Mduhkl^cn 5e keef Moord in een gerechts gebouw. Mijnconflict Noodlanding van een K.L M.-vliegtuig. Marktberichten. Wat voor weer vandaag? De kosten van leger vloot in Japan, en 5e êum BOKKING Dat is het: versohe Hol!. Roomöoter VROOSVl&DREESIWA^Nvragen DE MK Koningstraat 71. ismsmms! KONING Ouden Helder* HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG 8 FEBRUARI !^34 Twee b.u ale inbraken te Soerabaja BUITENLAND Het Fransche ministerie afgetreden. Marineberichten. Ruim 650 stakers. LUCHTVAART Sport Laatste berichten. De onlusten te Parijs. Burgerlijke Stand van Den Helder. Ambachtsschool SCHRIJFMACHINE, nu Des Zaterdags KALFSVLEESCH. OAItBON ADE LAPPEN STUKJE AAN DEN OVERWEG. ct. p. pond ct. p. pond CHR GQES, Oostsloatstr. 22 met Rjjkscontr. per pak Profiteert hiervan tot ZATERDAGAVOND. net MEISJE KRUIDENIERSWINKEL Plotseling iets te willen bezitten., eensklaps iets te willen doen wordt mogelijk, SPO'k GRIJZEN. Paardenstraat 11-12* commandant der zeemacht, de heide doch ters van den gouverneur-generaal, de in tendant van het huis van den gouverneur- generaal en de adjudant; de voorzitter van den Volksraad, de leden van het consulaire corps en verschillende autori teiten van het binnenlandsch bestuur. Te Soerabaja zijn twee inbraken ge pleegd, de eene bij de N.V. Wolfia, Toen- djoengan 32, de andere bij de juweliers zaak van den lieer Teichert, Palmenlaan 39. Hij Wolfia werd voor een inkoop- waarde van f 3.000. - aan brillanten uit do groote schitterend verlichte uitstalkast voor aan de straat gestolen, aldus de „Ind. Crt." Bij Teichert werden de inbrekers tijdens hun pogingen gestoord. Er wordt niets vermist. De inbraak bij de juwelierszaak Wolfia op Toendjoengan werd ongeveer gelijk tijdig ontdekt door de politie en door een Inlandschen tuinjongen, die bij de firma in dienst is. De groote dikke spiegelruit aan den zijkant van de middelste uitstal kast was ingeslagen. Of beide inbraken met elkaar in ver band staan, is niet met zekerheid te zeg gen, Men vermoedt echter, dat de inbre kers van den eenen juwelier naar den anderen zijn getogen, ten einde hun geluk te beproeven. Ook staat het nog in het geheel niet vast, of deze beide inbraken het werk zijn van Europeanen of Inlanders. De brutaliteit, waarmee beide inbraken zijn gepleegd, zou er op kunnen wijzen, dat Europeanen aan het werk zijn ge weest,. t«aar ook Inlanders leeren het vak zoo langzamerhand wel. Om een vrouw. Het DNB meldt uit Parijs, dat mi nister-president Daladier het gelieele ontslag van de Fransche regeering heeft bekend gemaakt. Dit besluit wordt gemotiveerd met tezeggen.dat de régeering verder bloedvergieten wil vermeden. Daladier bevindt zich op het oogen- blik bij president Lebrun, aan wien hij het ontslag van het kabinet aanbiedt. Ileeds in de eerste middaguren werd er in parlementaire kringen verwacht, dat Daladier zou aftreden om plaats te maken voor een regeering „du salnt public". Daladiers motiveering voor ontslagaanvraag Kabinet. reikt, koesterde hij de hoop. dat zijn pogen er op den duur toe zou leiden, dat niet enkel de bestaande moeilijkheden worden overwonnen, maar dat er een blij vende toestand