WAARVAN HET EINDE? Wol-aanbieding T NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, W8ERINGEN EN ANNA PAULOWNA Buitenlandsch overzicht. Wij breienalle soorten Oost-Indië. GARAGE MANSHANDEN O. 7320 EERSTE BLAD DINSDAG 29 AUGUSTUS 1933 61ste JAARGANG Dreigt er gevaar in het Verre Oosten? - De sluiting van het congres van de socialistische internationale. HancJbreistersüïgebruikten Bijna IV4 milliard Jen voor de Japansche Defensie. buitengewone Casha-wol Koord-wol Man!el-wol Zephir-wol Fransche IJswOl Pullover-wol Zeer fijne Pullover-wol Extra 3 kleurige Pullover-wol De overstrooming op Ambon. Moderne Pullover-wol TELEFOON 533 Stadsritten 50 ct met 6-7 pers. auto's Buitenritten 7 cent per K.M LAAN 44-46. FEUILLETON „Omdat jij mijn geluk bent". Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Heldersche Courant f 1.50; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringen en Texel! 1.65; binnen land f 2.— NederL Oost- en West-Indiö per zeepost f 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20. Losse nos. 4ct. ;fr.p.p. 6ct. Zondagsblad resp 0.50 f 0.70, f 0.70,fl.—Modeblad resp. f 1.20,11.50, f 1.50, fl.70. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij vjh C. DE BOER Jk. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIËN: 20 ot. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) van 1 t/m. 3 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra) Bewijsno. 4ct. Dreigt er gevaar in het Verre Oosten? Wij stellen deze vraag naar aanleiding van een artikel in het Hbl. en van een bericht in dit nummer over een sterke bewape ning van Japan. De Japansche regeering wil n.l. 114 milliard jen uittrekken voor defensie, voor aanbouw van nieuwe schepen en moderniseering van oude. Japan voert iets in het schild en wjj mogen eigenlijk met spanning de gebeur tenissen in het Verre Oosten volgen, om dat die ook voor ons Indië wel eens van groote beteekenis konden zijn. Het „Hbl." was getroffen door de toe nadering tusschen China en Janan. Het blad. schrijft daarover en trekt eenige con clusies. Wij nemen daar een en ander uit over. Nadat het blad heeft geschreven over de toenadering tusschen Frankrijk en Rusland, zegt het blad o. m.: Maar ook in het Verre Oosten schijnen nieuwe politieke formaties in de maak, die de aandacht verdienen, daar zij wijzen op een groote verandering van déoors aldaar. Zoo werd dezer dagen gemeld, dat vol gens een verklaring van den woordvoer der van het Japansche ministerie van bui tenlandsche zaken de regeering zeer te vreden was over de resultaten van een gevoerd overleg met den president van den politieken raad te Peking, generaal Hoeang-foe, die het zijnerzijds met den opperbevelhebber Tsjang-Kai-sjek en den minister van buitenlandsche zaken Wang eens was geworden over de te volgen poli tiek met Japan, die voortaan gericht zou zijn op de behartiging van de welvaart van beidie landen. Het blad wijst dan op de pogingen van Japan tot voering van een zuiver nationale politiek en in verband daarmee op het tienjarenplan, waarover we do vorige week in een overzicht hebben geschreven en vervolgt dan: Tegelijkertijd wordt uit Peking melding gemaakt van geruchten, dat directe onder handelingen tusschen China en Japan in zake Mandsjoerije vóór de deur zouden staan. Het is nai.uui.ij.ik moeilijk na te gaan, welke de juiste beteekenis is van deze ver schillende berichten; maar het lijkt vol strekt niet ondenkbaar, dat men hier te maken heeft met een politiek, welke ge richt is op het tot stand brengen van een vergelijk tusschen China en Japan. China toch bevindt zich in een toestand, waarin het in laatste instantie volkomen afhankelijk is van het overmachtige Japan. Van buiten, van de zijde van den Vol kenbond