Wij vertrekken naar Indië! jer I Zoon Radi Van links en rechts. De groote verduistering te Jogja. GEMENGD NIEUWS Mishandeling van een agent van Politie. Autodiefstal te Rotterdam. Een overval verijdeld. waren d™ Een oplichter. Het drama te Muiden. Een spoorwegongeluk bij Pittsburgh. De zaak Stawisky. Zeeroovers gearresteerd. Na de troonsbeklimming van koning Leopold III. ïO'programma 8 Phili.'.1,1ï>rckTr:r;t° iX?ram°f00npl- Wintervacantle in Italië. De sneeuw-misère te New York. De moord op Prince. HELDEKSCHE COURANT VAN DONDERDAG 1 MAART I934_ waarin evenals in de rede van den aftre- dei den commandant der zeemacht, vice- Jffiraal Osten, de gebeurtenissen op Zeven Provinciën" werden geniemo- reerd en de hoop werd uitgesproken dat indien onverhoopt de vloot daadwerkelij zou moeten optreden, deze paraat zou zyn om de Nederlandsche vlag hoog te hou den. Schout-by-nacht van J^^von°°J)e ('at de gebeurtenissen aan boord an ,.L»e Zeven Provinciën" voor ieder een les zou- deHiernaSvondSde bekendmaking van de commandowisseling plaats aan boord van het gouvernementsvaartuig „Zuiaerkru s waar de voornaamste officieren der gou vernementsmarine aanwezig waren, even als de wnd.-hoofdinspecteur van de scheepvaart. Ook hier werden toespraken gewisseld. Totaal f 63.000. j. ,3. De door H. J. de B. gepleegde verduisteringen beloopen 63.000, waar van 1300 aan incassogelden. De B. had einddiploma H.B.S. en heeft gediend m het Indische leger, dat hij verliet als ser- qeant-majoor met 60 pensioen p. maand. Tien jaar geleden heeft hij als penning meester van den Katholiek-Socialen on fraude gepleegd, die echter met den man tel der liefde is bedekt. De laatste jaren stopte hij het eene gat met het andere. Hij keerde zijn geldschieters 10 tot 15 pro cent rente uit. waarop deze steeds bereid bleken hem nieuw geld te leenen. Binnenland Dinsdagmorgen heeft voor de recht bank te Rotterdam, terechtgestaan de 31- jarige koopman I. K., te Rotterdam, ter zake van mishandeling van een ambte naar. Hij zou in den nacht van 15 op 16 October van het vorige jaar den agent van politie Overbeek in de Aert van Nes straat hebben neergeslagen, nadat deze bij een relletje, zijn vrouw met de sabel bloedend had verwond. De agent zelf, die by de eerste behan deling van de zaak is gehoord, wist zich niets meer van het gebeurde te herinne ren, dan dat hij een klap had gekregen; hij had het bewustzijn verloren en was eerst weer in het ziekenhuis aan den Coolsingel bijgekomen. Het O.M., waargenomen door mr. J. F. Hoeffelman, verzocht thans opnieuw uit stel van de zaak, tot Groenteman (een ooggetuige) onder eede voor de rechter commissaris zou zijn gehoord, dit in verband met het feit dat getuige uit hoof de van zijn beroep bijna voortdurend op reis is. Nadat de rechtbank eenigen tijd in raadkamer was geweest, gaf de p resident in overweging de zaak niet naar de in structie terug te zenden en omdat er geen bijzonder motief is voor het niet- verschijnen van getuige, de zaak niet uit te stellen. Mr. Hoeffelman heeft toen requisitoir genomen. Spreker achtte, ook zonder ge tuigenis van Groenteman, het teil laste gelegde bewezen. Mede rekening hou dende met het feit, dat verdachte reeds verscheidene malen wegens mishandeling en diefstal is veroordeeld, heeft het O.M. één maand gevangenisstraf geëischt. De rechtbank zal 8 Maart uitspraak do*u. De daders aangehouden. Maandagavond is een auto bestuurd door C. M. uit Rotterdam, in de Rem- brandlaan te Schiedam op het verhoogd middenpad tegen een boom gereden, die daardoor afknapte. De auto reed vervol gens in snelle vaart door, den Vlaardin- gerdfjk over en de Westvest op, waar hij tegen een betonnen lichtmast opbotste. De mast werd geheel vernield en de auto half. De inzittenden sprongen uit den wagen en kozen het hazenpad, achter volgd door een politie-agent en eenige burgers. 