KAPITEIN KLAKKEBOS GAAT NAAR AMERIKA Wat men met z'n tien vingers kan maken RAADSELS. ne zon wierp haar eerste gouden «galen over het landschap. Een zacht windje ritselde door de boombladeren de vogeltjes begonnen reeds schuch ter hun morgenliedje te kweelen. Deze Luiden kende Topsy maar al te goed; ziin heele leventje lang was hij reeds "ewend aan den vogelzang aan het rit men van de boombladeren, aan het ge- van de bijtjes en het geklapwiek van de vlinders. Maar dat vreemde ge luid, dat „woerrrwoerrrdat al dichter en dichter bii komt en steeds harder gaat razen, dat heeft hij nog nooit tevoren gehoord! Uit angst, dat het een gevaarlijk dier zou kunnen zijn, springt hij met een zetje over een bosje planten en kruipt in een gat van oen hollen boomstam, bijna boven op tante Kriek. Tante Krekel, kortweg tante Kriek genaamd, was juist hard bezig, haar morgenlied te repeteeren. Zij schrok zoo geweldig, dat ze zoomaar door een kabouter ondersteboven geloopen werd, dat ze een minuut lang verstijfd blijft zitten. Maar dan barst ze ook flink los; „Jij akelige, misselijke leelijkerd, heb jij heeiemaal geen ontzag voor oudere menschen? Je hebt me bijna laten ster ven van schrik over ie onbesuisde bin nenkomst en 't had een haar gescheeld, of ik was op den grond gevallen! Het is een schande! Een onbeschoft kereltje ben je, knoop dat in je ooren!" Maar Topsy, die bekend stond als ondeugend ste van heel Kabouterland, begon hard op te lachen. „Niet boos ziin, tante Kriek, ik heb het heeiemaal niet zoo bedoeld", zei hij vergoelijkend, „ik ben alleen hier zoo snel mogelijk binnengesprorgen om weg te kruipen voor het vreemde dier, dat ik hoor aankomen en dat ik beslist nc:- nooit heb gezien!" ..'.'.'at voor dier?" vraagt tante Kriek, eteetje verschrikt. oort tante dan dat vreeselijke ge lul,. nietwoerrr.... woerrr.... of er nderdcuizend bijen voorbij trek- Jc.m? vraagt Topsy angstig. Nu ig tante Kriek aan de beurt om hartelijk te lachen en Topsy kijkt ver wonderd. „Waarom lacht u nu, tante?" „Wil .je soms beweren, dat je dat ge luid niet kent?" „Neen, natuurlij# ken ik dat niet!" „Waar kom je dan vandaan?" „Ik kom van heel verre, tante, van heel ver, uit de diepste schuilhoeken van het bosch!" „Nu, wees maar niet bang. Het is Klaas Vaak maar, die van zijn werk terugkeert!" „Klaas Vaak op z'n stokpaardje?" Een stokpaardje heeft hü niet meer! Weet je dan niet, dat Zonnestraal zijn stokpaardje van hem heeft afgenomen en dat hij nu een vliegmachine heeft gekregen?" „Wat zegt u nu een échte, heu- schelüke vliegmachine?" Topsy kijkt niet groote oogen door het gat in den boom en weldra is hij weer terugge kropen, door de planten in het bosch, zonder tante Kriek goeden dag te zeg gen. Maar die neemt hem dat niet kwa lijk, want ze kan zijn nieuwsgierigheid begrijpen. Topsy is geweldig in z'n schik, dat hij 1111 ook een echte vlieg machine zal kunnen zien. De greote ka bouters hadden hem wel eens verteld, dat ze er een over het bosch hadden zien vliegen, maar dat was al een poos geleden, toen hij nog heel klein was.. Rij den rand van de sloot staat hij stil nog juist bijtijds om Klaas Vaak in zijn machine te zien neerstrijken op het moesveld voor zijn huisje. Klaas Vaak stapte er uit en was weldra verdwenen in het huisje, dat heeiemaal met klimop was begroeid. Dat beteekende, dat het voor alle kabouters hoog tijd was om te gaan