wilt 21 foxen? *$oaï §am wc Hoofden, Mesi'Ufa' JfUftthocdt's Voeder DERDE BLAD J. J. H. KOOPW3AN ™LPjjRSCHE COURANT VAN ZATERDAG 11 NOVFMBER 1033. Oost-lndië. 2-pers. Molton Dekens J. DUNSELMAN, betalingen in duitschland vrijzinnig meerderheid ix wifp1ngermeer. De steun aan de haringvisscherij. BONTHUIS Het adres voor aparte Bontkragen Weststraat 14 Het bloembollenbedrijf. WILT U F. 200 --WINNEN? De muiterij op „De Zeven Provinciën. €9 cent Keizerstraat 24 De juweelendiefstal te 's-Gravenhage. Het ongeval in den Wieringer- meerpolder. Eea fantastisch oplichter. w- ■- MET LAAG GENOTEERDE MARKEN. lu verband niet de vele vragen omtrent de wijze waarop betalingen in Duitschland met laag genoteerde Marken kunnen ge schieden, heeft de Hotterdamsche Bank- vereenik'iiig N.V., Kanualweg. alliier, een overzicht samengesteld. Daarin wordt be handeld: A. Betaling van schulden in het al gemeen, B. Ondersteuningen, C. Verblijfkosten van tijdelijk in Duitschland woonachtige personen D. iteis- en verblijfkosten, E. Aankoop van Effecten, F. Aankoop van huizen, landerijen etc U. Verleenen van gedekte en <>rg> <li-kte oredieten, hypotheken, etc., If. Transito-vervoer, J. Betaling van goederen, en verder: K. Gebruik van geblokkeerd tegoed voor eigen rekening, L. Verkoop van geblokkeerd tegoed M. Stortingen bij de Konversions- Kasse. Speciaal vestigt de Bank er de aandacht op. dat van deze Marken gebruik kan wor den gemaakt door een ieder, die zijn vaste woonplaats buiten Duitschland heeft, dus ook door personen van Duitsche nationali teit. die in Nederland woonachtig zijn. De betreffende circulaire is voor belang hebbenden aan het kantoor der Rotterd. Bankvereen.. Kanaaiweg. verkrijgliaar. DE BURGEMEESTER VAX ALKMAAR I EEMT ONTSLAG. Naar wij vernemen, heeft mr, W. C. Wendelaar met ingang van 15 Januari eervol n«> ,tag gevraagd als burgemeester der gemeente Alkmaar. STEUN IN NATÜRA. Ned. Vakcentrale maakt be zwaar. De Nederlandsche Vakcentrale heeft, blijkens een door haar aan den minister van Sociale Zaken gericht schrijven, be zwaren tegen eventueele verstrekking in natura aan ondersteunde werkloozen, als bedoeld in het rapport van de commissie- Lambooy. Het heet wat uitvoerig wordt geschreven, dat verstrekking in natura zoowel uit ethisch als uit opvoedkundig oogpunt verwerpelijk is. Bjj de verkiezingen voor de Ned. Herv. Kerk in de Wieriugernieer zijn d» vrijzin nige candidateu in d :n kerkeraad gekozen met een meerderheid van 2 stemmen. HET ANKER AL WEER OPGEHEVEN. BIJ gebrek aan abonnees en adverteerder*. Het blaadje „Het Anker", heeft den strijd opgegeven. „Yoorloopig naar het heet! De redactie en administratie hebben per circulaire van 7 November aan de abon nees bericht, dat zij de uitgifte moesten staken, omdat het aantal abonnees tot een te kleinen kring beperkt bleef en de adver teerders zich van medewerking onthielden. Van bevoegde zijde wordt ons meege deeld, dat de voorbereiding van de steun maatregelen ten behoeve van de haring- drijfnetvisscherij thans zoo ver gevorderd is, dat binnen eenige dagen de getroffen regeling in werking zal kunnen treden. Ingevolge deze regeling stelt de regee ring een rente-dragend crediet tot een maximum van f 750.000 ter beschikking van de Stichting voor Nederlandsche haringvisscherij, welke uit het crediet aan de reeders in Nederlandsche haring- visscherijen, die bij de Stichting zjjn aan gesloten, gelden ter leen kan verstrek ken tegen eigendomsoverdracht van haring, welke onder den Engelschen wal gevangen is en aan den pubtieken af slag de vastgestelde minimumprijzen niet kan opbrengen. Do in eigendom overgedragen haring mag alleen door de Stichting worden