6 Men kreeg twee der vluchtelingen te pakken, waaronder den bestuurder, en heeft li en naar het hoofdbureau van poli tie overgebracht, waar bleek, dat de auto te Rotterdam was gestolen. Er is proces verbaal opgemaakt wegens het in er vaar brengen van de veiligheid van het verkeer. Dinsdagmorgen zyn zy ter beschikking van de Rotterdamsche politie gesteld. Dezelfde bestuurder is eenigen tijd ge leden in het Sterrebosch aangehouden, eveneens met eengestolen auto. De auto nioe<t worden weggesleept. Een flinke beer. ,Jiaïïda?av.ond omstreeks negen IWh?* t 'an.('h°uwer Roelofsen in de Berghemseheheide te Berghem dat zich eerverdacht uitzien, perfoon jn de na fcyheid \an zyn boerdery ophield. Bii tiet zien van Roelofsen koos hij het hazeimart Omstreeks elf uur hoorde Roelofsen on meuw verdachte geluiden. Hyg£g 0Pp onderzoek uit en bemerkte, dat drie hen verwyaermg \an een venster toegant» t* verschaffen tot de boerdery. ee5 uur knuppel gewapend snelde de boer op de indring**» toe, doch deze namen over haast de vlucht. Ofschoon Roelofsen een achtervolging instelde, slaagde hy er niet in de mannen te achterhalen. Het wordt zeer waarschijniyk geacht, dat de drie mannen een overval wilden plegen op den boer met de bedoeling dezen te berooven. Men sciiryit aan de N. R. CL: in ons land vertoeft momenteel een Zuid-Amerikaan, die zich bij firma s, welke in reiatie staan met Zuid-Ameri- kaausche huizen .laat aandienen om de ero-ten over te brengen. Hy spreekt vloeiend Fransch, zonuer eenig acoent, aismede Zuid-Amerikaansch Spaansch, Zijn moeder, zoo zegt hy, was een fran- eaise, zijn vader een Zuia-Amerikaan. Hy blijkt bijzonder op de hoogte van de re latie, waarmede de firma werkt, noemt de namén eu voornamen der firmanten en familieleden, weet van hun reizen naar Europa te vertellen etc. etc. Het toeval wilde, dat, terwijl hy op een kantoor te Rotterdam aanwezig was, een zich momenteel in Europa bevindende Z.- Amerikaansche relatie van dat kantoor van het buitenland uit telefoneerde en na afloop van het zakelijk onderhoud den bezoeker verzocht werd even met dien persoon te spreken. Het onderhoud was zeer geanimeerd, mededeelingen werden gedaan omtrent de gezondheid van de familie, etc. etc. Daarna gaf de bezoeker een uitvoerig relaas omtrent den financieelen toestand in Zuid-Amerika, de moeilijkheden in de zaken en hy bleek buitengewoon goed op de hoogte te zijn. Alle vragen werden vlot en afdoende be antwoord. Daarna kwam een aanbod om ook met zijn firma zaken te doen en toen dit werd afgeslagen, daar men geen nieuw artikel wenschte ap te nemen, verzocht hij om adressen van de firma's in die branche. Bijzonderheden zouden hem des namiddags worden ter hand ge steld. Iutusschen vertoonde hij een paspoort rnet den naam door hem .opgegeven. Ge durende het verdere onderhoud kwam de inededeeling, dat hij bij een bank hier ter stede was geweest om geld op te nemen op zijn credietbrief, doch daar deze in pesos was, werd gezegd, dat hy dit stuk naar het hoofdkantoor der bank in Am sterdam moest inzenden. Hij had slechts een paar Hollandsclie guldens in zijn be zit, doch kon daarmede wel rond tot mor gen. Opgegeven werd, dat hij was afge stapt in één der groote hotels hier ter stede. Een rijksdaalder of een paar losse guldens wilde hij bij aanbieding eerst niet aannemen. Thans moest hij naar den con sul van zijn land. Een taxi zou hem bren gen en des namiddags zou hy terugkomen voor de adressen en verdere besprekin gen. Toen 'niemand op het bepaalde uur kwam opdagen en de consul