AMSTERD AMSCH E U 1 BRIEVEN r V Zomerjapon van cretonne. (789) De groote verscheidenheid in cre tonne maakt eenvoudige modellen tot een alleraardigst geheel, terwijl deze stof zoowel kleur- als wasehecht is en de prijs daarvan zeer billijk, Het lijfje met wit piquévestje met parlemoer of andere knoopjes, geeft een aardige garneering aan het boven gedeelte, dat aan de voorzijde een bolerovorm te zien geeft en aan de rugzijde naar het midden toe puntig oploopt. Het middengedeelte wordt op de rok gestikt, die nauw om de heupen sluit, en vóór, zoowel als de achterzijde ge deeltelijk opgestikte plooien heeft, die op kniehoogte uiteenspringen. Inplaats van mouwen worden ruime volants ingezet. Patronen kan men aanvragen onder no. 789 tot en met maat 46, in grootere maten met blousemouw, indien dit ex tra bij de bestelling vermeld wordt. De prijs bedraagt 0.58. (Nadruk verboden). Zomerjurk voor meisjes van 6—10 jaar. (772) Mille fleurs, de echte kinderlijke motieven voor mouseline en kunst zijde, maken een allerliefst geheel van dit zomerjurkje; ook tobralco en vlixo komen hiervoor in aanmerking, alsook cretonne. Het gladde lijfje heeft een halsaf werking, die uit een smalle opgestikte bies ontstaat, waaruit een klein strookje komt, ook op het kleine pof mouwtje komt een smal strookje. Verdere garneering is niet aange bracht, daar gebloemde stoffen dit niet vragen. De sluiting is midden achter, met kleine parlemoeren knoopjes en knoopsgaten, hetgeen bij waschjurkjes te verkiezen is boven drukknoopen, die door het strijken vaak nog wel eens platgedrukt worden en daarna gauw open gaan. Patronen kan men aanvragen onder no. 77*2, met vermelding van juisten leeftijd. De prijs bedraagt 0i Rok en mantel. (778) Deze rok en mantel kunnen van dezelfde stof gemaakt worden, doch een variatie b.v. van een effen bruin manteltje op een geruit rokje met shantung blouse of jumper is heel goed. Voor jonge meisjes is b.v. een zwart rokje met witte blouse en brigue (moderne kleur rood) mantel een bui tengewoon aardige combinatie. Het manteltje is niet aangesloten en sluit met een flinke groote drukknoop juist onder de peau de suède ceintuur. De groote revers aan de rechter zijde geeft een aardige garneering, waardoor de soberheid van het ge heel wordt verbroken. De rok heeft achterbaan en voor baan, die uit twee gedeelten bestaat, die midden vóór opgestikt worden en aan de onderzijde ongeveer 15 cm worden opengelaten, aangezien de rok vrij nauw is. Patronen verkrijgbaar tot en met maat 48, onder vermelding van no. 778. De prijs bedraagt 0.58. Jurk voor grootere meisjes van 1015 jaar. (762) Gemoesde kunstzijde of wel een mille fleur bedrukte mouseline of ander weefsel, geven een aardig geheel aan deze jurk voor grootere meisjes. De ruimte aan de schouder van het voor pand wordt door een paar plooien in overeenstemming gebracht met de schoudernaad van den rug. De slui ting midden voor vindt plaats met drukknoopen, terwijl in elke schulp een fantasieknoop als garneering komt. Men vindt in knoopen een bijzondere variatie in metalen zoowel als ln gla zen e. d. soorten en een met smaak gekozen knoop draagt er veel bij om het van aanzien geheel te verbeteren. Om den hals een smal kraagje. De gladde mouw heeft een kleine opslag, terwijl de rok bestaat uit één achter baan en één voorbaan, waarvan het middendeel een voortzetting is van het geschulpte rechterpand van het lijfje; van hieraf valt de plooi, die gedeeltelijk opgestikt wordt. Patronen kan men aanvragen onder vermelding van no. 76*2. Juisten leeftijd opgeven. De prijs bedraagt 0.58. (Nadruk verboden). MODEGRILLEN. Zwart-wit, de groote avond mode. Trots alle pogingen om de zwart wit mode voor gekleede avondjaponnen opzij te dringen, is men hierin niet geslaagd, alhoewel talrijke weefsels met bloem of andere motieven, toch Het echte zomersche glasbatist geeft een bijzondere charme aan de zwart zijden toiletten en veelal hebben zij groote schouderkragen, die ln plaats van plooien genomen worden, terwijl twee losse slippen de ruguitsnijding be dekken. Ook capes worden van glasbatist ge maakt, evenals van witte zijde op satijn. Zij vallen aan vóór- en rugzijde zeker ook niet weinig elegant