I MAISGN GERRITS WOLLEN DEKENS VAN WILLIGEN J. J. H. KOOPMAN GARAGE MANSHANDEN DERDE BLAD HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1933. Stadsnieuws. De viering van den 'nninginnedag. WOLLEN VLAGGEN compleet Visscherij. SALON DE COIFFURE SALON DE BEAUTÉ 5 Tel. 457 Spoorstraat 104-106. Zoolang de voorraad strekt Prijzen 28a/„ goadkooper dan vóór den oorlog. Medaillon-deken, één-persoons, 150 X 200, f 3.6O MedailIon=deken, twee-persoons, 160X210, f 3.95 Medaillon-deken, twee-persoons, groote maat, 190X 230,13.20 Onze zaak is Donderdag 31 Aug. na 12 uur gesloten. Gemeenteraad. PREDIKBEURTEN PELTERIJ EN MAGAZIJN TELEFOON 533 Stadsritten 50 ct met 6-7 pers. auto's Buitenritten 7 cent per K.M. LAAN 44-46. Op- en ondergang wan Zon- en Maan en tijd van hoogwater (Texel). Zomertijd. Maan op: ond.: 6.00 19.59 6.01 19.57 6.02 19.55 6.04 19.52 6.06 19.50 6.08 19.48 6.10 19.46 Aug. Z 27 M 28 D 29 W 30 1) 3'. V 1 14.06 21.42 15.32 22.20 16.47 23.15 Hoogwater sni. nam. 1.00 1.16 17.45 18.24 18.51 Z 2 19.10 —.29 1.— 1.57 3.28 1.30 2.19 3.26 5.12 7.05 8 19 2.01 2.55 4.21 6.21 7.45 8.45 Licht op voor alle voertuigen: Zaterdag 26 Aug. 20.32 Zondag 27 2029 Maandag 28 20.27 I)E TEMPERATUUR VAN HET ZEEWATER. Opgave van de temperatuur van het zeewater, des morgens gemeten in het Marsdiep. Mededeeling van de Heldersche Zwemvereeniging. Vrijdagavond 17,5 gr. C. Zaterdagmorgen 17 gr. C. Onze vroegere stadgenoot, de heer H. Valkenburg, is benoemd tot directeur van de Gem. Avondvaktpekerscbool, te Groenlo. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandag morgen is alleen geopend de apotheek van A. P. Hoolmans, Spoorstraat Van Maandag 28 Augustus tot 4 Sep tember wordt avond- en Zondagdienst waargenomen door W. H. Kingma, Ka naalweg. ALG. HELD. BEGRAFENISVEREEN. Naar de heer Remelink ons verzoekt mede te deelen, heeft de advertentie van de Alg. Held. Begrafenisvereen., in de Heldersche Courant van Dinsdag j.1. geen petrekking op bepaalde feiten, doch be rust deze enkel op verschil van inzicht tusschen het bestuur van bovengenoemde vereeniging en den uitvoerder. VERGADERING VAN HET NATIONAAL HULDIGINGSDEFILE STADION 9 SEPT. AFD. DEN HELDER. Rectificatie. In de mededeeling, van het Comité onder „a. Deelnemers aan het défilé", is een fout geslopen. De sluitingsdatum is niet 11 September, maar Vrijdag 1 September. Tevens wordt hierbij medegedeeld, dat de heer Uithol tot penningmeester is be noemd. Zijn adres is: Piet Heinstraat 26. De vereenigingen worden beleefd ver zocht de verplichte bijdrage, nl. 0.35 per lid in één totaal uiterlijk 1 September bij den penningmeester te storten. Het programma voor de feestelijkheden op 31 Augustus, zal, zoo mogelijk heden avond, doch uiterlijk Maandagmorgen, evenals vorig jaar, bij onze depothouders, den boekhandel, enkele sigarenwinkels en aan ons kantoor voor den prijs van 10 ct. verkrijgbaar zijn. Als de nazomer ons het bekende Oranje zonnetje geven wil, belooft het voor de in gezetenen een dag vol variatie te worden. Reeds daags te voren op 30 Augustus vangt het programma aan met muziek en demonstratie op het Westplein. Op 31 Augustus 's morgens vroeg re veille van tamboers en pijpers der K. M. en om 9 uur beginnen de wedstrijden. Ook de Parade zal, evenals vorige jaren, de gebruikelijke belangstelling niet missen. Bij 't monument „Voor hen die vielen' zullen verschillende plechtigheden gebeu ren, waaronder kinderzang, kransleg- ging en koraalmuziek, als hulde aan de nannen, die hun leven voor het vader- and hebben gegeven. Voor het Raadhuis wordt de Klepper- larsch uitgevoerd, alles voorafgegaan 'oor optocht met volle muziek van twee orpsen. 