TIVOLI-THEATER HET MYSTERIE DER EXPRESSE EEN ZOET GEHEIM f 60.- 5e koop 5c kuiti BUITENLAND 3 BINNENLAND Uitbreiding van het radiotelegraaf-verkeer. Dertigste Nederlandsche Jaarbeurs De nieuwe spelling, Wat voor weer vandaag De ontwapening. De pacificatie van Mantsjoekwo. Weer wapens uit Italië naar Hongarije? HEDEN, WOENSDAG EN DONDERDAG POPULAIR PROGRAIV3SVIA Zaal 30 - Balcon 50 Heeft U reeds plaatsen voor de crisis voorstelling op Donderdag 29 Maart? WEET U 5e fiuut üdBTstaatcie handen samen Vooi'dLe- ISc/tecloune! betrekkingen gewaagd betrekkingen aangekoden GEMEUBILEERDE ÉTAGE te huur, per 1 April. AdresPolderweg 53. Mooi Bergen (N, H.) 5e koop gewaagd Hier zijn voor U Philips-Radio-Toestel f 35.00 tot f 75.00 voor Uw oude toestel Technisch Bureau W. GARRITSEN, Breewaterstraat 16, Oen Helder. aangeboden HOUT en Triplex. JAN SCHUT, gewaagd ADVERTEERT IN DE Heldersche Courant. HELDËRSCHE COURANT VAN DINSDAG 13 MAART 1 934. JHR. MR. L. M. RUTGERS VAN ROZENBURG, t Te Zeist is Zondag, 63 jaar oud, over leden jhr. mr. L. M. Rutgers van Rozen burg, hoogheemraad van Rijnland, in specteur bij het christelijk volksonderwijs en hoofdbestuurslid van de vereeniging Christelijk Hulpbetoon, een der drie or ganisaties, die zich ten doel stelt de be scherming van de protestantsche belan gen in overheerschend katholieke pro vincies. PADVINDERSHULDE AAN DEN HOOFDVERKENNER J. J. RAMBONNET. 5000 padvinders uit alle deelen des lands waren naar Den Haag gekomen. De vierkant-corr. van de „Nw. R. Crt" schrijft o.m.: Het kon niet missen of vice-admraai Rambonnet, die van de week zeventig jaar is geworden, zou ook door de schare van jongens, aan wier hoofd hij als hoofdver kenner van de Nederlandsche Padvinders staat, gehuldigd worden. Hij is in de pad vinderij zeer populair, heeft er een groot gedeelte van zijn vrijen tijd aan gegeven en dat sinds twaalf jaar en volgt het voor beeld van den vaderlijken Lord Baden Po- well, op de w aardigste wijze na. De padvinders hebben inderdaad van zijn kroon jaar een feest gemaakt. Zater dagmiddag hebben zij te 's-Gravenhage te zijner eere op het Malieveld een ralle.v en een défilé gehouden, waarbij Prins Hen drik, de beschermheer van de Nederland sche padvinders tegenwoordig was en den hoofdverkenner op onmiskenbare wijze de genegenheid van zijn volgelingen en de waardeering van degenen, die met hem in het belang van de padvinderij samenwer ken, is getoond. Padvinders uit de meest verschillende deelen van het land waren voor deze ge legenheid in groote troepen naar Den Haag gekomen. De ralley en het défilé waren op vijf uur bepaald. Tegen dien tijd verzamelden zich de deelnemende groepen (naar schatting een vijfduizend jongens uit een groot aan tal troepen en ook een massa welpen onder hun vrouwelijke leidsters, de z.g. akela's), op het Malieveld, den rand waarvan zij met hun vlaggen en muziek bezetten. Eene zijde van het veld was echter voor genoo- digden vrijgehouden. Er waren er daarvan wei een paar duizend. De Prins spreekt. „Zusiers en oroeders padvinders. Gij zijt uit alle streken van ons land bijeenge komen, om uw hoofdverkenner te huldi gen. Op geestdriftige wüze hebt gü uiting gegeven aan uw bewondering, aan uw ge negenheid". En zich vervolgens tot den heer Rambonnet persoonlijk richtend, herinnerde de Prins eraan, hoe de hoofd verkenner sinds tal van jaren zijn krach tige en onvermoeide leiding aan de Ne derlandsche