wjsjmp IVaf wilt 11 lezen? sjtutnwe fieen? BINNENLAND GEMENGD NIEUWS Avonturen van de Heldersche recherche De bloemenhulde voor de Koningin uit Indië. Nationaal Crisiscomité. Onbillijke bevoordeeling Omzetbelasting. fZWIT 5ER5CHE (BALSEM Loonen invisscherijbedrijf De berechting van de muiterij op De Zeven Provinciën. De Fransche Kamer en het schandaabStawisky. Een geschil tusschen Hindenburg en Hitler? Bu geroorlog in Foekien. Verjaag die Benauwdheid Hoest- Griep -Bronchitis A sthma Aanvaring op de Maas. 12 Gebeurtenissen in Caricatuur. TWEEDE BLAD. .HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 13 JANUARI 1 934. 5 Met de Postjager aangekomen. Met het vliegtuig De Postjager werden Donderdag voor de Koningin uit Batavia Indische orchideeën aangebracht, welke een geschenk zijn van de ingezetenen van Batavia. By de collectie was een album gevoegd met een opdracht van het uitvoerend co mité voor deze bloemenhulde, waarin tevens de namen van de deelnemers zijn vermeld. Het uitvoerend comité heeft aan de fir ma van Houweninge en IJsselstijn, in Den Haag, opdracht gegeven van de orchideeën een bloemstuk te maken en dit zoo spoedig mogelijk aan de Koningin in Zwitserland te doen toekomen. Een gift van de Prinses. Het heeft Prinses Juliana behaagd het Nationaal Crisiscomité wederom een maandelijksche bijdrage van 5000 te doen toekomen. Reeds mocht het comité giften ten bedrage van 120.000 van H.K.H. ontvangen. Het secretariaat van het Nationaal Crisiscomité deelt mede, dat van het Leidsche Studentencorps een gift van 442.50 is ontvangen. Hiermede hebben de periodieke bijdragen, welke het corps thans gedurende twee jaren heeft ver strekt, een totaal bedrag van 6862.50 be reikt. VIJF EN TWINTIGSTE VERJAARDAG VAN PRINSES JULIANA. Gedenkpenning. Naar men mededeelt, wordt ter gelegen heid van den 25sten verjaardag van Prin ses Juliana door de Koninklijke-Begeer te Voorschoten een herinneringspenning vervaardigd, op de voorzijde waarvan de beeldenaar van H.K.H. naar een van de allerlaatste, niet in den handel zijnde foto's vervaardigd door het foto-atelier Ziegler, te 's Gravenhage. Het ligt in de bedoeling dezen penning te vervaardigen ter grootte van 6 en 4 cm, als legpenning en als presse-papïer, als mede in den vorm van kinderdraagpen- ning, ter grootte van 25 mm. DE PRINS NAAR ZWITSERLAND. De Prins heeft gisterenmiddag met den trein van 10.08 Den Haag verlaten om zich naar Zwitserland te begeven. De prins is aan het station uitgeleide ge daan door zijn adjudant, jhr. Laman Trip. Een adres van de Kamer van Koophandel. Door de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Hollands Noorderkwartier werd het volgend adres aan den Minister van Financiën verzonden »De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Hollands Noorderkwartier ver oorlooft zich Uwe Excellentie opmerk zaam te maken op een onbillijkheid in de Omzetbelastingwet, die op enkele groe pen van handelaren als een onverwachte extra-last komt te drukken. Verschillende groot- en kleinhandelaren in haar district, die aan hun bedrijf een fabricage-afdeeling hebben verbonden welke in vele gevallen slechts van zeer ondergeschikt belang is worden hier door in den zin der Wet als fabrikanten beschouwd. Als voorbeeld halen wij aan een confectiemagazijn met een klein atelier, een meubel- en beddenmagazijn met eigen fabricage van matrassen, een winkel in luxe artikelen met eigen lijstenmakerij