Wol-aanbieding Vrijdagmiddag 3 uur nieuwe betere Keizerstraat 113 NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA BuitenSandsch overzicht. RepareerenToe""6 TAXI NOODIG? „Omdat jij mijn geluk bent". No. 7324 EERSTE BLAD 61ste JAARGANG te Mussolini en de Sovjets. - Rusland en Duitschland. - Blijft het Saargebied Duitsch - Japan en zijn weer macht. - Opstand op Cuba. Nieuw werk zijn wij no. 1. van ohze in bij de Keizersbrug Telef. 400 Kanaalweg Telef. 560 buitengewone Casha-woi Ct. Koord-wo! 49 ct. Mantel-wol Ct. Zephir-wol Ct. Fransche IJswOl Ct. Pullover-wol 229 ct. Zeer fijne Pullover-wol Ct. Extra 3 kleurige Pullover-wol 59 Ct. Sokken-wol Ct. Moderne Pullover-wol 09 Ct. FEUILLETON r -i BBBHH Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Heldersehe Courant f 1.50; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringen en Texel f 1.65; binnen- and f 2.—NederL Oost- en W est-Indië per zeepost f 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20. Losse nos. 4ct.jfr.p.p.6ct. Zondagsblad resp 0.50 f 0.70, f 0.70,fl.—Modeblad resp. f 1.20, f 1.60, fl.50, fl.70. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v h C. DE BOER Jr. Bureaü: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) van 1 t/m. 3 regels 40 ct., elke regel meei 10 ct. bij vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra) Bewijsno. 4 ct. 1 taliaansch-Russisch vriendscha psver- drap. Tusschen d.e Vereenigde Sovjet republieken en Mussolini's zonnig land in het zuiden van ons werelddeel is, naar de bladen melden, een verdrag gesloten van vriendschap, non-agressie en onzijdigheid. Dit verdrag is van groote beteekenis, en wij zullen er hier een en ander uit ver melden. Non-agressie beteekent. zooal9 de lozer wel zal weten, „niet aanvallen", zoo dat in dit verdrag, behalve wederzijdsche vriendschap en onzijdigheid in geval van oorlog, ook onderling beloofd wordt, dat men geen vijandige daden zal ondernemen jegens elkaar. Aldus is het dan ook in het politieke gedeelte van de overeenkomst geredigeerd; wel wordt daarin tevens ge zegd, dat de partijen wederzijds de be voegdheid hebben het verdrag op te zeg gen, wanneer een der andere partijen een anderen staat mocht aanvallen. Naast po litieke, zijn er ook economische bepalin gen, die de beide mogendheden jegens el kaar beschermen. Zij komen hierop neer, dat de partijen elkander tegen achterstel ling bij andere staten waarborgen. Hierop is het voorbehoud gemaakt, dat overeen komsten, tevoren met andere staten aange gaan en de daaruit voortspruitende ver plichtingen niet worden gewijzigd of be perkt. Het scherpe contrast, dat bestaat tus schen den bolsjewistischen en den fascis- tischen staatsvorm, is blijkbaar geen be letsel geweest voor de totstandkoming van dit verdrag, dat, naar wordt opgemerkt, van verdere strekking als dan tot dusver door Rusland met eenigen Europeesehen staat werd afgesloten. De Italiaansehe re geering is de eerste geweest, die de sov jets officieel heeft erkend, en de econo mische betrekkingen tusschen de beide Janden zijn van niet geringe beteekenis. Italië is arm aan grondstoffen, die Rus land in overvloed kan leveren, met name petroleum, dat als brandstof voor de vloot onontbeerlijk is en waarvan de andere toe voerwegen naar Italië bii een conflict in de Middellandsche Zee gemakkelijk zou den zijn af te sluiten. In dit opzicht zou de neutraliteit van Rusland voor Italië van groote waarde kunnen ziin. Voor Rusland ligt het politieke zwaarte punt van het verdrag eveneens in de clau sules over non-agressie en neutraliteit, die ook voorkomen in de overeenkomsten met de staten aan de westelijke grenzen van Rusland. In zoover vormt het