MAISON GERRITS VIERDE BLAD NU IS HET WOORD AAN U! HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 15 JULI 1933. 13 Stadsnieuws. AmaSeur-FotowedsS^i SALON DE COÏFFURE I SALON DE BEAUTÉ Tel. 457. Spoorstraat 104-106 PREDIKBEURTEN öe «niat» foto's van de serie van 136 <akea. die aan onze foto-prjjsvraag heb- »an meegedaan, zijn In ons nummer van Donderdag geplaatst Wat betreft de leelnapie van onze winkeliers is de prijs vraag een succes geworden. Zij hebben aun belang begrepen, hun zakenbelang, lat Is de reclame voor hun zaak, de doeltreffende reclame. De naam van hun «aak Is hi de laatste weken op veler lip pen geweest, men heeft bizondere aan dacht, besteed aan het uiterlijk van hun zaak Rn dat is voor hen het eerste suc ces van deze prijsvraag. Maar daarbij mag het niet blijven. Want nu is het woord aan de lezers!essen), die natuurlijk niet afkeerig zijn voor het winnen van een van de vele en fraaie prijzen, die door verschillende winkeliers beschikbaar zijn gesteld, voor hem of haar, die den besten slagzin op hun zaak maakt. Wü hebben in ons vorig nummer al gezegd, wat een slagzin is. Een kort en kernachtig gezegde, al of niet op rijm, betrekking hebbende op een bepaalde zaak. We hebben gelijktijdig eenige voor beelden van goede slagzinnen gegeven. Het zal natuurlijk voor de meesten niet doenlijk zijn op alle zaken slagzinnen te maken. Dat is ook geen vereischte. Men trachte evenwel zooveel mogelijk slag zinnen te bedenken, omdat men daardoor de grootste kans heeft een of meer prij zen te winnen. Het is echter natuurlijk ook goed alleen de namen van de zaken te vermelden. Doet men dat van alle 136 zaken, dan maakt men ook kans op een van de prijzen of troostprijzen. De oplossingen worden als volgt inge zonden: Men neemt een vel papier, zet het num mer dat onder de foto stond vooraan en daar direct achter den naam en het adres van de desbetreffende zaak, waarachter dan eventueel een slagzin kan worden geplaatst: Dus: 1. Spruyt, Molengracht. Het koopen in een andere stad is uit, heel Den Helder koopt hij Spruyt. enz. De gelegenheid tot het inzenden van oplossingen stellen wij open tot en met volgende week Zaterdag. Dus nu. aan den slag!!! Hieronder laten wij nog eens de prij zen volgen, die door ons en verschillende \yi~'-e!iers beschikbaar zijn gesteld. Ie prijs 25. 2e prijs 10.—v 1 3e prijs 5. 4e prijs 2.50. Een bedrag van 10.aan troostprij- «n wordt eveneens door ons beschikbaar ;esteld. Verder komen zij, die den besten lagzin maken op een van onderstaande aken bovendien in het bezit van den irijs, die door den betrokken winkelier ;ordt uitgeloofd, en achter diens naam .ordt vermeld. Kleedingmagazijn Kooman, Weststraat, een costuum, ter waarde van 25. Handel in ijzerwaren en gereedsohap- n C. 3. v. d. Poll, Sluisdijk straat, een lintrmaoi'ine. Bo icii. nuül on leesbibliotheek V. opruit, rvanaalweg, een „Osmia" vulpen. Kleermakerij Jansen, Ruijghweg, een i'antasiebroek naar maat, ter waarde van f 17.—. Brood- en Banketbakkerij C. Krigee, Van Galenstraat, een taart of tulband. Heerenmagazijn De Haan, Koning straat, een origineele „Battersby" heeren- liosd. Firma Korver, Spoorstraat, alle ingre diënten voor een complete Indische rijst- afel, voor 4 personen. Banketbakkerij Zeger Houter, Kanaal- veg, een trommeltje origineele Helder- che Botersardines. Modepaleis Herschel, Koningstraat, 3 .vaardebons, elk ter waarde van 10.