Kunt Ge niet slapen? AKKER.CACUEÏS HELDERSCHE COURANT VAN DONDER PAO 27 JULI 1933. Langs de Süaat. Calaantsoog. domsoveiSrachten?n^en e,en"'eele cl«en- terU™rgX°nJ.r'eS k0nlc" "wdie Sd'; "n ^rT.m;^k'Wvf',in,,er« KOMiN s GELARDEERDE LEVER Julianadorp. 463e STAATSLOTERIJ 463e STAATSLOTERIJ KANTONGERCHT DEN HELDER. Zitting van 25 Juli. Interessante gevallen. Zijn wafels kokswaar? Zijn opge stopte vogelhuiden gelijk aan opgezette vogels? Da plaatsen, die in de gerechtszaal zijn gereserveerd voorde getuigen, waren bijna alle ingenomen toen wij aan onze perstafel plaatsnamen. Bijna allen waren rijksveld wachters. die in een of andere zaak moes ten getuigen. De aanwezigheid van zooveel vertegenwoordigers van het gerecht en den sterken arm, schiep een min of meer romantische sfeer. U zal het misschien wat gek vinden, maar als journalist snuif je dan copy en je denkt bij jezelf, dat kan een interessante zitting worden. Is dat inderdaad het geval geweest? vraagt natuurlijk de lezer zich nu af; was ditmaal de zitting zoo belangwekkend? Oordeelt u zelf. Een gevangene, die een uit stapje maakt. We begonnen met een gedetineerde, die in gezelschap van een rijksveldwachter naar Den Helder was gekomen om terecht te staan. Het was J. P., huisknecht, die een zieligen indruk maakte. Hij staat terecht wegens dronkenschap, thans, juist op zijn 53en verjaardag, zooals hij zegt, voor de vijfde maal. Hii is vast en zeker van plan er thans mee op te houden, zegt hii, maar noch de kantonrechter, noch de ambtenaar gelooven er veel van. Ook zijn verblijf in het Huis van Bewaring te Haarlem heeft hii aan zijn drankzucht te danken. Hii krijgt thans 3 dagen hechtenis en 3 maan den opzending naar Veenhuizen. In ver band met het feit, dat hii nog even beden ken wil of hij al, dan niet in hooger beroep zal gaan, neemt hij weer op de getuigen bank plaats. Vol belangstelling volgt hij dan het verder verloop van deze zitting; uit alles blijkt, dat dit intermezzo, waar door zijn eenzame opsluiting op dezen wonderen zomerdag is onderbroken, tot zijn aangename verpoozingen behoort, zoo als u en ik, lieve lezer, naar het strand gaanNiets ontgaat aan zijn bewege lijke oogen. Br het tweede geval, dat we dezen middag kregen, fungeerde een Heldersch politie-agent als getuige. Het was een aan gehouden zaak en betrof een vrij onschul dig geval van voetballen op den openbaren weg. K. R. had er zich aan schuldig ge maakt; hij hoorde zich thans veroordee'en tot 3 of 2 dagen. Minder goed kwam J. B. er af, die een aanrijding had gehad met een politieagent tengevolge van het feit, dat hii links van 1 den weg had gereden. Hij was nogal onheb belijk opgetreden ook, en thans niet ver schenen. Hij kreeg 10 of 5 dagen. Rookt niet in de Texelsche dennen! Eqn Texelsche jongeman, C. W„ was be keurd wegens het rooken in de dennen aldaar, die, zooals men weet, beschermd worden en waar een streng rookverbod wordt gehandhaafd. Er was een jachtop ziener uit Texel overgekomen om hierin te getuigen, maar de verdachte zelf geeft een eenigszins afwijkend verhaal. Hü had juist niet gerookt; d.w.z. hü had wel een sigaret in de handen gehad, maar al pra tend bemerkt, dat hii zich in het verboden gedeelte bevond, en toen juist voorzichtig heidshalve zelf de sigaret onder het zand gestopt. Hij had een vriend meegebracht, die hetzelfde verklaarde. Niettemin kreeg W. 3 of 3 dagen. Helderschen, weest dus gewaarschuwd als gij in de dennen te Texel gaat wandelen en laat uw sigaar thuis! Nog Zondag j.1. zagen wij een paar badgasten, die rookende daar fietsten en niet altijd zijn de vriendelijke en wel-1 willende Texelaars zelf bii de hand om den vreemeling te waarschuwen. S. L., die zich schuldig had gemaakt aan overtredin« der ijkwet, maar zelf niet was verschenen (wel een agent H. de Groot), werd veroordeeld tot 1 of 1 dag met verbeurdverklaring van de maat. Hij had dit clemente vonnis te danken aan het feit, dat het proces-verbaal, waardoor hij op de bon werd geslingerd, eigenlijk een beetje erg was en de overtreding slechts gering (hij had, in afwachting van een goede maat, die besteld was, voor karne melk een verkeerde maat gebruikt). Verschillende zaken. Dit alles waren aangehouden zaken van de vorige zitting. Dat was ook d.ie van J. B. van Texel, die links van den weg zou hebben gereden, wat hii echter ontkent. De agent D. Looyen was er speciaal voor overgekomen maar deze deed een boekje open, dat den verdachte nog een extra-uit brander bezorgde. Verd. zou namelijk bru taalweg aan den agent, die hem verbali seerde. hebben gezegd: je had me eerst wel eens kunnen waarschuwen! Er zal toch geen agent zijn, die iemand bekeurt als hü rechts van den weg rijdt! zei de ambtenaar. Dat is toch een absolute onmogelijkheid. Enfin, de eisch van 12 of 12 dagen werd door den kantonrechter teruggebracht tot 10 of 3 dagen, omdat nu eenmaal de pap niet zoo heet gegeten wordt als ze op tafel komt. Een zaakje van den chauffeur G. W. te Anna Paulowna, die een aanrijding had gehad, doch het feit ontkende, werd aan gehouden tot 26 September. 10 of 10 dagen kreeg H. K. M. N., die indertijd een aanrijding had gehad met J. O. B„ die een motorfiets bereed. Ook dit was een oude zaak; er was thans een twee- d getuige bijgekomen, N. H. B., uit wiens verklaring blijkt, dat N. bovendien geen rijbewijs bezat. Vandaar het hooge vonnis. In het nu volgende aanrijdingsgeval maakt een der getuigen bezwaar tegen den eed. Daarom wordt het verdaagd tot het einde der zitting, zoodat wij er straks na der op terugkomen. J. J. K. te Wieringen had niet behoorlijk naar rechts uitgeweken met zijn motorrij wiel, waardoor hii dan chauffeur K. aan reed. Bovendien had hij geen rijbewijs. Er is nog een getuige, mej. Tr. lil., die het geval gezien heeft. Het is een heel verhaal; de weg was ter plaatse opgebroken en er lagen hoopen steencn. Daardoor kon hij niet naar rechts uitwijken, zegt de ver dachte. Maar naar een der veldwachters verklaart, was het wel mogelijk geweest voor iemand, die behoorlijk rifden kon, locdat verdachte zich hoort veroordeelen tot tweemaal 25 boete subs. tweemaal 10 dagen. Een al te ijverige loopjongen. De Hekkrsehe bakker H. W. staat ver volgens terecht wegens Arbeidswetover treding; hü heeft namelijk zijn loopjongen brood laten afleveren op een uur, dat deze dat niet doen mocht. Zijn verweer i9, dat hü den jongen herhaaldelijk op het hart gedrukt heeft, niet zoo vroeg op pad te gaan; deze luisterde daar evenwel niet naar. De kantonrechter merkt op, dat het niet de eerste maal is, dat verd. terecht staat voor dit feit en dat het steeds het zelfde verweer ia Het is toch niet aan te nemen, dat de heer W. 'oopjongens in zijn dienst heeft, die zooveel ijver voor de zaak hebben, dat ze zelfs eerder willen beginnen dan ze mogen. Wel eerder het tegendeel, meent de ambtenaar. Enfin, de heer W. komt er thans af met een boete van 1 of 1 dag en de waarschuwing voortaan andere maatregelen te nemen, waardoor dit voor komen wordt. Een „ernstige overtreding" noemde de ambtenaar die van A. B., die 61 pakjes ge smolten vet had gemaakt en in voorraad had, welke buiten de Crisis Zuiveloentrale om waren gesmolten, waardoor dus ook de belasting was ontdoken. De ambtenaar vond een eisch van 20 of 20 dagen voor deze overtreding nog te gering, maar de kantonrechter maakte er 20 of 10 dagm van „omdat het de eerste maal is". Zijn wafels kokswaar? Een onaangenaam geval voor den be trokkene, die niet te kwader trouw was, was de bekeuring, welke de he.:r W. Log gen, de bekende wafdbakker, hier ter plaatse gekregen had wegens hel bezorgen van zijn waar aan de woningen der inge zet enen des avonas na acht uur. Men weet, dat de lieer Loggen hier een week of wat in de voorzaal van Casino geïnstalleer i is g,veest; de kwestie waar het nu om ging was of dit bezorgt ii een overtreckag was al dan niet. Verdachte zelf meent van niet en beroept zich op art. 3 der winkelsluitings wet, waarin voor „kokswaren" een uitzon dering wordt gemaakt. Zijn waar, zoo zegt hfj, valt onder kokswaar. De kantonrech ters te Amsterdam en Den Haag hebben in dergelijke