10 HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 8 JULI 1933. Langs de Stiaat. Wies ingen. 't Zand. Er is gewoon Krentenbrood en er is Krentenbrood van Krigeé Langs den buitenkant. VAARWEL HOOGE PRIJZEN HERMAN NYPELS' Kledingmagazijnen - Den Helder Breezand. Anna Pauli wna. Wordt lid van' omdat het Vreemdelingen verkeer is Landsbelang, Streekbelang, Stadsbelang en UW BELANG Scheen. Julianadorp. Motorongeval. I cxel. Geweldige bosch- en heidebrand. Vaische rentezegels. Poging tot moord op zijn meisje Gevuld met spijs f 0.60. die buitengewoon veel behendigheid en kracht eischte. Interessant was het zeker en voor jonge menschen vol aantrekkelijkheid om ook deze sport te gaan beoefenen. Hartelijk sprak de voorzitter, de heer van Dok, zijn mannen toe en het hoera, hoera my boys, dat deze stoere blauwe zeeridders aanhieven, was zeer zeker niet mis te verstaan, was een blijk van hulde voor de bestuursleden Van Dok. Roetman, Jongmans, Veenstra en Geleisteen, die als paarden gewerkt hebben weken lang om dezen tocht zoo schitterend te doen slagen. De populaire heer Piet van Twisk, de bioscoop-magnaat in Den Helder, ver overde alle jutterharten, teen de heer Van Dok mededeelde, dat er een gratis-bios coopavond zou gegeven worden voor alle Blauwe Ridders met hun vrouwen. Toen ging het huiswaarts.... langs den dijk, maar: We gaan nog niet naar huis, Nog lang niet, nog lang niet, want bii de Waker en de Slaper en de Droomer ligt een wrak in zee, vlak aan de kust. Looopen poesen muizen voorbij? Loo- pen muizen voorbij een stukkie spek? Autoën Heldersche jutters langs een wrak? Om de dooie dood, dat doen zij niet! Want de auto's stopten bii het Engelsche wrak van de „Prince George" van Petten en als in een stormaanval beklommen de gehaaide jutters den dijk. Daar leit-ie nou, zucht de Gorrel, daar leit-ie nou. Ik gaan d'r naar toe, daar is koper van te jutte. De oogen wijd opengesperd, de neus vleugels vreemd trillende, staat dan de Gorrel voor het wrak. Tusschen de stee- nen ligt een stok, hü bukt zich, loopt naar de zee, in snelle vaart op 't verlaten wrak. 't Is tijd, Gorrel, we gane d'r van door, zegt Van Dok, maar de Gorrel blijft roerloos staan. Ik blijf hier, zegt-ie, en hü zegt ook een grof woord. Met zacht geweld wordt de Gorrel mee getroond in de auto, maar oude Jan Bijl zegt, als hü de kilomer lange file ziet: Tjonge, tjonge, wat binne me toch rijk. zooveel auto'szoo'n mooie, fijne dag! Wat heb ik genoten! Het was al donker, toen we in Den Hel der kwamen, maar genoten hebben ze, dank zij de prachtige organisatie, waar voor het bestuur van „Moed, Volharding en Zelfopoffering" niet genoeg te waar- deeren is. Alles was in de puntjes ver zorgd. Zelfs de Roode Kruis-colonne ont brak niet. Gelukkig behoefden ze geen dienst te doen. REIZIGERS GEDUPEERD. Toen de reizigers, die gisterenavond per trein welke om 22.27 uur in Den Helder moet aankomen, te Akmaar arriveerden, bleek het, dat de trein naar Den Helder reeds was vertrokken en niet had gewacht op den trein uit Amsterdam, die 2 minu ten te laat arriveerde. Door de reizigers, die ongeveer een uur later in Den Helder aankwamen, is een klacht ingediend. GEVAARLIJK ZWEMMEN. Ondanks de vele waarschuwingen, die reeds in couranten hebben gestaan, om zich toch vooral niet te ver in zee te wagen, was er Donderdagmiddag een heerschap, wiens naam ons