*$at wUt H rMr diardoor WMtsclian,lik "«s s; GARAGE MANSMANDEN TWEEDE BLAD HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAQ 22 AUGUSTUS 1933. Stadsnieuws. Visscheiij. F„ Tï»! -SI-!* Étr&t Moord op de Boxielsche kermis. 0m het goud van de Lutine. Een tram zonder bestuurder aan het rijden. gereden. TELEFOON 533 Een motorrijder te Rotterdam bij een aanrijding gedood. Licht op voor alle voertuigen: Dinsdag 22 Aug20.40 uur. Woensdag 23 20.38 DERDE ZOMERCONCERT PROFITEERT NOG HEDEN DE TEMPERATUUR VAN HET ZEEWATER. Opgave van de temperatuur van het' zeewater, des morgens gemeten in het Marsdiep. Mededee ing van de Heldersche Zwemvereeniging. Maandag 21 Augustus 1714° C. Dinsdag 22 Augustus 17)4° C. te geven door de „Oranje-Harmonieka- pol dir. de heer Joh. Dol, op Donderdag 24 Augustus 1033, des avonds van 8.30- 10 uur te Huisduinen. Programm a: 1. Koraal. 2. Paris-Bruxelles. Marsch 3. La Poupée de Niirnberg. L. Purnotte Ouverture A. Adam Les Rameaux. Hymne J. Faure Trombone-solo de heer J. Kamp. Aux bords du Rhin. Marsch R. Herzer Preciosa. Potpourri C. M. von Weber Das Madchen von der Spule (Ouverture) van onze LAGE ZOMERPRIJZEN U weet toch wel, dat onze Anthraciet electrisch gezeefd en automatisch wordt afgemeten? ZEGT U DIT NIETS, ra. BOOIJ Zn., Molenstraat 136. Telef. 235 en 479. 8. 1'Echo du Jura. Marsch Zulks op verzoek „Helders Belang" en lang". strijd zou zijn, of in strijd is, met het belang eener zooveel mogelijk evenredige vrachtverdeeling in de binnenscheepvaart, waaronder begrepen eene vaststelling van redelijke voorwaarden voor het vervoer. Het verheugt mij U te kunnen verklaren dat de Kamer U met algemeene stemmen beeft gekozen, waaruit blijkt, dat zij U, I allen mannen uit de practijk, het volle I vertrouwen schenkt, dat gij naar gave van hart en verstand op strikt onpartijdige wijze Uwe beslissingen, die voor het be-1 gezwommen in een sloot, uitloopende in drijfsleven van groote beteekenis kunnen de buitenhaven van het kasteel Huis ten zijn, zult nemen. j Donk, welke haven in open verbinding De Kamer heeft gemeend Uwe com- staat met de rivier de Nieuwe Maas. kantoorlokalen af te staan, zoover de uit oefening van haar eigen diensten zulks althans veroorlooft. JUBILEUM VAN DE STAR. Het spreekt vanzelf dat het gouden jubileum van den heer J. v. d. Star op de H. Chnillet bij zou gaan. In een feestelijk, met groen jen bloemen versierde werkplaats, werd van de V.V.V „Huisduiner Be A. BOLK. Het is met groot leedwezen, dat wij kennisgeven van het overlijden van onzen kameraad en medewerker, Alexander Bolk, die in den ouderdom van 26 jaar. Zaterdagavond overleed. Hoewel wij de laatste dagen op dit einde waren voor bereid, komt zijn dood toch onverwacht, omdat niemand onzer aanvankelijk dezen treurigen afloop vermoed had. Hij was een week of zeven ziek, maar eerst in de laatste dagen heeft zich dit ziektebeeld gewijzigd, met het noodlottige einde. Bolk was een ijverige, bekwame, plichts getrouwe medewerker. Hij gaf zich met hart en ziel aan zijn taak, verrichtte die nauwgezet en met liefde. Zijn werk ging hem vóór alles. Behalve administratieve arbeid voor de krant verrichtte hij ook redactioneelen arbeid en in het bizonder ging zijn liefde uit tot alles wat de zee en het zeemansleven betrof. Gebeurtenissen bij de marine volgde hij trouw en als hij maar even dacht, dat er copie voor de krar t in zat, was hij er bij. Zoo ging van hen. het initiatief uit om de opkomst en het afscheid van de zeemiliciens bij te wo nen en schreef hij daarover een paar pak kende feuilletons. De heer Bolk was een buitengewoon eerlijk en rechtschapen mensch. die bij zijn chefs en collega's zeer gezien was. Het is wel tragisch, dat een zoo jong en veelbelovend leven, thans door den dood is weggenomen. Tragisch ook voor zijn bejaarde ouders, die reeds vroeger een zoon hebben verloren. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot heeft plaats Woensdagmiddag 1 uur, van uit Janzenstraat 52. Door leden van de reddingscolonne van het Roode Kruis, waarvan de heer Bolk lid was, zal het stoffelijk overschot naar de laatste rustplaats worden gedragen. Ook was de heer Bolk secretaris van de H.Z.V.. Van het clubgebouw op den Zeedijk waait de vlag halfstok. „VEREENIGING VAN TECHNICI DER KONINKLIJKE MARINE." Als Militaire-Belangenvereenl- ging erkend. Op een request van de „Vereeniging van Technici der Koninklijke Marine", om als Militaire-Belangen vereeniging te wor den toegelaten, heeft Zijne Excellentie de Minister van Defensie beschikt dat, wan neer zal zijn rekening gehouden met eenige aanwijzigingen en opmerkingen ten aanzien van het bij het request ge voegde concept-statuten, er bii Zijne Excel lentie in beginsel geen bezwaar bestaat om de „Vereeniging van Technici der Koninklijke Marine" als militaire-Belan- genvereeniging te erkennen. DE GROOTE AUTOTOCHT VAN DE N .R .V. De door de afdeeling Den Helder van de Nederlandsche Reisvereeniging te hou den groote autotocht met touringcars en eigen auto's naar Friesland op Zondag 3 September is nader vastgesteld als volgt: Door mooie landwegen en langs vrien delijke boerhoven naar Bolswaard; be zoek aan het machtig schoone en indruk wekkende stadhuis met zijn fraaien toren, gebouwd 16141616, en de Martinikerk met zijn prachtig interieur, koor, fraaien preekstoel en koorbanken, gebouwd in Gotischen stijl 14461466. Verder over Sneek naar Leeuwarden. Rondrit door de stad, waarbij bezoek aan de prachtige Statenzaal van het Gouvernementshuis en andere meesterwerken van bouwkunst; te Mansum zoo mogelijk bezoek aan een model-boerderij; vandaar naar het oude Franeker met rondrit, waarbij oude bouw kunst valt te bewonderen. Verder over Harlingen naar huis. Die leden, die nog niet in het bezit hier van zijn, ontvangen de fraaie herinne ringsmedaille, betrekking hebbende op de Zuiderzeewerken. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER TE ALKMAAR. van 15 tot en met 21 Aug. 1933. Nieuwe zaken: N.V. Bloembollenkweekerij en -handel vb. P. J. Komen Jzn., Anna Paulowna, Mo lenvaart 309. K. Bakker Szn., Texel, Oosterend, West straat, schoenhandel, tevens winkel en agentuur en commissiehandel. VOETBAL VEREENIGING „A.D.O.". Uitslag verloting. De prijzen vielen op de nummers: 376, 43, 79, 392, 155, 110, 378, 314, 346, 9, 68, 63, 50, 67, 250, 186, 8, 158, 397, 297, 132, 383, 283. De prijzen zijn tusschen 7 en 9 uur af te halen bij den heer W. Visser, van Ga lenstraat 47. Prijzen, voor Zaterdag a.s. niet afge haald, vervallen aan de vereeniging. Het is een verheugend feit, dat hetgeen wij onlangs mochten berichten omtrent het constateeren van nieuwe wierscheutjes hier en daar op de waarden, thans ook vanuit Wieringen wordt gemeld. Inderdaad is dus de hoop gegrond ge bleken, dat er kans is, dat de zeegras- groei zich langzamerhand zal herstellen. We wezen ia dit verband ook op het geen, door de afsluiting der Zuiderzee, in het Waddenzeegebied zicli aan het wijzigen is in de bodemgesteldheid en dat er nog geruimen tijd mee zal heen gaan alvorens er stabiliteit zal zijn ge komen. Eerst dan zal het waarschijnlijk aan verschillende zeeproducten (w.o. het zeegras) mogelijk zijn ongestoord te wassen Dat deze wiergroei weer allerlei moge lijkheden biedt voor de