gevallen dan ook het feit niiet als overtreding beschouwd. De kantonrechter weet niet direct raad met het geval en wil de zaak aanhouden tot 26 September. Verdachte protesteert daartegen en vraagt of niet direct kan wor den berecht, aangezien dit voor hem na tuurlijk van veel belang is, omdat hij nog steeds doorgaat met bezorgen aan huis buiten het sluitingsuur van winkels. Daar hij in zijn verweer eenige malen den naam van inspecteur Helder noemt, die namelijk voor hem zou hebben getelefoneerd met Amsterdam en Den Haag, wordt een bood schap gezonden naar den inspecteur, die eenigen tijd later als getuige verschijnt. In afwachting daarvan gaan we verder. De juffrouw met het hoofd omlaag. We komen nu aan een vroolüke noot. P. J. G. K„ dienstbode alhier, had in de duinen gewandeld en was daarbij verbali- seerd. „Hoe kwam dat dan?" zegt de kanton rechter met een klein stemmetje, „Heb je dan de bordjes niet gezien?" was de wedervraag. „Nee, want ik liep met m'n hoofd om laag!" „Ah zoo, met je vrijer zeker?" „Neen, met m'n vriendin". Ze kwam er genadig af: 3 of 2 dagen. C. B., arbeider, had zich aan een auto vastgehouden en met zijn fiets aldus laten trekken. Hij deed dit omdat er zoo'n sterke wind stond; hij had evenwel netjes het fietspad gehouden. Niettemin hoorde hij j zich veroordeelen tot 5 of 3 dagen. J. E. te Texel, had eieren gezocht. Maar volgens verd. lezing, was 'het een beetje anders; hij had met zijn maaimachine het land bewerkt en daardoor ailerïei nesten opgeruimd. De kapotte eieren hebben zelfs zijn grasland erg bevuild. De zaak wordt verdaagd, teneinde alsnog verldwachter Brouwer erover te hooren. Problemen, die het leven soms stelt. P. K, koopman alhier, had een jongen te lang laten werken. Hoe kwam dat zoo? vroeg de kantonrechter. Ja, dat had de jon gen zelf gevraagd. Zijn broer was buiten betrekking gekomen en om nu wat meer te kunnen verdienen had hü den baas voorgesteld een paar uur langer te wer ken. Rekening houidende met de om standigheden veroordeelde de kantonrech ter verd. tot 1 of 1 dag. J. B., die links van den weg had gere den, had gemeend met het zenden van zijn vader wel te kunnen volstaan; hü werd bij verstek veroordeeld tot 5 of 3 dagen. 4 of 2 dagen ieder kregen de bakker H. de G. en zijn echtgenoote C. de V., die in de duinen hadden gewandeld. Ja, er kende de man, dat is zoo; maar wij waren aan het zoeken naar een weg, die er vroe ger w-as geweest en dien ik thans niet kon vinden. Ik .was hier verscheidene jaren niet geweest. Gemoedelijk en vriendschappelijk speel de zich het volgende geval af. De veehou der F. v. A. had namelijk boter gemaakt en daarmede een overtreding gepleegd van de Crisis Zuivelwet. Ja, zegt verdachte, wat moet is nou doen, meneer de kanton rechter, als ik 1 of 2 liter melk van den verkoop overhoud. De Centrale wil ze niet hebben, dus zou ik ze moeten weggooien en dat is toch óók zonde. De kantonrechter vond het blijkbaar ook en vonniste met het minimum van twee kwartjes. A. v. Z„ loopknecht, had op zijn rijwiel een last vervoerd, die te ver uitstek, 3 of 2 dagen. A. B„ groentenhandelaar. had na des avonds 8 uur klanten geholpen, 2 of 1 dag. Neem dan voor 'l naar bed gaan, eens zoo'n "AKKERTJE" en slaap heerlijk rustig en fijn door die Volgens recept van Apotheker Oumont "AKKERTJES" Een fiets zonder rem. Een echtgenoot, die zijn vrouw ter hulp komt. De dienstbode A. L. bracht wederom een vrooli.ik oogeiiiblik. Ze had gereden op een fiets zonder remmen. Alles lachte; de kan tonrechter. de strenge ambtenaar, de veld wachters-getuigen, de pers (om van de pu blieke tribune, die grinnikte, maar te zwij gen) om het glundere en openhartige op treden van deze landelijke scboone. Wat was het geval? Ze moest om een of andere reden naar Den Helcfer (ze is dienstbode ergens aan 't kanaal) en toen had haar zus ter haar fiets aangeboden. „Nou, en ik wist niet, dat daar geen remmen op zaten". Het tochtje kost haar 2 of 1 dag. J 2 of 1 dag kreeg ook de landbouwer S. D„ die op den Strooweg plotseling van richting was veranderd met zijn paard en wagen zonder dat aan te geven, en daar door gevaar had opgeleverd. „Hoe kwam dat dan zoo?" vraagt de kantonrechter. Het antwoord was verrassend: „M'n vrouw werd aangevallen door een matroos en ik kwam haar toen plotseling ter hulp". 