700 kinderen zullen er aan deel- emen. T. i Op het voetbalveld aan den Bolweg zal en openluchtvoorstelling worden gegeven loor een bekend variété-gezelschap uit Vmsterdam, een werkelijk afwisselend enk programma is daarvooruitgezocht. 's Avonds concert in de muziektent, con cert op den Kanaalweg, en gondel vaart in het Heldersche kanaal. Geïllumineerde oorlogsschepen, zoeklichten, waardoor de Buitenhaven bij avond feeëriek zal zqn verlicht. Tenslotte komt er 's avonds even eens aan de Buitenhaven een schitterend vuurwerk, zeer uitgebreid, zooals nog nim mer in Den Helder is vertoond. an 's morgens tot 's avonds is er geheel den dag leven en afwisseling. Het porgramma geeft van dit alles een uitvoerig overzicht. Voor de leden van beide Oranjevereeni-1 gingen zijn bepalingen getroffen, waarbij j gelegenheid tot vrijen toegang op de gere-1 (serveerde tribune op het feestterrein bijl ^e middagvoorstelling wordt gegeven, jinen leze hiervoor de advertentie in dit 'blad, of de aankondiging in het feest-' I programma. Blijkbaar bestaat er veel ani mo in de gemeente om te vlaggen. Aan de middenstandsvereeniging is ge vraagd medewerking te verleenen. opdat de winkelzaken in de middag- en avond uren gesloten zullen zijn. Zoo hopen wij, opgewekt van zin den Koninginnedag te beleven en een feestprogramma tot uit voering te brengen, waaraan allen met genoegen zullen terugdenken. Men zie ook de advertentie in dit blad. De namen en adressen van onze depot houders volgen hieronder: P. Spruit, Kanaalweg 161. Duinker, Oostslootstraat. Smit, Westgracht 89. Wed. Jongers, Schagenstraat. J. de Wit, Vijzelstraat 28. Riedeman, Oranjestraat 6. R. Jongkees, Paardenstraat 24. C. Biegstraaten, Corn. Ditostraat 34. H. D. Bres, Spoorgracht 36 Wed. C. Ran, Basstraat 38. Buis, Molenstraat 172. Wed. G. van Mondfrans, •Jonkerstraat 17. Minneboo, Vischstraat 35. Roomeijer, Polderweg 36. P. Kossen, Brakkeveldweg 71. J. C. Molenaar, Paleisstraat 4. W. Blankman, .lavastraat. Kramer, Ruijghweg 115. Boogert, Keizersgracht. O. Riteco, Vosstraat 4. GHe 1 li genb e rg—W al boom Stakman Bossestraat 20. W. Vlas, Ruijghweg 277. D. Se.hreuder, Koningstraat 90. Boekh- Duinker, Spoorstraat. En bij de boekhandelaren Egner, Keizerstraat. De Wit, Keizerstraat. Deijmari, Spoorstraat. v. d. Haagen, Spoorstraat. Bening—Haas, Spoorstraat. Boendermaker, Koningdw.str. Bergman, Van Galenstraat. En de sigarenmagazijnen Mesker, Spoorstraat. v. d. Made, Koningstraat. Fa. de Goeij, Loodsgracht. Schellinger, Weststraat. Kok, Hoofdgracht. Blom, Dijkstraat. en bij Koning, Corn. Ditostraat. DE MIDDENSTANDER IN HET GEWEER. Men schrijft ons: Woensdag 20 Sept. a.s. zal te 's-Gra- venhage een demonstratie plaats hebben, waarbij alle middenstanders worden uit- genoodigd tegenwoordig te zijn. De middenstand eischt o.a.: Herziening van de winkelsluitingswet voor die bedrijfsgroepen, welke zulks be hoeven. Een wettelijke regeling van het cadeau stelsel. Eenvoudige gerechtelijke incasseering van kleine vorderingen. Regeling van het uitverkoopwezen. Opheffing van knellende bedrijfsbelas tingen en herziening van drukkende crisismaatregelen. i De tijden dringen tot handelen en de I regeering blijft in gebreke. Alle pogingen waren tot nu toe vruchteloos om wijzigin gen te bereiken, waarom dan ook ver wacht mag worden,'dat vele middenstan ders, winkeliers, ook patroons, zich zullen opmaken deze demonstratie bij te wonen. Alle belanghebbenden zijn uitgenoodigd tegenwoordig te zijn op Woensdag 20 Sept. in de groote zaal van den Dieren tuin te 's-Gravenhaqe. 