HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 20 JUNI 1933. Gemengd Nieuws. btoomvaartberichten. Uitvoering Zuiderzeesteunwet. iongsman doodgevallen. Moordaanslag. Ernstig auto-ongeluk bij Middelburg. Overval te Amsterdam. Mislukte overval te Tegelen. Het schuSdenvraagsiuk. Verwarring op de economische conferentie. De ontwapeningsconferentie. Arrestaties wegens verspreiding van Chineesch communistisch pamflet Saöfografiseh Haven van Nieuwediep. Wordt deze aanvrage ingewilligd dan wordt aangenomen, dat zij niet meer in de termen vallen om eene geldelijke te gemoetkoming te ontvangen, tenzij be langhebbendentoetreden tot eene regeling nis hier bedoeld. b' Zij zullen hunne bereidheid daartoe uiterlijk acht dagen voor 1 Juli a.s. aan den Rijksdienst ter Uilvoering van de Zuiderzeesteun wet moeten kenbaar maken hetgeen kan geschieden door invulling en onderteekening van eene verklaring zooals uitgegeven wordt. Wordt daarentegen door belanghebben de geen vergunning aangevraagd, dan wordt aangenomen dat zijn inkomen uit de visscheiy op de afgesloten Zuiderzee nihil bedraagt, met welke omstandigheid rekening zal worden gehouden bij de vaststelling van het bedrag der aan hem te verleenen geldelijke tegemoetkoming. Uitvoerig wordt een en ander nog uiteen gezet. De Burgemeester deelt mede dat het tot heden niet zeker was dat belang hebbende elke week een vast bedrag kreeg, de nieuwe regeling geldt om meer vaste wekelijksche uitkeering te krijgen. ragen Plaatselijke Commissie. De plaatselijke Commissie Zuiderzee- «teunwet te Wieringen had een aantal vragen gesteld, welke op de vergadering van Zuiderzeegemeenten door Burgemees- Ier Kalff naar voren zijn gebracht en waarover de Burgemeester een en ander mededeelt: Visschen op de afgesloten Zuiderzee en benoorden den afsluitdijk wordt toe gestaan. Rekening zal worden gehouden met visschers, die dagelijks aan beide kanten van den afsluitdijk hun dedrijf uitoefenen. Ook zal met de inkomsten rekening worden gehouden met het feit, dat de visschers gedurende een gedeelte van het jaar de Zuiderzeevisscherij verlaten, omdat ze meer kunnen verdienen in een ander bedrijf als los arbeider of iets dergelijks. Niet uitgesloten is, dat belanghebben den, die geen consent hebben over 1932, omdat ze toen bij de Zuiderzeewerken of andere bedrijven werkzaam waren, ook nog in aanmerking komen voor de af gesloten Zuiderzee. Allen die een consent 1932 hebben komen in aanmerking voorde vergunning 1933-34. De Burgemeester deelt mede dat het Amstelmeer niet bij de afgesloten Zuider zee behoort. Op voorstel van den beer M. Kooi wordt besloten aan de regeering te ver zoeken den termijn op tien weken te stellen. De Voorzitter deelt nog mede, dat de formulieren bestemd voor de aanvraag verkrijgbaar zijn bij den heer J. Lont, secretaris D.E.T.V. of bij den heerKaaik op de arbeidsbeurs. Ingekomen stukken. Een schrijven als antwoord op het ver zoek de pacht van wier te verminderen is binnengekomen waarin wordt mede gedeeld dat het verzoek is afgewezen. Er is verder een schrijven binnenge komen van de Vereeniging tot bevorde ring van het Vreemdelingenverkeer Wieringen en Wieringermeer waarin wordt verzocht om een subsidie. De Voorzitter stelt voor een sub sidie van f 10.