Nederland op zijn allerbest Laatste berichten. in den strijd tégen de Belgen. Marktberichten. Marineberichten. HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 13 MAART P34. Burgerlijke Stand van Den Helder Rust 4—1 Eindstand 3 I)e ondervraging van Ble.sing heeft be trekking op de houding van v. d. Dussen, '<lie voor de verzekeringen met de „ver huizers" onderhandelde. Biesing zou on langs uit het Huis van Bewaring een brief hebben geschreven, waarin hü zich in de zen zin uitspreekt, dat v. d. Dussen met Onnes zou hebben geknoeid. Johanknegt, de detectieve, blijkt bu dit verhoor ook noodig te zyn. Van ziin me- dedeelingen, die heesch gefluisterd wor den is aanvankelijk niets te verstaan. De president stelt later de persvertegen woordigers voor naderbij te komen op het podium, en deze krijgen van Johanknegt een heel verhaal te hooren. waaruit blijkt, dat hij zelf omtrent den buit nooit precies op de' hoogte is geweest, waar deze was. Eerst na zijn invrijheidstelling heeft hij vernomen, dat zij het gestolen goed direct naar Mees Gerritsen en Biesing hebben gebracht. Johanknegt geeft voorts aan hoe hij omtrent Koning een en ander te weten kwam. Op uitdrukkelijke vragen van den ver dachte geeft de detective als zijn meening, dat hij niet alles wat hem heilig is er onder zou durven verwedden, dat de burchtheer zelf hij de inbraak betrokken Heden voortzetting. De Rechtbank gaat in Raadkamer, ter behandeling van^ de vordering tot opheffing van de schorsing der vooi ioopige hechtenis van Koning en Na een langdurige bespreking werden de verdedigers te half zes binnengeroepen en werd hun medegedeeld, dat voor dit maal nog niet zou worden overgegaan tot opnieuw insluiten van de beide verdachten in het Huis van Bewaring, zoodat zy op vrije voeten blijven. Oome Piet vertelt dat le vroeger bij de marine H X In de week snert en 2 X bramstagloopers te „stouwen" kreeg. Maar op Zon dag had le er tachtig van, dan kreeg ie bij de Leldsche soldaten een lijn pannetje „schurft". Tegenwoordig vaart de heele we reld om „kaap snert". 't Is echt gezellig op 't fregat van Oome Piet, den ouden „kreeuwer". Eigenlijk is hij heelemaal niet oud. Haren en snor zijn wel grijs, inaar zijn hart is jong. Dit komt, omdat Oome Piet en zijn vrouw vaak met humor aan het verleden denken, aan de dagen dat ze jong waren, pas getrouwd. Oome Piet mag wel beweren, andere tij den, andere gewoonten, maar vijftig jaar geleden, toen hij en zijn vrouw en een groot deel van het marinepersoneel moes ten rondkomen met een „katje" van 11 in de zestien dagen, toen was 't, ge woonte of niet, toch geen vetpot... maar... Oome Piet en zijn vrouw zijn er gekomen, ze zijn geslaagd in 't leven. De harde leer school, van vorige generaties, heeft hen blijkbaar niet geschaad, heeft hen sterk en flink gemaakt in den strijd om 't bestaan. Beiden kunnen de handen uit de mouwen steken, zijn een voorbeeld voor velen uit de jonge generatie waarvan sommigen zich een baan wenschen, waarin ze heel weinig werk te doen hebben, en veel geld kunnen verdienen. Als ik het fregat van Oome Piet rond kijk en ik zie hoe alles tot in de puntjes glimt en glanst, dan denk ik aan 't spreek woord: jong geleerd, oud gedaan. Zoo heeft die flinke zeemansvrouw, die naast Oome Piet ronddobbert 's van jongs af voor zich gezien. De oude kreeuwer, is bijna onzichtbaar, door de geweldige rookwolken, die