S. A. KANNEWASSER ZN. Moderne patronen Crêpe de Chine 5e fi ZATERDAGAVOND MAANDAG - DINSDAG 3e hoop 5e fi 5e hoop HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 10 FEBRUARI 1934. GEMENGD NIEUWS Binnenland Overtreding van een wet houder, tevens officier van justitie. Alleenwonende vrouw overvallen. Ruw voetbalspel. Bankdirecteur zwaar gestraft. Is Oss nu gezuiverd? De storm in Denemarken. Spaansche officieren veroordeeld. Duitsche onderneming in Rusland gesloten. De relletjes van gister- avond te Parijs. De Stromboli in werking. aangeboden Vrf doodvonnissen voltrokken. De ontvoerde Bremer weer vrij. 300 moderne Zijden Heeren-Zelfbinders 10 ct. Groote witte Luiers 12S'/2 ct. 3 stuks badstof Maandverband IS ct. Fijne gefestonneerde Damesflanel 39 ct. De koning en de koningin van Bulgarije aan een groot gevaar ontsnapt. Prima Fil d'écosse met zijde Dameskousen 30 ct. Matzijden Dameskousen extra fijn 60 ct. Moderne kleuren 16 els China Mat 79 ct. 16 els gebloemde Mat i©0 12 els China Mat 60 6 els gebloemde Mat 3*3* Onze bekende Radioflanel 10 ct. Manchester Heerenbroek 1.40 6 stuks Witte Ruit-Zakdoeken 30 ct. Reclame Baddoek, 40 x 60 0 ct. Groote Baddoek 11 ct. Buitengewoon zware Baddoek, 60 x 120, nu 33 ct. Reclame Dames-Schort, moderne patronen 80 ct. Gestreept witt Etamine, van 24 ct. nu 13 ct. Marquisette, extra koopje 10 ct. per el Interlock Heeren-Pantalon lange pijp69 ct. Interlock Dames-Camisoles, 90 lang 30 ct. Extra fijne Madapolam, voor alles geschikt, 90 breed, 12 ct. per el Serum per vliegtuig. Seizoen 1934 Fijn Madapolam Damesnachthemd voor 80 per 69 ct. 300 stukshalflinnen Afneemdoeken 70 X 70, van 35 nu 18 ct. Groot Borduur Tafelkleed 130 X 160 89 ct. Jaeger Mansbroeken en Borstrokken 40 ct. Moderne wollen Fantasiesokken 30 ct. Waschecht Tafelkleed 30 ct. Zijden Kleed 90 X 90, met franje 30 Fijn Madapolam Dameshemd, rond borduursel 40 ct. Partijtje fongens-Slipovers 30 ct. Nieuwe Mystère met entredeux en franje 30 ct. Wit Damast Tafellaken met gekleurde randen, 120x 155 69 ct. BUITENGEWOON IS DEZE AANBIEDING .- Extra zware geruite Theedoek, 70x70, van 34 ct. nu Ifsa gewaagd SkftófrfUngen Kent U onze Reclame-Foto's Frans Bosch, Spoorstraat 96 Nationaal Socialistische Beweging in Nederland. KOUSEN TOCH. HOU ZEE. dat de regeering de motie-De Hoog tot uitstel van de invoering der nieuwe salaris- regeling tot na 1 April a.s. en in afwach ting daarvan een hoogere korting op ae salarissen blijft afwijzen, daar op debat en bet oordeel van den Volksraad prijs ruoet worden gesteld en de weg tot een verdere korting tot groote moeilijkbeden zon lei den. De regeeringsgemachtigde wees er op. dat het Herziene Bezoldigingsbesluit het resultaat is van anderhalf jaar arbeid en alzijdig overleg. Spreker zeide nogmaals toe dat de regeeiing met het eindoordeel van den Volksraad ernstig rekening zal feouden. Na deze mededeelingen werd de verga dering geschorst. Aneta V. D. verneemt uit Ameide: Tegen den slager-wethouder J. v. d. H. te Ameide is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de crisiszuivel- wet e:i wegens het belemmeren in de recht matige uitoefening van hun functie van vier •iibtenareo. Door afwezigheid vqp den ivuf.rnemenden burgemeester van Ameide was genoemde v. d. Hi zelf hulp officier van justitie. De dader aangehouden. In haar woning te Tegeleti is Don derdagavond ongeveer 16 uur badende in haarbloed aangetroffen de 53-jarige alleenwonende mej. A. Siepkens. Zij had drie diepe hoofdwonden, die vol gens het politie-onderzoek met een hard voorwerp waren toegebracht. In