ascht schoon en wringt droog GROOTE VLAGGEN 10 HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 5 AUGUSTUS 10AT BIJ ONZE OF BEZOEK Julianadorp. Callantsoog. Breezand. Anna Pauktwna. Wieringen. Schagen. Texel. S. COLTOF, Kanaalweg f 2.65 8. C0LT0F, Kanaalweg tyvd ÏMawmto} Ernstige aanrijding. HET UITZICHT IS BEPERKT DOOR WAARNEMEND COMMISSARIS VAN POLITIE EN HULP-OFFICIER VAN JUSTITIE HELDER. III. Hoe is het politiecorps verder inge deeld? vraag ik weer in mijn rol van in terviewer terugvallende. Het heele corps, de adjunct-inspec teur en mezelf meegerekend, telt 34 per sonen. Verder zijn er, behalve de agen ten, eenige brigadiers en rechercheurs. De laatste loopen altijd in burger en zijn belast met het opsporen van de justitieele zaken. Er zijn drie ploegen en de motor politie. Het geweldig toenemend verkeer, is Den Helder ook niet voorbijgegaan, vooral doordien de stad door ligging in de nabijheid van de Zuiderzeewerken en zijn moderne verfraaiing veel mensehen trekt. Het aantal auto's dat in- en uitgaat, groeit met den dag. De toegangswegen tot de gemeente zijn ook veel beter geworden. Ue motorpolitie is tevens belast met het toezicht op te zwaar beladen auto's en overvolle autobussen. Het controleeren van remmen, wegen kaarten, rijbewijzen, enz. behoort tot hun j veel omvattende taak. De agenten van de motorpolitie zijn mensohen, die een speciale cursus hebben gevolgd en zich daardoor kennis van mo toren en automobielen hebben eigen ge maakt.... Ze verricht goed werk, geeft voorlich ting aan het publiek, hoe wel en hoe niet gered enmoet worden, want daar wordt maar al te vaak tegen gezondigd. Dat is zoo, merk ik op. Zondag heb ik nog een reuze standje van meneer Schip per, de adjunct-inspecteur, gehad, omdat ik de bocht bii de Sluisdykstraat verkeerd j nam. Uit de bocht loopen is toch eigenlijk j doodgewoon, de heele wereld is uit de bocht geslagen. Als 't weer gebeurd, zei hij, dan is 't niet 3 gulden of twee dagen, maar 10 gulden of 10 dagen, want als je uit de bocht loopt kost 't altijd meer maar.... ik had 't eerlijk verdiend...de adjunct had gelijk. Ddt had hjj, merkt de heer Helder op. 't Publiek moet nooit vergeten, dat de politie er is, om het gevaar voor alle menschen te beperkenen ieder moet in zijn eigen belang en dat van 't alge meen, de voorschriften vooral, die van den weg opvolgen, anders geeft 't brok ken narigheid en boeten. Hoe is 't eorps verder ingedeeld vroeg ik. Een brigadier is aangewezen voor controle op de arbeidswet en toezicht op de vreemdelingen. Ook houdt hij opzicht over de avondmarkt. De andere briga diers doen dienst als wacht-commandant. Als de politie in het wachtlokaal is, kun nen ze uitblazen en het zich daar zoo aan genaam mogelijk maken. Zeiezen daar hun krant, rooken er hun püp, zetten koffie of thee. Daar heerscht een zekere gemoe delijkheid. De sport- en wandeltochten, waarop ons politiecorps de leiding en het tempo aangeeft, juich ik ten zeerste toe. Er zjjn heele goed sportieve krachten in 't corps. Heeft u, als u geen dienst hebt, be paalde liefhebberijen, vraag ik. Ais ik vrij van dienst ben, zit ik het liefst thuis, in mijn gezin en dan studeer ik, als ik tijd over heb, antwoordt de heer Helder. Ik hoor, dat u nog niet zoo heel Iar.g Op de pas gezeemde deuren.... de