verdrag met Italië den sluitsteen van de reeks tractaten, welke de Sowjets ter verzekering van hun veiligheid met hun buurstaten hebben ge sloten. Beide landen hebben gelijkelijk belang bij die voorschriften, die elke oeconomi- sche achterstelling bii andere staten uit sluiten en m.a.w. meestbegunstiging waar borgen. Weliswaar is de handel tusschen Italië en Rusland niet van zeer grooten omvang, maar toch mogen de cijfers van den wederzij öschen export, die de Rus sische handelsstatistiek dezer dagen mee deelde, er zijn. In het eerste kwartaal van dit jaar heeft Rusland voor 11J4 millioen roebel naar Italië uitgevoerd en Italië voor 9M millioen naar Rusland. Eerstgenoemd bedrag is zoowat even hoog als in hetzelfde tijdvak van 1932, maar de uitvoer van Ita lië blijkt, vergeleken bij het vorig jaar, met bijna de helft te zijn gedaald. Het is vooral de mindere afzet van landbouw machines, die deze ongunstige wending "wollen Kleeding, Kousen en Sokken (ook de aller fijnste), voor JAAP SNOR, Zuidstr. 19 (let op den gelen winkel) heeft veroorzaakt. Waaraan deze steike vermindering valt te wijten verzwijgt de I Russische statistiek, maar vermoedelijk zijn credietkwesties arbij betrokken. Duitsch-Russische betrekkinpen. In verband met het tot stand komen van dit verdrag worden in buitenlandsche bladen stemmen gehoord, die spreken van een j verslechting der betrekkingen tusschen Rusland en Duitschland. Deze berichten worden door Berlijn tegengesproken en ook wordt ontkend, dat Duitschland zich in verband met de economische crisis in Russische gebieden zou probeeren te men gen in binnenlandsche Russische toestan den. Integendeel, zoo wordt gezegd, de be trekkingen tusschen beide landen zijn even normaal als tot dusver. Het Saarpebied en Frankrijk. We ziin nog altijd een beetje in den komkom mertijd en daardoor duiken, zooals ook reeds het bovenstaande bewijst, berichten op, die met de noodige korreltjes zout die nen te worden genoten. Zoo ook de be schouwingen van een eventueele aanslui ting van het Saargebied bij Frankrijk. Men weet, de bewoners hiervan hebben de naam anti-Duitschgezind te zijn en de verkiezingen in 1935 zouden uit moeten i wijzen, dat de groote meerderheid voor aansluiting bii Frankrijk is. Een groote betooging, dezer dagen aan dén voet van het Niederwald-Denkmal gehouden, zou den Franschen van het tegendeel moeten overtuigen en wij zullen dus maar rustig den loop der dingen afwachten. Japan en zijn weermacht. Japan is, zooals men weet, de sterkste of althans een van de sterkste, weermachten ter zee. Maar nu komen uit het land van de Rij zende zon berichten, die er op wijzen, dat dit rijk er aan gaat denken ook zijn land leger uit te breiden: de heide groote poli tieke partijen zijn tot overeenstemming gekomen omtrent een reconstructie van de regeering. Partij kwesties zuilen voorloo- pig op den achtergrond blijven, zoo zegt het gemeenschappelijk communiqué, dat is gepubliceerd. Aan het hoofd van Japan moet staan een regeering, welke, voorzien van uitge breide volmachten, in staat is het land te regeeren zonder rekening te houden met de parlementaire groepen. Het is thans niet het oogenblik om het parlementaire systeem te wijzigen, want de binnen- en buitenlandsche politieke toestand eisoht de concentratie van de geheele kracht van het volk voor de uitbreiding van de weer macht De partijen zijn het er voorts over eens, dat er geen sprake kan zijn van ver mindering van het Japansche leger en van de marine. In het bijzonder ten aanzien van de vloot ziin de partijen het met elkan der eens. De Japansche vloot zal evenals de Japansche luchtmacht worden ver sterkt. De partijen zullen