ver kocht. Door een commissie worden de minimum verkoopprijzen vastgesteld. Naar w|j vernemen hebben pl.m. 90 a 95 pet. van de haringreeders zich by de nieuwe Stichting aangesloten. Tenslotte kan nog worden medegedeeld, dat ingevolge do Landbouwcrisiswet nij beschikking van den njinistor van oeco- nomische zaken aanvoer van haring ver boden is buiten het tijdvak, liggende tus- schen den datum van deze beschikking en een door den minister te bepalen datum. DERTIG MILLIOEN KILO BIETEN PER WEEK. Reeord-verwerklng van de „Dlntcloord". De Coöperatieve suikerfabriek „Dintel- oord" heeft in de afgeloopen week 29.269.000 kilo suikerbieten verwerkt, wraarrnerio het hoogste week-quantum is gehaald, dat óóit bereikt wwerd. Het lig £ï.ftd0eU.n.? 0,11 n0R iets '1<K>ger, n.1. tot 30o kl.10 Per week te komen. Hit piekend tot spoorwagens beteekent f' au» *«01,3. d»t iï «S' tenst van ongeveer 850 bunder land. I REKKINGSPLAN STAATSLOTERIJ ONGEWIJZIGD. hev»H I< leRr.aaf' van Dinsdagmorgen vu! f" ber,cht ov<,r de resultaten *en. bespreking, die de directeur van (>„,i i,0tw,rU dezer degen met minister t'ud zou hebben gehad. Overwogen zou worden zoo zegt het °ra ln bet vervolg loten uit te Odnoft -We ,e Ke,ll"«merd zijn van een tot .,1)0 'n Plaats van een tot 21000 zooals tnans het geval is. De nummers der 6000 nieuwe loten zouden echter geheim blijven ornaat deze loten niet medetrekken. Naar men van bevoegde zijde aan »Het volk. mededeelt is dit bericht onjuist, over veranderingen als hoven bedoeld is niet met minister Oud geconfereerd. Men deelde het blad voorts mee, dat er geen aanleiding bestaat om het trek kingsplan te wijzigen. Geen verschaffing van persoon lijke eredleten van overheidswege. Dezer dagen heeft de minister van oec. zaken een deputatie ontvangen, bestaan de uit de heeren Ernst H. Krelage (Alg. Ver. voor bloembollencultuur), T. M. H. van Waveren (Bond van bloembollenhan delaren). S. Schoneveld (Hollandsch bloembollenkweekers genootschap), J. W. A. Lefeber (R.K. Diocesane Land- en Tuinbouw). P. van der Nouland (Bond van Zuid-Hollandsche kleine kweekers), W. Vennik (Netrale Bond van boeren, land en tuinbouwers). Nadat den minister een adres was over handigd, werd het door den heer Krelage toegelicht, die daarbij deed uitkomen, dat het de vrucht is van de samenwerking van zes besturen, terwijl in het voorjaar de meeningen niet zoo eenstemmig waren. Ten aanzien van het verzoek om per soonlijke credieten te verleenen op den grondslag van het ingeleverde leverbaar, informeerde de minister naar de mogelijk heid van een garantie dezer credieten door de organisaties. Geantwoord werd, dat deze daartoe niet in staat zouden zijn. Wellicht zou, indien de garantie gezamenlijk gedragen werd door rijk. provincie en gemeenten, ook het bloembollenbedrijf in zijn geheel voor een bescheiden percentage daarin betrokken kunnen worden. De minister gaf echter geen hoop, dat aan het verzoek om cre- dietverschaffing zou kunnen worden vol daan. DIENSTNEMING BIJ DE MARINE. Verschenen is een Algemeen Inliehtin- genboekje ten behoeve van personen, die een vrijwillige verbintenis bfi de zeemacht wenschen aan te gaan in een kwaliteit be neden den rand van officier. Zij, die zich wenschen te doen inschrij ven als sollicitant voor vrijwillige dienst neming bij de zeemacht, hehooren daartoe gebruik te maken van een daarbij ingeslo ten formulier. Indien prijs wordt gesteld op dienstne ming bij de Koninklijke Marine is het, in verband met het zeer groote aantal lief hebbers voor dienstneming bü een be perkt aantal plaatsen, voor den dienstzoe- kende van groot belang, gunstige schrif telijke aanbevelingen te kunnen