Wij vertrekken naar Indië! li Hap S Zoon De juiste tijd '50-35 20 Radi o-programma Oost-Indië. Van links en rech Hercurius Havermout rnnSANIT VAN DONDF^AG 22 FEBRUARI. 1934. DE NIEUWE KONING. LEOPOLD met zijn zoon Boudewijn. BINNENLAND Burgerpersoneel bij Defensie. De Nat.-Soc. Beweging,; Vragen van het Eerste Kamerlid Polak over W.A. en W.O. De belastingontduiking. Als het kwade geweten gaat spreken De Rijksinkomsten- belasting 1932-1933. Het totaal op 1932-1 933 der inkomens van 1930-193 1 met 710 millioen gulden gedaald. Afscheid van den commandant der zee macht aan den Volksraad. Opsporing van aardolie Nieuw-Guinea. De volksraad adviseert tot aanneming van het wetsontwerp. N.V Behangerijen Sioffeerderij SPOORSTRAAT 49. TEL. INTERC. 46. De verduisteringszaak van den kapitein. De eisch. De berechting van de muiterij op De Zeven Provinciën. Eischen en vonnissen. cenl per pondspak groothertogin is een nicht van koningin Elisabeth. j Prins Hendrik der Nederlanden zal eveneens morgenmiddag om hall twee aan het Zuiderstation arriveeren, waar hii door den Nederlandschen gezant, jhr Tjarda van Starkenborgh Stachouwer het legatie-personeel zal worden opge wacht Het gevolg van, de P™*3 zal |,.e" staan uit vice-admiraal Rambonnet, lid van den Raad van State, baron van Har- denbroek, ceremoniemeester van ae Koningin en jhr. Laman Trip, .adJ"d™' van den Prins. De Prins zal zijn intrek nemen in het gezantschap. De koning van Denemarken zal Woens dag uit Cannes, waar hy vertoeft, naar Brussel vertrekken teneinde aldaar de begrafenisplechtigheid van koning Al- bert mee te maken. van de gelukzalige Cottolengo en de za- ligverklaring van den eerbiedwaardigen flaret, heeft de Paus Koning Albert her dacht, dien hy een voorbeeld noemde voor zijn gezin, zijn volk en de christe lijke wereld, van diep katholiek geloof en deugd. Een monument te Marche les Dames. Dinsdag is door de Club Alpin Beige besloten te Marche les Dames een monu ment ter herinnering aan Koning Ai hert op te richten. Dit monument zou vlak dij de rotsmassa, waar de zoo algemeen ge liefde vorst den dood vond, worden ge plaatst. Een gedenkplaats zal bovendien worden aangebracht op de rotf>, meft beklimming waarvan Koning Albert zoo jammerlijk omkwam. De Engelsche oorlogsschepen „Wor- cester" en „Curayao" hebben gisteravond opdracht ontvangen van Portsmouth naar Dover op te stoomen om den prins van Wales aan boord te nemen, die koning George zal vertegenwoordigen bij de be grafenis van koning Albert. Sir Roger Keyes, de admiraal van de vloot, sir John Salmond, de luchtmaarschalk, veldmaar schalk lord Allenby e.a. zullen den prins vergezellen. Fransche marine-troepen. De Fransche regeering heeft besloten om ook een eere-compagnie met vlaggen en muziek, alsmede een afdeeling infan terie der marine te laten deelnemen aan de begrafenisplechtigheid voor koning Albert, ter herinnering aan de heldhaf tige samenwerking van deze Fransche en Belgische afdeelingen bij Yperen en aan den IJzer. Radio-redevoering van minis ter van Cauwelaert. Minister Frans van Cauwelaert heeft gisteren voor de radio over koning Al bert gesproken. Wij ontleenen aan zijn toespraak het volgende fragment: Koning Albert heeft bij te veel gelegen heid en op te duidelijke wijze laten blij ken