verband met dezen aanslag is dooi de politie aangehouden de 24-jarige C. V. die in de buurt woont, en haar kort te voren een bezoek had gebracht. Zijn kleeren waren met bloed besmeurd waar om hij van kJeeding verwisseld had. De aangehoudene ontkende en ver klaarde de vrouw in dezen toestand te hebben aangetroffen. In de woning wordt niets vermist. In verband met den overval heeft het parket ter plaatse een onderzoek inge steld. Na afloop daarvan heeft de 24-jarige G. V., die als de vermoedelijke dader is gearresteerd, tegenover de politie een bekentenis afgelegd. Tijdens afwezigheid van de vrouw is hij de woning binnen gedrongen, vervolgens heeft hij haar thuiskomst afgewacht. Toen zij ca. 10 uur haar woning betrad, heeft V. haar met een guminihamer op het hoofd geslagen en haar van haar haodtaschje beroofd, waarin zich een portenaonnaïe met een klein bedrag aan geld bevond. Hethand- tascbje is teruggevonden. Na deze bekentenis zal V. naar Roer mond op transport gesteld worden om daar in de strafgevangenis te worden opgesloten. De toestand van de vrouw is zeer ern stig. dacht hü de tram nog weer in te halen, wat hein werkelijk gejukte juist bü den overweg aan den Eesveenschen weg. Hij sprong echter mis eu kwam onder de tram terecht, die hem over den buik reed, zoo dat de dood onmiddellijk intrad. Een tragische omstandigheid is, dat de .jongen vandaag vijftien jaar zou worden. VERDRONKEN'. Gistermiddag is het driejarig zoontje van ds. Emuaeii te Noordhom na het eten in den tuin van de pastorie gaan spelen. In een onbewaakt oogenblik schuilt net kind In den vijver te zijn gevallen. Toen men het miste, vond men het kind in net water drijven. De levensgeesten waren toen reeds geweken. f 2000 boete, voor verkeersovertreding. De Amsterdamsche Rechtbank heeft een bankdirecteur te Amsterdam wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld veroordeeld tot twee maanden hechtenisstraf voorwaardelijk, benevens een geldboete van f 2000 en liem de be voegdheid motorrijtuigen te besturen voor een jaar ontzegd. De eisch was f 3000 boete. De veroordeelde heeft op 22 Juni van het vorige jaar op den rijksstraatweg tusschen Muiden en Kaarden een auto- ongeluk veroorzaakt, waarbij drie perso nen ernstig werden gewond. De directeur wilde een voor hem rijdende vrachtauto voorbijrijden, doch hield te weinig reke ning met de nadering van een tegenligger, waardoor hjj zich tot scherp coupeeren van de vrachtauto genoodzaakt zag. Niet temin ontstond een botsing met den tegen ligger, waarvan de bestuurder daarvan en de directeur zelve en een naast hem zittende dame ernstig werden gewond. Negen mannen gearresteerd. Veroordeeling tot f 30. ij de ;.F.a, Voor den politierechter te Haarlem stond gisteren terecht een 28-jarige metselaar. Bij een voetbal wedstrijd op 14 Januari te Zaandam tusschen Z.F.C. en A.D.O. had den voetballer van den Oever van toen deze voor zijn doe! op den grond lag. een schop in de lenden gegeven. Verdachte erkende de daad. Hij was geïrriteerd geworden door het ruwe spel, en ook had hjj gevreesd, dat A D.O. de overwinning niet zou behalen. Het O. M. en de politierechter merkten op, dat de voetballers zich niet moeten overschatten. Zij vormen geen maat schappij in de maatschappij. Het is niet voldoende, of alleen de scheidsrechter of het bestuur van den voetbalbond maat regelen tegen de betrokkenen neemt, wanneer rij ruw spelen; ook de politie zal in dergelijke gevallen streng moeten optreden. Wel hebben verscheiden, ook de ge troffene, verzocht om de zaak niet te ver volgen, maar spr. wil