—. Groenten- en Fruithandel F. L. Matveld, voningstraat, een prachtige fruitmand. Meubelmagazijn Harjer, Spoorstraat, on pluche tafelkleed, ter waarde van f 16.50. Slagerij A. Bandt, Koningstraat, een rollade. Rijwielhandel C. Majolé, Middenstraat, oen electrische fietslamp. Galanteriezaak S. Prins, Kanaalweg, oen fijne plateelvaas. De zaak in goud, zilver en horloges van Ie firma Beemsterboer, in de Keizer straat, een dames- of heerenhorloge, ter ivaarde van 15. Drogisterij De Bunje, Middenstraat, een loos toiletzeep, ter waarde van ƒ2.50. Meubelmagazijn Klercq, Spoorstraat, oen eiken haardfauteuil met fovee kus sens. Kkei\... oijl.fi.Lier, Joubertstraat, een fantasie- of laken broek naar maat,1 ter waarde van f 20. Meubelzaak C. Fasol, Molenstr. 115117. ion massief eiken bloemtafeb De tabak, sigaren, wijn- en gedistilleerd- handel van J. A. London, Van Galcnstraat, een kistje sigaren van 50 stuks en een fimh wijn. De eleetriciteits- en radiozaek Van Os, Koningstraat, stelt voor den bes'en slag zin met betrekking tot zijn geneeie zaak, een „Protos" electrische strijkbout ter waarde van 6.40, en voor den besten slagzin op de „Telefu.nken"-artikelcn, o"i. gramofoonplaat, ter waarde van 2.50 en een „Teléfunken" zeefkring ter waarae van 4-50 beschikbaar. Meubelmagazijn van de Firma Govers, Spoorgracht, een eiken rooktafel. Boekhandel en leesbibliotheek van de Firma Duinker, Spoorstraat, een keurige ets. Kleedingmagazijn Noot, Weststraat, een blauwe gabardine regenjas. Firma Schellinger, Van Galenstraat, een „Suce" haardroger, ter waarde van 0.60. Georg Günthert: een Uordlicht lamp. Buter, Breewaterstraat: Bowl-pakket van Zwaardemaker. Als troostprijzen zijn beschikbaar ge steld door de sigarenzaak van de Wed. Van der Meulen, Keizerstraat, een kistje j sigaren van 100 stuks en door de Rijwiel- i zaak Van Grunningen, Keizerstraat, zes bagagedragers. Op- en ondergang van Zon- en Maan en tijd van hoogwater (Texel). Zomertijd. Maan Juli op: ond.: Z 16 24.19 16.18 M 17 24.45 17.31 D 18 1.—. 18.39 W 19 1.19 19.38 I) 20 2.07 20.23 V 21 3.08 20.56 Z 22 4.19 21.20 Zon op: ond: 4.56 21.12 4.57 21.10 4.59 21.09 5.00 21.08 5.01 21.07 5.03 21.06 5.04 21.05 Hoogwater sm. nam. 3.44 4.18 4.53 6.07 7.08 7.56 8.54 9.37 534 6.37 7.38 8.31 9.16 9.56 Licht op voor alle voertuigen: Zaterdag 15 Juli 21.43 Zondag 16 2142 Maandag 17 21.40 Door den kerkeraad der Chr. Geref. Gemeente, alhier, is beroepen de heer M. W. Nieuwenhuize, theol. cand. te Vlis- siii'gen, Geslaagd voor het M.U.L.O.-dipl. B: Rika Allaart en G. Bak, leerlingen der Chr. U.L.O.-school, alhier. Den 14en Juli slaagden voor het di ploma costuumnaaien de dames Joh. Smit, Truus Revier en Tini Everhardus, leer lingen van mej. H. Verhoef, Vlaming straat 8. Geslaagd voor M.U.L.O.-diploma A: M. Luyten, T. Dijker, Th. Ostendorf, P. Minneboo, J. Greib, Th. Menting, E. Men- ting, J. Ouwerkerk, J. v. Dijk en voor diploma B: A. Tabeling, leerlingen der R. K. U.L.O.-school, alhier. Te Alkmaar slaagden voor M.U.L.O. dipl. B.: Ko van Es en Wim Kerstiens. Voor dipl. A.: Jan de Vries, Mien Brou wer, Dien de Haan, Mani Kaan, Sieb Schellinger, Anton Dene kamp, Francien Hekelbeeke. Bertus Jullens, Cor Dieterich en Ans Zondervan, leerlingen der Openb. U.L.O. School aan de Molenstraat. De bewoners van het Verpleeghuis, Kerkgracht, bedanken den onbekenden gever voor de heerlijke wafelen, door be middeling van den heer Loggen toegezon den. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandag morgen is alleen geopend de apotheek vay H. J. Rootlieb, Binnenhaven. Van Maandag 17 Juli tot 24 Juli wordt avond- en Zondagdienst waargenomen door de firma SmeetsSnel, Weststraat. GRAFSTEEN JACOB BAKKER. Voor eenigen tijd hebben wij vermeld, dat een Nijmeegsche dame een bedrag had geschonken, waardoor het mogelijk was op het graf van „Tabbie" (Jacob Bak ker) een eenvoudigen gedenksteen op te richten. Naar wij vernemen, zal de ont hulling hiervan plaats hebben a.s. Dins dag, des avonds half zeven, door de Ver eeniging „Moed, Volharding, Zelfopoffe ring" alhier. BEZOEK VAN PRINS NICOLAAS VAN ROEMENIË. Een kort bezoek aan „De Kooy" en „De Mok". Gisterenmiddag heeft Prins Nicolaas van Roemenië, de broer van den Roe- meenschen koning, een bezoek gebracht aan het vliegkamp „De Kooy", of eigen lijk aan het vliegkamp „De Mok". Op het vliegkamp „De Kooy" moest hij nood zakelijk landen, maar het doel van het bezoek was het vliegkamp aan den over kant. We hebben slechts een glimp van den prins opgevangen. Het was een vluchtig bezoek. Om half één kwam het vliegtuig, een militair vliegtuig van Soesterberg, be stuurd door kapitein Versteegh, boven het vliegveld en reeds om drie uur steeg het weer op voor den terugtocht, naar Am sterdam. In dien tijd was de tocht naai den overkant gemaakt en was het vlieg kamp daar bezichtigd. Men begrijpt, dat alles dus min of meer gehaast ging en dat van een serieuse kennisname van het militaire vliegwezen wel niet veel sprake zdl zijn geweest. Een escadrille van vijf vliegtuigen van „De Kooy" was den prins tot Schagen te gemoet gevlogen en streek ongeveer ge lijktijdig neer. De prins, in uniform van generaal der Roemeensche luchtmacht, was vergezeld door kolonel Stoïcosco, ad judant van den koning van Roemenië, kapitein ingenieur Nicolau en kapitein Opris. Hij werd verwelkomd door den commandant der marine, vice-admiraal C. J. E. Brutel de la Rivière, met zijn aïï- judant, luit. ter zee der le kl. Reinierse en door den chef staf, overste Jolles. Op het vliegkamp waren voorts aanwezig de commandant van het vligkamp, kol. Fer- werda en de burgemeester van Den Hel der. De stafmuziek speelde het Roemeensche volkslied, waarna de prins de eerewaeht inspecteerde, die op 't veld was opgesteld. Daarna werd met auto's naar de Buiten haven gereden en met het vliegkamp- bootje de tocht naar den overkant ge maakt. Aanvankelijk zou daarvoor de sloep van den vice-admiraal worden ge bruikt. Het weer was daar echter te ruw voor. Van alle militaire gebouwen woei de vlag, terwijl de marineschepen in de haver, gepavoiseerd waren en van het Wachtschip de Roemeensche Standaard woei. Voor het Wachtschip stond even eens een eerewaeht opgesteld. Aan de Buitenhaven was de belangstelling, voor den hoogen bezoeker, tamelijk groot. De politie zorgde daar voor een goede afzet ting. Hr. Ms. „Gelderland", die op de reede lag, gaf bij het passeeren van den hoogeri gast, zoowe.1 op den heen- als terugreis, 21 saluutschoten. Om half drie arriveerde het vliegkamp bootje weder in de haven. De prins had met groote belangstelling kennis geno men van het vliegkamp „De Mok". In auto's werd nu gereden langs Hoofd gracht, Kanaalweg, Prins Hendriklaan, Parallelweg, Ruyghweg, naar het vlieg kamp „De Kooy", waar 0111 drie uur het vligtuig met den prins en zijn gevolg zich van den grond verhief, voor den tocht naar Schiphol. Wederom deed een vijf- tal vliegtuigen van „De Kooy" den prins uitgeleide tot Schagen. Gisterenavond