nieuwe avonturen mijnheer pimpelmans m fa i Wist jullie wel Het hoekje van den knutselaar. RAADSELS. Hiul ik maai precier gedaan. wat er lrt'Vaders brief stond", snikte hij. „Ik noest het lioht volgen" heeft lui g ,,,)ireven. Deze ichtstraal zou mij eili^ iiiiis brengen. Nu ben ik den weg kwijt verdwaald in het groote bosch. Wat ik doen?" - plotseling sprak een stem: „Mis kien kan ik je helpen. Wacht even, ,n kom ik bii je." pe prins keek om zich heen en pro- eerde de duisternis te doordringen. )aar zag h«. eerst vaag. daarna dui- eliiker, een ouden man in een pij ge huld, met een zandlooper in de hand, naar zich toekomen. Hij zei vriendelijk: „Vertel me eens, hoe kom je hier?" De prins vertelde hem alles van zijn reis. „Ja jongen", zei de oude man. „h9t is heel dom, dat je het licht verlaten hebt, maar ik zal probeeren je er weer terug te brengen". (Slot volgt.) dat er een groot aantal sprookjes van Grimm in de laatste .jaren in het Spaansch vertaald zijn, enkele zelfs ver schillende ma'en? Het ztin: Roodkapje, Sneeuwwitje, De ganzenhoedster. Het dappere kleiuakertje. Asschepoetster, De kikvorschkoning. Klein Duimpje, De Wolf en de zeven geitjes. Hans en Grietje, Repelsteeltje, De zeven raven, de Trouwe Johannes, en nog enkele on bekende, oude verhaaltjes dat het papier door de wespen wer. /V. A 1'. i 's '"ii <L ft W tk.'' Jlti.1 t uitgevonden? En toen de menschen uit het steenen tijdperk nog met vuurstee- Den op de rotsen teekenden, en „schre ven". konden de wespen reeds van plantendeeen. die zij met hun speeksel vermengden, het weefsel van hun nes ten vervaardigen. De oude Egyptena- ren maakten papier van de vezels van de Pap.vrusplant (vandaar „papier"), aiaar de Chineezen, die waarschijnlijk reeds veel eerder papier kenden, maak ten het van oude lompen zooals het thans nog bü ons plaats heeft. Totdat n 1845 F. G. Keiler, een Duitscher. erin slr-gde papier van hout te maken; een groot zeeschip, dat een groote reis gaat maken (Oost-Azië, Zuid-Ame- rika. enz.), geweldige hoeveelheden le vensmiddelen aan boord moet hebben manschappen en passagiers te voe- Om maar eens een voorbeeld te noemen8200 eieren, 20.000 pond suiker. 61.000 pond meel. 150.000 ponc aardappelen. 14.300 pond boter. 61.000 pond meel. 8300 pond koffie. 48.000 si garen. 255.000 sigaretten. 10.000 fles- schen en 860 vaten bier. Verder ette lijke duizenden bussen conserven met vruchten en groenten: levend vee en pluimvee tenslotte eveneens in flinke aantallen; dat het sterkste dier ter wereld de olifant of misschien de walvisch is? Wel. als je dèt denkt, heb je het mis! Veel sterker is de viool Zijn spring- orestaties stellen alle andere dieren in le schaduw. Hij springt 200 maal zoo ver, als hij lang is en dat doet niemand hem na. Want een walvisch zou dan ongeveer 4 kilometer ver moeten sprin gen, een leeuw 500 meter, wil hü een vloo nadoen. Rloempot-standaurd en leesplankje Moeder is ziek of kleine zus moet in bed blijven... Misschien ben je zelf verkouden. Spelen mag je niet, alleen lezen.... En lezen kan men niet, als men het boek steeds recht voor zich uit op het bed moet houden. De armen worden te snel vermoeid. Handige jongens maken echter een boekenstandaardje, dat het lezen ver gemakkelijkt. Een paar sigarenkistjes of wat vurenhout en de zaak is gezond. Op de grondplank wordt met twee scharnieren de standaard bevestigd. Een paar latjes op den achterkant van de leesplank en een opgelegd voor houtje, opdat het boek niet weg schuift en je leesplank is klaar. Kijk maar eens goed naar de teeke- ning! Ook de bloempotstandaard is gemakkelijk te maken. De ruitjes op de teekening maken je het vergrooten gemakkelijk. Wel zal moeder in haar schik zijn. Vergeet het kleurtje niet. Een beetje waterverf en je bent klaar! EEN RAADSELACHTIG VACANTIE-A VONTUUR! Hilda is te logeeren bij tante. Tante woont op het