De Belgische Koning noodlottig om het leven gekomen. Een Vader des Vaderlands. Een eenvoudig en geliefd vorst. Marineberichten. Wat voor weer vandaag"? HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 20 FEBRUAKI ITH. Donderdag heeft de begrafenis plaats. Vrijdag kroning van den nieuwen Koning. Koning Albert f Leopold III zal Vrijdag den eed afleggen. O In den rust van den vroegen Zondag morgen is Zondag de wereld opge schrikt door het bericht van den dood van den koning der Belgen. Het in enkele woorden vervatte bericht van Reuter werd weldra gevolgd door de ontstellende raededeelingen, die wij Zondag door een bulletin hebben be kend gemaakt. Officieel is bevestigd, dat koning Albert Zaterdagmiddag per auto Brussel heeft, verlaten, slechts in gezelschap van een lakei. De Koning chauffeerde zelf. Te Marche Les Dames, waar zich langs de Maas een mooie partij rotsen bevindt, is de Koning uit de auto gestapt om in de rotsen te gaan klimmen. Toen de avond viel en de vorst niet terugkeerde, is de lakei gaan zoeken. Hij waarschuwde ook graaf Ëdmond Car- ton de Wiart, die een kasteel in de buurt bewoont. Het lijk van den Koning is om twee uur 's morgens in een rotskloof gevonden. Het was reeds geheel stijf, wat de ver onderstelling wettigt, dat het ongeluk vóór het vallen van den nacht moet zijn gebeurd. Dit is de officieele lezing van het on geval, dat een ontijdig einde aan het leven van den Belgischen Koning heeft gemaakt. Koning Albert, wiens rustige persoon lijkheid men zich nooit zou hebben ge dacht als middelpunt van sensationeele doodsgeruchten zooals er gisteren vele te Brussel de ronde deden, is een voor treffelijk vorst geweest van hoogen een- eenvoud, schrijft de Nw. Rott. Courant, die de achting van de geheele wereld genoot, en die zijn taak, zijn moeilijke taak van Koning der Belgen te zijn in de zware jaren eener regeering samen vallend met een uiterst moeilijke periode van de Europeesche geschiedenis, naar zijn beste vermogen heeft volbracht. Enkele dagen geleden is gemeld, dat Albert I aan het einde van dit jaar zijn zilveren feest als Koning der Belgen zou vieren, een feest, waaraan de Belgische natie terecht zich voornam allen luister bij te zetten. Het lot heeft anders beschikt. De tragische dood van koning Albert heeft in de hoofdstad de grootste con sternatie teweeggebracht. Het nieuws werd eerst in den loop van Zondagochtend overal in de Brusselsche aglomeratie be kend. Onmiddellijk verschenen aan de gevels der openbare gebouwen, gezant schappen en ontelbare particuliere wo ningen de vlaggen halfstok. De ministers hebben Zondagochtend om zeven uur een eerste korte vergade ring gehouden en zijn in den loop van den dag opnieuw bijeengekomen om de noodzakelijke maatregelen te treffen. De offlcieelo vaststelling van het over lijden van den Koning heeft Zondagmid dag om vieruur pl aats gehad in het kas teel te Laken, waar het stoffelijk over schot om drie uur 's nachts was aange komen. Men had de Koningin eerst laten gelooven, dat de Koning slechts licht ge wond was. Eerst 0111 zes uur Zondag ochtend vernam zij het vreeselijke nieuws van den dood. Kroonprins Leopold, die zich in Zwit serland bevond, is Zondagavond te Brus sel teruggekeerd. Prins Karei, de tweede zoon van het koninklijke paar, verbleef te Oostende en is Zondagochtend te Laken aangekomen. Prinses Marie José, de dochter van het Belgische koninklijke paar, die getrouwd is met den kroonprins van Italië, wordt niet te Brussel