bordjesde kopjesOveral uaren vingeraf drukken. geleden weer op de schoolbanken gezeten iieeft, merkt ik op. Enkele malen, zag ik u uit de H.B.S. komen. Men vertelde, dat u de cursus in oude talen volgde. „Met welk doel, deed u dit, als ik het tenminste niet onbescheiden vindt,, dat ik dit vraag?" Wat men weet en leert is nooit weg. Geestelijke goederen kan niemand ons ontnemen, zegt de heer Helder. Ik heb de cursus in oude talen op de Heldersche H.B.S., daarom gevolgd, omdat ik meende die voor mijn juridische studie noodig te hebben. Het aantal wetten, waar de politie mee te maken heeft, is zeer groot. mee te maken heeft is zeer groot. Geeft uwe tijdelijke functie van Hulp-officier van .Justitie ook beslomme ring. Uit de aard van de zaak, brengt dit ambt het noodige werk mee. Het behoeft geen betoog, dat van de bevoegdheid, die deze functie meebrengt, met veel tact moet worden gebruik gemaakt, Is u nu uitgevraagd? Zoo'n beetje zeg ik, maar alvoren ik eindig, herinner ik u, dat de belofte, dat ik nog even mijn vingerafdrukken mag laten nemen. Ieder zijn smaak, zegt de heer Helder lachend of zooais ze op Koedijk zeiden: Elk zijn meug. In de kamer van de recherche werd ik heel vriendelijk ontvangenIk kom hier een paar vingerafdrukken leveren, zeg ik. Kunt u er nog een paar gebrui ken? Wat een inval, zegt de rechercheur. Maar als u er ruzie met uw vrouw over krijgtmoet u weten Ruzie met m'n vrouw? vraag ik. Wat heeft die daarmee te maken? De rechercheur glimlacht geheimzin nig. Dat zult u wel zien. Ik zal de zaak klaar maken. Hjj gaat naar een kast, haalt daaruit een glazen plaat en een zwarte kleverige vloeistof die hij uitrolt en glad strijkt met een kleine wals. Wat is er in die kast? vraag ik aan een agent. U is niet nieuwsgiedig, maar u wilt graag alles weten, zegt deze en maakt de kast open. Ik zie een paar koorden en ijzerdraad, ook een moker en een speelgoedsabel. Da's een raar allegaartje, zeg ik. En toch is er een heel drama aan die koorden verbonden, zegt de agent ernstig. Ze zijn in beslag genomenbij de lijken van zelfmoordenaars. Ik huiver. Het leven mag nog zoo wreed, nog zoo moeilijk zijndat mag een mensch niet doen. Het leven door den Schepper gegeven, dat leven hebben wij te voleinden altijd moet de gedach te bii ons zijn, dat ook de zon weer zal schijnen. De Eeuwige heeft gegeven, de Eeuwige heeft genomen, dan pas kun nen wij zeggen: Gods Heiligen Naam zij geloofd! Een oogenblik zwijg ik, in gedachten verzonken. Dan vraag ik: Wat is die kindersabel? Van een kwaje jongen en dat andere goed is ook niet van iets ernstigsvan een vechtpartijtje. Wat is er in die andere kast? vraag ik. De rechercheur maakt de andere kast open en haalt er een geheimzinnig zwart koffertje uit, duwt mii de glazen plaat met zwarte inkt bestreken onder m'n neus. Eerst een tipbeweging maken voor de topziezoo, nu op dit vel papier af drukken. Mijn top staat op het papier. Nu de vinger rollen. Ik rol mijn heele vinger in de zwarte brei, rol deze op het papier. Mijn vinger is vereeuwigd in de analen der crimineele politie. Mijn duim moet er ook aan gelooven; ook deze wordt vereeuwigd en gere gistreerd op een officieele document. 