laten zien, dat ook bij voetbalspel op ruwheid gelet zal wor den en dat maatregelen tegen ruwheid zullen worden getroffen. Het O. M. eischte f 40 boete of twintig dagen hechtenis. De politierechter, in acht nemende dat ook de verdachte door het bestuur van den voetbalbond reeds gestraft is ver oordeelde hem tot f 30 boete. (Hbf) IKHIR EEN TRAM OVERREDEN EN GEDOOD. DeJ 4-jarige I). Nabarro. pleegkind bü den heer Akkerman te Zorgvliet, en leer ling van de bijzondere neutrale u.l.o. school te Steen-wijk. vertrekt dagelijks met de tram van 5 u. 20 naar zijn woonplaats. Hu had gisteren reeds plaats genomen in de tram. doch na het vertrek bemerkte XL u" zi-in schooltascfa had vergeten. Ondanks de waarschuwingen sprong hü er weer uit om zün tasch te halen. Daarna Eindelijk is het na maandenlang speu ren der Kon. Marechaussee en gemeente politie te Oss gelukt een dievenbende te arresteeren, w aarvan met vrij groote ze kerheid kan worden aangenomen, dat de leden van dit gilde debet zijn geweest aan een lange reeks van inbraken, die de laat ste maanden in Oss en omgeving werden gepleegd, aldus de „Tel." Zaterdagavond j.1. zagen de politiebe ambten, die zich verdekt hadden opge steld, een drietal mannen een winkelhuis naderen, van wie een de niet gegrendelde deur openmaakte en behoedzaam binnen drong. De tweede persoon stond buiten op den uitkijk, terwijl de derde een eind ver der met twee fietsen aan de hand rooi den aftocht gereed bleef staan. De inbreker, die het huis was binnenge gaan, bleek met de situatie goed op de hoogte te zün. In zijn werk werd hij even wel gestoord doordat een meisje den win kel binnentrad en uit vrees voor ontdek king sloeg de indringer door de achter deur hals over kop op de vlucht. Hij rende naar zijn beide metgezellen, het drietal sprong op de fiets, en het gelukte het trio inderdaad te ontkomen. De beide marechaussees, die het nobele stel hadden herkend, zetten onmiddellijk de achtervolging in, doch de vluchtelin gen zagen kans hun resp. woningen te be reiken. Twee hunner, een zekere De B. en Van D., werden eenige uren later van hun bed gelicht en naar de marechaussee kazerne overgebracht. Na een langdurig verhoor heeft het tweetal een volledige be kentenis afgelegd. Beiden zijn naar de strafgevangenis te 's-Hertogenbosch over gebracht. Zondagavond werd wederom te Oss op een tweetal plaatsen ingebroken. Bü den slager Janssen in de Vierhoekstraat werd in den laten avond bii afwezigheid van de bewoners ongeveer 5 a 600 pond vleescli uit de slagerü ontvreemd. Bü de thuis komst van de familie J. werd de inbraak ontdekt en stelde men terstond telefonisch de gemeentepolitie van het gebeurde in kennis. Onder leiding van den burgemeester werd met behulp van speurhonden een uitgebreid onderzoek ingesteld. Achter de woning van een zekeren W. werden de gestolen goederen gevonden. De bewoner, alsmede een zekere Van B., werden in hechtenis genomen en gevan kelijk werden zij daarna naar het politie bureau overgebracht. Verder werden nog drie verdachten, de gebroeders De B. en een zekere R„ aan gebonden en achter slot en grendel gezet. Van het vijftal hebben eenige reeds een bekentenis afgelegd. Nog een bende. Ofschoon dit succes van de politie voor de burgerij te Oss een ware opluchting beteekent. wjjzen de feiten er toch op, dat er momenteel nog een ander inbrekersstel ter plaatse opereert, want tüdens afwezig heid van de bewoners is n.1. dezer dagen nog ingebroken ten huize van de familie De N. aan den Berghemscheweg. Ook daar waren de laatste weken reeds eenige malen pogingen