hij uit zijn pijp blaast... We kregen in Leiden vroeger bij de opleiding vijf keer snert met spek in de week en twee keer grauwe erwten met spek en 's morgens kregen we gort uit 't water zonder stroop met een klein stukje boter. Op de tafel stond een houten bak, dat is een tonnetje, waarom heen drie ijzeren banden zaten, daar ging die gort in. De haksmeester gooide effe voor we „stouwen" ginge daar een stukkie boter en wat zout in, roerde dan die heele zaak door elkander én dan kregen we allemaal een schep. Als je niet genoeg had aan je portie, dan kreeg je nog meer, maar zon der een flimpie boter er in, maar 't smaakte even goed, we ware niet zoo kies keurig in dien tijd en gelukkig met wat wij kregen.... we waren jong en hadden een stevige maag en als we laagwaber gon- gen (van tafel opstonden) waren we zat. Vijf maal in de week kregen die jongens, kinderen nog, snert met spek, 2 maal voor afwisseling grauwe erwten met spek Het menu was niet erg afwisselend in dien ouden tijd... en toch waren ze tevreden... ze wisten niet beterDe kinderen wer den niet verwend, niet bij de marine, niet thuis. Is alles nu beter? Nu, in de eeuw van het kind? Is het kind veel gelukkiger, dan vroeger, is de toekomst voor onze kinde ren zooveel rooskleuriger. Onze kinderen... die alles krijgen wat zy begeeren, waarvoor vaders en moeders zich afbeulen om hen vooral niets te doen derven, dat hun jeugd kan veraan genamen Wij zelve hebben 't nooit zoo kunnen hebben in onze jeugd, laten wij het dus onze kinderen geven zoo lang wij het doen kunnenen de vaders en moe ders van 3934 gaan gekromd onder de macht van het kind. 2 X in de week onze kinderen grauwe erwten en 5 X in dezelfde week ze snert voorzetten, welke moeder zou het durven? De jeugd moet genieten, veel heel veel geen pretje mogen zé verzuimen.» en de jeugd wordt blasé, slap, futloos want, alles ivordt hen in den schoot geworpen. Zy worden beroerd, slaan over tot uiter sten. Straks kunnen zij niet meer genie ten van iets moois, want alles hebben zij reeds genoten en het leelijke, dat komt, kunnen zij niet verstouwen... en toch zij moeten het verstouwen, want het rad der wereld draait, wat onder was, komt boven, wat boven is, gaat omlaag... de eeuwige oneindige cirkelgang. De tijd van beperking nadert, de vreeselijke tijd met een gruwelijken strijd om 't bestaan, staat voor de deur... en de jeugd is ge slagen met machteloosheidde jeugd wordt de wereld ingestuurd, weet niets van de grauwe ellendige werkelijkheid, de jeugd danst boven een vulkaan. Er wordt nu weinig snert gegeten, maar de heele wereld vaart toch om kaap snert. De jeugd, die door verweeklijke ouders al haar wenschen vervuld kreeg, staat straks weer voor een tijd, die Oome Piet en de oude generatie meemaakten, een tyd dat ze hun wenschen niet meer vervuld krij gen, omdat vader en moeder zijn heen gegaan of financieel onmachtig zijn ge worden. Zal deze jeugd den schok kunnen weerstaan? Zullen zij weer weten aan te pakken, even sterk en krachtig en flink worden, als dé oude generatie, die door den nood gedwongen werd, die moest zwem men, om boven te blijven. Ik kijk Oome Piet aan. 