— te verleenen, hetgeen met algeineene stemmen wordt goedge keurd. Rondvraag. De heer J. Metselaar zou willen verzoeken de ketels voor tanen te mogen plaatsen op de loswal bij het gemaal Leemans. Het bestuur belooft medewerking. Niets meer aan de orde, sluit de voorz met een woord van dank voor de groote opkomst de vergadering. Binnenland. Zaterdag is in werking getreden het Kon. besluit van 12 Mei tot wijziging van het Kon. besluit van 19 Mei 1932, regelende de geldelijke tegemoetkomingen volgens art. 13 der Zuiderzeesteunwet. De regeling is thans als volgt vastgesteld. f 20 per week, indien de belanghebbende, hoofd van een gezin of kostwinner zijnde, vóór de inwerkingtreding van dit besluit, eigenaar of hoofd van een grootbediyf f 13 per week indien de belanghebbende hoofd van een gezin of kostwinner is, f 10 per week indien hij niet hoofd van een gezin is' f 1 per week voor ieder kind beneden den leeftijd van 14 jaar, alsmede voor kinderen van 14 jaar en ouder, die wegens ziels- of lichaamsgebreken niet in hun onderhoud kunnen voorzien. In gemeenten der derde klasse bediaag^ de tegemoetkoming f 2 per week minder, f 6 per week voor belanghebbenden' die weduwe en nog geen 65 jaar oud zijn f 5 per week voor weduwen van bo jaar of ouder Van bovengenoemde bedragen woidt het volgende afgetrokken: 1. het werke lijk of geschatte inkomen uit het bediiji of uit loondienst van den belanghebbende, 2. het inkomen, niet uit bedrijf of loon- T inkomsten uit hoofde van ouderdoms- of invaliditeitswet; 4. f 1 per week wegens het bewonen van een eigen huis; 5. een deel van het bedrag dat. gezin ten goede komt uit inkomsten van inwonende kinderen. „«lot- Die korting wordt berekend ais v g bij een inkomen van een inwonend kind f 6 per week of minder, nihilby een inkomen van meer dan f b pei minderjarige kinderen de helft ei meerderjarige kinderen een deid liet inkomen boven f 6 per tt'eelv- ..f Aan belanghebbenden die hun bediyf op 1 Mei 1932, niet als direct gevoigvan de afsluiting van de Zuiderzee, i hadden verlaten en 65 jaar of oude .y wordt f 5 per week verleend. Vijf jaar lang waren myn man en ik volkomen gelukkig. En wat gebeurde toen? Toen kwam mijn man uit net temand terug. Een leugenachtige verloofde. licUnhtVankvf1--f.0,ntvingen het volgende in richt, schryft de „Nw. Rott. Crt Zondagavond omstreeks half twaalf wil- Put «n~'iai'!g€ la"dbouwerszoon L. van de nifLr^ v- J01debroek' nadat h« z"n heti^tt- 1 den 'andbouwer W. S. in zich riai 1S' naar had gebracht, naar de ouderlijke woning begeven. weid halT™6?1 dat hii buitenkwam, weid hem door iemand, die hem buiten de ceur had staan opwachten, met een of an- voorwerp een slag op het hoofd toegebracht. De getroffene zeeg direct in- *Nac'at het meisje haar patroon ge- .u l-V^V ti j- ombood deze onmiddellijk teerde 660 so'lede'breuk consta- a"de w?rd hierop per auto naar de ...j woning vervoerd, waar hij eeni- gen tyd later, zonder tot bewustzijn te zün gekomen, overleed. De rijks- en gemeentepolitie stellen een onderzoek in. De dader of de daders zijn nog niet bekend. De oorzaak is vermoe delijk minnenijd. Nader vernemen wy echter, dat de toe dracht der zaak geheel anders blijkt te zyn. Het meisje werd gisteren aan een streng verhoor onderworpen, waarbij zij bekende, bovenstaand verhaal te hebben verzonnen. Zy deelde thans mede, dat haar verloofde door een zolderluik van een zolder in de schuur bij de woning van S. Op den betonnen vloer was gevallen, met als gevolg de schedelbreuk met doode- lyken afloop. Door ontvluchte verpleegde uit Vcenhuizen. Een verpleegde uit de rijkswerkinrich ting van Veenhuizen J. H. L., die Vrijdag van daar is ontvlucht heeft gistermorgen te Zeyen gemeente Vries een moordaan slag gepleegd op de 40 jarige echtgenoote van den arbeider J. G., die alleen thuis was. De vrouw is zeer ernstig aan hals en beide polsen verwond en naar he t ziekenhuis te Assen overgebracht. De marechaussee te Assen is met politie honden op zoek gegaan en gistermiddag heeft men hem tusschen Peest en Norg gevonden verborgen in een veld rogge. Verdachte heeft bekend