rusten! Maar Topsy dacht niet aan rusten. Dat was 'n kans! Hij wist maar al te goed, dat Klaas Vaak niet meer uit zijn huisje komt, voordat de zon opnieuw heele lange schaduwen gaat werpen en ter kimme neigtHii laat zich van den hoogen slootkant afglijden en komt pardoes in een papaverbosehje terecht. Au! Dat doet even pijn! Voorzichtig trekt hü de scherpe dorentjes uit zijn kabouterbeentjes en nadat hii het stof van zijn broekje geslagen heeft, weet hij springende van steen tot steen en van blad tot blad den overkant van de sloot te bereiken. Regelrecht stapt hij op het vliegtuig van het zandmannetje af„De brutale heeft de halve wereld", denkt Topsy bij zichzelf. Eerst loopt hij eens een paar maal om het vliegtuig heen, dan maakt hij het deurtje open en klimt er in. Nu heeft Topsy één onhebbelijke gewoonte: liü kan nergens met z'n vingers afblij ven! Ook nu weer: alle schroefjes, sleu teltjes, knopjes en pennetjes moeten het ontgelden. Topsy drukt erop, trekt eraan en peutert eraan.... dat het een lust is. Maar hii kan er geen wijs uit worden en daarom gaat hij maar eens verder snuffelen. Ai dadelijk ziet hij Klaas Vaak zijn zandzakje liggen, hee iemaal leeg! ,,'s Kijken, hoe die zak er van binnen uitziet", zegt Topsy en hij laat zich van den stuurstoel zakken om den zak bin nen te kruipen! Hij gaat op z'n rug er in liggen en als hij nu met ziin voeten van boven tegen den zak schopt, gaat die net als in een tent, bol staan. Topsy heeft er schik inMaar het is warm in den zak en het duurt niet lang of Topsy wordt slaperig misschien wel, omdat er nog zandrestjes in den zak zaten en weldra slaapt hij als een rcos De schaduwen worden inmiddels al langer en langer, de dag verloopt en Topsyslaapt! Nu vallen de scha duwen al over de sloot! Klaas Vaak kijkt eens door het venstertje van zijn huisdeur om te zien, of hij al weg moet. Het is al dicht bij zonsondergang, dus hij moet zich haasten, wil hij zijn zakje nog vol krijgen. Hij opent de deur en stapt op de machine af om zijn zandzak te gaan halen.... Maar hoe groot is zijn verbazing, als hii zijn zandzak haast niet kan oplichten! Hij sleept den zak uit het vliegtuig en opent dezei> Daar ligt de slapende Topsy.Klaas Vaak glimlacht een9 en met één greep heeft hij c> twee onderste hoeken beet en schudt den zak op het grasveldje uit (Slot volgt). We hebben gisterenavond thuis een telepathische seance gegeven. Va der beweerde, dat hij gedachten van een ander kon voelen. Piet heeft toen een speld verstopt en die moest-ie on der mijn geleide vinden. En is het hem gelukt? Ja, maar niet eer hij er op ging itten! Met onze tien vingers en een paar hulp middelen kan men allerlei grappige figuren tooveren. Om te beginnen de oude professor. De rechterhand ligt, gebald tot vuist, boven, de linkerhand wordt er naast gehouden. Duim en wijs vinger van de linker worden nu ge strekt. Tusschen wijsvinger en middel vinger van de rechterhand klemmen wij twee schoenknoopjes ais oogen, tusschen middelvinger en ringvinger wordt als baard een pluk watten geno- woorden spreekt, dan Ls bij gaheal on herkenbaar. De oude boerin ontstaat op een der gelijke wijze. De glasoogen van zusje* kapotte pop worden tusschen de boven ste vingers gehouden, waarbij de hand natuurlijk horizontaal komt te staan. De onderste laat een slipje rood goed door, als tong en de gesloten linkervuist houdt den doek