verwacht, daar zij in ge zegende omstandigheden verkeert. Een der ministers, die Zondagochtend tot het stoffelijk overschot, dat in de slaapkamer van den vorst was neergelegd, waren toegelaten, deelde mij mede, dat de Koning aan schedelbreuk moet zijn gestorven. De dood blijkt oogenblikkelijk te zijn geweest. Over het energieke ge laat ligt een uitdrukking van kalmte en sereniteit. Een ontzaglijke menigte verdrong zich Zondag den geheelen dag voor de hekken van het paleis te Laeken, waar de Brus selsche politie een strengen ordedienst heeft moeten orgauiseeren. Te Brussel zijn Zondag alle tooneel- voorstellingen en concerten afgelast; ook zjjn de muziekuitzendingen van den Bel gischen Radio-omroep stopgezet. Overal in bet land luiden de doods klokken. De toedracht van het ongeluk. De correspondent van het blad te Brus sel meldt: Omtrent de juiste toedracht van de om standigheden, in welke koning Albert den dood vond, mocht ik van den minister van justitie, Janson, het volgende ver nemen. De Koning zeide Zaterdagochtend lust te hebben wat lucht te gaan scheppen. Hij liet in het slot te Laken een auto voor komen, verzocht een der lakeien plaats in den wagen te nemen en reed vervolgens, zelf chauffeerend, weg in de richting van Namen. De Koning had een knapzak en een alpentouw medegenomen. In de Maas vallei tusschen Namen en Luik, waarzich het prachtige rotsencomplex van Marche les Dames bevindt, dat hij reeds herhaalde malen had bezocht, liet de Koning den wagen bij den oever der Maas staan en ging hij, volgens de verklaring van den lakei, een uurtje wandelen. Na ongeveer twee uren op den terugkeer van den Ko ning te hebben gewacht, werd de lakei ongerust, wetende dat de Koning van zins was dien avond een grooten sportwedstrijd in het Sportpaleis te Brussel bij te wonen. Hij ging op zoek, maar vond geen spoor van zijn vorstefijken meester. Ten einde raad belde hij in een nabijgelegen huis den hofmaarschalk, graaf De Patoul, te Brussel op. Deze.'n ongeluk vreezend, waarschuwde de gendarmerie en zond zelf den ordon nans-officier, baron Jacques de Dixmude, zoon van generaal Jacques, een der helden van den slag aan den IJzer, graaf Xavier de Grunne, een beproefd alpinist, broeder van den grootmeester der Koningin en dr. Nolf, lijfarts van den Koning, per auto uit naar Marche les Dames. Om twee uur 's nachts bjj het licht van een electrische zaklamp vond baron Jacques in het struik gewas op den bodem van een rots kloof het alpentouw en dicht daarbij het lijk van den koning. Dr. Nolf kon niets anders dan den dood consta- teeren. Het lijk was reeds geheel stijf, wat bewees, dat de Koning vermoe delijk reeds vóór het vallen van den nacht moet zijn verongelukt. Naar alle waarschijnlijkheid heeft hij het touw rondom den top van een rotsblok geslagen ten einde zich op den top te hijsehen. Het blok moet zijn losgeraakt, op de borst van den Koning terecht zijn gekomen, die zijn evenwicht zal hebben verloren en achterover in het tien meter diepe ravijn zal zijn gestort. De schedel was gruwelijk verminkt; de hersenen lagen bloot en kleefden met bloed ver mengd aan den rotsgrond. Het lijk is onmiddellijk per auto naar Brussel overgebracht waar het omstreeks half vier op het paleis te Laken arriveerde. De koning als mensch. De correspondent van de N.R.C. tele foneerde gisterenochtend: Als bleef zij verder deelnemen aan den zwaren rouw, die het heele land treft,is ook heden, Maandag, de lucht somber grijs bewolkt en gesloten