't Leek me nu bepaald niet erg veel variatie, die snert en grauwe erwten. Kregen jullie dan op Zondag ook niets extra merk ik op Nou om je dé waarheid te zeggen, op Zondag dan kregen we wel deres een pan netje „schurft", een pannetje politiek, maar niet vanwege de marine, daar was 't Maandag erwten, Dinsdag snert, Woens dag erwten, Donderdag snert, net as in dat liedje van de vegetariërs „Alle dage bruine boonen is ook zoo lekker niet, maar op Zondag aten we aan boord erg weinig, stonden we met honger van tafel op, want dan hadden we wat anders in 't zicht, lieèl wat anders as bramstagloopers hadden we in 't snotje. Dan gingen we wandelen voorbij de kazerne in Lelden en de soldaten die ston den al naar ons uit te kijken. Moet je weten, die landrotten hadden 't op Zondag in die tijd reuze best. Die kregen vet en groenten en aardappelen, en dan bewaarden ze voor ons een kliekie, maar of we d'r in smulden als die solda ten ons gepraaid hadden! Och man, och man, 't water loopt me nog uit mijn mond, ais ik aan die aardappelen met vët en groente denk. Wil je wel gelooven, dat 't fijnste diner zooals wel eres voor de deftigheid gegeven wordt, met bom de ter, niet zoo fijn smaakte als deze aardappelen. Oome Piet is enthousiast over 't verschil tusschen die aardappelen van de Leidsche soldaten-kok en die „bom de ter" van de deftigheid. Onwillekeurig denk ik aan 't verhaaltje van dien koning, wiens kok het hem nooit naar den zin kon maken, maar, die op de jacht verdwaald, doodmoe en hongerig bij een kolenbrander binnenkwam, ter wijl deze grauwe erwten met spek zat te eten. De koning at vijf diepe borden op en verklaarde nog nooit zoo'n heerlijk ge recht gegeten te hebben. Toen hij in zijn paleis teruggekeerd was, gaf hij zijn kok order, dat allerheerlijkste gerecht, zoo populair bij de marine te koken maar 't was boelijn over de nok, 't was heelemaal mis. De arme kok werd stijf gescholden toen hij 't gerecht opdiende, want. de koning vond tafgrijselijk eten. D i e kolenbrander dat was een kok! die kon koken, die hof- kok was een eend De koning vergat: Honger, maakt rauwe boonen zoet (Wordt vervolgd). van 10 tot 12 Maart 1934. BEV ALLENA. Nieuwland—Orlemans, d.; J. Logt—Kaczerowski, z.; K. Riechel- mann—Bollen, z.; G. Boelen-Snijders, d.; G. Breebaart—Vink, z.; N. Sluiter— Kiefte. d. OVERLEDEN: C. F. Leeger, 32 i.B. S* I» Ybes, 21 TAPTOE. De route van de hedenavond te houden KanaV3 Tï navolRende: Hoofdgracht, kanaalweg, I ostbrug, Prins Hendriklaan' Schagenstraat, Sluisdjjkstraat, straat, Breewaterstraat, W erf poort Molen- Spoorstraat, Echt Hollandsche soliditeit en degelijk heid waren de grondslagen, die voor deze groote zege de basis vormden. Dat was Nederland op zijn allerbest. Een cJftai, spelende in den vorm zooals in dezen wedstrijd door het Nederlandse!) elftal word gespeeld, is in staat alles te weer staan. In ieder opzicht speelde Nederland een klasse beter dan België. Nadat de Belgen in de eerste minuut de leiding -hadden genomen uit een vrijere trap even buiten het strafschopgebied," brachten de onzen nog voor rust den stand op 4—1. In de tweede helft scoorde, Nederland nog 5 maal cn België 2 maak Van de négen Nederlandsche doelpunten! nam Vente er vijf voor zijn rekening. Toen België 4—4 gelijk had gespeeld tegen het elftal van den Ierse hen Vrijstaat, zal me nigeen zich ongetwijfeld hebben afgevraagd: Zijn de Belgen nu zoo sterk of is Ierland zoo zwak? Met het resultaat voor oogen van de zen prachtigen NederlandBelgië-wedstrijd, meereen wij gelijk het antwoord op deze vraag te kunnen geven. België en Ierland beschik ken beide