strijden voor een sterkere Japansche weermacht. Nieuwe revolutie op Cuba. Van Ja pan naar Cuba is (in een buitenlandsch overzicht) slechts een stap. En zoo trek ken we dan in onze gedachten naar dit grootste der Antilleneilanden tusschen de Golf van Mexico en de Caraibische Zee gelegen, waar weer eens een opstand is uitgebroken. Het is een warmbloedig volkje daar op dien lagen breedtegraad en de nieuwe opstand zou gericht zijn tegen de nieuwe regeering van Cespedes, welke niet revolutionair gezind is. Hij is. naar wordt bericht, uitgebroken onder leiding van de subalterne officieren en onder-offi cieren van leger en vloot, en heeft in de eerste plaats geleid tot arrestaties van hooge officieren. Natuurlijk komen in broeden stroom, de diverse telegrammen hierover thans los, waaruit wij de volgende bloemlezing geven: Een Reuter-telegram uit Havanna meldt: Een revolutionaire juntavan 19 leden heeft aan vijf commissarissen de uitvoe rende macht verleend, teneinde Cuba yoor- loopig te regeeren. Deze commissarissen hebben zich naar het paleis van den pre sident begeven om Cespedes mede te dee- len, dat zij het bewind op zich nemen. Later: President Cespedes is dringend uit Santa Clara, waar hii de verwoestin gen, die vorige week door den cycloon ziin aangericht, was gaan opnemen, naar de hoofdstad teruggeroepen. Men verwacht het aftreden van de re geering. De commissarissen van het nieu we régime verklaren, dat zij zullen regee ren, totdat een constitueerende assemblée hun opvolgers heeft gekozen. De minister van binnenlandsche zaken heeft verklaard, dat hij en al zijn collega's in het kabinet bereid ziin om met de nieu- Junta is een Spaansch woord en be teekent vergadering of comité. Er wordt mee aangeduid elke vergadering, belegd tot het behandelen van politieke- of staatsaangelegenheden. we regeering samen te werken. Amerika, dat natuurlijk ten nauwste be trokken is bij de toestanden op dit groote eiland, heeft zich gehaast een kruiser en drie torpedobootjagers naar Cuba te zen den ter bescherming, zooals te Washing ton nadrukkelijk wordt verklaard, van de levens en eigendommen der vreemdelin gen. Intusschen wordt nader reeds ge meld, dat de regeering Cespedes is afge treden en is vervangen door een revolu tionaire regeering, en dat het leger in op stand is gekomen. Hoewel er talrijke schoten zijn gewisseld, schijnen er nog geen gewonden te zijn. JOODSCH WERELDCONGRES TE GENEVE. De correspondent te Genève van de „N. Rott. Crt." schrijft: Te Genève is een bijeenkomst van de uitvoerende commissie voor de organisatie van een Joodsch wereldcongres een soort Joodsch wereldparlement ge opend. Deze beweging gaat uit van het Amerikaansch Joodsch congres en de lei ders zijn rabbi dr. Steven Wise en de Amerikaan S. Deutsch. Behalve het vast stellen van den datum van de bijeenkomst van het eerste groote wereldcongres, zal de conferentie zich begrijpelijkerwijze voornamelijk bezighouden met de kwestie van de Jodenvervolgingen in Duitschland. De wijze, waarop men hoopt een einde te opening Dames» Confectie S- Coltof maken aan het lijden van de rasgenooten, is op het oogenblik nog zeer vaag. Over een boycot van Duitsche producten durft men zich nog niet uit te laten. De meenin gen van de Joden hieromtrent ziin nog te verdeeld. Gehoopt wordt natuurlijk op de een of andere actie van den Volkenbond. Dr. Wise merkte in ziin openingsrede op, dat de Joden 9edert eeuwen geleden hebben en vervolgd zijn, maar nog nooit hebben zij iets doorgemaakt als gedurende de laatste zes maanden. Ongelukkigerwijze bestaat er zelfs nu nog de grootste ver deeldheid onder de Joden, die zich in aller hande verschillende organisaties onder