tot inbraak ge constateerd De marechaussee slaagde erin twee mannen te arresteeren. Ju totaal zün er negen verdachten in hechtenis genomen. I «n allen is bekend, dat zü behooreu tot <le z.g. „familie der bende", welker leden reeds jaren lang in Oss en wüde omgeving schrik en ontsteltenis verspreidden, eu dooi- hun onderlinge veeten zoo dikwüls bloedige vechtpartijen organiseerden. De nasporingen worden nog steeds voortge zet en verdere arrestaties zün binnenkort te verwachten. Buitenland Vijf dooden; duizenden huizen beschadigd. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt uit Kopenhagen, dat de storm, welke Denemarken gisteren heeft geteisterd, van orkaansterkte was. De veroor zaakte schade is nog niet te overzien. Het aantal beschadigde huizen be draagt duizenden. Het aantal omge waaide boomen, molens en schoor- steenen is enorm. De storm heeft aan vijf menschen het leven gekost. Op het eiland Fünen is een arbeider bij het vrijmaken van een door een om gevallen boom versperden weg zelf door een vallenden boom gedood. Een oude man is bij het herstellen van het bescha digde dak van inspanning bezweken. Het aantal gekwetsten is eveneens groot. Te Kopenhagen moesten acht voetgangers en verscheidene fietsers zich onder medi sche behandeling stellen. De treinen hadden groote vertraging, daar omgevallen boomen de rails ver sperden. Vele schepen zijn aan den grond geraakt. Bij Thyborgen is een Zweedsch stoomschip gestrand. De bemanning van 20 koppen is met de reddingskabel aan land gekomen. In de haven van Kopenhagen is een schip van 5000 ton losgeslagen en door den storm heen en weer gedreven. Een sleepboot heeft het schip na 3 uur weer vastgemaakt. vasteestelden termijn waarop nog redding mogelijk was. te El Paso te doen arriyee- ren, waar het den patiënt nog tijdig kon worden toegediend. Het personeel gearresteerd. Het sedert 1928 te Moskou gevestigde montage-bureau van de Metallgesellschaft A.G. te Frankfort a Main en haar drie dochterondernemingen te Moskou, is door de Sowjet-autoriteiten gesleten. Het ge- heele personeel, ook de chef van het bureau is gearresteerd. De Metallgesellschaft heeft van de Sowjetregeering nog geen officieele rae- dedeeling van het gebeurde ontvangen en is er tot nog toe niet in geslaagd de motieven voor den maatregel te vernemen. EEN GEWEIGERDE GIFT. De afgetreden minister-president, Dala- dier, had 50.000 francs willen schenken aan het ziekenhuis van de politieagenten. De directeur van dat ziekenhuis heeft de gift niet willen aannemen, wijl hij „nog onder den indruk was van het smartelijke gebeuren van enkele uren te voren". Een agent gedood. Brand gesticht in een kerk. De eerste dag van het nieuwe ministerie zette in met communistische petjes, schoten en gewonden; men zou er een slecht voorteeken in moeten zien,.alser voor het woord relletjes met communisti sche stond. Dat kenmerkt het onderscheid ten aanzien van de gebeurtenissen, die tot den val van het ministerie Daladier leidden. Toch is het veelzeggend, dat ook na de politieke opluchting nog relletjes op groote schaal mogelijk zijn. Omtrent de relletjes van gisteren meldt Havas verder, dat de politie eenige plun deraars oppakte en dat de mobiele garde herhaaldelijk te hulp moest worden ge roepen. De vrachtauto van de politie bracht den heelen avond versterkingen van het eene punt naar het andere. In de Oostelijke buitenwijken en vooral op den boulevard Belleville, hielden ue communisten stand. De politie, die ook hier van de vuurwapens gebruik maakte, werd uit de ramen der huizen met bloem