enz. Als gevolg hiervan zijn alle afleve ringen door deze personen van goederen uit hun handelsvoorraad die op 1 Januari 1934 aanwezig was, aan de heffing van de belasting onderworpen, daar art. 18 eerste lid ten 2° hierop niet van toepas sing is. Concurreerende bedrijven echter, die in de omstandigheid verkeeren, dat zij geen fabricage afdeeling aan bun bedrijf hebben verbonden, behoeven over hun voorraden geen belasting in rekening te brengen, waardoor de eerstgenoemde han delaren in een zeer ongunstige positie worden geplaatst. Belasting van de aanwezige handels voorraden op 1 Januari j.1. zou zijn te voorkomen indien de handelaar-fabrikant een vergunning zou worden verstrekt overeenkomstig art. 4 der wet. Het is de Kamer echter gebleken, dat deze vergun ningen in zeer beperkte mate plegen te worden verleend a. omdat het verschil tusscben de be staande groolhandelsprijs en hun werke- lijken verkoopsprijs van te weinig belang blijkt te zijn b. omdat velen niet kunnen voldoen aan de voorwaarde tot splitsing van hun boekhouding. Hiervan ondervinden vooral vele mid- deiistandsbedrijven de nadeelige gevolgen. De Kamer verzoekt Uwe Excellentie derhalve dringend maatregelen te willen nemen opdat deze voor vele middenstan ders fnuikende wetsbepaling alsnog in gunstigen zin wordt gewijzigd. Een al thans gedeeltelijke oplossing hiervoor ware wellicht te vinden indien door wij ziging van de Uitvoeringsresolutio-Oni- zetbeiastingwet den Inspecteurs in rui mere mate het verleenen van vergunnin gen overeenkomstig art. 4 zou worden toegestaan.* 150n60d per doos Nederlandsen fahmkant Nieuwe regeling Donderdag ingegaan. De correspondent van het H.blad te Haarlem meldt: De onderhandelingen over de nieuwe loonregeling in het visschersbedrijf heb ben nu vlugger hun beslag gekregen dan het vorig jaar. Woensdag zijn de laatste besprekingen gehouden met het resultaat, dat met ingang van Donderdag de vol gende regeling is vastgesteld: Het loon van de schepelingen zal 4 zijn van de eerste f 50.000 bruto besom ming, van het meerdere 5 °/0. Het garantie loon van de schippers is f1500, de vaste gages van de overige opvarenden is stuurman f 77.25, machinist f 83.75, tweede machinist f 82.25, stoker en matroos f 73.75 kok en tremmer f 63.25. De netto besomming is bruto besom ming na aftrek retributie-koopmansgeld en de helft van het visch-losloon. Het loon van den tremmer overdek wordt van f 2 op f 1.70 gebracht. Op de kustbooten wordt voortaan als regel gevarea met drie matrozende reederij mag er een licht matroos aan toevoegen. Tot nu toe was die toevoeging verplicht. Alleen bij visschers met het V.D. patent moet ook nu een lichtmatroos worden toegevoegd. Het uitvaren, dat na zes uur niet meer verplicht was, zal nu na acht uur niet meer verplicht zijn. Vergoeding voor geneeskundige en heelkundige behandeling bij ziekte ver valt, ze blijft bij ongevallen bestaan. Tot 1 Mei 1934 zal de vergoeding ook bij ziekte gehandhaafd blijven voor rekening van het fonds voor sociale voorzieningen als ovei'gangsmaatregel voor hen, die nog niet bij een ziekenfonds zjjn aangesloten. Vonnissen in hooger beroep voor de eerste groep muiters. Aneta meldt uit Batavia: Het hoog militair gerechtshof heeft in hooger beroep aan de eerste groep muiters van »De Zeven Provinciën* vonnis ge wezen en opgelegd: Tien beklaagden werden veroordeeld overeenkomstig den eisch. Behalve ten aanzien van den ver oordeelde