niet nader be- kend_ is, dei zich zoo ver van dejiustr ver- vvljderaëT daliRj door der. sterken stroom werd meegesleurd.T5p zijn herhaald hulp geroep, spoedde zich een jongmensch, zekeren J. van 't Roer, die juist met zijn kano daar ter plaatse was. naar den zwemmer en smaakte het genoegen den man, een Duitscher, die geheel uitge put was, met zijn kano op het strand te brengen. Indien de kanovaarder niet aan wezig was geweest zou voor het lot van den man zeker geen twijfel hebben be staan. Weer een waarschuwing dus om ter harte te nemen en zich niet buiten de golfbrekers te begeven. RECTIFICATIE. In ons blad van Dinsdag j.1. maakten wij melding, dat de heer C. A. v. d. Linde, 2e Sehagerdwarsstraat 15, alhier, als ge volmachtigde optreedt voor zijn moeder, in een cafébedrijf. Dit moet echter zijn in een slijterij, annex wijnhandel. DUIZEND EIEREN IN DEN GOOT. In de Breewaterstraat kwam een wagen aangereden, een boerenwagen op hooge wielen. Een dood-ouderwetsche wagen was 't. Voor den wagen liep sjokkend een paard Daarmede bewees deze wa gen geheel uit den tijd te zijn; want welke fatsoenlijke wagen, die zich zelf respec teert, aanvaardt nog de diensten van een paard? Deze wagen was bovendien op en oud piepte en knarste in de wielen. Bij de Molenstraat nam het paard den draai te kort en de wagen kantelde draaide zich pardoes onderste boven en even als een dooie poes de pootcn strekt, lag het met de wielen op zij. Boven op den wagen stonden kisten, en in die kisten waren te zamen 1000 eieren. Met een smak sloegen 1000 eier schalen tegen de steenen, bersten open en een groote stroom, geel eierstruif be gon door Molen- en Breewaterstraat te stroomen. Het sijpelde eerst langzaam, toen al meer en meer en via de straat- goot stroomde de eierbeek voort. Ik heb eens een roman gelezen, ik meen van Dickens, waar in voorkwam, dat een vat jenever op straat opengebarsten was, en dat toen de hcele buurt met kannetjes en met den bal van de hand de jenever opschepte en opdronk. Maar de bewoners van Breewaterstraat en Molenstraat zijn te hygiënisch en te deftig om eierstruif van de straat te scheppen. Wel kwamen ze allen aan den oever van de eierrivier staan, maar geen bukte zich om den stroom in haar loop te stuiten. Geruisch- loos stroomde de beek waarvan wel dui zend omeletten hadden kunnen worden gebakken in 't riool. Arme duvel«, zeiden de vrouwen tegen elkaar, op den eierboer wijzend, die, tus schen de besmeurde kapotte schalen zocht, of er nog enkele eieren gespaard waren maar 't was hopeloos werkde eieren lieten zich niet lymen. Zielig verongelukt ligt het wagentje, wegversperrend in de Molenstraat. De hit is losgemaakten in den stal van v. d. Eik gebrachtom op streek te komen, maar het oude boertje houdt zeer krampachtig de leidsels vast... 't is een schade possie, duizend kapotte eieren in dezen slechten tijd... mompelt hij. POLO-SHIRTS nu met 20 korting vanaf 1.20 diverse kleuren dubbel geweven kwaliteit FLANEL PANTALONS 3.90 5.50 - naar maat gemaakt 7.50 9.50 12.50 SPORTCOLBERTS 7 50 9 50 11.50 vlugge modellen prima stof geschikt voor jarenlang gebruik Dunne kniebroekjes en borstrokjes vanaf 0.79 diverse soorten goede kwaliteit alle maten PYAMA's eenige restanten voor halven prijs, nu 1.79 Zijden Fantasiesokken 32 ets. verschillende kleuren Prachtsorteering Zelf binders vanaf 19 ets. Tip-top