nog is prins Nicolaas, met eigen vliegtuig, naar Parijs vertrok ken, om ook in Frankrijk het luchtvaart- wezen te bestudeeren. EVANGELISATIEGEBOUW VIJZELSTRAAT. Blijkens een in dit nummer voorko mende advertentie, spreekt de evangelist J. Sevensma. van Amsterdam, morgen- avond 8 uur Ir. het Evangelisatie-gebouw, j Vijzelstraat. ZOMER-CONCERT. Dinsdag a.s. Bij gunstig weer geeft de Harmonie kapel „Winnubst", onder leiding van den heer H. B. Schenkels, haar vierde concert in het Julianapark des avonds van 8.30 u. tot 10 u. op Dinsdag 18 Juli a.s. FOTO-WEDSTRIJD. Blijkens de advertentie in dit nummer organiseert het Foto-atelier „Helder I Weststraat 80, ter gelegenheid van het feit. dat heden een fotohandel geopend wordt, een foto-wedstrijd, waaraan be langrijke geldprijzen zijn verbonden. Iedere amateur-fotograaf kan aan dezen wed strijd mededoen. Voor bijzonderheden ver wijzen wij naar de advertentie in dit num mer. BOYCOT DUITSCHE WAREN. De zeer druk bezochte ledenvergade ring van de afdeeling Den Helder der S.D.A.P., gehouden op Donderdag 13 Juli 1933 in het Marine Bondsgebouw, nam de navolgende motie aan: De huishoudelijke vergadering van de afdeeling Den Helder der S.D.A.P., stelt vast, dat de boycot een der krach tigste wapenen is, die mits systematisch en wel overwogen gehanteerd, tegen het Duitsche fascisme kunnen worden aange wend: heeft met groote instemming kennis ge nomen van het besluit van den Algemee- nen Raad uit N.V.V. en S.D.A.P., om over te gaan tot een boycot van het koopen van Duitsche waren en van de stichting van het Centraal Boycot-Bureau uit de mo derne arbeidersbeweging: j heeft verder met instemming kennis ge- j nomen van de krachtige pogingen, welke in het buitenlandn worden gedaan, om aan I dezen boycot een internationaal karakter I te verleenen; roept alle leden van onze organisaties op. om het werk van het Centraal Boycot- 1 Bureau en van het Plaatselijk Boycot- Bureau zoo krachtig mogelijk te steunen: vertrouwt, dat onze leden zich voortaan I zullen onthouden van het koopen van Duitsche waren en dat zij in eigen omge ving de krachtigste propaganda voor dezen boycot zullen voeren. MET EEN „HILLMANNETJE" DOOR DE STAD. Tien cent per rit. Het taxi-bedrijf heeft in onze stad waar schijnlijk wel levensvatbaarheid; de af standen zijn dan ook inderdaad zoo groot geworden, dat het de moeite waard is 0111 voor een dubbeltje van den eenen kant naar den anderen kant te rijden. Giste ren was het de heer Manshanden die ons voor zoo'n ritje uitnoodigde. De wagenA die hij voor zijn taxi-bedrijf heeft in dienst gesteld, is van Engelsch fabrikaat, een z.g. „Hillman", waarvan de heer Mans handen het agentschap en den verkoop heeft. Het wagentje heeft vier ruime zitplaat sen, de voorste daarvan zijn verstelbaar, zoodat men ruim en gemakkelijk zit. Ook achter in den wagen waren we met onze nog al lange onderdanen niet verlegen. De bekleeding van den wagen, van don kerblauw leer is smaakvol en eenvoudig. Een van de groote voordeelen van'dezen wagen is dat hij zeer vast op den weg ligt en zelfs op een waschbord als de Zuid straat, geen bokkensprongen maakt. Een schuifdak zorgt voor frissclje lucht op warme dagen. Een stadsrit kost 10 cent, het voor komen, op bestelling, eveneens 10 cent. ZOMERFEESTEN IN CASINO. Wij herinneren hierbij aan de zomer feesten in Casino, welke hedenmiddag 2 uur geopend worden en dit blijven tot Zondag der volgende week. Ter gelegenheid van het feit,dat wjj aan ons foto-atelier een FOTOHANDEL verbinden, welke heden (Zaterdag) wordt geopend, wordt door ons een fotowedstrijd uitgeschreven voor amateur-fotografen. Aan dezen wedstrijd zijn de volgende geldprijzen verbonden: la prijs f 20.