van rust zal worden be reikt. HR. MS. „EVERTSEN* „PIET HEIN". EN Hr. Ms. „Evertsen" en „Piet Hein", onder bevél van kapitein-luitenant ter zee K W. F. M. Doorman en luitenant ter zee eerste kl. A. Gr. Vromans, zijn Woensdag te Alexandrië aangekomen. HR. MS. „HERTOG HENDRIK" Blijkens een bij het departement van defensie ontvangen bericht is Hr. Ms. „Hertog Hendrik", onder bevel van dén kapitein ter zee C. ter Poorten, Maandag van Palermo vertrokken met bestemming Venetië. Off. van den M.S.D. ze kl. L. Kleiman, on langs uit Oost-Indië teruggekeerd, wordt 16 Daladier lieeft gisteren, na bij president Februari geplaatst aan boord van Hr; Ms.. i. i. i i i t A. - 4 i l. "7 f n. Mioiiuedion Lebrun het ontslag van zijn kabinet te hebben ingediend, zijn reeds in het kort vermelde motiveering aan de pers mee gedeelddeze luidde naar Reuter meldt'! als volgt „De regeering, die aansprakelijk is voor j de orde, weigert die heden te verzekeren met behulp van uitzonderlijke middelen die in staat zijn een bloedige onderdruk king en nieuw bloedvergieten mede te brengen. Zij wil geen soldaten tegen be- jtoogers gebruiken. Daarom heb ik bij l den president het ontslag van het kabinet I ingediend." Onlangs heeft zich in de nabijheid van het kerapatan-gebouw te Bindjei een dra ma afgespeeld, vlak nadat dit rechtscol lege een uitspraak had geveld in het voor deel van den man, die onmiddellijk daar na vermoord werd, lezen wij in de Deli Ort. De vermoorde was een Javaan, die an derhalf jaar gevangen had gezeten we gens een of ander misdrijf; kort geleden was hij op vrije voeten gesteld. Bi] zijn terugkeer in de maatschappij deed hij echter de onaangename ontdek king, dat intusschen zijn vrouw was g^ trouwd met een Batak uit Kaban-Djahó, zonder dat zij te voren van hem was ge scheiden. Hij deed daarom een beroep op de kera- patan, om hem te herstellen in zijn rech ten van echtgenoot, welk beroep niet tevergeefs werd gedaan de kerapatan besliste, dat de vrouw tot liem moest tcrugkeeren. By het verlaten van het gebouw waar alle drie partijen waren verschenen trok de Batak plotseling zijn mes en bracht den Javaan een steek toe in de rechterborst, welke daad noodlottig bleek te zijn, De dader is gearresteerd. GEEN STUDIEBEURZEN MEER VOOR H.B.S. Het A.I.D- meldt, dat de hoogere bur gerscholen bericht ontvangen hebben, dat voor het nieuwe schooljaar niet langer studiebeurzen zullen worden verleend en dat het gratisleerlingschap zal worden opgeheven. torpedoboot Z 5 te Nieuwediep. Óff. van administratie 2e kl. der zeemacht C. A. de Poorter, onlangs uit Oost-Inuië teruggekeerd, is ter beschikking gesteld. Luit. ter zee ie kl. jhr. H. A. van Fofeëst, wien vergund is uit Oost-Indië terug te këeren, is 24 Januari met het s.s. Slamat vandaar ver trokken, wordt 13 Februari te MarseiHe en daarna hier te lande terugverwacht. Off. van den M.S.D. ie kl. J. van de Velde, wien vergund is uit Oost-Indië terug te keereiij is 24 Januari aan boord van het s.s. Slamat van] Batavia vertrokken, wordt 13 dezer te Mar- seille en daarna hier te lande terugverwacht. Eeerst-luit. der mariniers G. Witheltay iDamsté, onlangs uit West-Indië