padvinders heeft gegeven. Al z;jn goede gaven van hoofd en hart heeft hij in dienst gesteld van de jeugd, om die gelukkig te maken, om goede sterke bur gers te worden. De Prins besloot zijn toespraak met de mededeeling van de koninklijke onder scheiding, waarvan wü hiervoor reeds ge wag maakten. Daverende toejuichingen volgden, waarna de Kon. Mil. Kapel het Wilhelmus inzette, dat door duizenden jonge kelen werd meegezongen en daarna weerklonk een hartelijk „Leve de Konin gin, leve de Prins der Nederlanden". Hierna bracht de hoofdverkenner zijn dankbaarheid voor deze grootsche huldi ging tot uiting. Een diner in den Dierentuin, waaraan ook Prins Hendrik heeft aangezeten, be sloot dezen feestdag voor de Nederland sche padvinders. Proeven voor verbinding met Japan, Het ligt in de bedoeling eerlang het radiolelegraafverkeer van Nederland met buiten-Europeesche landen uit te breiden. Daartoe worden op het oogenblik proe ven genomen met een radio-verbinding met Japan. In beginsel is tusschen de be- betrokken administratiën reeds overeen stemming verkregen; de openstelling van de verbiding voor het publiek zal echter afhangen van het resultaat der thans ge houden proefnemingen. Ook is de voor de afwikkeling van dit verkeer bestemde Japansche zender nog niet geheel vol tooid. WIJZIGING WONINGWET. Nat. Woningraad handhaaft bezwaren. De Nationale Woningraad heeft aan de Tweede Kamer het volgende telegram ge zonden: Nationale Woningraad handhaaft zyu overwegende bezwaren tegen wetsontwerp tot wijziging Woningwet ook na de jongste daarin aangebrachte verandering en ver zoekt uw college het wetsontwerp in dezen vorm niet te aanvaarden." JOODSCHE KOLONIE IN WIERINGERMEER. Een vorstelijke gift. Naar het Joodsche Telegr. Agentschap verneemt heeft het Eerste Kamerlid, de heer S. v. d. Bergh Jr. te Wassenaar een bedrag van 50.000 ter beschikking ge steld van de Stichting Joodsche Arbeid tot opleiding van Duitsche Joodsche uit gewekenen en ter bestrijding van de kos ten voor het levensonderhoud van de 120 jeugdige kolonisten. Ook de internationale groote Joodsche hulp-organisaties hebben zich bereid ver klaard het groote plan, dat den steun en instemming der Nederlandsche Regeering heeft, mede te helpen financieren. (De Telegr.) Eer» record aantal deelnemers. Utrecht, Dinsdag. De dertigste Nederlandsche Jaarbeurs heeft heden haar poorten voor den Neder- landschen handel geopend. Niet alleen omdat het een jubileum-jaarbeurs is be staat er dit jaar veel belangstelling voor de jaarbeurs, doch ook omdat een record aantal deelnemers naar Utrecht is gekomen om te trachten koopers te vinden voor hun producten. Deze grootere belangstelling kwam tot tot uiting bij het bezoek, dat een aantal binnen- en buitenlandsche journalisten Maandagmiddag aan de jaarbeurs heeft gebracht. De secretaris-generaal van de Jaarbeurs, de heer W. Graadt van Roggen, getuigde bij deze ontvangst van het optimisme, dat het Jaarbeursbestuur bezielt ten op zichte van de economische verwachtingen voor de toekomst. Met genoegen constateerde de secretaris generaal, dat er ten opzichte van de Nederlandsche jaarbeurs een einde is gekomen aan vroegere onbekendheid, on zekerheid en versnippering. Voor de toe komst zullen er nog verbeteringen moeten komen, o.a. zal een afzonderlijk jaarbeurs, gebouw moeten worden gesticht voor de inzendingen op het gebied der metaal nijverheid, machine-industrie en