tot Vj2 jaar, tegen wien 6 jaar was geëischt, waren de afwijkingen van de eischen een of twee jaar. Deze eerste groep bestond uitsluitend uit Inlandsche schepelingen. CRISISBOTERMKRK. De Crisis-Zuivel-Centrale maakt be kend, dat voor de week van 14 tot en met 20 dezer, behoudens tusschentijdsche wij ziging, de prijs van het crisisbotermerk en die van de vervoervegunning voor buitenlandschen boter op 1 per kg is bepaald. Een krachtig en beraden optreden van Chautemps. De Parijsche correspondent van de Nw. Rott. Crt. telefoneerde gisteravond aan zijn blad: Zooeven daalt Chautemps van het spreekgestoelte in de Kamer. De linker partijen hebben hem daverend toegejuicht. Van nu af mag de overwinning van de regeering zeker geacht worden. Ze wil geen parlementaire commissie van onder zoek inzake het schandaal van Bayonne. Ze wil dit niet op tactische gronden. Met vorige commissies van dien aard heeft men leergeld betaald. Zij halen alles over hoop en bereiken een resultaat dat daar mede alles behalve in overeenstemming is. Juist in den tegenwoordigen tijd zou zij veel kwaad doen. De partijen zouden elkander maandenlang met modder blij ven gooien, gelijk ze vandaag en gisteren in de Kamer gedaan hebben. De interpellaties hebben van het begin af een zuiver politieke wending genomen. Chautemps zei het debat op hetmoreele plan te hebben willen houden. Dit is een i vrome wenscli gebleken, ofschoon deheele Kamer een crisis van deugdzaamheid bevangen had. De minister-president was zoo ver standig geweest om den aandrang tot het treffen van strenge maatregelen tegen de in gebreke gebleven autoriteiten bij voorbaat den wind uit de zeilen te nemen met de belofte zonder aanzien des persoons de verantwoordelijkheden te zullen opzoeken en de schuldigen te straffen. In dit opzicht mag men hem op zijn woord gelooven. Chautemps heeft een uitstekenden indruk gemaakt, krach tig en beraden. Een meerderheid voor de regeering. Reuter meldde vannacht nader, dat de regeering bij de eerste stemming met 360229 stemmen een motie van ver trouwen heeft gekregen. Overde eenheid van het Duitsche rijk. Men meldt uit Praag: De Neue Vorwarts beweert bijzonderheden te kunnen mededeelen over de beschikking waarbij het den Duitschen bladen ver boden is, over de kwestie van de eenheid van het Duitsche rijk te schrijven. Tot dit verbod heeft, volgens de Neue Vorwarts, een raeeningsverschil tusschen Hindenburg en Hitler, in verband met de viering van den jaardag der stichting van het Duitsche Rijk aanleiding gegeven. Deze zou ditmaal op 18 Januari niet alleen herdacht worden met de heropening van den Rijksdag, maar tevens met de u t- vaardiging van een proclamatie. De inhoud daarvan was van dien aard, dat daardoor de landen (bondsstaten) zou worden be zegeld. Met een heftigheid, die men anders niet van hem gewend is, zou Hindenburg hiertegen in verzet zijn gekomen. Hij weigerde zijn naam onder de proclamatie te zetten en daarmee gelijk hij zich zou hebben uitgedrukt de verantwoor delijkheid voor het einde van Pruisen op zich te nemen. Hitler moest onder deze omstandigheden van de proclamatie afzien, en de pers kreeg last, voorloopig over de eenheid van het Duitsche rijk te zwijgen. Een tweede weigering zou Hitler ten antwoord hebben gekregen, toen hij bij Hindenburg op de vervanging van den rijksweer- minister Blomberg door Röhm aandrong. Volgens het genoemde blad heeft een en ander tengevolge