Modepraatje SS- SrAfe» afknip., Demodein Duitschland. 'T JUTTERTi^ y Hoe verzorgen wij ons bont? Practische wenken. PAG. 4 Het besteHen van patronen. De prijs onzer patronen is verlaagd tot 0.58 voor japonnen, 0.48 voor kinderkleeding en f 0.40, voor enkele rok of blouse. Men kan het bedrag in postzegels of per postwissel overmaken aan de Mode-redactie, Molenstraat i B, Den Haag. U kunt ook gireer en op guro-reke- ning 191919 ten name van den Knip- patronendienst te Den Haag. Voor uit stekende» pasvorm wordt ingestaan, indien men duidelijk buste en heup wijdte vermeldt. Het zoo juist versche nen Practische Modeblad wordt met de patronen gratis medegezonden. ONS NIEUWE MODEBLAD. Op verzoek van vele lezeressen ver schijnt begin Maart ons nieuwe mode blad, dat ditmaal de vorige nummers in vele opzichten overtreft- Lezeressen van dit blad wordt het Maart-nummer kosteloos toegezonden. Dames, die het gaarne wenschen te ontvangen, kun nen haar naam en adres opgeven aan de Moderedactrice, Muzenstraat 58, te 's-Gravenhage. Indien 3 ct. porto wordt bijgesloten volgt in de eerste helft van Maart kostelooze toezending van het blad. Behalve verschillende nieuwe mo dellen bevat het nieuwe modeblad tal rijke wenken, die bij het zelf maken van kleeren te pas komen. Een gekleede middagjapon. (2100) Verschillende groote modehuizen beginnen weer hun modeshows te geven en het is opmerkelijk dat er dit voorjaar veel minder nieuws in de mo dellen te zien is. Dat kan ons ook bijna niet verwonderen, want hebben wij wel ooit zoo'n verscheidenheid van mouwen, halsafwerkingen enz. gehad als dezen winter? Onze afbeelding laat u nu een van de allernieuwste raid- dagjaponnen zien, welke gemaakt is van zeer dunne wollen stof, een zeer gewild weef gel, dat wij met de kille voorjaarsdagen nopdighebben. Daar bij is een middagjapon van wollen stof dikwijls verkieslijker dan van zijde, omdat men niet altijd een al te ge kleede middagjapon kan dragen. Het model is gemakkelijk zelf te maken. Het lijfje bestaat uit een recht rug- 2100 2106 pand, terwijl van voren de 2 helften ver over elkaar heen slaan. De hals is afgewerkt met een volantlaag, die licht klokkend om de halsuitsnijding valt. De mouw heeft even voorbij de elle boog een pof, waarvan de ruimte wordt ingerimpeld en mooi over de aanslui tende manchet wordt verdeeld- De rok loopt naar onderen toe iets klokkend uit en heeft inplaats van een opgezet heupstuk een dwarse rolnaad, waardoor als het ware een heupstuk ontstaat. De onderkant van deze klok- rok werken wij als volgt af: Nadat wij de rand weer omgeslagen en weer p c-ies langs den rand gestikt. Op aezs manier hebt u niet de minste moeite een klokrok te maken. japon voor gezette riguren. (2106) Nu het voorjaar weder in aantocht is, moeten wij onze garderobe weer eens nakijken en bij het kiezen va stofje doen wij goed een lente"Pat.r(?0IJ Ie nemen. Wat dat beteekent? Dat het a.s. seizoen een keur van lichte s j op de markt brengt. De Wer afge heelde japon is van tabakskleunge dunne wollen stof met een klein inge weven patroon. Het lijfje bestaat u een glad achterpand, terwijl ook net voorpand uit een stuk bestaat, het lijfje mag echter niet strak zitten, in tegendeel iets overblousen. De hals is afgewerkt door een schuine bies, die naar binnen wordt omgeslagen en met de hand gezoomd, terwijl een klein wit vestje, met een aardige strik de hals opening afmaakt. De mouw is geheel recht. De rok is juist voor gezette figuren buitengewoon geschikt, met de boogvormige zijnaden. Om de taille wordt een emaille ceintuur gedragen, sluitende met een aardige gesp- De prijs bdraagt 0.58. Eeu keurige avondjapon. (2107) Hoewel wij onder een avondjapon in het algemeen een tot bijna op den grond reikend oostuum verstaan is het toch noodig dat we bij het maken van visites meer een tusschen-japon heb ben. Onze teekening laat een zeer goed zittende avondjapon zien, van ge bloemde zijde. Het lijfje loopt ineen 2107 2108 met het heupstuk, dat van onderen 2 opgeknipte punten heeft, hetgeen zoo wel voor als achter het geval is. Daar onder worden de klokkende rokbanen gezet. De hals is afgewerkt met een gebloemd vestje en een paar niet te breede revers. De mouw, die aan den schouder normaal van wijdte is, heeft aan de elleboog een pof, die gerimpeld op den strakken ondermouw is gezet. De prijs bedraagt 0.58. Een aardig speelpakje. (2108). Een geruiten flanellen blouse voor onzen zoon zal de trots van iedere moe der uitmaken- De hier afgebeelde blouse_ is een gewoon overhemdmodel en sluit midden voor met een klein splitje en eenige aardige knoopjes, ter- terwijl een bobby-kraagje iets kinder lijks aan het blousje geeft. Het mouw tje moet gemakkelijk zitten en heeft aan de pois een klein manchetje. Het broekje is van grijs fluweel en wordt met schouderbanden en knoopjes op zijn plaats gehouden, zoodat oii^e