en de mogendheden, heeft het, dat is nu wel duidelijk geworden, op geenerlei daadwerkelijken steun te reke nen. Het staat alleen tegenover zijn grim- migen tegenstander. Men kan het China onder deze omstandigheden niet kwalijk nemen, indien hel de consequenties uit den gang van zaken trekt en tracht tot een schikking te komen met dien tegen stander, wien het trouwens gedurende de Mandsjoerijsche campagne en den veldtocht in Jehol een niet al te hevig verzei heeft geboden. De in Juni gesloten wapenstilstand gaf reeds aanleiding tot vermoedens, dat dit de inleiding zou zijn tot een ommekeer in de verhoudingen en dat een vergelijk zou worden voorbereid, hetwelk zou leiden tot een soort samenwerking tusschen de twee groote rijken, waarmede wederzjjd- sche belangen gediend zouden zijn. Japan zou dan verder geen verzet meer te duchten hebben van Chineesche zijde tegen de vestiging in Mandsjoerije, waarbij Nanking zich zou neerleggen, zij het dan ook zonder positieve erken ning van den nieuw geschapen toestand, terwijl China wellicht op economisch en politiek gebied van den Japanschen vriend en beschermer voordeelen zou er langen. Mocht het inderdaad deze richting ullr- gaan, als gevolg van het non possumus der mogendheden zoo zegt het blad dan beteekent dit dat de verwezenlijking van een Aziatische Monroe-doctrine, on der leiding van Japan, weer een stapje nader zou zijn gekomen en dat de machts positie van de Japansche gendarme in het Verre Oosten duchtig zou worden ver sterkt. Een soort bondgenootschap tusschen Japan en China zou voor de belangen der Westersche mogendheden in de toekomst wel eens ernstige gevolgen kunnen heb ben: de „Keizerlijke Weg" toch wijst in de richting van verwezenlijking dei leuze: Azië voor de Aziaten! een resolutie aangenomen, die in groote trekken eenige overeenkomst toont met het door Frankrijk ingmomen stand punt. De resolutie begint met een ana lyse van de oeconomische crisis, die de grondslagen der democratie heeft doen wankelen, zooals in de resolutie gezegd wordt. De nieuwe vormen van het door den staat georganiseerde en gecontro leerde bedrijfsleven kunnen slechts als een overgang van het kapitalisme naar het socialisme beschouwd worden. Dezo wollen Kleeding, ook Truien, kousen en sokken (ook de allerfijnste) JAAP SNOR, Zuidstraat 19 (Let op den gelen winkel). onze Wol is best, U weet de rest. KONING BORIS VAN BULGARIJE, die na zijn bezoek aan Rome, Je steden Boekarest en Belgrado ook denkt te be zoeken, aan welke reizen men groote beteekenis hecht. De sluiitng van het congres van de socialistische internationale. Het congres van de socialistische internationale zoo meldde V.D. uit Parijs, is Vrijdag met een nachtzitting gesloten Het stand-i punt van Léon Blum en zijn aanhangers en den uitersten linkervleugel (vorige week door ons vermeld. Red. Held. Crt.) is niet aanvaard. Twee resoluties werden aangenomen, een van den Oostenrjjk- sehen partijleider, Otto Bauer, en een. van de gemengde commissie, waarin ook het internationaal verbond van Vakver- eepigingen vertegenwoordigd was. Door het aanvaarden van deze beide resoluties werd het voorstel van Léon Blum, om te komen tot overeenstem- j ming en eenheid met de Derde Interna tionale, afgewezen, evenals de eisch van algemeene staking in geval van oorlog, geformeerd door den Franschen verte genwoordiger Pivert. Ten aanzier. van de Ontwapening werdl THOMAS MANN, de bekende Duitsche schrijver en bezitter van den Nobelprijs, die in ballingschap leeft, maar waarschijnlijk wel verlof zal krijgen naar Duitschland terug te keeren. revolutionnaire macht ma zich na haar overwinning niet ertoe beperken, het fascisme te breken, doch ook zijn voor naamste basis, het kapitalisme, zal