Buitenlandsch Overzicht. HONIG'S GROENTESOEP 6 bord en voor 20 ets. NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA BINNENLAND No. 7390 EERSTE BLAD DONDERDAG 8 FEBRUARI 1934 62ste JAARGANG IKONIJN's Vleeschwaren ■na zijn toch verscher aan Nieuwe middelen voor de werkverschaffing in Duitschland. Bouw van Engelsche oorlogsschepen De bescherming der bevolking tegen lucht aanvallen. Voor ECHTE Geldersche Vleeschwaren J. J. v. d. Plaat, Spoorstraat 53. Plaatsing bij de werk verschaffing. Uitvoering werkverschaffing. Het einde van de Amsterdamsche telefoon- storing. De aanvulling van het Radio-contróle-reglemeni Liefde in de Wildernis COURANT Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Heldersche Courant n.60; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringenen Texel 1.65; binnen land f 2.-, Nederi. Oost- en West-lndië per zeepost t 2.10, ;dem per mail en overige landen f3.20 Losse i s. 4ct.;fr.p.p 6ct. Zondagsblad esp. f 0.50 f 0.70. f 0.70, f 1.—Modeblad resp. f 1.20, f 1.50, f 1.50, 11.70 Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur; P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v b C. DE BOER Jr. Bureau: Koningstraat 78 - Telefoon; 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIËN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) bü vooruitbetaling 10 ct. per regel, min. 40 ct.; bij niet-contante be taling 15 ct. per regel, min. 60 ct. (Adres Bureau van dit blad en met brieven onder no.10 ct. per advertentie extra). Bewijsnummers 4 ct. De Engelsche minister van buitenlandsche zaken over den stand van het ontwapeningsvraagstuk. - Zal het Duitsch- Oostenrijksche geschil voor den Volkenbond gebracht worden? In een rumoerige Kamervergadering heeft de regeering Dala- dier het vertrouwen gekregen. De stand van het ontwapenings vraagstuk De Engelsche mi nister van buiten landsche zaken, sir John Simon heeft Dinsdag in het Lager huis gesproken over den stand van het ontwapeningsvraag stuk, waarbij hij tevens meedeelde dat mi nister Eden binnenkort naar Parijs, Ber lijn en Rome zou vertrekken, om het ge voelen van de betrokken regeeringen al daar, over het Britsche memorandum te .vernemen. De oorzaak van het memorandum was, dat de Britsche regeering tot de overtui ging was gekomen, dat de gedaehtenwis- selingen tusschen gezanten en ministers, boe nuttig ze aanvankelijk ook geweest was onmogelijk om de andere staten voortaan het gebruik van die wapenen Ie verbieden, die Duitschland thans nog, onder de bepalingen van het verdrag van Versailles verboden waren en het was even onmogelijk om niets te doen, want dat zou uitloopen op een nieuwen ruïneu- ven wedstrijd in herbewapening, waaraan Engeland in geen geval mee wilde doen. Maar als er niets geschiedde zoo zei de minister verder kon Enge land evenmin met zijn huidig peil van bewapening volstaan, zoodat men iets moest doen om uit dien vicieusen cir kel te geraken. Dit iets had voorloopig den vorm aan genomen van het Britsche memorandum, dat een aantal concrete voorstellen be vatte, maar behalve dat, nog meer de be doeling had om het vraagstuk weer uit het doode spoor te brengen, waarin het vastgeloopen was. Juist Engeland en de Britsche regeering hadden het recht van spreken omdat Engeland een zeer duide lijk begin had gemaakt met de omzetting van de ontwapeningswenschen der ge- heele menschheid van woorden in daden. Sir JOHN SIMON, 'de Engelsche minister van buiten- e tandsche zaken. waren, nu hun efficiency hadden over leefd en door nieuwe, meer directe me thoden moesten vervangen worden. De kern van het geheele vraagstuk was eigenlijk het vinden van een accoord tusschen Frankrijk en Duitschland en de Engelsche regee- ïing mocht niet langer wachten met het aanbieden van haar goede dien sten, want de wereld kon niet wach ten tot Frankrijk en Duitschland uit zichzelf het eens zouden zijn gewor den. De tijd ging maar steeds voorbij, zon der dat een oplossing in het zicht was en daarom had de Britsche regeering be