teruggekeerd, Hl Henegouwen, wordt 12 dezer geplaatst bij Geladen met 850 kilo goud. Naar de correspondent van de Nw. Rott. Crt. meldt, wordt sedert Maandag ochtend in de schachten van de „Mines du Festiaux" te Gouillet, iu Henegouwen, gestaakt. De mijnwerkers weigeren in een verlaging der loonen toe te stemmen en eischen bovendien de doorzending van een ploegbaas. Het aantal stakers be draagt ruim 650. LOONSVERHOÜGING BIJ FORD. In de fabrieken van Ford is aan 20.000 werknemers een loonsverhooging van 10 pet. toegestaan. DE SOWJETUNIE EN HONGARIJE, De betrekkingen hersteld. Het Hongaarsclie persbureau verneemt uit Rome, dat daar Dinsdagmorgen een overeenkomst geteekend is, waardoor de diplomatieke betrekkingen tusschen Hon garije en de Sowjetunie hersteld zijn. De overeenkomst is geteekend door den Hon- gaarsclien gezant te Rome, Jungert en zijn Russïschen collega Potemkin- de marinekazerne te Willemsoord. BEW APENIN GSUITIJREIDING ZUID-AFRIKA. IN Door onverwachte bezuinigingen op de Zuid-Afrikaansche begrooting zijn eenige millioenen ponden sterling vrijge komen, die gebruikt zullen worden voor de uitbreiding der Zuid-Afrikaansche weermacht. I)E DUITSCHE RIJKSKERK. Bij beschikking van den minister van defen sie zijn de volgende plaatsingen gelast: met i Februari de off. van den M.S.D. der 2e kl. T. A. Vos bij het Kon. Instituut voor de Marine te Willemsoord; met 5 Februari de off. van den M.S.D. der 2e kl. T. C. van der Sterre bij de marine kazerne te Willemsoord; met 12 Februari de luits. ter zee der 3e kl. S. A. 1'Honoré Naber, J. M. L. I. Chömpff, W. van Haaften, A. van Miert, .T. G Broekhuij- sen, de kap. der mariniers D. P. Ravelli bij de marinekazerne te Willemsoord en zijn dé off. van den M.S.D. der 2e kl. J. van Santwijk, A. Broers en A. Hoogkamer ter beschikking ge steld. Volgens berichten uit Engelsehe bron ^ooir-chijm DAMMEN. Zondag had op de bovenzaal van het Kegelhuis in de Prins Hendriklaan een ontmoeting plaats tusschen een tiental spelers van de Held. Damclub en een tien tal van de Haarl. Damclub 2. Om half twaalf opende de voorzitter van Den Helder deze bijeenkomst en heette alle aanwezigen hartelijk welkom. Het duurde lang alvorens er een party het eerste verliespuntje te boeken had. Na goed anderhalf uur viel het eerste slachtoffer aan den kant van de Haar- lemsche Damclub. Gedurende drie uur spelens ging het gelijk op, tot kort daarop Den Helder winst kreeg te boeken door het winnen van drie partyen. Om vier uur eerst was deze zeer geani meerde wedstrijd pas ten einde en kwam Den Helder met 12 tegen 8 uit den strijd Het bestuur van den kegelbond „Hollands Noordpunt" is dan ook doende middelen te beramen de kegclsport in Den Helder meer populair te maken. De medewerking van de tegenwoordige bondsleden is daartoe noodig; laat ieder eens in eigen kring propaganda maken voor de kegelsport, die hcüsch niet zoo duur is als gewoonlijk wordt beweerd, en die hier ter plaatse kan worden beoefend in behoorlijk ingerichte lokaliteiten als het Kegelhuis, de Pool en de Marineclub. Het bestuur van Hollands Noordpunt is gaarne bereid ieder belangstellende in de ke gelsport met raad en daad bij te staan. AMSTERDAM, 7 Febr. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aardappelen markt waren de prijzen onveran derd. Geen aanvoer. AMSTERDAM, 7 Febr. Veemarkt. Aangevoerd: 252 vette kalveren, ie kw". 6670 cent, 2e kw. 5464 cent, 3e kw. 46—52 cent per kg levend gewicht; 31 nuch tere kalveren 6—n; 432 varkens, vleesch- varkens 90110 kg 4344 cent zware varkens 4243 cent; vette 42—43 cent per kg slacïit- gewicht. Er warén 2 wagons geslachte run deren uit Denemarken aangevoerd. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Febr. 84,000 kg roode kool 14.50; 105.0Ó00 kg gele kool 2.90; 33,000 kg Deensche witte kooi 1.104; 22,000 kg uien; gele uien 2.20 1.80, gele drielingen 11.30, gele nep 1.401.60; 23,000 kg peen 2.903-to, alles per 100 kg. PURMEREND, 6 Febr. 370 kg boter 1.701.75, weibotèr 1 -SS 1.70 per kg. NOORDSCHARWOUDE, 7 Febr. 300 kg aardappelen: Friso l.5K>; 17,800-kg uien: uien r.201.50, grove uien f 1.60170. drielingen 0.80—1, gele nep •2,50—2.60; 1600 kg kroten 1—2.50; 98,900 kg roode kool ,.io4.40, doorschot v—370; 45800 kg D. 'witte kool 3.10—4.20, doofsc-hót r—3.70; 54800 kg D. witte kool 3.10—4.20, doorschot 2.703.40; 50,800 kg gele kool 1.301.90 per 100 kg. SCHAGEN, 8 Febr. 40 paarden P2S—325; 12 geldekoeien (ma gere) 90160; 30 idem (vette) 160230; 10 kalfkoeien 175—225; 12 graskalveren f 3o__<x>; 88' nuchtere kalveren, f 4-11; 50 schapen (vefte) 29—23; 169 overhouders f 1014; 8 varkens (magere) 12—16; 38 id. (vette) p. kg f 0.34—0.36; 79 biggen 7— ir; 1 konijnen 0.50—1; kippen 0.75—G 12 eenden 0.751. Eierenveiling. 65.000 kipeieren 52—54 kg 2—2.10; 5557 kg 22.20; 58-60 kg 2.102.40; 6r63 kg 2.30—2.60; 64—67 kg 2.50—2.80. 150 een-deieren-4 20. Parijs, 7 Februari. In tal van politieke kringen te Parijs beschouwt men het af treden van het kabinet-Daladier als het logisch gevolg der jongste gebeurtenissen en begroet men met een gevoel van ver lichting de opdracht aan den oud-presi dent der republiek Gaston Doumergue. De meeningen over ontbinding der Ka mer en het uitschrijven van nieuwe ver kiezingen loopen uiteen. Een deel der radicale pers is van meening, dat onder de huidige omstandigheden aan de op dracht aan Doumergue de voorkeur dient te worden gegeven boven een voortbe staan van het kabinet-Daladier, Groote verontwaardiging heerseht bij uiterst links- De socialistische Populaire verwijt het afgetreden kabinet, dat, on danks de bereidheid van steun der socia listen, de regeeringsmaatregelen uitgeloo- pen zijn op de beginselen der nationale eenheid en dat het gecapituleerd heeft voor de fascistische muitelingen. De com munistische Humanité roept de arbeiders op om Vrijdagavond 8 uur te demonstree- ren op de Place de la Républiyue; ander zijds roept de C.G.T., bet algemeen soca- listisch Vakverbond, de aangesloten en verwante organisaties, zooals de Liga voor Menschenrechten en socialisische vereenigingen van verschillende richting op deel te nemen aan een 24-urige pro teststaking op Maandag a.s. De buitengewone arbeiderspolitie is vannacht 2 uur ingetrokken. By de on lusten van den afgeloopen naclit is ook de directeur der stedelijke