De mijnramp in Bohemen. l\aaio-programma HONIG'S BOUILLONBLOKJES tha ns 6 voor 10 ct GEMENGD NIEUWS BAYER-KRUIS f De verkoop van de Zeemanszegels Aftreden van den minister van koloniën? Het drama te Muiden De fraude te Oud Beijerland. Sprinkhanenplaag in Transvaal. Auto te water gereden. KONIJN's Vleeschwaren ■m zijn toch goedkocper HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 9 JANUARI 1934 Houdt U aan het moest men er zich toe bepalen hem den verderen toegang tot de speelzalen te ei- bieden. Dit alles verhinderde echter niet, nat zij vrouw kort daarna te Cannes gioote triomfen behaalde bij het „Concours d'.élégance automobile" en dat haar de eereprijs toegekend werd in het Bloemen corso, steeds in bijzijn van den eleganten zwendelaar, die zich van zijn ontmaske ring niets aantrok en met het hem eigen meesterschap bleef doorgaan, den grooten heer uit te hangen. Tijdens het seizoen van '33 verscheen de speelzaalballing op nieuw te Cannes. Zonder zich om den tegen hem getroffen verbodsmaatregel te bekommeren, stapte hij op een avond weer de baccarat-zaal binnen. Zooals hij trouwens het jaar tevoren den rechter van instructie al had voorspeld, hadden ge heimzinnige invloeden zich te zijnen gun sten doen gelden, zoodat de Casino-dir. er zich niet tegen dorst te verzetten, dat de nu alom als oplichter bekend staande be zoeker opnieuw aan het spel deelnam. Na eerst wat verloren te hebben, haalde hij weldra de schade in, en op een goeden dag kon hij met bijna 2 millioen winst, de zaal verlaten. En ditmaal bleken de kaar ten niet vervalscht te zijn! Als U een geneesmiddel koopt, weiger dan elk risico I Als men U Aspirin aanbiedt beneden den prijs, bedenk dan, dat men, waar men met den prijs knoeit, wellicht ook met het geneesmiddel heelt geknoeid. Weiger beslist Aspirin beneden den prijs of met geschonden ver pakking! Let goed op het Bayer- kruis en op den oranje band 1 DOOR EEN TREIN GEGREPEN EN GEDOOD. ültalultand »•»- g^krl||b««r In 0ran|«t)«n4* Pbulajaa van 30 TO ci» tri oranja<ataf«« v«n 2 tab;, 10 ttf. Buitenland 9 Januari. Hebt u het ooit als een attractie beschouwd, als nummer 1 in de telefoongids te staan? De New-Yorkers wel. Die doen er een moord voor. In stilte is sedert jaren tusschen een aantal New-Yorksche instellingen en en dernemingen de vreemde strijd gaande, om in den meest gelezen roman van New- York, die telefoonboek heet, nummer 1 te worden. Een vreemde wedijver, want de laatsten zullen de eersten zijn, en omge keerd, en wie leest überhaupt het tele foonboek (van New-York nog wel, met 2000 Cohen's en 2000 Smith's) van pagina 1 bovenaan tot pagina 5000 onderaan? Nee, de ijdelheicj kan een mensch ver brengen, en als men verneemt, dat sedert eenige jaren de A. A. A. Ace Box Com- pany naar den naam te oordeelen een maatschappij van doozen om azen in te bewaren, vermoedelijk voor valsche spe lers dus op de 9de plaats stond, doch er dit jaar in geslaagd is, de dcr<le plaats te veroveren in A.A.A.A.A.A. Ace Box Company, dan vraagt men zich af, hoe dan wel de namen van de eerste twee New-Yorksche telefoonabonné's moeten luiden! Maar als men zich dat afvraagt, vergist men zich toch deerlijk. Want ondanks de zeven a's van de azendoozenfabriek zijn er twee abonné's, die ofschoon minder met A.A.A.A.A.-rdsche goederen gezegend toch nummer 1 en 2 zijn blijven staan. De 4 A.'s (American Association of Ad- vertising Agencies) en de 3 A's staan nog steeds aan den top, vermoedelijk dank zij de chantage-, bluf-, afpersings- en racke- teering-methoden, die in het Amerika met den in waarde verminderden dollar ver moedelijk niet zijn afgenomen Intusschen mogen wij van geluk spre ken, dat deze a-infectie nog niet tot dit land is doorgedrongen, want dan kon men moord en doodslag verwachten. Wij herinneren ons een jarenlange veete tus schen de leden van een geslacht van che mische wasschers in Amsterdam, die el kaar, ook in de telefoongids, beoorloog den met heele en halve advertentie pagina's en elkander (vader, zoon, ooms en neven) het recht betwisten t,e adver- teeren als de ware zus-en-zoo. De ge meente, als der lachende Dritte, incas seerde de advertentiekosten, maar toen de familie haar gal in den vorm van adressen uitstortte over den gemeenteraad, en al dus den kostbaren tijd van dit rumoerige lichaam voor haar familiale bisbilles op- eischte, sprak de Raad er met schijnhei lige ironie schande van, dat familieleden zóó met elkaar overhoop konden liggen en ging over tot de wanorde van den dag. Binnenland De Fransche min.