sloten de feiten onder de oogen te durven zien. Deze feiten waren, dat in de toe komstige ontwapeningsconferentie de veiligheid van Frankrijk gekoppeld moest worden aan den eisch van het recht op gelijke bewapening van Duitschland. Het Het Oostenrijksch- Duitsche geschil Een gebeurtenis van internationale betee- kenis is het feit, dat de Oostenrijksche re geering besloten heeft om een beroep te doen op den Volkenbond tegenover Je geuie- pige pogingen van Duitschland om zijn zelfstandigheid aan te tasten. Het is nog niet geheel zeker of voor de Duitsch-Oos- tcnrijksehe kwestie een. uizoudere zitting van den Volken bondsraad zal worden bij eengeroepen. Men hoopt, dat het zoover eigenlijk niet zal kómen, omdat dat nog wel eens zeer onaangename gevolgen na zich zou kunnen sleepen. Het laatste nieuws is, dat de Oostenrijk sche regeering den secretaris-generaal van den Volkenbond nog heeft meegedeeld dat.zij den Volkenbond in ieder geval van den toestand in kennis zal stellen. Dit be- teekent echter niet de bijeenroeping van een buitengewone zitting van den Volken- bondsraad. Doiifuss zou bijv. een midden weg kunnen vinden door de documentatie over deze aangelegenheid aan den secre taris-generaal van den Volkenbond toe te zenden, met het verzoek de leden van den Volkenbond er van in kennis te stellen. Op het oogenblik is de toestand, zooals begrijpelijk, nog geheel onzeker. De buitenlandsche pers heeft zich al druk met de kwestie bezig gehouden. Zoo schrijft de „Daily Herald" o. m.: Het is denkbaar, dat dr. Doiifuss eerst diplomatieke stappen zal ondernemen te Parijs, Rome én Londen, om de mogend heden te polsen of zij stappen bü den Vol kenbond wenschen. Dr. Doiifuss gelooft, dat indien hij den Volkenbond aanroept, dit zou kunnen worden uitgelegd als een handeling tegen de broederschap der Duitscli-sprekende landen en den natio- naal-socialisten in Oostenrijk materiaal voor propaganda in handen zou kunnen geven. Te Weenen, zoo zegt het blad ver der, heerseht algemeen de opvatting, dat Engeland en Italië tegen hei aanroepe.. van den Volkenbond zijn. Het is met de rust in Frankrijk gedaan. De financieele schan dalen hebben een groot deel van het volk in opstand gebracht, men verzet zich tegen de leiders en is verbitterd om dat er zooveel schuldigen juist onder de „hooge-autoriteiten" zitten, i Over de Kamerzititng van Dinsdag schreef de Parjjsehe corr. van de „Nw. Rott. Crt." o.m.: De Kamer heeft.vandaag in een paniek stemming vergaderd. De beteekenis van dezen dag lag buiten het parlement. In felle tegenstelling met den toestand op straat is de zitting aan kwesties van pro cedure heengegaan. Naar gemakkelijk te voorspellen viel is de regeering met groote meerderheid uit den slag te voor schijn gekomen; naar evenzeer bij voor baat voor de hand lag is het een Pyrrus overwinning geweest. Moreel heeft deze dag het kabinet zeer verzwakt. Van de interpellaties is niets terecht gekomen. Daladier meent, dat de Kamer den laat- sten tijd voldoende tijd heeft verspeeld. De oeconomische nood vraagt dringend oplossing- In de eerste plaats ter bestrij ding van de werkloosheid. Er moeten op korten termijn voorzieningen worden ge troffen, inzake de schatkist, de begrooting en de politieke toestand in de wereld is onzeker. Het is onduldbaar dat de binnen- landsche moeilijkheden Frankrijk langer naar buiten verlammen. De corr- vervolgt dan: Daladier heeft in de radicale Kamer- groep duidelijk gezegd den koers van Boncour te zullen voortzetten. Niemand had anders verwacht, maar hij moet daar toe de gelegenheid hebben. Daartoe moet over de uitloopers van het bekende schandaal ten volle licht opgaan. Het gaat nietaan, zooals Deladier vandaag zeide, Stawisky voor dit alles de schuld te geven. Die oplichter is niet anders dan de aanleiding ertoe geweest. Om zijn boevenstreken heeft zich de ontevreden heid op allerlei misbruiken gekristal- Jeerd, die door dien zwendel aan het licht gekomen zijn. Daladier erkende tegen over zijn