Sportpetten 29 ets. 39 ets. Komt vooral eens kijken onze uitverkoop biedt U voor Uw a.s. vacantie extra koopjes WeervoorspellingWARME DAGEN KAMER VAN KOOPHANDEL. De behandeling van de klacht van de firma Laan. In de Woensdag 1.1. gehouden zitting van de K. v. K. voor Holl. Noorderkwartier kwam o.a. in behandeling de klacht van de fa. Laan, betreffende het door hem opgeloopen proces-verbaal wegens venten in Alkmaar. Deze klacht was, te voren behandeld in de Handels-Commissie van deze Kamer en bfj monde van den Voorzilter, den heer Kolster, werd medegedeeld,dat de Haiidefs- Commissie zich unaniem op het stand punt plaatste, dat het zeer ongewenseht was, dat de Gemeenten dergelijke verbo den gingen toepassen. De heer De Raat achtte een dergelijk verbod eveneens funest en wees er op, dat men algemeen een neerhalen van de tolmuren eischte, die men in het klein bij de Gemeenten weer zou gaan opbouwen. De heer Grunwald onderschreef deze meening en wees er op, dat de Kamer zich reeds eerder in een dergelijk geval, waarbij een Alkmaarsche groentenventer in Castricum geweerd was, met succes daartegen had verzet. Spreker stelde voor, dat de Kamer zich ook weer hierbij afkeurend over een dergelijke geste uit sprak en dat zij zich zoo spoedig mogelijk zou wenden tot B. en W. van Alkmaar. Met algemeene stemmen werd hiertoe besloten en zullen afgevaardigden van de Kamer zich met het Gemeentbestuur in verbinding stellen. Hiertoe wees de Voor zitter aan de heeren Mr. Moens, De Raat, de Secretaris, terwijl op verzoek van de leden ook de Voorzitter zich beschikbaar stelde. gevolg aan zijn voornemen, daar hij bang was, dat dit niet meer kon. De andere bestuurder, de matroos A. Miedelberg geraakte hierdoor de macht over zijn stuur kwijt, waardoor hij viel en dus danig aan een der voeten werd gewond, dat overbrenging per ziekenauto van het vliogkamp „de Kooij" naar het marine hospitaal te den Helder door dr. Oterdoom, welke de eerste hulp verleende, noodig werd geacht. De duorijder, ook 'n matroos, die bij M. achterop zat, kwam met den schrik vrij, zoo ook degene, die de aan rijding veroorzaakte. De motorrijwielen werden niet bescliadigd.Omt rent de schuld vraag stelt de politie een onderzoek in. VERKOGP1NG. Bij de verkooping der eigendommen van de N.V. Bloembollenkweekerij en -handel v.h. E. P. Zwager te Breezand is het heerenhuis met erf, groot 24 a 25 ca, door den heer II. Dapper te Schoorl ingezet op f 2560; de bloembollenschuur met erf en afdak, groot 20 a 30 ca, op f 2100 door de heeren R. J. M. Zoetelief en N. Schutte te Den Helder; en door den heer H. E. Wieringa een arbeiders woning met erf, groot 6 a 10 ca, op f 1500, idem gröot 5 a 30 ca, op f 1500 en per- ceelen bloembollengrond, groot 1.34.70 ha, op f 2000; 1.76.65 ha op f 2500; 1.76.65 ha op f 2000 en 1.34.70 ha op f 1500. PREEKBEURT Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur en n.m. 3.30 uur heer P. Boon. Na gehouden schrift, lijk examen op Maandag en Dinsdag j.i. werd tot de Hoogere Handelsschool te Den Helder toegelaten Jacob O. Waiboer, leerling aan de O.L.S. III (Oostpolder). PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Geen dienst. Geref. Kerk. 