van zijn bijzondere liefde voor en zijn steeds wakkere bekommernis voor de ar beidende en minder gegoede klasse van zijn volk dan dat op deze trek van zijn hart niet bijzonder zou worden gelet. Hij was een merkwaardig kenner van de na tuurwetenschappelijke en oeconomische vraagstukken en hij gaf blijk van groote bezorgdheid voor de verheffing van ons wetenschappelijk onderwijs. Maar hij ver toonde bovendien een zeer fijnzinnige liefde voor de natuur, voor de bloemen en voor de vogelen vooral en wanneer hy sprak over Guido Gezelle, waarvan hij de werken tot in bijzonderheden kende, was het bijzonder 0111 de heerlijke wijze te roemen op welke deze beminnelijke zanger het dichterlijk der vogelen had vertaald. Een socialistisch cordeel over koning Albert. De Volksgazet, het te Antwerpen ver schijnende socialistisch blad, schrijft: België verliest met hem een staatshoofd dat de verpersoonlijking was van trouw en rechtschapenheid. Hy heeft de bange dagen van 1914— 1918 meegemaakt. Hy was hoofd van het leger en hij gedroeg zich als een eenvou dig soldaat. Hy bleef met zijn hart bij onze rampzalige bevolking. Hij won er de genegenheid van elkeen door en daarom beleeft men dit uitzonder lijk schouwspel, dat hem de meest ge meende hulde wordt gebracht, door hen, die wegens hun politieke opvattingen, tot een zeker voorbehoud aangezet zouden kunnen zijn geworden. Koning Albert was een edel en plichtbewust menscb en een eerlijk burger, die het gegeven woord als als hoogste pand beschouwde. Aan zyne familie betuigt de arbei dende klasse haar oprechte deelne- ming. Als wy de woorden voegen by die van den heer andervelde: „Morgen, ter eere van zyn nagedachtenis, zal de republi- oinsche socialistische arbeiderspartij eerbied.g groeten met haar vaandel'dan meencn wy samen te vatten het oordeel dat de afgestorven vorst wel degelijk de Koning van allpn is geweest. Grooier lof is van den overledene niet te makeneen Koning is dan slechts wer- ■Hen g als hy de Koning is van Herdenking door den Paus. Dinsdagmorgen, in den loop van de ngregat.e de tuto voor de canonisatie De eedsaflegging van Leopold III. De (Brusselschei Standaard deelt mede: De eedsaflegging van den jongen Ko ning Leopold III zal Vrijdagmorgen te 11 uur 30 plaats hebben, in de groote ver gaderzaal van de Kamer, evenals is ge schied bij de troonsbestijging van Leopold II en van Albert I. Leopold I legde den eed af op het huidige Koningsplein. De vergadering zal voorgezeten worden door een bureel, samengesteld uit (Ie voorzitters van Kamer en Senaat, uit twee secretarissen van het Kamerbureel en twee secretarissen van het Senaatsbu reel en de twee griffiers. Ziehier hoe de plechtigheid zal ver- loopen. De oudste van beide voorzitters zal de vergadering openen en de afge vaardigden, daartoe samengesteld door Kamer en Senaat, verzoeken de Koningin binnen te leiden. Koningin Astrid zal hare intrede doen langs den kant van den Senaat, haar intrede wordt door een zaal wachter aangekondigd. Vervolgens zal de Koning met het zelfde ceremonieel worden binnengeleid. De jonge Koning legt dan den grond- wettelijken eed af, die luidt als volgt: „Ik zweer de Grondwet en de wetten van het Belgische volk na te leven, 's lands onafhankelijkheid te handhaven en het grondgebied