ontwikkeling van alikruiken en palingstand kan haast wel als vaststaand worden aanvaard. En ook de geep mag zich in de wiervelden graag ophouden, terwijl de rogeieren waarschijnlijk betere gelegenheid krijgen zich te ontwikkelen. Ook andere visch- de jubilaris en zijn familie 0111 elf uur Za terdagmorgen opgewacht. Bij het binnenleiden werd mevr. v. d. Star bloemen aangeboden door mej. Jaring. Toen de jubilaris op zijn eigen plaatsje stond, ditmaal met den rug naar zijn zet- kast, werd hij allereerst toegesproken door den gedelegeerden commissaris der i Held. Uitg. Mij. (drukkerij Jaring). In zeer waardeerende woorden herdacht spr. het werkzame leven van v. d. Star, zijn plichtsgevoel en ijver en bood hem, namens de Held. Uitg. Mij. een envelop met inhoud aan. Hierna verkreeg mevr. Jaring het woord. Zij verklaarde aan de woorden van den ged. commissaris niets meer te Mijne Heeren ik meen met deze enkele woorden te moeten volstaan en spreek namen3 de Kamer de verwachting uit, dat het U onder leiding van Uwen voor zitter gegeven zal mogen zijn, daad werkelijk verbetering te brengen in den benarden toestand van onze nationale binnenscheepvaart". De voorzitter der Bevrachtingscommis sie, de heer C. Wagenaar Kzn., bedankte in welgekozen bewoordingen voor de ge houden rede, waarna tot plaatsvervangend voorzitter werd gekozen den lieer Ir. Ph. M. Bosscher. Tot secretaris werd benoemd, de heer D. J. Scheffel, secretaris der Kamer van Zondagmiddag hield de jubilaris te zijnen huize een druk bezochte receptie; een schat van bloemen, brieven en kaar- Inderdaad mae dit" waarnemen van werk op de drukkerij gewaardeerd worden nieuwe wierscheuten als een zeer vei-1 Zondagav<>nd wachtte den jubilaris nog i n f i i n i een verrassing. Toen de familie en tal- b lijd end feit worden beschouwd. r„ke genoodiggden zich in den r.k. Volks- kunnen toevoegen, zonder in herhaling j Koophandel, tot plaatsvervangend secre- te vervallen, maar mede namens haar taris, de lieer H. W. Holsmuller, adj. beide kinderen bedankte zij v. d. Star secretaris der Kamer, voor de trouwe steun en hulp, die zij Tot agent in de Langendijken werd steeds van hem mocht ondervinden. De aangesteld de heer J. Hoogland te Broek heer Loman sprak enkele woorden op Langendijk. namens de gezellen, waarna de jubilaris, Het adres der Bevrachtingscommissie zichtbaar onder den indruk, bedankte, blijft ten kantore der Kamer van Koop- Na afloop van liet officieele gedeelte,1- - - - - - --- bleef men iu>g eenigen tijd gezellig bijeen. ZIEKTE VAN WEIL. Omtrent liet gemelde geval van deziekte van Weil te Rijsoord meldt men ons, dat het een zeer licht geval betreft. De patiënt is reeds herstellende. Verder is te Ridderkerk een tweede geval van de ziekte van Weil geconsta teerd. thans bij een 10-jarigen jongen, wonende te Bolnes. Deze jongen heeftj Buitenlandsch Overzicht Feuilleton pag. L 1 De vermoedelijke resteerd. dader gear- Radio-programma1 Van links en rechts ..2 Dollfuss op bezoek bij Mussolini. 1 In de Bernina-alpen zijn vorige week vier Engelsche touristen omgekomen Wijziging ringspolitiek De ontploffing in het Makkerhuis te Medemblik door communisten veroorzaakt? in de contingentee- van Nederland 2 1 Het bloembollen-saneerings plan- actie in het is naar een ziekenhuis omdat hij zeer ver- handel, Oudegracht 182, gevestigd. Binnenland. Ook drijvende korte wierhalmen zijn .reeds weer in onze omgeving waarge- i nomen, zoodat er waarschijnlijk in het (Waddenzeegebied zich al een belangrijke 'zeegrasvegetatie bevindt, terwijl men de i plekken van groei nog niet heeft ontdekt. De tongprijs was vorige week