Ifc S. 1UHHUSEI i Ia. Vreemde kapers op de kust S. A. KANNEWASSER Zn. TOBRALCO NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Hedenavond zijn onze zaken GEOPEND tot 11 uur. Zondags geopend tot 2 uur KONIJN's warme Croquets. 7280 EERSTE BLAD Het optreden van de Nazi's in Oostenrijk. - De regeling van het schuldenvraagstuk. - Hen stap verder van den oorlog af? - De economische conferentie. Zuidstraat - Keizerstraat - Kanaalweg De oo logsschulden. De gebeurtenissen in Oostenrijk. in 50 dessins, kieur-eoht, - wasch-echt, Een einde aan het lijden. FEUILLETON COURANT Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v/h C. DE BOER Jn. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENT1EN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) van 1 t/m. 3 regels 40 ct., elke regel meei 10 ct. bij vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra) Bewijsno. 4 ct. Het optreden van de Nazi's in Oosten- Ettk heeft de verantwoording van de Beschaafde wereld gaande gemaakt. Het gaat fel toe tusschen Berlijn en Weenen zegt de Nw. Rott. Ort. En het moet worden geconstateerd, dat Ber lijn hierbij sterk in het nadeel is. Het goede effect van Hitler's rede in den Rijksdag in de buitenwereld is in de laat ste dagen grondig te niet gedaan. Berlijn verliest slechts bij zijn beleid en wint er niets bi,j. Dit is de tragedie van de Duit- sclie politiek, dat weloverdaehte dingen steeds weer door onbegrijpelijke plompe en onverstandige dingen ongedaan wor den gemaakt. Wat te Miinchen is gebeurd schrijft het blad bewijst of de barbarij die'te Berlijn heerseht, of de machteloosheid van deze regeering, die de. pretentie heeft van bizondere handhaving van het gezag, pm de meest elementaire orde te hand haven. De overheid te Miinchen heeft nu ein delijk verklaard, dat zij de schuldigen zal straffen als zij worden gevonden. Allo ingewijden weten wat dit vinden betee- Jent. Onder de slachtoffers zullen er heel weinig, ja zelfs niemand te vinden zijn, dje eenige beschuldiging durft te uiten. Wij weten het uit geheel onmiddellijke, volstrekt betrouwbare mededeelingen, dat mishandelden in de Duitsche ziekenhui zen weigerden ook maar één woord te spreken uit vrees voor de weerwraak die hen zelf of hun betrekkingen bij een on aangename getuigenis zou treffen. Wij kennen openbare hospitalen waar de'ver pleegsters onder toezicht staan opdat zij geen woord wisselen met deze patiënten. Wat is dan van een onderzoek te ver wachten? Het blad komt dan, na deze beschou wing over den binnenlandschen toestand, terug op de verhouding tot Weenen, en schrijft o.m.: In plaats van recht stelt Duitschland ruw geweld. Habicht leidde in Oosten rijk namelijk in het openbaar een revo- lutionnaire beweging. Hij heeft getracht, ofschoon Duitscher zijnde, als Oosten- rjjksch politicus met Dolfuss te onder handelen over de vorming van het Oos- tenrijksche kabinet. Toen de onder zijn leiding staande beweging voor de Oos-1 tenrijksche regeering ondragelijk ge- j worden was, wilde zij hem over de grens zetten. Dan benoemt Berlijn hem tot pers- j attaché en eischt diplomatieke rechten voor hem op, wat een al te plompe ma noeuvre is, die Weenen niet aanvaardde. Als Habicht dan uit liet land wordt gezet, neemt Berlijn wraak door den Oostenrijk- schen persattaché, een door Berlijn al tien jaar als diplomaat erkend priester, die vreedzaam zijn ambt vervulde, op ge welddadige wijze