— (twintig gulden). 2e prijs f 10.(tien gulden). 3e prijs f 5.(vijf gulden). Verder worden een twintigtal troostprijzen beschikbaar gesteld. In onze etalage Weststraat 80 worden de voorwaarden, om aan dezen inte ressanten wedstrijd te kunnen deelnemen, bekend gemaakt. De wedstrijd wordt gehouden van 15 Juli tot en met 4 Sept. a.s. Iedere amateur-fotograaf kan aan dezen wedstrijd deelnemen. FOTO-ATELIER „HELDER" - TEL. 599. EEN PRAATJE BIJ EEN PLAATJE. Of: waarom leert u ook geeu zwemmen? Bekijkt u eens goed het hierboven afge drukte plaatje, lieve lezer, geachte lezeres. En raadt u dan eens waarvan het een af beelding is. Tienmaal mag u raden: ce Rivièra. mis, strand Ostende, mis, Egmond aan Zee, mis, Zandvoort, mis. Bergen aan Zee, mis, Callantsoog, mis, (maar voor zichtig, we worden warm). Huisduinen, ook mis. U geeft het op? Welnu, het is, doodeenvoudig, de zeedijk in Den Helder, de plaats, waar eiken dag de Heldersche Zwemvereeniging haar bad gaat nemen. Weliswaar, de eerlijkheid gebiedt het ons te erkennen, is het geen opname van den huidigen dag; daarvoor is het weer van de laatste dagen te onbetrouwbaar. Maar omgekeerd gebiedt de eerlijkheid ons eveneens te zeggen, dat er geen sprake van is, dat wij speciaal voor deze photo zooveel zwemmers en zwemsters bijeen hebben getrommeld. Neen, wij hebben doodeenvoudig onze kans afgewacht, en toen de vorige week de zon zoo fijn scheen, den photograaf een boodschap gestuurd. En juist daarom, omdat hier op een mooien, echt zomersehen dag een opname gemaakt is, heeft deze zooveel waarde. Immers, zii geeft een volkomen objectief beeld van den toestand daar aan den dijk, en van de groote beteekenis, welke deze Zwemvereeniging in het dageliiksche le ven van een aantal stadgenoot-en inneemt. De Heldersohen zijn nu ee" al, als oer-jutters, ook allen zwemmers. De een wat beter dan de ander, en juist daar zit 'm de kneep. Want juist die betere zwem mers, die zussen Braun zal ik ze maar noe men, kunnen daar naar hartelust terecht. Pootjes baden en watertrappen kun je er niet, maar de zwemmers hebben er een vrijwel unieke gelegenheid. Er is absoluut geen zuiging, het water is er diep en men is er over 't algemeen beschut tegen te feilen wind. Al eenige jaren is dit gedeelte dan ook in gebruik bij de Heldersche Zwemveree niging, die het pachtte van het rijk. Aan vankelijk een klein clubje, is deze vereeni- ging de twee laatste jaren geweldig in ledental gegroeid1. Zeker heeft daartoe bij gedragen het feit, dat het Gemeentelijk Zwembad niet weer geopend werd, waar door velen, die daarvan regelmatig ge bruikmaakten, lid wenden, maar ook heeft een actief beheer, dat rekening houdt met de wenechen en behoeften van zwemmers, aan die ledentoename bijgedragen. Zooals gezegd, een gedeelte zeewater en dijk is nu gepacht en door de vereeniging afgezet. Op den wal heeft men een afzetting van draad, zoodat onbevoegden kunnen worden geweerd en het terrein uitsluitend voor de leden en hun introducé's beschikbaar blijft, en in zee is een afzetting tot aan het einde der hoofden met kurken. Op het aldus verkregen deel heeft de vereeniging twee zeer ruime en praktisch ingerichte kleedkamers geplaatst voor da