over .elftallen wier grootste-kracht gelegen is in ver doorgevoerd, kort samenspel, dat technisch op hoog-,peil staat. Dat twee ploegen elkander volgens dit systeem bestrij dende, hetgeen een 4—4 ten gevolge heeft,spél, dan ook alleszins begrijpelijk, Maar. stel tégen over een, in kort samenspel volhardend elftal, een team dat het spel speelt volgens echt Hollandsch reept, volgens' welk recept Neder land speelde in den strijd tegen België, en elke ploeg, ook de technisch allerbeste, zal tegen dat echte Hollandsche enthousiasme, het lange open spel, en het onverwoestbare uit houdingsvermogen, in het zand bijten. In al zijn onderdeelen was het schoon om te zien, wat hier door elf echte Hollandsche knapen werd tot stand gebracht. Dat was Hollandsch, echt onvervalscht Hollandsch. Dat waren Hollandsche geestdrift en doorzettingsvermo gen, die de geheele Nederlandsche geschiede nis ten grondslag heeft. Een zelfde geest moet onze groote vaderlandsche helden uit de ge schiedenis hebben bezield, en een Pelikaan- vlucht hebben mogelijk gemaakt. Ook in onzen eeuwenlanger strijd tegen het water zijn het durf, uithoudingsvermogen en geestdrift ge weest, die ons naar de overwinning hebben gevoerd. De 35,000 menschen, die den strijd tegen België hebben bijgewoond, zullen het uitdra gen over ons geheele land, waartoe al die echt Hollandsche eigenschappen, die door onze elf o anje-dragende voetballers op zoo prachtige wijze aan den dag werden gelegd, kunnen voeren. En in dezen tijd van verslapping van den geest en heersehende verdeeldheid zullétt ontelbaren leeren inzien, waartoe eenheid en en wilskracht den mensch kunnen brengen. kummer zet voor op de bekende sublieme wijze cn het is Bakhuijs die op dat moment dc harten van het geheele Nederlandsche pu- b'iek verovert, als hij met een reuzensprong naar voren schiet en den bal in het net kopt. Hij zweefde zuiver horizontaal in de richting van het Belgische doel. Een zeldzaam mooi doelpunt, dat de menigte tot ongekend enthou siasme bracht. Holland neemt de leiding. Twee minuten daarna geeft Bakhuijs een zuivere pas langs Bappaert cn het is Smit, die met een vliegend schot den bal in den boven hoek van het doét jaagt, daarmede Holland de leiding gevende met 21. SMIT Even later dreigt gevaar voor het Holland sche doei. De Belgen komen onhoudbaar op het Nederlandsche doel af. Van Male krijgt dan voor de eerste maal gelegenheid, blijk van zijn kunnen te geven. Op wérkelijk voorbeel dige wijze grijpt hij op het juiste moment in. VAN MALI? VAN HEEL Het verloop van den strijd.. Nauwelijks is er een minuut verloopen, na dat de klanken van de volksliederen van. België en Nederland waren uitgestorven, en reeds wijst het scoringbord een stand 01 aan. Het is bij een t atomen Belgischen aanval, als Bel gië een vrijen trap te nemen krijgt, enkèfé' meters buiten het strafschopgebied, wegens free-kick. Voorhoof zendt een strakken bal, recht in de richting van het doel. Van Diepen beek, die zich juist in de lijn bevindt, die het leder beschrijft, tilt den voet op, blijkbaar met den opzet om den bal voor van Male te laten loopen. Echter voor dat ieder beseft wat ér gebeurt, ligt de bal reeds in het Nedcrlani- sche doel. Het moge ontmoedigend zijn ge weest, echter bracht dit onverwachte doelpunt tevens een sfeer van spanning onder de spelers en de vele duizenden koppen téllende menigte. Onmiddellijk