te verwijderen. alleen bij het Congres en hij kan slechts kennis nemen van de opmerking van de Engelsche regeering, die hij ten deele l met onweersproken of zonder voorbe houd kan laten voorbijgaan. Voor het j Lagerhuis was echter noodzaak zijn per soonlijke maar daarom niet minder be slissende opmerking, dat hij Engeland, als liet te werk ging volgens zijn aanbod, niet kon beschouwen als een schuldenaar, die in zijn verplichtingen tekort schoot, j Dit laatste kwam er voor de Engelschen zoo hevig op aan, omdat een groot ge deelte van liet Engelsche volk afkeerig blijft van eenvoudig betaling te weigeren. Wij nemen gaarne aan, dat de moreele beschouwingen daarbij overwegen, maar deze zijn 't toch niet alleen. Gisterenavond is in het Lagerhuis nog eens gezegd: wij zijn het grootste volk van schuldeischers ter wereld. In die positie heeft men er overwegend belang bij dat de verplich tingen van de schuldenaren in eere wor den gehouden. President Roosevelt heeft aan zijn me- dedeeling nog den raad toegevoegd, dat Engeland zoo spoedig mogelijk te Wash ington met voorstellen voor verdere re geling zal komen. De beslissing ligt dan bij het Congres. De vreugde in Engeland over het feit dat men dezen keer, ofschoon de beginse len voor de verplichtingen in eere hou dend, er zoo goedkoop afkomt, is alge meen. Met het passief genoegen nemen met deze som heeft Amerika natuurlijk in werkelijkheid aan het stelsel van de oude betalingen den doodsteek gegeven. Men zal er niet licht tot terug keeren. Zelfs landen als Italië en Tsjechoslo- wakije, wier termijnen zoo klein zijn, dat zij heel goed betaald zouden kunnen wor den, volgen het Engelsche voorbeeld van een symbolische betaling om de princi- pieele beteekenis van deze handeling. Het blad besluit dit artikel met te zeg gen: Wij zijn weer een stap verder van den oorlog afgekomen. De regeling van het schuldenvraag stuk heeft nog wel geen oplossing ge vonden, maar toch is de regeling die tus schen Amerika en de verschillende debi- teurenstaten, w.o. in de eerste plaats En geland, getroffen is, bevredigend. Er heerschte algemeene voldoening in het Lagerhuis zegt b.v. de Nw. Rott. Crt.! toen Neville Cliamberlain mede- deeling deed van hetgeen met betrekking tot den termijn van ]5 Juni van de oor- ïogsschulden tot stand was gekomen. In den vorm was de schikking heel weinig positief; Roosevelt kan haar niet aanvaarden; het recht daartoe berust De economische conferentie is door haar eerste beraadslagingen heen. De ster-corr. van de N. R. C. seinde d.d. Don derdag o.m. aan zijn blad: De conferentie is vandaag over allerlei moeilijkheden heengekomen. Zij is daardoor wel niet merkbaar dichter bij een' slagen, maar toch wel bij haar begin. Deze moeilijkheden waren van drieër lei soort. Ten eerste was het onopgeloste vraagstuk van den termijn der oorlogs schulden, dat gisteren als acuut obstakel uit den weg is geruimd. Ten tweede was er een geschil over het voorzitterschap van de hoofdcommissie, die zich met de monotaire problemen zal bezig houden. De Amerikanen eischten dit voorzitter schap voor een der hunnen op. De Fran- schen wilden hun dit echter niet geven. Parijs was blijkbaar van meening, dat het beter was dit toe te vertrouwen aan een groote mogendheid, die niet met een circulatiemiddel behept was (dus Frank rijk) dan aan de door den stand van hun dollar gecompromitteerde Amerikanen. Dit maakte