Ingezonden HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 20 FEBRUARI N H.V.B.-Overzicht. H.R.C.—WestTrisia 2 1. De sterkste wint. Helder 2 door Hollandia 2 verslagen. Texel I—Alkmaar I 5-0. K N.V.B.-Overzicht. Noord wint in de districts-wedstrijden. 1 ijdschriften en Weekbladen (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie. Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) Naar aanleiding „Ingezonden" over de Stafimiziek Kon. Marine, mijnheer de Re dacteur, beleefd het volgende: „In de laatste jaren is het voorgeko men dat de Stafmuziek Kon. Marine in Den Haag was, ter opluistering bij de opening Stateri-Generaal. Uit den aard mijner betrekking was ik op het Binnen hof, waar de muziek stond opgesteld vóór (naast) de Ridderzaal, bij de eerewaclit van mariniers. Vooral dit laatste jaar was het deze Stafmuziek, die het enthousiasme op voerde door het spelen van populaire lie deren. die spontaan werden medegezon gen door de vele wachtenden. Alles wat de marine daar gaf was af, zoowel de eerwacht, afzetting door mari niers en muziek. Na afloop omstuwd door duizenden gaat dan de marinierstroep met muziek naar 't station. Hun taak is dan afgeloopen. 's Avonds geeft dan de Kon. Mil. Kapel de taptoe op Plein 1813. Kijk, mijnheer de Redacteur, dat kan mij nu niet bevre digen. Alle lof voor de prestatie van deze mu ziek. maar de taptoe behoort aan de marine, want het is net of er iets aan deze taptoe dan mankeert. Wel is dan aanwezig de Kon. Mil. Kapel en tamboer, hoornblazers en trompetters van eavalle- rie en artillerie, en toch lijkt het niet op de ons bekende Marine-taptoe voor net Paleis in Den Helder. Wanneer nu dit jaar eens als proef b.v. de eerwacht, afzetting bestond uit half mariniers en matrozen en dan des avonds de Marinetaptoe (zooals wy ge wend waren) bij die van de Kon. MiL Kapel, dan was de zaak èf. Ik kan u bij voorbaat zeggen, dat de Marine een volledig succes zal behalen en een spontane menigte zal vinden en het zal ons, oude marinemenschen, weer eens goed doen. Wellicht krijgen wij dan nog wel een extra plaats om dan volop van ons oude muziekkorps te genieten. Een Hagenaar. ic klasse C De eenige in deze afdeeling gespeelde wed strijd tusschen Wieringerwaard en MLD, ein digde in een debacle voor de luchtvaarders, die met niet minder dan n3 werden ver- slagen. 2e klasse E. Dat was een zware slag voor de Watervo- gels, HRC in zoo goede conditie aan te tref fen.'Slechts een puntje hadden de vogels noo- dig om zich kampioen te kunnen noemen en r.a in den wedstrijd tegen HRC S bijna den geheelen wedstrijd sterker te zijn geweest moesten zij met 1o de vlag strijken. Zelfs twee strafschoppen op het HRC doel vermoch ten niet de vogels aan het eene puntje te hel pen. Er is gewérkt en gezwoegd door de stoere visschersjongens, dat het een lust was om te z:en. Veelal waren de tot hoogspanning opge voerde zenuwen, de blauwe ridders de baas, waardoor menige opgelegde kans om hals werd gebracht. Door deze nederlaag is een beslissingswedstrijd tusschen de Vogels en Held. Boys noodig om een van hen als kam pioen aan te wijzen. Schagen 2 klopte Helder 4 met 7—4. 4e klasse K. Callantsoog heeft het tegen Texel 3 leelijk laten liggen. Met 3—0 bleven de eilandbewo ners in de meerderheid. Oudeschild 2 en Wa tervogels 2 deelden door 44 ge'ijk spel de punten 4e klasse L Heldersche Boys 3. moest in ICftlhorn 2 haar meerdere erkennen en verloor met 4o. BKC 3 kreeg op eigen veld van Oudesluis 2 met 4x klop. Voor Oudesluis een mooi resultaat. Succes. 