overleg gen. waaruit zoo mogelijk blijke zijne loyaliteit aan het wettig gezag, zijn be kwaam- en kundigheden, zijn ijver, onder- gesehikheid en goed gedrag. Deze aanbevelingen moet afkomstig zijn van gezagsgetrouwe personen of vereeni- gingen zooals officieren, oud-officiereu, geestelijken, commandanten van burger wachten en vrijwilligen landstorm, burgt- nieesters, politie-autoriteiten, hoofden van scholen, onderwijzers, oranjebonden, enz. Het verdient aanbeveling deze verklarin gen te laten legaliseeren door burgemees ter of politie-autoriteiten. Overvloed van keuze maakt, dat perso nen met goede aanbevelingen de voorkeur genieten. De hier bedoelde aanbevelingen kunnen reeds wordeu overgelegd gelijktijdig met het ingevulde aanmeldingsformulier. NOORD- EN ZUID-HOLLANDSCHE REDDING-MAATSCHAPPIJ. In aansluiting op hetgeen elders in dit nummer naar aanleiding van het afscheid van den heer Boldingh als voorzitter der plaatselijke commissie wordt medegedeeld, verleenen wij gaarne plaats aan onder staand verzoek om steun. De Noord- en Zuid-Holiandsche Red ding-Maatschappij bestaat 11 November a.s. 109 jaar. In dat tijdvak werden 5632 schipbreukelingen gered en nimmer werd tevergeefs een beroep gedaan op onze moedige kustbewoners om de reddingboo ten te bemannen. Maar de vrijwillige daad alleen is niet genoeg voor een goed georganiseerd red dingwezen. De mannen, die hun leven wa gen om dat van anderen te redden, moeten de beschikking hebben over het best denkbare reddingmaterieel en men zal kunnen begrijpen, dat <Ie vooruitgang der techniek de taak der N.Z.H.R.M. in deze belangrijk heeft verzwaard. Toch heeft het bestuur tot heden kans gezien niet alleen het materieel zooveel mogelijk te moderniseeren (d.w.z. motor- reddingbooten, draarllooze telefonietoestel- len, tractors, zoeklichtinstallaties, enz.\ doch ook talrijke oud-redders, die in be hoeftige omstandigheden verkeeren, met een jaarlijksche ondersteuning te helpen Alleen hieraan wordt reeds ruim 30.000 per jaar uitgegeven. Voor het gehee'.e werk is jaarlijks een bedrag van pi. m. f 150.000 noodig, hetwelk uitsluitend uit vrijwillige bijdragen wordt bestreden. Het aantal S'edeilanders. dat dit werk met een jaarlijksche bijdrage steunt, moet echter 'nog belangrijk toenemen, wil de Maat schappij in staat blijven de financieeiö 'branding te trotseeren Do tijden zijn moeilijk, maar dit mag nimmer een excuus zijn om mindere zoig TO NOG N1ET? WIE KEW7 P uNWSn namen de Reeds duizenden huis zeeppoeder, nroei met Presto, het ^ste metho- j vervaardigd volgens doelelnden 1 den en geselt r/, cL J den en geschi ct En toch is de pni pet flink P*- wasch, presto voo sasi tpfo moeder in PP*9 INOFROAKD NE0IRLAN0SCM FABRIKAAT "RO S 035} aan de reddingmiddelen te besteden. Ook thans stranden er schepen als zware stor men onze kust teisteren en trotseeren red dingbooten de woedende zee om inen- schenlevens te redden. Gaarne willen wü langs dezen weg de aandacht vestigen op het noodzakelijke en menschlievende werk der N.Z.HJ4.M. Misschien kan het bovenstaande en wat elders is geplaatst sommige onzer lezers inspireeren tot een bijdrage of tot ver- hooging van wat reeds gegeven wordt. Nog eenige blzonderheden over de berechting. In het >Soerabaiasch Handelsblad* van 31 October, dat wjj gisteren per luchtpost ontvingen, vinden we nog de volgende bizouderheden over den eersten dag van het muiterij-proces: Muiters In hinderlaag. Eukele gedeelten worden voorgelezen uit de verklaring van luitenant ter zee Van Boven, die o.