ongeschonden te bewaren Daarop volgt de troonrede, waarna de plechtigheid is afgeloopen. De eenaud van Koning Albert. De eenvoud in den gewonen gang van zaken was een der voornaamste kenmerken van den zoo jammerlijk omgekomen Koning. Aan het Yzer- front zag men hem schier dagelijks, met officieren en soldaten, in of buiten de loopgraven, een praatje maken- De toon van het gesprek was alsdan steeds uiterst gemoedelijk. „Vlaming? -Wallon?" was altyd de eerste vraag van den Ko ning, die, na het antwoord te hebben be komen, het gesprek in de taal van den soldaat voortzette. Ik zelf mocht het meer dan eens bijwonen, dat de Koning naai de in bezet België gebleven familie en vooral naar de kinderen van de gehuwde soldaten informeerde. Het leven van den Belgischen soldaat aan het oorlogstrom had geen geheimen voor den Vorst. Eens zag ik hem het weinig verkwikkende schouwspel gadeslaan, door infanteristen gegeven, die in een beek hun van onge dierte krioelend ondergoed zuiverden. De Koning sprak de bijna geheel naakte sol daten aan, aarzelde niet naar de herkomst van het ongedierte te vragen, keerde ver volgens naar het hoofdkwartier te Hou- them terug en gaf onmiddellijk bevel aan den gezondheidsdienst van het veldleger, de noodige maatregelen te treffen, 0111 de loopgraven, schuren en andere ver- blyfplaatsen te ontsmetten. 0°k na den oorlog toen de heele we- veld hem bleef roemen als de verpersoon- yking van de rechtschapenheil, ridder lijkheid en trouw aan het gegeven woord - verliet deze eenvoud hem niet. Vaak maakte hy heel alleen fietstochtjes, van bet slot te Laeken uit, door het Noorden van het IJavottenland, de golvende streek ten Westen van Brussel, waar Bruegel zyn beste onderwerpen vond. Op een van deze tochten reed de Koning geruimen yd "aast een arbeider, die denzelfden weg volgde, en den vorst niet had her kend. Het gesprek, dat zich tusschen beiden ontspon, liep weldra over den ernst der tijden en de oeconomische cri sis „Hebt gy wat werk?" vroeg de ar- leider aan den Koning. „Dat gaat nogal," as het antwoord. „De tijden zijn er niet naar om veel te verdienen," zeide de ar beider, er verder aan toevoegend: Ik verdien maar 25 francs per dag. En eiD" - „Ik verdien wat meer," zeide de Ko ning, die toen hy' afscheid nam van ziin toevalligen reisgezel, tot diens niet gerin ge verbazing hem 'n briefje van honderd n hand stopte, met de woorden. „Mijn portret staat er op!" eu toen, glimlachend snel wegreed- In de dezer dagen gehouden .iaarlijk- sche vergadering van den bond van bur gerpersoneel by de militaire diensten is besloten, te ijveren voor opneming in vast dienstverband van die werklieden, die vóór 1 Februari 1924 in dienst waren. Daarnaast zal den minister van defensie gevraagd worden, de formatie van vast en los personeel aan een herziening te onderwerpen. Ook de mogelijkheid van sollicitatie bij andere korpsen werd be sproken. In overleg met het bestuur dei- Centrale van vereenigingen van ryks- personeel, waarbij de bond is aangesloten, zal het werkprogram verder worden uit gewerkt. Het Eerste Kamerlid Polak, heeft den minister van justitie de volgenden vra gen gesteld: Is het Zijne Excelentie den minister van justitie bekend, dat de Nationa&l- Socialistische Beweging, algemeen leider de heer