's middags half i twee. De w.n. secretaris der middenstands- vereeniging „Den Helder" is bereid even- tueele deelnemers te noteeren. opdat bij genoegzame deelname collectief kan ge reisd worden. met wit gelakten stok en prac- tischen bevestiger Verkrijgbaar in Rood/wit/blauw en Orange/'Blanche/BIeii Over de vangsten zelf valt niet te klagen. Tong en ook schol worden in niet onbe vredigende hoeveelheid gevangen. Het is jammer dat de prijs niet wat hooger is, al moet erkend, dat deze de laatste dagen niet zoo laag ook zijn. Vooral de grootere tong en scholsoort maakt thans goeden prijs, hetgeen aan het vacantie- seizoen nog wel kan worden toegeschreven. De uitvoerbelemmering beinvloedt echter zeer de prijsstelling ten nadeele en het ziet er nog niet naar uit, dat daarin ver andering zal komen. Den laatsten tijd houdt de zeilvloot, zoowel van hier als van Texel dagelijks zich bezig met de garnalen vangst. De vangsten zijn niet groot, maar toch aan merkelijk ruimer dan eenigen tijd terug toen nauwelijks iets kon worden bemach tigd. Ten deele zijn deze garnalen voor den export bestemd en vinden in de buiten- landsclie badplaatsen schijnbaar aftrek, zoodat waarschijnlijk zooveel prijs gemaakt wordt, dat het loont om deze visscherij te blijven uitoefenen. In den overgangstijd tusschen zomer en herfstpalingvisscherij wordt niet veel paling gevangen zooals dat nu het geval is. Voor den herfstteelt wordt de »beug« nu gereed gemaakt. De Denen voeren nog steeds paling aan, die ook voor een groot deel thans uit Noorwegen wordt betrokken. EEN LUCHTKARAVAAN VAN TWEE-EX-DERTIG VLIEGTUIGEN OP HET VLIEGVELD „DE KOOY". Groote belangstelling van de zijde van het Heldersche publiek. Om ver voor elven stroomde gisteren- morgen reeds een dichte menschenmassa j langs Bassingracht en Rijksweg naar het j vliegkamp „De Kooy", om de binnen-1 komst van de luchtkaravaan, die om on- geveer half twaalf verwacht werd, gade j te slaan. Het vliegkamp was voor het publiek niet toegankelijk en alleen de! pers en de fotografen konden door het poortje naar binnen wippen, om van meer nabij het neerdalen van de vliegtuigen te zien. Op den Doggersvaart stonden honderden menschen. Tal van auto's waren daar geparkeerd en men had op het vliegveld een prachtig gezicht, zoodat men de Fokkers en Panders, Koolhoven en Moth-vliegtuigen uit hooger sferen kon zien dalen. Het was ideaal vliegweer, alleen was de lucht wat heiig, waardoor het zicht niet al te best was, maar gelukkig klaarde het weer ook in dit opzicht wat op, werd de lucht helderder en het zicht beter. Twee en dertig vliegtuigen daalden op het vliegveld en daarbij waren wonder lijke modellen. In het bijzonder viel dat van den heer A. Burgerhout Jr. op, een Curtiss-Wright van Aviolanda. ,,'t Lijkt veel op een kinderwagen", merkte een vliegenier achter ons op. 't Was dan ook een bijzonder rank vliegtuig, waar de bestuurdersplaats geheel aan den kop was gebouwd. Het moet een vreemd idee zijn met het toestel van den grond te komen en te dalen, omdat men beslist de gewaarwording krijgt er uit te vallen. Bij de landing op het vliegveld maakte het toestel een „kopstandje", maar dat was geen nood. Het personeel van het vliegkamp schoot toe en zette het vlieg tuig recht, dat direct verder reed naai de hangar, om benzine te laden. Doordat de propeller niet aan den kop van het vliegtuig zit, kan zoo'n hoogstandje zonder nadeelige gevolgen afloopen. 