2 of 1 dag hoerde ook de buiten be trekking zijnde B. R. tegen zich eischen wegens dronkenschap. Hii was op een par tijtje geweest, W. A. de J., scholier, heeft 's avonds op zijn fiets door de Spoorstraat gereden; „gedachteloos", naar hü zelf erkent, 5 of 2 dagen. Opgezette vogels of huiden? Een typisch geval was dat van den hui denkoopman C. B. van Wieringen. Hij staat terecht voor het feit, dat hii opge zette dieren, die bü de wet beschermd zijn, in voorraad heeft, ook voor verkoop. Hij heeft een schriftelijke verdediging opge steld, aan de hand waarvan hij een uitvoe rig pleidooi houdt. Het bedoeld artikel in de Vogelwet, dat hier zou ziin overtreden, kan nooit zoodanig worden geïnterpreteerd, meent hü, dat daar onder zou vallen waar voor spr. hier terechtstaat. Immers, dat artikel is gemaakt ter bescherming van vogels, om te voorkomen, dat ze noodeloos worden gedood en uitgeroeid en daarvan is bij spr. geen sprake. Spr. levert aan ver schillende instellingen van onderwijlen in- stede van opzettelijk vogels te dooden, waarschuwt hij zelfs menschen, die daar mede bezig zijn dat niet te deen. Tien jaar lang heeft spr. dit beroep uitgeoefend en nimmer last gehad; de meeste vogels, welke spr. opzet, zijn verongelukt en niet opzet telijk daarvoor gedood. Spr. herinnert ten slotte aan eenzelfde zaak. die in 1928 be handeld is, waarbij in hooger instantie de betrokkene is vrijgesproken. Hij wijst er voorts op, dat niet alle, in het verhaal ge noemde vogels, zijn eigendom waren; er waren er bii, die hem waren toegezonden ter prepareering. De ambtenaar wüst er in zijn repliek op, dat de reden van de vrijspraak in het door spr. aangehaalde geval een andere was dan verd. aangeeft, en spr. acht hier het bewijs van de overtreding geleverd. De verdachte wijst er nog op, dat vogel- huiden op geen andere wijze kunnen wor den bewaard dan door ze op te zetten. Maar daarom kan men nog niet spreken van „opgezette vogels", want aan derge lijke preparaten ontbreken bijvoorbeeld de kunstige glazen oogen en nog andere din gen, die het afgewerkte product wel bezit. De ambtenaar eischt 4 of 4 dagen, welke eisch in hoofdzaak is ontstaan uit den wensch in dezen een principieele uit spraak te krijgen van den Hoogen Raad. De kantonrechter zal over 14 dagen schrif telijk uitspraak doen. Inmiddels is de heer Helder gearriveerd, zoodat voortgegaan wordt met de zaak Loggen. Uit de verklaringen van den in-1 specteur blijkt, dat Den Haag een speciale winkelsluitingsverordening had, waarbij het wel geoorloofd was de waar in de wo ningen te bezorgen. Ook de heer H. be schouwt wafels niet als „koks"waar; er zal een deskundige geraadpleegd worden om dit uit te maken. Tenslotte wordt de zaak toch nog, zeer tegen- den zin van den heer L., verdaagd tot 26 September. i i C. B. had zijn fiets buiten laten staan in de Spoorstraat; hii moet daarvoor 4 betelen of 2 dagen brommen. A. V„ arbeider, heeft zonder licht gere den. hetgeen hem 2 of 1 dag kost. Omver gereden en nog klap pen toe. En dan krijgen we tenslotte de zaak van Jb. K., waarbij de getuige G. bezwaar maakte tegen den eed. Hii teekent nu een ve klaring. „Ik dacht, dat u boos was!" merkt hü tegen een kantonrechter op. „Heelemaal niet!" antwoordt deze. ..Maar v e kunnen al die menschen niet op u 'aten wat h ten!" Dat vond getuige ook. Nu het ge va' zelf. Dl getuige is door aer. vtrdachte omver gereden; toen hij onder of na het opstaan tegen hem zeide „kaffer!" werd de ver dachte nijdig en kreeg de ondersteboven geredene nog een draai om z'n ooren toe. „Ik had hem zeker een sigaar moeten pre senteeren?" zegt getuige. „Nou", zegt de kantonrechter, „u is ook een mooi heer! Iemand omver rijden en hem dan nog een draai om zijn ooren geven!" „Ik Iaat me niet uitschelden!" antwoordt