de Amerikanen natuurlijk nog des te meer gesteld op deze waardig heid. Zoolang de kwestie van de oorlogs schulden onopgelost was, schenen de En gelschen niet bereid een hand ten gunste van de Amerikaneiw uit te steken. Van daag is dat echter in orde gekomen. Se nator Cox, een Amerikaan, is voorzitter geworden, Jung, de Italiaan, ondervoor zitter, terwijl de Franschen zich door de benoeming van hun landgenoot Bonnet |van de strategische positie van rappor- iteur der commissie hebben verzekerd. Daarmee was geschilpunt twee van de baan. Nu bleef nog het groote bezwaar van den onzekeren stand van het Amerikaan- sclie en Engelsche betaalmiddel als hin derpaal over. Men had in de laatste da gen steeds weer betoogd, dat zonder sta bilisatie vooraf van de voornaamste be taalmiddelen van een opheffing der han delsbelemmeringen nog niet veel heil te verwachten is. Daarom moest de koers van dollar en pond een der voornaamste zorgen zijn voor de conferentie. Men is het vandaag principieel eens geworden over de schepping van een vaste verhou ding tusschen dollar en pond. Hoe die verhouding zal zijn stond vanavond nog niet vast, daar men op dat punt op de be slissing van Washington moest wachten. Voor ons Nederlanders was het van bi zonder belang, dat dr. Colijn tot presi dent is benoemd van de economische commissie, dus van de andere hoofdcom missie. De benoeming van onzen premier brengt geen verandering in zijn plannen. Hij zal wekelijks naar Nederland terug- keeren om de bijeenkomsten van het ka binet te presideeren. Mocht het noodig zijn, dan zal de algemeene voorzitter der conferentie, Ramsay MacDonald, tijdens de afwezigheid van dr. Colijn de noodige zorg wijden aan de zaken van de econo mische hoofdcommissie. Frankrijk betaalt weer niets. Officieel wordt thans medegedeeld, dat de Fransche regeering haar ambassadeur te Washington, De Labourage, opdracht heeft gegeven de Amerikaansche regee ring een memorandum te overhandigen, waarin Frankrijk mededeelt, dat het de betaling van den 15 Juni vervallen schul dentermijn opschort tot na een definitieve regeling van de kwestie der oorlogsschul den. Italië betaalt gedeeltelijk. De Italiaansche ambassadeur te Wash ington heeft het departement van staat medegedeeld, dat Italië 1 millioen dollar van zijn schuld van 15 Juni zal betalen. Finland blinkt uit. Naar Reuter gister uit Washington meldde, was Finland tot nog toe het eenige land, dat zijn schuld van 15 Juni geheel betaald heeft. Stormachtige debatten in het Amerikaansche Congres. Hoewel de Amerikaansche pers in haar hoofdartikelen het antwoord van Roose velt aan Engeland, min of meer gedwon gen, gunstig beoordeelt en zelfs vriende lijke woorden voor Engeland vindt, dat toch in elk geval bereid is, voor een ge deelte aan zijn verplichtingen te voldoen, staat men in de kringen der belangheb benden tegenover de ontwikkeling van het schuldenvraagstuk met zeer gemeng de gevoelens. In beide Huizen van het Congres kwam het tot opgewonden discussies. Vooral eenige Republikeinsche afgevaardigden vielen woedend uit en verklaarden op scherpe wijze, dat Engeland doodgewoon in gebreke 'was gebleven, al zei Roosevelt het ook anders. Een hunner liet zich zelfs verleiden tot de uitlating, dat Roo sevelt „Wallstreet-politiek maakte in het belang van Morgan". De Democraten ver dedigden -Roosevelt, doch verklaarden eveneens beslist, dat zij in geen geval met