't Was een gedaver van vliegtuigmoto ren boven „De Kooy", zoodat hooien en zien je verging. Regelmatig kwamen nieuwe „kisten" naar beneden en stapten aviateurs en charmante aviatrices uit, die na een verkwikking, in den vorm van een kop koffie of bouillon, aangeboden door het personeel van het vliegkamp, kennis maakten met den commandant van het vliegkamp, kolonel Ferwerda en zijn officieren. Aan de rondvlucht werd deelgenomen door 33 vliegtuigen, nl. vier van de K.L.M., twaalf van Soesterberg en 17 sportvlieg- tuigen. Onder de deelnemers waren ver scheidene reeds bejaarde heeren en zagen we dames, die zeker diep in de zestig waren. Maar wie ook het rustige stijgen en dalen van de machtige K.L.M. vogels ziet, voelt zijn vertrouwen in de lucht vaart toenemen. Bij dé toestellen van de K. L. M., was één Indië-vliegtuig, „de Leeuwerik", een machtig drie-motorig vliegtuig, waarin o.m. de directeur van de K.L.M. medevloog, benevens de direc teuren van de Shell en de A.P.C'. Om ongeveer half twaalf begon het vertrek weer van de vliegtuigen. En om kwart voor een steeg de laatste lucht- vogel, een „kist" van Soesterberg op, die na een rondje over het vliegveld, zijn neus in de richting Texel stak en weg- daverde, zijn collega's achterna. Een van de vliegtuigen, een Engelsch sportvliegtuig, de G.E.B.R.X., bestuurder de heer Rijnders, was na een minder vlotte start op Schiphol, inplaats van naar Den Helder naar Rotterdam gevlogen, zoodat men eenigen tijd in ongerustheid gezeten heeft over het lot van den vlie ger, totdat om 12 uur het bericht kwam dat hij op Waalhaven was geland. „LILLIPUTTERSTAD" IN DEN HELDER. Zooals wij reeds nieedeelden, zullen op Zondag 3 en Maandag 4 Sept. a.s. in Casino door de „Lilliputters" eenige voor- j stellingen gegeven worden. Gezien de inderdaad buitengewone re- centies in de groote pers, mag men ge- j looveri, dat hier iets goeds geboden wordt, j dat niet alleen de jeugd, maar ook de I ouderen interesseeren zal. In het bijzon- der«de revue „Sneeuwwitje niet de zeven dwergen" moet een gang naar de schouw burg waard zijn, wat niet te verwonderen is, daar de lilliputters in dit klassieke kin derspel de rol van dwergen vervullen, en dezen zeer zeker „tlie right men on the right places" zijn. „ESON A"-TOC HT EN. Blijkens een in dit nummer voorkomen- de advertentie vaart „Esona" Zondag as.. I wederom naar Schoorl en Alkmaar voor de uiterst lagen prijs van 0.50 retour. Er bestaat ruimschoots gelegenheid de Alk- maarder kermis te bezoeken, daar het vertrekuur van Alkmaar gesteld is op 8 u. 's avonds. i Wij wijzen er onze lezers op, dat Zon dag a.s. door „Esona" voor het laatst in dit seizoen de Marsdiep-tochtjes worden georganiseerd. Voor de bijzonderheden zie men de advertentie. koopen, daar de wol- en grondstoffen- prijzen met den dag stijgen. is Fotohandel Jac, de Boer, 13; Keizerstraat 75. Het bezoek van de luchtkaravaan op „De Kooy". Een overzichtsfoto van verschillende sportvliegtuigen. Het gedenkteeken op den afsluitdijk naar Friesland, dat wordt opgericht ter plaatse, waar op 28 Mei van het vorig jaar. De Vlieter is gesloten, nadert zijn voltooiing. Volgens de laatste be richten zou het op 2 September a.s. aan den Staat der Nederlanden worden overgedragen, doch zeker schijnt dit nog niet te zijn. Zooals bekend is het ontworpen door den Hilversumschen architect Dudok. Rechts op de foto ziet men een aanlegsteiger voor bezoekende booten. Voorstel tot het verleenen van een voorschot aan de Woningstichting voor den bouw van 148 woningen. En tot verkoop van grond; tot aanleg en rloleering van straten en het leggen van water-, gas- en electriciteltsleldlngen nabij den Ruijghweg en het ophoogen en draineeren van een terrein be stemd voor speeltuin. B. en W. schrijven' aan den Raad: Mede met het oog op de overplaatsing van personeel van 's Rijkswerf te Helle- voetsluis naar Den Helder, is het noodig maatregelen te treffen voor de huisves ting van de betrokkenen en hun gezinnen. In het laatst van Mei van dit jaar hebben wij in verband daarmede een bespreking gehad met den betrokken