't Is klaar, zegt de rechercheur lachend. U kunt gaan, u hebt alweer uw zin. Mijn hand is als de hand van een neger, git-zwartmijn blanke hand is bezoe deld. Als ik zoo thuiskom, krijg ik herrie met m'n vrouw', zeg ik bedremmeld en benauwd. Ze heeft pas de deuren ge zeemd. Da's erger, zegt de rechercheur. Ik heb u gewaarschuwd; maar probeer het er zoo goed mogelijk af te krijgen. Bij de fontein is zeep en water. Vijf minuten lang wreef en wiesch ik mijn hand. Het ging er niet af. Mijn hand bleef zwart. Met loode schoenen ging ik naar huis. Toen ik de pas gezeemde kamerdeur aan pakte, bleven m'n zwarte vingerafdruk ken er in staan en op mijn boterham bordje drukte zich verraderlijk mijn vin gertoppen afOveral waren kenteeke- nen van den hand van iemand, bij de politie geregistreerd. Nqdig stoof myn vrouw op. Ik weet niet wat voor man je bent, een mensch kan aan het zeemen blijven; bij een ander blijft alles altijd netjes en hier werkt een mensch voor tjoeirfh Wat heb je toch uitgevoerd? Ben je in de schoensmeer gevallen? Ik kan er niets aan doen vrouwtje, zei ik. Ik heb vingerafdrukken van me laten nemen bij de politie geweest vrouwtje. Mijn vrouw haalt de schouders op. Een raar plezier, zegt ze. Ik hou van netjes en knap. Ga gauw achter naar de kraan, daar ligt een dik stuk puinsteen, zeep en schura, maak daar je vingers eerst mee schoon. Dat interesseert m ij het meest! Gedwee loop ik de kamerdeur uit, weer een vingerafdruk achterlatende. Maar al vorens te verdwijnen, zeg ik: Ze zijn reuze bü de politie. De bur gerij kan trots zijn op het heele corps en dit zet ik ook in de „Heldersche Cou rant" ik weet zeker, dat als tegen prestatie de politie mij in het „Politie blad" zal signaleeren. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10.30 uur, Ds. Veenhui -n em. pred. te Amsterdam. GOEDKOOPE UITSTAPJES. Het weerbericht voorspelt mooi, warm zomerweer, het glas staat hoog, de wind zit in den goeden hoek, nu is het de tijd om een watertochtje te maken. De prijzen van „Esona", welke altijd laag waren, zijn nog verminderd, zoodat een uitstapje met de boot onder ieders bereikt ligt. Morgen kan men een reisje naar Alkmaar, Ber gen, Schoorl maken voor 0.50 retour, zoowel voor eerste als tweede klas. Deze prijs is ver beneden die van den ouden tijd. Een goed verzorgd buffet met lage prijzen biedt de reizigers alles wat ze op dat uitstapje behoeven. Ook het tarief van de watertochtjes op het „Marsdiep" is met 56 pet. verlaagd en bedraagt thans 0.25, kinderen 0.15, ter wijl het aantal vaarten is uitgebreid. Men leze de advertenties en make van deze goedkoope gelegenheid gebruik. Gooi geen brandende lucifers of siga retten achteloos weg in de duinen. OPENLUCHTTOONEEL TE CALLANTSOOG. Naar aanleiding van de op 13 Augustus a.s. te geven Openluchtvoorstelling door de „Spelers van Stad en Lande" te Cal- lantsoog (N.-H.) (Groote Keeten) bericht men ons het volgende: Het mag in dezen tijd van zoeken en experimenteeren op tooneelgebied, als een goed teeken worden beschouwd, dat de aandacht weder gevallen is op het Open luchttheater. Hoewel het aantal dramatische werken jn onze eigen literauur niet groot i9, (er zijn slechts vier abele spelen en een zestal korte kluchten bekend), leenen de meeste dezer stukken zich uitstekend voor een opvoering in de vrije natuur. Van de abele (fraaie, edele) spelen is „Lanseloet van Denemarken", ook wel „Lanseloet ende