3 speelde tegen DES 1, welke zij een geweldige 4o nederlaag toebracht. Voor rust was de stand reeds 30; na rust wist S. er nog één bij te maken. Uitslagen Adspiranten. Schagen aHelder b 131; Helder a JVC a 0—s: HRC c—Helder c 5—4; HRC f— Succes b 12; Schagen bHelder e o5- Door deze overwinning is dit Helder-adsp. elftal kampioen gewórden. HRC heeft weer twee kostbare punten vergaard door, alleszins verdiend, West-Frisia met 2i te slaan. De match stond spel-tech- nisch niet op het peil van die tegen ZVV, 14 dagen terug; er viel nogal wat aan te merken, maar in hoofdzaak Racing's entrain en stug volhouden in de se helft hebben haar de zege doen deelachtig worden. Voor rust is het over het algemeen een slappe we zouden haast zeggen; vervelende vertooning geweest. Men speelde lusteloos en maar enkele malen ontdekten we een sprankje geestdrift. Toen Beneker den bal aan het rollen bracht, was het deze speler, die reeds na 4 minuten, door een fout in de geel-roode verdediging, een mooie kans kreeg om zijn club de leiding te geven; hij schoot echter hard naast. Het is bijna steeds een verdeeld spel geweest, maar door beter vleu gelspel is West-Frisia voor doel wel wat ge vaarlijker, ook al omdat meer en zuiverder geschoten wordt. Siersma en Prins waren echter in goede conditie, zoodat succes uit- bl ef. Bijna was het spel een kwartier oud, 'oen het publiek met meer dan gewone be langstelling even werd bevangen, toen na een W.-Fr.-aanval de middenvoor keurig inkopte en Prins den bal maar net meester kon wor den, onmiddellijk gevolgd door een attaque der roode voorwaartsen; tweemaal zweefde een kopbal gevaarlijk voor den doelmond, maar verder kwam men niet. Een vinnige schuiver van den middenvoor der bezoekers kon niet anders dan op corner gekeerd worden. Er was 23 minuten gespeeld, toen de W.-Fr.-keeper zijn eerste gevaarlijke werk kreeg, hetgeen hij weinig betrouwbaar behandelde Een hooge voorzet werd door Prins op goede wijze on schadelijk gemaakt en daarna schoot de mid denvoor rakelings naast. Het blijft een een tonig gedoe en eerst kort voor rust begint H. wat resoluter te spelen. Beneker breekt mooi door, maar talmt dan te lang en krijgt geen kans, Looienga tast beter door en zet laag in, waar het de keeper was, die vallend den ba! nog wist weg te stompen. Zoo verliep de ie helft, die maar weinig ïn- interessants bood en gekenmerkt werd door 8 'oekschoppen op het HRC-doel en geen en kele op dat ran West-Frisia. Het spel in de 2e helft was ongetwijfeld boeiender en inzonderheid door HRC werd er een extra schepje opgegooid. Het waren weer eens de oude Racers; ze overbluften hun tegenpartij volkomen en hebben het spel dan ook volkomen beherscht. Vooral de eerste 20 minuten. Jammer echter, dat de spelkwaliteit daaraan niet evenredig was; er werden veel onzuivere passes gegeven en de rechtsbuiten was en bleef er uit. Ook „achter" speelde men wel eens nonchalant, wat eenmaal bijna een doelpunt gekost had. De 2e helft begon met een kopbal van Be neker, welke nog op corner kon gekeerd wor den. De Racers houden vast en had de keeper voor rust niet veel te doen gehad, thans zoo veel te meer. Looienga geeft een goed afge- werkten pass aan Reinders, die ineens in schiet. Heel elegant stompt de Enkhiiizer doelman den bal over de outlijn en 2 hoek schoppen zijn er het gevolg van. Het W.-Fr.- doel blijft het tooneel van het gebeuren, afge wisseld door nu en dan een doorbraak der gasten. Hoe de roodjes ook werken, succes wil maar niet komen. Het komt wel, maar aan den verkeerden kant. Als de W.-Fr.- middenvoor na 12 minuten spelen plotseling doorbreekt en men buitenspel verwacht, heeft deze speler geen moeite den uitgeloopen Prins te passeeren. Kaptein laat dan voor een keer zijn kunnen nog eens zien, hij loopt snel naar Rnnen en schiet dan, maar.... met een hoek schop als resultaat HRC blijft in den aanval en als Reinders gehaakt wordt, produceert Roobol uit de penalty den gelijkmaker. Eén minuut later bezorgt een nieuwe stormloop HRC de leiding door toedoen van Beneker. Zoo had HRC de leiding om die tot het'einde toe te behouden. Wel kreeg West-Frisia tot tweemaal toe een prachtkans om den stand gelijk te maken, maar de eerste keer talmde _de middenvoor met een leeg doel voor zich! zóó lang, dat Siersma den vluchteling nog k n achterhalen en hem den bal afhandig maken, en den tweeden keer schoot men uit een penalty recht tegen Prins aan, die daarna op' corner redde. De laatste minuten was het spel meer verdeeld, maar het bleef 21. HRC's 1 middenlinie (rechtshalf!) een pluim voor haar voortreffelijk en enthousiast wer ken. De leiding wns prima.