zij moeten vernietigen en het groot-grond- bezit ongedaan maken. De scheuring in de arbeidersklasse kan voor de wereldge schiedenis niet gerechtvaardigd worden. De Tweede Internationale geeft daarom uiting aan haar wil alles te doen om de versnipperde krachten bijeen te brengen, zonder echter daarom mede te werken aan eenheidsfrontmanoeuvres, die niet kunnen leiden tot grootere eenheid der arbeidersklasse. RICHARD BYRD, de bekende Amerikaansche vlieger en ont dekkingsreiziger, zal binnenkort voor zijn nieuwe Zuidpool-expeditie vertrekken. PROFITEERT NOG HEDEN van onze LAGE ZO MER PRIJZEN U weet toch wel, dat onze Anthraciet elactrisch gezeefd en automatisch wordt afgemeten ZEGT U DIT NIETS. Fa. BOOIJ Zn., Molenstraat 136. Telef. 235 en 476. HET BEVOLKINGSCIJFER VAN ITALIË. Het bevolkingscijfer van Italië be draagt thans 43,520,000. De aanwas se dert de telling in 1931 bedraagt ongeveer 900,000 zielen. GANDHI EN DE ONDERKONING. Gandhi heeft medegedeeld, dat hij op nieuw zal trachten een onderhoud te ver krijgen met den onderkoning van Indië. Wanneer hem dit opnieuw geweigerd wordt, zal hij het erop aanleggen, in de gevangenis geworpen te worden. Het is zijn doel metterdaad den vrede te herstel len. De instelling van een comité inzake ontwapening. Het z.g. aanvullingsprogram voor de marine omvat, naar Reuter meldt, volgens de Japansche bladen, 25 nieuwe oorlogs schepen overeenkomstig de bij verdragen aangegeven type's. 11 vaartuigen vrij van verdragsbeperkingen en 8 luchteskaders, waardoor in totaal zal worden uitgetrok ken een bedrag van 670 millioen jen, welke som over een periode van 4 jaar zal worden verdeeld. Onder de te bouwen vaartuigen zal ook zjjn een vliegtuigmoederschip van 12.000 ton, ter vervanging van een oud model van 7500 ton. Bovendien wordt 75 millioen jen uitgetrokken voor de verbouwing en moderniseering van slagschepen en krui sers. Met het benoodigde bedrag voor het Departement van Oorlog, zullen de totale kosten voor Japans nationale verdediging in het nieuwe dienstjaar, indien de voor stellen althans wordien goedgekeurd, niet minder dan 1240 millioen jen bedragen. Indien de 8 luchteskaders worden aan gebouwd, bezit Japan in het voorjaar van 1938 39 marine-luchteskaders. De genoemde bedragen overtreffen verre de door de marine in het begin van het jaar gemaakte berekeningen, hetgeen wordt toegeschreven aan de stijging der prijzen van het materiaal na de deprecia tie van de jen en aan de noodzaak om de laatste vindingen toe te passen. Het ministerie van buitenlandsche za ken is voornemens een inlichtingscomité inzake de ontwapening te benoemen, welks voornaamste taak zal zün met de marine- en militaire autoriteiten samen te werken ter voorbereiding van de vloot- conferentie van Washington in 1935 en ter herziening van de vlootovereenkomst van Londen. AFSCHAFFING VAN ADEL, TITELS EN RANGEN IN DENEMARKEN. Bestaande adel blijft echter ge handhaafd. Naar „Politiken" meldt, heeft een kleine ministerieel© commissie, verleden jaar door den premier Stauning ingesteld ter onderzoek van de quaestie van de afschaf fing van adel, titels en rangen, dezer da gen haar verslag uitgebracht. Met de af schaffing van ridderorden behoefde de commissie zich niet bezig te houden, niet omdat Stauning er niet voor is of althans geen reorganisatie wenscht op dit gebied, maar omdat het hier een koninklijk prero gatief betreft. Verwacht wordt, dat de premier in den loop van de rijksdagzitting, die over een paar weken begint, een wetsontwerp zai indienen in den geest van het verslag der commissie. Vastgesteld zal worden dat er in de toe komst geeu nieuwe adel kan worden ge- sohapen; de bestaande adellijke geslachten blijven gehandhaafd. HET AMERIKAANSCHE