Wol-aanbieding NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA BuitersEandsch overzicht. ZATERDAG 9 SEPTEMBER 1933 61sie JAARG/ Moeilijke tijden voor de arbeidersbeweging. De nieuwe revolutie op Cuba. - Fords individueele en industrieele vrijheid. TAXI NOODIG Bel De revolutie op Cuba. 15 KEIZERSTRAAT 15 REORGANISATIE U9TVERICOOP JUWELIER J. F. buitengewone Casha-wol 39 ct. Koord-wol Ct. Mantel-wol Zephir-wol Ct. Fransche Uswoa Ct. Pullover-wol Ct. Zeer fijne PuSlover-woE Ct. Extra 3 kleurige Pullover-wol Ct. Sokken-wol 35 ct. Moderne Pullover-wol ©e ct. MRGMSWSTM/ FEUILLETON „Omdat jij mijn geluk bent". Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Heldersche Courant f 1.50; voor Koegras, Anna 1'aulowna, Breezand, VVieringen en Texel f 1.65; binnen land f 2.—NederL Oost- en West-Indië per zeepost f 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20. Losse nos. 4ct.fr.p.p.6ct. Zondagsblad resp. 0.50 f 0.70, f 0.70,f 1Modeblad resp. f 1.20, f 1.50, f 1.50, f 1.70. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v/h C. DE BOER Jr. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENT1ËN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) van 1 t/m. 3 regels 40 ct., elke regel meex 10 ct. bij vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra) Bewijsno. 4 ct. De Engelsche arbeidersbeweging maakt moeilijke üjöen ucior, zegt üe „inw. Kott. Grt." JJe invloed van de economische cri sis laat zich in haar gelederen dubbel ge voelen, omdat zij met een politieke cri sis gepaard gaat, die zich rechtstreeks richt tegen de beginselen waaruit de vak beweging is ontstaan en waarvoor de ar beiders de laatste halve eeuw gestreden hebben. Het eens zoo machtig lijkende socialis me in Duitschland met zijn uitgebreide vakorganisatie is onder den bruinen stormloop een roemlooze dood gestorven, zooals zijn minder hechte Itaiiaansche zusterorganisatie tien jaar geleden sma delijk aan haar einde kwam. Maar ook in landen van andere structuur waar de democratische instellingen geen kwestie van vorm zijn, maar wortelen in den aard en den ontwikkelingsgang van het volk, maakt de arbeidersbeweging in het alge meen en de vakbeweging in het bijzonder moeilijke tijden door. Dat geldt niet al leen voor de landen op het continent, waar zij aan het marxistische dogma ge koppeld zijn, maar ook voor Engelanl, waar beiden zich van het socialisme in engeren zin vrij hebben weten te houden. De beide arbeidersregeeringen, die En geland tot dusver gekénd heeft zoo zegt het blad, hebben uitgemunt door inner lijke slapheid. MacDonalds nationale regeeringen heb ben al evenmin voldaan als zijn arbeiders regeeringen en de cijfers bij tusschentijd- sclie verkiezingen toonen, dat de arbei derspartij weer veld wint. Zij gaat zich weer krachtiger en zelfbewuster gevoe len en met de vakbeweging gaat het evenzoo. Er is ook in oeconomisch op- zicht een lichte opleving in den lande te bespeuren, wat de stemming minder maakt dan een jaar geleden. Tegenover deze teekenen van herleving' staat meteen de ondergang van de vakbe- j weging in Duitschland en de schuchtere pogingen tot vestiging van een of ande ren vorm van fascisme in de vanouds democratische landen van West-Europa. Men voelt aan den eenen kant zijn krach ten weer wat opleven, speurt aan den anderen kant een nieuw gevaar, mis schien het grootste, waar men nog ooit tegenover heeft gestaan. Dat maakt weer iets van den ouden strijdlust wakkèr, des; te gereeder, daar men in het fascisme een tastbaren vijand heeft, terwijl de malaise 1 iets ongrijpbaars was, waar men geen weg mee wist. Het is een bemoedigend teeken, dat de Engelsche vakbeweging in zijn groote