potten- en andere projectielen bekogeld. Het aantal betoogers moet de 10.000 niet te boven gegaan. In den loop van den avond, drong»» betoogers het Oosterstation binnen en be gonnen in de hal te plunderen. De politie moest versterking halen en riep ook de brandweer te hulp. Er ontstonden hevige o-evechten, waarbij een agent door een re volverschot gedood is. De betoogers heb- ben de naburige St. Jozefskerk in brand gestoken. Tegen middernacht was d« brandweer nog aan het blusschen. De eerste vonnissen. De Parijsche justitie heeft een aantal betoogers veroordeeld wegens opstand, beleediging van beambten, het dragen van wapenen, voorts wegens het gooien met brokken ijzer, het werpen met stinkbom men enz. en natuurlijk wegens het plegen van verzet. Zeven lieden kregen een boete, drie personen vier dagen gevangenis, één zes dagen, twee acht dagen en één vijf tien dagen. De slachtoffers. Van de achttien politie-agenten. die bij de relletjes te Parijs zóó waren gekwetst dat zij in het ziekenhuis moesten worden opgenomen, behoefden maar zes daar te blijver!'. Hun toestand is bevredigend. De Stromboli is gisteren plotseling hevig in werking getreden, doch de eruptie duurde slechts eenige minuten en heeft geen schade aangericht. Vooruitbetaald: lOct.p. regel Niet voorultbet: 15 et. p. regel minimum 40 en 60 c. 3 RECLAMEOAGEN H In verband met de poging tot opstand op 10 Aug. 1932 in Spanje waren onlangs 32 militairen vrijgesproken. Thans zijn 6 officieren voor die zaak veroordeeld tot twaalf jaar en één dag gevangenisstraf ieder. Bovendien worden zij uit het leger gestooten. Een generaal kreeg twaalf jaar vesting straf. Uit Montgomery, in den staat Alabama, wordt gemeld, dat daar de terchtstelling heeft plaats gehad van vijf terdoodveroor- deelde negers. Zij werden beurt om beurt en zeer kort na elkaar op den elec- trischen stoel geplaatst en gedood. De vijf mannen waren veroordeeld wegens moord. Vier van de vijf hielden tot het laatst vol, onschuldig te zijn. Terwijl de terechtstellingen plaats von den, zong de neger-predikant godsdiensti ge liederen. Hun laatsten dag hadden de veroordeelden doorgebracht met te luiste ren naar het voorlezen uit den Bijbel door den predikant. Te huur op mooi dorp aan den hoofdweg nabij Alkmaar, flink Huis met tuin, sigaren winkel en aanv. art., annex pension, uitstekend geschikt voor gepens. Br. fr. onder Nr. 100, ZWAAN'S boekhandel, Alkmaar. Te huur Woonhuis Gouds bloemstraat 2, direct te aan vaarden, f 32 per maand. Te bevragen; O. BOT, Soembastraat 35. Te huur een Huis voor kl. gez., f 6 p. w., water en licht inbegrepen. Adres: Bureau van dit blad. Te huur of te koop het Heerenhuis, Singel 19, 1 Maart te aanvaarden. Te bevr.Singel 170. Te huur, nieuwste gedeelte Huygensstraat, nieuw gebouw- de Woonhuizen a f 7.— per week. Adres: Krugerstraat 56. Te huur een mooi HUIS, jHoogstraat 15. Adres Brakkeveldweg 56. Te huur aangeb. gem. Étage voor gehuwd Off. Adres: Bureau van dit blad. Er is losgeld betaald. Uit Washington wordt gemeld, dat de door menschenroovers ontvoerde Bremer (de zoon van een rijken vader) weer in vrijheid is gesteld door de kidnappers, na dat er voor hem een losgeld was betaald. Hoe groot het betaalde bedrag was, is echter niet meegedeeld. Thans heeft de justitie een groote klop jacht bevolen om de ontvoerders op te sporen. Bremer was ongedeerd. Hij hoort thuis te St, Paul in Minnesota. Te huur een modern HUIS Violenstraat 68, f 7 per week, w.1. inbegrepen. Adres: Sluisdijkstraat 101. (Te huur 2 Bergplaatsen, voorzien van water en electr., midden in 1 de stad, f 1.50 p. w., geschikt voor inboedel. i Te bevr. bij: J. P. VAN OS, Stakman Bossestraat 59. Te huur een WOONHUIS Ivanaalweg 18. Te bevragenZuidstraat 63. 