verdachte. „Was het dan niet kafferachtig?" repli ceert de kantonrechter. „Het is toch niet zoo erg als ze dat zeggen?" Een tweede getuige is de metselaar J. D„ die G. op straat heeft zien liggen en gezien heeft, dat hij door verdachte nog getrapt werd ook. ,,'n Fijn heer is u!" meent de kanton rechter nogmaals. Hii krijgt tenslotte 10 of 3 dagen, hetgeen „veel te weinig is". Daarmede is voor dezen mhfdag de film afgedraaid en kunnen wij onze styfgewor- den beenen gaan uitrekken. BURGEMEESTER VERSTEGEN EN „HET ANKER". Een verklaring. Naar aanleding van verschillende pers- uitingen in den laatsten tüd, deelt de bur gemeester van Koog aan de Zaan, de heer A. G. A. Verstegen, het volgende mede: „Ik gevoel de behoefte openlijk in te trekken mü'ne mede-onderteekening van het artikel in het blad „Het Anker" van 7 Juli j.1. Heb ik mij bij die onderteeke- ning niet voldoende rekenschap gegeven van de beteekenis hiervan, ik ben thans overtuigd, dat het blijk van instemming met den inhoud van het artikel, dat uit de mede-onderteekening blijkt, niet te ver eenigen is met de plichten, die op mij rusten als burgemeester eener Nederland- sche gemeente- Als zoodanig toch is het mijn taak het gezag hoog te houden een taak, die ik onder alle omstandigheden tot het uiterste zal vervullen en dit is niet de strekking van het artikel". De regeering neemt met de ver klaring genoegen. Naar aanleiding van bovengenoemde openlijke verklaring, verneemt de Nw. j Rott. Crt., dat de regeering met deze af doende verklaring genoegen heeft geno men en dat geen verdere stappen ter zake tegen den burgemeester zullen volgen. water- het geboomte van de werfgrachten waarvan de takken buigend hangen ove het water, geven er de rustike diooi SteDemgeheele entourage ademt rust en eizent zich tot meditatie. Zfl sehynt een behoefte te scheppen om in stilte neer te ZllHeele families, groot en klein, n^elen zich aan den waterkant en er Slempt gesprek, zooals het by een visehpaity be hoort, waarbij het visschen bijzaak is en het («moegelijk bijeenzitten in de M|de natuur hoofdzaak. I)e buit zal niet zoo groot zyn, maai dat behoeft ook niet, want dat is byzaak, terwijl de hoofdzaak is het niet te om schrijven begeeren van in grootseiie avondstilte, in harmonie met de natuur, een te zijn. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS OVER DE MAAND JUNI. Mannen: Aanbiedingen kwamen in: 2 banketbakkers (ben. 18 j.), 2 bank werkers, 2 betonwerkers, 1 boekbinder, 2 bollenarbeiders (1 ben. 18 j.), 1 bouwk. '„opzichter, 1 bouwk. teekenaar, 3 chauf- feurs, 1 colporteur, 2 conciërges, 6 electri- ciens (3 ben. 18 j.), 50 grondwerkers, 11 incasseerder, 3 kantoorbedienden, 2 kleermakers, 19 landarbeiders, 1 letter- zetter, 2 loodgieters, 7 loopknechts (5 j ben. 18 5 machinisten, 5 metselaars, 2 [monteurs, 1 motordry ver, 4 opperlieden, 1 pakhuisknecht (ben. 18 j.), 1 rijwiel hersteller, 11 schilders (2 ben. 18 j.) 1 schipper, 1 smid, 1 steenbikker, 2 straat makers, 1 stucadoor, 7 tellers, 8 timmer lieden (1 ben. 18 j.), 81 transportarbeiders, 3 tuinlieden (1 ben. 18 j.) 63 losse werk lieden (4 ben. 18 j.) Totaal 306 personen. Aanvragen kwamen in om; 2 bankwerkers, 2 bollenarbeiders (ben. 18 i.), 52 grondwerkers, 1 landarbeider, 4 loopknechts (ben. 18 j.), 1 metselaar, 3 schilders (1 ben. 18 j.), 1 steenbikker, 5 straatmakers (1 ben. 18 j.) 7 tellers, 3 timmerlieden (2 ben, 18 j.), 47 transport arbeiders, 2 tuinlieden (1 ben. 18 j.), 11 losse werklieden. Totaal 141 personen. Geplaatst werden: 2 bankwerkers, 1 betontimmerman (te Wieringen, 2 bollenarbeiders (ben. 18 j.), 52 grondwerkers, 1 landarbeider, 3 loop knechts (ben. 18 j.), 1 metselaar, 2 schil- dërs (1 ben. 18 j.), 1 steenbikker, 5 straat- liikkers (1 ben. 18 j.), 7 tellers, 2 timmer lieden (1 ben. 18 jaar), 47 transport arbeiders, 2 tuinlieden (1 ben. 18 j.), 11 lofese werklieden. Totaal 139 personen. 