politie, Mar- chant, ernstig gewond, terwijl ook een redacteur van de Intraisigeant zwaar gewond werd weggebracht. In totaal zijn 800 personen gewond. Het kasteel Weber bij de Madeleine, was weder als ambu lance ingericht. In totaal werden volgens de Parijsohe bladen 200 personen gewond. Volgens officieele mededeelingen zijn 10 politie-agenten gewond. blikeinsche heerschappij en partijbestuur u hebben gevoerd. Franschen van alle, partijen en alle standen, thans is het uur gekomen om de beginselen te aanvaarden, waarop de grootheid van Franrijk berusS en eeuwenlang heeft geduurd. Slechts ihft beginsel kan dan vrede, orde, gerechtig heid en cohtinuiteit van regeering waar borgen. Gegeven in ballingschap, 7 Februari. 6 en 7 Febr. ONDERTROUWD: R. Oost en B. Noor- dergraaf. G. J. v. Suijlekom en T. Wig- gerts. H. J. Dieters en M. A. Jongers.; O, A. Bender en A. Uittenbosch. J. Wit en A. M. J. O. Olivier. A. W. Nebbeling en O. Wehrle. G. Mekkering en O. v, d„ Zwaag. H. J. Berinink en E. Plooü. BEVALLENH.G. Aalderink—Hamer„ d. J. v. Dijk—Maartense, d. OVERLEDEN: B. O. H. Haakman, 81 j. Haven van Nieuwediep. 1 Een zijde. oproep van Mionarchlstisdïe De in België verblijvende pretendent voor de kroon van Frankrijk uit het huis Bourbon, de hertog Jean de Guise, pu bliceert in de Action Frangaise de vol gende oproep aan het Fransche volk: Thans ziet gij waarheen 30 jaar repu- 7 Febr. 1934- Aangekomen van de Ruhr en vertrokken naar Berlijn Nederlandsche motorsehoencr „Annegiena". Aangekomen van Akersloot en vertrokken naar Gecstermunde de Deensche paling- kotter „Patt-erson". Aangekomen van Hariingen en vertrokken naar Londen Eng. s.s. „Leeuwarden". 8 Febr. Aangekomen van Londen en vertrokken naar Hariingen de Nederlandsche motor- schoener „Margaretha". Naar waarnemingen verricht in dea morgen van 8 Februari. Medegedeeld door het Koninklijk Meteorologisch Instituut. Hoogste stand 7721 te Rocheford en Ioulou.se. Laagste stand 728.2 te Skudesnaes. Verwachting: Krachtige tot matige, later wellicht verder afnemende W. tot N.W. wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen* waarschijnlijk regenbuien, kouder. Voor Telefonisch opge geven advertenties stel len wij ons bij foutieve plaatsing niet verant woordelijk. voor Den Helder en Omstreken De uitgeschreven ASgemeene Vergadering, die gehouden zou worden op Maandag 12 Febr., is uitgesteld tot Dinsdag 13 Februari, des avonds 8,30 uur in de schooi HET BESTUUR. Het K.L.M.-vliegtuig PH-AEB, dat een lading goud van Parijs naar Rotterdam vervoerde, heeft Dinsdagmiddag kwart over vijf tengevolge van den plotseling opgekomen mist een noodlanding moeten uitvoeren in de Krabbepolder, een wei land gelegen tusschen de Oude Maas en den Dordtschen Kil tegenover de Dordt- sche zeehaven en ten Zuiden van de door gegraven Krabbe. Het vliegtuig, dat werd bestuurd door den piloot Kres, heeft een vlotte landing uitgevoerd en liep geen schade op. Het zou gisteren weer vertrekken. Het goud per auto verder hakr Rotterdam vervoerd. Men meldt nader uit Dordrecht: Het vliegtuig was om 2 u. 55 uit Parijs vertrokken en had 850 kilogram goud, be stemd voor Amerika aan