*ViaX wilt V. Uunl TWEEDE BLAD HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1933. 5 Stadsnieuws. Gemeentel aad. Fotohandel Jac. de Boer, s Een luchtkaravaan van 24 vliegluigen op de Kooy. WOLLEN VLAGGEN compleet 3 De bliksem in een boerderij geslagen. 5 HERM. DE HAAN LAK REGENJASSEN Prijs f 9.75 15X10= K ruijff-Kolen Tel. 180 Licht op voor alle voertuigen: Donderdag 24 Aug20.36 uur Vrijdag 25 20.34 DE TEMPERATUUR VAN HET ZEEWATER. Opgave van de temperatuur van het zeewater, des morgens gemeten in het Marsdiep. Mededee:ing van de Heldersehe Zwem vereen igi ng Woensdagavond 17.4° C. Donderdagmorgen 17° O. Onze vroegere stadgenoot, de heer IJ. D. Buik, klerk N.S., is bevorderd tot commies met stationsdienst. Voor het examen Handenarbeid (akte r), gehouden te Haarlem, 21 en 22 Aug. j.1., slaagden de dames L. Grunwald en A. Spaans, cursisten van den heer Joh. W. Stevenson. Den 23sten Augustus slaagde voor coupeuse mej. S. Groos, leerlinge van mevr. Beukema. TER AARDE BESTELLING ALEXANDER BOLK. On-der zeer groote belangstelling is gis terenmiddag het stoffelijk overschot van onzen kameraad en medewerker, Alexan- der Bolk, op de Algemeene Begraafplaats te Huisduinen ter aarde besteld. Voor de woning in de Janzenstraat, vanwaar de droeve stoet vertrok, stond het zwart van de menschen en overal in de stad waren veel belangstellenden voor het voorbijtrekken van den rouwstoet. Voor ons kantoor in de Koningstraat weid een oogenblik halt gehouden en werd het be drijf stopgezet. Onder de aanwezigen op de begraaf plaats merkten wij o. m. op dr. Rienks, medisch adviseur van de redöingooloniie van het Roode Kruis, Mevr. De Boer Jongkees, den heer en Mevr. De Boer— Brouwer, den lieer en mevr. Helder, den heer Bandsma, bijna alle leden van de reddingcolonne van het Roode Kruis, al zijn collega's van kantoor, benevens een deputatie van personeel uit onze drukkerij, verscheidene collega's van de Twentsche Bank, waarop de heer Bolk eenige jaren is werkzaam geweest, en verder veel vrienden en belangstellenden 'sri den overledene. Een schat van bloemen dekte de baar, die door leden van de R. Kruis- coionne naar c'e groeve werd gedragen. Hier werd allereerst het woord gevoerd door den directeur der N.V. Drukkerij en Uitgeverij v/h C. de Boer Jr„ den heer P. C. de B o e r, die zeide met weemoed vervuld te zijn bii deze d'roeve taak, een afscheidswoord bii dit graf te moeten spreken. Onwillekeurig zoo zeide spr. komt de menschelijke gedachte bii ons boven, waarom moest dit leven ons ont vallen. waarom moest de levensdraad wor den afgesneden van dezen jongeman, die zich juist in de laatste jaren in journalis tieke richting ontwikkelde en die veel voor de toekomst beloofde. Hii was een flinke werker, iemand met veel plichtgevoel en een groot gevoel voor rechtvaardigheid. Wat liii als eerlijk en rechtvaardig meen de, zei hü ronduit en dat maakte, dat luj de dingen schijnbaar wel eens wat ruw uitte, Maar zijn vrienden, die hem kenden, wisten dat achter den soms wat ruwen 1 «lster, een teere kern school. Woorden van troost zijn hier moeilijk te spreken zoo zeide de heer De Boer maar toch hoop ik dat late", als de smart gelenigd zal zijn, de herinnering aan Bolk levendig mag blijven, dat hii een goede jongen voor zijn ouders is geweest en een ijverig en trouw werker. De heer F. Winter sprak namens de reddingcolonne van het Roode Kruis. Voor de tweede maal in korten tijd zoo zeide de heer Winter worden wij ge roepen één van onze leden grafwaarts te dragen. In 1929 werd Bolk lid van de reddingcolonne en in dien tü'd hebben wü hem leeren kennen als een eerlijk en trouw en hulpvaardig kameraad, die. ieder met raad en daad terzijde stond, waar hem dit mogelijk was. Namens het bestuur en de leden van de reddingcolonne dankt spr. Bolk voor alles ivat hii gedaan heeft. Wü zuilen je mis sen. Bolk, wü zullen je gedenken en stel