VLOOTBOUWPROGRAMMA. Opdrachten voor vlootbouw. Staatssecretaris Swanson heeft de in dustrie opdrachten gegeven voor den bouw van twee vliegtuigmoederschepen tegen den prijs van elk negentien millioen dol lar, van twee lichte kruisers, die elk elf millioen 677 duizend dollar zullen kosten. Deze opdrachten maken deel uit van het Amerikaansche vlootprogram tot een be drag van 238 millioen dollar. NIEUWE GEVECHTEN IN DEN GRAN CHAOO. In het Gran Chaco-gebied aan de grens van Bolivia is langs het geheele front van Gondra tot Herrera opnieuw een hevig evecht uitgebroken. In het offi- cieele communiqué wordt medegedeeld, dat de Boliviaansche troepen op alle secties tot den aanval zijn overgegaan. MEIN KAMPF IN HET LEGER. Wolff meldt, dat de rijksminister van weerbaarheid gelast heeft, dat Hitler's boek Mein Kampf in alle kazerneboeke rijen moet worden opgenomen. Ook kan den soldaten de aanschaffing van het boek in eigen bezit worden aanbevolen. VERBOD VAN DE NAT.-SOCIALIS- TISCHE PARTIJ IN DENEMARKEN. Volgens een Wol ff-telegram uit Ko penhagen melden de Deensche bladen dat op instignatie van de sociaal-demo cratische partij de nationaai-socialisti- sche partij in Denemarken verboden zal worden. Het verbod zou reeds het onder werp van besprekingen in regeeirngs- kringen uitmaken. Ook de communistische partij in Dene marken zou verboden worden. KANNEWASSER1 150 gram, rose, zalm, groen, bleu, wit Ct. 100 gram, korenblauw, bleu, groen geel, rose, wit, zalm, terra, rood, beige, bruin, licht-blauw Ct. zeer mooi, In 12 fijne kleuren, 100 gram Ct. in 20 kleuren, 50 gram Ct. in 10 kleuren, 50 gram Ct. Extra koopje, fijne kleuren, 100 gram Ct. moderne kleuren, 100 gram Ct. zeer fijn, 100 gram Ct. Sokken-wol gemeUe^rd, in 10 kleuren, 70 lood Ct. Het aantal slachtoffers bedraagt zeer sterk, 100 gram Ct. negen. Amboina. De stad is Vrijdag door de hevig bandjirrende Batoe Gadjah-rivier, waarover alle bruggen zijn weggeslagen, verdeeld in twee deelen, waar tusschen communicatie alleen mogelijk is over zee. In de negorij Galala spoelt de begraaf plaats weg. De bevolking graaft de lijken op teneinde deze op een veiliger plaats weer te begraven. De regenval is heden opgehouden, de rivieren keeren tot hun normale beddin gen terug. De drooggekomen deelen der stad zjjn met een dikke sliblaag bedekt. Het electrisch licht is hersteld. Het herstel van de functionearing der waterleiding werd Zaterdag verwacht. Op plaatsen waar de bruggen over de Batoe Gadjah rivier zijn weggeslagen on derhouden prawtjes de communicatie. In de negorijen Kilang en Nakoe blijkt een gezin, bestaande uit man, vrouw en twee kinderen, met huis en al bedolven te zijn. De lijken van de meeste bedolven 1 personen zün nog net gevonden, j Een steunooinité voor de slachtoffers I van den watersnood binnen de grenzen Is j opgericht onder voorzitterschap van den burgemeester. j De Ambonraad en de gemeenteraad van Amboina voteerden steunbedragen. 1 Het totaal-aantal der slachtoffers be draagt negen, allen buiten de hoofdplaats. (Ancta). Een Heldersche roman door WELLIARIS. 31) Nog zooveel hebben ze elkander te ver tellen. Maar hun keel, als toegeschroefd, laat geen enkel woord meer door. En als ze dan des nachts in hun kool liggen, zonder nog te kunnen slapen, ver schijnt een weemoedig lachje op hun ge zicht, bij de gedachte aan alles wat zq nog zoo graag hadden willen zeggen. Zie de vaders, die voor het laatst hun zoon de hand drukken. Zij trachten zich goed te houden, maar de lippen trillen en hun stem beeft. En de moeders, die snikkend voor de laatste maal hun kind omhelzen. Zij vooral voelen het leed zwaar druk ken op het moederhart. En ook zij zullen des nachts^ den slaap niet kunnen vatten om hun lievelingen, die