i en pol VIERDE BLAD HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 4 NOVEMBER 1933. 13 Stadsnieuws. Speoiato zaak voor uurwerken PREDIKBEURTEN iets aparts de prijzen vallen mee Op- en ondergang van Zon- en Maan en tl|d van hoogwater (Texel). Wintertijd. iViit iJl) Nov. op: oud.: Z 5 17.30 10.52 M 6 18.24 11.44 p 7 19.28 12.24 W 8 20.39 12.52 ft 9 21.58 13.13 V 10 23.—.13.30 Z 11 13.43 Zon opond 7.00 16.24 7.01 16.23 7.02 16.22 7.04 16.20 7.06 16.18 7.08 16.16 7.10 16.14 Hoogwater sm. nam. 10.06 10.24 10.43 11.08 11.22 11.43 0.06 0.26 0.52 1.19 1.57 219 2.51 Licht op voor alle voertuigen: Zate/dag 4 Nov. 16.56 Zondag 5 16.54 Maandag 6 16.53 Met ingang van 1 November 1933 zijn de heeren H. Rump en A. Stasse, hulpbewaarders op 's Rijks marinewerf, alhier, beiden bevorderd tot bewaarder. Bij het laatst gehouden examen te 's-Gravenhage slaagde voor Radiotele grafist 2e kl. de heer C. J. Barneveld, leerling van den radiocursus van de Zeevaartschool, alhier. MELKPRIJS VERHOOGD. Van morgen af is de prijs der melk met 1 cent verhoogd en gesteld op 11 cent per liter, naar een advertentie van den plaat selijken melkhandel vermeldt. DE COLLECTE VOOR HET CRISIS-COMITE. In ons berichtje, waarin de meisjes- collectrices bedankt worden voor haar hulp bij de inzameling der gelden, werd verzuimd te vermelden, dat ook jongens aan die inzameling hebben meegedaan. Vooral de groep padvinders, die zich zoo geweerd hebben, dient alsnog met eere te worden genoemd. Dus jongens, hierbij nog een eervolle vermelding, hoor! DE BOOTDIENST TERSCHELLING—VLIELAND— TEXEL—DEN HELDER V.V. In een advertentie in dit nummer maakt de reederij Doeksen bekend, dat de boct- dienst Terschelling—VlielandTexel Den Helder v.v. van 5 November, tot vol gend voorjaar, zal worden stopgezet. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandag morgen is alleen geopend de apotheek van H. J. Rootlieb, Binnenhaven. Van Maandag 6 Nov. tot 13 Nov. wordt avond- en Zondagdienst waargenomen door de firma SineetsSnel, Weststraat. JEUGDDIENST LUTHERSCHE KERK. 118310 November 1933. i'er herdenking van Luther's 450sten eboortèflag zal morgenochtend in de [.uthersche Kerk Weezenstraat 68) een Liturgische Jeugddienst gehouden wor den, waarin ds. P. H. Borgers hoopt voor- te gaan en te spreken over het onder werp: „De jonge Luther en zijn innerlijke strijd". De dienst zal worden opgeluisterd door zang van een daméskoortje en is voor iedereen, jongeren en ouderen, toegan kelijk. Men zie de advertentie. „HELDERS MANNENKOOR". Dir. A. Leewens. Op Dinsdag 14 Nov. geeft bovenge noemde Liedertafei haar le concert in dit seizoen, in Casino. Als solist zal optreden de heer joh. van der Ploeg (tenor) te Rotterdam, De heer v. d. Ploeg, die, bij gelegenheid van het gouden feest van,. Held. Mannenkoor" met groot succes alhier is opgetreden, is voor Den Helder geen onbekende; thans zal deze tenor-solist uit den rijken voor raad zijner te zingen solo's voordragen „Der Feldherr" van Mousorgsky, een imposante ballade met moderne allures. Door het koor, dat ditmaal wordt af gewisseld door een uit leden van „Held. Mannenkoor" gevormd dubbelmannen- kwartet, zal o.m. een drietal nieuwe num mers worden gezongen, waarvan het tintelende „Sur les Remparts' en het stemmingsvolle „Abendfriede ara Rhein wel de hoofdschotel vormen. SINT NICOLAAS KINDERFEEST. Het is nog wel een beetje vroeg voor St. Nicolaas. maar de dagen gaan snel en vóór we 't weten is de kindervriend hier gearriveerd. En vandaar, dat we dan ook vandaag al een extra-blad in onze krant hebben, waarin de firma Kannewasser de komst van den heilige aankondigt, die, evenals dat verleden jaar het geval was, wederom voor zijn jeugdige vrienden een voorstelling komt geven. Dezen