gebleven. I11 het Cinquantenaire park buldert het kanon en wordt door een detachement veld artillerie het gebruikelijke aantal salvo- schoten gelost. Af en toe luiden de klokken van de Brusselsche kerken. De gedrukte stemming, die gisteren, Zondag, op de hoofdstad lag, blijft ook thans aan houden. Men heeft zelfs den indruk,dat de bevolking eerst thans, nu meneenigs- zin van den eersten schok, door het ont zettende nieuws teweeggebracht, is be komen, het door België geleden verlies in zijn vollen omvang begint te begrijpen. Het gewone dagelfiksche leven van de hoofdstad wil men niet hernemen; vele zaken en kantoren blijven gesloten. Elders is het personeel wel naar de zaak of naar de fabriek gekomen, maar er wordt zoo goed als niet gewerkt. De atmosfeer blijft lusteloos en loom. Het overlijden van koning Albert wordt door iedereen gevoeld als een persoonlijk verlies. Geen man toch was in dit land, vooral sedert de eerste dagen van Augustus 1914 zoo populair als deze Vorst. Het beeld, dat het volk van hem bewaart, is dit van een edel karakter, een open geest, een groot hart, dat vooral bezorgd was met het lot van de gedrukten en de minder gegoeden. Ook 'als beoefenaar en beschermer van alle sporten had Koning Albert de sym pathie van de zoo sportieve Belgische bevolking volkomen gewonnen. De Koning was ook zeer bedreven in het besturen van auto's en motorfietsen. Vaak zag men hem per motor over de wegen van de Ardennen snellen, ergens halt houdend bij een boom of een struik en, langs den weg gezeten, het sobere maal ve;o.berend, dat hij uit zijn knap zak haalot. Een bekwaam vlieger. Onlangs nog zag men hem persoonlijk op het militaire vliegveld te Evere, de nieuwe door België in Engeland bestelde jachttoestellen keuren. Hij vond het heel gewoon alleen plaats te nemen aan boord van een dezer vliegtuigen en met een snelheid van een paar honderd kilometer per uur op te stijgen. Weldra was hij zelfs geheel uit den gezichtseinder ver dwenen. Eerst na een uur zag men hem terug en landde hij in perfecten stijl onder het eerbiedige gejuich van de aan wezige militaire vliegers. Als hartstochtelijk bewonderaar van de natuur. was Koning Albert ook een oprecht dieren vriend. Juist een maand geleden op een feestavond in den Koninklijken Munt schouwburg, vertelde de Koning mij nog, dat hij zeer zelden, tenzij noodgedwongen, aan een jachtpartij deelnam. Hij kan het moeilijk over zijn hart krij gen een dier, zelfs een wild te dooden, dat dan toch steeds zoo goed als geheel weerloos stond tegenover de moderne wapenen, waarover de mensch beschikt. Leopold en Astrid te Brussel teruggekeerd. Prins Leopold en Prinses Astrid zijn Zondagavond omstreeks elf uur met den I sneltrein uit Zwitserland te Brussel ge arriveerd. Zij werden in het Luxemburg station door de ministers en verschillen de hooggeplaatste hofdignitarissen opge wacht. De Prins en de Prinses waren zeer ontroerd. Na de eerbiedige deelneming van de regeering in ontvangst te hebben geno men, is het prinselijk echtpaar per auto naar het slot te Laken gereden. In de doodenkamer. De correspondent van de »Nw. Rott. Crt.