gehad, dat de vraag, wie Hindenburg zal moeten opvolgen, weer drukker wordt besproken Daarbij wordt de naam van generaal Von Epp in de eerste plaats genoemd. Volgens de berichten, welke te Tokio op het ministerie van buiten- landsche zaken zijn ontvangen, zal binnenkort de separatistische regee ring van Foetsjou vallen, nog voor de troepen uit Nanking overgaan tot een veldslag. Alle leiders van de separatisten zijn reeds gevlucht, met uitzondering van generaal Tsai Teng-kai, den comman dant van het beroemde 19e legercorps. Nog geen twee maanden na de uitroe ping van de onafhankelijke regeering te Foekien, zal deze zich dus moeten over geven aan Nanking. De Japansche autoriteiten letten nauw keurig op de ontwikkeling van den toe stand, aangezien Foetsjou en Amoy een Japansche bevolking van meer dan 20.000 zielen tellen. De Chineesche regeering heeft verzocht, deze lieden te evacueeren, doch dit is onmogelijk omdat hun aantal te groot is en hun bezittingen te ver verspreid liggen. Foutsjou bezet. Van officieele Chineesche zyde wordt gemeld, dat de regeeringstroepen Foetsjou bezet hebben. Dadelijk hebben de autori teiten maatregelen getroffen om plunde ringen te voorkomen. NIEUW OOSTENRIJKS GRONDWETS ONTWERP. Het nieuwe Oostenrijksche grondwets ontwerp voorziet in overbrenging van de wetgevende bevoegdheid van het parle ment naar een staatsraad (door de regee ring te benoemen), een landenraad, een economische en een cultureele kamer. De ivloend van de regeering in deze lichamen is groot. Oostenrijk blijft den staatsrech- .telijken vorm van een bondsstaat behou den! Gij die hijgt bij de minste krachts inspanning, die benauwd zijt bij den minsten mist, waarom wacht Gij nog langer op de hulp en nieuwe levens vreugd die Akker's Abdijsiroop U ge ven kan. Vanaf de eerste lepels geven de balsemende bestanddeelen van Abdijsiroop U verlichting. De slijmen die Uw borst beladen, die U buiten adem brengen en hoestbuien ver wekken, zullen zonder moeite losko- men.2 lepels vanavond en dezennacht zal kalm en rustig zijn. Neem dus bij: AKKER*. 1 (Ntnl verkrijgbaar. y~-?n Binnenland Sleepboot gezonken. Gisterenochtend om 6 u.20 zijn op de rivier, ter hoogte van de Parkhaven alhier, de kleine sleepboot Trio van den Rotter- damschen Sleepdienst en de Rijnvracht boot Rhenania van de reederij Koenigs- feld met elkaar in aanvaring geweest. De Trio kwam van de Boompjes en moest de Maashaven in. Van den anderen kant kwam toen de Rhenania, die juist een reis naar Straatsburg had aangevangen. Beide schepen kwamen vlak bij elkaar en vermoedelijk door niet begrijpen van de signalen botste de Rhenania met den voorsteven tegen de Trio aan bakboord zijde, waar ter hoogte van de machine* kamer een groot gat ontstond. De ma chinist van de sleepboot werd door bin- nenstroomend water in de machinekamer verrast. Overhaast wilde hij de machine kamer verlaten, toen echter het luik dicht sloeg en bovendien de trap naar het dek wegsloeg. De machinist sprong toen op de machine en wist zich door een klein raam te wringen en aan dek te komen. Hier bemerkte hij dat de kapitein B. J. v. d, Velden in de stuur- stelling beklemd was geraakt als gevolg van den schok na de botsing. De machi nist wist hem te bevrijden, waarna het roer werd omgegooid en het snelzliikende scheepje naar de Parkkade werd gestuurd. De beide mannen wisten nog net bijtijds op een trap bij de Parkkade te springen en zich zoo in veiligheid