keer is het het bekende artistenpaar René en Partner, die een alleraardigst, beschaafd en opvoedend programma zullen uitvoe ren. Bijzonderheden, op welke wijze men zich toegang kan verschaffen, enz., vindt tnen in het inliggende reclamekrantje aan gegeven. Wij komen later wel nader op een en ander terug. VERGADERING „DE DAGERAAD". A.s. Woensdag, 8 November, zal voor de vereeniging „De Dageraad" komen spreken de bekende spreker L. Constand- 3b. Voor onderwerp enz. verwijzen wij naar de advertentie. VERTREK HR. MS. „HEEMSKERCK". Donderdag om kwart voor één vertrok Hr. Ms. „Hertog Hendrik" onder storm en regen uit de haven, voor een zesweek- sche oefeningsreis naar de Middelland- sche Zee. Niettegenstaande het slechte weer was de belangstelling tamelijk groot. Verscheidene personen konden zich niet op de been houden en werden met hun rijwiel tegen den grond geworpen. Zoodra het schip uit zicht was. lag de haven weer eenzaam en verlaten. NATION AA L-SOCIALISTISCHE BEWEGING IN NEDERLAND. Op een onlangs alhier gehouden ver gadering is gevormd een groep Den Helder van de Nationaal-Socialistische Beweging, waarvan de bekende Utrecht- sche waterstaatsingenieur Mussert leider is. Men deelt ons voorts mede, dat de opgerichte groep de 176ste in ons land is. terwijl het aantal leden der beweging de twaalfduizend reeds overschreden heeft. VER. VAN HANDENARBEID. De afd. Den Helder van de Ver. v. Handenarbeid, zal ook dezen winter weer lessen geven in verschillende technieken van Handenarbeid. Er is gelegenheid voor opleiding voor akte r en voor lief hebberijcursussen. Men zie de. advertentie in dit blad. NED. VER. VAN HUISVROUWEN. Voor bovenstaande vereeniging geeft de Arnhemsche Lederhandel, onder lei ding van Freule van Utenhove, een zeer interessante demonstratie in leerbewer- king, zeer geschikt als cadeau voor Sint Nicolaas en Kerstmis. Er zal getracht worden een cursus samen te stellen en zoo men geen lid is, kan een ieder door het bestuur of één der leden worden geïntroduceerd. Een kijkje a.s. Dinsdagmiddag half 3, in het Militair Tehuis, in de Spoorstraat, is deze demon stratie zeker waard. Tevens zal er een demonstratie plaats vinden van de „Allweather" tochtatrip- pen. Allen kennen wij de nadeelige gevol gen, welke tocht voor onze gezondheid heeft. Vooral nu het gure jaargetijde voor de deur staat, is het zaak, ons hiertegen te beschermen. De „Alweather" tocht- strippen sluiten ramen, deuren, enz. lucht dicht af, zoodat wind, regen en stof on mogelijk meer kunnen binnendringen. Daar zij bovendien vervaardigd zijn van roestvrij, veerend metaal, is verrotting zooals bij vilt, gummie, enz. uitgesloten. De groote waarde van deze strippen blijkt wel uit het feit, dat b.v. aan het massale gebouw van de „Joodsche Invalide" te Amsterdam, de „Marnix van St. Alde- gonde" het grootste schip van de Maat schappij „Nederland", het Rijksinkoop- bureau te Den Haag en vele particuliere gebouwen, de „Allweather" tochtstrippen zijn aangebracht. „VRIJZINNIG HERVORM! KERKKOOR". Directeur Toon de Hoogh. Bach's Lut her-cantate. Men verzoekt ons alsnog opname van het volgende: Op den 31 October-ag, welke om er aus piciën van de Evangelische Maaschappii in de Nieuwe Kerk aan ce Weststraat werd herdacht, hebben Ds. F. W. J- v. d. Poel en Ds. P. J. Smidts het woord ge voerd; het Hervormd Kerkkoor, onder lei ding van zijn -directeur, den heer Toon ce Hoogh, vertolkte dien avond Bach's Lu ther cantate. Van deze Bacil-uitvoering willen we gaarne het volgende zeggen: Het is de derde maal, dat dit koor mét een werk van Bach is uitgekomen. In 1927 werden er op een avond twee can tates van Bach Uitgevoerd, in '31 werd een groot gedeelte der Matthaus Passion ge zongen en nu werd de aandacht gevraagd