metaal gieterijen, waarvoor de voorbereidingen reeds worden getroffen. De buitengewone bezetting van deze voorjaarsbeurs is een symptoon van het zich baanbrekend economisch herstel. De deelneming uit binnen- en buitenland. Onder de 1725 deelnemers zijn er 1198 uit Nederland. Onder hen bevindt zich een vaste kern, bestaande uit die deel nemers, die steeds opnieuw naar de jaar beurs gaan. Vele inzenders hebben op hun stands de onderscheiding, die het jaarbeursbe stuur verleent aan hen, die 25 maal achter een aan de jaarbeurs hebben deelgenomen; de bronzen plaquette. Voor de eerste maal is dit jaar een proef genomen met de vorming van een gewestelijke groep, welke groepsvorming ten doel heeft telkenmale een ander ge deelte van Nederland onder de aandacht te brengen van het zakenleven. Begonnen werd met een Zeeuwsch-Vlaamsche af- deeling, eeri collectieve inzending van Zeeuwsch-Vlaamsche fabrikanten en pro ducten. Nieuw is ook de speciale afdeeling voor uitvindingen en in tegenstelling met der gelijke instituten op buitenlandsche jaar beurzen heeft het jaarbeursbestuur ge tracht een serieuze jaarbeurs voor uit vindingen van eenige beteekenis tot stand te brengen. Daarvoor is samenwerking gezocht met den Bond van Octrooi- en Merkenhouders. Als doel van deze nieuwe afdeeling werd nadrukkelijk vastgesteld, dat de uitvinders in staat gesteld zouden worden hun uitvindersrechten hetzij ge heel, hetzij gedeeltelijk te koop aan te bieden, dus niet het artikel zelf en in geen geval als verkoop en detail. Van het buitenland is het aantal Fran- sche inzendingen het grootst, nl. 178, aan gevuld met 33 inzendingen uit Algiers. Verder zijn er deelnemers uit Amerika (25), België (68), Duitschland (78), Enge land (28), Italië (3), Noorwegen (1), Oos tenrijk (54), Polen (24), Tsjecho Slowakije (4), Zuid-Afrika (1), Zweden (2) en Zwit serland (33). Een compromis-voorstel. Zooals men weet, heeft minister Mar- chant Donderdag in de Kamer meege deeld, dat een door hem ingestelde com missie (in welke o.a. de professoren Ver- wey, de Vooys, van Ginniken en Verde- nius en de Haagsche leeraren dr. C. B. van Haeringen zitting hebben) dezer da gen tot een compromis is gekomen over de spelling, dat hem, naar hij erbij voeg de, ook met het oog op de Belgen, niet slecht leek. Naar ons ter oore komt zou dit com promis wat betreft de spelregels gaan in de richting van het intertijd door drs. Höweler gedane voorstel. De dubbele o en e in open letergrepen zou vervallen, maar daarentegen zou bijvoorbeeld de ij in slotlettergrepen enz. blijven. Wat de geslachtsregels betreft wordt het stelsel-Höweler, dat in dit opzicht nogal ingewikkeld is, niet gevolgd. De buiging-n zou in de meeste gevallen ver dwijnen. De schrijfwijze zou gaan in de riclitnig van de „Vereenvoudigers"; ech ter zouden de vreemde woorden onaange tast blijven, zoodat men niet zou gaan schrijven kado (cadeau) maar bijv. even tueel wel prakties. De minister had zich, alvorens de com missie in te stellen, overtuigd van de principieele medewerking van den minis- teraad; deze zal zich in alle geval ook nog over de difinitieve regeling moeten uit spreken. Er zullen van te voren echter nog wel eenige ondergeschikte wijzigingen in het door de commissie gezonden compromis worden aangebracht. Omtrent een datum van invoering kan in verband hiermee nog niets gezegd worden. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 13 Maart. Medegedeeld door het Koninklijk Meteorologisch Instituut. Verwachting: Meest matige Z. tot Z.W. wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, aan vankelijk nog regen of hagelbuien en kouder. Engeland en Frankrijks verzet. Een luchtmachtconferentie. De diplomatieke correspondent van de Daily Telegraph schrijft, dat indien Frankrijk niet bereid is zijn strijdmacht en oorlogsmateriaal te verminderen bij een gelijktijdige ver meerdering van de Duitsche troepen en van Duitschlands defensieve wa penen, Londen en Rome een poging zullen doen om de Europeesche legers op den huidigen stand te laten vast stellen. Een dergelijke beperking zou wel niet zeer bevredigend zijn, doch is toch beter dan een nieuwe wedloop in bewapening. De correspondent verklaart verder, dat een dergelijke beperking natuurlijk geen betrekking zou hebben op de huidige Britsche luchtvloot, aangezien deze ver staat beneden de Fransche, Italiaansche en Russische. Hiermede wordt het besluit van de Britsche regeering verklaard, om een spe ciale lucht-conferentie van de West-Eu- ropeesche mogendheden bijeen te roepen. Het hoofddoel van deze conferentie is het bereiken van een gelijkheid op den laagst-mogelijken stand bij gelijktijdige afschaffing van luchtbommen. In een hoofdartikel betuigt de Daily Telegraph zijn instemming met dit arti kel van zijn diplomatieken correspondent, terwijl zij tevens den nadruk legt op de noodzakelijkheid, dat ook Sowjet-Rus- land aan deze luchtvaart-conferentie deelneemt. De voornaamste zorg van Rusland is wel tegen het Verre Oosten gericht, doch er bevinden zich ook troe- pen-afdeelingen aan het Europeesche front van Rusland. Het zou een groote stap in de goede richting zijn, indien de Europeesche beschaving tegen een aan val van moderne bommenwerpers werd beschermd. Een tegenslag. - Elf officieren vermist. Uit Harbin wordt gemeld: Kolonel Izoeka, de commandant van de Japansche straf-expeditie tegen de bandieten in Mantsjoerije, j en tien zijner officieren worden ver mist. Men vreest, dat zij in een hin derlaag gelokt en gevangen geno men of gedood zijn. De straf-operatie van de Japansche expeditie tegen de bandieten hadden plaats in de nabijheid van Sanhsing. Een ander lezing van het geval blijkt nog ernstiger. Daar werd n.1. gesproken van een opstand van Mantsjoerijsche en Koreaansche boeren tegen de Japansche troepen bij de stad Han, of Hsansing, op 300 km ten Oosten van Harbin gelegen. Echter wordt er bij gemeld, dat het de partement van oorlog te Tokio geneigd is het bericht te wantrouwen. Een bericht in de Zuid-Slavische bladen. Een der correspondenten van de »N. Rott. Crt.» meldde gisteravond: De Zuidslavische bladen maken gewag van een nieuw transport van wapens uit Italië dat langs de grensplaatsen Friesack en Kaiser-Ebersdorf over Oostenrijk naar Hongarije is gebracht. De desbetreffende trein passeerde deze stations op 8 Maart. De lading bestond uit oorlogsmateriaal en munitie, 2 wagons gasmaskers, 4 groot model tanks, 26 kanonnen en een groot aantal mijnwerpers. Het bericht hierover in verband met de a.s. conferentie te Rome heeft natuurlijk groote opschudding ver wekt en trekt een pai'allel met de be kende wapenaffaire-Hirtenberg. ZWITSERLAND VERWERPT ORDEWET. Gedurende eenige dagen worden alle luchtpostdiensten in de Vereenigde Sta ten gestaakt, om in beperkte mate hervat te worden wanneer een regeling is ge troffen voor