merkbaar beter dan men de laatste tijden gewoon was. Wellicht was er meerdere vraag door het hoogtepunt in den vacantiegang, het geen om dezen tijd wordt bereikt. Vooral in de badplaatsen, die dit jaar naar we meenen geen kwaden tijd mee maken, is er altijd meer behoefte aan fijne visch. De tongvangsten zijn behoorlijk en door bond bevonden, bracht „Winnubst" hem een serenade, volgens den woordvoerder als een bewijs van dankbaarheid voor hetgeen hij ook in het vereenigingsleven gepresteerd heeft. Bij Kon. Besluit van 16 Augustus is aan den heer v. d. Star de eere-medaille in zilver van de Oranje-Nassau-orde toe gekend. NED. HERV. GEM. TE DEN HELDER. Plan tot opheffing van de derde predllkantsplaats. De kermis te Boxtel, die Zondag be gonnen is, heeft op den eersten dag reeds een slachtoffor geëischt. Zondagavond; 7933 (export) is gisteren in wer omstreeks half negen is het in de Onroy-1 ki sche straat aldaar tot een ernstige vecht-y y partij gekomen, welke aan den 26-jarigen Een r.k. (fascistisch?) tijdschrift arbeider A. Pooters uit Boxel het leven verboden voor militairen heeft gekost. Men vond het slachtoffer hevig bloedend Een nieuwe bezuinigingsmaatregel op de straat liggen. Op last van dokter van de regeering. door vervroegd Willems, die spoedig ter plaatse was en i ontslag de eerste hulp verleende, werd de man naar het Sint Ludwina-gasthuis over gebracht. Bij aankomst bleek hij reeds te zijn overleden. Uit het voorloopig onderzoek is komen vast te staan, dat Pooters gestorven is aan een steek in de halsslagader. Hij had bovendien nog verscheidene steken in het hoofd bekomen. De vermoedelijke dader, zekere Wis gearresteerd en in de marechaussee kazerne ingesloten. Hij ontkent echter iets met het gebeurde uitstaande te heb ben. Een bezwarende omstandigheid is evenwel, dat de man zelf verwondingen heeft aan handen en gelaat. O.a. heeft hij een verwonding aan de lip, welke klaarblijkelijk met een mes is toegebracht. Hoogstwaarschijnlijk heeft hij deze ver wondingen bij de vechtpartij opgeloopen. Bovendien hebben verscheidene getuigen hem samen met den verslagene op het kermisterrein gezien. De politie zet het onderzoek voort. Zoowel W. als het slachtoffer stonden ongunstig bekend. Vooral W. genoot een zekore reputatie als messensteker. Tenslotte meldt men nog, dat het slacht-|De Indische maii komt Donder- offer ongehuwd was 2 Een belangrijke dag voor de goudzoekers. Men schrijft aa» de N. R. Cru(^SijGs'Kj „.den „.odlo«iBen Nietsbestendig. Ook niet het Lutine- messteek op de plaats van de vechtpartij ligt voor de hand zult ge doodgebloed. Begrijpelijkerwijze heeft de moord in Boxtel groote opschudding teweeg ge bracht, temeer daar in verband met de kermis zeer veel volk op de been was. j Russisch-militaire Verre Oosten Gandhi overgebracht, zwakt is3 In het zwembad te Sliedrecht is Zaterdagavond een 13-jarige jon gen verdronken5 Communistische intimidatie bij de opening van de Staten-Generaal. 2 Te Dalen zijn drie boerderijen af gebrand .2 Nieuwe beperking van den invoer van bacon in Engeland „3 Tengevolge van den overlast van een communistisch kamp is voor 1 Bergen een kampeerverbod inge- I steld 3 I Op de kermis te Boxtel is Zon- dagavond een man doodgestoken. 