meerderheid vasthoudt aan de politieke en economische vrijheden, waarin zij groot is geworden en haar pogingen om tot een betere maatschappij te komen langs deze beproefde banen wil voortzet ten zonder proefnemingen met stelsels die hun nut nog moeten bewijzen. Met dit al is nog niet gezegd, dat zij nu den weg aanwijst om wel uit het moe ras te komen. De proefneming in Ameri ka om door minder werktijd en hooger loon tot een stijging van de koopkracht te komen, waardoor de afzet en de werk- gelegenheid zou moeten vermeerderen en i op den duur de welvaart zou moeten worden hersteld, blijkt diepen indruk op het congres te Brighton gemaakt te heb ben. Zonder af te wachten of deze proef slagen zal en wat bij een mogelijke mis lukking haar gevolgen zullen zijn, be pleit het congres voor Engeland een zelfde gedragslijn. De erkenning van de vakvereenigingen en de toepassing van het staatssocialisme, die de Amerikaan sche proef met zich brengt, werken be grijpelijkerwijze biologeerend op de ar beiders, die daarbij ongeduldig worden onder wat zij laksheid van de regeering achten. De nieuwe revolutie op Cuba is alweer door verschillenden op rekening van Rusland geschreven. Daarmee is men over het algemeen nogal gemakelijk. Als er relletjes zijn, dan hebben de commu nisten daar de hand in en als er revolu tie is dan is het natuurlijk het werk van de Sowjets. En bij het groote publiek vin den deze verdachtmakingen meestal goe den ingang. Wij zouden niet graag ont kennen dat de Russen heel wat op hun geweten hebben en dat net der Sowjet- regeering zeer groote vreugde zou doen, als de revolutiebrand over de wereld zou losbreken, maar we scharen ons geens zins aan de zijde van hen die alle mis daden toedichten aan bolsjewistische in vloeden. En nu laten we hieronder dan nog een en ander volgen van de nieuwe revolutie op Cuba, die nog ernstige gevolgen kan hebben, gezien het feit, dat de Ver. Sta ten groote belangen in Cuba hebben en er een kwart millioen Amerikanen en Europeanen wonen. De nieuwe revolutie is volgens de Times het gevolg van pogingen om het leger van aanhangers van Machado te zuive ren. Op het eerste bericht van den opstand heeft de minister van oorlog zich naar het militaire kamp bij Havana begeven, waar hij de soldaten aan hun plicht her innerde. Zij luisterden zwijgend, maar weigerden te gehoorzamen. Dadelijk daarop stelden zij mitrailleurs door de heele stad op en zetten de officieren af. Sergeant Batista, de voorloopige chef van den staf, verklaarde: Wij zullen de lei ding niet overgeven, voordat in Cuba een werkelijk revolutionaire regeering ge vormd is. Betreffende de besprekingen te Wash ington van president Roosevelt met La- tijnsch-Amerikaansche diplomaten over den toestand op Cuba, wordt naar luidt van een Reuter-bei'icht gemeld, dat de Ver. Staten alle mogelijke moeite doen om een interventie te Cuba te voor komen. Het Cubaansche volk moet zoo meent Roosevelt zoo spoedig mogelijk de regeering erlangen, die het wenscht en die in staat is de orde te handhaven. Is er zoo'n regeering, dan verdwijnt ook elke gedachte aan de noodzakelijkheid van inmenging. Uit Havana wordt nog gemeld, dat de revolutionaire raad gekant is tegen in terventie door de Ver. Staten en besloten heeft om in de nieuw te ontwerpen grond wet, het amendement te schrappen, vol gens hetwelk de Ver. Staten gemachtigd zijn op Cuba de orde te handhaven. Wat zal Ford döen? Wij hebben al eerder berichten opgenomen over het feit, dat Ford er niet veel voor voelt om de z.g. codes te onderteekenen en men gelooft thans te Washington dat gene raal Johnson zijn dreigement om Ford te dwingen den auto-code te onderteeke nen nog