« te Brussel meldt: Dank zij de vriendelijke bemiddeling van minister Janson werd ik Zondag avond in de koninklijke doodenkamer toegelaten. De Koning ligt op '11 groot mahoniehouten ledikant in zijn slaap kamer, uitkomend op den tuin van het slot. Hij is gekleed in kbaki-untform van luitenant-generaal met het breede don- kerroode Grootlint van de Leopoldsorde over de borst. In de handen, die licht gekneusd op den buik samengevouwen zijn, rust een ebbenhouten kruisbeeld. Het hoofd is met breed verband omwon den. De energieke gelaatstrekken zijn ongeschonden. De blos, die in den loop van den dag de wangen nog bedekte was reeds geheel verdwenen, toch g; f hij ge heel den indruk van diepe zachte rust. Men kan het den den dooden Koning niet aanzien, dat hij zou hebben geleden. Naast hem op het bed links en rechts liggen lange takken witte seringen. Aan den voet van het bed staat een kandelaar met drie brandende kaarsen. Twee liefdezusters, behoorende tot het klooster der Zwarte Zusters uit de volks buurt der Blaestraat, baden geknield bij het lijk. I11 den anderen hoek van de kamer bevond zich nog Mgr. de Trannoy, aalmoezenier van bet Hof, eveneens in gebed verzonken. ,Aan de wanden van de hooge, luch tige, hoewel niet al te groote kamer, hqngen talrijke schilderijen. jNaar Mgr. de Trannoy ons wel wilde mjededeelen waren in den loop van den dqg de prinses Napoleon, geboren Cle- tiijentine van België, nicht van den Ko- niiig, de Fransche kroonpretendent Her tog de Guise, Aartshertog Otto van Habs- bijrg en kardinaal van Roey en andere vorstelijke of zeer hooggeplaatste per sonen bij het stoffelijk overschot komen bidden. ZijH huiselijk leven. „Majesteit", zoo sprak eens de soci alistische staatsman Kamiel Huysmans, „indien wij ooit een president voor onze republiek zouden moeten kiezen, zou ik op u stemmen!"Misschien is de groote eenvoud van het Belgische hof wel een der redenen waarom deze ver zekering van Huysmans veel bijval heeft gevonden. Het hof te Brussel toch is wellicht het meest democratische ter wereld te noemen. Koning Albert en Koningin Elizabeth beminden de rust. En daarom verbleven z'j zoo weinig in het groote paleis te Brussel, doch vertoefden zij meestal in liet kasteel te Laeken, dat door een rui men tuin wordt omgeven, waarin broei kassen staan, die een groote vermaard heid genieten. Vaak ook begaf zich het Koninklijk echtpaar naar Parijs om even onopgemerkt het leven der wereldstad te ondergaan De Indrukwekkende overbren ging van het stoffelijk overschot. Buitengewoon indrukwekkend was Maandagavond de overbrenging van bet lijk van koning Albert van het slot te Laeken naar het koninklijk- paleis te Brussel, waar het Dinsdag van 8 u. 's ochtends tot 7 u. 's avonds en Woensdag van 8 u.'s ochtends tot 12 u. voor het publiek zichtbaar zal zijn. Toen de stoet om kwart voor zeven het slot ging verlaten, verdrong zich aan beide zijden van den ongeveer 7 kilometer lan gen weg een dichte menigte, die men ge rust op meer dan een millioen personen mag schatten. Velen waren uit de verst afgelegen hoeken van België en anderen uit den vreemde gekomen. Op sommige plaatsen was het gedrang zoo groot, dat de gendarmerie moest in grijpen en vrouwen en kinderen in be zwijming vielen. Overal waren de lichten van de winkels en woningen aan den straatkant gedoofd en de gaslantaarns met rouwfloers omhuld. Dit gaf de stad een ongemeen luguberen aanblik. Vlak voor het graf van den Onbe kenden soldaat bleef het affuit een minuut lang rusten. Deze symbolische groet door den dooden Koning, den ridderlijken veldheer, aan den onbe kenden strijder gebracht, was onge- rtieen ontroerend. Hoewel duizenden nieuwsgierigen, ver tegenwoordigers van Fransche, Italiaan- sche en Engelsche oudstrijders vereeni- gingen, Belgische en buitenlandsche jour nalisten en fotografen