- Voor hen, die dezen wedstrijd niet hebben bijgewoond, zal het ongelooflijk klinken, wan neer wij zeggen, dat Hélder verreweg het grootste gedeelte van den strijd in een aanval lende positie is geweest. Hoe men evenwel een wedstrijd kan verliezen, waarin men 90 minuten sterker was, heeft Helder bewezen. Het witte reserveteam heeft de beschikking over een buitengewoon solide halflinie en een ichterh-oede die van opruimen weet. Telken male zetten de halfspelers, de voorhoede aan het werk doch deze bracht alle kansen, waar onder ook de meest eenvoudige, op werkelijk stelselmatige wijze om zeep. Zelfs een drietal strafschoppen vermochten voor de withem-den 'liet het gewenschte resultaat op te leveren! Het zij toegegeven, dat Helder niet geluk- k.g was, maar het falen van de voorhoede kan met enkel worden toegeschreven aan het on geluk, neen het was meermalen werkelijk om te huilen als men zag hoe de eenvoudigste kan sen om hals gebracht werden. Zelfs zat er systeem in de wijze waarop dit gebeurde. Reeds onmiddellijk na den aanvang ontplooit Helder een meerderheid. Keer op keer gaat het met keurige snelle aanvallen op het Hol landia doel af. maar beurtelings wisselden de voorhoede-spelers elkander nf, bij het ver- waarloozen van de kansen. Veen is de eerste, die een aan Helder wegens hands in het strafschopgebied toegekehden strafschop, tegen den paal schiet. Plotseling breken dan de rood-wittcn door en met een keurig schot wordt Meijlink voor den eersten keer gepasseerd. Bij een hard schot van Rot tier, brengt de paal weer redding voor Hol landia. Even later gaan de witten weer goed combineerend op het vijandelijke doel af. De keepur loopt uit, maar Rottier weet hem han dig te passeeren en als hij in wil schieten heeft een der rood-witte backs zich in het doel opgesteld, waaruit hij met de hand den bal slaat. Het is Quant die zich achter den bal plaatst en ook zijn schot belandt tegen den paal. Als bij een aanval der witfen, de Hol- b.ndia keeper ver uit zijn doel is geloopen schiet Geert de Boer naast het lecge doel. Nog •'enken wij Kottier den gelijkmaker te zien scoren, als eenmaal een meesterlijk schot doot den doelman even meesterlijk wordt gestopt en als even voor rust de lat nogmaals redding brengt voor Hollandia, eveneens na een schot van Rottier. Als de rust komt is de stand p0 in het voordeel der gasten. Als er ongeveer 10 minu ten gespeeld is brengt de Hollandia rechts binnen den stand op 2—0. Aan dit doelpunt was Meijlink niet geheel onschuldig. Doordat de strijd zich vrijwel steeds op de Hollandia helft afspeelde, en zelfs de beide backs van Helder zich op het rood-witte ge bied waagden, is het te voorzien, dat elke doorbraak van de gasten voor Helder nood lottig kan zijn. Het duurt dan ook niet al te lang, of het is de rechts-buiten die een snellen ren besluit met een goed schot, waarmede hij den stand op 30 brengt. Weer krijgt Helder een strafschop te nemen wegens free-kick in het berüchte gebied. Nu is het Geert de Boer. die het voorbeeld van Veen en Quant volgt, door een voor den kee per gemakkelijk houdbaar schot in te zenden.- Even later redt' Vermeulen (de links-half!) de eer voor Helder door een van den vleugel ko menden bal, over den keeper heen te koppen. Door mistrappen van Wolf de Jongh, krijgt Hollandia gemakkelijk een doelpunt als de middenvoor langs dert uitgeloopen Meijlink, in schiet, den stand brengende op 41. Uit een snelle doorbraak doelpunten de gasten voor de vijfde maal en het is 5—1 voor Hollandia als scheidsrechter v. d. Hoven, voor de laatste maal fluit. Texel. Texel-nieuws. Texel behaalde Zondag ongetwijfeld haar gemakkelijkste overwinnng. Vanaf den aan vang was Texel sterker en alleen aan de taaie verdediging der beide backs en het soliede verdedigen van den doelverdediger kon Alk maar nog tot vrij kort voor de rust een blanco stand forceeren. Het eerste doelpunt van Texel kwam uit een snellen