voor de z.g. Luther-Cantate. Wat ce moeilijkheden betreft, do-et de Luther-Cantate niet onder voor de zoo wereldbekende Matthaus Passion. Deze cantate is i'ugatisch geschreven, zoocat de stemmen onderling weinig of geen steun aan elkaar hebben; het na eikaar inzetten ais regel ter verschillende stemmen eischt van de leden en van den directeur bii voortduring de volle aandacht. Het i3 een inspannende vertolking voor de zan geressen en zangers; daarvoor 9taat Bach bij alien, die hem nader ie eren kennen, bekend; cit laatste is ook de reden waar om Bach in het algemeen weinig wordt gezongen door zoogenaamde gewone ko ren. welke uitsluitend zijn samengesteld uit dilettanten-leden. Het koor met zijn directeur heeft getoond Bach aan te dur ven. het is daarin ook ten volle geslaagd. Bij den inzet beginnen tenoren en so pranen met hetzelfde motief, daarna ko men de alten, gevolgd door de bassen en tenslotte weer de sopranen. Zoo gaat het om en om, de eene stem wordt gevolgd door de andere, hetgeen een vocaal ge heel vormt van zeer bizonderen aard. De heldere sopranen geven blijk haar partij te beheerschen. De alten, veel minder in getal, kwijten zich schitterend van hun moeilijke taak. Tenoren en bassen vormen een mannenkoor, waaruit terdege blijkt, dat vele goede stemmen daaronder schui len; het geheel een machtige manifestatie van vocale prestatie. Na het groote inleidingskoor volgt het Luther-koraal, hetwelk als een oase schijnt na de woeste beweging van alle stemmen in het eerste deel. Het „groote koor" werd gesteund door Mej. Agatha Koch, piano en Feike Asma, orgel, die beiden op hunne bekende wijze zich van hun taak kweten; de heer De Hoogh leidde het geheel. Een mooi, moeilijk, maar dankbaar werk, waarop velen met voldoening kunen terugzien. EEN ONVOORZICHTIGE WIELRIJDER. De groentenhandelaar S. K. reed Don derdagmiddagop een rijwiel in de Keizer straat en is toen bij het passeeren van een paard en wagen, tegen het paard opgere den. De jongeman bekwam een beenver wonding en zijn fiets kreeg eenige sohadie. Opletten is de boodschap! De Engelsche premier MacDonald in ge sprek met Mr. Cordell Huil over de stabili satie van het pond sterling, hetgeen voor de wercldhuishouding van groot belang is. Even belangrijk is voor aller gezondheid een steeds gelijkwaardig juist gedoseerd geneesmiddel, hetwelk in de echte „Aspirin - tabletten door het Bayer-kruis gegaran deerd is. SCHILDERIJEN-TENTOONSTELLING In het winkelhuis naast den heer Alb. Kant, tegenover de H.B.S. aati den Kanaal- weg is een kleine expositie ingericht van in olieverf geschilderde zeegezichten. O.a. een groot decoratief werk, een „brik onder volle zeilen in hetEngelscb Kanaal", (nog niet geheel afgewerkt) doch 't welk belooft een imposant stuk te worden voor zaal, kantoor of corridor. Voorts is er een „zeilschip uit de 16/17e eeuw zeilen bef- gend"waarvan de zeilen,staand en loopend want etc. historisch getrouw zijn. Een Urker visschersvaaituig en een reeds lang verdwenen bomschuit van Egtnond doen ons aan de Noord- of de voormalige Zuiderzee denken. Een portret van een Scheyeningsch visscbersmeisje op rood koper geschilderd, benevens de Van Speyk's Vuurtoren te Egmond aan Zee zijn getrouw weergegeven. Als curi ositeit is in de étaiage ook een model van een Indisch vaartuig (molukken), 't welk incl. roeiers, roeispanen of pagaaien ge heel van kruidnagelen is vervaardigd. De exposant van een en ander is de heer C. Spaanderman, Hoofdgracht 64. KAMER VAN KOOPHANDEL. Bij de op 1 November j.1. gehouden ver kiezing van de Kamer van Koophandel eri Fabrieken voor Hollands Noorderkwar tier werden de periodiek aftredende leden van de afdeeling grootbedrijf, de heereüi M. A. Kolster (Den Helder), d. Blaauboef