de afsluiting van de nieuwe contracten. Stemmen gaan op dat het le- gervliegcorps niet voldoet. Geboren REINIER JCHANNES MARIA, Zoon van R. J. M. Zoetelief en D. M. Zoetelief—Goüwenberg. Den Helder, 13 Maart 1934. Lidwinastichting. J. J. J. BREEBAART en G. BREEBAART-VINK, geven kennis van de geboorte van hun Zoon RUD0LF. Den Helder, 10 Maart 1934. Janzenstraat 64. Geboren PIETER LAMMERT. Zoon van K. BLOM en M. W. BLOM-KORT. Den Helder, 12 Maart 1934. Dijkstraat 14. Tijd. Marine Hospitaal (Burg. Afd) J. BOXMEER en J. K00YMAN betuigen, mede namens weder- zijdsche familie, hun hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Den Helder, 8 Maart 1934. Jonkerstraat 40. Hiermede berichten wij U het overlijden, ten huize van H. Donkersloot te Bergen, van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder MARIA BLIKKENH0RST, Wed. van Jacobus Willem Hendrik Donkersloot, in den ouderdom van 83 jaar. Uit aller naam, H. DONKERSLOOT. Bergen N.-H., 12 Maart 1934. Prinsesseiaan 40. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben op Don derdag 15 Maart a.s., n.m. 2 uur, op de Algemeene Begraafplaats te Huis duinen. Ondergeteekende verklaart, dat hij zijn kruidenierswinkel heeft overgedaan aan C. J. Quant. Dankend voor het ge noten vertrouwen, beveelt hij zijn opvolger aan. A. ZWIERSTRA. Ondergeteekende nam de zaak van A.Zwierstra over en hoopt hetzelfde vertrouwen te winnen als zijn voorganger genoot. C. J. QUANT. Langestraat 11. Conserf Net-Eitjes Zan»vogel-Eitjes 20 ct. p. halt pond Choc. Praline-Eitjes 23 ct. p. hall pond Choc. Nougat-Eiljes 15 ct. per 1^ ons Chocolade Net-Eitjes 25 ct. per 2 ons Holle Eieren 5 stuks voor 10 ct. Eieren met zachte vulling 3 stuks voor 10 ct. Marshmallotv-Eieren (stampvol) 5 ct. p.st. Choc- en Suikereieren van 3 ct tot 60 ct. Paaschnetjes van 5 ct. tot 35 ct. Paaschflguren van 7 Ct. tot 65 ct. Manden van 5 Ct. tot 7 O Ct. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regelI minimum Niet voorui tbetIS ct. p. regel J 40 en 60 c. Net persoon, met zaak, wenscht in relaties te treden met Rijwiel- firma, om als Oepbthouder voor hem op te treden (plaats in N.-H.). Brieven onder No. 578, aan het Bureau van dit blad. Verloren een gouden hor loge en gouden ring met mo nogram. Tegen belooning terug te bëzorgen. Adres: BOELS, Ruijghweg 36. Nette Waschvrouw vraagt Wasschen aan huis, 25-, 30- en 40 cent per kilo. Brieven onder Nr. 584, Bureau van dit blad. Nette Juffrouw zoekt kennis making met net persoon, weduw naar met kind geen bezwaar. Brieven onder Nr. 582, aan het Bureau van dit blad. Net Meisje vraagt eenige vaste Werkhuizen, v.g.g.v. Brieven onder No. 585, aan het Bureau van dit blad. Nette Kostganger gevraagd, huiselijk verkeer, mooie stand. Adres: Bureau v. d. blad. Eeu net Dagmeisje gevraagd. AdresBureau v. d. blad. Direct gevraagd net DAGMEISJE. Adres H. W. J. v. HEUVEL, Keizerstraat 104. Wegens huwelijk der tegen w. een net MEISJE gevraagd. Aanm. na 8 uur n.m., Weststraat 76. Net Meisje voor dag of dag en nacht. Z. g. g. o. z. a. t. m. Aanm. 