schrapping of vermindering der schulden accoord zouden gaan. Oostenrijksche consul-generaal treedt al. Naar de Nat. Soz. Korrespondenz uit Karlsruhe meldt, zou Menzinger, de Oos tenrijksche consul-generaal voor Baden, zijn ontslag hebben genomen, wegens de anti-Duitsche.houding van de Oostenrijk sche regeering. Verdere uitzettingen uit Oos tenrijk. Uit Linz bericht Wolff, dat Alfred Bigler, de leider van de Oostenrijksche S. A. door twee politie-ambtenaren ver gezeld, in zijn eigen auto naar de Oos- tenrijksche-Duitsche grens is gebracht. Eveneens zijn dr. Weyh, een ambtenaar der N.S.D.A.P. en de adjudant van Ha bicht met den D.-trein en ook in gezel schap van twee politie-beambten over de grens gebracht. De drie mannen waren gisteren uit Oostenrijk verbannen. Nieuwe aanslagen. Voor het postkantoor te Bruck aan de Mur is Donderdagmiddag een aanslag op een telefoonkabel naar Weenen en nog een anderen kabel gepleegd. In de buurt van Scheingau aan de Semmering was een gat van een meter diepte in het kabelkanaal gegraven. Alle telefoon kabels naar Weenen zijn gestoord. In den loop van den middag konden eenige ech ter voorloopig hersteld worden. Een interview met Dollfuss. In een interview met Reuter heelt Doll fuss gezegd, dat hij betreurde, dat alle maatregelen tegen de Oostenrijksche N.S.D.A.P. als onvriendelijke handelingen tegen het Duitsche rijk beschouwd wor den, terwijl deze een kwestie van zuiver binnenlandschen aard vormen. Om de bestaande spanning te laten verdwijnen, was goede wil van weerskanten noodig. Bij Oostenrijk was deze wil aanw ezig. In antwoord op dit interview meldt Wolff uit Berlijn, dat de Duitsche regee ring het niet als een binnenlandsche aan gelegenheid van Oostenrijk kan beschou wen, als onderdanen van het Rijk van wege hun lidmaatschap van de N.S.D.A.P. worden gearresteerd en tenslotte zelfs een gezantschapsattaché in de gevangenis wordt gezet. Hierin ligt de kern van het conflict. Goede wil blijkt uit een derge lijk optreden niet. VERBOD VAN PROMOTIE VAN JODEN AAN DUITSCHE UNIVERSITEITEN. Blijkens een bekendmaking van den Pruisisc-hen minister van onderwijs, zul len niet-Ariërs voorloopig niet meer tot de promotie tot doctor worden toegelaten. Dit besluit werd bekend gemaakt dooi den rector der universiteit te Breslau, ge heimraad prof. Helfritz. Deze verklaarde bij die gelegenheid, dat het nutteloos zou zijn zich over deze kwestie tot het minis terie te wenden, daar op dit besluit geen uitzondering zal worden toegestaan. UITZETTING VAN EEN DUITSCHER. Het Tweede Kamerlid De Visser heeft aan den minister van justitie de volgende vragen gesteld: 1. Is het de regeering hekend dat de Duitscher Jurock, afkomstig uitGronau, die zich reeds ruim drie maanden geleden, voorzien van alle noodige documenten, als politiek uitgewekene met toestemming der plaatselijke autoriteiten van Lonneker te Glanerbrug had gevestigd, en met handel in zijn onderhoud voorzag, plotse ling door de politie geboeid naar Duitsch land werd uitgeleid, waarbij hij zich met doodsgevaar tijdens het transport uit den in volle vaart rijdenden spoortrein heeft geworpen teneinde aan de uitlevering te ontkomen 2. Is er, waar deze buitenlander een politiek voortvluchtige is, die van niemand steun ontving, in eigen onderhoud voor zag en zich zeer zorgvuldig van elk politiek optreden onthield, ook naar het oordeel der regeering, ten deze niet op getreden