de vrouw te heb ben aangerand. Hij wilde kleeren van haar hebben om zi,c_h te verkleeden en hij dreigde haar te zullen doodenalszij deze niet gaf. Toen de vrouw aan zijn verzoek niet voldeed heeft hij een broodmes van de tafel genomen en daar de levensge vaarlijke verwondingen mee toegebracht. Drie ernstig gewonden. Zondagmorgen omstreeks 11 uur heeft op den Nieuwlandschen weg onder Mid delburg een ernstig ongeluk plaats gehad. Uit de richting Nieuw en St. Joosland reed de auto bestuurd door den heer M. Leeuwenkuijl uit Den Haag in de richting Middelburg. In den auto zaten diens echt genoote en den heer en mevrouw K. A. van Schalkwijk, eveneens uit Den Haag. Toen men ter hoogte van de algemeene begraafplaats was gekomen, luisterde de wagen niet meer naar het stuur, en kwam rechts op den berm van den weg terecht, waarna hij naar links zwaaide en tegen twee boomen aanreed, waarna hij weel een zwenking maakte naar de andere zijde van den weg. De wagen, die een snelheid had gehad van 60 tot 70 K.M., was links geheel beschadigd. De bestuur der had een zijner duimen verspeeld, die later op een heg is teruggevonden, terwijl hij ook een hoofd- en andere wonden had opgeioopen. De heer v. S. kreeg slechts lichte ver wondingen. De beide dames waren be wusteloos, de eene heeft vermoedelijk een schedelbreuk, de andere een bekken breuk opgeioopen. De drie ernstig gewonden zijn naar het Gasthuis te Middelburg vervoerd, waar de beide dames 's avonds nog niet tot bewustzijn waren gekomen. De politie heeft de zwaar beschadigde wagen naar een garage te Middelburg doen vervoeren Als vermoedelijke oorzaak moet worden aangenomen, het springen van een der veersn. Door de vrouw van een loodgieter, wonende Derde Oosterparkstraat (2 te Amsterdam, is bij de politie aangifte ge daan, dat er gisterenochtend, toen zij alleen thuis was, een man in den winkel kwam, die vroeg of hij mocht telefonee- ren. Terwijl zij hem hielp zoeken naar het Dummer, overweldigde hij haar en toen de vrouw om hulp riep, kwam er nog een tweede bij. Zij verloor het be wustzijn en toen zij weer bijkwam, waren de twee mannen verdwenen. Of er iets gestolen is, staat nog niet vast. Wel schijnt de boel overhoop te zijn gehaald. Zaterdagnacht omstreeks 12 uur heeft een mislukte overval plaats gehad op de alleenwonende ongeveer 50-jarige weduwe Burgers te Tegelen. De vrouw werd uit haar slaap opgeschrikt, doordat zie,li een man op de kamer bevond, die haar met een pot op het hoofd sloeg. De weduwe riep luidkeels om hulp, waarop de aanrander de vlucht nam. Enkéle buren kwamen op het hulpgeroep toegesneld. Zij waarschuwden onmiddel lijk de politie, welke spoedig ter p aatse was Ook werd geneeskundige hulp in geroepen, om de vrouw, die ernstige hoofdwonden had opgeioopen, te verbinden Na een onderzoek van twee uren, waarby verschil lende om wonenden waren gehoord, arresteerde de politie den 24-jangen A. v. E. Een mes, hetwelk uit de woning der weduwe was vermist, werd in de nabijheid van de woning van den ver dachte gevonden. Hoewel de vrouw, die algemeeu als bemiddeld bekend staat, veel geld in huis had, wordt niets vermist, dan dit mes, die in de keuken lag. De verdachte, die reeds meermalen met de politie in aan- raking is geweest en reeds vroeger wegens brandstichting is aangehouden, blijft alle schuld ontkennen. Hijisvoor- oopig in verzekerde bewaring gesteld. MAN DOODGEREDEN. Zondagmiddag omstreeks half een is op den Rijswykschen weg, nabij de Broek- sloot te 's-Gravenhage de 73-jarige J. L. Groenewegen, wonende in de Watering- schestraat. vermoedelijk bij het oversteken van den rijweg door een personen-auto gegrepen en met verscheidene zware ver