aanval van Ver- heijen. Daarna kreeg Texel nog een groot aantal kansen om te scoren, die evenwel alle verloren gingen. Jn. Gielis bleek als spil. weder een groote steun voor den aanval. In de tweede helft kon Alkmaar bijna geen bal meer in de nabijheid van het Texelsche doel brengen. Zuidewind en Jo. Ran hielden de voorlinie zoo goed als geheel in bedwang; de enkele ballen, die Br. Daalder kreeg, hield hij zeer goed. Verheijen was het die den voorsprong van Texel vergrootte; daarna volgde een doelpunt uit een mooi schot van Winter. Het vierde doelpunt kwam uit een keurigen kopbal van Winter en ten slotte scoorde Verheijen nog voor de derde maal (5—0). Nog schoot Winter een bal in het doel, doch deze goal Werd niet toegekend wegens off-side. Een mooie match was het uitmaal niet, daarvoor waren de krachten te ongelijk. De leiding was in zeer goede handen. Wieringea Succes-nieuws. Zondag speelde Succes i haar laatsten1 thuiswedstrijd voor de competitie en kreeg op bezoek Schagen i, waarvan in Schagen met 1—o was verloren. Om half drie liet scheids rechter Prins beginnen. De belangstelling was groot. De Sch.-midvoor brengt den bal aan het rollen en direct ontwikkelt zich een vrij wel gelijkopgaande strijd. Om beurten ver- keeren de doelen in gevaar. De verdedigingen blijven echter de baas. Even buiten het straf schopgebied maakt een der Sch.-spelers hands. De spil plaatst zich achter den bal en met een harden schuiver geeft hij zijn club de leiding (iSch., niet ontmoedigd, pakt' flink aan. Sch. krijgt een een vrijen trap té ne men, welke over wordt geschoten. Voor het Sch-doel spant het enkele malen geducht, het «oms wel iets te forsch, doch de scheidsrech ter heeft de teugels gped in handen. Bij een aanval op het S.-doel wil de S.-keeper het iets te mooi doen, wat hem noodlottig wordt en Lutjeharms plaatst in het verlaten doel (ii). met welken stand de rust in gaat. Na de thee heeft Succes eenlgszins het wind- voórdeel en heeft dan ook steeds het beste van het spel, hoewel de Sch.-aanvalien uiterst -gevaarlijk zijn. Spoedig maakt de S.-rechts- binnen 2-i. Even later maakt de Sch.-mid- uo'or als er onvoldoende wordt weggewerkt wederom gelijk (2—2). De S.-ers nemen nu vrijwel het spel in handen, doch de Sch.-ver dediging werkt alles weg. Enkele malen ont komt het Sch.-doel ternauwernood aan een doorboring. Het spant tot. het laatste, doch geen van beide wist te doelpunten en het einde kwam met een gelijk spel (22). Callantsoog-nieuws. Zondag j.1. fungeerde Callantsoog 1 als gastheer van Texel 3. Als scheidsrechter Bijlsma de elftallen binnen de lijnen fluit, stellen beide ploegen zich volledig op. Dade lijk na den. aftrap.neemt T. het spel in handen en-verkeert het C.rdoe.1 voortdurend in gevaar. T. weet zich binnen een kwartier een nuttigen 20 voorsprong te veroveren. Een schitte rend genomen corner levert een derde doel punt op. C. moet een invaller nemen voor den geblesseerden rechtshalf. Na' een half uur van T.-overwicht speelde C. zich los en wegen de partijen goed tegen elkaar op. Na rust zet C. alles op alles. Behoudens enkele doorbraken van T. wordt voortdurend voor het T.-doel gespeeld, doch doelpunten blijven uit. T. verdedigt hardnekkig en met succes, want het einde komt met een 3—0 overwinning voor T. 3. De C.-voorhoede was totaal de kluts kwijt. Tot in het oneindige werd er gepingeld. Daarmee komen jullie er niet lui? Open dat spel! En hoe vlugger er wordt samengespeeld, hoe minder kans de tegenpartij krijgt zich goed op te stellen. 's Morgens speelde C. 2 een „friendly game" teem den nieuwen N.-H.V.B.-er St. Maarten. C 2 won op de slofjes met 40. St. M. moet nog veel leeren, maar alle begin is moeilijk. Breezand. A.D.O.-nieuws. Een ADO 1 en 2 combinatie speelde tegen ZAP 2. De ruststand was reeds 70 en het einde kwam met 92 in het voordeel van ADO. Zaterdag a.s. op het ADO-terrein de wed strijd ADO 1 en 2 tegen VOS 1 van Bergen. R.