niet zal uitvoeren. Er wordt op gewezen, dat de code een minimum uur loon voorschrijft van 43 ct., bij een werk tijd van 35 uur. Ford echter betaalt 55 cent per uur als minimum loon, maar eischt daarvoor ook 40 uur werk; bovendien verdienen enkele superieure arbeiders ook thans nog on geveer 8 dollar per dag. Als Ford echter blijft weigeren te tee kenen, krijgt hij geen „blauwen adelaar" op zijn wagens, hij krijgt geen regee- ringsorders en bovendien een boete van 500 dollar per dag, maar zelfs die boete van 180.000 dollar gesteftl dat het systeem een jaar doorgezet wordt is voor een onderneming van Fords om vang niet te veel tegenover het bewaren van zijn individueele en industrieele vrij heid. Generaal Johnson voelt er echter ook weinig voor om van Ford den eersten „martelaar" van het Code-systeem te maken en tenzij Ford zou blijven weige ren met zijn arbeiders als geheel te on derhandelen, zal de ergste dwang dien hij Ford zal aandoen, wel bestaan in het be werken der publieke opinie. Trouwen, Toeren of Visiterijden, p CQO Aannemers van Begrafenissen. Del Op JJO De leider der Iersche blauwhemden Ge neraal O'Duffy. GARAGE MANSHANDEN Bedreiging van kaansche familie. een Ameri- Uit Havanna wordt een ernstig incident gemeld. Honderden havenarbeiders, die lid zj.jn van de geheime radicale organi satie A.B.C., hebben geprobeerd den Ame- kaanschen directeur van de United Fruit Company met zijn familie met geweld van boord van 't Amerikaansche schip „Morro Castle" te halen. Pas door de bedreiging van den kapitein en den vertegenwoordi ger van het Amerikaansche gezantschap, dat direct Amerikaansche matrozen aan land zouden worclc-n gezet, werden de aan-, vallers geintimideerd en trokken zij af. Er zijn verschillende teek enen die w;i- zen op een muiterij in het leger. Hier en daar verkoopen soldaten op straat hun ge weren voor tien dollar De toestand te Havanna. Reuter meldde Woensdagavond uit Ha vanna, dat in de zakenwijken der stad mi trailleurs opgesteld zijn. Om het reges- ringspaleis is eer; oicht troepencordon ge trokken en in proclamatie is medege deeld, dat betoog'.ngen op straat niet zul len worden toegestaan. Er loopt een hardnekkig gerucht, dat de Ver. Staten het aftreden van de revo liitionaire regeering zullen eischen. De Amerikaansche oorlogs schepen voor Cuba. Voor Cuba liggen thans aan Ameri kaansche oorlogsschepen een slagschip, twee kruisers en vier torpedobootjagers. Op Cuba wonen meer dan een kwart DE GRENS BEREIKT Ook voor onzen REORGANISATIE UITVERKOOP zal binnen WEINIGE dagen het signaal klinken EINDE Onze voorraad omvat nog talrijke INTERESSANTE koopjes DIAMANT - GOUD - ZILVER - HORLOGERIE De naam alleen reeds doet de dames huiveren van genot, bij de gedachte dat, deze dingen van schoonheid zoo gemakkelijk binnen haar bereik zijn gekomen Daarom zouden zij elkaar verdringen als de wellevendheid dit niet verbood, voor de étalages Doch de lucht is er vol van kreetjes van verrukking, ge slaakt door de gelukkige schoonen, die vlak voor de ramen staande, niet kunnen nalaten hoorbaar te zuchten„Hoe mooi en hoe prachtig en wat belachlijk goedkoop Ja, vele hoofden en harten worden er bezig gehouden door den van In onze afdeeling KLOKKEN bieden wij U nog bijzondere koopjes aan Tafellepel en vork ZILVERPLEET Dessertlepel en vork 1,95 f 1.85 millioen Amerikanen, Europeanen en andere buitenlanders. Het Amerikaansche kapitaal dat op Cuba is belegd, bedraagt 1500 millioen dollar, terwijl in verschillende onderne mingen aldaar 1 millioen ponden sterling aan Eng. kapitaal is gestoken. Het schijnt inderdaad de bedoeling te zijn indien noodig, nog meer schepen te zenden. Secretaris van Staat