in strijd met de geldende regelen van het asylrecht 3. Wil de regeering oogenblikkeüjk maatregelen treffen om, indien dat nog mogelijk is, aan bedoelden Jurock gast vrijheid in Nederland te waarborgen en te verhinderen dat overeenkomstige ge vallen zich kunnen herhalen DE LOTING VOOR DEN DIENSTPLICHT. Bij de Donderdagmiddag in de Rolzaal te 's-Gravenhage gehouden loting voor den dienstplicht voor de lichting 1935 werd getrokken nummer 3817. Onder het nummer in het register der gemeente Amsterdam, dat voor deze loting wordt gebruikt, staat ingeschreven Theodorus Marinus de Mey, geboortdatum 28 April; de aanwijzing van de dienstplichtigen in iedere gemeente of groep van gemeenten vangt dus aan bij dezen naam of, indien deze naam in het register der gemeente niet voorkomt, bij den daarop alfabetisch volgenden naam. per el. Verkrijgbaar by: Let op naam op den zelfkant Vraagt onze Stalen-eollectie smaken 's zomers en 's winters even fijn! Binnenland. ROEIBOOT AANGEVAREN. De bestuurder verdronken. Donderdagmorgen voer in de Dordt- sche Kil een motorschip, schipper Johan van der Vliet, uit Oude Tonge. Ter hcog- te van de Wacht kwam het motorschip in aanvaring met eèn roeiboot, waarin één man zat. De roeiboot sloeg om en de man verdronk. Vermoed wordt, dat de verdronkene P. Reedijk is, afkomstig uit Dubbeldam. Men heeft de roeiboot als zijn eigendom her kend. Het lijk van den man, die 52 jaar oud was, is nog niet opgehaald. Het voortdurend succes van Foster's Rug pijn Pillen is opmerkelijk. „Dank zij Foster's Pillen raakte ik bevrijd van mijn oude kwaal", „Had ik uw geneesmiddel maar vroeger ge kend, dan had ik niet zoo lang behoeven te lijden", zoodanig drukken duizenden dankbare personen zich uit. Pas op, rugpijn, duizeligheid, zenuwpijnen, rheumatiek, spit, urinestoornissen, waterzuch tige zwellingen en andere verschijnselen van verzwakking der organen van den rug zijn te ernstig om verwaarloosd te worden. Deze verschijnselen toonen aan, dat urine zuur en andere schadelijke vergiften in het bloed achterblijven, en dat gij dringend be hoefte hebt aan de opwekkende versterkende hulp, die Foster's Pillen zoo zeker verschaf fen. Waarom zoudt gij niet vandaag nog een flacon halen en beginnen weer gezond te worden? Foster's Rugpijn Pillen zijn verkr. bij alle drogisten enz. ij 1.1.75 en 3.per doos. Naar het Engelsch door J. VAN DER SLUYS. 36) (Nadruk verboden.) Generaal-Majoor Swiney? infor meerde Winter, terwijl hij den naam met angstvallige nauwgezetheid uitsprak. Ja. U is bekend met een zekere Me vrouw Trenton, nietwaar? Een dame, die te Londen in Half-Moon Street woont? Ja, zeker. Wij kennen elkaar goed. Ah! Ik hoopte, dat ik verkeerd inge licht was. Schrijft u haar vaak? Wat duiv.wat gaat u dat aan, Sir? Indien het mij niet aanging, dan zou ik hier niet zijn. Ongelukkig genoeg $>rtelde u haar, dat juffrouw Sheila „The Homestead" voor een poosje verlaten %id en bij Arthur Hetlicott en zijn zus ter verbleef. En wat gaf het dan nog, als ik dat Verteld had? Mevrouw Trenton is een geregeld bezoekster van nachtclubs, die beruchte ï&rzamelplaatsen zijn voor ongunstige in- ffivijfuën van allerlei nationaliteiten. Zij eèn praatzieke vrouw en bemerkte, dat men naar haar luisterde, wanneer zij over „The Homestead-tragedie" sprak met een zeker vertoon van kennis van een inge wijde, welke kennis haar helaas door u verschaft werd. Mijn departement