&. mededeelt, dat het hem bekend was, dat vooruit twee rijen gewapende schepelingen in hinderlaag waren opgesteld en dus de beschikking hadden over de daar liggende hand granaten. Bevel om te schieten cp officieren. Thans wordt aan beklaagden gevraagd of zij nog iets te veranderen of te vragen hebben na hetgeen zij zelf hebben ver klaard tijdens hun verhoor. Dit blijkt met bijna niemand het geval te zijnslechts enkelen wenschen kleine w ijzigingen aan te brengen. -> s Ten aanzien van Ramelan wordt door den verdediger Van 't Hof medegedeeld, dat deze beklaagde zijn eerste verweer inzake de hem ten laste gelegde poging tot doodslag (hij heeft n.1. op naar het tentdek snellende officieren geschoten) als gelogen heeft gekwalificeerd. In dit eerste verweer staat, dat het ge weer van beklaagde bij ongeluk zou zijn afgegaan, doch dit is verzinsel van be klaagde geweest; de ware toedracht is, dat Paradja hem heeft gelast op de offi cieren te schieten en uit angst voor Paradja, heeft hij toen zijn geweer afge schoten; hij heeft echter opzettelijk in de lucht geschoten, teneinde niemand te raken. De President: »Wat heeft Paradja ge zegd?* Ramelan: »Als je niet schiet, zal ik je zelf neerschieten*. Lt. Bozuwa: »Had je het geweer in den aanslag, toen je schoot Ramelan. »Neen«. Het bovenstaande slaat op het Ramelan ten laste gelegde feit, dat hij, toen uit de richting van het achterschip een aantal officieren naderden, met de bedoeling zich naar voren of naar de brug te be geven, een scherp schot uit zijn geweer heeft gelost in de richting van bovenge noemde officieren, met het oogmerk een of meer van deze meerderen in rang van het leven te berooven, althans zwaar lichamelijk letsel toe te brengen. Voor de commissie heeft Ramelan dit niet direct verklaard, omdat hij bang was, dat men direct zou aannemen, dat hij op zet had gehad een der officieren te dooden. DE DERDE TOEPASSING VAN DEN PERSBREIDEL OP EUROPEESCHE DAGBLADEN. Op 24 October j.L lieeft de Indische Cou rant te Soerabaja een artikel bevat, waar in o. m. de uitlatingen voorkwamen: „Hondsch brutale sabotage van impera tieve bepalingen" en „een tartende uitda ging van de samenleving". In verband met deze zinsnede heeft gis terenmorgen de hoofdredacteur van ds Indische Courant, de heer W. Belonjj, mededeeling van den resident ontvangen, dat hierin aanleiding wordt gevonden, om op dat blad de eerste phase van den pers breidel toe te passen, zijnde een waarschu- wing. Deze zelfde waarschuwing' is met be trekking tot ditzelfde artikel gegeven aan het Algemeen Handelsblad te Semarang en het dagblad Midden-Java. (Aneta). FRAUDE DOOR OFFICIER. Het A. I. D. kondigt aan, dat de Krijgs raad te Tjimahi een zaak zal behandelen tegen den Javaanschen tweeden luite nant der infanterie S., die fraude zou hebben gepleegd ten bedrage van f 400 a f 500 ten nadeele van het Inlandsch Spaar en Begrafenisfonds te Moeara Tebo. Het bedrag is gesuppleerd door de Offlciers- vereeniging. Binnenland. Drie arrestaties. Met betrekking tot de inbraak, die in den nacht van 30 September op 1 October j.L is gepleegd in het perceel Zoutman- straat 1 lioek Piet Heinstraat, bij de juwe- liersflrnia J. van Willigen en Zn. en waar bij voor pl. m. f 27.000 aan onderschei dene waarden is gestolen, verneemt de Nw. Rott. Ct., dat de politie te Hamburg de vorige maand drie personen heeft aangehouden, nl. J. O., H. K. en II. R. Genoemde J. O. had in het begin var. October te Hamburg 25 sieraden van de hand gedaan, welke door de politie in beslag werden genomen, daar men ver moedde, dat die sieraden van diefstal afkomstig waren. Bij onderzoek bleek, dat bedoelde sie raden door J. O. waren gekocht van laatstgenoemde beide personen, waarop ook deze werden gearresteerd. Van toegezonden foto's der sieraden werden er verschillende