klee- den. De lange japonnen geven door hun coupe een slanke lijn, nauw omsluiten zij middel en heupen om op of zelfs onder de hoogte van de knie in groote golvende klokken over te gaan. in klokken, doch de tusschenliggende deelen zijn fijn geplisseerd, hetgeen een zeer chique geheel geeft. De japonnen zelf, worden bij voor keur van taf- of van gelakte zijde ge maakt. Verstellen van knoopsgaten. Knoopsgaten aan heerenhemden, ondergoed, enz., waarvan de steken loslaten of versleten zijn, kan men weer gemakkelijk vernieuwen door on der den inknip aan beide kanten een stukje linnen band te rijgen en daar mee de knoopsgaten opnieuw feston- neeren. Het overtollige band wordt weggeknipt. Frits: Kijk eens Willy, die ster daar is grooter dan onze heele aarde! Willy: Onzin, dan zou die ster toch den regen voor ons tegenhouden! HET RAADSELVIERKANT. Gebruik de letters, die in het vier kant staan, zoodat horizontaal hetzelf de te lezen komt als verticaal en wel: A A L) 1) D E E E N N O O O R R S le. een bekend chemisch product; 2e. een rivier in Duitschland; 3e. een bewoner van Europa; 4e. een rivier in Italië. Balbo, A. N. W. B. en Pampus. De vorige week is geëindigd met een Zaterdag, dien men met een gerust geweten den Zaterdag van Balbo had kunnen noemen, ware het niet, dat hij ook nog voor een groot deel, met de huldiging in het Stadion, de ver sierde fietsenoptocht, enz. den Za terdag van den gouden A. N. W. B. bleef. Al vestigde onze Toeristenbond dan tenslotte zijn hoofdkantoor in Den Haag, toch zijn de banden die hem met de hoofdstad verbinden ook nog vele, al w-as het alleen maar door middel van het Hoofdconsulaat aan de Kei zersgracht, waar de Hoofdconsul Pos en zijn personeel jaarlijks duizenden toeristen te land, te water en (sinds kort) ook in de lucht de meest uitge breide gegevens weet te verstrekken, hen van kaarten, triptieken, enz. enz. voorziet, in een woord reis-klaai maakt, als dat nergens anders kan ge daan worden. Daarbij komen dan nog de oude historische banden,de heer ter Haar, die den Bond in de vergade ring in het Concertgebouw namens 't Koggeschip en de hoofdstedelijke bur gerij huldigde, releveerde ze, zoo als het feit dat.... een Amsterdam mer namelijk Charles Boisevain, de bekende hoofdredacteur van het Han delsblad, destijds de eerste fietser in Nederland was en het andere feit, dat een Amsterdamsehe firma de eerste was die in ons land „vélocipèdes" im porteerdeToch was met dit al op dezen dag ook „Balbo" troef, zoo zelfs, dat vele snorders door de stad taxiden met een karton voor de ruit waarop „Naar Balbo!" te lezen stond! Ik behoef u verder van de aankomst i-pn V,o* watervliegtuig-eskader, van de (toe vallige) begroeting door ons eigen, zestig vliegbooten groote, eskader uit Soesterberg, van het ongeluk bij het neerstrijken op het water in het buiten IJ, enz., niets meer te ver tellen. De meest uitgebreide verslagen daarvan hebben ook u natuurlijk al lang bereikt. Wel kan nog gezegd worden, dat duizenden Amsterdammers, die anders zoo zij niet in Noord wonen, vrijwel nooit achter het Cenrtaal Station ko men en zeker zelden of nooit voorbij de Oranjesluizen, thans, aangelokt door dit Balbo-bezoek, weer eens een blik sloegen op het buiten IJ. „Pam pus" kwam hierbij ook weer eens on der hun aandacht en velen vroegen zich bij deze gelegenheid af of dit eilandje nu altijd nog maar als fort gebruikt werd. Nu als fort ge bruikt, daarvan kan men eigenlijk de laatste jaren al niet meer spreken. Wel werd het eiland nog steeds door een aantal sergeants en hun gezinnen bewoond. De aanwezige militairen zorgden er voor de bemaling, ontsta ken er de vuren voor de scheepvaart, zorgden dat de mistbel zoo noodig be- hoorlijk werkte. Toen in het begin van 1932 de groote proviandloods ob Pampus afbrandde, besloot men principe al nu maar voor goed het eiland te doen ontruimen. Dit zal nu tenslotte tegen 15 Juli a.s. plaats heb ben. Het licht en de bel zullen dan door middel van een intusschen van Durgerdani af gelegden kabel eleo- triseh van den wal af bediend kunnen worden. Binnenkort zal dus. na eeuwenlange bewoning, de trouwe wachter aan don inean^ van het

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 16