werd opge beld, is het opgekomen vermoeden beves tigd: Mijnheer reist onder verschillende namen, heeft eenige stellen paspoorten en tracht wat geld bijeen te krijgen. Men zij dus gewaarschuwd. De per soon In qnaestie is niet groot van postuur, heeft een donker uiterlijk (Zuid-Ameri kaansch) pikzwart haar, hetwelk achter over is gekamd, een prachtig gaaf ge bit en is zeer goed, zelfs chique gekleed. Zijn manieren zijn van iemand van zeer goede opvoeding. Waarschijnlijk heeft men hier te doen met een een Zuid-Ameri kaan, die in Parys zijn geld heeft opge maakt en nu op deze wijze aan de kost tracht te komen. Men vermijde dus elke relatie met dezen persoon. De dader naar een krankzinnigengesticht. Hoewel hulp spoedig ter plaatse was en men erin slaagde het slachtoffer op den wal te brengen, konden de levensgeesten niet meer worden opgewekt. Buitenland Twintig dooden. De zware sneeuwstormen, die de laatste dagen de Vereenigde Staten teisteren, zijn oorzaak geworden van een ernstig spoorwegongeluk. Nabij Pittsburg, in den staat Pennsylvanië, is de locomotief van een sneltrein by het passeeren van de brug ontspoord. Verscheidene wagens vielen in de diepte. Volgens de voorloo- pige berichten bedraagt het aantal dooden twintig. In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft de sneeuwval onverminderd aange houden. In de buurt van New York ver keert tengevolge van de sneeuw een ware chaos op het gebied van weg- en spoorwegverkeer. Verscheidene treinen zyn volkomen ingesneeuwd en daafc. de toevoer van goederen stop staat, vreest men, dat New York al ras gebrek zal kry- gen aan brandstof. Omtrent het spoorwegongeluk wordt nog nader gemeld, dat de trein zich bij het passeeren van het viaduct in volle vaart bevond. De locomotief, de kolenwa gen en een wagon tuimelden omlaag; twee slaapwagens en het restauratierij tuig bleven op het viaduct staan. Het ongeluk is naar men aanneemt veroorzaakt door de slechte functionee ring der wissels, hetgeen aan de hevige koude moet worden toegeschreven. Het aantal dooden, dat met twintig wordt aangegeven, staat nog niet nauw keurig vast. Er zijn veertig gewonden. De sneeuw en de nijpende koude be lemmeren sterk het reddingswerk en ver- hoogen het lijden der gewonden. Naar thans wordt medegedeeld, be draagt het aantal dooden bij het spoor wegongeluk in de buurt van Pittsburg 7, terwijl 40 personen werden gewond, waar van 25 in een ziekenhuis moesten worden opgenomen. Zij die profiteerden; onvolledig dossier. De commissie van enquête uit het par lement inzake de affaire-Stawisky is Maandagmiddag bijeengekomen. Volgens de verklaringen van eenige commissie leden in de couloirs van het Kamergebouw komt op de lijst van personen die dou ceurs hebben ontvangen in deze zaak slechts één naam van een parlementslid voor, die van Bonnaure. Deze heeft drie maal vierhonderdduizend frank ontvan gen Het grootste bedrag werd geïncasseerd door Stavisky zelf, n.1. veertig ïiiilüoen frank en door de bank, die het ge moest uitdelen. De secretarissen van de bedrieger, Romagnino, Debardon brosses, ontvingen zeven a acht Onder de ,egunstigden komen voorts de namen voor van Guebin met vierhondeid- duizend, Dubarry met tweehonderddui zend, G ui bond Ribaud met zevenhondeid- duizend, Camille Aymard met vU«igdui- zend, PauJ Levy met driehonderdduizend, de Bank E. Amar met zeven acht mii- lioen, dokter Vachet met twintigduizend, Anquetil met tweeduizend, Sartori met vijftienhonderd, mejuffrouw Susanne Blum met tienduizend, en Triboin, de di recteur van de „Cercle Parisien met eenige miljoen maandelijks uitbetaalde chèques." Verscheidene commissieleden beklaag den zich er over dat ettelijke stukken uit het dossier