daar zwalken op de wereldzeeën. Zie ook de verloofden daar staan. Hun blikken zijn beneveld door tranen, een waas hangt voor hun oogen en ze nuwachtig snikkend knijpen de meisjes hun zakdoekje tot een bal. Zouden de luchtkasteelen, die ze samen gebouwd hebben, zouden hun zoete toe- komstdroomen werkelijkheid worden? Zij allen zij weten het niet. Voor jaren moeten ze hun geliefden af staan. Zouden ze hen wel ooit terugzien? In die jaren kan er zoo heel veel ge beuren. Het is zoo lang, o, het is zoo vree- selijk lang. Slechts de hoop op een weer zien doet hen nog staande blijven. Dan, bü de terugkomst, schijnt de zon in hunne harten en zijn ze dubbel geluk kig. li Er liep nog wat vloed in de Buitenha ven van Nieuwediep. De IJzeren Hertog lag hoog op het water. Straks zou de machtige oceaanreus weer in zijn element zijn, om daar te slin geren en te dartelen naar genoegen op de witgekuifde golven. Nu lag hq nog stil, zoo kalm als ging al die drukte hem niets aan. Hij kende geen weemoed en geen droefenis. Als hem werd bevolen te gaan naar de hooge noordelijke zeeën met de koude sneeuw- en hagélbuien, of naar de warme zuidelqke streken, waar de tropenzon zijn dikke huid zou doen gloeien, dan ging hij. Hq kende niets dan zqn q'zeren plicht. Het was 1 October, de vertrekdag van den Herog. Na een half jaar op de werf in reparatie te hebben gelegen, zou hij nu weer zee kiezen. Een enorme menschel menigte ver drong zich op de kade voor het schip. Duizenden belangstellenden kwamen om afscheid te nemen van hun verwan ten of kennissen, of alleen maar om het schip mee uitgeleide te doen. De admiraal had voor de laatste maal insnectie gemaakt over de bemanning. Hq werd uitgeleide gedaan door den commandant van den IJzeren Hertog. Nog een half uur dan was de tijd daar. Vlak voor de valreep stond Hans met Nelly aan zjjn arm. Naast hem stonden de Kluif en Truus, die de kleine Flora tusschen hen in hadden. De kleine meid was hevig geschrokken van de zware stoomfluit en huilde nog een beetje na. Zq was warm ingepakt, want er stond een koude oostenwind. De vroolqke herfstzon scheen helder en weerkaatste haar stralen op het blin kende koperwerk van den Hertog en op de woelige golfjes in de haven. „Kqk ze die ouwe schuit toch eens mooi opgeschilderd hebben Hansl Hij glimt ervan. Het schip ziet er toch best uit hoor," zei de Kluif, die als een goed zeeman graag een mooi schip zag. Vele jongens kwamen de vrienden vaarwel zeggen. Allen vonden het erg jammer, dat zq deze reis niet mee zouden maken. Vooral de Kluif hadden ze weer graag aan boord gehad. Zelfs de schipper kwam de valreep af naar hem toe. „U heeft die ouwe brombeer maar weer eens fqn opgeknapt, schipper! Hij ziet er keurig uit hoor. Daar kunnen jullie mee voor den dag komen in 't buitenland." „Ja Kluif, dat gaat best jongen. Al leen spqt het me geweldig dat jullie niet meegaan. Vooral jou zullen we erg mis sen, vooruit. Die derdeklasse streken van jou brachten nogal eens wat afleiding." „Nou, die schuit zal zonder mij toch ook wel blijven drijven, schipper? Een schip kan me nu niet te mooi meer zijn hoor. Ik heb mijn buik vol. Trouwens, al zou ik willen, ik ben nu immers een gebonden man! Mqn vrouw houdt me aan mijn jasje vast en mijn dochter aan mqn broekspijpen, 't Spijt me voor jullie allemaal, maar ik ga niet meer naar buiten." „Nu we zullen hopen, dat hq blqft drij ven, al ben jij dan niet meer aan boord, Kluif. Gelukkig is dit voor mij ook mqn laatste trip. Als ik nu terugkom, stap ik dadelijk den burgerstand in. 