Huil heeft te Washington verklaard dat de Vereenig- de Staten neutraal blijven. Tal van Amerikanen uit het binnenland van Cuba zijn op weg naar Havanna. De Junta welke uit vijf burgers be staat, schijnt het door de in opstand ge komen onderofficieren geleide leger niet in de hand te hebben. Uit het binnenland komen slechts schaars berichten binnen betreffende plaatselijke botsingen. De beweringen dat Sowjet-invloeden in het spel zouden zijn zijn tot nu toe nog niet bewezen. Nog meer Amerikaansche sche pen naar Cuba. Acht torpedobootjagers en snelle kust wachtschepen, die zich te Hamptonroad in Virginië bevonden, hebben order ge kregen naar Cuba te vertrekken. De Amerikanen houden vlieg tuigen gereed. Er is, aldus een Reuterbericht uit New- York, order gegeven, dat een escadrille vliegtuigen, gewapend met mitrailleurs van de mariniers, gereed gehouden moet j worden om naar Cuba te vliegen. De geheele Atlantische vloot gereed. In verband met den dreigenden toestand op Cuba heeft het Amerikaansche minis terie van marine bevel gegeven, dat alle in de Atlantische marinehavens gestation- neerde oorlogsschepen zich gereed moeten houden voor een eventueel vertrek. In de Cubaansche wateren bevinden zich thans in totaal 20 Amerikaansche oorlogs schepen, n.1. het slagschip „Mississippi", de kruisers „Indianapolis" en „Richmon- de", 5 torpedobootjagers, 8 kustwacht-tor pedojagers en 4 kleinere hulpschepen. LORD GREY OF FALLODON OVERLEDEN. Uit Engelnad komt het bericht, dat burggraaf Grey of Fallodon, beter be- j kend als Sir Edward Grey, Engelands minister van buitenlandsche zaken bij - het uitbreken van den oorlog in 1914, Donderdagochtend om 5 minuten over zessen op 71-jarigen leeftijd is over leden. De zieke is niet meer tot bewustzijn gekomen. Zijn zuster en zijn nicht zijn tot het laatst toe aan zijn sterfbed geble- I ven. Sir Edward Grey en de oorlog. Van 1906 tot 1916 heeft Sir Edward Grey, gelijk hij toen nog heette, de ver antwoordelijkheid gedragen voor de bui tenlandsche politiek van Groot-Britan- nië. Als zoodanig is hij ten 'nauwste be trokken geweest bij de pogingen in 1914 aangewend om het Oostenrijksch-Servi- j sche conflict te localiseeren en den Euro-, peeschen oorlog te voorkomen. Zijn hou-1 ding in die dagen heeft aan veel critiek vooral achteraf bloot gestaan, en er zijn vele stemmen opgegaan die Grey in j zooverre mede verantwoordelijk voor den 1 oorlog stellen, dat zij meenen, dat hij dien had kunnen voorkomen, althans meer had moeten doen om zulks te trach ten. Uitlatingen bij Grey's dood. „Grey vertegenwoordigde met groote keurigheid de eensgezindheid en de re-j delijke zin der Engelschen en was de be-, lichaming van onze schoone overleve- ringen van algeheele toewijding ten j dienste des lands", heeft MacDonald, En- 150 gram, rose, zalm, groen, bleu, wit 100 gram, korenblauw, bleu, groen geel, rose, wit, zalm, terra, rood, beige, bruin, licht-blauw zeer mooi, in 12 fijne kleuren, 100 gram Ct. in 20 kleuren, 50 gram in 10 kleuren, 50 gram Extra koopje, fijne kleuren, 100 gram moderne kleuren, 100 gram zeer fijn, 100 gram gemelleerd, in 30 kleuren, 70 lood zeer sterk, 100 gram gelands premier gezegd bij het verne men van Grey's dood. Sir John Simon, de huidige minister van buitenlandsche zaken, zei, dat Grey's naam steeds de gedachte zal wakker roe pen aan moed, onkreukbaarheid en ka rakter in internationale zaken en datf zijn landgenooten nooit zullen vergeten Wilt gi) U weer frisch en opgewekt voelen, vrij van slechte spijsvertering, verstopping en de daaruit voortvloeiende lusteloos heid, gebruik dan Foster's Maagpilllen. f 0.65 per flacon. Een Heldersche roman door WILLIARIS. (Slot). 