schijnen te ontbreken. Zij con- stateeren, dat er slechts een lijst is van 400 chèques van de 814, die er moeten zijn. Nieuwe namen. Volgens berichten in de Parijsche och tendbladen zou ook de schrijver Josef Kes- sel bij het ótawisky-schandaal betrokken zijn en zou hij een bedrag van 70.000 francs hebben ontvangen. Volgens de Petit Parisien zou ook Su- zanne Blum, een familielid van den socia- listischen leider Leon Blum, een bedrag van 10.000 franc hebben gekregen. Le Jour en andere rechts staande bladen beweren, dat bij de eerste vergadering van de commissie Stawisky is gebleken, dat de oud-ministers De Monzie en Hesse be paalde „stappen" in deze zaak hebben ge daan. Voorts tracht men achter de namen van 29 Kamerleden te komen, die na de verkiezingen van 1925 door Stawisky zijn gefeliciteerd. Een onverwachte ministerraad. Tegen negen uur Dinsdagavond werd onverwachts een ministerraad bijeengeroe pen onder leiding van den President der Republiek. Deze bijeenkomst, zou verband houden met zekere aanklachten in verband met de zaak-Stawisky. De particuliere secretaris van Stawisky verdwenen. De vroeger»- particuliere secretaris van Stawisky, Roiaagnimo, tegen wien een vervolging is ingesteld, is sedert Zater dag spoorloos verdwenen. Toen de politie hem Dinsdagmorgen in zijn hotel wilde ®rresteeren, vernam zij dat hij Zaterdag niet vrienden was uitgegaan en sedert dien niet teruggekeerd was. DE PRINS VAN WALES IN GESPREK MET ZIJN BROEDER IN ZUID- AFRIKA. zocht, het gesprek tevens volgen. De ont vangst was zoo goed over en weer, dat men de stem van George duidelijk herken nen kon. CASTRATIE IN DUITSCHLAND. De tweede groote Strafkamer te Ber lijn heeft Dinsdag de twee eerste vonnis sen geveld tot castratie. De veroordeelden zijn een man van 66 en een van 27 die reeds meermalen wegens vergrijpen tegen kinderen onder de 14 jaar veroordeeld waren. Visschers in volle zee aangevallen en beroofd. Te Teloekmaga, een visschersplaats in Noord-Tangerang, kwam een Inlandsclie visscher bij den assistent-wedana aangifte doen, dat hij in volle zee door vier vis schers was aangevallen en van al zijn visch en contanten beroofd. Toen hij een poging had gewaagd, om zich tegen de roovers te verzetten, moet een van de bandieten, vermoedelijk ter intimidatie, een revolverschot hebben ge lost. Hy vond het toen maar beter zich den roof te laten welgevallen. De wedana van Tangerang, wien het geval werd gerapporteerd, stelde onmid dellijk een streng onderzoek in cn wend de zich tot de politie van Glodok, van welke hy te hooren kreeg dat zich juist vier visschers in die sectie hadden ge meld, om te rapporteeren dat zy een ont moeting hadden gehad met een van de lie den die eenige dagen geleden in de Dui zend eilanden diefstal van sero's (fuiken) hadden gepleegd. Zy hadden hem maar vast zijn visch voor bewijsmateriaal afge nomen. Bij liet verdere onderzoek kwam even wel aan het licht, dat het viertal schuldig zou zijn aan het gepleegde misdrijf in de Duizend eilanden. De kerels zitten al dus de „Java Bode" thans in Tange rang achter slot en grendel. De populariteit stenhuis. van het vor- Op de jaarbeurs te Birmingham. De prins van Wales, die Dinsdag de jaarbeurs te Birmingham heeft bezocht, heeft vandaar, door een speciaal arrange ment van het departement van P.T.T., een gesprek met zijn broer George ge voerd, die zich te Bloemfontein in den Oranje-Vrijstaat bevond. Door een luid spreker kon het publiek, dat de hallen be- Naar de Nw. Rott. Crt. verneemt, zal de strandfotograaf Ibelings, die eenige maanden geleden de schietpartij heeft gehouden in den Muidenschen gemeente raad niet voor de rechtbank terechtstaan. De zaak zal niet naar de zitting