1B (1 Vrouwen: Aanbiedingen kwamen in van 1 aardappelschilster, 5 dagdienstbiden, 8 dagmeisjes (ben. 18 j.), 4 dienstboden (intern), 2 huishoudsters, 2 kantoorbe dienden, 1 kamermeisje, 2 keukenwerk meisjes, 2 noodhulp-dienstboden, 1 wasch vrouw, 10 werksters, 2 winkeljuffrouwen. Totaal 40 personen. Aanvragen kwamen in om 1 boekhoudster, 6 dagdienstboden, 13 dagmeisjes, 1 dienstbode, 1 huishoudster, 2 keukenwerkmeisjes, 1 noodhulp-dienst bode, 1 waschvrouw, 9 werksters, 1 win keljuffrouw. Totaal 36 personen. Geplaatst werden: 3 dagdienstboden, 5 dagmeisjes, 1 keu kenwerkmeisje (te Texel), 1 noodhulp dienstbode, 1 waschvrouw, 7 werksters. Totaal 18 personen. VERKIEZING VAN INGELANDEN IN NOORD-HOLLANDS NOORDERK WA RTIER. In een vergadering van de politieke partijen in den rijkskieskring Den Hel der, welke zich interesseeren voor de verkiezing van hoofdingelanden en hoofd ingelanden-plaatsvervangers, waarvoor in de 4 districten van het hoogheemraad schap Noordhollands Noorderkwartier 24 vacatures ontstaan, was uitgenoodigd het bestuur van de Algemeene Kiesvereeni- ging, opgericht om buiten party-politiek om candidaten te stellen, met het doel de verkiezingen by enkele candidaatstelling te doen geschieden. Men is echter niet tot overeenstemming gekomen, omdat de 6 politieke partijen de Alg. Kiesv. 1/7 van het aantal zetels wilden geven, terwijl deze de zetels wilde verdeeld zien in ver houding tot het aantal stemmen, dat bü de vorige verkiezing op beide Alg. Kiesv. en politieke partyen was uitgebracht. smaakt 's zomers en 's winters even fijn! Peueren. Hildebrand heeft in de Camera Obscura een fijne schets geschreven over den Leid- schen Peueraar en al komt het alles niet overeen met den Helderschen Peueraar van thans, toch kwam ons deze schets in herinnering toen we, op de schoone avon den van den laatsten rijd, reekse van men schen bezig zagen langs het Werfkanaal met deze, zoo gemoedelijke vischsport Groot en klein is er bezig. De lange bamboehengelstok ligt rustig op het rim- pellooze, heldere water, dat onbedorven is door het er niet op uit monden van de rioleering. Het is daar heerlijk toeven. Uit het Kanaal stijgt op de ozon en de prikkeling van het ziltige water. Teer reflecteeren de contouren van de werfgebouwen en de gemeerde schepen in het spiegelend CONCERT VAN „KUNSTZIN" EN VERLOTING OUDERCOMMISSIE. Woensdagavond gaf de Harmonie „Kunstzin", onder leiding van haar direc teur. den heer J. van Giabbeek. een con cert :r: de muziektent in het plantsoen. Dit concert, dat door tamelijk wat belang stellenden werd bijgewoond, was in samenwerking met de oudercouimissie als bedoeld 0111 voor den aanvang der ver loting ook daar wat belangstelling voor te trokken, en hierin is men niet teleur gesteld geworden. Op de bekende goede wijze heeft „Kunstzin" zich van haar taak gekweten en eenige nummers ver dienstelijk ten gehoore gebracht, hetwelk aan de luisteraars natuurlijk niet ontging. Na afloop hiervan trok een groot gedeelte van de bezoekers in de zaal van het café „Prins Hendrik", van den heer A. Kos- sen, om aldaar de verloting van de ouder - commissie der O.L. school bij te wonen. De Voorzitter, de heer N. Hoornsman, heette allen welkom, bracht dank aan de welwillende houding van „Kunstzin", om in deze ook mede te werken voor het goede doel. Deelde verder mede, waarom de verloting een week werd uitgesteld, en dat op het oogenblik alle loten ge plaatst zijn, dank zij de zeer gewaardeer de hulp van velen. Vervolgens wordt met de trekking begonnen en kwamen de na volgende nummers uit de bus, waarop een prijs is gevallen: 186, 832, 487, 377, 63, 596, 746, 735, 645, 57. 96, 202, 685, 666, 238, 806, 965, 80. 20, 2, 113, 78, 500, 466, 295, 368, 357, 167, 386. 841, 152, 136, 748, 707, 792, 323, 421. 940. 201, 280. 803. 437, 94. 205, 118, 953, 8, 632, 861, 926, 494, 790, 367, 835, 907, 495, 5, 747, 348, 197, 308, 263, 706, 693, 568, 25. 405, 138, 484, 450, 173, 872, 438, 815, 829, 703, 905, 608, 253, 264. 226. 