ir. A. A. Mussert, Weer-Af dee lingen en Weer-Opleidingen in het leven heeft geroepen? Zoo ja, is het Z.E. dan verder bekend, dat in het weekblad Oorlog of Vrede van 17 Februari 1934 afgedrukt is een uit treksel uit de voorschriften, die gezegde algemeene leider der N.S.B. betreffende deze W.A. en W.O. heeft uitgevaardigd en heeft Z.E. daaraan zijn aandacht ge wijd? Zoo ja, is Z.E. dan niet van meenirig, dat de N.S.B. bezig is een particuliere legermacht te organiseeren, van gelyken aard als de S.A. in Duitschland en niet gelijke oogmerken, zooals trouwens in De Daad, een van de plaatselijke N.S.B.- bladen, dezer dagen openlijk werd er kend? Indien Z.E. van oordeel is, dat de N.S.B. inderdaad doende is een particuliejre legermacht te organiseeren, acht Z.E. dit alsdan oirbaar, wettig geoorloofd en be vorderlijk voor orde en rust? Zoo ja, wil Z.E. dan mededeelen óp welke gronden hij deze meening is toe gedaan? Zoo neen, wil Z.E. dan mededeelen, of hij maatregelen zal nemen, en zoo ja, welke, 0111 een einde te maken aan de par ticuliere militaire organisatie van den heer ir. A. A. Mussert? Jlieis is gevaarüj&er dan dit nat-koude weder. Voor komen is beter dan genezen. Wie nu zorgt steeds eenige Wybert-tabletten in den mond te hebben, beschermt zich kracht dadig tegen kou vatten en verra derlijke infectie. .1 Verlaagde prijzen Men schrijft aan de N. R. Crt.: In Friesland krijgen notarissen de laat ste weken bezoek van personen, die tot dusver belasting ontdoken hebben door te lage aangifte van hun vermogen of in komen. Nu de minister tot 1 Maart a.s. gelegen heid geeft deze aangifte te verbeteren zonder kans op straf, komen de schuldi gen bij den notaris, opdat deze voor hen de zaak bij den inspecteur der belastin gen in orde zal brengen. Wij hoorden van een notaris ten plat-te- lande, die binnen veertien dagen meer dan 50 zulke zondaars bij zich ontvan gen had. Onder hen waren er met een beschei den kapitaaltje van eenige duizenden guldens, maar ook met een bezit van 50 mille en daarboven. Onder deze laatsten waren personen, die bekend stonden als luitjes zonder geld, ook bij notarissen. Natuurlijk is het geld belegd in allerlei papiertjes en men vreest nu onder de ont duikers blijkbaar, dat binnenkort het bankgeheim zal worden opgeheven ên dan hun bezit toch bij den fiscus bekend zal worden. Daarom acht men het verkieselijk nu gebruik te maken van de tegemoetkomen de houding van den minister van finan ciën. Ook bij accountants en administrateurs vervoegen zich lieden met dezelfde bood schap als bij de notarissen. Verzoek van belastingconsu lenten om verlenging van don termijn van straffelooze aangifte. Een aantal leden van den Bond van belastingconsulenten te Rotterdam en omgeving, heeft een adres gezonden aan VRIJDAG 23 FEBRUARI. Hilversum, 1875 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 800 VPRO, 1 i'.oo VARA. s.00 Gramofoonpl. io.oo Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie M. Berversluis. •0.30 Orgelspel J. Jong. 11.00 Vervolg declamatie. 11 15 Gramofoonpl. 12.00 Gramofoonpl. 12.30 Dajos Bela en zijn orkest. 2.30 Voordracht door Willem Hunsche. 3.00 Gramofoonpl. 4.00 Pauze. 4.15 Gramofoonpl. 4.30 Voor de kinderen. s.00 VARA-Kleinorkest o.l.v. H. de Groot. 