worden verwezen, doch L. zal in een rijkskrank zinnigengesticht worden geplaatst. Dit laatste gebeurt op advies van de spy- chiaters, die in deze zaak rapport hebben uitgebracht. HET VOLKSGERICHT TE ZOUTKAMP Maandagmiddag j.I. zyn de vijf ver dachten, die inzake het volksgericht te Zoutkamp in arrest waren gesteld, o» vrye voeten gesteld. De woning van de fam. Sieger Bol, waaraan tot dien tijd niets was gedaan! is op kosten van de burgerij hersteld. Men heeft nieuwe ruiten laten inzetten en het dak doen herstellen. VERDRONKEN. Maandagmiddag is de 60-jarige gehuw- cle Meiboer uit Goes, veekoopman, toon MU zich per rijwiel op weg nabij Sas van rfüi m8ar lerne"ze« begaf, in het kanaal Gent-Ierneuzen nabij Driekwart gereden. Maar o*er mijn inboedel ben •k GERUST, ds staat wel verzorgd en veilig bij de N.V Behar.gerijen Sfoffee de.-ij SPOORSTRAAT 49. TEL. INTERC. 46. Ruim 1000 M> opslagruimte vrij te bezichtigen. VRIJDAG 2 MAART. Hilversum, 1875 M. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonpl. io.oo Morgenwijding VPRO .0.15 Gramofoonpl. 10.20 VAR A-orkest o.l.v. H. de Groot (gr.pl.) n.oo Gramofoonpl. 11.05 Declamatie M. Beversluis. 11.20 Gramofoonpl. 12.00 Kovacs Lajos en zijn orkest en Gramo foonpl. 2.30 Modepraatje door mevr. I. de Leeuw- van Rees. 3.00 Gramofoonpl. 4.00 Pauze. 4-15 Gramofoonpl. 4-30 Voor de kinderen. 5.00 „De Flierefluiters" A. de Booy (zang). 5-45 Orgelspel J. Jong. 6.00 De Notenkrakers o.l.v. D. Win3. 630 Gramofoonp 6.45 Vervolg orkestconcert. 7.30 Mevr. A. v. d. Wijk—de Groot: Socialis me en wereldbeschouwing. 7-So Gramofoonpl. (5 00 Causerie Prof. Ir. W. Schermerhorn. 30 Pianorecital J. Hyman. 9.00 Causerie Ds. E. D. Spelberg. 9-30 Vervolg pianorecital. io.oo Vrijz Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. ro.15 Causerie Dr. G. Knuttel. ,045 Gramofoonpl. 11.00 Gevar. concert (orgel, saxofoon, trompet, zang, piano, accordeon, Hawaian guitaar). Huizen, 30 a M. o.l.v. J. v. d. Horst, programma verzorgd door de Algemeen NCRV. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8 IS9-30 Gramofoonpl. 10.30 Morgendienst o.'.v. Ds. D. Sikkel, li 00 Hobo-recital J. Middendorp, m.m.v. H G. v. d. Berg (piano). 12.15 Gramofoonpl. !2.3o Ensemble v. d. Horst. 2.00 Gramofoonpl. 2.30 Chr. lectuur. 3 00 Orgelspel S. P. Visser. 4.00 Zang door W. Hessink (bas-bariton). A. d. vleugel: mevr. C. Kempers—Koster. 500 NCRV-kleinorkest o.l.v. P. v. d. Hurk 6.30 Causerie A. J. Herwig. 7*15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Literair halfuur. 8 00 Orgelconcert J. Zwart. 8.45 Causerie door Bau Hesling. 915 Mannenzangvereen. „Apollo" o.l.v. F. J. strijd Roeskc m.m.v. R0ja Spier (aarp). 10.00 Vaz Dias. ro.4411.30 Gramofoonmuziek. ZATERDAG 3 MAART. Hilversum, 1875 M. VAR A-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i. g. Continubedr.: „Carmen" opera van Bizet (Gr.pl.) en M. Beversluis (declamatie). 12.00 A'damsch Orkest o.l.v. S. Wielaert. 12.30 Orgelspel C. Steyn. 12.45 Vervolg orkestconcert. 1.4S Vervolg orgelspel. 1.30 Vervolg orkestconcert. 2.00 Drs. W. Wien belt: Roosevelt's tegen de bankiers. 2.20 Gramofoonpl. 3.10 M. Sluyser: Een plan van den arbeid. 4.30 Pauze, Gramofoonpl. 4-SJ?.Ve70,8 orkestconcert m.m.v. Coba Rijnecke (piano). S.30 Literarie cauitrie A. M. de Jong 5 50 Gevar concert (orgel, viool, saxofoon, piano, pleetrun,. havvaian gil zang, accordeon). s 11—18 7.00 VRO. 8 V,".""' SOS"b"- V" Dl»" VARA- A'fam.ch Jood,cl, Koo, „j s. H'E„" ander en obercantor G. Sirota 9-30 Vaz Dias en VARA-Varia 9.40 Toespraak N. j. Swierstra Huizen, 301 M. ^n«'2C"dinï' 4.00—5.00 HIRO. 2.30 Kinderuur. 4.00 HIRO. 5.00 Cursus. 5 30 Orkestconcert 7-15 Kath. RVU. 7-35 Gramofoonpl. 