Sanderijn" genaamd, één van de beste. Lanseloet verplaatst ons in den tijd van de romantische ridderpoëzie en de „hovesChe minne". Het thema van het stuk is er ech ter een van alle tijden. Na den proloog, waarmee alle abele spe len beginnen, treedt de hoofdpersoon Lan seloet op. Hij bekent ziin liefde voor San derijn, een Kamer-vrouwe zijner hoogge boren moeder. De laatste zet Lanseloet er toe aan, het meisje te verleiden en haar daarna toe te voegen: „Ic hebbe uus ge- noegh". Hierdoor denkt de sluwe vrouw een huwelijk, dat niet met den stand van Ridder Lanseloet overeenkomt, te voor komen. Haar toeleg gelukt. Overladen met schande vertrekt Sanderijn, zelf ech ter overtuigd, dat God anders over haar oordeelt dan de menschen. Zü vindt in „d,ie Ridder", een man van goede kwalitei ten, het voorbeeld van een echte bovesohe edelman, die haar huwt en een gelukkige tijd breekt voor haar aan. Lanseloet, die, achtergebleven, verteerd wordt door smart en berouw, zendt zijn dienaar Reinout om Sanderijn te zoeken. Inderdaad vindt deze haar; hii keert terug en vertelt, dat zij gestorven is. Dan sterft Lanseloet. Tot zoover de inhoud, welke uit acht tafereelen bestaat. Een korte epiloog, welke de moraal nog eens naar voren brengt, sluit het stuk af. De opvoering zal zooveel mogelijk in middeleeuwsöhen toon gehouden worden. De hoofdrollen in „Lanseloet van Dene marken" zijn in handen van Anton Ver- heüen, als „die Ridder', en Tine Medema, als „Sanderijn". Na .Lanseloet van Denemarken' volgt de clute „Nu Noch". Dit stuk is een clow nerie, die bestemd wa9 om het volk te trekken en bii het Middeleeuwsche publiek zeer in den smaak moet zijn gevallen. De opvoering zal plaats hebben op een duinterrein te Groote Keeten, ten Noorden van Callantsoog, in een bijna ongerepte natuur, een ideale plek voor openlucht spelen. In verband met het bezoek uit de noord-oostelijke provincie van ons land, is de tijd van aanvang op 3 uur namiddag ge steld, zoodat iedereen weer op tüd naar huis en haard kan terugkeeren. Voor nadere bijzonderheden zie men de betreffende advertentie in dit blad. Ten slotte zij er op gewezen, dat het wenschelijk is tijdig bij het terrein aan wezig te zijn, daar anders niet op tüd kan worden begonnen. GOED AFGERICHT? Donderdagmiddag j.1. wiide de heer Hollema, brigadier der Rijksveldwacht te Schagen, een bad nemen. Ziin afgerichte politiehond werd vastgehouden door ziin zoon. De hond wilde echter met den „baas" mee. Toen hij niet losgelaten werd, vloog hii Hollema jr. aan, zoodat deze aan armen, handen en kin bloedend werd ver wond. Dr. Oterdoom was spoedig ter plaatse en legde een verband. Zou een goed-afgerichte hond den zoon van zijn baas ook aanvliegen, als hii op bevel van ziin meester niet mee mag? GESLAAGD. De heer G. H. v. d. Molen, onlangs geslaagd voor het praktijk-diploma boek houden, na examen, afgenomen door de vereeniging van leeraren, slaagde even eens voor het prakrijk-diploma boekhou den op het Federatie-examen. PREEKBEURT Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur en n.m. 3.30 uur heer P. Boon. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: R. A. David en gez. van Koewacht. Vertrokken: S. de Hoop en gez. naar Wieringerwaard. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. GEBOREN: Adriaan Marinus, z.v. H. C. van der Werf en M. R. S. Wallbaum Helena Hendrica Margaretha, d. v. C. W. v. d. Ploeg en M. P. Berkhout; Anthonius Nicolaas, z. v. G. N. Berbee en P. A. Mooijman; Marijtje, d. v. C. Hooimeljer en M. van Bostelen; Pieter Cornelis, z. v. A. Kranenburg en G. J. v. d. Berg; Jan Gerrit, z. v. T. Hoep en M. Zwaan. ONDERTROUWDA. Pool en J. Braaf. GETROUWD: J. Schouwenaar en G. H. van Dük. POLITIE. Verloren: Een portemonnaie met in houd; een zwart manteltje; een wegen- belastingkaart voor motorrijw.! een stui vertjesarmband; een schroefdop van ben zinetank (Fordauto). Gevonden: Een portemonnaie met Inhoud. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 u., Ds. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 en 's middags 2.30 uur Ds. S. U. Zuidema. Hippol 3' tushoeï. POLITIE. Verloren: een rijwielbelaslingmerk; een portemonnaie, inhoudende acht gul den. Inlichtingen bü den gemeentebode te Hippotylushoef. BEVESTIGING EN INTREDE VAN DS. H. W. MEIJHUIZEN. Men deelt ons mede, dat de bevestiging en intrede van den nieuwen Doopsgezin den predikant, ds. Meühuizen, proponent te Amsterdam, zal plaats vinden op Zon dag 10 September a.s. te Hippolytushoef 'op nader aan te kondigen uur. OFFICIEELE OPENSTELLING ZWEMBAD ,,'T AMSTELBAD". Zondag 6 Augustus a.s. zal het zwem bad ,,'t Amstelbad" officieel worden ge opend. De openstelling zal plaats vinden om half twee 's middags en hiervoor is medewerking verkregen van de Helder- sehe cZwemvereeniging en Reddingbri gade. Het programma bevat o.m. water- polowedstryd, eenige komische nummers, demonstratie diverse zwemslagen, duiken, wedstryden voor dames en heeren vrüe slag, resp. 50 en 100 meter, waarvoor zil veren en bronzen medailles beschikbaar zyn gesteld. Zü, die nog deel willen nemen aan laatstgenoemde wedstryden kunnen I Izich opgeven by den zwemmeester, den! Iheer Ruys, Mekkenstuinweg 11, Hippoly- tushoef en bü den badmeester der H.Z.V., Zeedijk, Den Helder. I Het belooft Zondag by goed weer een drukken dag te worden op Westerland. V.V.V. WIERINGEN— WIERINGERMEER. Door de V.V.V. WieringenWierin- germeer is als gids aangesteld de heer W. Verkerk, voorheen gids by de Zuiderzee werken. In verband hiermede heeft de V.V.V. een bord geplaatst nabij de verkeersbrug, geschilderd in de Wieringerkleuren geel j en blauw. j,' EEN AANBESTEDING. si) J.ji, Woensdag werd door den heer Di- reeteur-Generaal der Zuiderzeewerken te s-Gtavenhage publiek aanbesteed: het ve?hbogen van de waterkeering van het terrein der pyrotechnische werkplaatsen te Dedt' Helder met bijkomende werken Laigste inschrijver was de heer O. J. Bos- ker. te Hippolytushoef, voor 23.640. De raming bedroeg 33.000. Den Oever. tegenover de perceelen welke men aan de noordzijde heeft toegewezen gekregen- De verdeeling geschiedt in overleg me het bestuur van de vereeniging D.E.l. j Mochten eventueel perceelen overschie ten, dan zullen deze later nog ter beschi king van daarvoor in aanmerking komen de gegadigden worden gesteld. Het is voor de visscherij hier te hopen, dat de paling zich meer laat zien dan tot nu toe het geval is geweest, daar er groote sommen worden besteed aan pahngfinken waarmede langs den afsluitdijk gevischt zal worden. De visschers, en vooral die van het OosteUjk deel van Wieringen zyn reeds zeer gehandicapt in hun bedrijf door het mislukken van den zeegrasoogst waarmede anders aardig geld verdiend werd. Naar wy vernemen, zullen de Flora feesten alhier worden gehouden op Zon dag 27 Augusus a.s. Op het voor deze feesten te houden programma komen wii nog nader terug. Blijkens een aan de verkeersbrug alhier geplaatst bord, is de heer W. Verkerk thans als officieel gids aangesteld voor de V.V.V. te Wieringen. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Den Oever). 's Middags 2.30 uur, Ds. van Beek Ned. Herv. Gem. (Westerland). 's Avonds 7.30 uur, Ds. van Beek Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef) 's Middags 4.30 uur, de heer Deen Evangelisatie Ned. Herv. Gem. Den Oever 's Morgens 10 uur, de heer O. Deen Doopsgezinde Gemeente. Hippolytuehoef 's Morgens 10.30 uur, de Heer G. J. A. van Staden, van Utrecht. Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef 's Morgens 10 en 's middags 3 uur, dienst Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 en 's middags 2.30 uur, dienst. Eén ernstige aanrijding, waarbij het 8-jarig dochtertje van den heer G. Wou-! denberg het slachtoffer werd, geschiedde Vrijdagmiddag even na 12 uur te Ooster- i land naby het M.U.Z.park. By het plot-1 seling oversteken van den ter plaatse; zeer drukken verkeersweg naar den Af-' sluitdy'k werd het meisje gegrepen dooie een bestelauto van de fa. A. van der Plaats uit Bolsward en enkele tientallen meters i medegesleurd. Met ernstige hoofdwonden,1 beenbreuken en een zware hersenschud-j ding werd de arme kleine opgenomen en I in de woning der familie Vermaat binnen gedragen, waar dr. de Groot de eerste hulp verleende, en vervolgens naar het ziekenhuis te Den Helder vervoerd. Tragisch is dat het kind juist enkele uren by de familie Vermaat logeerde, waar het 's ochtends in blyde stemming door haar moeder was gebracht en achter gelaten. Voor het leven van de kleine wordt ernstig gevreesd. Volgens oogge tuigen zou den chauffeur geen schuld treffen daar hy op het plotseling over steken niet bedacht kon zyn. Procesverbaal is door de politie opgemaakt. Wy ver melden nog dat het meisje woonachtig was te Kornwerderzand. Haar vader werd vandaar gehaald, de moeder was door gereisd naar van Ewijcksluis. OVER WERKVERGUNNING. Door den Hoofdinspecteur van den Ar beid, Hoofd van het 6e District der Ar beidsinspectie te Haarlem is aan de N.V. Maatsckappü tot Uitvoering van Zuider zeewerken ten behoeve van het storten van beton voor bestek 182 der Genie ver gunning verleend op 3 en van 3 op 4 of op 4 en van 4 op 5 Augustus 1933 door mannen van 18 jaar en ouder arbeid te doen verrichten in twee ploegen, de dag- ploeg gedurende 9'A uur en de nachtploeg gedurende 10 uur, een en ander onder nader daarbü bepaalde voorwaarden. VISSCHEN AAN DEN AFSLUITDIJK WIERINGEN—FRIESLAND. Naar wü vernemen is door den Ontvan ger der Registratie en Domeinen te Den Helder de volgende regeling getroffen omtrent het plaatsen van vaste vischtuigen aan de Zuidzijde van den afsluitdyk voor zoover betreft de Gemeente Wieringen. De dijk zal worden verdeeld in visch- perceelen van honderd meter. Deze zullen worden toegewezen zooveel mogelük op dezelfde plaatsen als men het vorig jaar gevischt heeft. De visschers welke 'dat jaar 100 meter meer in gebruik hebben gehad, zullen dus het meerdere moeten j afstaan. Vervolgens zullen dus de percee- 'len zooveel mogelyk worden toegewezen MARKTÜ VERZICHT. Een groote aanvoer van vette koeien was er Donderdag jl. op de markt. Er was veel handel, maar er werden geen hooge pryzen besteed. De duurste koe verkocht de heer A.Stins, te Barsinger- horndeze ging naar Haarlem, het oude adres, voor f 205.