len als een voorbeeld voor opvolgende generaties zoo eindigde de heer Winter. De heer Bandsma, voorzitter van de H.Z.V. en Heldersehe Reddingbrigade, bracht namens deze vereeniging een laat- sten groet en dankte den heer Bolk voor alles wat liü daarvoor gedaan heeft. Een collega van kantoor had zich in het bizonder tot den heer Bolk aange trokken gevoeld door zijn levensernst. Met denzelfden ernst, waarmee hij zijn maat schappelijk werk verrichtte, dacht hii na over de vraagstukken van de eeuwigheid. De heer Bolk was een ernstig denker en een ernstig Godzoeker; en op zün ziekbed heeft hü er van getuigd, dat hü geloofde, I dat het Gods weg was, terwijl hü op zijn! stervensc'ag in algeheele berusting wasl weggegaan. Dat was gebedsverhooring, Saneer Bolk. zoo zeide spr. Eenswillend- i heid met Godswil. En wü mogen geloo-1 ven. en het zü voor je ouders tot troost, dat je gegaan bent tot Hem, die gezegd heeft: „Ik ben de Weg, de Waarheid en het Leven, die in Mü gelooft zal leven, al ware hü ook gestorven". Sander Bolk, in je leven heb je ons ge leerd ijver en plichtsbetrachting, door je sterven heb je ons geleerd rekening te houden met het voorbijgaan van de stoffe lijke en vergankelijke dingen van deze wereld en van ons eigen leven, zoo ein digde spr. Tenslotte sprak de heer C' o p o e n s, procuratie-houder van de Twentsche Bank, nog een hartelijk woord namens de col lega s van de T wentsche Bank. We hadden niet gedacht, jongen, dat je zoo gauw van ons zou gaan. Trouwe makker, we danken je voor je kameraadschap. We denken aan je vroolü'k humeur, waarmee je je vrien den telkens wist aan te sporen. De heer Winter bracht namens de familie dank aan allen, die hun belang stelling hadc'en getoond, waarna de schare, diep onder den indruk van deze eenvou- j dige, maar ernstige plechtigheid, den j doodenakker verliet-. 2 Ontwikkelen en afdrukken fotoartikelcn *- Keizerstraat 75. lende plaatsen zullen op de route witte kruizen worden uitgelegd. Aan de beman ningen, die de plaats van de waargenomen kruizen het meest nauwkeurig op hun kaarten hebben ingeschetst vallen de prij- zen te beurt. Ais derde wedstrijd zal het uitwerpen uit een der vliegtuigen van kleine papieren parachutes met genum merde kaarten boven Hoorn, Medemblik, Den Burg, Dokkum, Zutphen, Breda, Ber gen op Zoom en Axel georganiseerd wor den. De vinders van de drie laagste num mers krijgen een prijs. EXCURSIE VAN DE NEDERL. REISVEREENIGING. AAN DE NAGEDACHTENIS VAN ALEXANDER BOLK. Zijn oogen waren diep en klaar glansden licht en blij en schuldeloos. Zijn ziel lag in zijn oogen zijn mooie blije jongensziel. Hij kon schaterend lachen, voelde hu mor, maar ook kon hij ernstig zijn, als hij werkte voor de krant, die hij liefhad met geheel zijn ziel. Blijde lachte het leven hem toe. Vol j ijver en energie, dorstte hij naar weten- schap. Bolk, jongen, toen jij van deze wereld 1 ging, was ik ver van Den Helder. In de krant, die jou ook lief was, las ik, dat je was heengegaan. In diepe smart heb ik het hoofd gebogen. Ik had je immers, dikwijls gadegesla gen, terwijl je op 't kantoor zat. in de kracht van je jonge leven ik zag je zoo vaak kinderlijk blij, maar ook vaak ernstig ouwelijk met energie arbei dend. Nu zijn je oogen, je klare, blij- lachende oogen gesloten. Wij zullen nimmer meer samen op copie uitgaan. Een vader en een moeder verloren hun eenigen heven zoon. I Verloren? Neen jongen, je bent niet van hen heengegaan jij zelf niet. De mooie ziel, die in je leefde je ziel, waarin rechtschapenheid, liefde hoop en geloof wortelde, is niet vernietigd. De Schepper heeft gegeven, de Schep per heeft genomen. Moge je ziel gebonden worden in den bundel van het Eeuwige Leven. G. Morgenochtend half twaalf. Ten einde in breeden kring de reeds be staande belangstelling voor luchttoerismc in Nederland aan te wakkeren en de mo gelijkheden op dat gebied daadwerkelijk