vrienden, dat de overgeplaatste ambtenaren zich niet aan plichtsverzuim hebben schuldig gemaakt. Wel is verslap ping in den openbaren dienst aan het licht gekomen. Om daarin nieuw leven te brengen, achtte hij het gewenscht Chiappe en anderen te vervangen. In de radicale fractie heerseht hieromtrent volstrekt geen eenstemmingheid. De maatregelen zijn vooral van Frot, de nieuwe minister van binnenlandsche za ken, uitgegaan. Hij werd bij het binnen komen in de stampvolle zaal met krachtig geklap van links ontvangen. Over en weer hebben de linker- en rechterzijde elkaar de schuld voor den toestand ge geven. Aanleg van wegen. HORLOGERIE KONINGSTRAAT 112 De Lnitsehe maatschappij voor open bare werken heeft in de laatste weken nieuwe voorschotten ten bedrage van 35 miUioeu rijksmark ter beschikking ge steld. Van dit bedrag zullen o.a. tien mil- lioeu rijksmark worden besteed voor den aanleg van wegen. De bovengenoemde j instelling heeft nu reeds voor meer dan i 500 millioen aan leeningen verstrekt, af- gezien nog van de leeningen, gegeven {door de andere b(j het werkverschafl'ings- plan betrokken instellingen. Maandag is weer de bouw van enkele oorlogsschepen van het programma van 1933 gegund en wel die van een kruiser (de „Penelope") van Harland en Wolff te Belfast, een duikboot (de „Narwhal") aan Vickers-Armstrong te Barrow-in-Furness en een flottieljevaartnig-münenveger (de „Speedwell") aan Hamilton en Co. te Port Glasgow met machines van Beardmore en Co. te Dalmuir. De kruiser wordt een schip van 5200 ton van het Arethusatype met zes kanonnen van 15 cm, vier van 10 cm, kleiner geschut en zes torpedokanonnen. De duikboot is van de Porpoiseklasse, de Speedwell tot de Halcyonklasse. De prijs van den kruiser is ongeveer 1.400.000 pond sterling, van de duikboot tusschen de 230.000 en 300.000 pond en die van het flottieljevaartuig ten hoogste 180.000 pond. spanning der diplomatieke betrekkingen in West-Europa ernstig mocht worden, zal men de verlichting in sommige stads gedeelten tot het minimum beperken. Ook heeft de commissie besloten bomvrije kel ders te laten bouwen in al de wijken der stad. De bevolking- zal, eventueel, wanneer gevaar mocht dreigen, door middel van stoomfluiten worden gewaarschuwd. Met de uitvoering van al deze voor zorgsmaatregelen zal, voor de hoofdstad alleen zonder de voorsteden een uit gave van verscheidene millioenen fx*ancs gemoeid zijn. („Nw. Rott. Crt."). Comestibles - Delicatessen. Telefoon 420. Het Brusselsche gemeentebestuur treft maatregelen. Werklooze arbeiders, die tijdens de periode van werkloosheid in het huwelijk zijn getreden. - Het Britsche stadsbestuur houdt zich zeer ernstig bezig met het voorbereiden van maatregelen tot bescherming van de civiele bevolking tegen luchtaanvallen met stikgassen en brandbommen. Het vraagstuk wordt systematisch behandeld en de commissie belast met de studie er van zal binnenkort haar rapport indienen. De dienst der hygiëne zal hebben te voorzien in de oprichting van noodhospi talen. Verschillende reddingbrigades zul- letnvorden samengesteld om in de stads wijken, waar gasbommen mochten vallen, de getroffen gebouwen en openbare wé gen met een product te besproeien, dat het schadelijk effect van deze gassen moet neutraliseeren. De gas- en electriciteitsdiensten zullen zich naar de voorschriften van het stads bestuur hebben te gedragen. Zoo gauw de De minister van sociale zaken heeft door middel van de inspecteurs van de werkverschaffing, den volgenden brief aan de gemeentebesturen toegezonden; Zooals u bekend is, geldt tot nu toe de bepaling, dat werklooze arbeiders, die na 30 April 1932 tijdens hun werkloosheid zijn gehuwd, niet bij de werkverschaffing kunnen worden geplaatst, alvorens zij drie maanden in het vx-ije bedrijf hebben ge werkt. In verband met de wijziging, welke op 30 November j.1. in deze materie in de steunregeling is aangebracht, heeft de minister bepaald, dat deze wijziging ook voor de werkverscliaffng zal gelden. Der halve zal