—de prijs bleef be neden 30 ct. De handel in kalf koeien was duurder en aanmerkelyk beter. Een pracht koe werd verkocht door den heer A. Grootes, Nes, Schagen, aan den heer Gor Baars, te Schagen, voor den prijs van f 210.—. In geldekoeien was de handel ook heel goed. Komt er meer gras. dan heeft direct invloed. In pinken was het stug. Pinkstieren heel goed. De nuchtere kalveren werden vlug en duur verkocht daar is tegenwoordig veel vraag naar. In vette kalveren was niet veel te doen. De handel in paarden iets stiller. Oude slachtschapen 10—14 gld., handel stug. De beste vette jonge schapen verkocht de heer H. Over Weere voor f 14 per stuk aan Heideman, Alkmaar. Die handel was ook weertrekkend. In lammeren is heelemaal de laatste weken niets te doen. Voor de slacht wordt niet gekocht. De beste gingen voor f 6 van de hand. De handel in biggen was iets beter, hoogste noteering f 14. De beste schrammen kosten f 21, handel goed. Vette varkens, hoogste notêering 17'/2 ct.handel zeer matig met een kleinen aanvoer. Op de kippenmarkt was het een heel gewone beweging; prijshoudend, niet duur. Op de markt was niet heel veel drukte, wat bezoekers aanging. Op de stallen- markt was het wel drukker. GESLAAGD. De heer S. Paulusma alhier, leerling van den heer J. J. de Vries, alhier, is geslaagd voor praktijk-diploma boekhouden van de Ver. v. Leeraren in de handelsweten schappen. ONGEVAL. Vrijdagmiddag overkwam den heer B. uit St. Pancras, werkzaam aan den bouw der E.S.M.I. alhier tijdens zijn stuca- doorswerk het ongeval van den ladder te vallen. Hij viel door een groot ruit en be zeerde terdege zijn hand. Overigens liep het ongeval tamelijk goed af. Dr. v. d. Sluis verleende de eerste geneesk. hulp. Burgerlijke Stand van Schagen van 27 Juli tot en met 3 Aug. 1933. GEBOREN: Margaretha Alida, dochter van C. Baars en A. Overtoom; Ida, d. van C. Weeland en G. Veenstra. ONDERTROUWD: .1. E. Lasonder van Ketel, oud 27 j. en C. Stihaafsma, oud 22 i. OVERLEDEN: J. Dekker, oud 87 jaar weduwnaar van A. Kruif. Gevonden: een blauwe muts, een kindertasohje, een bril. Verloren: een rijwiel (Gazelle) een bankbeet van 10, een gouden broche met rooden steen. Dudeschlld. Na de laatste opgaaf zyn verzonden: 1520 lammeren, 553 schapen, 25 koeien 47 varkens, 93 kalveren, 3 paarden en 4 biggen. Dinsdagavond moest de „Marsdiep" noB een extrareis maken. Een kampeerder had blinde darmontsteking gekregen en moest onverwyld naar het hospitaal te Den Helder vervoerd worden. WIJ KRIJGEN TE WEINIG REGEN. De overvloedige regenval, dien storm en onweer in 't laatst der vorige week en be gin dezer week, bijna overal hebben ge bracht, is onze gemeente jammer genoeg bijna geheel gepasseerd, al kregen we van den harden wind, als altijd, behoorlijk ons portie. Wel streken enkele regenvlagen over ons eiland, doch deze waren in het minst niet in staat 0111 de uitgedroogde landerijen eenigszins op te frisscheu. De