1 iM— i i.IU Te huur aangeboden modern WOONHUIS, Vischmarkt 7. Te huur modern Woonhuis Begoniastr. 42, p. w. f 6.55, W.1 inbegrepen. LONDON, Makelaar Hertzogstraat 52 De koning en koningin van Bulgarije zijn aan een ernstig gevaar ontsnapt, toen de remmen van den trein, waarin zij van Roestsjoek naar Sofia onderweg waren, weigerden. De trein, die zich juist op een helling bevond, reed met groote vaart slingerend omlaag, zoodat er groot ge vaar voor ontsporing bestond. Tenslotte slaagde de machinist erin, door tegen- stoom te geven, den trein tot staan te brengen. De koning had zeer goed het ge vaar beseft, waarin de koninklijke familie verkeerd heeft, en bij zijn aankomst te Sofia heeft hij niet den directeur van de spoorwegen terstond de oorzaken van -itze ernstige storing besproken. In het St. Joseph-ziekenhuis te El Paso in den staat Texas, V.'St., was een pa tiënt tengevolge van een malaria-aanval aangetast door een hersenziekte, die al leen.tot staan kon worden gebracht door een snelle behandeling met een serum, dat niet aanwezig was. Het serum was te Cincinnati verkrijgbaar. Met een speciaal vliegtuig werd het naar El Paso overge bracht, verpakt in een doos met warm zaagsel om het op lichaamstemperatuur te houden. Voor het transport werd een speciaal snel toestel gebruikt om het serum binnen den door den geneesheeren Te huur mooi Winkelhuis Kei- ze rstr. 80. Inl. LONDON, Makelaar Hertzogstraat 52 Te huur het mooie Huis in de Huygensstraat 12, mooiste gedeelte, f 7.25 per week, w.l.i inbegr. en vaste waschtafel. j Leeg te aanvaarden Adres: Sluisdijkstraat 101. ItOÊtktUlttA tetaald: 10 ct. p. regel t m Niet voorultbet 15ct. p. regel j 40en60c. Jougelui, z. k., zoeken een Woning, f 4 a f 5. Brieven onder No. 446, aan het Bureau van dit blad. Gevr. nette Slaapkamer, liefst omgeving Havenplein. Brieven onder No. 449, aan k°°P gevraagd het Bureau van dit blad. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel 1 minimum Niet voorultbet: 15 ct. p. regel j 40 eu 60c. Te koop gevr. INVENTARIS voor Heerenkapperszaak. Brieven met prijsopg. onder Nr. 447, aan het Bur. v/d. blad. Te koop gevraagd 2 of 3 IJSWAGENS met of zonder machine. Brieven onder No. 448, aan het Bureau van dit blad. WOONHUIS of Huisje te koop gevraagd door particulier Brieven onder No. 452, aan het Bureau van dit blad. KINDERWAGEN. Brieven onder No. 453, aan het Bureau van dit blad. Ter overname gevraagd een Heerenflets, in goeden staat. Adres: Bureau van dit blad. aangeboden Vooruitbetaald: 10ct. p. regelminimum Niet voorultbet15 ct. p. regel f 40 en60c. Ie koop een Kruidenierszaak welke een behoorlijk burgerbe staan oplevert. Boeken t. inzage Brieven onder Nr. 451, aan het Bureau van dit blad. I e koop Wieg, Kinderwagen, Stoel en Box, (ook afzonderlijk). Adres: Bureau v. d. blad gewaagd Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel I Nletvooruitbet: 15ct.p. regel minimum 40 en 60e, Juffrouw bezit fröbelacten, z. betr. als Kinderjuffrouw, in- of extern, reeds eerder als zood. werkz. geweest. Brieven onder Nr. 444, aan het Bureau van dit blad. Meisjesfiets te koop, f 3.60. Adres: Nieuwstraat 54 0Ja^eLsJ,es' 19 en 16 j., zoeken A f'' voor Dagmeisje. AdresNarcissenstraat 3, -Breezand. 6 Foto's f 1.25 Atelier dag geopend: 10-8 u.nm- Zondags: 10-4 u. ntn. Aanbevelend, Alfl. Leider: Ir. A. A, MUSSERT.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 6