voortaan de datum van 1 Januari 1933 gelden inplaats van 30 April 1932. Ter voorkoming van misverstand wordt er de aandacht op gevestigd, dat ten aan zien van degenen, die na 1 Januari 1933 gehuwd zijn, de bepaling gehandhaafd blijft, dat zü, die voor hun huwelijk als kostgangers bü de werkverschaffing wa ren geplaatst, ook na hun huwelijk als kostganger, d.w.z. telkenmale gedurende een periode van vijf weken, drie weken tewerkgesteld mogen blijven. Door inschakeling van particuliere aannemers. De minister van sociale zaken heeft aan de gemeentebesturen het volgende doen mededeelen; Zooals u bekend is, kunnen, mits om geven met de noodige waarborgen, bij de uitvoering van werken in werkverschaf fing, desgewenscht particuliere aannemers worden ingeschakeld. Indien een gemeentebestuur daartoe plannen heeft, dienen de voorstellen daar toe, via mijn inspectie, aan mij te worden ingezonden. Voorts deel ik u nog mede, dat, wanneer een aannemer de uitvoering van eenig werk verkrijgt, de arbeidsvoorwaarden e. d. in vollen omvang het karakter van werkverschaffing moeten blijven behou den. Naar de directeur der gemeentetelefoon te Amsterdam bericht, is Dinsdag van liet laatste duizendtal nummers, dat tenge volge van den brand in de centrale-Noord van telefonisch verkeer was uitgesloten, de storing opgeheven, zoodat thans ook de abonné's met de nummers 40.009 t/m 40.999 weer van hun aansluiting gebruik kunnen maken. Hiermede zijn dus behoudens enkele storingen van geringen omvang, alle ge wone aansluitingen van de centrale-Noord weer hersteld. De monteur, die verdacht van brandstichting aangehouden is geweest, komt weer in dienst. Het Volk meldt; Wij vernemen, dat B. en W. hebben be sloten, den monteur Stevens bij de ge meente-telefoon in zijn oude functie in dienst te stellen. Men kon ons nog niet mededeelen op welken dag uitvoering aan dit besluit zal woi-den gegeven. Staatsblad no. 31 bevat het Kon. besluit van den 26sten Januari, tot aanvulling van het Radio-contróle-reglement 1930 (St.bl. no. 272). Daarbij is bepaald, dat aan het Radio-contróle-reglement 1930 worden toegevoegd een nieuw artikel 13 en ecu nieuw artikel 14, luidende als volgt: Artikel 13. 1. Onze minister is be voegd beslissingen van de Radio-om- roep-contróle-commissie, ter uitvoe ring van haar controle genomen, te schorsen of te vernietigen, indien en voor zoover hij die beslissingen, met inachtneming van het bepaalde in ar tikel 5 van dit reglement, in strijd met de wet of het algemeen belang acht. 2. De commissie zorgt, ingeval van schorsing of vernietiging van haar beslis sing, dat in de bij de geschorste of vernie tigde beslissing behandelde zaak, voor zoo veel noodig en voor zoover haar betreft, met inachtneming van het door den minis ter genomen besluit, wordt voorzien. 3. Voor de toepassing van het Radio- reglement en het Radio-contróle-reglement worden de besluiten van onzen minister en de voorzieningen der Radio-omroep- contröle-commissie, bedoeld in het eerste en tweede lid van dit artikel gelijkgesteld met de overige in deze reglementen be doelde voorschriften, opdrachten of be slissingen van die commissie. Artikel 14. 1. Een besluit van onzen mi nister tot schorsing bepaalt tevens den duur daarvan. 2. De schorsing stuit onmiddellijk de Feu i 11eto n Naar het Erigelsch van Ottwell Bmns 40) „Luister!" riep hij uit. „Wat was dat?" „Ik hoor niets," antwoordde Stane, „wat dacht je, dat. De zin werd niet voltooid, want, ge dragen door den wind, bereikten hem twee of drie scherpe geluiden, als het knallen van geweren in de verte. H(J keek Stijn metgezel aan. „Het geluid van barstende boomen, diep in het bosch," begon hij, maar hij Werd onmiddellijk in de rede gevallen. „Non, non! Geen boomen maar gewe ien; kijk daar, m'sieu, daar gebeurt iets- Het scheen werkelijk zoo. De slede, die de rots bijna bereikt had, was van rich ting veranderd en ging recht het meer over. Maar nu zagen ze in plaats van drie gedaanten slechts een enkele en juist