heeft reden om te vermoeden, dat de misdadi gers, die juffrouw Macdonald trachtten te ontvoeren en zoodoende den dood van vele menschen bewerkten, hun inlichtin gen omtrent haar verblijfplaats van me vrouw Trenton hadden, en derhalve indi rect van u. Dit is een ernstige zaak, Ge neraal. Groote hemel, u is toch niet van plan er een strafzaak tegen mevrouw Trenton van te maken? Dat staat ter beslissing van den Pro cureur-Generaal. Mijn eigen meening maar die zal u niet interesseeren. Wilt 11 zoo goed zijn mee te gaan naar het politie bureau en een schriftelijke verklaring af te leggen? Ik, een magistraat, naar het politie bureau? Sta ik onder arrest? Neen. Ik dacht, dat u de voorkeur zou geven aan een openhartiger methode. U zult nog wel hooren van inspecteui Hobbs, of van een van mijn jonge ambte naren. Ik moet de beslissing aan de auto riteiten overlaten. Natuurlijk kan ik niei verhinderen, dat de lijkschouwer u als getuige oproet. Winter keerde zich 0111 0111 heen te gaan, maar Swiney pakte hem aan zijn mouw. Het was een door en door ver schrikte Generaal-Majoor. Wat drommel, man! brieschte hij begrijpt u dan niet, dat ik er niets geen kwaads mee bedoelde? U sprak van een meening, die u zich gevormd had. Hoe is die? Spreek maar ronduit. U kunt mij vertrouwen. Ik had willen zeggen, dat u, Gene raal, als de bron van deze zeer noodlot tige en strikt-vertrouwelijke inlichtingen zeer zeker meer aansprakelijk geacht zal worden dan mevrouw Trenton. Is er iets, dat ik doen kan 0111 ten minste haar naam er buiten te houden? Winter dacht ernstig 11a. Ik zou eigenlijk niet weten, wat ik 11 moest raden, zei hij eindelijk. De zaak is mij alleen indirect ter kennis ge komen. Ik vermoed, dat het niet voor overmorgen officieel bij het departement In behandeling zal komen. U zei zuoeven dat ik u zou kunnen vertrouwen? O, zeker, kan u dat. Ik zal alles doen. Soms is het verstandig om niets te doen, Generaal. Veronderstel bijvoor beeld, dat 11 gedurende den loop van het onderzoek niet in Woolcraft, noch in En geland was, dan zou wellicht het ver band, dat tusschen u en den aanslag be staat, genegeerd worden. Mevrouw Tren ton zal naturlijk ontkennen, dat ze tegen iemand een woord ervan gezegd heeft. Zulke vrouwen doen dat steeds, niet zon der overtuiging, aangezien zij nooit be seffen, welk een kwaad hun geklets ten gevolge kan hebben.... Neen, werkelijk, Generaal, ik moet nu weg. Ik ben al een heel eind buiten mijn boekje gegaan, hoofdzakelijk uit sympathie voor een man van uw rang en maatschappelijke positie, die zich in een dergelijke onver kwikkelijke geschiedenis betrokken ziet. 't Spijt me; Maar ik kan heusch geen woord verder aanhooren. En dat is de reden, waarom de gene raal het najaar en den winter in de Py reneeën doorbracht. Hij was weg en iedereen was blij hem kwijt te zijn. U heeft een akeligen tijd gehad, jonedame, zei Furneaux een week later tegen Sheila. Niets anders dan begra fenissen, lijkschouwingen en interviews [met een stel domme detectives en plat- 'voetige politiemannen steeds met hun neus overal bij. Waarom probeert u niet eens een bruiloft voor de afwisseling? Is dat een aanzoek, meneer Fur neaux? luide het vroolijke antwoord. Voor geen geld! riep hij kwasi-onver- schillig uit. Ik ben maar een klein mannetje en Royson houdt zichzelf in conditie met golfen. Ik weet niet veel vah dat dwaze spel af, maar ik geloof, dat men