-K. Voetbal. RCB moest in de eerste helft van den wed strijd tegen Berdos alle krachten inspannen om de vele aanvallen van hun tegen-stander af te slaan. Maar dit gelukte goed en het verre opdringen van de Berdos-achterhocde werd haar zelfs noodlottig. Een paar snelle uitvallen van RCB leverden twee doelpunten op. Na de rust maakte de Berdos-verdediging dezelfde fout en hoewel de keeper eenige kceren op keurige wijze redde, konden doel punten niet uitblijven. RCB's linksbuiten ko gelde tweemaal in het net, zoodat de blauw- witten een 40 overwinning behaalden. Anna Paulowna. R.K. VOETBAL. ZAP 1 en Gcel-Zwart van 't Zand speelden een wedstrijd, die door buitengewoon veel publiek werd bijgewoond. Het ging dan ook 0111 het veroveren van de bovenste plaats van de afdeeling. Niettegenstaande het veld min der goed was, gaven beide clubs goed spel te zien. Geel-Zwart speelde forsch en snel, zoo- djt ZAP het hard te verantwoorden kreeg. Even voor de rust wist een achterspeler van Gieel-Zwart nog juist een doelpunt te voor komen, toen de keeper buiten het doel op den gjond lag. Na de rust werd weer vlot gespeeld, maar ZAP vertoonde spoedig teekenen van inzin king, vooral toen de bal op nogal gemakke lijke wijze in haar doel kwam. Kort voor het einde was het Geel-Zwart-doe' in gevaar, maar tenslotte kwam toch aan den anderen kant een doelpunt, zoodat Geel-Zwart met een 2-f-o overwinning huiswaarts keerde. Geel-Zwart-nieuws. 't Zand. Door de overwinning van Geel Zwart I te Anna Paulowna op ZAP 1' met 20 heeft eerstgenoemde club daardoor het kampioen schap in haar afd. gewonnen. Nog een 2-tal wedstrijden moeten voor de afwikkeling der competitie worden gespeeld, welke uitslagen echter thans van geen beteekenis meer zijn Bravo GZ-ers, jullie hebt je kranig gehouden, want ZAP wist ook wat er voor hen op het spel stond en is desnoods ook tot iets zeer goeds in staat. De wedstrijd tusschen RW 2 en GZ 2 vond geen doorgang, daar vrijwel alle spelers als supporters te A. Paulowna fungeerden. GZ 3 speelde thuis tegen Hollandia 2 en verloor met o1. Het districtstournoöi moge op het eerste g zicht- voor het Westen een teleurstellend resultaat hebben gehad, men verlieze echter niét uit het oog, dat de sterkste spelers, die het Westen op de been kan brengen, 010 de eep of' andere reden verhinderd waren, hun district te vertegwoordigen. Over het alge méén heeft het tournooi een zeer bevredigend vejloop gehad en de heeren, die belast zijn mét de samenstelling van de vertegenwoordi gende A en B ploegen, hebben in deze wed strijden een prachtgelegenheid kunnen vinden, om hun keuze te bepalen. Voor enkele plaat- seij in het Nederlandsche elftal staat men nog steeds voor de vraag, wie hiervoor in aanmer king zullen komen. Niet in het minst is hierbij de: bezetting van.de door Dr. v. d. Meulen achtergelaten 'leegé plaats in het Nederland sche doel van groot belang. En al ware het al'èen ten opzichte van de vraag, wie het meest vap onze Nederlandsche doelverdedigers, de éiajjigewezen man is om in het nationale elftal uit te korhen, dan hebben de districtswedstrij- dep den leiders -volop gelegenheid gegeven, deie vraag te beantwoorden. Thans heeft men (je'keus tusschen een viertal keepers, die ge toond hebben voor een verkiezing in het Ne- (letlandsche doel in aanmerking te komen. Naast Cohen en van Male hebben Pöttgens en Halle bewezen, dat de óranjetrui hen zeker niet zal misstaan. Verder is er nog steeds de vraag, wie de aangewezén middenvoor zal zijn. Zal het- Lagendaal zijn, of is er wellicht een ander, die eerder voor deze voorname plqat-s in aanmerking komt. De districtswed strijden hebben aangetoond, dat Bakhuis na zijn teleurgesteld begin, zeker een speler is waar rekening mede dient te worden gehou den, en het zou ons niet verwonderen als hij reéds op 11 Maart gelegenheid krijgt tegen België uit te komen. Het Noordelijk elftal heeft zijn overwinning voornamelijk te danken aan het enthousiasme wajarmede werd gespeeld. e> 1 DE COMPETITIE. AFDEELING I. ie kiasse. De eenigste wedstrijd, die werd gespeeld, iwajs die tusschen ZFC en VSV, waarin de VeSsennren met 