door de heeren van Willigen herkend, waarna een van de heeren van W. met een inspecteur der Haagsche politie naar Hamburg ging en de sieraden alle als zijn eigendom herkende. Tijdens het onderzoek van de politie te 's-Gravenbage, onmiddellijk na de in braak, werd op de deur van den juwe- lierswinkel één vingerafdruk gevonden, die thans is gebleken afkomstig te zjjn van den aangehouden H. K. Nader meldt men Alle drie genoemde personen zijn vreemdelingen. K. en R. zijn Duitschers en zij worden, evenals O., die van heling wordt verdacht, te Hamburg in verzekerde bewaring gehouden, in afwachting van het justitieel onderzoek, dat aldaar zal worden behandeld. Vlot was niet berekend voor vier man. Omtrent het doodelijk ongeval meteen vlotje in den Wieringermeerpolder deelt »De Telegr.* nog het volgende mede: Een viertal arbeiders, allen in dienst van de directie van den Wieringermeer polder, begaf zich Donderdagochtend per flets naar 't werk op de boerenhoeve, waarin de bedrijfsboer v. d. Veen is ge vestigd. Nabij de boerderij bevindt zich het vlot, waarvan men gebruik moet maken, ten einde de hoeve te bereiken. De overtocht per vlotje, dat slechts uit een paar bal ken met dwarsplanken bestaat, verkort den tocht per flets aanmerkelijk doch het vervoermiddel is slechts berekend op twee, hoogstens drie man, terwijl heden ochtend vier mannen zich daarop begaven. Tijdens de manoeuvre kantelde het houten vlot, waarbij een der arbeiders zich hieraan nog kon vastklampen, terwijl een ander den ketting kon grijpen, waar mede het vlot verhaald wordt. De beide overigen verdwenen in het drie Meter diepe kanaal. De plaats van het ongeval ligt vrij geïsoleerd, zoodat de hedrijfs- boer, die direct kennis van Liet ongeval, kreeg, hulp moest halen in Medemblik. De burgemeester van Medemblik, alsmede de rijksveldwachter en een geneesheer uit deze plaats waren circa een uur later ter plaatse, terwijl de veldwachter uit Midden meer, de heer H. A. Hartigh, die ons een en ander mededeelde, zich even eens daar bevond. Vrijwel onmiddellijk werd een der slachtoffers opgehaald, terwijl het tweede eerst otn tien uur werd gevonden. Men heeft rog getracht de levensgeesten der drenkelingen op te wekken, doch tever geefs. Het slachtoffer De Potter was eerst sinds zes weken in den polder werkzaam. Het lichaam der beide verongelukten werd ondergebracht in de boerderij van den heer Riepma, op den Medembiikker- weg, waar zij werden gekist. Dit is de tweede keer, dat een dergelijk ongeval met het vervoer per pontje slacht offers eischt. Wij vestigen er de aandacht op, dat het vervoer der arbeiders over de pontjes aan voorschriften ten aanzien van het aantal personen is gebonden. Deze voorschriften worden echter niet steeds opgevolgd. Het vervoer met deze wrakke transportmiddelen is echter niet steeds noodzakelijk, doch geeft een aan merkelijke tijdsbesparing op de vaak zeer lange afstanden, welke in den polder moeten worden afgelegd. Een man met internationale be trekkingen. Te Rotterdam ont dekt, thans voortvluchtig. Gedurende geruimen tijd heeft te Rot terdam een avonturier vertoefd, die eenige personen aldaar heeft opgelicht, om daar na spoorloos te verdwijnen. De politie zoekt hem thans. Deze nog jonge man heeft reeds een zeer avontuurlijk leven achter den rug. Op 16-jarigen leeftijd, toen het bestaan van spoeljongen in een hotel te Rotterdam hem begon te vervelen, stak hij den groo- ten vijver over om in Amerika zijn geluk te beproeven. Gedurende verscheidene jaren hoorde men niets van den jongen man. Plotseling echter dook hij weer te Rotterdam op, nl. in Dec. 1932. Hij ging naar het hotel, waar hij vroeger de borden