Kz., (Schagen), G. Grondsma (Alkmaar) en J. Vaikëring (Limmem, alsmede die voor het kleinbedrijf, de heeren H. Leber' (Texel), J. Hoogland (Broek op L?ngen- dijk), G. Nobel (Winkel) cn J. Ringers (Alkmaar), herkozen. WIELRIJDER ONDER EEN AUTO. Ernstig verwond. Gisterenmiddag om half één reed de 17- jarige binder, Jan Br., wonende op de Spoorgracht, werkzaam in onze zaak, op zijn rijwiel van de Spuistraat in de richting Weezenstraat. De jongen reed met onbe suisde vaart. Op den hoek Spuistraat Spoorstraat kwam een auto, bestuurd door den heer K. Deze had dus, volgens de regelen van het verkeer, voorrang. De jongen kon echter onmogelijk stoppen en •werd door den auto gegrepen en tegen den grond gesmakt. De bestuurder van den auto, cie oogenblikkelijk stopte, kon niet verhinderen, dat de voorwielen van zijn wagen over den jongen heengingen. Om den jongen te bevrijden, moest de auto worden opgetild en opzij geschoven. Het bleek, dat Br. ernstige verwondingen had. Onmiddellijk werden eenige doktoren ge waarschuwd en de artsen Vroom en Ren- sing waren spoedig ter plaatse. Bij een heer Tijssen werd de brancard van het Roode Kruis gehaald, waarop de jongen werd gelegd en voorloopig naar öe garage van den heer T. vervoerd. Xa verbonden te zijn is de jongen naar het hospitaal vervoerd. Het bieek. dat hij een dijbeen gebroken had en verschillende meer of minder ernstige vleeschwonden had opge'oopen. De politie heeft van een en ander pro cés-verbaal opgemaakt. HET KOVACS-LAJOS-CONCERT. Impressies in woord en beeld. Wij zouden U nog iets van en óver Kovacs Lajos, zijn boys en hun succes vertellen, niet waar? Welaan, hier zijn de impressies van Uwen teekenaar en ver slaggever. Het beroep brengt met zich, dat je; zooals het heet, „gewapend met vulpen en schetsboek naar het Heldersche palais de joie trekt en het zij den verslaggever vêrgeven. dat hij wat aan den laten kant was. Maar die zéér deftige laatkomerij hdd een groot voordeel: we waren n.1. al dadelijk in staat een oordeel te vellen over dg overgroote belangstelling, die Avro's band hier ter stede trok. Zelden zal Casino's groote maag zoo tot in alle hoeken en gaatjes gevuld zijn geweest met mehsch-gevogelte van zulk een varieeren- ói pluimage. Allemaal luistervinken, dames en heeren van upper en lower ten, grooten en kleintjes, enfin, U weet welk een variaties op dit thema nog te beden- keii zijn. men lang over uit moet wijden. Onze teekenaar had een drukke avond, niets ontsnapte aan zijn op buit belusten blik. hij teekende en schetste, dat het een lieve lust was. Natuurlijk leken de ruwe schetsen naar niets en toen Bob Scholte zijn conterfeitsel te zien kreeg in de pauze, kon hij een teleurstellend; Ben ik dat?, niet onderdrukken. bij enkele candidautstelliiig, Een dezer dagen hebben wij controle.- nunimer 10.000 uitgegeven voor een repa ratie aan een horloge. Aangezien dit een zeker jubileum voor onze zaak beteekent, willen wij over repa raties in het algemeen en ons controle systeem in het bijzonder een korte be schouwing houden. Voor controle en om vergissingen en verruiling van reparaties onmogelijk te maken, geven wij controlenummers uit en wel voor zak- en polshorloges in w itte en voor grootere uurwerken, zooals wekkers, pendules en klokken, in blauwe kleur. Voor herstelling aan goud- en zilverwer ken is weer een andere soort controle- nummers. Elke reparatie aan horloges wordt in geboekt: dag van ontvangst, naam van den eigenaar, soort van uurwerk en kast, v nier wordt precies, geboekt welke hei:- stellingswerkzaamhedén uitgevoerd ziiu en welke nieuwe onderdeden geplaatst moesten worden; tenslotte wordt geno teerd de datum van afgifte der repa ratie aan den eigenaar zoowel als de datum wanneer de garantie ingaat van