ter wijl ze keken, bereikte hen weer de kna van een ver geweer een zwak geluid Uit de verte, meer te voelen, dan te hooreu en de eenig overgebleven man bn de slede viel plotseling voorovei en Verdween in de sneeuw. Nog een geweer schot en de slede stond stil, juist op he. oogenblik, dat twee mannen de hoogte van de rots verlieten en door de meeuw ix heen snelden. „Hemel, hemel!" riep Jean Bénard op gewonden. „Daar gebeurt iets- Er zijn andere menschen, die Chigmok achter volgen en ze krijgen hem te pakken." Toen kwam de sneeuw met een gieren den wind en onttrok al wat vóór hen ge beurde aan hun oog. Hij loeide om hen heen en ze konden nauwelijks een meter ver zien. Het was sneeuw, die geheel ver schilde van de groote, zachte vlokken in meer gematigde klimaten een wilde regen van ijsdeeltjes, die bij aanraking ondragelijk staken en die, voortgejaagd door den wind, een ondoorzichtige sluier geleek, die het landschap verborg. Ze dwarrelde en joeg om hen heen en trof hen in het gezicht als bezeten door een kwaadwillige furie. Ze sloot hun oogen, belemmerde het loopen, sneed hun den adem af en maakte, op het oogenblik, dat het er het meest op aankwam, voortgang onmogelük. De honden en de mannen hogen zich tegen den storm en na een paar minuten vergeefsche pogingen ge daan te hebben om er tegen in te gaan, veranderden ze van richting en keerden naar den oever terug, in de luwte der hoornen. Toen ze dezen, hijgend en naar adem snakkend, bereikt hadden, bleven ze een oogenblik staan, terwijl de storm door de boomtoppen gierde en zijn ijs- hagel als kleine kogeltjes tegen de stam men joeg. Toen Stane in de luwte der boo men weer wat op adem gekomen was, nam hij het geweer van den schouder en be gon de hoes van rendierhuid er af te ha len. Jean Bénard sloeg hem gade en om zich verstaanbaar te maken schreeuwde hij: „Wat doet u, m'sieu?" „Ik ga ze achterna, Jean. Daar is iets niet in den haak." „Oui! Maar wat wjjt u beginnen met iüujj storm, m'sieu?" „Ik kan het meisje gaan zoeken," sprak hij. „Denk eens, als ze met dit weer op de slede gebonden. „Oui, oui, m'sieu, ik begrijp het maar. „Ik zal zien dat ik me een weg baan in de luwte van de boomen, totdat ik de rots bereik. Als de storm gaat liggen moet je me volgen, maar niet verder dan de rots. Daar moet het aan de lijzijde beschut zijn en daar zal ik op je wachten". „Ga en God zij met u, m'sieu, maar denk aan de geweren, die daar afgescho ten werden." ,Ik zal ze, niet vergeten," antwoordde Stane, zette zich schrap tegen den storm en aanvaardde zijn tocht langs den zoom van het bosch. HOOFDSTUK XX. Gevangen. Toen Hubert Stane de hut verliet, had Helen niet stipt zijn bevelen opgevolgd. Ze moest minstens een minuut in de schaduw van de deur blijven wachten, alvorens zich te vertoonen, had hij ge zegd, maar ze dacht geen oogenblik meer aan dit bevel in haar angst over het lot, dat hem zou treffen- Ze ried, dat hij bij zün verschijning de volle lading ver wachtte en haar gevraagd had achter te blüven, totdat het gevaar geweken zou y.)jn; maar omdat ze er vast van overtiiigfl was, dat hij den dood tegemoet ging, had ze een onbedwingbare neiging met hem te sterven op het mooiste oogenblik van baar leven. Toen bij zijn verschijning een gegil opging, hoorde ze een geweerschot en omdat ze niet wist dat het door Stane zelf gelost werd, liep ze, verteerd door angst voor hem, roekeloos naar de deur. Ze zag hem naar de boomen rennen, zag dat hij gegrepen werd door den Indiaan, die hem den weg versperde en zag dat een tweede gedaante als een schim ver rees naast de worstelende mannen. Het opgeheven mes glinsterde in den gloed van het vuur en met een luiden kreet om hem te waarschuwen, die hem nooit be reikte, snelde ze naar hem toe. Het vol gend oogenblik omhulde iets diks en zwaars haar hoofd en schouders; ze struikelde en viel languit in de sneeuw en twee tellen later voelde ze, dat twee paar handen haar met riemen vastbon den. De omhulling van haar hoofd, naar 1iaar gevoel te