te stelten. Vlak hierop zonk de Trio. De Rhenania heeft ernstige schade aan den voorsteven bekomen en zal moeten worden gerepareerd alvorens de reis naar Duitschland kan worden voortgezet. De gezonken sleepboot zal worden ge licht. Weest op uwe hoede. Zwij gende rechercheurs. Hoe een fiets vaak zoek raakt. Het avontuur bij de schutting. Een levende vloer. lederen morgen, in de vale ochtendsche mering, kwamen ze op het Heldersche perron, twee rechercheurs van het Hel dersche politiecorps. Stevige knapen, waar mee je liever gerookte poonen mag eten, dank boksen. Niets aan hen verried den politieman. De uniform hing thuis op den kapstok en ook de sabel kletterde niet aan hun zijde. Ze waren in een doodgewoon „Louis Davids"-confectiepakkie, van den kleinen man, maar.... in de zakken van dat on schuldig confectiepakkie, daarin zaten een stel zware, stalen boeien. Je moest ze al speciaal kennen, om te weten, dat ze de Heldersche politie waren. Toen ze in den coupé stapten, zei een treinreiziger: daar zit copie in dien coupédie gaan er als speurders op uit.... Morrie! zei ik (de Heldersche Cou rant-lezeres en -lezer nemen 't den schrij ver niet kwafiik, dat hij tussehenbeide in zfin feuilletons zulke ondeftige woorden als „morrie" gebruikt; hij kan het niet laten. Wfi wonen nu eenmaal in Den Hel der, een stad met een Jutterdialect en van dat dialect houd ik). Ik zei dus morrie en niet bonjour, of: Hoe vaart u, zag? tegen die twee Helder sche rechercheurs en de twee rechercheurs zeiden heel ondeftig „morrie" terug, keken toen belangstellend naar het beslagen ven ster, knikten tegen den brigadier van po litie, die tegen ze zei, dat De Bilt geseind had: Wees op je hoede, en toen op de feuilletonist wees. Ze keken, lachten tegen elkaar en.... waren op hun hoede! Koud lui, Wat doen jullie iederen morgen in de kou? Tja, 't is reuzekoud, zei Beukers. En öf, zei Sprengers. Waar gaan jullie heen, is d'r wat loos? De Bilt heeft geseind: Weest op uw hoede! zegt Beukers. Nee man, d'r is wel wat loos, we gaan iederen dag wel als speurhond er op uit, maar daarover geven we geen draad sjoege. Je bent in staat alles In de krant te schrijvenvult rechercheur Spreng' rs aan. We hebben 'm bijnahjj wordt geknipt't zou wel een spekkie naar i je bekkie zfin, maar bij ons hoef je geen 1 rechercheur te spelenhoewel het een heele sensationeele zaak is. Als 't afgeloo- I pen is.als we deze armbanden Sprengers haalt uit zfin confectie-pakkie ,een stel boeien om zfin polsen hebben, Jdan valt er te spreken over publiciteit, i maar een politieman moet zwijgen. Die Chiappe, die Fransche politie- prefect, heeft mémoires geschreven, waar in hij alles uit zijn loopbaan vertelt. Com missaris Gratama en Inspecteur Helder hebben mij toch ook wel iets uit hun leven verteld en ik wed, dat de nieuwe Commis saris, meneer Van der Hoeven, het ook niet erg vindt als jullie iets wat je hebt meegemaakt in je loopbaan als Helderscli rechercheur vertelt. Gelfik heeft-ie, zegt Sprengers, er zit avontuur genoeg in. Meest zitten we in de beroerdigheid en narighedi, maar overal wen je aan. Wat we vroeger meegemaakt hebben, daarover heb ik geen bezwaar wat te ver tellen, alleen noem ik geen naam of plaats, zegt Beukers. Veel zaken, die we te behandelen krij gen, zfin rijwieldiefstallen. Den laatsten tijd vooral. Er was eres een tijd, dat er heele partijen vermist werden en dan ko men de bestolenen bij hoopies