6.00 De Notenkrakers o.l.v. D. Wins. 6.40 Gevar. concert (orgel, piano, saxofoon, viool, zang, celestra, trompet, hawaian gitaar). 7-30 Ds. H. H. Wieringa: Socialisme en< we reldbeschouwing. 7'SO Gramofoonpl. 8.00 Causerie Prof. Ir. W. Schermerhorn. S.30 Concert door het Hcrmann-Trio. 9.oo Causerie Ds. E. D. Spelberg. 9 30 Vervolg concert. '.■0.15 Causerie Dr. G. Knuttel. 11.00 Gramofoonpl. Huizen, 30.- M. Algemeen Programma, verzorgd door den KRO. 8009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Sextetconcert en gramofoonpl. 1.45 Zenderverzorging. 2.00 Orgelspel. 3-IS Gramofoonpl. 4-iS Causerie met muziek. 5-iS Gramofoonpl. 5 40 Lezing. 6.00 Populair concert. 7 15 Lezing. 7 40 Gramofoonpl. 7-45 Solistenconcert. 8 30 Vaz Dias. 8.35 Pianorecital. 8.55 Gramofoonpl. 9.00 Voordracht. 9-45 Zang. 9 35 Schlagermuzick. :o.20 Zang. 1030 Vaz Dias. 10-35 Schlagermuziek. tl.001200 Gramofoonpl. zaterdag 24 februari. Hilversum, 1875 M. VARA-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding V'PRO. 10.15 Voor Arb. in de Continubedr.: VARA- Kleinorkest o.l.v. H. de Groot en P. Duval (zang). 12.00 De Notenkrakers o.l.v. D. Wins. 200 Gramofoonpl. 2.30 Prof. J. v. Gelderen: Het ontwakend Oosten. 2.50 De Flierefluiters o.l.v. J. v. d. Horst. 3.30 Filmpraatje M. Sluyser. 3-45 Pauze. 4.00 Muzikale causerie P. Tiggers, met gr.pl. 430 VAR A-Kinderkoor o.l.v. Leida HJscher. 4-45 Orgelspel C. Steyn. 5.00 Vervolg koorconcert. 5 15 Vervolg orgelspel. 5.30 Gramofoonpl. 6.00 Literaire causerie A. M. de Jong. 6.20 Zang door „De Wielewaal", o.l.v. P. Tiggers. 7,00 Causerie Luc. Willink. 7 15 Gevar concert (orgel, saxofoon, piano, trompet, hawaian gitaar, accordeon, zang)' 8.00 Herh. SOS-ber., Vaz Dias en VARA- Varia. S.15 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot m.m.v. Ellen Schwarz (zank). 9.00 Prijsvraag. 9.20 Vervolg orkestconcert. 9.50 Toespraak GT J. Zwertbroek. i"'.0012.00 Gramofoonpl. het Residentie-Operette-Gezelschap. t:\30 Gramofoonpl. Huizen, 30. M. KRO-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.15 Schlagermuziek en gramofoonpl. I.45 Zcnderverz. -.00 Voor de jeugd. 2.30 Voor de kinderen. 400 Orkestconcert. 4-.1o Cursus. 5-oo Orkestconcert. S-.lo Les. 5-45 Orkestconcert. 6 ?o Weekoverzicht. 6 45 Orkestconcert. 7.15 Lezing. 7.35 Gramofoonpl. 7 45 Causerie. 8.00 Opera-uitzending. In de pauzes: Berich ten. Om 8.45 cn 10.is Vaz Dia*. II.00i2.oo Gramofoonpjl. *- t don minister van financiën, waarin zy dezen verzoeken den termijn waaryoo onjuiste belasting aangiften, zonderstraf kunnen worden verbeterd, van 1 Maait te brengen 01» 80 April en het daarheen te willen leiden, dat de puIHre01e 1 n de dag- bladen nog eenige malen word herhaald daar naar hun gebleken is, velende'op roep nog niet hebben gezien en velen geruimen tijd noodig hebben om hun lfo trekkingen tot de belastingadministratie in het reine te brengen. De eerste aflevering van het Maand schrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek van dit jaar vermeldt van de Rijksinkomstenbelasting wederom de voornaamste cijfers en wei thans over het belastingjaar 1932/1933, die in vergely- king worden gebracht met de cijfers over enkele voorafgaande jaren- Uit deze cijfers blijkt, dat, als gevolg van de in 1920 ingetreden malaise, het gezamenlijk