38( BESLUIT. Die Kluif bad dan ook altijd iets bij zonders. Op een goeden dag had een si garenwinkelier. waarvoor bij waschte, hem een twintigje uit de'staatsloterij aan gesmeerd. Er liepen een paar maanden overheen en de Kluif dacht heelemaal niet meer aan dat lootje. Tot hy op een keer weer eens in den winkel kwam. „Haha," begroette de winkelier hem, jij komt zeker om je centen!" „Goed geraden," zei de Kluif, die dacht dat bij de waschrekening bedoelde. Voor zijn verbaasde oogen telde de man een som neer van 4250 gulden. „Als je blieft mijnheer, je hebt toen een goed nummer getroffen. Je ziet dus, dat je bij mij loten moet koopen, dan trek' je altijd wat, al is 't maar een niet. Hier is je twintigste deel van de 300.000. Je weet dat er van alle hooge prijzen 15 afgaat. Heb je 't gezien?" De winkelier merkte niets van zijn ver bazing en d« Kluif streek met bet gebaar van een millionnair het douceurtje op. „In orde chef, je hoeft in 't vervolg voor mij geen lootje te bewaren, want voorloopig speel ik niet meer mee." Onderweg naar huis bedacht hij, wat hij met dat geld zou aanvangen. Thuisgekomen ging hij aan tafel zit ten en met een gezicht als was zooiets zijn dagelijks werk, legde hij het geld voor Truus. die hem met groote, verwon derde oogen aanstaarde, als wist ze niet wat ze nu weer van hem moest denken. „Zooveel geld heb jij natuurlijk nog nooit bij elkaar gezien, wel?" vroeg hij medelijdend de schouders ophalend. „Neen, dat is niet de verdienste van deze maand! Ik heb een gelukje gehad! Jij hebt het toch maar eens goed ge troffen met je mannetje. Jij wist ook wel wat je deed, toen je mij nam!" „En wat doen we nu met al dat geld," vroeg Truus. „Dat zal ik je vertellen vrouw. Je weet. dat ik allang mijn oog heb laten vallen op dat huisje hiernaast: Wij zitten te bekrompen, zooals 't nu is. Ik koop dus dat huisje erbij en laat in den tusschenmuur een deur maken. Dan hebben we twee kamers meer en achter het huis een mooie ruimte voor een bleekveld. Dat hebben we ook noodig. Het geld, dat ik van mijn vader heb geleend, betaal ik terug en dan blijven er nog 2000 gulden over. Die zet ik op een bank, als een begin voor mijn eigen pensioenfonds. Kijk eens hier Truus, was ik bij de marine gebleven, dan had ik daar pen sioen gekregen. Nu moet ik het op deze manier verdienen. Als we nu daar mee beginnen, dan kan dat een aardig som metje worden en dan zijn we later onaf hankelijk. Ik geef je dus den raad, doe er elke week wat bij, dan loopt het nog aardig op. 't Behoeft niet veel te zijn, maar als we allebei een steentje bijdragen, komen we er wel. Je moet er wat voor over hebben Daarvoor heb je dan ook altijd een man bij je, die 's nachts de wacht doet, nietwaar?" „Maar wat zeg je van zoo'n meevaller tje, Truus?" „Wel man, als ik jou niet had en geen adem, leefde ik geen minuut meer." „Pas op vrouw, je gaat te ver!" Maar dit is een mooi begin voor een brief, zeg! Wij moeten Hans immers nog antwoorden? Schrijf dan meteen, dat wij hem over twee weken verwachten, dan is het huis hiernaast in orde. Nu kunnen we tenminste nog eens behoorlijk gasten ontvangen!" Sinds Hans en Nellv uit Nieuwediep waren vertrokken, waren 31/, jaar ver streken. Elk jaar ging de Kluif met zijn gezin de Kerstdagen doorbrengen in Rotter dam. Tn den herfst, als het niet zoo druk is in de zaak. draagt Hans het beheer over aan zijn meesterskneeht en gaat hij 'met zijn vrouw voor een paar dagen naar Den Helder. Dit jaar zijn ze echter met bun drieën, want Nell.v's wensch om een kind van haarzelf te hebben is vervuld. Zij hebben een allerliefst dochtertje., dat Margaretha heet, zoo genoemd naar de moeder van Hans. Het