boord. Door het bizonder toeval, dat tijdens de landing een boot van de Dordtsche rivierpolitie in de nabijheid op de rivier kruiste, kon het goud direct worden overgenomen en naar de overzijde worden vervoerd, waar een ontboden auto van de K.L.M. het naai de Holland-Ainerika-ljjn heeft gebracht, waar liet op tijd aankwam om met de „Volendam" verder te worden vervoerd. PK POST VLUCHTEN NAAR EN VAN INDIK. Heenreis. De Ijsvogel is 7 Febr. van Djask ver trokken en denzelfden dag te Dodhpoer aangekomen. Terugreis. De Rijstvogel is 7 Febr. van Rutbah Wells vertrokken en dénzelfden dag te Oaïto aangekomen. hebben de meeste geschorste predikanten der Duitsche Rijkskerk dienst gedaan en zou de leiding der Kerk liet vooralsnog niet op haren en snaren willen zetten. DUITSCHLAND EN HET VATICAAN. Dinsdag zijn nieuwe onderhandelingen tusschen het Vaticaan en Duitschland be gonnen. De uitslag is ais volgt: Heldersche Damclub. Haarl. Damcl. 2. Rab Een ernstige waarschuwing. J. Stoll D. C. W. Dissel A. Bremer Slort Simonse J. José Kwast D. A. S. L. A. P. 11 J. Lycklama 20 H. A. van Abs 1—1 A. M. Berghuis 1—1 P. J. Exel Jr. 20 Cl. Elzing 11 M. van Leeuwen 20 C. van der Werf 11 J. Exel Sr. P. J. Smolenaars 3—1 B. Gabriél P. Groenemeyer 02 A. Russ 12—8 Ondergeteekende beveelt Mej. J. VADER—Rossen, die zijn zaak in tabak en sigaren en aanverwante artikelen Bree- straat IC heeft overgenomen, beleefd aan in de gunst van zijn klanten en bedankt tevens voor het genoten vertrouwen. A. PRONK. Vooruitbetaald: 10 et. p. regel 1 minimum Nletvoorulrbet: I5ct.p. regel (40en69t. B. z. a. net Buitenmeisje, v.g.g.v., voor d.e.n., liefst bij menscheri z.k. Brieven onder No. 441, aan het Bureau van dit blad. Te huur net Burgerwoon- huis, staande Begoniastraat 67, huur per week f 7.-. Te bevr.Gravenstraat 26. Door omstandigheden t. overn, f 65.—. Bez. Weststraat 5, Te huur het gemoderniseerde] Te 'l(>op Keerenhuis Binnenhaven 53. aei' Wandelwagentje, een Huurprijs f 42 per maand, in-w'®9 oneen witte Teddybeer, begrip water. Te bevragen Albert GOVERS, Rz. Plantsoenstraat. 2. '"■',31 amgekmm Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel minimum Niet vooruitbet:15ct. p.regel) 40en60c. Gem. Slaapkamer te huur, enongem. Kamerm. gebr. v, k. AdresHoofdgracht 64. Te huur mooi Winkelhuis Kei zerin 30. Inl. LONDON, Makelaar Hertzogstraat 52 Mej. J. VADER KOSSEN. Breestraat 10, deelt hierdoor mede, dat zij de zaak in tabak en sigaren van den Heer A. PRONK heeft evergenomen en hoopt door goede bediening hetzelfde vertrouwen te ge nieten. Beleefd aanbevelend. De „Times verneemt uit Tokio, dat in het Heerenhuis, aldaar, interpellaties zijn gehouden over den omvang der militaire uitgaven. Deze interpellaties lekten van regee- ringszijde de verzekering uit, dat de poli tiek van Japan vredelievend is. Burggraaf Okotsji vestigde de aandacht er op. dat de uitgaven 40 pet. uitmaakten van de uitgaven der natie. De vloot klaagde, dat het percen tage van 70 pet. tonnenmaat voor de vlootsterkte tegenover de Vereen. Staten en Engeland beide 100 pet. onvoldoende was voor Japan; maar de rijkdom van Japan was slechts 20 a 30 pet. van