5 weer. deze hoogere prijsstelling komt zedebe- somming van de tongvisschende schepen voorstel va?T^,e 5?1 L voogd 1,1 heelt Ie zeer ten goede i kerkeraad der Ned. Herv. Gem. te Den Ook voor schol, althans voor de besteHelder om financieele redenen, besloten soort, die de murrevaadvisscherij oplevert,1 ^J^heffing van de jierae, sinds het werd flinken prijs besteed. jaar 1922 reeds vacant zunae preaikants- Zooals al meermalen is betoogd, lijdt hét Plaats- inQien althans het Ryksti-actement ..Dat ligt voor de hand", zult zeggen. Maar we bedoelen eigenlijk niet het weer op zichzelf. Vooral hier aan de zeekust, waar het weer een nog grooter factor is dan op het vasteland, bemerkt men pas hoe veranderlijk de weersom standigheden zijn. De uitdrukking: ,,Lu- tine-weer die tot op dezen dag wees op de weersomstandigheden, waaronder men naar den Lutinetoren kon varen, en die duidde op Oostelijken of Zuidelijken wind in ons Bemanning en passagiers van een Amerikaansche schoener, die op zee in brand was geraakt, zijn door het Ned. s.s. ..Hevkules" ge red EEN KOSTGANGER BRENGT ZIJN KOSTBAAS VIJFTIEN TOT TWINTIG MESSTEKEN TOE. Nadat de kostganger J. P. en zijn kost baas L. G. Zaterdagavond waren uit ge- geen twijfel of deze murrevaadvisscherij zal steeds meer toepassing gaan vinden, al zal dit voor velen een onbereikbaar iets 'blijven, omdat deze bedrijfsomzettingeen flinken duit vergt. 1 Maar aanpassen is in alles steeds het parool geweest. Zooals het is gegaan met de omzetting van zeilbedrijf in motorbedrijf, die immers ook groote sommen vereischte, zoo zal het gaan met de omzetting tot nuirrevaadbe- drijf, dat toch ook nog altijd mogelijk maakt het uitoefenen van het trawlbedrijf zoo daartoe de omstandigheden dwingen. De murrevaad toch schept een uitste kende gelegenheid voor scholvisscherij, benevens voor schelviscli en kabeljauw, maar is niet geschikt voor de tong- visscherij. De omstandigheid kan dus zóó zijn, dat der derde predikantsplaats, verdeeld over de andere predikantsplaatsen, de gemeente ten goede zal blijven komen. AANKOMST INDISCHE MAIL. Donderdag in cns land. De speciale trein met post en passa giers, in aansluiting op het motorschip „Ghristiaan Huygens" zal Woensdagmor gen 23 Aug. om 10 u. 20 van Genua ver trekken. Aankomst Donderdagmorgen 24 dezer om 10 u. 33 te Amsterdam C.S. en 11 u. 10 te Rotterdam Maas. BEVRACHTINGSCOMMISSIE. Op Vrijdag 18 Augustus 1.1. het gebouw der Kamer van Koophandel plaatsen, maar binnen is gebleken geen vaste norm te zijn. Een weest, ontstond bij hun huiswaarts keeren stevige Zuidwester bries blies over de zee. 'omstreeks middernacht tusschen heiden en geen sterveling koesterde de gedachte,ruzieover een huissleutel op den Voedings dat er op dezen dag iets aan de Lutine- kanaalweg te Maastricht, werken zou worden gedaan. En ziet, toen j De ruzie ontaarde spoedig in een vecht- we in denwrij laten morgen ons eens naar Partij> waarbij J. P. een mes trok en de gelagkamer in hotel Nap begaven, ver telde ons de vriendelijke waard, dat men met de „Neptunes" was uitgevaren. Wij hebben rustig den namiddag afge wacht en op een gegeven moment kwam de chef met zijn werkers weer aangeschre- den en vertelde, dat deze dag wel een bij zondere dag was geweest. Met groote vol doening werd geconstateerd, dat er nu een werkstuk tot stand was gebracht, dat den voortgang van het werk een heel eind had vooruitgebracht. Weliswaar had men, door de kracht van wind en golven, den j geval gebeurd. Omstreeks 7 uur waren werd in tweeden cylinder niet op den toren kunnen 'n bassin een 50-tal jongens aan het - - j tnren wn£.zwemmen. Sommigen waren zich aan het vermaken met den schommel. Op een ge geven oogenblik werd het 13-jarig zoon- daarmee L. G. 15 tot 20 steken toebracht in rug, hoofd, aangezicht en armen. In deerniswekkenden toestand is G. naar zijn woning vervoerd. P. is gearresteerd en opgesloten. ONGELUK IN HET ZWEMBAD TE SLIEDRECHT. 