vouwt men om het lint een reepje vloeipapier. Om fijne weefsels van kraagjes en manchetten te strijken legt men over den bovenkant een lapje voile: men Wanneer een gummi-regenmantel heeft uitgediend en wellicht op enkele plaatsen zoozeer de sporen laat zien, dat hij zijn beste dagen heeft gehad, kan men hem toch nog nog voor ver schillende doeleinden benutten. De rug heeft zich in den regel het beste gehouden, hiervan maakt men een practisch schort, dat hij afwas- schen bij vaten e.d. uitstekende dien sten bewijzen kan. De bovenste teeke- ning geeft aan hoe eenvoudig het pa troon te knippen is. Het leven mag niet naar het aantal jaren worden berekend, maar naar het aantal dagen. Eiken dag, dien wij alleen gebruiken om ons lichaam alleen te doen genieten en daardoor vergeten dat onze ziel moet groeien, door naastenliefde en zelfopoffering, is een donkere plek in de ziel. Wie het menschdom wil beter ma ken, moet met de- onverbiddelijke na tuurwetten, ook die van oorzaak en ge volg rekening houden. Wat moeten die menschen zich ge lukkig gevoelen, die, op hun hoogte punt gekomen, onder 't afdalen dank baar worden nagestaard, omdat zij ve len ten zegen waren. Zoo dikwijls gij iets ontneemt aan de rampen of het ongeluk van uw naas ten, zult gij iets hebben bijgedragen om uw eigen geluk te bevorderen; iets goeds te doen stemt kalm. Een jaar geleden stond je hier ook al terecht wegens het stelen van een jas. Ja, die jas stond mij niet! Sterrekundige: „Het licht van de ster, w elke ik u nu zal laten zien, heeft vier jaar noodig om de aarde te berei ken. Bezoeker: Dat is hoogst interessant maar ik ben bang, dat ik zoo lang niet kan wachten. Ik heb eens 't lijstjej van de uit- noodigmgen nagekeken, maar dat zal- een duur grapje worden. We krijgen 12 menschen aan tafel. Weet je wat, dan vragen we er eentje bij. Heel veel lui zullen met der- ien niet aan tafel willen zitten. Dan bedanken! Kan men geen schort uit den man tel krijgen, omdat hij te oud is, welaan dan een eenvoudige pelerine geknipt, die de kleeren zoo uitstekend be- beschermt bij het haarwasschen, ter wijl uit de kleine stukken 'n sponzen- zak gemaakt wordt. Ook kan men uit twee stukken, die men tegen elkander naait en van een schuif aan den bovenkant voorziet, een tasch maken, die uitstekend ge- schikt is om badpakken enz. in mee te nemen bij het baden. („Judge"). Toen men hij Fontenelle aandrong om de definitie van een scboone vrouw, zei hij: Een schoone vrouw is een para- dijs voor de oogen, een hel voor de ziel en een vagevuur voor de beurs. Er ligt een jonge man voor u, *el de kaartlegster plechtig. Een k'iap- pe jonge man, met veel geld. Hij K°ml van over zee cn binnenkort bentu WJ hem getrouwd. TI ij heeft een '10°S positie en al wat u van hem vraag' kunt u van hem krijgen. Prachtig, prachtig. Maar kuiit me ook zeggen, hoe ik dan van tegenwoordigen man af moet kowc»- Zeg, hoe leg jij het toch aan je geld zoo weg te stoppen, u® vrouw het niet vindt? h^j. Doodeenvoudig man! I'1 flFt mand met de ongestopte kousen. („Rire")-

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 16