belangen van pensionhouders en landbou wers gaan hier thans lijniecht tegen el kander in: de toeristen hebben voor een lang verblijf hier fraai weer noodig, de landerijen versmachten naar een regen val, die lang aanhoudt. Gelukkig maar, dat thans ook een groot deel der boerenbevol king van onze gemeente profiteert van het ongekend groot aantal vreemdelingen dit jaar in onze gemeente. RADIO-DISTRIBUTIE. Meldden we eenige maanden geleden dat als gevolg van de slechte ty'den reeds eenige abonné's bü de radio-centrale hun abonnement hadden ongezegd, thans deelt de heer Omis mede. dat zich weer ten zestal nieuwe abonné's voor de radio- centrale hebben aangemeld. HET VREEMDELINGENVERKEER OP TEXEL. Nog nimmer te voren heeft Texel zulk een groot bezoek gehad als dezen zomer. Duizenden vreemdelingen vertoeven thans in onze gemeente en men kan als 't ware geen stap zetten of men ontmoet in groo- ten getale zomergasten. Niet alleen zijn te De Koog de meeste hotels en pensions by'na geheel bezet, ook in Den Burg zijn honderden pensiongasten ondergebracht, terwijl in tal van boerderijen over geheel Texel vreemdelingen in pension zijn. Het vorig jaar meldde men ons van De Cocksdorp, dat op dat dorp slechts weinig vreemdelingen vertoeven, thans is de toe loop daar zoo groot, dat de raad dezer gemeente vorige week het besluit nam. voor de vele badgasten een gedeelte van het strand te pachten voor het plaatsen van tenten. Onze correspondent van Oosterend meldt ons: Het vreemdelingenbezoek is dit jaar hier zeer belangrijk. Zoowel in ais buiten het dorp verblijven overal pensiongasten. Op vele boerderijen zijn zelfs reeds veel personen ondergebracht, op de boerderij van den heer K. alleen vertoeven reeds 17 dames als pensiongasten. Ook voor Den Hoorn begint liet vreem delingenverkeer zich sterk te ontwikke len. Dit dorp, dat zeer gunstig gelegen is, zal, a's het fietspad door de duinen naar het strand gereed is, stellig een der meest bezochte gedeelten van Texel worden. De duinen zijn daar ter plaatse buitengewoon mooi. Burgerlijke Stand van Texel van 1 tot en met 4 Augustus 1933. GEBOREN: Elleko, z. v. J. Vlaming en A. Vermeulen. ONDERTROUWD: S. Gielis en H. A. M. Egbers. GETROUWD: N. A. Smit en M. M. G. van Deursen. I Gevonden: 1 horloge, 1 hangslot I met ketting. 1 bril, 2 paar st.randsrim""- tjes. PREDIKBEURTEN. Zondag 6 Aug. Ned. Herv. Gemeente Den Burg, v.m. 10 uur, Ds. Visser Oosterend, v.m. 10 uur, Ds. Kok Waal, 's av. 7.30 uur, Ds. Kok. DenHoorn, v.m. 10.30 u., Ds.v.Petegem De Cocksdorp, 'sav. 7.30 u., Ds. Visser O u d e s c h i 1 d, 'sav. 7 u., Ds. v. Petegem De Koog, v.m. 10 uur, Ds. Hack, Predikant te Arnhem. Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, v.m. 10 uur, Ds. J. Maarse van Krommenie-Wormerveer Den Hoorn, v.m. 10 uur, Ds. Smidts van Den Helder. Gereformeerde Kerk. Den Burg, gebouw Tex. Fanfare, 'sav. 7.30 uur, Ds.v.d.Leer Oosterend, v.m. 10 en n.m. 3 uur, Ds. v.d. Leer Gereformeerde Kerk (H.V.). Oost er end, v.m. 10 en n.m. 3 u., Ds. H. C. v.d. Brink van Hilversum- 3el lang, met vlaggestok en knop van 3 meter lengte. Te zamen geheel compleet Op Hooge bruggen SCHERP RECHTS HOUDEN Het wachtwoord I U kunt immers niet xien, of van da andere xijde verkeer nadert! 11

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 10