die van de Vereen. Staten. Spr. vroeg zich dan ook af hoe lang het land den huidigen last zou kunnen torsen. De ministers van oorlog en marine ant woordden, dat de noodzaak om de mili taire en maritieme wapening op peil te houden niet mocht worden uitgelegd als een uiting van de verwachting of de be geerte dat er oorlog zal komen. De minister van buitenlandsche zaken Hirota verklaarde, dat ook de huidige on rust het gevolg was van propaganda. Hij deed zijn uiterste best om tot een verge lijk met Rusland te komen. Ofschoon nog geen bevredigende resultaten waren be- KEGELEN. Het groote nationale kegelconcours te Alk- maar is ten einde en met vreugde kunnen wé terugzien op een mooi resultaat van de Hel dersche afgevaardigden. Wij vermeldden reeds, dat het Heldersch bondselftal op den openingsdag van het con cours den tweeden prijs in den bondenwed strijd wist te behalen. Maar ook onze plaatselijke kegelclubs He ten zich niet onbetuigd. In de A-klasse (dit is de af deeling der eerste vijftallen) stond het Heldersche Onder Ons tot op den laatsten dag aan de spits met 317 houten, maar het Haarlemsche Volhar ding, een der oudste en sterkste clubs van ons land, wist het zoowaar tot 318 te brengen en behaalde zoodoende met slechts 1 punt ver schil-den eersten korpsprijs. In de dame&afdeeling was de zege echter wel aan een Heldersche club. Het dames vijftal van de gemengde kegelclub 't Rollend Raadsel wist met 296 houten de door H. M. de Koningin Moeder uitgeloofde plaquette, waaraan toegevoegd een grooten zilveren krans te winnen. Hout of Fout I won den 9en prijs in de A-klasse. Hand gaat Ie II en E.V.A.'II wonnen resp. den 6en en den :oen prijs in de B-klasse en A.P.C. won den sen prijs in de Damesafdecling. Ook een tweetal .persoonlijke prijzen ging naar Den Helder. Mevr. Matveld werd hoog ste korpswerpster van de dames met 76 hout in 10 worpen en de heer Jac. de Boer won met 82 houten den 5en prijs in den Jubileum- wedstrijd. Hoezeer de bovenvermelde prestaties alle reden tot voldoening geven, toch komt het ons voor, dat de belangstelling voor de ke gelsport in Den Helder aan het verminderen is, hetgeen ten zeerste betreurd moet worden. Zoo moésten we dezer dagen vernemen, dat een der jongere clubs wegens gebrek aau leden moest worden ontbonden. worden ais regel na 9 uur des morgens geen adverfentiên voor hef dien dag ver schijnend nummer meer aangenomen» Te huur 7SU H.A. Weiland a/d. Dóggerswcg. Adres: Oostslootstraat 46. Te huur. Mooi Woonhuis, Ruijgh weg 211, direct t.a v. Heerenhuis, Parallelweg72 leeg te aanvaarden. Huurprijs S 38.per maand. Inl. bij Makelaar R. DIJKSHOORN, Molengracht 85. Te huur het HUIS Nieuw- straat 8, bevattende 2kamers, (suite), 3 slaapkamers met gr. zolder. Te bevr.: S. KONING-, Bassingracht 1. Zif-Katnar te huur. Piano aan wezig. Kostganger gevraagd. Adres: Bureau van dit blad. 1wwfl 'we Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel 1 minimum Niet vooruitbet13 ct. p. reget j 40 en 60c. Net ÜVSeisje gevr., v.d.e.n. Adresv. Koningsbruggen, Loodsgracht 53. gebruik van keuken Adres Te huur het mooie Huis in de Huijgensstraat 12, mooiste gedeelte, f 7.25 