4—2 zegevierden. i 11 ae klasse A: Door een keurige 21 overwinning op W^st-Frisia heeft HRC zichzelf voor een 'gr<)ot gedeelte in veiligheid gebracht. Het is wel een zeer lofwaardige eindspurt, die de rodden hebben ingezet. Door een gelijk spel van Alcmaria Victrix tegen Zeeburgia b'ijft de kaasclub nóg op de onderste plaats. AFC boekte een zeer verdienstelijk resultaat do<j>r puntloos gelijk te spelen tegen OVVO. Ki^heim verraste door een 30 overwinning opl de kampio-en DWS, terwijl WFC zich eveneens kranig weerde door met 4o van ZVTV te winnen. sje klasse B. Velox heeft door een klinkende 41 over winning op Blauw Wit, beslag gelegd op het kajmpioenschap. WA werd door Bloemen- cjaaldaal wat vaster op de onderste plaats ge drukt door een 20 nederlaag tegen Bloemen dag. De Spartaan weerde zich geducht tegen Hejrcules door een puntloos gelijk spel te be- veóhten. EDO won in Amsterdam met 40 vari TOG. 3e klasse A. Door een misstap van De Kennemers, dat 22 gelijk speelde tegen DWV heeft OSV 1" ar positie versterkt! Helder stelde danig teleur door met 6—4 in Hoorn van Hollandia te verliezen. Door haar 42 nederlaag tegen Purmersteijn is Assendelft weer leelijk in het gedrang gekomen. Meer en meer begint het er op te gelijken, dat het tenslotte toch nog As- sendelft zal zijn, dat zijn plaats in de dcroe klasse tegen Alkmaarsche Boys en Beverwijk le verdedigen krijgt. 3e klasse B. Zaandijk handhaafde zich ternauwernood op de bovenste plaats door een magere 21 over winning op de hekkensluiter RODI. Door een 3—1 overwinning op Halfweg blijft Schinkel- haven op den voet volgen met gelijk aantal punten. Watergraafsmeer stelde zich in vei ligheid door met 21 van SDZ te winnen. Ook ZRC geraakte iets uit het gedrang door haar klinkende 6—1 overwinning tegen De Zee meeuwen. De Volewijckers handhaafde zich op de derde plaats door een 51 zege over Oosterpark. 4e klasse A. Het tweetal in deze afdeeling gespeelde wed strijden bracht even-zoovele verrassingen. Het ivas namelijk Uitgeest, dat er in slaagde met x—o van de kampioen Alkmaarsche Boys te winnen, terwijl Schagen Succes een puntje af handig maakte door 2—2 gelijk te spelen op Hippolytushoef. 4e klasse B. Fokke—ADW 2—0; Verkade—SCA 2—3; QSCZaanlandia 6—2. Beverwijk—Zilver meeuwen 43. Reserve ie klasse. Hilversum 2Zeeburgia 2 23! EDO Blauw Wit 2 02; RCH 2Haarlem 2 30; HFC 2— Ajax 2 2.3. Reserve ae klasse A. VSV 2—KFC 2 4—0; DWS 2—De Spartaan 2 21; West-Frisia 2HRC 2 oO'; Blauw Wit 3Alcmaria Victrix 3 I2. Reserve 3e klasse A. OSV 2ZVV 2 35; Helder 2Hollandia 2 1s; De Kennemers 2-Ajax 4 12; WFC 3— Alcmaria Victrix 3 8—1; De Volewijckers 2— ZFC 3 O—o. AFDEELING III. ie klasse. TubantiaAGOVV or. AFDEELING V. ie klasse. FrisiaAchilles 23. KORFBAL. E.L.T.O.—ZWALUW 10— 1. Zondag heeft ELTO een schitterende over winning behaald tegen de Zwaluw van Den Hoorn, dezelfde club waartegen ELTO het in het begin van de competitie met moeite tot een gelijk spel kon brengen. Al dadelijk was ELTO in den aanval en men zag direct dat deze club verre in de meerderheid was, het duurde dan ook niet l~hg of het eerste doelpunt was gemaakt. Het middenvak van ELTO leverde goed werk en bracht de ballen keurig op naar den aanval, waar men druk werk had en ook het tweede doelpunt was weldra gescoord. De Heldersche club bleef steeds in het offensief en de gasten kregen den bal zelden doorgespeeld naar den aanval, waar ELTO van wist te profiteeren en den stand v*erd geleidelijk opgevoerd tot 5—0, waarmee de rust kwam. Na rust kregen we weer hetzelfde spel te z-en met ELTO in de meerderheid en men vo'crde den stand op tot 8o. Nu wist een speler van De Zwaluw uit een goed aange geven bal een keurig doelpunt te scoren (81). De Zwaluw begon nu ook meer in den aanval te komen, hoewel er geen doelpunten meer ontstonden van deze zijde, terwijl de Helder sche club den stand opvoerde tot 101. Dit moet evenwel gezegd worden, de Zwaluw h eft ondanks den grooten tegenstand den strijd geen oogenblik opgegeven. De heer van (i r Horst leidde dezen