'k Wou dat bootsman Touw maar hier was, ik had hem graag nogeens gezien. Nu menschen, ik ga klarigheid maken om te ontmeeren. Het woidt tqd." Hij drukte hen allen stevig de hand. „Dag Truus, jou ken ik al zoo lang, doe je best op de braniekragen meid; laat ze glimmen hoor. En pas maar goed op je Kluifje. En u juffrouw.... Berg zal ik maar zeggen. Ik ben wel wat voorbarig, maar u houdt hem zoo stevig bq zijn arm vast, dat moet er toch wel van komen. Ik wensch jullie veel geluk met je uit verkorenen. 't Zjjn allebei brave jongens. En jullie ook jongens, het beste hoor. Ik hoop je nog wel eens weer te zien. Dag kleine zus, zal je heel zoet zjjn! Nu menschen, houd je maar taai." „Dag schipper, vaarwel en behouden thuiskomst in 't vaderland. Wjj zullen u met veel belangstelling volgen in de krant." Het was een kwartier voor het vertrek. Twee malen dreunde de zware toon van de stoomfluit door de lucht. Daar kwam de kolonel, die den admi raal vergezeld had naar de directie, weer terug. Voor op de valreep bleef lij) staan. „Zoo zoo daar zie ik Morein ook al on der de belangstellenden. En Berg ook. Jullie kunnen dus je oude schip nog niet vergeten? Ik denk zoo, dat de Morein wel weer graag mee zou willen I" „Neen kolonel," sprak de Kluif lachend, „ik heb er twee prettige jaren aan boord door gebracht en het altqd een goed schip gevonden. Maar nu is er een heel groote magneet hier en die heeft zooveel aantrekkingskracht, dat ik er niet meer toe kan komen om nogeens het zeegat uit te gaan." Die Kluif zei ook maar alles wat hem voor zjjn mond kwam. „Zoo zoo,' lachte de kolonel; „en is dit die beroemde magneet, is dit je vrouw," vroeg hij, wjjzend op de hevig blozende Truus. „Ja kolonel, maar nu is ze mijn echte echtgenoote hoor! We zjjn nu wetteljjk getrouwd." „Ja ja, dat weet ik Morein. „Nu juffrouw Morein," zei de kolonel, met een ondeugende schittering in zjjn oogen. „Ik geef u den raad om zqn frok- jes wat korter te maken, voor 't geval dat hjj weer eens te laat mocht komen. Mischien komt hjj er dan niet zoo heel gemakkelijk af." Hq gaf hen de hand. „Zoo Berg, is dat je aanstaande? Ik wensch jullie veel geluk met elkan der menschen. Het is tjjd om te vertrek ken. Het ga jullie wel." „Dag kolonel, prettige reis en een be houden thuiskomst in het vaderland." „Brave man," mompelde de Kluif en Hans knikte bevestigend. De kolenel liep den valreep op en be gaf zich regelrecht naar de brug. Het was precies elf uur toen de fluit voor de derde maal zqn diepen toon deed hooren, als laatste groet aan het vaderland. Toen klonk het commando van de brug: los voor en achter! De sleepbooten trokken het zware schip tot midden in de haven. Langzaam voer de Hertog voorbq het havenhoofd, waar de stafmuziek het Wil helmus speelde. Huilend, lachend en wuivend holden de menschen mee langs den zeedijk. Toen kreeg het schip te veel vaart en bleven ze staren tot het aan den horizon verdween. De achterblqvenden keerden huiswaarts, waar zq een leege plaats zouden aantref fen, bq het zien waarvan zq telkens weer herinnerd worden aan den afwezige. Met frisschen moed begon de Hertog de lange reis. om op de wjjde wereld zeeën Nêerlands grootheid te toonen en de nationale vlag te doen wapperen, bjj het zien waarvan de vaderlanders op vreemden bodem, het hart sneller zou kloppen. De „IJzeren Hertog" had de lange reis aanvaard naar warmer streken. HOOFDSTUK 12. In het begin van November woedde een krachtige storm, die de laatste, nog aanwezige bladeren van de boomen rukte. Het was Zaterdagavond en Nelly dacht met blqdschap aan Hans. die straks zou komen. Hq was een week weg geweest met een der onderzeebooten. ..Maar vanmiddag zjin ze weer binnen- gek men," gelukkig maar, dacht ze. „Het zal nu wei iets verschrikkelijks zjjn om op zee te wezen. Arme menschen, die daar hun brood mee moeten verdienen," dacht ze medelijdend. (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 1