13-jarige jongen verdronken. Zaterdagavond is in het gemeentelijk zwembad te Sliedrecht een tragisch on- Het dorp Ouwerkerk bij Zierik- zee is gisterenavond door een windhoos geteisterd Omtrek-nieuws3 Marktberichten 3 Marineberichten6 Sportnieuws6 Natuurlijk vergt een dergelijke, dubbele vischuitrusting een grooter bedrijfskapi taal, maar zoo dit de groote moeilijkheid j rede^: iis, zullen er wegen gevonden of dienen' I gevonden te worden, die ook deze moeilijk heid kan overwinnen. Dan telkens gaan onze gedachten in de richting van het overheidscrediet, waar aan ten slotte niet zal zijn te ontkomen. tje van den heer v. B, appèl geblazen, fluks vermist. Er werd werden de kleed- het financieel voordeeliger is de tong- visscherij uit te oefenen en dan is het en Fabrieken voor Hollands Noorder- belangrijk werk verricht. Daar had men zaak, dat men zóó is uitgerust, dat het kwartier de„Bevrachtingscommissie door reeds een groote zuigbuis gemonteerd van trawlbedrijf meer kan worden uitgeoefend, der^ Kamer van Koop-,2j meter 'lengte. Hieraan heeft men nu DeheSTrntz hield daarbij dé volgende f? T .vcr,e"9st"k f^ebradit. zoodat j jokYaltjVs" "nagezocht," echter tevergeefs. ^e. ,het geheel nu 4 meter lang is. hn met deze Direct werd het bad onder leiding van „Mijne Heeren, daar waarschijnlijk inluis is men nu gestuit op den roestkomp, het begin der volgende maand de Wet waaronder zich het goud bevindt, van den 5den Mei 1933, houdende tijde-1 lijke maatregelen ter bevordering van Een ailtö te Rotterdam te pletter eene zooveel mogelijk evenredige vracht men tijd werd telkens geld vermist door bezoekers en in verband met zijn verleden werd het ventje door de recherche goed in de gaten gehouden. Bii het wegnemen van gewaarmerkt geld werd hü betrapt. Vroeger, een jaar of drie geleden, heeft bii zich schuldig gemaakt aan diefstal van twaalf rijwielen. De vader lieeft het jon getje toen, na overleg met de politie, in een gesticht geplaatst, waaruit hij kort geleden is ontslagen. Een nog vrij goed aïgeloopen merkwaardig ongeluk. Zaterdagavond is op den Oostzcedijk to Rotterdam, een merkwaardig ongeluk ge beurd, dat nog betrekkelijk goed is afge- loopen. Om kwart over negen was een T .motorwagen van fijn 21 van het eindpunt den badmeester opgedraaid. In dien tus-jaan den Honingerdijk vertrokken. Opliet schentqd werd gedoken en op den bodem voorbalcon bevond zich alleen de hestuur- van het bad, daar waar pl.m. 1.80 m water der p Kooiman uit de Pijperstraat. Onge- N ACHT VEILIGHEIDSDIENST „NOORD HOLLAND". Hier ter stede wordt gevestigd de nacht- veiligheidsdienst „Noord-Holland". Wij hebben al eens den wensch hooren uiten over de noodzakelijkheid van zoo'n dienst, 't Is toch den laatsten tijd weer eenige malen voorgekomen, dat diefstallen op een afgesloten erf werden gepleegd en de politie kan 's nachts niet een zoodanige surveillance uitoefenen, dat men in alle opzichten „veilig" is. Gelukkig gebeuren hier nooit ernstige misdaden. Toch zal menigeen de gedachte prettig (vinden dat zijn woning's nachts een keer of vier wordt gecontroleerd, want dat is de bedoeling van den ondernemer van dezen dienst. Men begrijpt dat voor een goede dienst vervulling van een dergelijke onderneming een strikt betrouwbaar persoon (personen) noodig is (zijn). Welnu, de lieer Muller, van Schiedam, die het initiatief voor dezen nachtveiligheidsdienst nam, kunnen we met alle vrijmoedigheid aanbevelen, daar deze heer ons de beste referenties kon toonen en ook de commissaris van politie te Schiedam de meest gunstige getuige nissen omtrent zijn persoon gaf. De tarieven voor den dienst zijn billijk. De adressen van aangifte zijn Dahliastraat 17 en Stakman Bossestraat 