wedstrijd uitstekend. DAMMEN. HELDERSCHE DAMCLUB. Stand op heden Hoofdklasse gesp. gew. rem. verl. pnt J. Stoll 9 7 2 0 16 D. C. W. Rab 9 6 1 2 13 A. A. Brenier 6 3 2 1 8 S. Slort 7 2 1 4 5 J. C. Kossen 9 2 0 7 4 D. Dissel 8 1 0 7 2 le klasse L. Simonse 14 8 3 3 19 P.J.Smolenaars 11 7 4 0 18 E. Heldt 12 4 5 3 13 P. Kwast 13 3 7 3 13 H. G. Fontejjn 15 3 6 6 12 P. 11. C. Groene meijer 12 3 5 4 11 0. Ottervanger 7 2 4 1 8 Joh. Bremer 10 3 2 5 8 W. Wieren 7 1 3 3 5 J. Jagei 9 2 0 7 4 Jn. Bremer 3 1 1 1 3 2e klasse C. Goedegebuur 12 11 1 0 23 P. J. Arends 12 8 1 3 17 B. de Best 10 7 1 2 15 A. Bosman 13 5 2 6 12 A. J. Beezemer 14 5 1 8 11 P.j Slort 8 5 0 3 10 C. Thomas 14 4 1 9 9 W. v. Brederode 14 3 0 11 6 R. Dol 9 1 1 7 3 Se klasse W. Slort 17 13 0 4 26 G. v. Roekei 19 12 1 6 25 M. v. Kalken 21 11 3 7 25 H. Kraan 16 9 3 4 21 J. Bielfeldt 19 9 3 7 21 H. Thijssen 18 8 3 7 19 W. Dienaar 19 7 5 7 19 G. P. 0. de Vree 21 7 3 11 17 J. Rosing 21 4 4 13 12 C. D. Bremer 11 5 1 5 11 W. Volkers 15 5 0 10 10 J. Wilner 17 4 0 13 8 GYMNASTIEK. GYMN. en EX.-VEREENIGING „PRO PATRIA." Op Zaterdag 17 Febr. hield Pro Patri? haar tweede jaarlijksche uitvoering van dit seizoen in Casino. De goedgevulde zaal bood het ge wone aspect: er waren de ouders der adspi- rantjes, die vol trots en met recht de prestaties van zoons of dochtertjes gadesloe gen. Er was verder de voorzitter, die in zijn openingswoord het 45-jarig jubileum van den directeur, onlangs gevL-rd, herdacht en ook namens de aanwezige ouders den heer v. Hooijdonk nog eens hartelijk dankzegde voor alles, wat de directeur voor en 11a ook voor hun kinderen had gedaan. Er was d-e vol ijverige, geestdriftige directeur zelf, die weer zoo tot aller genoegen de uitvoering leidde, er waren tenslotte de leden en genoodigden. De uitvoering der 'nummers was, zooals we dat gewend zijn, dus goed en vlot. Meisjes in blauw-en-wit begonnen met sto-k- oefeningen en vervolgden met barren. En keu rig, hè! De kleinste heertjes (Jongensklasse A) vergastten ons op paard- en stokoefenin- sen. Het is aardig zoo'n klein maajnetje op zoo'11 groot paard te zien springeneen van ae kleinste en kwiekste deelnemer* *kreég dan e kens een applausje apart, ll>t» j-ïugens- en meisjes B klassen kwamen vervolgens de beurt. De keurige stokoefening van de* voorturner der jongens viel op en verdien» een extra pluim. Een kleine, selecte groe» heeren werkte aan brug en hoogrek, waarbij heel mooie staaltjes van kunnen werden Ke demonstreerd. De damesafdeeling werkte aa" het paard en zwaaide bevallig knots. Voor de wijze waarop de dames de laatste oefening van hun programma: staafoefeningen, uitvoerden hebben wij alle respect. Deze moeilijke op' gaaf werd werkelijk prachtig voor het voet licht gebracht. Het blijspel „Voetbal-maniakken" na de pauze gaf ons een beeld van de huiselijke conflictcnt, die kunnen ontstaan uit een te hevig elubchauvinisme; het daarop volgend bal „hield de aanwezigen nog langen tijd bij een", zooals dc geijkte terin luidt. Verschenen bij Van Loghum Slaterus N.V Arnhem: de Februari-aflc-vering van „Critisch Bulletin" en wel een speciaal nummer, be trekking hebbend op litteratuur, politiek en tijdsproblemen. Joh. W. Schotman schrijf over: „Het pro bleem van onzen tijd" Anthonie Donker wijdt een artikel aan: „Litteratuur en politiek in Duiitschland", Johan Huyts aan die in „de Sowjetunie", H. van Loon ii Frankrijk, G." J. Geers in Spanje, Giacomo Antonini in Italië. Verder worden nog eenige boeken bespro ken als: „Das Vaterland" van Heinz Liep- mann; „Die Geschwister Opi»enheim" van I-ion Feuchtwanger; „Eine Jngend in Deutsch- land" door Ernst Toller; „Een geschiedenis der Joden en „Joodsche problemen in het Heden" door Ernst Kastein en „Uitingen van een Reactionnnir" door Alex Cohen. Het Februari-nummer van „Ons Zeewezen' opent met een artikel van C. M. Pleyte, getiteld: „Nog eens: de Pleit" en brengt verder het ver volg van het in Januari aangevangen artikel over de Zeekabels en het kabelschip, door B. Holthuis: Aegir vertelt