per week, w.1. inbegr. en vaste waschtafel. Leeg te aanvaarden. Adres: Sluisdjjkstraat 101. Vooruitbetaaid: 10 ct. p. regel minimum Niet vooruitbet!5 ct. p, regel40 enOOc. Kinderwagen te koop, zoo goed als nieuw. Adres: Anjelierstraat 19. Te koop Philips Radiotoe stel met kast, prijs f 50. Wegens vertrek. Jan in 't Veltstraat 51. Te koop een zoo goed als! nieuwe Jekker en laken Broek buiten model, middelb. maat. Adres: Bureau van dit blad. Kindermantel., leeftijd IA jaar. Adres: Sluisdjjkstraat 87. Te koop een nieuwe O.-O. Cape, flinke maat. Adres: Jan 't Veltstraat88. Te koop wegens vertrek naar Indië een zeer goede Auto. Adres: Ruijgh weg 1. ct. p. pond 25 30 40 Een Brandkast te koop. fa. H. BOOY Z11., Koleiigroothandei, Molenstraat 134. VANAF HEDEN wersefi gebakken II prima 40-f- ED. KAASJE II Te huur een modern HUIS Violenstraat 68, f7 per week, w.i. inbegrepen. Adres: Sluisdjjkstraat 301. Aangeboden nette Zit- en Slaapkamer, geschikt voor 2 Vrienden of Echtpaar, met Voor direct gevraagd flinke Dag-Dienstbode, goed kun nende koken. AdresJ. PRONK. Molenstraat 157. Gevraagd een net R.IK. MEISJE voor dag of dag en nacht, door:C. Düinevelo, Meerweg, Breezand. Bureau van dit blad. Te huur: Mooi gemeubileerd Bovenhuis, bestaande uit Zitk., Slaapk., vrije Keuken en Closet. Adres: Lunchroom -Gollzangs Huisduinen. Gevraagd een nette Loopjongen. Adres: ELTE, Koningstraat. Gevraagd een flink DAGMEISJE. Adres: Spoorstraat 31. Te huur een nieuwe Boven woning. Te bevragen: 2e Molendwarsstraat 2. Te huur aangeboden modern WOONHUIS, Vischmarkt 7. Te huur modern Woonhuis Begoniastr. 42, p. w. 9 0.55, w.1 inbegrepen. LONDON, Makelaar Hertzogstraat 52 Een flinke WINKELJUFFROUW en een voor de KASSA on lichte KANTOOR WERKZAAMHEDEN. BEIDEN BOVEN 10 JAAR. Wegens gezondheidsomstan- digheden te koop aangeboden een complete met inventaris en huis, spoed. Brieven onder No. 442, aan het Bureau van dit blad. Heden verkrijgbaar Wilde- en Famme Konijnen, Piepkuikens en Slachtkippen. Adres: K. SCHRANDER, Emmastraat 50. Groote Philips Luidspreker, nieuw, f 7.50. Adres: Torenstraat 14. Ruime keuze Militaire Werk schoenen f 1.50 p. p. Prima Modelschoenen f 2.95 p.p., geheel uit een stuk f 3 50. p, p. Gym nastiekschoenen met en zonder hak f 0 85. In schoenenmagazijn „De Kleine Winst", Koningstraat 81. Te koop een WINKELPUI. Te zien en te bevragen: öluis- dijkstr. 21 of Koningstraat 56. of wat zonder een groote re of kleinere som gelds onbereik baar is, indien U regelmatig tracht iets weg t'e leggen op een spaarbankboekje. Op zulk een moment geeft het aanhouden van een spaarbankboekje de aller grootste voldoening:, Opgericht 1843. Te koop een best Heerenrijwiel, merk Simplex, met torpedonaaf en electr. lamp, 2 Kamertafels en een nieuwe Lampenkap, A(l''bS; Bureau van'dit blad. Te koop een St„ Bemarda - houd van bekroonde afst., 7 mnd. oud, (teef), tegen aan- nemeiyk bod. Brieven onder No. 438, aan uet Bureau van dit blad. in den 1 pond goede Uien 1 gele- of roode Kool 1 pond Spruitjes (geen spruiten) 3 hossen Prei cent. cent 7 cent DO cent Verderdi weibekerid«

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 8