verdeeld hebben. Zelfs de hulp aan de Duitsche vluchtelingen is niet georgani seerd. Dr. Wise hoopte, dat door een krachtig, op democratische basis georganiseerd we reldcongres de Joden hun eisch van recht vaardige behandeling aan de wereld zul-j len kunnen doen hooren en hierdoor in de Joodsche samenleving meer eenheid wordt gebracht. Wat de Zionisten, die ook hier vertegenwoordigd ziin, in Palestina d.oen voor het herstel van het Joodsche tehuis, hoopt het wereldcongres te doen voor de behartiging van de specifiek Jood sche belangen. Negentig vertegenwoordigers uit Enge land, Zuid-Afrika, Argentinië, Oostenrijk, België, Bulgarije, Denemarken, Spanje, Italië, Ver. Staten, Finland, Frankrijk, Griekenland, Letland. Palestina, Polen, Portugal, Roemenië, Zwitserland, Tsecho- slowaküe, Tunis en Zuid-Slavië, nemen aan de conferentie deel. Volgens dr. Wise is er geen twijfel aan, dat het wereldcon gres, zoodra het gekozen is, ziin zetel te Genève zal vestigen. Hü acht het niet on mogelijk, dat het congres in den zomer van 1934 bijeenkomt. DE ONTWAPENINGSCONVENTIE. Krijgt het Fransche controle plan kans van slagen? Reuter meldt uit Londen: Overal bestaan meeningsverschillen zoo wel over de vermeerdering als de vermin dering der bewapeningen en in Europa heerscht zooveel verbittering tusschen sommige landen, dat de eerste voorwaarde voor ontwapening „wederziidsch vertrou wen", niet aanwezig is. Aldus schrijft de Times in een aan de ontwapeningsconferentie gewijd artikel en het blad vervolgt aldus: Europa staat misschien pas aan het be gin van een langdurige periode van poli tieke onrust. Niettemin mogen de ge delegeerden in geen geval uiteen gaan, al vorens de een of andere overeenkomst is bereikt. Er is een commissie noodig, welke j controle uitoefent op den stand der be wapening en op de wapenfabricage en den wapenhandel. Norman Davis zou opdracht hebben ge kregen het Fransche controle-plan te steu nen. Engeland zou voor een minder ver gaand en minder star plan geweest zijn, doch zaf zich tegen het Fransche plan niet verzetten, wanneer de andere landen er mee accoord gaan. EEN JAPANSCH-MANTSJOERIJSCHE HANDELSOVEREENKOMST. Na geheime onderhandelingen die twee dagen geduurd hebben en waaraan 400 leidende Japansche en Mantsjoerij- sche zakenlieden deelnamen, is Maandag, aldus meldt Reuter uit Dairen, overeen stemming bereikt over een Mantsjoe- rijsch- Japansche handelsovereenkomst als eerste stap tot oeconomische samen werking tusschen de twee landen. De Ja pansche indusfrieelen hebben steun toe- Trouwen, Toeren of Visiterijden, p Aannemers van Begrafenissen. DB' Op ü'JO ■resra GARAGE MANSHANDEN monoa E 150 gram, rose, zalm, groen, bleu, wit 100 gram, korenblauw, bleu, groen geel, rose, wit, zalm, terra, rood, beige, bruin, licht-blaqw zeer mooi, in 12 fijne kleuren, 100 gram in 20 kleuren, 50 gram in 10 kleuren, 50 gram Extra koopje, fijne kleuren, 100 gram moderne kleuren, 100 gram zeer fijn, 100 gram gemelleerd, in 10 kleuren, 70 lood zeer sterk, 100 gram gezegd voor de uitbreiding van de wol- en katoenindustrie in Mantsjoerije. Van Mantsjoerijsche zijde hoopt men op uit voer naar Japan van steenkool, ruw ijzer, hout en andere grondstoffen. DE ONLUSTEN OP CUBA. Bij de botsing, die ontstaan is tusschen stakers en werkwilligen tijdens de arbei- dersonlusten, zijn te Santiago (Cuba) twee burgers en een soldaat gedood. Troepen kwamen ter plaatse. De toe stand is nog steeds gespannen, er wordt nog steeds geschoten en men vreest nieu we wanordelijkheden. DE MACHT VAN HINDENBURG. Ondergeschikt aan dien van Hitier. Vandervelde, de socialistische Belgi sche oud-minister deelt in een Parijsch blad mede, dat