wondingen overgebracht naar het zieken huis aan den Zuidwal, waar hii is over leden. Buitenland. HEVIG ONWEER EN OVERSTROOMING IN DE SPAANSCHE PROVINCIE GUIPUZCOA. Bcoden en gekwetsten. De Spaansche provincie Guipuzcoa is door zwaar onweer en overstrooming ge teisterd. De overstroomingen hebben den oogst vernietigd en groote schade aange richt. Tot dusver zijn er zes dooden te betreuren; er worden echter nog vele menschen vermist. Te San Sebastiaan stond het water op sommige plaatsen 2 meter hoog en drong in vele huizen. Een groot aantal muren is ingestort. Uit de huizen werden door de kracht van het water de deuren wegge slagen. In de dorpen vluchten de inwo ners naar de daken. De brandweer onder vindt groote moeilijkheden bij het red dingswerk. Veel vee is omgekomen. De oogst is totaal verwoest. Het auto- en spoorwegverkeer staat geheel stil. Wegen en rails zijn ernstig beschadigd. Te Lasarte, bij San Sebastian, zijn het klooster en de kerk overstroomd, zoodat de nonnen om hulp moesten roepen. De schade is nog niet vastgesteld, doch be draagt vele millioenen peseta's. Ook in de provincie Murcia heeft het onweer groote schade aangericht. Vier personen werden door den bliksem ge dood. DRIE ZUSJES DOOR EEN ONTPLOFFENDEN GRANAAT GEDOOD. In de buurt van Kowno hebben drie zusjes van 7 tot 12 jaren geprobeerd een ouden granaat te openen. De granaat ont plofte. De kinderen werden gedood. DE ONTVOERDE BIERBROUWER VRIJGELATEN. William Hamm Jr., de rijke bierbrou wer, die door bandieten ontvoerd was, is vrijgelaten. De bandieten hadden een losprijs van 100.000 dollar geëischt en ofschoon de familie oorspronkelijk had verklaard een dergelyken prijs niet te willen betalen, schijnt men nu een lageren prijs aan de bandieten te hebben betaald. Nota der Vereen. Staten aan Frankrijk. Parijs In gebreke gesteld. De Amerikaansehe regeering heeft een nota gericht tot Frankrijk, waarin het vol gende wordt gezegd: „De regeering der Ver. Staten bevestigt de ontvangst van de nota der Fransche regeering, waarin deze haar standpunt uiteenzet aangaande schuldverplichtingen, waaraan op 15 Juni voldaan moest worden Zy consateert, dat de Fransche regeering in gebreke is gebleven den schuldenter mijn, die op grond van de bestaande over eenkomst tusschen Frankrijk en Amer'ka, betaald moest worden, geheel of gedeelte lijk te voldoen. De Amerikaansehe rege ring moet in openhartigheid de aandacht vestigen op >:e problemen, die zü'i opge- woipen doordat de Fransche regeering in gebreke bleef den schuldentermiin \an 15 December 1932 te voldoen, welke probk- mer nog niet zijn rpgelost en door de Iwec land"'n zelfs nog niet zijn besproken" Soortgenjkc nota'-: als die aan Frankrijk zijn ook gezonden aan België en Poien, welke land.-r ook in gebreke zijn gebleven t? betalen Tegelijkertijd is ook aan den Itiliaan- sehen gezant een nota overhandigd, waarin wordt gezegd, dat ofschoon de door ftaiië verrichte betaling van 1.000.000 dollar wel licht door he' Congres als onvoldoende zcu kunnen worden beschouwd, het Ame rikaansehe v-nlk en zijn president bereid zijn. over de kwestie der Italiaansche oor logsschulden aan de Vereenigde Staten in onderhan telingen te treden. DUITSCHE DELEGATIE VERLAAT ARBEIDSCONFERENTIE. De Duitsche delegatie heeft de internatio nale arbeidsconferentie verlaten, blijkens een afgelegde verklaring wegens beleedi- gingen aan haar adres in de arbeiders groep. OPTREDEN TEGEN HET ZWARTE FRONT. Samenwerking met K. P. D.? In Duitschland zijn verleden week om vangrijke maatregelen genomen tegen het z.g. Zwarte Front, de organisatie van dr. Otto Strasser, die kort na de overwinning der nazzi's het land had verlaten. Eenige