Inspecteur vau de Volksgezondheid, den Voorzitter van de Commissie 't Hooft (Commissie voor de reorganisatie van 's Rijkswerven) en een vertegenwoordiging van het bestuur der Woningstichting. Hierbij werd over eengekomen, dat ten behoeve van de Wo ningstichting in het uitbreidingsplan „Oost" grond zou worden gereserveerd voor den bouw van pl.m. 140 woningen, waaronder 80 die in de eerste plaats in aanmerking zouden komen om aan boven bedoeld personeel te worden verhuurd. Het terrein, dat daarvoor werd aangewe zen, is gelegen aan en nabij den geprojec- teerden speeltuin. Volgens voorloopige ra ming zou per woning ongeveer 125 m2 grond noodig zijn. Rekening houdende met een grondprijs van 3.— per m2, zouden, in verband met de bouwkosten, de I woningen tegen den prijs van 4.— per week ongeveer, kunnen worden verhuurd. Hiervóór is medegedeeld dat onge veer 80 woningen noodig zijn voor het personeel, dat van Hellevoetsluis komt, terwijl het geheele bouwplan, dat hierna zal worden besproken, 148 woningen om vat. In verband hiermede zij opgemerkt, dat het noodig is om een aantal woningen meer te bouwen, teneinde tegemoet te komen in de behoefte. Bij de Woningstich ting staan thans n.1. nog ongeveer 400 per- sonen als woningzoekende ingeschreven. Vanwege de Woningstichting zijn nu de bedoelde bespreking de bouwplannen ontworpen. Behoudens een achttal, worden alle wo ningen van hetzelfde type; er zijn ge ringe afwijkingen in de afmetingen der vertrekken van de woningen die aan den speeltuin zullen grenzen en de overige. Rond den speeltuin worden in totaal 78 woningen gebouwd. Aan de geprojecteer de straten de overige 70. In het complex rond den speeltuin worden 4 huizen ge bouwd, die elk een beneden- en boven woning zullen bevatten. De indeeling der woningen is gelijk, te weten: beneden: entree, W.C., een woonkamer, kamertje, keuken en een drietal kasten; boven: twee slaapkamers en een kleiner kamertje, een groote kast en overloop. Verder een vliering. Bij alle woningen komt een bergplaats, behalve bij de 4 bovenwoningen, die een bijkeuken zullen krijgen. Deze laatste woningen bevatten grootere ruimte dan de overige; zij zuilen bestemd worden voor groote gezinnen. Voor het overige wordt verwezen naai de teekeningen en de technische omschrij ving. In aanvulling daarop zij medege deeld, dat het in het voornemen ligt de scheidingsmuren van tweemaal halfsteens- dikte met spouw te maken; dit zal, met het oog op de geluidwering, de bewoning ten goede komen. Voorts zullen alle per- ceelen worden voorzien van waterclosets. De huren zullen door dit een en ander weliswaar 0.10 per week hooger wor den, dan aanvankelijk gedacht werd, maar het meerder gerief is, naar onze meening deze geringe verhooging wel waard. Met betrekking tot het financieele ge deelte zij medegedeeld, dat het de bedoe ling is, dat de gemeente aan de Woning stichting een voorschot verleent en dat de gemeente de noodige gelden daartoe weder als voorschot van het Rijk ont vangt. Wegens bouwvoorschot zal volgens raming noodig zijn, totaal 300.900. Als grondvoorschot zal noodig zijn, totaal 75.400. B. en W. geven den raad in overweging medewerking voor de uitvoering van dit bouwplan van de woningstichting te ver leenen en in verband daarmede over te gaan tot het vaststellen van besluiten tot: a. het verleenen van het voorschot, verkoop van den benoodigden bouw-' grond, vaststelling van den maximum-huur- prijs. Tot slot verzoeken B. en W. machtiging om over te gaan tot aanleg en rioleering 1 van de straten volgens het nieuw vast te stellen uitbreidingsplan, wier aanleg noo dig is in verband met de Voortschrijdende bebouwing nabij den Ruyghweg en tot het leggen van gas-, water- en électriciteits- leidingeu in die straten en voorts tot het ZONDAG 27 AUGUSTUS 1633 DEN HELDER Ned. Herv. Gem. (Nw. Eferk. Weststraat) Van Maandag 28 Aug. t/m. Zaterdag 2 Sept., Alledagkerk des avonds van 7-8 uur. Ned. Ilcrv. Gein. (Westerkerk, Westplein) 's Morgens 10.30 u., Ds. H. A. Enklaar Geref. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 u., Ds. S. E. Wesbonk van IJmuiden. 's Avonds 5.30 uur, W. Wiersma Candidaat te Sneek. Kerkdienst (Chr. MiL Tehuis, Kanaalweg) 's Morgens 10 u. Cand. W. Wiersma 's Avonds 5.30 u. Ds. S. E Wesbonk Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u., de heer N. van der Kraats Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's middags 5 uur Leesdienst. Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10.30 u., Ds. P. H. Borgers Onderwerp: „De invloed van één mensch". Doopsgez. Gem, Geen dienst Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. R.C.W. J. Hoek Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: Bijeenkomst 's avonds 8 uur. Verschillende sprekers. Leger des Hells. 1 7 uur v.m., Bidstond 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 uur n.m. Openlucht-Samenkomst in het Plantsoen. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78). 's Morgens 10 uur, kerkdienst Past. Th. Moleman Hersteld Apostolische Zending Gemeente (Oorspronkelijke Stichting door Wijlen Apostel Schwarts) Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat 's Morgens 10.30 uur, dienst Kerk van Jezus Christus. (Van de Heiligen der laatste dagen). Jansendwarsstraat 8. 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. 's Morgens 10 uur, Ds. van der Poel Laat nu Uw Wintermantel van nieuw bont voorzien. We kun. nen nog slechts tot 1 September goedkoope prijzen berekenen Mooie groote bontkragen voor f 3f 4—., f 5.—, enz. We ontvingen reeds nieuwe stoffen voor het a s. seizoen, waarvan we deze maand Mantels naar maat leveren voor f 39.-. Prima bewerking. Elegante coupe. WESTSTRAAT 14 b. o. doen ophoogen van het terrein bestemd voor den aanleg van den speeltuin. De kosten van het aanleggen en riolee- ren van bedoelde straten worden geraamd op 175.000.die van aanleg der gas-, water- en lichtleidingen, zoomede van de straatverlichting op resp. 12.270. 12.150.—, 9.420— en 5.200.—. De kosten van ophoogen en draineeren van het speelterrein zullen naar raming 6000.bedragen. Voorstel betreffende den verkoop van gronden aan de Smidstraat. B. en W. schrijven aan den Raad: Verschillende malen komt het voor. dat onze medewerking wordt ingeroepen voor het verleenen van huisvesting van gezin nen voor welke het niet mogelijk is alhier een woning te verkrijgen uit hoofde van de geaardheid der gezinsleden of waar voor het om eenige andere reden niet mo gelijk blijkt een passende woning te vin den. In gevallen waarin directe hulp, b.v. in verband met den gezondheidstoestand van een of meer tot een bepaalt gezin be- hoorende personen, noodig is. wordt huis vesting, indien eenigszins mogelijk, door de woningstichting verleend. Maar het is duidelijk, dat daartoe slechts sporadisch kan worden overgegaan om de andere candidaat huurders, die soms al langeren tijd als gegadigde voor een woning der stichting zijn ingeschreven, niet te dupee ren. Het komt bovendien voor. dat het gehalte van het gezin zoodanig is, dat het als huurder ook door de woningstichting niet kan worden aanvaard. Reeds eenigen tijd houden wij ons met dit vraagstuk, dat vaak groote moeilijk heden medebrengt, bezig. Wij zijn tot de overtuiging gekomen, dat het noodzakelijk is om een aantal woningen ter beschikking

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 9