één jaar welke wij, voor bij ons uitge voerde reparaties overnemen. Reeds vier boeken, geheel met derge lijke notities over reparaties aan horloges staan op de plank! Voor de garantie welke wij voor ontle reparaties geven, is een dergelijke ad ministratie natuurlijk onmisbaar; alleen op deze manier is het mogelijk te allen tijde, ook na vele jaren, van elke repa ratie te weten welke herstellingswerk zaamheden uitgevoerd zijn en welke prijs betaald is. Voor den klant is ons controlesysteem een geruststelling dat geen verruiling mogelijk is en onze administratie is een waarborg, dat wij aan alle garantiever plichtingen reëel zullen voldoen. De uitgifte van een wit coutrólenum- mer in een tijdsruimte van drie en een half jaar na opening onzer zaak hier ter plaatse, is een bewijs in welke maat wij het vertrouwen onzer klanten genietgn. Tevens is het een bewijs, dat onze repa- ratieprijzen in verhouding tot het gelever de werk laag zijn. Door recommandatie van familie en kennissen wordt iu steeds toeneniende mate, ook door ménschen uit andere plaatsen, gebruik gemaakt van onze reparatieafdeeliug .Uit alle mogelij ke plaatsen van ons land. Ook uit ludië ontvangen wij dikwijls horloges ter her stelling. De steeds groeiende aantal reparaties maakte het noodzakelijk, dat w ij herhaal delijk ons personeel moesten uitbreiden. Omdat altijd gedipl. assistenten, met een goede vakopleiding, met mij onder mijn controle en toezicht werken, eh minder goede krachten geregeld door betere vervangen worden, is het ons mogeli.jk altijd vakkundig werk te garan deeren en voor onze reparaties in te staan op den weg naar de volgende 10.000. O. B&UHUIS Meesterhorlogeroaker Gedipl. in binnen- en buitenland Konlnastraal Kovacs. alias Louis Daar gaat het scherm op en de honder den oogleden knipperen even: wat is dat? Dat zijn niet de bekende coulissen des heeren Polak, dat zijn geen menschen, die een beetje muziek gaan maken. Neen. het zijn de fraaie décors en dat zijn de in keurige licht-groene smokings gestoken bandleden van Kovacs Lajos. Het geheel ip een genot voor het oog? ja, enne voor het andere oog. Het scherm heeft het tooneel nog niet geheel vrijgelaten of het corps is zijn programma reeds begonnen en onder de vroolijke klanken van ..Round the Marble Arch" maakt de leader. Kovacs Lajos, alias Louis Schmidt, zijn entrée, stemmig in rok, in een zwarte dangestoken. Het applaus klatert hartelijk op. het contact is verkregen en de luistervinken, voor dezen avond ziende vinken tevens, zaten vanaf dat moment op het vinkentouw, in afwachting, hoe groot de volumes jazz-kianken wel zou den zijn. die over hunne luistervinken- hoofden uitgestrooid zouden worden, Laten we ma.ar kort zijn en rondweg beweren, dat de verwachtingen ten aan zien van het genre muziek volkomen be vredigd zijn en zelfs meer dan dat. Want niet alleen zorgden Kovacs en zijn man nen voor uitnemende amusementsmuziek; daar was vooral de show, een zeer voor naam onderdeel van de moderne jazz, die het auditorium veel vroolijke momenten bezorgde. Solistisch waren het vooral de bekende Bob Scholte en zijn minder bekende doch zéér verdienstelijke confrater, welke in hun refreinzang succes oogstten. De virtuoos Pierre Palla, xylophonist, pianist, violist, organist, allemaal in den zelfden persoon vereenigd, was natuurlijk ook present en gaf bewonderenswaardige staaltjes van zijn all-round-kunnen weg. Maar het is teveel om alles te releveeren, amusement is ook geen chapiter, waar In de pauze konden we de verleiding niet weerstaan even achter de coulissen te gaan kijken. In de kleedkamer troffen we den heer Vogt, Avro's stichter én op bouwer, in gesprek met den voorzitter van het plaatselijk comité, Mr. Zegers. en den ijverigen