te demonstreeren, heeft de Commissie voor Luclittoerisme van de Koninklijke N-ederlaudsche Vereeniging voor Lucht vaart, met medewerking van de K.L.M., de Rotteröamsclie Aero Club, de Nationale Luchtvaart School en de Algemeene Ne- derlandsche Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer en de A.N.W.B., dit jaar een rondvlucht boven Nederland georga niseerd. De organisatoren hebben dit jaar een „luchtkaravaan" van 24 vliegtuigen kun nen uitbrengen en hopen daarmede hier te lande nieuwe belangstelling voor het luchttoerisme op te wekken. De karavaan hoopt morgenochtend om half twaalf op het vliegkamp „De Kooii" te landen en om 12 uur vandaar te ver trekken. Wederom zullen enkele wedstrijden aan de rondvlucht verbonden worden, waar voor reeds een groot aantal prijzen uitge loofd is. Gezien het succes van den foto wedstrijd van verleden jaar, zal deze ook ditmaal op landingsterreinen- gehouden worden. Voorts zal voor deelnemende vlie gers wederom een belangwekkende wed strijd georganiseerd worden. Op verschil- Naar Friesland. Zondag 3 September a.s. organiseert bovengenoemde Reisvereeniging een uit stapje naar Bolsward, Leeuwarden en Franeker.Op diverse manieren zal de tocht aantrekkelijk gemaakt worden, o.a. door het bezoek aan eenige oude kasteelen, zooals die er nog zoo vele in het oer oude Friesland zijn. Wij twijfelen niet of er zal druk ge bruik gemaakt worden van deze gelegen heid. Voor een en ander leze men de adver tentie. voorkomende in dit nummer. „ESON A"-UITST AP JE. Wij vestigen de aandacht op de adver tentie van de E.S.O.N.A., voorkomende in dit nummer. In verband met de kermis te Alkmaar heeft de E.S.O.N.A. besloten Zondag goedkoope retours uit te geven, waarvan men dus zal kunnen profiteeren. Het vertrek van de boot is bepaald op 8 uur 's morgens. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie. DERDE ZOMERCONCERT te geven door de „Oranje-Harmonieka pel", dir. de heer Joh. Dol, op hedenavond van 8.3010 uur te Huisduinen. Programma: 1. Koraal. 2. Paris-Bruxelles. Marsch L. Purnotte 3. La Poupée (Ie Niirnberg. Ouverture A. Adam 4. Les Rameaux. Hymne J. Faure Trombone-solo de heer J. Kamp. 5. Aux bords du Rhin. Marsch R. Herzer 6. Preciosa. Potpourri C. M. von Weber 7. Das Madchen von der Spule (Ouverture) F. v. Suppé 8. 1'Echo du Jura. Marsch H. Chaillet De ter-aarde-bestelling van het stoffelijk overschot van den figgr Bolk. De droeve stoet begeeft zich naar de laatste rustplaats Zulks op verzoek van de V.V.V. „Helders Belang" en „Huisduiner Be lang". WATERSPORT VEREENIGING „II. W. N." Watersportfeesten ter gelegen heid van dien verjaardag van H. M. de Koningin. De watersportvereeniging „H. W. N.", heeft ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin watersportfeesten georganiseerd. Het programma luidt als volgt: Snelheidswedstrijden voor cano's. Hiervoor zullen voor de deelnemers een aantal gelijkwaardige en gelyksoortige cano's beschikbaar worden gesteld. Zü worden door loting den deelnemers toegewezen. De baan is circa 200 m lang en loopt van de startlijn, ongeveer bij het oude zwem bad, naar de eindlyn bij den vlaggemast op „H. W. N." Er wordt gestart op een schot. Wanneer zich meer deelnemers opgeven dan cano's beschikbaar zyn( zal in groe pen gestart worden. De winnaar in eikei groep ontvangt een kleinen prijs. Tenslotte zullen de winnaars in de groe pen tegen elkaar uitkomen. De eindwin naar ontvangt de verguld zilveren me daille der vereeniging. Waterp oio voor cano's. Hiervoor moeten zich minstens 8 deel nemers opgeven, doch niet meer dan 12. Wanneer zich meer dan 12 deelnemers aanmelden, zal het lot beslissen, wie uit valt. Het aantal deelnemers wordt in 2 par tijen verdeeld. In het water voor de Jachthaven, zullen op een afstand van ongeveer 100 m 2 stel doelpalen worden opgesteld. In het mid den wordt een bal neergelegd. Op het startsein (een schot) begint de strüd, die beoogt den bal met behulp van de cano's, pagaaien en met de handen, in één der beide doelen te werken (waarbü de partijen dus als bü voetbal bestryden. Dus 4 tegen 4 of 5 tegen 5 of 6 tegen 6). De partij, die het eerst 2 doelpunten heeft gemaakt is winnaar. Elke mede speler van der winnende! party ontvangt een prys. 