mes- en heerenleden, bovendien de noo- dige fietsrekken en ook heeft zii gezorgd voor voldoende reddingmateriaal, verband- kisten, enz. En in het zee-gedeelte is de trekpleister van het vlot.je, dat een 40-tal meter huiten den kant is neergelegd, en dat natuurlijk voor de zwemmende leden dient voor de eindspurt (en ook wel eens om even uit te blazen). De bloeiende toestand der vereeniging heeft gemaakt, dat zii haar eigen gediplo- I meerden zwemleeraar kon aanstellen, den I heer Boonen, die bovendien toezicht houdt op de mogelijkerwijze kromme sprongen, die leden nog wel eens kunnen maken. De heer Boonen heeft zijn diploma als onder wijzer van een Nederlandschen Zwembond en diploma A van den Bond tot het redden van drenkelingen. Hoe noodig zoo iemand daar aan den cijk is, zal straks blijken. Tijdens de spitsuren is er dus doorloopend toezicht. Uit de eigen leden der vereeni ging is bereids een reddingsbrigade gere- cruteerd, die uitstekend geoutilleerd is. Verder hebben de leden een waterpolo- club opgericht, waarvan druk gebruik wordt gemaakt en die het genot van het zwemmen ten zeerste verhoogt. Dat deze club niet te onderschatten is, hebben de korporaals ondervonden, die Woensdag avond een wedstrijd speelden tegen de le den en dien glansrijk verloren met20. Standsverschil bestaat niet: hoe zou het ook kunnen? Kleeren maken den man, en hier aan den dijk heeft men alleen het al lernoodzakelijkste op dit gebied aan. Ieder kan dus lid worden; wie dezen zomer logé's krijgt, kan die introduceeren en wie op het oogenblik nog geen lid is, maar het jammer vindt om, waar de zomer al voor een deel voorbij is, nog het volle lidmaat schap te betalen dien zii gezegd, dat men thans voor de halve contributie, zijnde 2, lid kan worden (behoudens de entrée die ieder betalen moet). Er bestaan groote plannen voor uitbreiding, want zooals, de toestand thans is, zijn de kleedkamers eigenlijk alweer te klein. Het is er airijd gezellig; heele gezmnen komen er zwemmen, zoadat zelfs in dit nette element het huiselijk leven intact blijft. En dit alles wordt voorloopig zonder eenige subsidie in stand gehouden: ce ver eeniging heeft den steun van vele dames en heeren en hoopt dien te behouden om j meer en meer de zaak hier tip top te kun- nen maken. In twee jaar tijös is het aantal leiden gestegen van 60 tot niet minder dan i 350. Dat wijst wel op de levensvatbaarheid van de Vereeniging. Maar zelfs een aantal van 350 is voor uitbreiding vatbaar, en het is tenslotte een klein kunstje om nog een stuk dijk en zee te pachten en de gelegen heid weer uit te breiden. En denkt u er voorts ook om, dat de volgende week de hondsdagen aanvangen, zoodat dan de warmte eerst pas gaat beginnen, althans, ais de Enkhuizer ons niet bedot. Hierboven vermeldden wij de voortdu rende aanwezigheid van den gediplomeerd zwemmeester. Hoe noodig die, hier aan den dijk is. werd dezer dagen bewezen, teen de heer Boonen op het vlotje een jongen be merkte, die daar geheel uitgeput en krim pend van de pijn, lag. Het bleek, dat deze jongen, die in zijn eentje was gaan zwem men en zich op de steenen pier had uitge kleed, in het water onwel was geworden en met moeite het reddende vlotje nog had kunnen bereiken. Gelukkig, dat hij in d'e veilige handen van den heer Boonen terechtkwam. Het gebeurde moge tevens een waarschuwing voor anderen zijn om zich niet alleen te water te begeven. Tenslotte deelen wü nog mede, dat juist dezer dagen de koninklijke goedkeuring oo de statuten is afgekomen, waardoor de Vereeniging thans^ rechtspersoonlijkheid heeft verkregen. is,.