67. Men zie verder de advertentie in dit nummer. PAARD OP HOL. Toen de heer Van A. gisteren in de Middenstraat met paard en wagen naar huis »ing, schrok het paard en sloeg op hol. De wagen botste tegen een aldaar Istaanden auto waardoor het lamoen af brak. Door den schok sloeg de bestuur der van den wagen. Het paard holde dooi en werd door omstanders gegrepen. Be halve eenige materieele schade liep het ongeval best af. verdeeling in de binnenscheepvaart, in werking zal treden, achtte de heer C. Wagenaar, die door de Kamer van Koop handel en Eabrieken voor Hollands Noor derkwartier gekozen werd tot voorzitter van de door haar, krachtens het Kon. Besluit van 24 Juli 1933 No. 7, ingestelde bevrachtingscommissie „U", het ge- wenscht U reeds thans in eerste zitting hijeen te roepen, opdat de voorbereidingen zouden kunnen worden getroffen, die een dergelijke, zoo zeer in het bedrijfsleven ingrijpende wettelijke regeling, noodig maakt. Het heeft, nu de Wet is afgekondigd, m.i. geen zin hier nogeens een beschou wing te gaan houden over de mérites van deze crisismaatregelen. Wij hebben de wet te aanvaarden en op Uwe schouders rust thans een belangrijk gedeelte van de uitvoering dezer wet. Het staat voor mij vast, dat U, die zich bereid hebt verklaard zitting te willen nemen in de bevrachtingscomm., een moeil. taak wacht. Vooral in het begin, wanneer het vrij gecompliceerde raderwerk in be weging zal moeten worden gebracht, zullen er tallooze vraagstukken aan Uw inzicht worden onderworpen. Uw bemoeienis zal immers niet beperkt blijven tot het verleenen van tusschen- komst bij het sluiten van overeenkomsten van gebruik of bevrachting van vaartuigen terzake van het vervoer naar binnen het Rijk gelegen plaatsen, want ook zijt gij bevoegd Uw tusschenlcomst, goedkeuring of ontheffing te weigeren, indien de be trokken overeenkomst, of ontheffing, in Zaterdagavond wilde de 2'4-jarige A. J. J. v. d. B. van den Langen Hilleweg op de Aelhrechtskade te R'dam zijn auto, die rechts langs het trottoir had gestaan, met den kop in de richting naar Over- schie, keeren. Op dat oogenblik naderde juist uit de richting van den Nieuwen Binnenweg de luxe-auto van den heer L. J. H. uit de Calandstraat. De heer H. merkte te laat, dat de andere wagen ging rijden en het gevolg was, dat zijn wagen langs den anderen schaafde. De auto van den heer v. d. B. werd hier door aan de linkervoorzijde beschadigd. Tengevolge van de aanrijding, verlooi de heer H. de mscht over zijn stuur. Zijn auto week daardoor opeens sterk naar links uit eii botste tegen den eersten peiler van de Mathenesserbrug. De wagen schoof langs dezen peiler af en vloog daarna tegen den tweeden peiler op, waarbij de voorzijde van den auto totaal in elkaar werd gedrukt. In den auto zat de 26-jarige J. M. C. H. uit de Caland straat. Hij heeft bij de botsing een ern stige hoofdwond opgeloopen. Hij is per particulieren auto naar zijn woning ver voerd, waar hij zich onder geneeskundige behandeling heeft gesteld. De auto van den heer H. is weggesleept met een kraanwagen. De wagen wekte den indruk verpletterd te zijn. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Zaterdagavond is onder Opheusden, tegenover Wageningen, de 22-jarige mej. J. Methorst uit 15de, die vergezeld van haar verloofde in den Rijn was gaan baden, in den stroom geraakt en ver-, dronken. Het lijk is nog niet gevonden. aan den Coolsingel vervoerd. stond, werd het lijk opgehaald Twee doktoren en tevens eenige leden van E.H.B.O. hebben bijkans twee uren getracht niet kunstmatige ademhaling de levensgeesten op te wekken, doch tever geefs. Tevoren had do jongen gedoken en toen tegen den badmeester geklaagd.dat hij te hard was neergekomen en pijn in de zij had. Hij heeft toen niet meer ge doken, doch is met eenige andere jon gens aan het spelen gegaan met den schommel. Het moet niet onmogelijk worden geacht, dat de jongen tijdens het zwemmen door liartkramp is overvallen. De duopassagier zwaar gewond. Zondagmorgen, omstreeks 10 minuten voor half elf is op den Mathenesserdijk te Rotterdam, nabij de Mathenesserbrug een ernstig ongeluk gebeurd. Van den kant van het P. C. Idooftplein kwam de 25-jarige J. S. de Bree, uit de Busken Huetstraat op zijn motorfiets aan rijden, met op de duozitting zijn verloof de, de 25-jarige S. Hazelhorst uit de Boomgaardstraat. Van de brug naderde een melkauto. bestuurd door den 24- jarigen J. van den Bosch van de Spaan- sche Bocht. Waarschijnlijk doordat de motorrijder zijn bocht iets te kort nam. is de motorfiets tegen den auto gereden. De Bree en zijn meisje werden tegen de straat gesmakt. De Bree was vrijwel op slag dood. Mejuffrouw Hazelhorst is met een zware schedelbreuk naar het ziekenhuis j Het lijk van den schilder J. E. uit Rotterdam, die tijdelijk op het kampeer- Staasritten Jü Ct met 6-7 pers. auto S terrein Vlugtenburg te 's-Gravenzande Buitenrittsn 7 cent per K.M. verbleef «n b« het zwemmen in zee is verdronken, is nabij Scheveningen op het LAAiM 44-4Q. strand aangespoeld- EEN JONGE MISDADIGER. Te. Amersfoort is een 14-jarige jongen aangehouden, die bekend heeft zich te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van geld in de zweminrichting. Reeds gerui- veer ter hoogte van pand 180 aan den Oostzeedijk is deze bestuurder opeens door een beroerte getroffen. Hierdoor is hij van het voorbalcon gevallen, zonder dat iemand dit heeft opgemerkt. Aangezien de motoren van den wagen juist stonden ingeschakeld bleef de wagen met vrij groote snelheid doorrijden. Eer. eind ver dei' fietste de 42-jarige S. Bracht uit do Polanenstraat op de trambaan voor de tram uit. Eerst op het laatste oogenblik werd hij de tram, die uiteraard geen sig nalen gaf gewaar. Hij probeerde nog tijdig van de tramrails te komen, maar daarin is hij niet heelemaal geslaagd. Do flets kreeg een duw van het voorbalcon en B. viel, juist naast de tram. De fiets raakte onder den wagen en werd verplet terd. In de tram had niemand in de gaten, wat er aan de hand was en de tram bleef zonder bestuurder voortrijden. Een voetganger had echter het ongeluk met den fietser zien gebeuren en hij ver wonderde er zich over, dat de tram daarna niet onmiddellijk was gestopt. Hij keek daarom nog eens goed en zag toen tot zijn ontzetting, dat er niemand op het voor balcon stond. Inmiddels was de wagen reeds langs hem heen gereden. Luid schreeuwend is hij de tram nageliold en het gelukte hem de opmerkzaamheid van den conducteur te trekken. Deze begreep, dat er iets bijzonders aan de hand moest zijn en gaf hst noodsignaal om onmiddel lijk te stoppen. Toen hieraan geen gevolg werd gegeven ging de conducteur eens op het voorbalcon kijken en tot zijn grooten schrik merkte hij toen, dat zijn bestuurder was verdwenen. Onmiddellijk opende hij de tusschen- deuren en al spoedig had hij daarna do tram tot stilstand gebracht. Men is toen langs de trambaan gaan zoeken en men vond den bestuurder onge veer 600 M. terug naast de rails liggen, bewusteloos en met een groote hoofdwond. De bestuurder is in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. Merkwaardigerwijze heeft niemand de® bestuurder op den weg zien liggen, vóór dat de conducteur hem vond.

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 5