platteland Op zekeren dag staat zij alleen midden op de groote binnenplaats en eigenlijk is ze wel een beetje bangdie kippen en varkens loopen zoo maar om haar heen te draaien! Haar groote neef neemt haar bij het handje en zegt: Kom maar gauw mee naar binnen, Hilda! Hilda wil echter niet laten merken, dat ze een beetje bang is en antwoordt: Neen, ik blijf graag even kijken? Hoeveel dieren hebben jullie eigenlijk? Maar de groote neef is heelemaal niet ridderlijk tegen over de dames en zegt, om Hilda een beetje te plagen: Nu, laat eens zien? Aan kippen en varkens tel ik 38 kop pen en 100 pooten! En hij laat Hilda in diep gepeins staan. Hoeveel kippen en varkens had den zjj op die boerderij? (Zie oplossing volgende week.) Drie oude sigarenkistjes worden verbouwd tot: EEN CACTUS-STANDAARDJE. De cactussen schijnen niet van plan te zijn, gauw de mode uit te gaan; tenminste zij verheugen zich in een ongekende belangstelling! Men z">u ze graag allemaal op de vensterbank willen zetten, maar dikwijls is de ven sterbank daarvoor te kort. Dan is een zelf geknutseld cactusstandaardje van groot nut! Wij hebben daartoe drie even- groote cactussigarenkistjes noodig. Het beste is om vader er drie van dezelfde soort voor zijn verjaardag te gexen en dan de kistjes te vragen. Maar denk er aan: een goed merk, want je vader zou je toch zeker niet graag willen missen, wel? De deksel en de bodem nemen wij van de kistjes weg en de zijwanden spijkeren wij goed tegen elkaar. Nu wordt alles mooi groen, rood of geel geverfd en de vele kleine potjes hebben schitterend de ruimte. Neemt men zes sigarenkistjes, dan kan men een heelen grooten cactus standaard in elkaar spijkeren drie kisten beneden, twee als eerste en een als derde étage. Oplossingen der vorige raadsels: L Regen - neger. IL Wrat - water. IIL Droom - Ed - modder. IV. Parap - parap - luie - e - parapluie. Goede oplossingen ontvangen van: Jaap en Piet K„ Gretha M„ André G., Sientje W., Joop van B., Louis de J., Nellie J., Nan en Dirk R., Piet en Mientje Verb., Lien van G., Corrie M., Bertha H., Piet H., Trientje Sch., Trijntje van T., Janie Gr., Nannie Gr., Fijtje M„ Nellie B„ Toon Tr., Jacobus N„ Sientje N., Nellie N., Lientje van L., Jan en Henk G., Froukje Z., Geor- ge, Anderina R., Jan en Marietje S., Tianie R„ M. L„ Jan G., Harm L., Geertje P., Jaap T., Ati van St„ Dina W., Johanna K., Kees E., Tonia M., Annie M„ Agatha K., Ina B„ Annie T., Germaine Fr., J. v. d. W., Tiny W, Tiny D., Kees D., Femmie H„ Lena v. Z., Dinie K, Nieuwe raadsels: Hoe kan men drie noten onder twee jongens verdeelen, zóó dat de een niet meer krijgt dan de ander? De noten moeten alle heel blijven. IL Op een papier staat geschreven: 5 3 3 19 5 5 3 Nu moet er viermaal iets uitgeschrapt worden, zoodat het overblijvende het getal 19 vormt. Wat moet men uit schrappen? IIL De prins is lang 1 meter 80. De koningin is lang 1 meter 75. De prin ses is 1 meter 70. Weet je nu hoe lang de koningin moeder is? door G. Th. ROTMAN tteeUiLu|?gt, met een reuzenboog "Wie heen r de lue,lt omhoog; Sien vleuoeu °oit 700 ieta gezlenI Weer Pimn! °°2e v'iegmachien! Hij is van tn ans 7M aak'lig bleek, 'an ang-st totaal van streek! Pas op, daar heb je Kees van Loenen! .Hij heeft zijn wagen vol citroenen; Het bootje ploft er middenin; Kees kijkt zoo nijdig als een spin, Terwijl het zure vruchtenn; t De wand'laars om hun ooren spat. Intusschen vliegt, door niets gestoord, De auto met zijn aanhang voort, Tot groot vermaak van Mr. Roest, Die hikt en snikt en giert en proest: O jongens, jongens, wat komiek! Hihi! Haha! Ik lach me ziek! Maar plots'ling is zijn lachen uit! Wat overkomt hem? Wel verbruid! Zjjn overhemd, zijn jasje wordt In stukken van zijn lijf gesjord! Van rits, van rats, 't gaat kort en klein, Wat kan zoo'n vischhaak haak'rig zijnl

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 25