's Morgens 10 en 's middags 2.30 uur Ds. S. U. Zuidema. WERKVERSCHAFFING. Op 1 Juli j.1. bedroeg het aantal werk- loozen in deze gemeente 198, waarvan 147 in de werkverschaffing waren ge plaatst. POLITIE. Gevonden: een boodschappentasch. Inlichtingen bij den gemeentebode te Hip- polytushoef. Den Oever. REDDERS NAAR DE ZUIDERZEEWERKEN. Donderdagmiddag arriveerden te Den Oever in een 40-tal auto's, waarin gezeten waren redders, oud-redders en leden van de Heldersche reddingsvereen. „Moed, Volharing en Zelfopoffering". Het gezel schap maakte onder leiding van den heer Verkerk een wandeling naar de uitwate ringssluizen en schutsluis, waar een en ander bezichtigd werd. Na hier een ge- ruimen tijd vertoefd te hebben, ging het gezelschap wederom huiswaarts. ONDERHOUD AFSLUITDIJK WIERINGEN—FRIESLA ND. Naar wij vernemen is aan de laagste in- schrijfster de N.V. Maatschappij tot Uit voering vaii Zuiderzeewerken gegund het werk volgens bestek no. 2G5 Z.W. t.w. het onderhouden van den afsluitdijk" van de Zuiderzee tusschen Wieringen en het aansluitingspunt aan de Friesche kust nabij Zurig met bijbehoorend hoofd en aansluitende terreinen en havendammen et Kornwerderzand, Breezand en Den Oever en van vijf dijksmagazijnen met bij behoorend e werken. EXCURSIE. In een 9-tal H.A.B.O.-reiswagens arri veerden hier gisterenmiddag de leden van het Nederiandsche Wegencongres ter be zichtiging der uitgevoerde Zuiderzeewer ken Des ochtends was van Alkmaar Station vertrokken via den Wieringer- n^erpoldev. Den Oever, waarbij on- diverse wegdekken werden be zichtigd. Het noenmaal werd gebruikt in cie cantine der Z.W. te Den Oever. Na een rit over den afsluitdijk werd te half vier den terugrit naar Alkmaar via de Kooy langs h: t Noortihollandsch kanaal aan- Burgerlijke Stand van Texel van 4 t/m 7 Juli. GEBOREN: Josepha Francisca Johan- na Ceatharina Maria, d.v. J. J. J- M. v. Beem en Fr. A. M. Braun; Meyert,( z. v. J. Boon en Tr. de Waard. ONDERTROUWD: Nicolaas Antonius Smit en Maria Martina Gertrude van Deursen. GETROUWD: Johannes Cornelis Ran en Anna Maria Ziebertz. OVERLEDEN: Harm Dol, 57 geh. met Pietertje Verhoeve. POLITIE. Gevonden: 7 schapen en 7 lamme ren en een ceintuur. PREDIKBEURTEN. Zondag 9 Juli Ned. Herv. Gemeente Den Burg, v.m. 10 uur, Ds. Visser. Oost er end, v.m. 10 uur, Ds. Kok Waal, v.m. 10 uur, Ds. van t Hooft DenHoorn, v.m. 10.30, Ds. v. Petegem De Cocksdorp, 'sav. 7.30 u., Ds. van Petegem 1 O u d e s c h i 1 d, 's av. 7 u.. Ds. v. 't Hooft Koog, geen dienst Doopsgezinde Gemeente. Oosterend, v.m. 10 uur, Ds. Vis Gereformeerde Kerk (H.V.). Oosterend, v.m. 10 uur, Ds. Buskes H. Avondmaal en openbare belijdenis, n.m. 3 uur, dezelfde. Gereformeerde Kerk. Den Burg, gebouw Tex. Fanfare, 'sav. 7.30 uur, Ds.v.d.Leer Oosterend, v.m. 10 en n.m. 3 uur, Ds. v.d. Leer n M Binnenland. Klppolytushoef. BEROEP AANGENOMEN. Burgerlijke Stand van Schagen van 29 Juni tot 6 Juli. Men deelt ons mede dat de WelEerw GEBOREN: Nicolaas Joseph, z. v. S. heer H. W. Meijhuizen proponent te Stam en van G. de Pater. Amsterdam het op hem uitgebrachte be- Sllding. Hetgeen in het buitenland al lang in zwang was en ook hier te lande toepas sing vond, was het zich op een plank, voortgesleept door een motorboot, te laten voortsleuren door en over het water. Het leed geen twijfel of ook hier zou men eenmaal deze sport gaan beoefenen en al was er van de foto's en tijdschrif ten en kranten wel een voorstelling te maken hoe het alles toeging, toch was het een evenement voor de toeschouwers om deze watersport in