zich rondom het Congresplein verdrongen,bleef een minuut de zwaarste stilte op de massa wegen. Vele vrouwen en ook talrijke mannen weenden. Maar weldra weerklonken weer commando's, bromde het kanon in de verte, gingen de doodsklokken in den toren van de St. Goedelekerk aan het luiden en zette de stoet zijn weg voort naar het Koninklijke paleis, waar het fijk van den Koning door de regeering in ontvangst werd genomen. In den donkeren avond ving nu op het uitgestrekte 1'aleizenplein het défilé aan van de oudstrijdersvereenigingen met hun honderden vaandels en vele delegaties, uit de provincie gekomen. Het Belgische Hof heeft een rouw aan genomen tot 17 Augustus 1934. Vrijdag en Zaterdag zal deze rouw echter voor twee dagen worden opgeheven. Het is immers Vrijdag dat de nieuwe Koning wordt beëedigd. Zaterdag zullen koning Leopold lil en koningin Astrid officieel contact nemen met de Belgische bevol king en orider meer een plechtige rit door de stad maken. Proclamatie van de Belgische regeering. De Belgische regeering heeft de vol gende door alle ministers onderteekende proclamatie tot de bevolking uitgevaar digd De Koning is overleden. Bij den aanvang van zijn 25ste regee- ringsjaar, op het oogenblik, dat hij het minst kon worden gemist door het vader land, dat bij heeft gered en dat hem om ringde inet een verdubbelde genegenheid en eerbied en meer dan ooit rekende op zijn kalme en heldere wijsheid, te midden van de gevaren van het oogenblik, kon een vreeselijk ongeluk België berooven van een staatshoofd, waarop het trotsch was. De droefheid der natie zal groot zijn. Haar eerste gedachte zal een gedachte zijn van onbegrensde dankbaarheid jegens den Koning, die, waardig opvolger van zijn grootvader en van zijn oom, alle krachten van zijn hooge intelligentie en alle bronnen van zijn groot hart heeft gewijd aan den dienst van België. Het land heeft een gids verloren, een steun, een onvergelijkelijk dienaar, die in vrede en in oorlog, alleen gedacht, ge werkt en geleefd heeft voor het land. De dankbaarheid van zijn volk omringt zijn stoffelijk overschot en bereidt zijn naam een au rooi. Albert I was een staatsman en soldaat. België biedt H.M. de Koningin, de ver zekering zijner diepe bedroefdheid als de eenige verzachting voor" haar droefheid. Het stelt zijn hoop op den prins erf genaam der drie groote koningen, die het vaderland gesticht, vergroot en beschermd hebbenhij zal met behulp der Voorzienig heid het werk van zijn doorluchten vader willen voortzetten en de taak tot een goed einde brengen, die deze zoo prachtig vervolgd heeft in de eerlijke uitoefening zijner rechten en plichten volgens de grondwettelijke prerogatieven. In België geldt niet de oude spreuk de Koning is dood Leve de Koning! Bij het overlijden van den Koning wordt de kroonprins niet direct koning. Er is een interregnum tusschen de twee regee ringen. Onmiddellijk nadat de dood is vastgesteld gaat de uitvoerende macht over op den ministerraad. Gedurende een paar dagen is er dus geen eenhoofdige regeering maar regeert de ministerraad als regentschapsraad. De kroonprins wordt slechts koning nadat hij den eed van trouw aan de Grondwet tegenover de volksvertegen woordiging heeft afgelegd. Dit gebeurt in de bijeenkomst van de beide Kamers op deri dag na de begrafenis van den over leden vorst Vrijdag zal Prins Leopold dus als Leopold III in België beginnen te regeeren. Prins Leopold is thans 32 jaar. Zijn huwelijk met Prinses Astrid werd reeds door