is Zaterdagmiddag en Truus, die haar man zoekt, komt de wasscherij bin nen. „Zeg man, schei nu eens uit met dat eeuwige werken. Het is Zaterdag en met den trein van zes uur komen onze gas ten. Straks zijn ze hier en dan sta je nog in je werkpakje. Kom mannie, ga je nu scheren en ver- kleeden. Als jij onderwijl een beetje op de kinderen let, ga ik naar het station om hen af te halen." „Welzeker vrouwtje, ga je gang. Als jullie hier zijn, ben ik wel klaar hoor." Toen de reizigers aankwamen, stond de Kluif ben al in de deur op te wachten. „Dag Hans, dag Nelly! Komen jullie weer eens wat gezonde lucht happen?" verwelkomde hij hen. „Ja vriend," antwoordde Hans. hem ste vig de hand drukkend, „we hebben fris- sehe zeelucht noodig en nemen nu voor een heel jaar tegelijk." .Doe je best menschen." zei de Kluif grootmoedig, „maar laat alsjeblieft voor ons ook wrat over? Neen maar Truus, kijk die Nellv tocli eens een pracht van een kind hebben. 't Ts een echt schatje boor." Nellv. die hem al langer kende, dreigde hem lachend met baar vinger, maar was toch innerlijk gevleid door zijn lof. Flora, die al naar school ging. raakte niet ubcebahbeld over het zusje van tante Nellv. Nadat allen zich te poed hadden ge- ''oan aan het eenvoudige amndmaal. hieven ze nog een poosje gezellig zitten praten. „Wel vriend, ik zie dat jij je knevel laat staan," merkte Hans op. „Ja Hans, ik kan me die weelde wel veroorlooven, want we beschikken over duizenden. En dan, ik begin zoo langzamerhand een eerzaam huisvader fe worden, dus dat uiterlijk moet daar zoo'n beetje mee in overeenstemming gebracht worden, dat eh.... ahem, nietwaar?" Toen de kinderen naar bed gebracht waren vroeg Hans- aan zijn vrouw: „Wat denk je, zullen we nog eens een wandeling maken vanavond?" „Natuurlijk man, ik ga mee." „Ga maar gerust Nelly. ik zal wel op de kleine Greta passen," moedigde Truus baar aan. Zij gingen den dijk op en wandelden langzaam in de richting van Huisduinen. „Daar is onze trouwe vriend weer Hans, hij wenkt ons al toe." Weer keken ze op naar den vuurtoren en zagen ze hoe de lange Jaap zijn mach tige armen van licht zwaaide tot over het water. Een zacht koeltje kwam vanuit zee en verfrischte de late wandelaars. De maan goot haar zilveren stralen op de kabbelende golfjes, die geheimzin nig murmelden als spraken ze met elkan der over de liefde van die twee men schen. die zwijgend naar hen keken. De zee lag nu rustig en een trage dei ning stond op de kust. Het uitgestrekte watervlak werd over goten door het bleeke schiinsel der maan en door de lichtende stralen van den vuurtoren. Zijn arm om haar heen geslagen, ston den zij beiden stil en keken naar de lichtjes der boeien, die zacht heen en weer wiegden op de slaperige deining. „Hans," vroeg Nelly, „andere men schen worden toch niet, evenals ik des tijds, gedwongen tegen hun zin te trou wen? Hoe komt het dan, dat er zooveel van die ongelukkige huwelijken in de wereld zijn? Wij zijn toch zoo gelukkig. En kijk eens naar Truus en haar man! Wat denk jij ervan, jongen?" „Wel kindje, ik denk dat die anderen maar in een sleur voortleven, dat zij niet durven te grijpen, als het geluk hen voorbijgaat. Zij word^r, misschien onverschillig onder. Wii mo gelukkig omdat.... jij durfde te ioen en het geluk vast houden. Jii net als Tru'is!" Zii trok zijn hoofd naar zich toe en fluisterde hem in het oor: ..En ik houd jou vast omdat...iij mijn geluk bent; omdat. ik je zielslief heb.' Hii sloot haar in ziin armen en tot ant woord drukte hy een kus od haar lippen. En zacht zong de zee haar eeuwig rui- schend lied. Den Helder. Juni '32. EIND E.

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 1