werkelijkheid te kunnen gadeslaan. En sinds de ziekte van Weill de on hebbelijkheid had om verleden jaar elders in het land op te treden, waren alle binnenwateren min of meer baboe om er in rond te spartelen. Maar gelukkig hebben we hier de buitenhaven, altijd gevuld met Weill- vrije waterhoeveelheden en deze leende zich bij uitstek tot de glijplank-evoluties achter de motorboot. En dat is nog wel de moeite waard om gade te slaan en het bewijst, dat men als beoefenaar daarvan geen watervrees moet kennen, beschikken moet over een flinke portie spierkracht en geen last moet hebben van zeeziekte-aanvechtingen. Eenige lessen in paardrijden zouden misschien niet overbodig zijn alvorens zich aan deze sport te wijden, want het steigert cn hobbelt zonder ophouden en er is alleen dit gioote onderscheid, dat bet meer dóór dan over liet water gaat. Het kan zijn. dat de constructie van de plank niet was, zooals die volgens de regelen der kunst moet zijn, of dat groo- ter snelheid de plank gemakkelijker boven water houdt. Nu was het eeu buitengewone sport, AAN KOMEN VLIEGEN. Bij den heer A. Boode, Rijksweg 74, Spoorbrug te Koegras is een witte post duif aan komen vliegen. Op den gummi- ring is deze gemerkt W 948, en op de aluminiumring H.D.V.Z. 236—„32", en is na den rechthebbende aan bovenstaand adres terug te bekomen. SCHOOLREISJE. Begunstigd door goed weer maakten gisteren de leerlingen van de Chr. seuool niet autobussen hun schoolreisje naar Am sterdam. Dat aldaar en onderweg genoten werd, behoeft geen nader betoog. Te on geveer half tien, kwamen de kinderen vol daan over dezen dag, in goeden welstand weer thuis. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Geen dienst Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Morgens 10 u. en 's avonds 7.30 u. de heer L. Brasser, van Den Helder. Gisteravond heeft alhier een motor ongeval plaats gevonden, doordat een tweetal motorrijwielen met met elkaar in aanraking kwamen. Toen een der be stuurders van richting wilde veranderen en met de hand de richting aangaf, gaf liy echter op het laatste moment geen roep naar de Doopsgezinde Gemeente alhier heeft aangenomen. PRACTIJK OVERGEDAAN. Naar wij vernemen heeft de heer Jr. Hovenier, dierenarts alhier per 1 Juli j.1. zijn practyk enz. overgedaan aan den heer Dr. L. Hoedemaker, komende van Bergsche hoek. De heer Hovenier, welke een zeer gezien veearts was, gaat ons 1 Augustus a s. verlaten. EEN SCHOOLREISJE. Heden, Vrijdag werd met alle kinderen der R.K. school een schoolreisje gedaan. Begunstigd door prachtig weer ging het met autobussen door Kennemerland waar zoo hier en daar in de mooiste dorpen dezer schoone streek de voornaamste bezienswaardigheden werden bezichtigd. Dat de jeugd van dezen tocht genoten heeft, ligt voor de hand en voldaan over deze prachtdag arriveerden des avonds allen weer behouden thuis, dank zjj de uitstekende leiding van het onderwijzend personeel en verdere begeleiders. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Hippolytushoef). '.«Morgens 10.30 uur, Ds. van Beek Ned. Herv. Gom. (Den Oever). 's Middags 2.30 uur, Ds. van Beek Evangelisatie (Ned Herv. Gem., H.Hoef) 's Middags 4.30 uur, de heer Deen Evangelisatie Ned. Herv. Gem. Den Oever 's Morgens 10 uur, de heer O. Deen Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef 's Morgens 10.30 uur, Ds. van Giessen van Graftdijk. Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef 's Morgens 10 en 's middags 3 uur, dienst Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 en 's middags 2.30 uur, dienst. Burgerlijke Stand van Wieringen. van 30 Juni—6 Juli. GeborenCornelis Hermanus, z. v. C. H, Steigstra en W. Dalmulder; Leni Bertina, d. v. A. Gielis en M. Schweder. Ondertrouwd: G. T. Lim en T. J. Kieft. OverledenCatharina Anna Minnes, 1" j., d. v. M. Minnes en G. de Vries. POLITIE. Verloren: een autoband, een porte- monnaie met eenig geld. 3 u d e s c b 11 d. Het zoontje van het hoofd der O. L. School alhier, dat gedurende het school- reisje der school bij zijn grootouders te Den Helder vertoefde, is daar van de trap- j pen afgevallen en heeft een der beenen gebroken. Toen de heer R. te Den Helder aankwam, was de kleine in het zieken-1 huis gebracht. Oudeschild, 7 Juli. Deze week werden van hier verzonden: 762 lammeren, 6 koeien, 15 schapen, 10 kalveren, 16 varkens en 1 paard. Den Hoorn. SCHOOLREISJE. Deze week hebben de beide hoogste klassen der O. L. school te Den Hoorn een 1 schoolreisje gemaakt, 's Morgens ver-| trokken de kinderen, onder leiding van 't onderwijzend personeel, met de boot van 8 uur van Texel. Per spoor werd direct doorgereisd naar Utrecht, waar vele bezienswaardigheden dezer oude stad werden bezichtigd, o.a. werd de hooge domtoren beklommen. Later reisde het gezelschap weer per spoor naar Amersfoort, waar in de jeugdherberg werd overnacht, nadat ook daar een en ander bezichtigd was. Den volgenden morgen reisde men naar Amsterdam, waar een bezoek aan Artis werd gebracht en 't Aquarium werd bezichtigd; hierna reisde men weer door naar IJmuiden, waar een heerlijke boottocht werd ge maakt. Van IJmuiden trok men welge moed en uiterst voldaan over den pret- tigen tocht weer met den trein naar Den Helder en vervolgens met de laatste boot weer naar Texel, waar op de haven weer een groote auto gereed stond om de deel- nemers(sters) naar huis te voeren. 't Is voor de kinderen een zeldzaam mooie en leerrijke reis geweest. Vrijdag zijn de twee lagere klassen dezer school naar Alkmaar geweest, ter wijl de leerlingen der laagste klassen een ritje naar De Koog zullen maken. Een schier niet te stuiten vuur zee, veroorzaakt door afbran den van helde. Een der correspondenten van het Hbl. meldde gisterenmorgen: Ken groote bosch- en heidebrand woedt op de Veluwe ter hoogte van Asselt. Thans, pl.m. half een, zijn een 60 a 70 hectaren bosch en heide door het vuur vernield. De. Veluwsche boschbrandweer, versterkt door de brandweercorpsen uit Apeldoorn en Beekbergen bestrijden het vuur, terwjji voorts de militairen uit het remontedepöt te Millingen zijn gerequi- reerd en door middel van tegenbranden tracht men thans het vuur te stuiten. De brand is ontstaan ten gevolge van het afbranden vau heide, hetwelk ge schiedde in opdracht van het Kroondomein door opperhoutvester J. Ch. E. C. N. Mulder, om het verbrande terrein geschikt te maken voor boschbouw over een opper vlakte van plm. twintig hectaren; De geheele omgeving van Asselt en Kootwijk is in zware rookwolken gehuld. Op dit moment lijkt het een cataslrophe te worden, zooals men in jaren niet ge kend heeft. Uren in den omtrek zijn zware rookwolken zichtbaar. Alles wat maar eenigszlns hulp kan bieden spoedt zich naar het terrein van den brand. Gisterenmiddag