'zü, die tot het laatst staande is gebleven, I ontvangt een extra prys. Balspel voor motorbooten. Elke deelnemende motorboot moet op zyn beurt in een bepaalden tyd een bal voor zich uit duwen. Dus op het startsein (een stoot op den hpren) begint de eerste deelnemende mo- i torboot den bal voor zich uit te duwen. Er mag geen haak of ander voorwerp ge bruikt worden, alleen met de boot moet gemanoeuvreerd worden. Na 3 minuten wordt weer een stoot ge geven en moet gestaakt worden. De motor boot die in den kortsten tüd de bal van den eenen kant naar den anderen lyn kan brengen, ontvangt den prys. Regelmatlgheldswed strijden, voor motorbooten. Hiertoe wordt vanaf de startlyn, ter hoogte van den mast op „H. W. N." een baan uitgezet, rond 2 bakens of veran kerde jollen, naby Oostoever. De deelnemende motorbooten vertrek ken met geregelde tusschenpoozen en moeten deze baan 3 x in zooveel mogelyk denzelfden tijd varen. Dus boot 1 vertrekt op het startschot vanaf de afvaartüjn en vaart „met zou" om de bakens by Oostoever, keert naar de startlijn terug en rond het baken van de startly'n „tegen zon", waarna de baan voor de 2e maal wordt gevaren. De 3e maal op dezelfde manier. Stel nu dat hy' over de eerste baan 5 minuten en 10 seconden heeft gedaan, dan moet hy probeeren ook over de 2e en 3e baan 5 minuten en 10 seconden te varen. Snelheid komt er dus niet op aan, wel regelmaat. De boot welke de kleinste tydverschil- len in de 3 af te leggen banen maakt, wint den prys. Het aantal pryzen, dus even tueel een 2e en 3e prüs, hangt af van het aantal deelnemers. Opmrking: Wanneer een boot onderweg wordt gehinderd, hetzij door een deel- nemende boot of door eenige vaart in het kanaal, dan kan daarmede geen rekening worden gehouden. Dit is dan de veine. Roeiwedstrljden ln balles. De deelnemers aan dezen wedstrijd krij gen elk een groote balie met een pagaai toegeewzen. Op het startschot vertrekken zü gelyk- tljdig en leggen leen baan van ongeveer 100 m af. Wie dit in den kortsten tyd doet is win naar. Opmerkingen: Den deelnemers wordt in hun eigen be lang aangeraden het programma nauw keurig te lezen. Tüdens de wedstryden, dus na 9 uur v.m. worden door het wedstrijdcomité geen inlichtingen meer gegeven. Deelnemers, die dus wat te vragen hebben of iets in hun nummer niet goed begrijpen, kunnen Ivóór 9 uur by het wedstrijdcomité om nadere inlichtingen verzoeken. Het wedstrijd-comité neemt aan, dat alle deelnemers de seinvlaggen, die gebruikt zullen worden, kennen. Indien dit niet het geval is, moeten zy zich daarvan tydig en van tevoren op de hoogte stellen. Aan de Gondelvaart mogen alle vaar tuigen, ook die van niet-leden van „H. W. N." deelnemen. Daarom wordt daar voor ook geen inleggeld geheven. Vergadering van den Raad der ge meente Den Helder op Dinsdag 29 Augustus 1933, des avonds 8 uur, ten Raadhuize. De agenda vermeldt de volgende pun ten ter behandeling: Notulen. Vaststelling der notulen van de verga deringen van 16 Mei en 9 Juni 1933. Ingekomen stukken. A. Schrijven van C. Ran, houdende be richt van aanneming zijner benoeming tot lid van de Commissie van Bijstand voor de Financiën. B. Schrijven van G. J. Sonnenberg, houdende bericht van aanneming zijner i benoeming tot leeraar in tijdelijken dienst aan den radiocursus aan de zeevaartschool voor het cursusjaar 1933/1934. (Voorgesteld wordt deze stukken voor kennisgeving aan te nemen.) C. Schrijven van J. Fraij, houdende verzoek hem met ingang van 1 Januari 1934 eervol ontslag te verleenen als Amb tenaar van den Burgerlijken