642, 44. Daarna werd bekend gemaakt dat de pryzen gedurende 14 dagen afgehaald kunnen worden aan het café „Prins Hen drik" voornoemd en na dien termijn de onafgehaalde prijzen weer aan de otider- commissie vervallen. Verder werd dank gebracht aan allen, die op eenigerlei wijze tot het welslagen van deze verloting hebben medegewerkt en bij voorbaat reeds hun steun ingeroe pen voor een volgenden keer. Daarmede behoorde deze verloting weer tot het ver leden. Er waren in totaal 83 pryzen op 1000 loten, en er waren zelfs heel mooie pryzen onder. Vvkunnen hier nog aan toevoegen dat de hoofdprys, een heerenrywiel, ten deel viel aan den agent van politie De Haan te Den Helder, en wij vernamen daar ook nog bij dat genoemde heer op het moment meeloopt in de vierdaagsche afstandmarschen te Nijmegen en het zal hem voldoening schenken wanneer bij daarvoor deze belooning ontvangt, al was zii niet als prijs voor de afstandsmarsehen bedoeld. GEMEENTERAAD CALLANTSOOG. Openbare vergadering van Dinsdag 25 Juli 1933, des voormiddags te 10 uur. Aanwezig alle leden, behalve aanvan kelijk de heeren M. Vries en G. W Jim- mink. Mede aanwezig de heer de Leeuw, ge meente-opzichter. Voorzitter, tevens secretaris, Mr. D Breebaart. Opening. De Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom. Notulen. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd goedgekeurd. 1 Mededeelingen. De Voorzitter doet mededeeling van j het proces-verbaal van opneming van kas en boeken van den Gemeente-Ontvanger, d.d. 30 Juni 1933. In kas was f 1.613.44 j welk bedrag in kas moest zijn. Het saldo by de Bank voor Nederlandsche Ge meenten bedroeg f 4.602.60. Voorts doet de Voorzitter mededeeling hÜ'Y h i1 l?1 het overeenbrengen van de kadastrale kaart van het dorp Cal- lantsoog met de werkelijke toestand en Ingekomen stukken. Adres sen en verslagen. Bericht van Gedeputeerde Staten dat de ttlT- i,a" <ieZe ^meerite ingevolge de wegenbydragenverordening over 1932 is bepaald op f 1050.—. Eenige andere ingekomen stukken wor den voor kennisgeving aangenomen voor eNoordhollantJsche Vereenigincr ,Hèt behandelen. J de begr°otmg te (Niet officieel) lste Klasse. 2e Hjst Trekking van Dinsdag 25 Juli 193J. HOOGE PRIJZEN f 20.000.— 4433 f 5.000.— 8216 f 2.000.— 388 I 1.500.- 4519 5728 i 1000.— 4536 14650 f 400.— 3815 5672 10744 f 200.— 11272 r 100.— 4786 7930 8666 9280 11217 18024 Pryzen Tan f 20. 10 17 61 80 129 168 180 2£1 240 243 270 277 288 313 350 353 360 369 372 390 432 441 443 462 480 483 496 502 510 512 518 566 568 582 608 680 723 742 754 761 777 836 890 917 950 972 988 993 1093 1099 1127 1139 1180 1183 1195 1226 1284 1326 1338 1340 1343 1412 1465 1577 1596 1610 1626 1647 1665 1670 1702 1703 1774 1806 1817 1831 1835 1893 1900 1935 1941 1991 2014 2019 2046 2053 2063 2064 2136 2143 2163 2196 2254 2266 2339 2375 2392 2491 2517 2553 2564 2595 2610 2647 2652 2675 2693 2719 2734 2740 2796 2807 2888 2960 2970 2978 3060 3062 3096 3128 3157 3187 3241 3248 3315 3316 3401 3416 3424 3444 3548 3562 3583 3629 3840 3956 3984 4007 4041 4056 4132 4173 4198 4222 4243 4261 4421 4526 4598 4600 4610 4694 4713 4717 4766 4790 4796 4814 4818 4951 5011 5081 5091 5113 5145 5183 5225 5271 5353 5359 5363 5389 5409 5451 5459 5577 5585 5597 5659 5674 5732 5752 5826 6859 5911 5924 5936 5942 6010 6089 6097 6114 6135 6170 6199 6230 6256 6277 6287 6291 6312 6313 6323 6502 6511 6530 6536 6538 6546 6548 6595 6616 6657 6685 6700 6842 6908 6928 6977 7010 7021 7032 7088 7123 7175 7181 7273 7275 7276 7278 7284 7410 7439 7481 7500 7513 7516 7530 7592 7597 7651 7655 7749 7757 7768 7801 7004 7810 7849 7880 7896 7922 7954 8058 8064 8067 8131 8172 8203 8232 8329 8337 8342 8344 8353 8361 8406 841„ 8427 8448 8474 8495 8500 8539 8564 8585 8586 8587 8594 8596 8628 8649 8711 8745 8814 8848 8854 8869 8880 8906 8918 8944 8958 8966 9009 9022 9046 9030 9100 9119 9165 9221 9247 9*251 9261 9264 9281 9312 9397 9465 9550 9562 9580 9598 9621 9682 9694 9712 9797 9304 9881 990J 9961 9972 9981 10007 10018 10042 10054 10075 100S1 10154 10155 10197 10214 10318 10385 10389 10396 10402 10419 10480 10485 10522 10525 10555 10575 10654 10669 10720 10730 10767 10794 10814 10898 10911 10936 10957 10964 10970 11098 11110 11154 11155 11171 11188 11228 11313 11347 11368 11389 11MW 