oordeelen een deken, werd om haar vastgebonden, zoodat ze niets kon zien, en hoewel ze nog wel kon hoo reu, werden de geluiden, die haar be reikten, zeer gedempt. Haar voeten wer den vastgebonden en korten tijd liet men haar in de sneeuw liggen, terwijl ze zich angstig afvroeg, niet wat met haar ge beuren zou. maar wat haar geliefde over komen was. Toen weerklonk een geluid, dat haar hart met hoop vervulde een geluid, dat ongetwyfeld de knal van een geweer was. Weer klonk het geweer, drie maal, en uit de geluiden maakte ze op, dat de strijd nog niet ten einde was en ze voelde haar hoop terugkeeren. Toen werd ze van den grond opgetild, snel weggedragen en ruw neergesmeten op een slede, zooals ze lied. Weer waren handen met haar bezig en ze wist, dat ze vastgebonden werd aan het voertuig van het noorden. Opgewon den stemmen klonken door elkaar, toen weer een knal van een geweer en plot seling voelde ze een schok en bemerkte dat de slede vooruit ging. Ze kon geen tusschenkomst van ande ren vermoeden en toen de slede met groote snelheid voortging, was ze blij te moede, niettegenstaande haar eigen be narde positie. Ze had niet het flauwste begrip, waar ze heen gebracht werd en welk lot haar beschoren was, maar uit de geweerschoten en de blijkbare haast van haar ontvoerders, maakte ze op, dat haar geliefde ontsnapt was en overtuigd, dat hjj zou volgen, was ze welgemoed. Ze geloofde niet, dat haar onmiddellijk gevaar dreigde. De Indianen hadden, toen ze haar aan de slede vastbonden, een zacht warm dek over haar heen ge legd en dat ze zich zooveel moeite gaven, om haar tegen de bittere koude- te be schermen, zei haar, dat ze, wat haar ten slotte ook zou overkomen, niet in onmid dellijk gevaar was. Haar hoofd was be dekt, dus ze lag warm, als in een slaap zak en de slede ging geleidelijk voort zonder schokken, zoodat het eenige. waar ze last van had, haar gebonden ledema ten waren. Ze bleef rustig liggen, omdat ze be greep hoe ijdel iedere poging om los te komen zou zijn en dacht na over de ge beurtenissen van dien avond. In de on wankelbare overtuiging, dat Stane leefde, verheugde ze zich er over, dat deze ge beurtenissen hem gedwongen hadden, de bekentenis af te leggen, die ze hem de laatste weken telkens en telkens had zien weerhouden. Hij zou ze nooit meer kunnen herroepen en de kussen, ge geven in het gezicht van den dood, wa ren de hare tot in lengte van dagen- Haar hart klopte sneller bij die gedachte en haar lippen brandden. Ze voelde, dat het iets groots was, op zulk een oogenblik de grootste vreugde van het leven te sma ken en bekentenis te ontvangen van een man, die dacht dat hij voor haar in den dood ging. En wat een man? De gedachte aan Miskodeed kwam bij haar op, maar nu hinderde ze haar niet meer. Het bezoek van het Indiaansche meisje aan de hut was in den beginne onbegrijpelijk geweest, tenzij ze kwam voor dat ééne vreeselijke doel, maar Sta- ne's woorden hadden haar overtuigd, dat het meisje gekomen was om hem te waar schuwen en als er iets schuilde achter die waarschuwing, als, zooals ze dacht, dat meisje lief had met een wilde, trouwe liefde, dan kon hij daar niets aan doen. Ze herinnerde zich, dat hij gezegd had, dat hq Miskodeed slechts tweemaal in Fort Malsun gezien had en al herinnerde ze zich Amley's lage toespelingen, ze hechtte er geen waarde aan. Haar ge liefde was de hare. De slede stond plotseling stil en ter wijl ze daar lag, hoorde ze opgewonden stemmen, maar de woorden, die haar be reikten, werden gesproken in een taal, die ze niet kende. Eenige minuten ver liepen, toen werd er iets op de slede ge worpen, dicht bij haar voeten, een zweep knalde, een hond blafte, en weer zette de slede zich in beweging. Ze lag warm en behalve de riemen om haar beenen, gemakkelijk. Zij sloot haar cogen, eerst tegen de drukkende duister nis, veroorzaakt door de deken, maar toen zonder dat ze het wilde en ze viel in een diepen, droomloozen slaap. (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 1