7 45 Sportpraatjc. 8.00 Folklorisch prooi-m,™j 8.30 Vaz Dias. sramma. de pauze om 5 45 Sehlagermuziek. (O.is Hoorspel. 10.50 Vaz Dias. a i_. o Si.ilagerniueiek en gramofoonpl. c'i causerie. Hoe populair het vorstenhuis bij de be volking van de hoofdstad is. kan men bij een eenvoudige wandeling door de winkel straten van Brussel, ervaren. Er is bijna geen etalage aan te wijzen waarin niet een met rouw omfloerste foto van koning Al- bert of een met de Belgische kleuren ge tooid portret van het nieuwe koningspaar prijkt. In al de bioscopen waar het film journaal bijna geheel aan de historische gebeurtenissen van de vorige week is ge wijd, heerscht, bij het vertoonen van deze rolprenten, steeds de meest ingetogen stil te. Sommige bioscopen hebben een film samengesteld met actualiteiten, sedert het einde van den oorlog vertoond en betrek king hebbende op diverse episodes uit het leven van den betreurden Koning. Bijzon der aangrijpend is het wel weer koning Al- berts rede te hooren, bij de opening van de tunnels te Antwerpen, uitgesproken. Wanneer zijn stem door de zaal galmt, maakt zich, van zeer veler., een diepe ont roering meester. Talrijke toeschouwers kunnen dan slechts met groote moeite hunne tranen bedwingen. De berggidsen van Chanionix ten paleize ontvangen. De berggidsen van Chamonix, de 60- jarige Benoit Coutet en de jongere Arthur Ravanel, die herhaaldelijk met koning Albert hoogc toppen in het gebied van den Mont Blanc hebben beklommen en gewapend met de bergtouwen cn ijs- houweelen. door hen gebruikt bij de be stijging van den Pic Albert op denwelke zij de Fransche en Belgische vlaggen half stok hingen. Donderdag den begrafenis stoet van den vorst volgden, zijn Maan dag door koning Leopold en de koningin moeder Elisabeth. op het slot te Laken ontvangen. Zij hebben hunne touwen en houwee- len als aandenken, aan koningin Elisa beth geschonken. De jonge koning en de koningin-weduwe hebben met deze eenvoudige menschen, die op menigen roekeloozen tocht, de trouwe makkers van koning Albert waren, langdurig gespro- Het cijfer 17. In een Brusselsch blad is door een lezer, gewezen op de rol welke het getal 17 speelt in de gebeurtenissen, die de Belqi- sche koninklijke familie betreffen. Leopold II stierf 17 December 1909. De graaf van Viaanderen vader van koning Albert. stierf 17 November 1906. Koning Albert zelf verongelukte op 17 Februari 1934 Leopold 1Ihad den troon beklommen den 17 December 1865. De gravin van Vlaan deren. moeder van koning Albert was ge boren 17 November 1845. Koningin DE JODEN EN [>E DUITSCHE LANDBOUW. ad'l D*?eS\ Tuiende nieuwa- .„Dei Deutsche' van den ise,, i,\, landbouw noodzakelijke" kïS" '„"g 1 Maart. Wij zetten onze voeten op de rare lange latten. De beugels klap, pen toe om onze speciaal uitgeholde hak* ken. Wij zitten gevangen. Wij moeten skiën. Als patiënten glij-vallen we, met stijve beenen, naar het oefenveldje. Met gym, nastiekoefeningen vangt het aan. Kuie- buigen, rompbuigen, alles buigen, via schoolkinderen zoo braaf staan we op een rijtje. „Uno, due; uno, due", klinkt het hol over het veldje. De maestro met het ge, looide gezicht, let streng op. „Niet bui. gen voor ik tel snauwt hij een Engel- sche miss toe. „Sta niet te lachen, signo- rina", krijgt een Italiaantje te hooren, dat den slappen lach heeft en niet meer op kan houden. „Die tien minuten dat u gymnastiek maakt kunt 11 toch wel era, siig blijven!" Het Italiaantje giebelt ver der en de maëstro gaat demonstratief voor het Duitsche deel van zyn schooltja staan: „U110, due...." Maar ook hier gaat niet alles naar wensch: „I" hob gsogt beigen, Sie beigeu jo nitl" roept hy tegen een stijve Duit sche juffrouw en zijn Oostenrijksch