twee kinderen, Waarvan één jongen is, gezegend, het derde is op komst. De Prins en de Prinses zijn zeer popu lair vooral door hun eenvoudige gemeen zame wijze van optreden. De Prins heeft steeds groote belangstelling getoond voor alles wat de onrwikkeling van het land en het volk verband houdt. Hij is een vriend van Nederland. Eenige jaren geleden heeft hij samen met Prinses Astrid een bezoek gebracht aan koningin Wilhelmina op het Loo. Na zijn reis door Nederlaüdsch-Indië heeft hij zich meer dan eens bewonderend uitgelaten over ons koloniale werk. Hq spreekt uitstekend Nederlandsch. Van eenige politieke richting, die Prins Leopold zou vertegenwoordigen of zelfs maar zou steunen of aanmoedigen, kan er vooralsnog geen sprake zijn. 0 De indruk in ons land. Blijken van deelneming. Het plotseling overlijden van den Koning van België heeft in de kringen van het hof, de regeering en het corps diploma- tique groote ontroering gewekt. Telegram van de Koningin. De Koningin heeft telegrammen van rouwbeklag doen toekomen aan Koningin Elisabeth van België en den troonopvol ger Prins Leopold. Aneta meldt uit Batavia, dat de gouver neur-generaal aan Koning Leopold III der Belgen een telegram heeft gezonden, waarin hij namens Ned.-Indië aan de Belgische Koninklijke Familie hartelijke condoleances met het overlijden van Koning Albert aanbood. Prins Hendrik naar de begrafenis. De Koningin zal bij de begrafenis van Koning Albert van België vertegenwoor digt worden door Prins Hendrik met gevolg. Hofrouw. Ons hof zal met ingang van heden gedurende één week halven rouw en gedurende één week lichten rouw aan- I nemen. Ondervolfcende schepelingen zijn 13 j Fe bruari 1934 per m.s. Chr. Huijgcns naar Ne derland teruggekeerd; Bootsman P. Hordijk, korp.-torpmr. A. L. Kampman, korp. der mars. A. Singelcnberg, marinier ie kl. C. H. Moerenhout, idem G. F. Jansen, idem J. Teekamp, idem D. v. d. Hoek, marinier 2e kl. J. Mulder, tamboer 2e kl. K. K. v. d. Linden, matroos ie kl. J. Romeijn. Bevorderingen: Tot korporaal-machinist: Stoker-olieman W. J. Pluijkers m.i. van 28 Nov. '33. Idem H. H. Smects tot idem m.i. van 25 November '33. Idem H. Kerseboom tot idem m.i.v. si December '33. Sergeant-torpmr. C. P. Crispijn en korp. idem J. G. N. Rienderhoff hebben het examen mor hoogcrcn rang met gunstigen uitslag afgelegd. Overplaatsingen. Sergeant-bottelier S. la Rooij van Wacht schip Willemsoord n. Kaz. O.zdt., 15 Febr. '34. Idem W. H. de Longte van idem naar Van Speijk, 15 Febr. '34. Idem P. van Sinderen van Van Speijk naar Wachtschip Willemsoord, 15 Febr. '34. Serg. der Mams. B. Schop van Afd. Mars. R'dam naar Kon. Instituut, 19 Febr. '34. Serg.-torpmr. W. Biezen van Nautilus naar Schorpioen, 17 Febr. '34. Bootsman W. M. K. F. Meurer van Kaz. O.zdt; bootsman C. P. Voogd en sergeant machinist C. H. Liesker van Hr. Ms. Wacht schip te Willemsoord: 17 Februari detachee ring aan boord Hr. Ms. Schorpioen ingetrok ken. Sergeant-machinist D. A. van Duijn van Hr. Ms. Van Speijk 19 Febr. '34 als voren. Sergeant-hofmr. P. Spa van Wachtschip Willemsoord naar Kaz. O.zdt., 17 Febr. '34. Sergeanten-machinist P. A. Garama; J. Kit. perus en B. Visser van Hr. Ms. Van Speijk ij Februari '34 gedetacheerd aan boord Hr. Ms Schorpioen. Sergeantcn-vlicgtuigmaker M. J. Crama el B. Zwart, alsmede sergeant-timmerman W. van den Brink van het Vliegkamp De K001J 19 Febr. '34 als voren. De aanwijzing voor uitzending naar Nederl.