over het Penkompas, dat langen tijd met de tabaksdoozen een hulpmiddel is geweest voor het gegiste bestek van den zeeman. W. L. Leclercq behandelt de laatste zeilschepen. „HET KIND". In het laatstverschenen nummer van het bekende tijdschrift voor ouders en opvoeders „Het Kind" (Red. D. L. Daalder; uitgever J. Ploegsma, Zeist), beëindigt de heer G. van Veen zijn interessante artikelenreeks „Deutsches Wesen". Verschillende inzenders (sters) zijn weer aan het woord inzake de door den redacteur aan de orde gestelde vraag „Een draai om de ooren?" Aan de inhoudsopgave van dit nummer dat op aanvrage ter kennismaking gratis wordt toe gezonden ontleenen wij verder-nog: Mej. Dr. M. van Herwaarden f, door Dr. P. J. Waardenburg. Dagboek uit een arbeiderswijk, door J. E. K. Oorvijgen, door G. A. van Rede. Over rammelen gesproken, door Aug. A. Bou- dens. Een draai om de ooren? door J. Terwey. Iets over de waarde van geven, door W. G. Wansink. Mijmeringen van Elisabeth III. Oorlog en opvoeding, door G. A. van Rede. Schoolfeesten, door Ida Heyermans. Christen dom in practijk, door Red. Nieuwe kinder boeken. Nieuwe boeken. Het Maarten- Maratenshuis te Doörn. „Volksonderwijs" en het buitengewoon onderwijs. „DE WANDELAAR." Bij den uitgever A. G. Schoonderbeek te Laren is verschenen de Februari-aflevering van „De Wandelaar", maandblad, gewijd aan natuurstudie, natuurbescherming, heemschut, geologie, folklore, buitenleven en toerisme. Ad. P. G. Baars rept van ontmoetingen met goudplèvieren in een Noord-Hollandsch polder landschap, Practicus geeft wenken met betrekking tot de verzorging van kamerplanten in Februari en zoowel G. J. Broekhuysen Jr. als A. Daanje vertellen, hoe alle vogels reageeren, wanneer de winter het leven moeilijk voor hen maakt. Uitvoerig weidt L. v. Wallenburg uit over de vluchtbergen in Zeeland, dr. N. Tinbergen heeft het huishouden van torenvalken bespied en P. L. Rusticus zet uiteen, wat er in Februari in den tuin dient te geschieden. J. Gazenbeek schrijft een ode aan de Veiuwe, naar aanleiding van de schilderijen, die Martin van Waning over dit prachtige gebied heeft ge maakt; S. Hamburger Jr. vraagt belangstelling voor een merkwaardige Amersfoortsche stichting: De armen De Poth en Jan P. Strijbos brengt ons naar het strand, waar soms Interessante walviscb- achtlgen aanspoelen. Tenslotte vestigen wij nog de aandacht op de artikelen van dr. A. C de Koek en G. D. Duursma, die respectievelijk be trekking hebben op astronomie en cactussen. In de rubriek „Van en voor de lezers" maakt W. H. Dingeldein duidelijk, hoe belangwekkend het West-Duitsche gebied de Hümling is. De aflevering is weer buitengewoon rijk ge ïllustreerd en vooral de platen, die in den foto wedstrijd zijn bekroond, ikunnen in één woord juweeltjes worden genoemd. OPLOSSING WERKLOOZEN- VRAAGSTUK. Ook de heer P. «T. Burgers, Ri.iswi.jk- scheweg 674, Den Haag, heeft zieh, als zoovele anderen, bezig gehouden met het werkloozen-vraagstuk en ook hij heeft daarvoor een oplossing gevonden. Hij wil namelijk.... u raadt het in geen tienen, daarvoor een vereeniging oprichten. Die vereeniging zal den naam moeten dragen van „Nationaal Arbeidsleger", afgekort (N.A.L.), (in vredesnaam geen M.A.L., zet ter!) en leden zijn zij, die te kennen geven bereid te zijn voor liun behoeften te willen arbeiden in het door hen gewenschte be drijf. De regeering moet dan terreinen, kantoren, opslagplaatsen, enz. 111 bruik leen verstrekken en den inventaris ver schaffen. Verder krijgen de leden vrii ver voer per spoor, boot, tram en bus, enz. Ieder N.A.L.-lid zal dan zooveel moeten overproduc-eeren, dat daardoor in de be hoeften van Rijks- en gemeente-instedin gen wordt voorzien, enz. De heer Burgers hoopt, dat wij hei met hem eens zullen zijn en zijn ideeën zullen willen propageeren. Ach ja, dat willen we wel. Maar we vree zen zoo, dat het nog wel eenigen tijd zal duren, eer de heer Burgers voldoende le den bijeen heeft om ze te verwezenlijken.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 8