's avonds na 6 uur. Adres: Loodsgracht 62. Gevr.net Dienstmeisje, tot 's middags 3 uur. AdresBureau v. d. blad. Gevraagd een hulp in de huis houding. Adres: Sluisdijkstraat 131. Net Dagmeisje gevraagd, niet beneden de 16 jaar. Adres: Bureau van dit blad. Sensationeel verhaal Een aardige comedie dat er nu reeds meer dan 200 plaatsen verkocht zijn WEET U dat het hoogst onaangenaam is als U 'savonds naar de voorstelling wilt en er hangt uitverkocht WEET U dat het nog onaangenamer is als je den vol genden dag van vrienden en kennissen hoort, dat zij nog nooit zoo'n voorstelling hebben mede gemaakt? Zoekt U een solied, droog, ruim en modern inger. Woonhuis, en niet te duur? Koopt dan ook een van de 8 gr. solied geb. WONINGEN aan de mooie Ooievaarstraat, vlak achter den Ruijghweg, welke spoedig zijn te aanvaarden. Beneden bev. Ruime betegelde entrée, en gang van graniet naar betegelde keuken, 2 gr. kamers en suite, W.C. met liandwaschbakje, en kelderkast onder trap. Boven: 4 ruime slaapkamers, alle v oorz. van aanleg voor v. waschtafel en bad en trekschakelaars. Daarboven nog een ruime zolder. Mooie geldbel., goede huur ders aanwezig. Bod gevraagd, per brief, en te bevragen W. VENEMA, Aannemer, Basstraat 14. 'w wwwvi w Vooruitbetaald: 10ct-p. regelI minimum Niet voorultbotIS ct. p. regel J 40 en 60 c. Een gem. Zit-Slaapkamer te huur, met of zonder pension. Brieven onder Nr. 580, aan het Bureau van dit blad. Te huur een Slaapkamer, 12.75, met volle kost, 18.—. Adres: Bureau v. d. blad. Gem. Voorkamer te huur voor een paar Heeren, zeer geschikt voor studeerenden. Brieven onder No. 579, aan het Bureau van dit blad. Te huur groot Bovenhuis aan het Havenplein, bev. 5. kamers, badkamer en keuken f 35.per maand, water in begrepen. Te bevr.: Havenplein 11. Te huur Zit-Slaapkamer of Zit- en Slaapkamer m. p. Adres: «Multi Flora», Bierstraat la. Vooruitbetaald: 10 ct.p. regel I minimum Nletrooruitbet: ISct. p. regel )40enÖ0c. Net Meisje biedt zich aan voor d. en n., tegen 1 April. Br. te zenden aan Mej. A. KRAP,Öost-Einde, Winkel(n.-H.) llliti!l!li;!i|HI!im!ltlHmiRli!li!Hllii!il»ii,1IUI!!«lili!iill!|[!!ti!ffi1HHtHtimilllfitSH Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel I minimum Niet vooruitbet15 ct. p. regel I 40 en60c. Meisje gevraagd voor de morgenuren. Adres: Javastraat 139. Te huur of te koop het Huis, van Galenstraat 45. Te bevr.: Loodsgracht 68. Te huur het moderne Woon huis, v. Hogendorpstraat 39, voorzien van electr. licht en vaste waschtafel, huurprijs f 6.50, te bevr., na 5 uur, Keizerstraat 28. Te huur gem. Zit- en Slaap kamer, suite, w. enk.,str. w., badk. en tel. aanwezig. AdresBinnenhaven 38. Te huur voor klein gezin het BOVENHUIS, Kauaalweg 183, f30- per maand, waterleiding inbegrepen. Adres: Kanaal weg 182. Te huur het Huis, Bree- waterstraat 67, f 30.—. p.m w.1. inbegrepen. Te bev.: Sluisdijkstraat 107. Te huur mooie Zit-en Slaap kamer met vaste waschtafel. AdresBureau v. d. blad. Te huur mooi Woonhuis Vosstraat 16, f 6.50 p.w., Hert' zogstraat 22, f7.— p. w., w.i Adres: Kauaalweg 41. Te huur ruime mod. Woning, Crocusstraat 56, a f 6.75 p.w direct te aanvaarden. Te bevr. Weststraat 46. Te huur het keurig inge richte WOONHUIS Middenstr. 105. Huurprijs f 8.25 per week Water vrij. Direct te aanvaar den. Adres: „Het Woningbureau Weststraat 100. Te huur met 1 Mei a.s. het Benedenhuis Havenplein 2, bewoond door den WelEd. Gestr. Heer A. J. KROM. Huurprijs f 550.- incl. water. Te bezichtigen Dinsdags- en Donderdags voorm. Te bevragenKauaalweg 149 Het ruime Huis,Parallelweg 34, bev. ben 3 k., gr. serre, gr. keuken en bijk. gel. v. badk; boven 4 k. Boven watertoe-& afv., ruim plat. Aanv. 1 April. Huur f 35.