vast, den hoofddoek. Zonder eenig hulpmiddel, slechts met een beetje inkt of verf. kan men den grappigen clown van de derde figuur teekenen. Hii kan rondspringen, en ziin gezicht vertrekt zich, als men de hand beweegt. Alleen moet je beloven deze figuurtjes niet onder de lesuren op school te maken! men. Over den „kop" dekken wij een donker kleed klaar is Keesl En als hij nu nog met het hoofd knikt en wijze Oplossingen van de vorige raadsels; 1. karpet-r karper; 2. schar-nier scharnier; 3. Ommen, Almelo, Elspeet, Delft. Goede oplossingen ontvangen van Marietje v. d. L„ Annie P., Joop v. B., Jan v. D., Bertus M., Marietje B., Jan de S., Jo H., Betsy S., Bertus de G„ Leentje de G., Jan de W., Roel V., Greetje B„ Nel B., Liesje de V., Gorrie B., Marietje B., Catr. L., C. L., Jan L., André G„ P. D., M. L., Mientje T., Jelie K., Corrie V., Toon T., Wim v. W„ T. v. W„ Ger. B., Jo B„ A. B„ J. B., A. v. d. L., Stientje A., Geertje P., Agatha K., Jeantje T., Geertr. en Ipie M„ M. V., Jeantje B., Bertha K., Jo v. d. R., Tinie W., Rietje W., Mientje B„ KI. S., Jac. N., Nellie N., Sientje N., Dina W„ Henk A., Joop O., Dirkje P., Wim M., Nellie K., Nel v. D., Willy L., Truus B., Ada B., Mona T., Annie T., Corrie J., Beppie A., M. O. de G., Jan- nie en Jennie v. d. Z„ Geesje J., Tr. v. S„ Willie B„ J. Z., Tony S., Jeen v. d. W., Gorrie S., Hennie H.. J. P., Gr. M., Hetty v. A., Ina B., D. de V., Germ. Fr., Niena B., Bert K., Trinie de V., Kees en Jaap K. Nieuwe raadsels: Welk woord kan je maken van Feetijss Wie verstaat de kunst om „gedroogd gras" met vier letters te schrijven? Mijn geheel wordt met 7 letters ge schreven en ik ben een lekkere vrucht. Een 5663 is een viervoetig roofdier. Een 524 kan verfrisschend zijn. Een 51234 wordt door som mige mannen gedragen. Een 576—3 is een drank. Met O houdt het warm. Bij strenge kou; Met I is 't heel vast Komt ge vooruit heel gauw! door G. Th ROTMAN 6o- Gelukkig hadden de Indianen *°e al heel wat te t c'h duurde het niet lang, of onzu wat te bespreken, maar uuurue het niet lang, of 'Uchtelingen hoorden ze in de verte "icungen hoorden ze in ae verie 0est schreeuwend achter zich aanko- en' Ha, gelukkig, daar waren ze bij s_ rivier, nog net bijtijds! Een prong.%_ ploem! pioem! en ze rol- nnS ^et bootje. De beer, die nog derm het bootje lag, piepte be aat) *4 66. Maar o wee, de professor was in de verdrukking geraakt; de jongens wa ren er boven op gesprongen en hij lag half versuft, met z'n hoofd buiten boord. Hap, zei een groote kaaiman, die uit het water opdook. En in 'tzelf- de oogenblik had het monster profes sors geleerde baard tusschen z'n tan den. Wat 'n consternatie! 67. „Houdt 'm stevig vast, jongens!" schreeuwde de kapitein, terwijl hij achter het stuur sprong. De jongens klampten zich met opeengeklemde tanden aan professors beenen vast en even later boem! daar schoot hei bootje met een ruk vooruit, den het len baard van den profesor tusschen de tanden van den krokodil achterla tend! 68. Verschrikkelijk, wat een ruk was dat! Net of je zoo, krak! zoo'n heele bos gras uit den grond trok, voor je konijnen! Au, au, wat 'n pijn! De tranen waren den professor in z'n oogen gesprongen. Enfin, op z'n baard na was hij geredWeemoedig voel de hij aan z'n gezicht, waar nog slechts ren aan hingen. enkele verspreide verfomfaaide ha-

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 19