zoden uit het gras slaat met een of ander instrument. Stel u het verschrik kelijk een resultaat van een krachtigen slag op mij voor! Nu. al is het dan geen bruiloft, ik moet wel op zoek naar huizen of zooiets, zei Sheila. Heeft 11 wel eens gehoord van een zekeren Sir Thomas Fookes? De eigenaar van deze buitenplaats? Ja. Hij heeft dringende orders aan een advocaat en een makelaar in onroe rende goederen gezonden, dat ons huur contract tot iederen prijs beëindigd moet worden. De baron wil hem schadeloos stellen, maar ik zeg „neen, laat hij ons betalen". Het is onze schuld niet, dat de plaats zoo'n verschrikelljke reputatie ge kregen heeft. Het is het beste wat had kunnen ge beuren, zei Furneaux ernstig. Ga met met den baron hier vandaan, juffrouw Sheila. Ga eens een maand naar Schot land en dan naar Londen tot December. Tegen dien tijd zal de oude Fookes van de Rivlère naar Egypte vertrokken zijn. En dan is de zaak in orde. En daar of daar in de buurt zou men eenigen tijd voor Kerstmis Fhilip Royson kunnen aantreffen met een gedistingeerd uitziend heer, Macdonald geheeten, den vader der bruid, die ongetwijfeld door de beide jongere menschen gedwongen zal worden om daadwerkelijk belang te stel len in het veelzijdige mondaine leven, dat Gannes, Nice en Monte Carlo in dien tijd van het jaar kunnen aanbieden. Het Departement van Buitenlandsche Zaken verleende de baron een bijzonder paspoort, en hy liet zich gemakkelijk overhalen om gedurende de jaren, die hem nog restten, met het oude leven te breken. Maar al was die knorrige, oude vuur- salamander, Sir Thomas Fooken, ook op- permahtig heerseher over „The Home stead", over „Zeezicht" had hij niets te zeggen. Hier zullen, terwijl de winter maanden verloopen, bouwlieden bezig zijn met een uitbreiding. Bob Smithers heeft zijn gasfabriek reeds verlaten om een beter bezoldigde betrekking te aan vaarden als administrateur van het bouwwerk, als vast huisbewaarder van de nieuwe woning, en als algemeen op ziener van een stuk aangrenzend land, dat ter rechter tijd op de markt kwam. Juffrouw Smithers heeft een druk leven met dienstmeisjes op de vingers te tikken en te verklaren, dat een rr.ensci) een huis onmogelijk netjes kan houdei-., wanneer een wilde hond en een gekke kat, overal waar zij willen, mogen stoeien. De deelnemers van den aanslag, die er het leven hadden afgebracht, er wa ren er nog twee in het hospitaal gestor ven werden uitgewezen. Waarschijn lijk was dit het verstandigste. Baron Garcia, die een zeer groot eigen vermogen bezat, zorgde met kwiet:ge hand voor de achtergebleven betrekkin gen van de mannen, die ter verdediging van Sheila en hemzelf gevallen waren. Jackson was inspecteur van WoolcraJ geworden en Roberts brigadier in het dorp. Gladys Hethcott is nog steeds onge trouwd. Zij staat op tamelijk goeden voei m«t de Royson's, maar Sheila zegt, dat zf. nooit echt van haar zou kunnen houden en iedere vrouw zal begrijpen waarofli. Winter, Furneaux en Shelder. gaver officieel blijk van bun belangstelling bij het huwelijk, dat in aller, eenvoud In Londen werd voltrokken. Zij zonden Sheila zelfs een geruoen- schappelijk huwelijkscadeau. -Her w-; 1 zooais voor de hand lag, een zwarte k? van gepolijst ebbenhout, me' allerliefste I gouden oogen en een kleinen, rosen bek, 'die immer geopend was in een aanhouder;,' J gemauw. EINDE.

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 1