de vrouw van den voor- maligen Rijksdagpresident Loebe zich tot president Hindenburg had gewend om de Een Heldersehe roman door WILLIARIS. Ook de kleine Flora deed haar best 0111 tante Nelly te vermaken. Eiken dag als het weer het toeliet, kwam Hans haar 's avonds halen vooi een lange wandeling over den zeedijk. Altijd gingen ze dan tot lange Jaap. De vuurtoren was hen een trouwe vriend geworden. Het was haar dan als wenkte lnj hen al van verre en aan den arm van Hans liep zij, gelukkig in haar liefde .onder de machtige stralen van het licht. Bij lange Jaap bleven ze staan en dan keken, ze op naar de draaiende lenzen, die hei licht tot ver in de duisternis in breede bundels over de zee uitwierpen. Dan keerden zij weer terug, pratende over hun toekomstplannen. Met het oog op het rouwjaar, dat zij in acht wilden nemen, hadden ze hun trouw dag vastgesteld op 18 Augustus, den ver jaardag van Hans. Hans had eerst voorgesteld om te wachten tot haar verjaardag, die in De cember viel, ook al omdat hij dan meei tijd zou hebben een overzicht van de zaak te krijgen en te kunnen zien of zij het zouden kunnen bolwerken. Maar zij trouwde liever in den zomei en toen hadden ze uitgerekend dat Hans zijn verjaardag op Woensdag viel. Dien datum hadden ze dus gekozen. Op den twintigsten Maart schonk Truus het leven aan een fiinken zoon. De Kluif was in de wolken. Hij schreef dadelijk aan bootsman Touw, zooals hij beloofd had te zullen doen. De wasscherij zooals hy die zich ge droomd had, begon meer en meer aan zijn behoeften te voldoen. De zaak breid de zich nog steeds uit en in overleg met Hans had hij besloten te gaan advertee- ren in het plaatselijk blad. Er waren twee meisjes in dienst als strijkster en een jongen haalde het wasch- goed aan de huizen van zijn klanten op en bezorgde het weer terug. Hii zelf deed het zware werk en wachtte nu nog slechts op zijn ontslag om zich geheel aan de zaak te kunnen wijden. Dat ontslag zou hii krijgeri gelijk met Hans op den vijf en twintigsten Maart. Intusschen werd de komst van den nieuwen wereldburger vroolijk gevierd. „Zoo vrouwtje, dat heb je 'm geleverd hoor," prees hii Truus, die te bed lag. .Als je nu weer op de been bent mag iegeen voet meer in de wasscherij zet ten, hoor je! Met twee van die bengel* heb je de handen wel vol, denk je ook niet?" Hii streek haar over het haar. „Mijn dapper vrouwtje, je hebt het dub bel en dwars verdiend hoor!" Dankbaar lachend keek ze naar hem op. 's Avonds toen ze gezellig bijeen zaten, was de Kluif wat stil voor zijn doen, zoo dat Hans vroeg: „Drukken de ouderlijke zorgen je nu al zoo zwaar, vriend?" Neen Hans, maar ik denk eraan dat wij nu precies een jaar geleden binnenkwa men met den Hertog. Dienzelfden dag kwam ik hier en kreeg ik een vrouw en een kind. En nu heb ik een vrouw en twee kinde ren. Wat kan er in een jaar al niet ge beuren! Toen was ik een jantje zonder zorg en ik prakkizeerde nooit ergens over. En nu? Wel, ik heb nu een gezin waar ik voor kan leven en een werkkring die me uitstekend bevalt. Ik ben tevreden. „Wat kan ik nog meer verlangen?" Liefdevol keek Truus hem in de oogen. Zij trok z-n hoofd naar zich toe en fluis terde hem in: „man, wij hebben ook goede vrienden." Nelly had het druk met haar werkzaam heden in het huishouden. Maar zij genoot van haar werk en ze leefde mee met het gelukkige gezin waar in zij verkeerde. Den vijf en twintigsten kregen de vrien den hun eervol ontslag uit 's Rijks zee dienst, maar Hans en Nelly bleven nog een paar dagen totdat Truus weer in staat zou zyn om de teugefs van het gezin in handen te nemen en zij haar werk weer kon hervatten. Op een avond dat zij weer gezellig zaten te