--—* ZONDAG 16 JULI 1933 DEN HELDER Ned. Ilerv. Gcm. (Nw. Kerk. Weststraat) 's Morgens 10.30 u., Ds. H. A. Enklaar Onderwerp: „Vroeger en nu". (Joh. 21:18) Ncd. Herv. Gein. (Westerkerk, Westplein) Geen dienst. Geref. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uyr, Ds. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Ds. J. J. Verleur van Zalk en Velcaten. Kerkdienst (Chr. MiL Tehuis, Kanaalweg) 's Morgens 10 uur, Ds. J. J. Verleur 's Avonds 5.30 uur, Ds. Tollenaar Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u., de heer N. van der Kraats Chr. Geref. Kerk (Stoengracht). 's Morgens 10 uur en 's middags 5 uur Prof. J. W. Geels, van Apeldoorn Herat. Evang. Luth, Gein. (Weezenstr.) 's Morgens 10.30 u., Ds. P. H. Borger» Onderwerp: De rijke man en de ariue Lazarus". Maandag 17 Juli - Zaterdag 22 Juli Alledagkerk des middags van 4 - 5 uur Doopsgez. Gem. Geen dienst Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 u., Ds. R. C. W. J. Hoek Bed. H. Avondmaal. 's Avonds 5.30 u., Ds. R. O. W. J. Hoek Dankzegging. Evangelisatiegcbouw, Vijzelstraat: 's Avonds 8 u., de heer J. Sevensma van Amsterdam. Leger des Hells. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 uur n.m. Openlucht-Samenkomst in het Plantsoen. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78). 'sMorgens 10 uur, kerkdienst Past. Th. Moieman Hersteld Apostolische Zending Gemeen!» (Oorspronkelijke Stichting door Wijlen Apostel Schwarts) Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat 's Morgens 10.30 uur, dienst Kerk van Jezus Christus. (Van de Heiligen der laatste dagen). Jansendwarsstraat 8. 's Morgens 9.30 en 's avonds 6 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. 'sMorgens 9 uur, Ds. H. A. Enklaar PLAATSELIJKE VERKEERSONGEVALLEN. Onze stad neemt den laatsten tijd in alles de allures aan van een werkelijke groote stad. Er is dus geen enkele aan leiding waarom zij dit niet ook zou doen ten opzichte van het aantal verkeerson gevallen. Wel tracht men van de zijde der overheid, zooveel mogelijk in het werk te stellen, om het stadsbeeld aan te passen aan het modern snelverkeer, door den aanleg van breede straten en pleinen, voorzien van vluchtheuvels, en zelfs is er een motorbrigade die hoofdzakelijk tot taak heeft, toezicht uit te oefenen op het verkeer. Maar als het publiek niet tevens medewerkt om zich aan te passen, kan het niet anders, of er moeten slachtoffers val len. Van verschillende zijden wordt het publiek er op gewezen, hoe het zich vei lig over de straat kan begeven, maar er zullen nu eenmaal altijd mensehen zijn, die alle veiligheidsmaatregelen ten spijt, een voortdurend gevaar zullen opleveren voor anderen en voor zichzelf, door zich niet te houden aan de vereischte regelen. vlucht zocht. Na verbonden te zijn kon zii haar weg vervolgen. Invaiidewagen op hol. Thans, nu het paard steeds meer uit het stadsbeeld door den motor wordt verdron gen, en een hollend paard nog slechts tot de groote uitzonderingen behoort, is ook in dit opzicht de motor een waardig plaatsvervanger. Door een of ander defect aan de gasre- geling, kon de bestuurder van een, door motorkracht aangedreven invalidenwa gentje, het weerbarstige, of zoo men wil vooruitstrevende vehikel niet tot stilstand brengen. In dolle vaart ging het door de straten, overal schrik en ontsteltenis ver wekkende. Ieder sprak schande van den in het wagentje zittende invalide, die zich geen ander terrein dan de stad had geko zen om zich te trainen voor de T.T.