op het bureau. Weet je waar zoo'n fiets het meest gestolen wordt, bij de café's! Zoo'n peddelaar komt op zfin vehikel jvoor een café, hij zet 't voor het raam en stapt de gelagkamer binnen. Hij roept „annéme", neemt een neutje, neemt twee neutjes, neemt drie neutjes, geeft een rondje, krijgt een rondjenet zoolang tot ie zelf rondloopt. Hfi waggelt de deur uit... is dik in de lorum, loopt het café weer binnen, zegt, dat het niet voor de kippen gebrouwen is, laat zich nog eres inschenken, gaat weer naar bui ten, maar gaat niet op de fiets naar huis, doch zigzagt als een oorlogsschip over de straat. Hfi vergeet, dat zfin rijwiel voor de deur van het café staat.... Thuis krijgt ie, met zfin dronken kop, het aan den stok met zfin vrouw.... Hfi maft zfin roes uit. Volgenden dag: fiets foetsieHfi naar de politie! Schemerig herinnert ie zich zfin fiets voor het café. Hfi naar het café Maar de fiets is dan in handen van een zwijnen jager Dan moeten wfi het uitzoeken. Met zoo'n fietsendiefstal hebben we eres rare bakken beleefd! Op een zekeren nacht, 't was winter, ruw en koud weer, loopen we over de straat te neuzenGeen sterveling is er op den weg. In.eene zien we iemand voor ons uit loopen met een fiets. Wfi tippelen zachtjes en onopgemerkt achter hem aan. Hij loopt naar een heel afgelegen plek, achter in Den Helder. Daar stond een schutting met prikkeldraad en ervoor een hoop oude steenen. Die vent klimt op den steenhoop, sjort zijn fiets er tegen op en kwakt 'm zoo over die schutting. kwakte ld] zijn fiets over den ge- heimzinnigen muur Bij het schijnsel van een lantaarn had den wij den man herkend en lieten 'm rustig gaan. Toen ie op zoo'n rare manier zich van zfin vehikel ontdaan had. keek ie nog even schichtig om zich heen en ging toen weg. Wfi kwamen uit onze schuilplaats te voorschijn.en kropen over de schut ting. Beukers was er, ondanks zijn corpu- lenten buik, het eerst over en die roept zacht: Hé Sprengers, staak je? Waarom kom je er niet ever? „Ik kan niet, ik hang als een Belg in het Duitsche prikkeldraad", roep ik. Was ik met me jas aan de groote prik kels fizerdraad hlfiven hangen en zweef,.e ik, als een luchtballon, tusschen hemel en aarde. Die dooie Beukers, neemt zfin die venlantaarn. richt die op me en staat zich een aap te lachen. Hfi trok me aan m'n beenen.... rang! zoo'n scheur in m'n broekspijp en in mijn jas en toen stond ik pas op den gro We keken r.aar 't rijwiel. Het was geen zuivere koffie met dat rijwiel, dat zagen Buitenlandsch Overzicht Feuilleton Radio-programma til pag. 1 1 De nieuwe regeling van de loo nen in het visscherijbedrijf is Donderdag ingegaan5 De „Postjager" terug op Schip hol. Een geestdriftige ontvangst 1 Ernstige nat ionaal-socialistische relletjes in Oostenrijk. T wee dooden „11 Een proclamatie van Stahrem- berg. Op voor het nieuwe fascis tisch Oostenrijk1 Prinses Juliana heeft opnieuw een gift van f 5000.aan het Crisis-Comité geschonken „5 Duitschland keert terug naar de middeleeuwen«6 Ijsgang tegen den Afsluitdijk. De dijk niet ernstig beschadigd. 