inkomen der belastingplich tigen van 1921/1922 tot 1924/1925 is ge daald met 530 millioen en van laatstge noemd jaar tot 1930/1931 ten gevolge van de verbetering in den algemeenen oeco- nomischen toestand wederom is gestegen met 606 millioen. De bevolking nam van 1 Januari 1922 tot 1 Januari 1933 toe met 17.28 pet. met welk percentage een vermeerdering der gezamenlijke inkomens correspondeert van 742 millioen, zoodat, geen reke ning houdend met de waardeverandering van het geld, het totaal der inkomens over 1932/1933 f 1376 millioen lager is dan het cijfer, dat verkegen wordt, indien van 1921/1922 af het totaal der inkomens dezelfde stijging zou vertoonen als de bevolking. Wat het aantal aangeslagenen betreft, kan worden medegedeeld, dat dit aantal ovr 1922/1923 in tegenstelling met het bedrag der inkomens en der belasting nog iets hooger is dan over 1921/1922. Per 1000 inwoners kwamen over 1921/1922 235 aangeslagenen voor, welk aantal daalde tot 222 over 1924/1925, wederom steeg tot 2328 over 1930/1931, waarop een vernieuwde daling volgde tot 204 over 1932/1933. Alleen voor de groep inkomens bene den 1400 heeft voortdurend een stijging van het percentage plaats gevonden, ter wijl voor de overige inkomensgroepen de cijfers van 1924/1925 en 1932/1933 in ver gelijking met die van resp. 1921/1922 en 1930/1931 telkens een daling doen zien. Slechts een zeer klein deel van alle be lastingplichtigen valt in de hoogere in komens. Over 1932/1933 maakt b.v. het aantal aangeslagenene met inkomens van 500 en meer slechts 5.16 pet. (1921/1922 6 53 pet) uit van het totaal aantal aange slagenen. De inkomens voor deze aangeslagenen bedragen 27,35 pet. (1921/1922 35,30 pet.) van het totaal, terwijl aan belasting werd bijgedragen 63,48 pet. (1921/1922 72,86 pet.) van het totaal. De 94,84 pet. (1921/1922 93,42 pet.) der aangeslagenen met inkomens beneden beneden 5000 hadden 72,65 pet. (1921/ 1922 64,70 pet.) van het totaal inkomen en droegen 36,52 pet. (1921/1922 27,14 pet) tot het totaal bedrag der belastingen bij. Het gemiddeld inkomen per aangesla gene van 1921/1922 tot en met 1924/1925 is voortdurend gedaald en wel van 2.619 tot 2.315, waarop na enkele schomme lingen een stijging is gevolgd tot 2-340 over 1929/1930. Het gemiddeld inkomen is daarop gedaald tot 2.192 over 1932/ 1933, waardoor het wederom 427 lager is dan het hoogste cijfer over de voor gaande jaren (1921/1922) en nog 61 lager is dan het laagste dezer cijfers (1931/1932). De commandant van de zeemacht vice- admiraal Osten, heeft Dinsdag op zeer hartelijke wijze afscheid genomen van den Volksraad. Hij zeide, dat hij het grootste deel van zijn leven in Ned.-Indië had doorgebracht en dat zijne samenwerking met den Volksraad zeer aangenaam was geweest. De voorzitter zeide, dat hij bij deze gelegenheid niet wilde stilstaan bij de ge beurtenissen op de vloot in Februari j.1. Spr. is er van overtuigd, dat het loute ringsproces, dat thans gaande is, tot een goed einde zal worden gebracht. De Volksraad ziet dezen regeeringsgemach- tigde heengaan als een rond, openhar tig zeeman (Applaus). De Volksraad adviseerde met 39 tegen 11 stemmen tot aanneming van de ont werpovereenkomst inzake de opsportóg aardolie 1„ <l6 Molukken, ZffZ motie was aangenomen, waarin wordt aangedrongen om uitzonderingen op het voorgeschreven percentage Nederland sohe1 onderdanen, hetwelk zich onder de werknemers moet bevind.», j^e Ji! (Aneta). is. Wlntervacantie in Italië. 