om twee uur was men den brand meester. Ongeveer 100 H.A. heide, voornamelijk toebehoorende aan het kroondomein brandde af. Arrestaties te Vlissingen en te Rotterdam. Men meldt aan de „N. Rot. Crt." uit Vlissingen Op last van den commissaris van politie te Vlissingen zijn in de woning van een ingezetene aldaar twee mannen gearres teerd, afkomstig uit Rotterdam, die inge volge een zoogenaamd gemaakte afspraak 10.000 Nederiandsche rentezegels van 60 cent per stuk kwamen afleveren, vèr be neden de werkelijke waarde, waarin aan diefstal of vervalsching werd gedacht. Op het «ogenblik van de aflevering ging de politie tot arrestatie over en nam tevens de geheele partij rentezegels in beslag. Bij nader onderzoek bleken de zegels vervalscht te zijn en bleek terecht dat zij te Rotterdam in 't geheim in een drukkerij waren vervaardigd. De com missaris van politie heeft oogenblikkelijk de Rotterdamsche politie gewaarschuwd. Reeds te voren bestond contact tusschen de politie te Vlissingen en te Rotterdam, omdat ook reeds te Rotterdam van deze vaische zegels in beslag waren genomen. In verband hiermede heeft Woensdag morgen de Rotterdamsche justitie en politie een inval gedaan in de drukkerij, waarin de vervalsching zou zijn en wordt gepleegd. Aldaar zijn nog in beslag ge nomen eenige duizendtallen van die ver- valschte zegels, zoomede de chliché, terwijl de patroons in de drukkerij in hechtenis zijn genomen. De te Vlissingen gearresteerde twee Rotterdammers zijn aan de justitie te Middelburg voorgeleid en in het huis van bewaring aldaar opgesloten. In aansluiting op bovenstaand bericht kan nog worden gemeld, dat de Centrale Recherche te Rotterdam gisteren nog 3 verdachten heeft aangehouden, die zich schuldig zouden hebben gemaakt aan het verkoopen van de vaische zegels. In totaal z'yn thans 38.000 vaische rente zegels in beslag genomen. BRAND TE GEMERT. Café met woonhuis afgebrand. Een schade van 20 duizend gulden Woensdagnacht om 12 uur is brand ontstaan in het café en woonhuis van den heer L. van Lieshout, aan den Handel- schenweg te Geroert. De brandweei was zeer spoedig ter plaatse. Het café en woon huis brandden totaal af. De aangebouwde bioscoopzaal kon gespaard blijven. De schade bedraagt ongeveer f 20.000 en wordt door verzekering gedekt. Een aan zienlijke som gelds, die in een der kamers in een kistje was opgesloten, kon door nat houden voor vernieling behouden blijven. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Toen pater Wagner van het Missiehuis te Belfeld (L.) zich Donderdagmorgen per rijwiel in de richting Belfeld wilde be geven, werd hij plotseling, waarschijnlijk doordat hij zonder van tevoren een teeken te geven een zijweg wilde inslaan, over reden door een auto, bestuurd door den heer Haanen uit Venlo. De pater werd tegen den grond ge slingerd en met een ernstige schedel fractuur opgenomen. Enkele «ogenblikken later is hü overM«». VECHTPARTIJ TUSSCHEN SMOKKELAARS. In de nabijheid van de Duitsche grens nabij Vlodrop is een hoogloopende vecht partij ontstaan tusschen een uit acht per sonen bestaande Duitsche smokkelaars- bende. De twist o tstond, doordat een der smokkelaars, de 4t-jarige W.W. uit Reydt, die door het lot was aangewezen om het eerst de beek, welke ter plaatse de grens vormt, te overschrijden, daaraan geen ge volg wenschte te geven. Er ontstond eerst een