— p.m., water inbe- gr. Bevr. Loodsgt-achtl2. Wegens vertrek te huur op eersten stand een mooie WON3NG. Brieven onder No. 567, aan het Bureau van dit blad. Te huur, wegens vertrek van Off. van Gez., HUIS Singel 136. Te bevragen: Ruijghweg 59. Ts huur vrijstaande Huizen, bev. 2 kamers, 3 slaapkamers, keuken, bijkeuken, zolder, voorzien van gas, electr. en closet, f 5.50 p.w. Adres: MAIJS, Bergen, (N.H.) Te huur een net BURGER WOONHUIS Ruyghweg 44. Huur f 31.40 per maand. Te bevragenRuyghweg 33. Te huur Heerenhuis D(jk- straat 45. Adres: Dijkstraat 45. Te huur een prachtig gelegen Bovenhuis aan den Kanaal- weg 145. Modern ingericht. Huurprijs f 30.— per maand. Direct te aanvaarden. Adres: «Woningbureau», Weststraat 100. Nette Zit-slaapkamer, vaste waschtafel, met of zonder pen sion, of net Kosthuis aan geboden, geen beroeps. Adres: Bureau v.d. blad. Wie heeft f 100.— of auto om samen te handelen Brieven ouder No. 586, aan het Bureau van dit blad. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regelminimum Niet voorultbet: 15 ct.p. regel40 en 60 c. Burgerwoonhuis te koop gevr., omtrek Nieuwstraat, Stakman Bossestraat. Brieven onder Nr. 581, aan het Bureau van dit blad. Zulk een aanbod krijgt U Uw leven lang niet meer Hier is het schitterendst aan bod dat ooit een Radiohandelaar U kon doen Wij geven bij aankoop van eeu Onverschillig welk merk. Meest vakkundig adres|! BlillIËi Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel minimum Niet voorui tbet15 ct. pregel 40 en 60 c. Aardig klein HONDJE te koop. Adres: PIET DOL, Dijkstraat 63. Te koop een KINDER WAGEN en WIEG. Te bevragen: Middenweg 181. H.H. Ijsventers. Een goede geïsoleerde U s c o-B a k te koop, gesch. voor driewieler Adres: 2e Emmadw.str. 11* Te koop Meisjes-Regen mantel f 2.—, leeftijd 1012j, Indisch Theeservies f 3. Schemerlamp f 2.50, tevens goed tehuis gezocht voor eeu hond. Adres: Nieuwstraat 20. Prima eiken Meubelhout, op maat, Triplex vanaf 38 ct. p, M2, Kastplanken in alle soor ten, Timmerhout, franco thuis. Tevens aanbevelend voor Reparatie-Timmerwerk.zeer billijk. Geopend tot 's avonds 8 uur, ook Zaterdags. van Galenstraat 5. VOORRADIG priina Rubberlaarzen, kinderma ten zwart en bruin, tot No. 28, f 0.60 p.p. tot No 36. f 1.25 p.p. Vetleeren Werkschoenen f 1.50 en f 2.95 p.p., Steunzolen prima f 1.—. p.p., groote sorteering Heerenschoenwerk, In schoenenmagazijn. „De Kleine Winst", Koningstraat 31. Voor goede geldbelegging. Te koop een nog te bouwen blok van 10 woningen, op derde klas grond, nabij den overweg, zeer weinig erfpacht. Te bevragen bij P. Boerdijk, Krugerstraat 57. Te koop het Huis in de Sluisdijkstr. 24. Leeg te aanv. Te bevragen: v. Hogendorpstraat 45. Ford-Sedan, 4-deurs (29), zeer goed onderhouden, in pri ma staat, prijs f250.—. Adres: v. Galenstraat 5. Te koop aangeb. een goed onderhouden Kinderledikantja, Kinderstoel, Box enOpklapwagentja, Adres: Oostslootstraat 58. AFBRAAK TE KOOP. Ramen, Deuren, Kozijnen, alle soorten Dakpannen, Dakramen, Balken, Planken, Schotten, Steenen en een partij Trottoirtegels. Te bevragenSpoorstraat ALB. HEIJN of Spoorgr. 19, E. JANSEN, Tel. 628 Te koop: blauw kamgaren Costuums naar maat h 35.—, Adres: WEIJLAND, Sluisdijkstraat 79. MWMliRIM Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel I minimum Niet voorui tbet15 cl. p. regel f 40 en 60c. Te huur gevr. Zit-Slaapk, v. 2 pers.,met gelegenh. t. koken Brieven onder No. 583, aan liet Bureau van dit blad.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 3