Stand. (Voorgesteld wordt het gevraagde ont slag te verleenen met dankbetuiging voor de bewezen diensten.) Grondbedrijf. Voorstel tot wijziging eener erfpachts overeenkomst met F. M. F. Fels. Onderwijs. Voorstel tot het niet-vormen van een eerste leerjaar aan school 6. Voorstel tot overplaatsing van onder wijzend personeel en tot het benoemen van een onderwijzeres bij het B. L. O. Financiën. met wit gelakten stok er: prac- tischen bevestiger I Verkrijgbaar in Rood/wit/blauw en Orange/Blanche/Bleu Buitenlandsch Overzicht pag. I FeuilletonI Radio-programma 2 Van links en rechts2 De heer Braat heeft bedankt als lid van de nationale boeren-, tuin ders- en middenstandspartij t Spoorwegongeluk in China. Zes tig dooden.2 Woningbouw. Voorstel tot aankoop van perceelen voor het stichten van woningen aan de Smidstraat. Voorstel tot het verleenen van een voorschot aan de Woningstichting voor den bouw van plm. 140 woningen, enz. EEN DWERGEN-FAMILIE IN „CASINO". Zondag 3 en Maandag 4 Sept. is er in Casino iets buitengewoons op revue- gebied te genieten. Een kunstenaars familie van 20 dwergen zal een Revue vertoonen, zooals nog nimmer werd ge zien, ook wat décors en costumes betreft. Op hun wereldreis zijn ze momenteel in Den Haag in het gebouw van K. en W. en komen dan rechtstreeks naar Den Hel der. Dit is een groote bijzonderheid, en het is ook slechts na veel moeite gelukt hen hier te krijgen. Wij komen op een en ander in een vol gend nummer terug. Een oproep van den gemeente raad van Ouwerkerk tot steun aan de getroffenen Voor alle rijksambtenaren een nieuwe tijdelijke korting van 5 Verhooging der extra-korting voor ongehuwden2 Ernstige brand in een garnizoens- loods te Minden. Schade van een millioen mark De Iersche blauwhemden buiten de wet gesteld Boerderij afgebrand aan den Rijksweg, door het inslaan van den bliksem Protest bij den Volksraad tegen de pensioenkorting voor Indische ambtenaren i Uitbreiding van de Britsche vloot Een luchtkaravaan van 24 vlieg- i tuigen op ,,De Kooy". Ernstige botsing tusschen auto en tram te Voorburg Te Lumberton (Noord-Carolina) j is een auto door een trein gegre pen. Acht menschen werden ge dood Te Soerabaja heeft een aanva ring plaats gehad tusschen een mijnenlegger en bebakeningsvaar- fuig en 7 2 t 7 m 7 2 7 Tot den grond toe afgebrand. Omtrek-nieuws Aanbieding der gemeenterekening en benoeming van leden der commissie voor het nazien der rekening. Tournool voor cano's. (Vorig jaar werden in de commissie benoemd de heeren G. A. Minnes, J. van Zwijndrecht en Dr. P. Feenstra Kuiper.) De deelnemers aan dit spel worden ver deeld in groepen van "2 cano's. Telkens komen 2 cano's tegen elkaar uit. In elke cano bevinden zich 2 personen. Een van hen pagaait, de ander staat voor hem in de cano en is gewapend met een stok met opgevulde zak of bal op het eind. De bedoeling is nu, dat beide cano's op een startschot, elkaar tegemoet pagaaien en de beide daarin staande personen pro beeren elkaar met die stok overboord te duwen. De winnaars in elke groep ontvangen een prys. tcrwyl tenslotte de winnaars in de groepen tegen elkaar uitkomen. Hy of Koningstraat 92, t.o. Witte Bioscoop met wollen voering en riemsluiting Tydens het hevig onweer, dat gisteren nacht boven onze stad woedde, is de bliksem in een boerderij aan den Rijks weg geslagen, even voorbü de Gemeente- reiniging, welke boerderij bewoond was door de gezinnen H. Veldman en C. J. de Ridder, eigenaar was de heer C. J. Tysen van den Poiderweg, alhier. By den hevigen donderslag, omstreeks twee uur, dachten de bewoners, dat het ergens ingeslagen zou zyn en spoedden zü zich naar buiten. Zij zagen toen dat hun eigen woning reeds voor een groot gedeelte in lichte laaie stond, zoodat er geen kans meer was om iets van den inboedel te redden. De motorspuit van het vliegkamp „De Kooy", was spoedig ter plaatse, eveneens een handspuit uit Den Helder en de brandweer van Juliana- dorp. Aan blusschen viel echter niet te denken. De boerenwoning brandde tot den grond toe af. Verschillende landbouw werktuigen en veel hooi ging verloren. De boerderij was verzekerd, eveneens de inboedel van de familie Veldman. Van den arbeider de Ridder was de inboedel niet verzekerd. Op het terrein van den brand waren o.ui. aanwezig de burgemeester, de heer Driessen, de opperbrandmeester, de heer Dokter, de inspecteur en adj.