na den aftrap voelt een ieder flat er iets gebeuren gaat. De atmosfeer is ge laden. Het Nederlandsche elftal speelde zooals het nog nimmer speelde. De voorhoede, .de halftime en dc achterhoede, alles klopt. Iedere bal die gespeeld wordt beteekent een gevaar voor de Belgen. Men voelt het, het zit in lucht. Er moet iets gebeuren. Daar stormt Smit op het Belgische doel af en ware het niet, dat hij op het beslissende moment ware ge vloerd, dan had reeds toen de stand 1—<2 kun nen zijn. BAKHUIJS Bakhuijs maakt gelijk. 14 minuten is er gespeeld als Vente den bal keurig doorgeeft aan Wel». De kleine Gor- At heel spoedig hebben de onzen zich weer in het bezit van den bal gesteld en daar gaat het weer prachtig combineerend op het Bel gische doel af. Enkele aanvallen worden door de Belgen met succes onderbroken. Als een rots is de achterhoede der Belgen. Vente weet er echter een middel op om dezen te weer staan. Als er ongeveer een half uur i3 ge speeld zendt hij een prachtigen boogbal in en over de hoofden van alle spelers heen ver dwijnt de bal in den bovenhoek van het doel. VENTE De stand is dan reeds 31. Het enthousiasme, dat zich op dat «ogenblik- van de spelers en i publiek meestér maakt, Is met geen mogelfjk- j'beid te beschrijven. Nog voor de rust is het Smit, die zijn pogen o.tn den voorsprong te vergrooten, beloond ziet, als hij op meester lijke wijze den bal langs den verbluften van de Wijer kopt, uit een lagen voorzet van Mijnders. Ontembaar komen de Belgen dan nog even j opzetten, maar het is alles vergeefsch. Tegen het uiterst solide spel, dat de onzen spelen, is niets bestand. Rust 4—1 Men denke niet, dat de Belgen zich na de- Zén tegenslag ook maar eenlgszins gewonnen jgaéen, Reeds onmiddellijk na dc hervatting Idririgt ernstig gevaar voor het Nederlandsche j doel én slechts ten koste van een hoekschop redt Diepenbeek de situatie. Even later ls Saeijen keurig door de Hollandsche achter- hoede heen gebroken/maar van Male stopt zijn harde schot. VAN DIEPENBEEK Of er dan even een inzinking komt in het Nederlandsche elftal, of dat de Belgen in een plotselinge vlaag van overmoed zich in den KRACHT. Een overwinning, 93- Niet 6én in Holland was er die Dat had verwacht. Ilct spel van dc Oranjemannen, Het spel van Nccrlands voetbaljannen. Het was een pracht. De eerste bal in 't Hollandsch doel Die krenkte Neerlands eergevoel. Eu deze eer, Dc eer van de Oranjemannen, De eer van Neerlands voetbaljannen, Die deed het weer. Tn 't Belsche doel ging hal na hal. Van één tot aan een negental, Door prachtig spel, Het spel van de Oranjemannen, liet spel van Neerlands voetbaljannen. Zij kunnen 't wel. Wij danken hier dan ook 't elftal, Dat met den Ncdcrlandschcn bal, Dc overwinning bracht, En vragen hun: denk om dc eer, Bij eiken wedstrijd telkens weer, Dat geeft u kracht. Walboom. strijd werpen is moeilijk definieerbaar. In ieder geval komen de roodc duivels even in de meer derheid. E11 hoe het zij, reeds^spoedig zien de Belgen zich beloond voor hun op dat oogen- blik schitterend spel. Zes minuten is de tweede helft aan den gang als Brichaut scoort uit een hoekschop van Versijp. 