- Indië op 21 Maart a.s. van den bootsman G, Hijman is ingetrokken. Opper-torpmr. F. A. W. Keijzer is aange wezen den 2fen Maart '34 per Johan van Ol- denbarnevelt naar Nederl.-Indië te vertrekken. De luit. ter zee ;e kl. jhr. H. A. Foreest en de id. 2e kl. H. P. Muller en G. Quint, uit Oost-Indië teruggekeerd, zijn ter beschikking gesteld. Bij Kon. besluit van 15 dezer is aan den off. van den M.S.D. der 2e kl. C. St: dhouders, met ingang van 1 Maart, eervol ontslag uit den zeedienst verleend. De off. van den M.S.D. 2e kl. A. Hoog- k mer en A. Broere, aangewezen voor den dienst in O.-Indië, zullen hun bestemming vol gen per m.s. Slamat dat 7 Maart van R'dai zal vertrekken. OOST-INDI Benoemd: tot opziener bij de Maritieme- inrichtingen aan den wal (torpedo-atelier) te Soeabaja C. A. van Hees, serg.-torpedomaker bij de Kon. Marine. Overgeplaatst: van Hr. Ms. Banckert naar Hr. Ms. Soemba, de kap.-luit. ter zee R. P. van de Wetering, bijgenaamd de Rooy; van Hr. Ms. Banckert naar Hr. Ms. Java, de luit. ter zee der ie kl. H. J. F. K. van den Arend en de luit. ter zee 3e kl. P. S. Agema en J. A. van Vlijmen; van Hr. Ms. Banckert naar den dienst der conservatie, de luit. ter zee 2e kl. jhr. H. A. N. A. van Adrichem Boogaert en de off. van den M.S.D. ie kl. H. Urbanus; van Hr. Ms. Banckert naar Hr. Ms. Van Galen, de luit. ter zee 2e kl. F. G. H. van Straaten, de off. van den M.S.D. 2e kl. H Gorter en de off. avn den M.S.D. 3e kl. J. H Schuiterma; van Hr. Ms. Banckert naar Hs. Ms. Witte de IVith, de off. van adnt. 2e kl. S. Groot; van IIr. Ms. Banckert naar het marinevliegkamp Morokrembangan de off.-vlieger der 2e kl. J. F. Breedveld; van Hr. Ms. Van Nes naar Hr. Ms. Witte de With, de luit. ter zee ie kl. J. W. G. van Hengel, de luit. ter zee 2e kl. J K. Muller, de off. van den M.S.D. te kl. K. Bolk, de off. van den M.S.D. 2e kl. J. van Otteren en de off. van den M.S.D. 3e kl. A. H. Geudeker; van Hr. Ms. Van Nes naar den dienst der conservatie, de luit. ter zee 2e kl. C. W. Krabbe; van Hr. Ms. Van Nes naar Hr. Ms. Java, de luit. ter zee je kl. J. Meer man en H. M. van de Wall Bake en de off. van den M.S.D. 3e kl. C. J. G. Werleman; van Hr. Ms. Van Nes naar Hr. Ms. Van Galen, de off. van gez. 2e kl. C. de Boer; van Hr. Ms. Van Nes naar het marinevliegkamp Moro krembangan, de off.-vlieger 2e kl. H. G. Holtz; avn den dienst der conservatie naaf Hr. Ms. Van Galen, de luit. ter zee 2e kl. G. N. H. van Till, J. H. J. van Rosevelt en D. J. van Doorninck J.Azn. en de off. van den MSD. ie kl. C. J. Hcitz; van den dienst der conser vatie naar Hr. Ms. Witte de With, de luit. ter zee 2e kl. E. Dankmeijer, A. P Ferwerda en E. C. Wessels; van den onderzeedienst naar Hr. Ms. Van Galen, de luit. ter zee ie kl. J. Varkevisser; van het marinevliegkamp Mo rokrembangan naar de marinekazerne Oed- joeng de luit. ter zee re kl. J. A. Gauw. Vergund: om naar Nederland terug te keeren, aan den luit. ter zee 2e kl. F. van den Blink en aan den off. van den M.S.D. der 2e kl. A. J. Romijn. Naar waarnemingen verncht in den morgen van 19 Februari 1934. Medegedeeld dooi het Koninklijk Meteorologisch Instituut Hoogste stand 781.3 te Valencia. Laagste stand 734.9 te Helsingfors. Verwachting: Krachtige tot matige, later afnemende Noord-Westelijke tot Westelijke wind, meest licht tot half bewolkt, weinig of peen neerslag, aanvankelijk iets kouder. Kroonprins Leopold III en Kroonprinses Astrid, de nieuwe Koning en Köningi 1 van België

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 3