-races. Vereischte het vroeger veel heldenmoed, om een hollend paard tot staan te brengen, hoeveel euvelen moed echter noodig is een op hol geslagen invalidenwagen tot staan te brengen, laat zich denken. En tooh wa ren er geweldenaren, die, toen het wagen tje de Hoofdgracht passeerde, zich er voor en er op wierpen, en het tot staan wisten te brengen, zonder dat het ongelukken had veroorzaakt. Hoe gaarne wij dan ook trachten, alles in het werk te stellen om ook onze krant aan het tijdsbeeld aan te passen, hopen wij evenwel voorloopig niet over te gaan, tot de instelling van een vaste plaatselijke rubriek „verkeersongevallen", hoewel het er aardig op begint te gelijken, blijkens onderstaand lijstje. De schutting om den tuin van de R.K. Pastorie het slachtoffer van een motorwoesteling. Donderdag wilde een motorrijder met groote snelheid, vanaf den Polderweg de Emmastraat inrijden. Hij kon de bocht on mogelijk nemen en reed het trottoir op en kwam tegen de schutting om den tuin van de R.K. Pastorie, tot staan. De motor en zijn berijder kwamen er beter af dan de schutting waarin een groot gat ontstond. Botsing tusschen twee fietsers. Door eigen onvoorzichtigheid kwamen op den Singel twee fietsrijders zoodanig met elkander in botsing, dat een van bei den (een dame) met een bloedende wonde bij een bewoner aan den Singel haar toe- 't UINFEEST. De afdeeling Den Helder van het „Nederlandsche Padvindstersgilde" Heeft eenigen tijd geleden het plan opgevat, een demonstratieavond te geven, waaraan de geheele afdeeling medewerkt, d.w.z. de kaboutergroep (8—12 jaar) jaar, de padvindsters (11—18 jaar) en de pionier» (boven 17 jaar). De demonstratie zal ge heel buiten gegeven worden en wel op het troepenhuisterrein aan de Janzen- dwarsstraat. Er wordt „gevolksdanst', geseind, een kaboutertooneelstukje op gevoerd, „Eerste hulp bij Ongelukken"- oefening gehouden enz., enz., terwijl de avond besloten wordt met een kampvuur. Gewoonlijk zijn dergelijke demonstratie» gratis toegankelijk. Wij wilden echter ditmaal een gering entrée heffen n 1. één dubbeltje per persoon, terwijl er verder gelegenheid zal zyn tot het koopen van limonade met biscuits. De netto-opbrengst van een en ander zal ten goede komen aan het z.g. „Nationale Fonds" van het Gilde, het fonds, dat het gilde hoopt te stichten, om daaruit allerlei algemeene onkosten te bestrijden, zooals administra tie, onderhoud van kampeerterreinen, allerlei cursussen, enz. Hoe meer zorg er aan al deze dingen besteed kan worden, des te beter kan het Gilde zich ontplooien, des te meer kan het Gilde zijn buiten gewoon mooie jeugdwerk in grooten kring verbreiden. Komt dus ons tuinfeest bezoeken, drinkt onze limonade en helpt zoo onze bijdrage voor het „Nationale Fonds" vergrootenl Rest nog de vraag, wanneer dat tuin feest gehouden zal worden? Bij gunstig weer a.s. Maandag, dus 17 Juli des avond» te 8 uur. Bij ongunstig weer wordt het uitgesteld tot Dinsdag 18 of Woensdag 19 Juli. In elk geval wordt het elk van de middagen van genoemde data bekend gemaakt aan de drukkerij G. de Boer, Koningstraat, zóólang tot het tuinfeest heeft plaats gehad en naar wij hopen geslaagd is. N.B. Padvinders in uniform hebben vrij entré, niet vrij limonade! (Adv.)

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 17