accent brengt het kind uit Hitlerland heelemaal in de war.... Wij hebben 's morgens 2 uur geski'4 en 's middags 2 uur. Ons leven is één val len en opstaan geworden. Maar toen ik 11a de lunch en na het diner op mijn bed ben neergevallen, leek het (voor het eerst van mijn leven) of er geen opstaan meer op zou volgenHoe heb ik zoo lanjr kunnen leven zonder te weten hoeveel een niensch heeft? Men heeft er geen idee van, zoo in het ski-looze bestaan. Met pijnlijke extremiteiten hebben wij ons de volgende dagen naar het oefen- veldje gesleept, het „uno, due" iederen morgen opnieuw doorstaan, telkens ona boekje met de 12 coupons voor 12 lessen overhandigd, onze armen en beenen ge masseerd, en geleerd hoe men opstaat, hellingen neemt en remt. Wij hebben el kaar niet bekend hoe het onze kuiten ge steld was en alleen heimelijk verlangd, dat de maëstro per ongeluk eens tweo coupons tegelijk zou uitscheurenHet gebeurde nooit. Op een ochtend, toen Marion was ge vallen, zei een van haar voetspieren» „Tot hiertoe en niet verder." Den volgenden ochtend, toen m ij u beenen met de eindelooze latten een on- ontwarbaren knoop vormden en mijn lin kerheup een eenigszins ongewonen stand! had aangenomen, vonden wij het gera den, bij den dokter inventaris te gaan op maken. Marion zat met een bezorgd gezicht en omzwachtelden voet in de wachtkamer. Van den aesculaap terugkomend, moest ik haar de teleurstellende mededeeling doen, dat het nog geen breuk was, zoodal ik moest dooroefenen. Den volgenden dag echter zeide mijn heup: „Het moge dan geen breuk zijn, het zou er stellig een worden, als dezo overmoedige comedie werd voortgezet." Aldus kwam het vroegtijdige einde van een boeiende en leerrijke periode. brengen, teneinde hen voor een werk kring in Palestina voor te bereiden. „Het zal er in Palestina wel fijn uit zien aldus het blad wanneer Isaalc Trompetenschleim den akker bebouwt en Rebekka Lüwenmaul haar geiten melkt Onze Duitsche boeren zullen er echter voor bedanken, hun Duitschen grond ook nog door de platvoeten van dit „uitwerp sel van vreemde woestijn" te laten be treden". Commentaar overbodig. Maandagnacht is de sneeuwval in de Oostelijke staten opgehouden. De sneeuw ligt echter nog zoo hoog, dat er in den loop van den nacht nog tal van verkeers stremmingen zijn ontstaan. De trams stonden te New York ia lange rijen in de binnenstad. Het autobus- verkeer naar de voorsteden is gestaakt, De levensmiddelen dreigen daar overi gens schaarsch te worden. Men neemt aaa dat de koude nog tot Woensdag voort duurt. De kosten voor het opruimen van ds sneeuwmassa's worden voor de stad New York op zes millioen dollar geschat. Zestig slachtoffers. Naar Reuter uit New York meldt, wordt het aantal van de bij de sneeuw stormen en bij den tornado in de Zui delijke staten om het leven gekomen menschen op zestig geschat. FELLE KOUDE IN ENGELAND. Reuter meldt uit Londen: In geheel Engeland is het Maandag plotseling beginnen te winteren. Des nachts lieerscht een felle kou. In Schot- Midden-Engeland en het Noorden ,,es \s sneeuw gevallen. De weer- koude kondigen aan: toenemends, 'T |s .een c°llo' te geopend onder alle 1 agistraten van Frankrijk met het doel geld byeen te brengen ter dekking van e kosten voor het opsporen van de moor- aenaars van Prince, tot welk doel reed* V™mi,Ron, zyn uitgeloofd van 5000 on JU.tMW fiank voor hen, die inlichtingen Kunnen geven over de reis en den dooa van Prince. I Moord of zelfmoord? De door het gerecht aangewezen des- s indigen, die het lijk van raadsheer iie.bb,?u 01|derzocht, hebben ver- 1 r da' ztl de hypothese van zelfmoord kunnen bevestigen noch ontkennen.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 2