woordenwisseling, welke tenslotte in een vechtpartij ontaardde, waarbij de mes sen werden getrokken. Genoemde W. liep eenige steken in rug en armen op en zakte ineen. Toen de smokkelaars dit zagen, verleenden zij W. de noodige hulp en werd de dokter uit een naburig grensplaatsje gewaarschuwd. Per auto is W. naar het ziekenhuis te Rheydt gebracht. De messteker, een zekere W. G., een bekend smokkelaar uit Rheydt, is door de marechaussee gearresteerd en voor den officier van justitie te Roermond ge leid, waarna de man aa i ('e Duitsche politie is overgeleverd. DOODEL1JKE ONGELUKKEN. Donderdagavond is op den nieuwen rijksweg bij Rijswijk (Z.-H.) de motor- i rijder A. v. d. W. uit Rotterdam, die af komstig is van een te Rijswijk (Z.-H.) liggende boot, met groote snelheid in hotsing gekomen m >t een auto, bestuurd door B. H. J., uit Delft. Het linkerbeen werd hem geheel verbrijzeld. Per zieken auto is de man naar het r.-k. ziekenhuis te 's-Gravenhage vervoerd, we-c ii Pnn- derdagnaebt, is ov<>r'<- Donderdagavonu is uu»um op het. kruispunt Franscbe KampwegBetonweg naar Hilversum en Bussumer Grindweg een ongeluk gebeurd, doordat de auto mobilist Eikelhof uit Amsterdam,komende van het viaduct, links om het plantsoen reed, dat daar ter regeling van liet ver keer is aangelegd. Van den Betonweg kwam een motorfiets, die de goede rich- j ting hield. Een botsing bleek niet te ver mijden; de motorrijder Ie rem en zijn duo passagier Waker, beiden uit Groningen, vielen. Zij zijn met ernstige wonden naai de Majellastichting vervoerd. De laatste ihad een schedelfractuur en is overleden Het vonnis van de Haagsche rechtbank, waarbij de varensgezel J. D. te Leiden, ter zake van poging tot moord op zyn gewe zen meisje, werd veroordeeld tot 5 jaar gevangenschap, werd vernietigd. Het'Hof veroordeelde D. thans tot 2 jaar gevan- geiULS**"- GESTIKT. Dinsdagavond bleef bij het 4-jarige zoontje van den heer J. V. te Gemert, een suikerklontje in de keel zitten. Tenge volge daarvan is het kind gestikt. BRANDSTICHTING. Donderdag is aangehouden en ter be schikking van de justitie te Groningen ge steld zekere P. H. W., woonachtig te Noordehoogebrug bij Beduru, wiens wo ning in den nacht van Dinsdag op Woens dag j.1. geheel door brand was vernield. W. wordt verdacht zelf den brand te hebben aangestoken. ONGELUK OP DE „UK 260". Eén ernstig gewonde. Woensdag ontstond te IJmuiden, op den in de Visschershaven liggenden Ur- ker botter „UK 260", by het aanzetten van den motor, brand in de motorkamer. De opvarende K. P. liep daarbij brandwon den op en moest naar het Roode Kruis- ziekenhuis te Beverwijk worden gebracht. Het brandje op den botter werd door ha venpersoneel spoedig gebluscht. EEN MOERPRIK. De visscher H. Monteba» te Nieuw- poort heeft in een aalfuik, staande in de Lek, een moerprik gevangen. Deze visch, die zeer zelden voorkomt, had een lengte van 56 cm. LIEVER LUI DAN MOE. Aan een boerderij in Friesland, waar men druk aan het hooien was, vervoegde zich een koopman in veters. De nog jonge man deelde mede, schipper van beroep te zij!T;-iH.jn gezin bestond uit een vrouw en vijf kinderen. Met fijn oud schip kon hij den kost niet meer verdienen en daarom was hy een handeltje begonnen. Doeh ook dit ging slecht; de concurrentie was zoo groot en de menschen kochten zoo weinig.

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 10