-inspecteur van politie, de heeren Helder en Schipper en veel belangstellenden uit Den Helder, die den feilen brand vanuit hun woning hadden gezien. Om ongeveer half zes rukten de spuiten in en bleef er nog een wacht voor even- tueele nablussching van het hooi. Onze correspondent te Julianadorp schrijft ons nog Het hemelvuur trof de behuizing aan den achterkant, baande zich verder een weg langs de koegang naar de voorkamer, en zette in een ondeelbaar oogenblik het geheele pand-in lichte laaie. Vanuit onze woning waren wü getuige van het begin van den brand en zagen hoe met groote snelheid alles door het vuur werd verteerd. Spoedig zagen wy auto's en brandblusch- m'ateriaal naar de plaats des onheils ren nen, maar aan redden en behouden viel niet meer te denken. De geheele behui zing, liooivoorraad, enz., en huisraad van beide gezinnen, ging te loor. Gelukkig zün geen menschenlevens te betreuren, daar allen voor het onweer uit bed en in de kleeren waren. Had dat niet het geval geweest, dan hadden er zeker ongelukken plaats gehad, want met de snelheid, waar mede het vuur om zich heen greep, was er maar net tijd om de woning te verlaten. Voor zoover ons werd medegedeeld, was de heer Veldman wel verzekerd, maar het gezin de Ridder was de vorige week door de verzekering, waar zü met hun inboedel tegen brand waren verxekerd, daaruit geroyeerd, omdat deze geen posten Marktberichten 8 Marineberichten 8 Sportnieuws8 een daalder bespaart U als TT nog voor 1 Sept. Uw kolen opdoet Ze slaan dan 10 ct. op. Maar dan bestellen by ondergebracht n een huis met rieten dak wenschte te bestendigen. Voor de Ridder, die ook nog werkloos is, dus een zwaac verlies. VERGADERING VAN HET „NATIONAAL HULDIGINGSDEFILE STADION 9 SEPTEMBER 1933". In de bovenzaal van het Kegelhuis vond gisterenavond een vergadering plaats, die belegd was door het Voor- loopig Comité «Nationaal Huldigings- defllé« Stadion 9 September 1933. Da opkomst was vry' groot, ongeveer 32 plaatselyke Vereenigingen hadden hun afgevaardigden gezonden. Het was de heer de Jong, de Voorzitter van het Voor- loopig Comité, die de vergadering te half negen opende en het doel van het Comité uiteenzette. Dit is: te trachten een zoo groot mogelyk aantal nationale, Heldersehe menschen op 9 September naar het Sta dion te krijgen, die deelnemen aan het défilé dat voor H M. gehouden wordt, dan wel door hun aanwezigheid in het Stadion hun aanhankely'kheid aan de Koningin willen betuigen. De mogelykheid moest vooral onder het oog worden gezien, of er zooveel liefhebbers zouden zyn, dat er een extra trein zou kunnen loopen. De voorzitter sprak de hoop uit, dat de vergadering in zooverre zou slagen, dat zich een groot aantal deelnemers zou opgeven. Van de gelegenheid, die vervolgens geboden werd om vragen te stellen werd een ruim gebruik gemaakt. Het ging vooral over de finantieele zyde van het plan, vragen, welke de heeren de Jong en Ekkers, (secretaris) tot ieders tevreden heid beantwoordden. Tusschen de bedrij ven door werd het voorloopig Comité tot een definitief benoemd, hetgeen eert hartelijk applaus ontlokte. Aan de hand van de presentielyst werd den vertegenwoordigers van de aanwezig» corporaties gevraagd, of zy meegingen, en zoo ja, met hoeveel personen. Natuurlijk De brand aan den Rijksweg. De resten van de woning overgebleven na den brand.

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 5