had gespoeld, en vervoegde zich bij den eigenaar. Deze herkende den vroegeren bediende, die nu was opgegroeid en als een heer gekleed ging, niet. Geen wonder, want de tegen woordige eigenaar is de zoon van den hotelhouder uit den tijd van den borden- spoeler. De bezoeker vertelde van zijn leven in Amerika en nam zijn intrek in het hotel, waar hij meer als familielid dan als gast werd behandeld. Uit de verhalen over zijn leven in de V. S. zou moeten blijken, dat hij tijdens de Olympische Spelen correspondent was geweest van de „Holland Daily News", te weten het niet meer bestaande „Nieuws van den Dag" te Amsterdam. Gedurende korten tijd heeft de man zijn verblijf te Rotterdam onderbroken. Hij moest naar Griekenland om te onder handelen met den Amerikaanschen bankier Insull. die sedert geruimen tijd daar te lande woont, omdat de justitie in Amerika hem zoekt. Hij kwam na eenige weken terug in het zelfde hotel te Rotterdam. Op een Zater dagavond noodigde hij de echtgenoote van den hotelhouder en twee van haar familie leden uit om met hem een bioscoop te be zoeken. Dit gebeurde. Men had een tijd lang in het theater gezeten, toen de gast heer voorgaf even te moeten telefoneeren. Hij verwijderde zich en bleef abnormaal lang weg. Na een kwartier ongeveer kreeg de vrouw van den hotelhouder argwaan. Zij ging informeeren en vernam toen. dat de man in het geheel niet getelefoneerd had. Hij had zijn jas en hoed gevraagd aan de garderobe en was weggegaan. De vrouw stelde zich onmiddellijk in verbinding met haar man. Die kwam toen tot de ontdekking, dat de bagage van den bezoeker was weggehaald. Tevens waren verdwenen een bedrag van ongeveer f 1000, toebehoorende aan den hotelhou der, benevens een draagbare schrijf machine van een Duitschen gast, en eenige kleeren en sieraden. De man was spoorloos verdwenen. De politie werd met den gang van za ken op de hoogte gebracht. Deze ontdekte, dat de bezoeker bevriend was geweest met een bewoner van de Asterstraat, dien hij in New York had leeren kennen. Men vond te zijnen huize drie koffers van den gezochte. Sommige voorwerpen die her kend werden, zijn in beslag genomen. Op de koffers zaten etiquetten van hotels te Rome, New York en Parijs. In de kof fers vond men o.m. boeken en foto's van filmacteurs en actrices, voorzien van authentieke handteckeningen. Daar wa ren er bij van Jeannette MacDonald, Charlie Chaplin, Harold Lloyd, Claudette Colbert e.a. Ook vond men boeken met opdrachten aan den bezitter, ondertee kent o.m. door gouverneurs van Ameri- kaansche staten en andere autoriteiten. De man is te Dokkum, geboren heeft zich uitgegeven voor Bernard Putman of Harold Putman te Chicago, en ook wel voor Jacob Jansma te Chicago. Het is gebleken, dat de man nooit cor respondent van eenig Nederlandsch Dag blad is geweest. Hij had zijn perspenning van de politie te Los Angelos voor de Olympische Spelen op volkomen regel matige wijze verkregen. Hoe groot het vertrouwen in hem te Los Angelos was, blijkt wel uit het feit, dat hij een tijd lang chef is geweest van een battaljon brandweerlieden. Putman is op een valsche pas naar Ne derland gekomen, toen Josef von Stern berg. de gewezen regisseur van Mariene Dietrich, te Amsterdam vertoefde was Putman daar ook. De politie, die toen reeds achterdocht begon te krijgen, lette nauwkeurig op den man toen eenigen tijd daarna Jeanette MacDonald in Nederlands hoofdstad kwam. Zij toonde haar een foto van den man. De filmactrice herkende in hem den Nederlandschen journalist, wien zij een foto met handteekening had geschonken. Putman echter had dit blijkbaar voorzien; hij vertoonde zich tijdens dat bezoek niet te Amsterdam. Men