babbelen kwam de postbode en bracht een brief van bootsman Touw. De Kluif las hem vlug door. Opeens barstte hy in een hartelijk ge lach uit. „Moet je hooren zeg! De bootsman schrijft dat hij me niet gelooft. Dezen zomer komen ze een paar dagen hierheen en dan wil hij zich persoonlijk overtui- gen. Hij, en zijn vrouw ook. feliciteeren jou Truus met den goeden afloop en mij met mijn nu echte vaderschap. Verleden jaar zei hij immers dat ik pronkte met een andermans veeren! Die goeie ouwe bootsman! Het vertrek van Hans en Nelly was be paald op drie April. Den laatsten dag van hun verblijf in Den Helder was een prachtige lentedag. Des middags gingen zij samen naar Huisduinen, naar het graf van haar ouders. Zy droeg een tuiltje bloemen om die op het graf van haar moeder te leggen. De vogels zongen en kwetterden in de boomen en een zacht lentekoeltje zweefde ritselend over de graven. Het was stil op den doodenakker. Bij het graf van haar moeder knielde zij neer en strooide de bloemen over het lage heuveltje, dat met een eenvoudigen steen was versierd. Ook op het graf van haar vader strooide zy eenige bloemen. Hans stond bloothoofds en keek op haar neer met liefdevollen blik. Zij schreide zacht en prevelde een ge- |bed. Toen stond zij op en sprak met ont roerde stem: „Vader, ik vergeef U alles wat gij mij hebt aangedaan in uw leven. Rust in vrede." En U, mijn lief, lief moedertje, hoe kan ik U ooit genoeg danken voor alles wat U mij gegeven hebt. Hoe gaarne hadden wij U nog eenige jaren in ons midden willen hebben 0111 met ons te genieten van het geluk dat U zoo heel weinig in uw leven hebt gehad. Maar het heeft niet zoo mogen zijn en wij moeten ons hoofd buigen en berusten in de Wil van den Almachtige. Slaap zacht lieveling. Eens hopen v>i U weer te zien." Hans leidde haar weg van het kerkhof, naar huis. 's Avonds na het eten gingen ze nog eens hun wandeling maken. Weer keken ze op naar den vuurtoren, waar het licht, dat op de draaiende len zen viel, glinsterde als vlammend gouu. „Het is voor het laatst liefste. Hoe '.ang zal het duren eer wij onzen trouwe», vriend hier weerzien?" ,Ik weet het riet kindje. Wij zullen eerst in Rotterdam de zaken goed opnemen, maar als het ook maar eenigszins kan, gaan we elk jaar een paar dagen hier heen. Dan kunnen we voor een heel jaar tegelijk frissche gezonde lucht happen. 1 In het zuidwesten kwam een donkere wolkenbank opzetten. De wind begon op te steken en af toe weerli.-htte her. „Kom vrouwtje, wij moeten naar huis. Straks gaat het regenen. De lente kon digt zich aan met onweer. Het is vandaag ook al warm geweest voor oen tijd van 't jaar." Zy wandelden langzaam terug, genie tend van het heerlijke voorjaarsweei. Voor zij de trap af daalden bleven ze nog even staan en keken z. naar langen Jaap. .Vaarwel, trouwe wachter." fluisterde zij- „Ik weet niet wanneer wy je weer zul len zien, maar ik hoop dat jij je plicht zal blijven doen. Tot wederziens!" De vuurtoren wierp zyn machtige stra len diep in de duisternis tot ver over zee. Het was Nelly als of hij hen toewuifde met zyn lange zwaaiende armen en hen een goede reis wenschte naar de toe komst. „Hij blijft or.ze vriend, kindje," zei Hans teeder. „En zooals de zeelieden in donkere, stormachtige nachten de uurtorens waar nemen en hen zoolang mogelijk in 't oog houden, zoo zullen ook wij. ais voor ons donkere tijden aanbreken, de enkele licht nuntjes wéten te ontdekken en waar- deeren. Al zijn wij dan geen zeelieden, toch vor den wij ook heen 'en weer geslingerd op de wijde en woelige levenszee. En wij varen naar het licht der komen de tijden." (Slot volgt).

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 1