leiders zijn gearresteerd, huiszoekingen zijn verricht, uit het gevonden materiaal zou zijn gebleken, dat het Z. F. samen werkte met de K.P.D. en dat de leden tot taak hadden zich toegang te verschaffen tot de nationale strijdorganisaties en daar in destructief op te treden. De ster-correspondent, van de „N. Rot. Crt." telefoneerde gisteren uit Londen: Vanmorgen heerschte op de conferentie de grootste verwarring, vooral in de couloirs, waar men critisch de dingen bespreekt, en waar niemand uitkomt. Op zichzelf behoeft dit nog niet onrustwek kend te zijn. tiet is het gewone tafereel van een conferentie, maar dit geval is wel uitermate ingewikkeld. In de monetaire commissie was er van morgen nog gehaspel over de methode van werken. Colijn kon in zijn commissie de algemeene beschouwingen al laten beginnen. Die zullen heel kort zijn en reeds vanavond hoopt hij een kleine com missie van redactie te kunnen benoemen, om op grond van dc ingediende voorstel len voor de vergadering van de hoofd commissie een schema voor de eerste lezing te laten opstellen. Intusschen overheerscht de opvatting, dat het geheele werk van de oeconomische sectie van de conferentie monnikenwerk zou zijn, wanneer niet een voorloopige stabilisatie van dollar en pond tot stand komt. Die stabilisatie zou een voorloopig karakter moeten dragen, maar toch slechts waarde hebben als tegelijkertijd de ver bintenis aangegaan wordt, dat zij op redelijke basis in een definitieve stabili satie zou kunnen overgaan. Men redeneert aldus: overeenkomsten die de tarieven vastleggen, terwijl alle verrassingen van inflatorischen aard nog mogelijk zijn, zijn ondenkbaar. Dat is ook de meening van de leiding der conferentie. Het behoeft geen betoog, dat men in dit verband het vertrek terug naar Amerika van den heer Harrison, den president van de centrale Amerikaansehe banken, als een hoogst ongunstig verschijnsel beschouwt. Na de verloochening uit Washington heeft Har rison blijkbaar allen lust tot verdere pogin gen tot stabilisatie verloren. Het is herhaaldelijk gebleken, dat de Amerikaansehe delegatie niet alleen niet in overeenstemming is met Washington, maar dat ook in de delegatie zelf oneenig- heid heerscht. Met het voorstel met be trekking tot de verlaging van 10 pet. van de tarieven is het aldus gegaan. Het was in de delegatie opgesteld. Huil had het goedgekeurd. Roosevelt was er niet geestdriftig over, maar wilde het toch er mee probeeren. De z.g. brain trust, de professorale raadgevers van Roosevelt, waren het er ook mee eens. Anders dach ten er echter de politieke leden van de delegatie over. Het schijnt, dat zij bij de indiening niet geraadpleegd zijn. Zij meenen, dat dit voorstel in Amerika een zeer slechten indruk zal maken en daarom moest het worden ingetrokken. Op de geheele con ferentie heeft dit een hoogst ongunstigen indruk gemaakt. Van den kant van het secretariaat van den Volkenbond werd mij medegedeeld, dat men voortaan, na de ervaring met Duitschers en Amerika nen, geen enkel voorstel meer in ontvangst zal nemen, zonder de verzekering te vra gen, dat in de delegatie daarover eenstem migheid heerscht. Dit is al een ongekende toestand, die echter door de gebeurtenis sen van de laatste dagen volstrekt nood zakelijk geworden is. Al het bovenstaande zal den lezer dui delijk maken hoe groot de verwarring en de onzekerheid is die. thans te Londen heerschen. Er is algemeene skepsis. Zooals men vanmorgen hoorde zeggen, men kan aan niets meer gelooven, niet eens met stellig heid aan een mislukking van de confe rentie. Interview met dr. Colijn. Door Reuter gevraagd naar zijn in zichten ten aanzien van de stabiliteit van de valuta