4—2 is dan de stand en het gaat er werkelijk een oogenblik donker uitzien, in aanmerking genomen, dat Nederland toen tegen den wind speelde. Plotseling- echter werd dé oude geestdrift wéér vaardig over de Nederlandsche ploeg. Hevige kogels werden op het Belgische doel afgezonden, maar het is van de Wijen best toevertrouwd. Op voortreffelijke wijze keert hij de harde schoten van Vente eri Mijnders. Er zal twintig minuten zijn gespeeld nis Bakhuijs den bal, even buiten het strafschop gebied terugspeelt naar Vente, die van een afstand van minstens 25 meter een kogel inzendt, zoo hard en zoo juist, dat van de Wijer vergeefsch naar het leder springt, 5a is dan de stand en daii gevoelt ieder, dat de zege nos is. Nog geen minuut later lost Vente weer een keihard schot, dat echter rakelings naast gaat. Spoedig echter krijgt de Neptunus- man gelegenheid opnieuw een kogel in te zen den en den stand op b—2 te brengen. Dan is het Bakhuijs die uit een door Vente toege- speelden bal den stand op 72 brengt. Er is dan nog 20 minuten te spelen. Bij een prachtaanval geeft Bakhuijs een zui veren pass en Vente vliegt achter den bal aan en langs den uitvallenden var de Wijet plaatst hij den bal voor de achtste maal in het Belgische doel (82). Dan gaan de Belgen weer op het Holland sche doel af en het is van den Eijnde die van Male weet te passeeren met een mooien kop bal uit een voorzet van Versyp. Vente jaagt na 35 minuten spelens den bal plotseling met een keurigen kopbal in het Belgische doel en dan begint het publiek te schreeuwen van tien.... tien.... tien. En bijna was de stand op 103 gebracht, als Bakhuijs zich prachtig door de verdediging heen werkt en inschiet. Van de Wijer redt met een formidabele» sprong. Toen het eindsignaal klonk had een Neder- landsch elftal een 103 overwinning behaald. De grootste overwinning, ooit door een Neder- landsch elftal bevochten. Atlas-nieuws. ATLAS—DINDUA 5—1. Als de heer L. Beijer de beide aanvoerders tot zich roept, om te tossen, raadt de D.- aanvoerder het best en laat den A.-midvoor tegen wind in aftrappen. Na eenig terrein- verkennen heeft de D.-midvoor al heel spoe- •d:g succes als de A-keeper een tam schot laat glippen (oI'). Lang plezier van dezen voor sprong heeft D. echter niet. Als de Atlas- midvoor na een algemeen opbrengen den bal ineens inschiet, zijn de partijen weer op ge lijken voet (11). Uit een opeenhooping van spelers maakte de A.-linksbinnen hiervan al spoedig 21. Hierop is het rusten. Na rust was het spel eenlgszins forscher. Na een kwartier spelen is het opnieuw de A.- midvoor, die met een diagonaal schot den D.- keeper geen schijn van kans geeft (31). De D.-keeper wordt ondanks zijn schitterend werk nog tweemaal gepasseerd. Zoo brak het einde aan van dezen goedgespeelden wedstrijd met een verdiende 51 overwinning voor Atlas, De heer Bciier leidde dezen zwaren wed strijd op kalme en correcte wijze. R.-K. Voetbal. Breezand. De laatste thuiswedstrijd van RCB in deze competitie eindigde met een magere 21 over winning op SRC, dat maar met 9 man speelde. Het onvolledige SRC hield tot het laatst goed vol en men zou de kleine nederlaag voor de hardwerkende SRC-ers dan ook eervoller kun nen noemen dan de overwinning voor RCB. A.D.O.