11 Nadere bizonderheden over de verhooging der japansche vracht tarieven 2 Aanslag op den trein door Chi neesche roovers. Acht dooden; 15 gewonden„6 Vrees voor ontvolking in België door dalend geboortecijfer2 De rechtspersoonlijkheid aan den Bond van Minder Marineperso neel ontnomen 99 10 Omtrek-nieuws Marktberichten Marineberichten Sportnieuws 11 12 12 12 we direct, want.het merk was er afge schrapt. Volgenden dag "kwamen we op het bu reau. Er was aangifte gedaan, dat er een rfiwiel was gestolen't was de fiets achter de schutting. Wfi naar het huis, waar die zwijntjesjager inwoonde. Er was niemand thuis en de deur was gesloten. Zijn kostbaas werkte bfi een boer.... Wfi er naar toe. Moet jullie mfin hebben, zegt ie, ik weet nergens van.... Ik kan nou niet uit mfin yverk weg, met jullie mee, maar hier heb ie de sleutel van de W.C. en in de W.C. hangt de sleutel, die je hebben moet om in mijn huis te komen. Als je één stukkie van een fiets vindt, laat ik me hangen. Jullie hebt vrij spelmaar die jongen, die hfi me inwoont, is geen rfiwieldief. We zeiden niet, dat we zfin huisgenoot gisteravond gezien hadden, maar namen maar al te graag de gelegenheid te baat daar in dat huis eens op ons gemak te neuzen Jullie vinden niks, niks wat mfin zal hinderen, riep hij, ik ben een fatsoende- lijke jongenen die iongen, die bfi me woont .weet ook nergens van.... De fatsoendelfike jongen leefde als een kluizenaar in een heel oud vervallen huis. Ui was een vrijgezel, die zelf zfin huis houden redderde en af en toe was die zwijntjesjager bij hem in den kost. Toen we op het prf kwamen, op zoek ïaar zekere gelegenheid waar de sleutel hing, vloog er een hond zoo groot als een kalf woedend blaffend en grommend op ons af. Het beest dee zoo woest, dat er geen houden aan was. Met veel spel en moeite wisten we 'm in de W.C. te wer ken, na vooraf den sleutel van de huis deur gepakt te hebben. Nooit zai ik het vergeten, dat vuile, ver waarloosde interieur van dat huis. De vloer leek wel een rupsbaan van de kermis, was in aanhoudende golving en bedekt met levende kattenlichamen. Wel veertig katten, waarvan vele jongen had den, liepen of lagen op den vloer. Waar geen kat lag, trapte je in de katten- en hondenuitwerpselen. Een geweldige i ink stond er in d ka mer. de ramen waren zoo vuil, dat het I daglicht er slechts getemperd doordrong.. Maar we waren hier niet voor den ge zondheidsdienst, maar als Heldersche po litiemannen, die tal van rfiwiel 'iéfstallen I in Den Helder hadden op te klaren en dan I Iielï je niet als een kostschoolmeissie je neus op te trekken. Het bpgon over onze i heele huid te jeuken en te steken. Het lleek wel of een duizend spelden tegelfik 1 ons prikten. Overal op o s lijf sprongen van die kleine, vinnige herti Zaterdag 13 Januari. Musis Sacrum, 8 u. Uitvoering Crisis- Comité. Soirée Helders Mannenkoor", Casino 8 uur. Maandag 15 Januari. N.C.R.V. filmvoorstelling, gebouw Geref Kerk, Julianapark 8, 8 uur, 12 t.m. 15 Januari. Winterfeesten ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan R. K. Volksbond. Ge bouw R. K. Volksbond. Dinsdag 16 Januari. Extra abonrtementsvoorstelling „Louis Davids' Nationaal Cabaret", Casino, 8.30 u. Woensdag 17 Januari. Feestavond ter gelegenheid 40-jarig be staan R. K. Volksbond, gebouw Molen gracht., 8 u. Donderdag 18 Januari. Operette-uitvoering Zangvereen. „Har monie", Casino, 8 u. Casino, 8 u„ „Harmonie" met de operette „Rip-Rip". DE INBRAAK OP DE SPOORGRACHT, WAARBIJ DE GEDUPEERDE 25 TERUG KREEG. Inbreker: ..Zeg, meester, heb je 't niet kleiner voor me? 'k Ben niet van plan zoo'n bankie van honderd terug te brengen. mrts. Z'e Pelikanen in Artis zijn sinds 30 Dcc. 1033 tweemaal grooter geworden van (Wordt vervolgd). I verwaandheid.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 5