als noodzakelijke voorwaarde voor dat zijn commissie nuttig werk kan verrichten, heeft dr. Colijn verklaard.dat 't van 't grootste gewicht was, dat het pond en de dollar gestabiliseerd werden. Een definitieve stabilisatie lijkt op dit oogen- blik onwaarschijnlijk en wanneer er thans een stabilisatie komt zal deze wel voor loopig zijn. Gevraagd of hij vele plannen ontvan gen had zeide Colijn dat hij reeds een vrij groot aantal denkbeelden te hooren gekregen had, waarvan enkele een be paald karakter droegen. Colyn, wiens staatsrnansuitingen, ge kruid met zijn onnavolgbaren humor hem reeds bij de conferentie in aanzien ge bracht hebben, aldus Reuter, verkoos zijn voorzichtigheid te bewaren toen hem een vraag gesteld werd over zijn verwach tingen voor de toekomst en voegde er aan toeik geef er in dit stadium van de conferentie de voorkeur aan geen meening uit te spreken over de moge lijke resultaten. Dr. Colijn heeft den Zondag werkend in zijn hotel doorgebracht ter voorberei ding van het commissiewerk van gisteren. Hij werkt in een kleine achterkamer, waarin geen documenten te vinden zijn. Op zijn tafel vindt men slechts een bijbel en enkele sigaren. AMERIKAANSCH VOORSTEL INZAKE HERSTEL GOUDEN- STANDAARD. Bij de monetaire commissie der econo mische conferentie is een Amerikaansch voorstel ingediend inzake internationaal herstel van den gouden standaard. ACTIE N.S.D.A.P. IN OOSTENRIJK VERBODEN. S. A. en S. S. ontbonden. De Oostenrijksche regeering heeft de S.A. en S.S.-afdeelingen en den Vaterl. Schutzbund ontbonden en aan de N.S.D. A.P. in Oostenrijk elke actie, met name de vorming van partij-organisaties ver boden. BOUW VAN VLIEGTUIGEN. Naar uit Washington wordt gemeld, heeft president Roosevelt een bedrag van 9.3 millioen dollar toegestaan voor den bouw van vliegtuigen. komt niet te terwijl hun zal worden gevraagd, eui eventueele candidatuur te willen aan- v Barden, doch dan losstaande van hnn politieke party. Van Ii.K.-zyde was reeds bericht ingekomen, dat zjj voor deze verkiezing haar apparaat niet ter be- j schikking willen stellen voor een geza- i menlyke^ actie der politieke partyen, omdat die buiten haar bemoeiing valt Het bureau komt niet te Lon- Ven mefn(^e daaruit te mogen conclu- den bijeen deeren dat ook daar meer wordt gevoeld l voor een candidaatstelling in den zin, De Volkenbond heeft te Londen de a's door de Alg. Kiesvereeniging wordt volgende mededeeling gepubliceerd: voorgestaan. De president der Ontwapeningsconfe rentie, Arthur Henderson, heeft de leden f van de algemeene commissie der Ont wapeningsconferentie er van op de hoogte gesteld, dat het met het oog op den zwaren arbeid, welke op de delegaties te Londen rust, niet raadzaam is een zitting van het bureau der Ontwapeningsconferentie te Londen bijeen te roepen. Het bureau zal daarom op 27 Juni te Genève bijeenkomen in overeenstemming met de beslissing van de algemeene com missie. De algemeene commissie zal op 3 Juli bijeenkomen. MILLIOENENPETITIE AAN PRESIDENT ROOSEVELT. Voer het ingrijpen ten gunste der Duitsche Joden. De Central^ van de onafhankelijke Orde der Bene Briui is begonnen met de ver zameling van een millioen handteeke- ningen voor een petitie, welke tot Presi dent Roosevelt zal worden gericht. In deze petitie verzoeken de onder teekenaren den president, bij de Duitsche regeering officieel te protesteeren tegen de behandeling der Duitsche Joden. De orde wijst op een aantal soortgelijke acties, welke in de geschiedenis van Amerika zijn voorgekomen. Juni De politie heeft te Soerabaja en in andere plaatsen, o.a. Malang, 19 Chi- neesche onderwijzers en onderwijzeressen gearresteerd, verdacht van de verspreiding in geheel Indië gedurende maanden, van een communistisch pamflet in Chineesche karakters, genaamd »De roode vloed«,in den vorm van een maandblad. Bij huis zoekingen is veel materiaal in beslag ge nomen. (Aneta). GEEN KORTING VAN INDISCHE WEDUWEN-PENSIOENEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Christiaan Huijgens, 19 Juni te A'dam. Marnix van St. Aldegonde, u., pass. 16 Perim. Talisse, t.. 18 Juni v. Sabng. Johann Oldenbarnevelt. t., 17 Juni v. Port Said. Poelau Tello. 