11544 11629 11676 11638 11701 11719 11799 11837 11844 11906 11967 12033 12149 12166 12185 12218 12227 12270 12390 12391 12435 12453 12499 1251U 12560 12665 12679 12738 12805 12856 13034 13056 13149 13151 13175 13230 13340 13350 13433 13549 13563 13596 13655 13677 13690 13693 13711 13722 13870 13885 13894 13901 13934 15949 14076 14093 14096 141.5 142UJ 14222 14286 14543 14338 14348 14382 14411 14436 14577 14593 14680 14681 14689 14737 14799 14891 14922 14994 15002 15047 15059 15071 1510a 15150 15159 15189 15191 15200 15215 15223 15298 15345 15353 15381 15420 15433 15491 15591 15617 15660 15681 15707 15713 15905 15913 15960 15967 15976 16018 16088 16092 16153 16264 16322 16343 16437 16499 16520 16570 16573 16581 16665 16757 16767 16789 1680Ï 16826 16973 16989 17000 17017 17023 17045 17163 17181 17288 17289 17359 17384 17468 17472 17484 17518 17583 17605 17623 17647 17657 17677 17688 17669 17751 17763 17791 17192 17829 17850 17958 18023 18026 -8047 18119 18127 <8215 18230 18254 18272 18286 18296 18438 18487 18542 18554 18588 18692 18804 18813 19028 19052 19081 19131 19273 19297 19317 19325 19380 19381 19504 19536 19576 19628 19634 19687 19775 19788 19793 i9S36 1S853 19873 19901 19905 19916 19919 19932 19936 3082 20090 20126 20171 20198 20254 .5315 23319 20320 20323 20333 20341 20450 20463 20487 20579 20583 20592 20821 20831 20836 20903 20S81 20992 10215 10428 10614 10831 11055 11189 11512 11766 12061 12303 12543 12927 13255 13621 13165 13912 1*223 14510 14693 15015 15163 15323 15543 151 b8 16U32 16350 16606 16834 1706U 17419 17712 11888 18181 18343 18103 19145 19411 19691 19874 30005 20284 20391 20716 210 332 440 502 679 870 1092 1281 1533 169J 1847 2033 218Q 2494 2673 284] 3107 3334 3603 4075 4479 473J 507( 530] 5492 581) 6035 6243 6399 658) 6923 7158 7391 75Ï 77»; 7951 821) 8362 852! 861) 8862 898] 921; 935( 962J 990; 1008) 10251 1C46; 1062j 10892 11094 11213 1152b 11773 12063 12345 12555 12985 13250 13654 13783 13985 142) 1 14517 14701 151110 15173 15330 15561 15882 16076 16403 16831 16923 1714i 17433 17226 17889 18210 18361 18709 19241 19483 19727 19878 20051 20296 20423 20783 (Niet officieel) lste Klasse, 3de -ijst Trekking van Woensdag 2® Juli 1933 Hooge Piyien f 200.— 10229 10519 20544 f 100.— 18269 Prijzen van f 20. 27 276 348 391 1006 1010 1113 1248 1277 1659 1851 1988 2009 2159 2364 238! 2419 2463 2958 3386 3863 4051 4662 4880 5180 5181 5276 5553 5685 5782 5913 6620 6705 6899 7035 7063 7456 7624 7952 8002 8087 8583 9524 9614 9717 9731 10065 10204 10323 10514 11194 11281 11424 11429 11601 11692 12115 12828 12863 13461 13479 15093 15097 1536' 15422 15766 15956 15998 16320 16527 17115 1737» 17480 17837 18062 18315 18366 18378 18545 18640 18667 18668 18930 18948 18959 19014 19058 1906' 19214 19344 19363 19991 20105 20227 20721 20742 Verbetering le kl. 2e Hjri- 9247 m. z. 9217. Wordt aldus goedgevonden. De Vereeniging Hulp in Nood te Cal- lantsoog verzoekt voor 1034 een subsidie groot f 15.—. Burgemeester en Wethouders stéllen voor dit verzoek eveneens bij de begroot ing te behandelen. Wordt aldus goedgevonden. Eenige verslagen en een folder zullen bij de raadsleden circuleeren. Voorstel tot uitgifte ln erfpaehl van eenige perceelcn gemeente grond. Door den heer Prins wordt verzocht een perceel gemeentegrond aansluitend aan zyn erf te mogen huren met recht van koop, groot ongeveer 200 vierkante meter, voor den prys van f8.— per jaar, voor den tijd van 5 jaren. Na voorlezing van het ontwerp-raads- besluit wordt overeenkomstig het betrek kelyke voorstel van burgemeester en wet houders tot den verhuur besloten. De rekeningen worden door burgeniees- tei en wethouders aangeboden. Van o® rekening der gemeente zijn de totalen voor dm, gewonen dienst Inkomsten- f 46,159.02; Uitgaven: f 43.403.31; zoodat de rekening sluit met een batig slot van Be kapitaaldienst sluit aan in komsten en uitgaven met een bedrag va' f 2.543.31. De Voorzitter zegt dat dit gezien deze tijdsomstandigheden nog niet zoo slecht i»-

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 6