22 Februari. „Lieve mensclien, jume hebben geen idee hoe zalig het hier is Daar zitten we 111 't hartje van den win! ter in Italië, en 't lijkt wel volop zomer Je wandelt op straat zonder jas en zon! der hoed, en terwijl je wegzakt in de sneeuw, loop je met permissie te transpi- reeren van de hitte. Hoe is 't by jullie? Nog zoo koud en vochtig? Brrr. Ik ril als ik er aan denk. Nou, tot over drie weken hoor- Da-ag!" Ziezoo, dat is voor Jan en Cis. „Lieve menschen, hoe is 't met jullie? Wij amuseeren ons hier best. Cort'ina is een waar paradijs, 't Is het hartje van den winter en 't lijkt wel zomer. Stralende zon en stralende menschen. Terwijl je wegzakt in de sneeuw, loop je met per missie te transpireeren van de hitte, is het in Nederland nog zoo koud en vochtig als toen wy er vandaan gingen? Nou, tot ziens hoor, over drie weken. Da-ag!" Dat is voor Jet en Frans. Vind je 't niet een beetje erg het zelfde als die eerste kaart? informeert Mariom Tja... maar wat zou dat! Die ont moeten elkander toch nooit. Nu Max en Mies. Ja maar daar moet je heusch wat anders aan schrijven, want die ontmoeten alkaar geregeld zoowel Jet en Frans als Jan en Cis. Dat is zoo. Nou, daar gaat-ie. „Beste Max en lieve Mies, Na een prettige reis Jij durft! werpt Marion in het mid den. We zijn de reis nog niets eens be- gonnen en je weet niet wat je nog alle maal boven het hoofd hangt! We sturen immers de kaarten pas in Italië af! Als we geen goeie reis heb ben, dan moeten we hoogstens de kaart weggooien! Dat is zoo- Goed. Dus verder. „Na een prettige reis zijn we heelhuids in Cortina aange komen. Een sleetje haalde ons aan den trein af. (terzijde: „Dat gebeurt altijd, ik heb het gelezen.") Tjongens wat een heerlijke versterkende lucht hier. Dat is toch niet te vergelijken met zonier- vacantie! Het hotel is niet slecht (ter zijde: „dat verbindt tot niets") en mor gen hopen we voor het eerst onze ski's onder te binden. Espérons pour ie mieux." Prachtig, roept Marion uit. Schrijf nu hetzelfde aan Kees, Dolf, Henk, Bram en Tilly, dan zijn we op reis tenminste van die kwelling af. Stop ze goed weg en help mij nu den koffer sluiten." Een uur daarna zijn ij op weg naar Keulen, Maar over mijn inboedel ben ik GERUST, die staat wel verzorgd en veilig bij de Ruim 1000 M8 opslagruimte, vrij te bezichtigen. Tegen den kapitein H. is voor den krijgsraad te Tjimahi wegens verduiste- Hng een jaar militaire gevangenisstraf geëischt, met vervallenverklaring uit den militairen stand. De uitspraak is bepaald op 27 dezer. Aneta meldt uit Soerabaja: Voor den zeekrijgsraad te Soerabaja 19 tegen den kwartiermeester K. negen maanden gevangenisstraf en ontslag uit den dienst geëischt, ten aanzien van den korporaal v. H. is geconcludeerd tot vrij spraak. De uitspraak is bepaald op 22 dezer. De marinier S en den matroos L. zijn overeenkomstig den eisch vrijgesproken en de seinersmaat M. overeenkomstig oen eisch veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf en ontslag uit den dienst. V1UGKOKENO «fW'0 WEOtRLAHnQ^M

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 2