heeft thans ook gevonden het z.g. Gulden Boek van Putman. Daarna heeft de zaakgelastigde van Nederland te Washington een opdracht geschreven „aan hem, die door zijn aanwezigheid de Nederlandsche journalistiek heeft helpen hooghouden." Dan is er nog een boek, dat Putman heeft getiteld „Seels of Peace". Het be-' Buitenlandsch Overzicht pag 1 P™>"eton Radio-programmaj Van links en rechts De burgemeester van Alkmaar neemt ontslag 9 De herdenking van de putch in 1 n verband met den juweelendief stal te 's-Gravenhage. zijn te Hamburg drie personen gearres teerd O tf 7 De werkloosheid in Duitschland is in October met 103.000 ver minderd 1 i De steun aan de haringvisschers 9 „Het Anker opgeheven9 Twee arbeiders verdronken door het kantelen van een vlot in een kanaal bij Hoorn2 en 9 Het conflict met de R.-K. Ma rine-ver. „St. Christophorus" „13 Te Uden heeft een 17-jarige jon gen zijn 14-jarig vriendje ver moord I De moord op den Afghaanschen koning. Amanoela wil terug- keeren„10 Het vertrek van den postjager is voorloopig vastgesteld op 25 No vember,10 De staking bij de Sphinx-fabriek. 1200 arbeiders hebben het werk neergelegd„10 Er is geen verschaffing van per soonlijke credieten van overheids wege voor het bloembollenbedrijf te verwachten,9 MacDonald noodigt Duitschland uit tot internationaal overleg „10 Omtrek-nleuws10 Marktberichten s „11 Marineberil hten„14 Sportnieuws 6 en 14 Zaterdag 11 November. Openbare vergadering, uitgaande van I.A.V.M.: J.V.A.; Kerk en Vrede en Vredeskring Gebouw Juliana-park 8 uur Feestavo td Speeltuinvereniging „Den Helder". Casino 8 uur. Uitvoering Amusementsclub „Animo" Musis Sacrum. 8.15 uur. Zondag 12 November. Uitvoering Helders Volkstooneel. opvoe ring „Getrapten", Casino 8 uur. Maandag 13 November. Abonnementsvoorstelling, opvoering Eind examen", Casino 8.30 uur. Tooneeluitvoering Maria Congregatie, R.K. Volksbond. 8.15 uur. Dinsdag 14 November. Concert Helders Mannenkoor, Casino 8 uur. Propaganda-vergadering Chr. Besturenf bond Mil. Tehuis. Kanaaiweg 8 uur. Woensdag 15 November. Concert Muziekvereniging „Winnubst", Casino 8.15 uur. Evangelisatie-avond Ds. Petegrem, van Hilversum. Evangelisatiegebouw, Vijzel straat. Donderdag 23 November. Liefdadigheidsvoorstelling ten bate van de Joodsche Duitsche vluchtelingen door Isr. Tooneelver. Onder Ons", Casino 8.15 u. bedaart spoedig met een Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist vat een aantal handteekeningen van staatshoofden enz., onder wie minister president Mussolini van Italië, president Lebrun van Frankrijk, oud-president Her- bert Hoover van de Ver. Staten, koning Albert van België, kardinaal Pecelli en president Franklin D. Roosevelt van de Ver. Staten. Ook was er een blad in gereserveerd voor den prins van Wales, het album zou een geschenk worden voor Koningin Wil- helmina. Al deze voorwerpen heeft de politie te Rotterdam in beslag genomen. Alleen den man zelf heeft zij nog niet te pakken. Daarom verzoekt de commissaris in dfl eerste afdeeling bureau Groote Paauwen- steeg, opsporing van den man. Het signalement luidt: lang 1.80 m. ma ger bleek gelaat, gladgeschoren en geknipt zwart haar met scheiding links, bruine oogen, hoog voorhoofd, breede mond met dikke lippen. De tanden zijn niet geheel gaaf. Hij was gekleed in een lichtblauw gespikkeld colbert en een lichte demi- saison, zijn hoed is beige en zijn overhemd wit. De speld o*zijn roode das draagt een parel en een diamant. De man z.g. x-bcenen. In aansluiting op het bovenstaande be richt, betreffende een fantastische fles- schentrekker kan nog het volgende wor den gemeld:

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 13