zoon geen knellende banden om zijn middeltje heeft, wat niet bevorderlijk is voor de gezondheid. Patronen lever baar tot den leeftijd van 3—5 jaar en kost slechts 0.48, Duitschland tracht zich ^^"gd geUik, 'parische en Weensche mode van de Par«^,e eV mode-uitingen huizen, als zijnde deze:m de Ger. niet in overeenstemming g0_ maanscbe i^e°1?fI-tgc'he Volk kan zich deelte van het Duitscne „,en kIee. ECde meuwe machthebbers heb ben dit zwak goed weten te benutten. De Duitscher was en is nu eenmaal dol op alles wat uniform is. Kortgele den is ook de Hitler-jeugd, een van de onderdeelen van de Nationaal- socialistische partij in een uniform ge stoken. Ook de meisjes hebben een speciaal pakje gekregen, dat men nog sportief zou kunnen noemen. Het uniform van den Hitler-jongen verschilt echter weinig van een mo derne soldaten-uniform. Wanneer men een of ander bonten kleedingstuk uit een mottenkist te voorschijn haalt, moet men niet zelden tot de onaangename ontdekking ko men, dat motten de kans hebben ge zien in de schijnbaar afgesloten ruimte door te dringen. Niet altijd is het mogelijk een bont mantel zoodanig te bewaren, dat er geen motten in kunnen komen, alhoe wel men de lange of korte jas eerst uitgeklopt, bestoven met een of ander preparaat en geheel en al in couran tenpapier gepakt heeft. In een kist of in een cartonnen doos gaat het pakken van deze jassen al heel bezwaarlijk, daar zij dan langen tijd opgevouwen moeten blijven, hetgeen het bont niet ten goede komt. Men kan met succes het volgende middel toepassen: heete klei of warm zand luchtig op het bont inwrijven. Men laat het op het bont koud worden, schudt het bont daarna voorzichtig uit en borstelt het met de richting van het haar mede. Het bont ziet er als nieuw uit en de haren zijn los en luchtig. Is het bont door sneeuw of regen nat geworden, dan mag men het nim mer bij een warme kachel te drogen hangen, daar de huid dan hard wordt en spoedig afscheurt. Het beste is den mantel of het bont over een kleerhan ger te hangen en bij de normale tem peratuur te drogen, daarna zachtjes uitschudden en met een zachten bor- stel, al naar den aard en den loop van de draden borstelen. Borstelt men het bont, terwijl het nog vochtig is, dan kleven de haren aan elkander vast en vallen spoedig Heeft men bont, dat uitvalt en spo- ïen achterlaat op onze kleedins dan De mannen hebben het geheugen van den geest; de vrouwen dat van 1ÉS De zotheid der wijzen is toch altijd zottenieer Wa dan de wijsheid der De lucht van uien en visch karnT"* verwijderen van schalen en borrW door deze flink onder koud stro* mend water te houden. Keukenmessen waarmede men uien geschild heeft' steekt men eenvoudig in wat aarde. Gouden en zilveren sieraden worden schoon en gaan prachtig glimmen in dien men ze eenige minuten in geiiu deelen water en ammoniak legt daarna met een schoonen doek opwrijf Zijn het bewerkte sieraden, dan is |lp; aan te bevelen ze flink te borstelen «I vorens men ze afdroogt. Het afmeten van siroop, die even tueel noodig is bij de bereiding Van een of ander gerecht, vergemakkelijkt men door de te gebruiken lepel of ]let kopje eerst met slaolie vet te maken. De haren van een haarborstel, dje door het wekelijksche schoonmaken met warm water te zacht zijn gewor den, worden stevig, indien men bij ]let spoelwater een weinig aluin voegt. Indien veel gerookt wordt in een ka nier zet men een glazen potje neer' waarin men een beetje ammoniak dop» met een flinke scheut warm water en 4 a 5 druppels lavendelolie. Het zal de onaangename reuk ver. minderen en een aangename geur in de kanier verspreiden. Marmeren beeldjes kan men schoon- maken met een papje van azijn en zout" dat men er echter niet langer dan eenige minuten op mag laten zitten daarna afspoelen en drogen. Knoopsgaten maken met gelijken rand van festonsteken is voor vele dames geen gemakkelijk werkje. Toch kan men dit zeer gemakkelijk doen, door eerst met twee dwarslijntjes de- lengte van het knoopsgat met potlood of krijt op de stof aan te brengen, b.v.: Men verbindt beide staande lijnen door middel van een horizontale lijn en stikt deze omtrek op de machine na, geeft in het midden de inknip, en volgt daarna de stiksteken, waardoor alle steken één lijn vormen. i*lQ Ziellier het eenig juiste middel tegen werkloosheid: een machine, die het werk van een arbeider doet en die honderd man noodig heeft om haar te laten functionneeren. SPLINTERTJES Wortlen alle flinke daden niet in frisch gesmaakte jeugd? (Potgieter.) Genoeg is meer als veel. (A. Roemers Visscher, 15841641.) Wat- weegs leit er tusschen woorden en werken. (Hooft.) Ons verlangen zij een rijzen, niet een dalen. 'A. S. C. Wallis.) Die geen wit brood en heeft, gedoe met bruin. (A. Roemers Visscher). Wie spreekt, die zaait, wie hoort, die maait- (Hooft.)

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 16