18 Juni te Hamburg. I animbar, t., 17 Juni v. Marseiïle. Tarakan, u., pass. 16 Juni Perim. Kon Ned Stoomboot Maatschappij. Ariadne. 16 Juni te Lissabon. Hebe, 17 Juni v. R'dam. Iris, 17 Juni v. A'dam. Poelau Tello, 17 Juni v. A'dam. Poseidon, 17 Juni te A'dam. Achilles, 18 Juni te Valencia. Agamemnon. 17 Juni v. R'dam. Alkmaar, 18 Juni te A'dam. Amazone, 17 Juni v. Kopenhagen. Ajax, 18 Juni te Kopenhagen. Euterpe, 19 Juni te A'dam. Astrea, 16 Juni v. New-York. Aurora, 18 Juni te R'dam. Barneveld, u., 16 Juni v. Antofagsta. Bennekom, u., 16 Juni v. Antofag«sta. Berenice, 18 Juni v. Oran. Boskoop, l^ Juni v. Aruba. Brion, 17 Juni v. La Pallice. Clio, 17 Juni v. Collo. Crynssen, 17 Juni v. Cristobal. Hercules. 18 Juni v. Algiers. Hermes, 18 Juni te Carlovassi. Irene, 19 Juni te A'dam. Merope, 18 Juni *e Fiume. Oberon, 17 Juni te Torrev'eja. Oranje Nassau, 15 Juni te A'dam. Orion, 18 Juni te Hamburg. Orpheus, 17 Juni v. Vigo. Perseus, 19 Juni te A'dam. Telamon, 19 Juni te Izmir. Venezuela, 17 Juni v. Dover. Vesta, 16 Juni te Genua. Kon Holl. Lloyd. Flandria, t., 18 Juni v. Las Palmas. Montferland, u., 18 Juni te Hamburg. Orania, u., 18 Juni v. Oporto. Zaanland, t., 17 Juni v. Victoria. Zeelandia, u., 17 Juni v. B. Ayres. Hohenstein, 16 Juni te Poito Alegre. Kon PaketvaartmaatschappiJ. N -Holland, 17 Juni v. Melbourne. HollandAfrika Lijn. Heemskerk, u., 17 Juni v. Aden. K'ipfontein, 18 Juni v. Beira. Nieuwkerk. t., 17 Juni v. Marseiïle. Rietfontein, t., pass. 18 Juni Ouessant. HollandAmerika Lijn. Damsterdijk, 18 Juni te Londen. Leerdam, 19 Juni v. Gyon. Lochmonar. 18 Juni te Londen. Statendam. 17 Juni te R'dam. Rotterdam. 17 Juni v. New-York. Volendam, 17 Juni te Leith. HollandAustralië Lijn, Gaasterkerk, u., 18 Juni te Port Said. HollandBritsch-Indië Lijn. Hoogkerk, 19 Juni te R'dam. HollandWest-Afrika Lijn. Delfland, u., 16 Juni te Lagos. Maaskerk, 19 Juni te R'dam. Holland—O.-Azië Lijn. Het voornemen der Indische regeering om een tijdelijke korting toe te passing op de pensioenen der ambtenaren, heeft blijk baar het gerucht in de wereld gebracht, dat eveneens het plan bestaat om op de Indische weduwenpensioenen te korten. Hoewel dit gerucht op zichzelf reeds weinig geloofwaardig leek, daar de we duwenpensioenen voorzoover de weduwenArendskerk, u., 16 Juni v. Suez. van civiel, ambtenaren betref. b«..M i .7 £j worden uit de eigen middelen van het we- Waalkerk, u., 17 Juni te Antwerpen, duwen- en weezenfonds, terwijl dit groo- Zuiderkerk, 17 Juni te Hamburg, tendeels ook met de pensioenen der we duwen van militairen het geval is, hebben wij ten overvloede bij het ministerie van koloniën informaties ingewonnen. Op grond hiervan kunnen wij thans met beslistheid meedeelen dat van eenigerlei voornemen tot korting van Indische wedu wenpensioenen hoegenaamd geen_ sprake Kota Baroe, u., 17 Juni v. Bombay. is. JavaChinaJapan Lijn. Tjibadk, 16 Juni v. Manilla. Tjimanoek, 17 Juni v. Padang. Tjisadane, 17 Juni te Shanghai. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran, u., pass. 18 Juni Kaap del Kota Pinang, t., 18 Juni v. Genua. Slamat, t., 19 Juni v. Singapore. Simaloer, 16 Juni te Pennag. ArmL (N.R.Ct.) DE A.S. VERKIEZINGEN VAN HOOFDINGELANDEN EN PLAATSVERVANGERS VAN HET HOOGHEEMRAADSCHAP NOORDHOLL. NOORDERKWARTIER. In een te Alkmaar gehouden vergade ring van het Bestuur der Algem. Kies vereeniging voor het Hoogheemraadschap Noordh. Noorderkwartier met haar zitten de afgevaardigden en verschillende ge- noodigden zijn de a.s. verkiezingen voor het Hoogheemraadschap uitvoerig be sproken. Behalve over de gestie van het Bestuur van het Hoogheemraadschap, de wijze, waarop het zijn taak opvat bij de werkzaamheden in den aanleg van wegen, werd breedvoerig van gedachten gewis seld over de noodzakelijkheid van bezui niging die in aigemeenen zin door de vergadering werd voorgestaan, en die van een billijker lastenverdeeling, zoodat alle belanghebbenden in de provincie in de lasten zullen meebetalen. Met betrekking tot het stellen van candidaten was men het er in de verga dering over eens, dat het zeer gewenscht zou zijn, dat de verkiezing bij enkele candidaatstelling zou kunnen geschieden, opdat daardoor de groote uitgaaf zou komen te vervallen, die op de begrooting voor dat doel is uitgetrokken. De verga dering stelde zich echter op het stand punt, dat zij de beginselen, bij de op richting der Alg. Kiesvereeniging ge huldigd, niet mocht prijsgeven, en dat alzoo de candidaatstelling behoorde te geschieden buiten iedere partijpolitiek om, zoodat zij de Alg. Kiesvereeniging, die alleen personen wenscht af te vaar digen, welke op grond van hun inzichten namelijk de belangen der ingelanden te behartigen, welke behartiging dus behoort te domineeren bij het zitting hebben in het Hoogheemraadschap, de aangewezen vereeniging acht om candidaten te stellen. Van dat be ginsel uitgaande werden voorloopig een aantal candidaten genoemd, die, voor zoover aanwezig, een eventueele candi datuur, welke definitief wordt vastgesteld in een binnenkort te houden ledenver gadering, aannamen. Een aantal zittende leden, afgevaardigd door politieke par tijen, werden ook alszoodanigaangewezen, Kota Tjandi, u.. pass. 17 Juni Dover. Sitoebondo, 17 Juni v. Hamburg. Rotterdam—Zuid-Amerika Lijn. Alphacca, u.. pass. 16 Juni Fern. Noronho. Alwaki, t., 16 Juni te Santos. JavaNew-York Lijn. Tjibadak. 16 Juni v. Manilla. Kertosono, 19 Juni v. Gibraltar. Palembang, 19 Juni te Batavia. City of Evenansville, 17 Juni te Soerabaja. Kedoe, 17 Juni v. Sabang. Rhexenor. 17 Juni te Suez. Sembilan, 15 Juni te New-York. SilverJava Pacific-lijn. Silverguava, 15 Juni te Vancouver. Bengalen, 15 Juni v Manilla. Stoomvaart-Mij. Oceaan. Antenor, 17 Juni v. Tsingatao. Clytoneus, 16 Juni te Londen. Eumaeus, 15 Juni te Batavia. Memnon, 16 Juni te Shanghai. Achilles, 14 Juni v. Hongkong. Agamemnon. 18 Juni te Suez. Alcinous, pass. 18 Juni Gibraltar. Aumaeus, 16 Juni v. Batavia. Eurymedon, i8TIuni te Suez. Myrmydon, 16 Juni v. Colombo. Polyphmeus, 17 Juni v. Liverpool. Sarpedon, 17 Juni te Londen. Emzetco Lijn. Jonee Anthony, 17 Juni te R'dam. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 20 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 763.1 te Jan Mayen. Laagste stand 743.3 te Skagen. Verwachting: Zwakke tot matigen Z.W. tot Zuidelijken wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, regenbuien met kans op onweer, iets zachter. 9 Juni 1933. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen Eng. s.s. „Leeuwarden". Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen Eng. s.s. „Groningen". 19 Juni 1933. Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen de Ned. motorschoener „Ludgcrdina". 20 Juni 1933. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Antwerpen Eng. s.s. „Parknasilla

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 7