secretaris, den heer Uithol. Rond deze heeren dartelden de violisten, (pianisten, drumer. weet ik veel, als jonge ikikkers rond. Als een deftige kloek hield 'Louis Schmidt, met de handen in den zak rondwandelend, toezicht. „Ja. je moet op ze passen", zoo ver zekerde de Hoiiandsche Hongaar ons en lachte daarbij goedig. Intusschen was de heer Vogt voor het doek getreden en sprak zijn oud-stadge- nooten op geestige wijze toe. Het spreekt vanzelf, dat de oud-Jutter met hevig applaus begroet werd! Toespraak van den heer Vogt. De heer Vogt beschouwde zich als het verbindingsstreepje tusschen het eerste en tweede deel van het programma. In som mige gevallen is een tijdens-de-pauze- redenaar om de aanwezigen een riem onder het hart te steken, d.w.z. in die gevallen, waarin het programma tegen valt. Maar hier is dat niet noodig. Den Helder heeft Kovacs een enthousiaste, hartelijke ontvangst bereid. Spr. vertelde van de „veldslagen", die alom geleverd werden om zich van een plaatsje te ver zekeren. overal moord en doodslag, politie nerveus, in Dordrecht zijn er zelfs flauw gevallen.. Maar aangezien voor Pauw vallen geen plaats was. moest men flauw staan. Spr. gelooft, dat het Casino zelden zoo vol zal zijn geweest: hij herinnert zich uit zijn tijd als seizoen-hoogtepunten: de feestelijke vergadering van de Nationale Werklieden Vereeniging' en de huldiging van jan van Loo. den directeur van O.K.K.! Spr. roemt den heer Uithol, die zich dezen dag nog maar juist het veege lijf heeft weten te redden. Verder be wondert en benijdt spr. de aanwezigen en wel daarom, omdat de helft van hen voor dag en dauw voor Casino zijn gaan staan, waarvoor hij oprechte bewonde ring heeft, terwijl hij de andere helft be nijdt. omdat ze door de eersten zoo be mind worden, dat die dnt allemaal voor hen over hebben. Ja. en dan die booze. teleurgestelde menschen. Spr. doet een. later zelfs her haald, beroep op de aanwezigen om tot die teleurgestelden te gaan en hen te ver tellen. dat er toch geen 1000 menschen op 500 stoelen kunnen zitten. De heer Vogt verzekerde, dat hij alles in het werk zal stellen om Kovacs nog een keertje naar Den Helder te krijgen. Doel van de tournee is natuurlijk propaganda. We gaan met de band den boer op om te laten zien, dat de volwassen Avro artis tiek weer gegroeid is. De band is het sieraad van den omroep. Dan brengt spr. den aanwezigen het bekende giro-nummer 128.000 in de her innering. Uw avond zou niet volledig ge slaagd zijn. als U niet een slachtoffertje voor dat nummer maakte- 1 Januari 1934 moet het Avro-huisgezin 200.000 kinde ren tellen, dan heeft zij meer luister vinken dan alle andere omroepvereenigin- gen tezamen! Spr. heeft 't dan even over de te bou wen nieuwe studio en vertelt, dat de luis tervinken graag een geschenk willen geven. Die wil een stoel voor Guus Weitzel geven, anderen weer dit. maar de Avro zegt: geeft ons een orgel! Dat hebben we noodig en eiken dag wordt iedere schenker er in zijn huiskamer aan herinnerd, dat hij er aan meehielp, dat het orgel er kwam. Nog even bekijkt de heer Vogt de politieke zijde. Een nieuwe geest heerscht in den lande, het brutaliseeren van de Overheid wordt niet meer geduld. De Avro heeft weer toegang tot het Binnen hof, zijne Excellentie de minister van Bin- nenlandsche Zaken, die de radio-materie van Waterstaat overgenomen heeft, heeft oor voor onze wenschen. Het daghet dan ook in den Oosten, zoodat men den tijd voelt naderen, waarop de Avro eiken dag gehoord zal worden als een erkenning, dat zij de eenige nationale omroep-ver- eeniging is. Dan was de beurt weer aan de band en zooals de directeur ons ook verzekerd had, kwam het uit. Kovacs en Bob en ZONDAGS NOVEMBER 1033 DEN HELDER Ncd. Herv. Gent. (Nw. Kerk. Weststrna») 's Morgens 10.30 uur, Ds. F. W. J. v. d. Poel. Onderwerp: „De zichtbare ett on zichtbare Kerk". Ned. Ilerv. Gent. (Westerkerk. West plein) Geen dienst. Geref. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. Joh. Meynen 's Avonds 5.30 uur, Ds. Th. Kuipers van Djokjokarta. Kerkdienst (Chr. Mil. Tehuis. Kanaal weg» 's Morgens 10 uur, Ds. Th. Kuipers 's Avonds 5.30 uur, Ds. Joh. Meynen Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u. de heer N. van der Ktaats Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uitren 's middags 5 uur Leesdienst. Dinsdag 7 Nov. 'sav. 8 uur, Ds. J. Drenth van Broek op Langen- dijk. Dankuur, voor het gewas. lferst. Evang. Luth. Geiu. (Weezenstr.) 's Morgens 10.30 u., Ds. P. H. Borgers Liturgische Jeugddienst. Onderwerp: „De jonge Luther en zijn innerlijke strijd". Koorzang, 's Avonds 6.30 uur, Ds. P. H. Borgers Onderwerp„Herfstgedachten" Doopsgez. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts De Alledagkerk wordt van Maan dag 6 Nov. tot en met Zaterdag 11 November gehouden in de Doopsgez. Kerk, op Maandag en Zaterdag 's middags van 45 uur; overigt dagen 's avonds van 7—8 uur. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 ett 's avonds 5.30 uur, Ds. C. A. ter Linden, van A -dam. Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: Bijeenkomst 's avonds 8 uur. Verschillende sprekers. Zondagmiddag 4 uur, straatprediking Molenplein. Verschillende sprekers. Leger des Hells. 10 uur v.rn. Heiligings-Samenkomst 3.30 uur n.rn. Openlucht-Samenkomst Plantsoen. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78). 'sMorgens 10 uur, kerkdienst Past. Th. Molenaan Hersteld Apostolische Zending Gemeente (Oorspronkelijke Stichting door Wjjlen Apostel Schwarts) Siuisdijkstraat hoek Schagenstraat 's Morgens 10.30 uur, dienst Kerk van Jezus Christus. (Van de Heiligen der laatste dagen). Jansendwarsstraat 6. 'sMorgens 9.30 en 's avonds Buur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Oery. Gemeente. Geen dienst Dick. Pierre en hoe de solisten ook mogen heeten, gaven het beste van hun kunnen na de pauze. Laten we een speciale ver melding maken van de musical show, waarmede het officieele programma be ëindigd werd. Verschillende landen wer den muzikaal gekarakteriseerd, terwijl het geheel aanschouwelijk voorgesteld werd door een serie hoofddeksels en andere sieraden, die in groote verschei denheid op de proppen kwamenHet overweldigende geklap, getrappel en ge juich noodzaakte tot een tweetal toetjes, maar daarmee was het ook gedaan. Defi nitief ging het scherm neer, terwijl in de ooren van de huistoe-trekkende vinken nog naklonk: Schön war esschön war es Rectificatie. Men zal begrepen heb ben, dat Mr. Zegers Louis Schmidt geen „boonenmaar „poonen" ten geschenke gaf. WAARSCHUWING. De Hoofdcommissaris van Politie te Amsterdam geett betaugiieobeuueii in overweging niet in relatie te treden met de Comptoir Marseillais d'Importations et d'Exportations, gevestigd te Marseille, 13 Rue Flegier, Deze instelling geeft schriftelijke op drachten tot aan- of verkoop van ver schillende effecten op de Amsterdamsohe Effectenbeurs, verzoekt telegrafische me- dedeeling van het bedrag van aan- of verkoop, doch laat na de fondsen af te nemen of toe te zenden, indien haar dit in verband met de koersdaling of -rijzing onvoordeelig uitkomt. Gebleken is, dat de eigenaar der instel ling, Abraham Alinti, geboren te Tebessa 6 Januari 1889. op zakengebied ongunstig bekend staat. GEVONDEN VOORW ERPEN. Als gevonden aan het Hoofdbureau vat» Politie te Den Helder terug te bekomen en wel van 9—12 uur en van 2—8 uurt een fluweelen kinderbroekje; een paar bruine nappa boerenhand» schoenen.

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 13