-president, Chautemps heeft Vrijdagavond een onderhoud gehad met den President der Republiek. Men vermoedt, dat gesproken is over de maat regelen, welke genomen zullen moeten worden in verband met het schandaal te Bayonne. Later is Dalimier, de minister van ko loniën, bij den President verschenen. Men verwacht in ingewijde kringen, in tegenstelling met vroegere berichten, met zekerheid het aftreden van Dalimier. Mededeelingen van den minister van openbare werken over de oorzaak. De correspondent van de „Nw. Rott. Crt." te Praag meldde aan zijn blad: In een onderhoud met journalisten heeft de minister van openbare werken, Dostalek verklaard, dat hij aan moest nemen, dat de slachtoffers van de mijnramp reeds enkele minuten na de ontploffing dood zijn geweest tengevolge van gasvergifti ging. Sommigen der ongelukkigen zijn in stukken gescheurd en anderen door de ontzaglijke hitte verbrand. De gangen hadden alle telefoon, doch na de ontplof fing waren alle toestellen onklaar Red dingsinstallaties zijn er voldoende, doch noch de gasmaskers, noch de toestellen voor zuurstofontwikkeling hadden eenig nut, daar elke minuut kostbaar was en dg liftschacht onbruikbaar was geworden. Als waarschijnlijkste oorzaak voor de ramp geeft de minister ontbran ding van mijngas aan, nadat door een brand de muren, welke de gangen tegen dit gevaar beschermd zouden moeten hebben, waren doorgevreten. Hierbij rijst dan onmiddellijk de vraag naar de eventueele schuld van degenen, die voor de veiligheid in de mijn hadden te zorgen. De Nelson lil was onder de mijnwerkers vanwege het vele mijngas berucht. De kwaliteit van de daar gewon nen brandstof bracht dit mede. WOENSDAG xo JANUARI. DONDERDAG n JANUARI. Hilversum, 1875 M. <18; 8.00 Gramofoonpl. 9-30 „Onze Keuken?' door P. J. Kers. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. in de Continubedr.: V.ARA- Kleinorkest o.l.v. H. de Groot. 12.00 De Notenkrakers o.l.v. D Wins. 2.00 Gramofoonpl. 2.15 VARA-Knipcursus. 3.00 Voor de Kinderen. 5-30 De Flierefluiters o.l.v. J. v. d. Horst. 6.15 Gramofoonpl. 7.00 Causerie over de bokssport. 7.20 Orgelspel C. Steyn. ï.00 Herh. SOS-ber., Vaz Dias en VARA- Varia. 8.15 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 9.00 Concert door L. Skaya (zang) en J. Jong (piano). 9.40 Vervolg orkestconcert. 10.30 Gramofoonpl. 10.45 Vervolg concert, it.1512.00 Gramofoonpl. Huizen, 296 M. NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159-30 Gramofoonpl. 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. D. Tom. 11.00 Orgelspel L. Blaauw. 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Ensemble van der Horst. 2.00 Gramofoonpl. 2.30 Huish. raadgevingen. 3.00 Chr. lectuur. 3-303.45 Gramofoonpl. 4-oo Zang door J. v. d. Rovaart (tenor). Aan den vleugel: H. G. de Kruyff. 5 00 Kinderuur. 6.00 Landbouwhalfuur. 6.30 Afgestaan. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Journ. Weekoverzicht C. A. Craé. 8.00 Orgelspel R. Parker. 9.00 Dr. H. G. Cannegieter: Weerberichten voor de luchtvaart. 9-30 Mandoline-Ensemble „Ars et Labor" o.l.v. mevr. M. de Wal-Tapking. In de pauze om to.oo Vaz Etóas. 10.3011.30 Gramofoonpl. Ofschoon dc brand beperkt Is ge bleven tot het voorschip, kon men nog niet mededcelen of de „J. P. Cloen", zooals de bedoeling was, op 3 Februari zal varen. GELDEN DOOR AMBTENAAR VERDUISTERD? Op het kantoor der registratie en domeinen te Oosterhout. V.D. verneemt uit Oosterhout: Op het kantoor der registratie en do meinen te Oosterhout is de ambtenaar K. voorloopig geschorst. Er wordt vermoedt, dat hij gelden heeft verduisterd. Het on derzoek van de justitie is in vollen gang. AUTO GESTOLEN. Ie Enschede is ten nadeele van den lieer A. de Roos, accountant, voor diens woning in de Gort v. d, Lindenlaan een auto geétolen, welke te Apeldoorn door de politie is opgespoord. De daders, twee opgeschoten jongens van omstreeks 18 jaar, worden door de politie gezocht. Twee dooden. Maandagmiddag half vijf is te Door nenburg een tragisch ongeluk geschied bij het veer van Pannerden naar Door nenburg. Een personenauto reed van het pont, toen de boot nog niet was vastgelegd. De bestuurder had op de tweede versnel- lingsnaaf ingeschakeld. Hij kon de tame lijk steile helling van den dijk niet op rijden, zoodat de auto terugreed. Bij het verlaten van het pont had dit vaartuig een duw gekregen, zoodat het van den wal was afgedreven

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 2