-nieuws. ADO 1 speelde Zaterdagmiddag tegen Din- d-ua II van Enkhuizen. De ruststand was reeds 7o en ihet einde kwam met :*i2 in het voor deel van ADO. EEN NED. HOCKEYZEGE TE BRUSSEL EN TE GINNEKEN. België geslagen met 2—i. Frank rijk verliest eveneens met 21. De Zondag op het terrein van de Leopold- club gespeelde landen-hockeywedstrijd België —Nederland eindigde met een 2—1 overwin ning voor onze landgenooten. De rust ging in met gelijken stand (1—r). Op het keurige veld van het sportpark „Ginmken had Zondag de eerste interland- wodstrijd dameshockey plaats. De Nederland sche dames wonnen met 21. ALKMAAR, 12 Maart. Veemarkt. Aangevoerd: 54 vette koeien 125—220; s vette kalveren 35—60, per kg ro—90 cent; 273 nuchtere kalv. (slacht) f 2— I4; 2411 vette varkens (zware) per kg 34—40 centt. Handel redelijk. AMSTERDAM, 12 Maart. Veemarkt. Aangevoerd: 543 vette koeien: ie kw. 57 62 cent. 2e kw. 48-55 cent, 3e kw. 40-46 ct. per kg slachtgewicht; 83 melk- en kalfkoeien 16^-2,0; 118 vette kalveren ie kw. 74—86 cent, 2e kw. G6-72 cent, 3e kw. 56—64 cent per kg levend gewicht; u tere kalveren 48; 21' schapen varkens, vleeschvarkens, wegende van 'S' kg 42—43 cent, zware varkens 4,L °0~~"» vette varkens 43—44 cent per kg slachtcCent» 39 paarden 60120. BROEK OP LANGENDIJK, i2 m 16,000 kg roode kool 2.40—5.40; ,g I gele kool 4-20 —6.40; 27,000 kg u* witte kool 5.10—7; 1600 kg uien; 1.201.70, gele drielingen 0.80; U'Cn bieten 1.402.20, alles per 100 kg. ^8 TEXEL, 12 Maart. 3 koeien 140—170; 3 rammen j6__2 I schapen 1218; 3 schrammen 1 'S 11 1 - 24 nuchtere kalveren 5—7: 5 kippen V 2.10; graskalveren 57. TEXEL, 12 Maart 1934. Eieren veiling. Aanvoer 95868 eieren kg p. 100 2—2.30, 62-64 kg f ..l 'fG* 66-70 2.50—2.80, 50-56 1.80—2. ~'4°' NOORDSCHARWOUDE, 12 Maart. Uien 1.30, drielingen 80 ct.: roodc 1 1.90—5.80 en 1.90—2.70; gele kool f ?°l 6.10 cn 4.60—5.50; Dcensche witteb 5.506.70 en 4.50, alles per 100 kg. PURMEREND, 13 Maart. 152 kg boter per kg M&-1.50; 526 koeien, 210 vette koeien per kg 0.52—0.62, matiJ 80 gelde koeien 80—135, matig; i20 m Jw koeien 110—200, stug; 16 stieren 0.32—0.46, stug. 9 paarden 60—130 ^t,, 25 vette kalveren per kg 0.40—0.60;' I0f nuchtere kalveren: voor de slacht vlug; voorde fok 7—14, vlug; 206 vett» varkens, slacht per kg 0.37-0.40, mati 28 magere varkens 14—22; 272 biggen f 12, stug; 807 schapen m—28, vlug; 3, kotT ken 3—7. matig; piepkuikens 0.65—0.74'/," Eierenveiling. Kippeneieren per :oo 2.00—2.50; eenden, .eieren per 100 2.00. Luit. ter zee 2e ld. G. A. Cox, wien ver gund is uit Oost-Indic terug te keeren, is 28 Februari aan boord van het s.s. Johan de Witt van Tandjong-Priok vertrokken, wordt 21 Maart te Genua en daarna hier te lande terug verwacht. Off. van adm. 2e kl. J. C. Meershoek wordt 5 April overgeplaatst van Hr. Ms. pantser- schip Hertog Hendrik naar de Marinekazerne te Amsterdam. Off.-vlieger 2e k!. D. J. R. Beugeling. on- langs uit Oost-Indië teruggekeerd, wordt 3 April geplaatst bij het vliegkamp De Ivooij. Overplaatsingen. Sergeant-monteur J. Leering van Kenb, Gelderland naar Kaz. O.zdt., 12 Maart '34. Serg.-Telft. N. Nooriander van Kaz. O.zdt. naar Wachtschip Willemsoord, 6 Maart '34. Serg. der mams. B. J. Gregoire van idem r.aar idem, 1 Maart '34. Serg.-inonteur J. Westhof van Wachtschip Wissingen naar Kaz. O.zdt., 12 Maart '34. Met ontslag uit den zeediensi. Stoker ie kl. G. van de Wende, 10 April '34. Matroos-konst. H. Ophof, 12 Mei '34. De kwartiermeester A. Verduijn en A. Ma Nachbahr hebben het examen voor hoogeren rang met gunstigen uitslag afgelegd. Aan den adjudant-onderofficier-machinist La Siegers en aan den sergeant-vliegtuigmaker M. L. M. de Keijzer is als blijk van goedkeu ring en tevredenheid de bronzen eerepenning voor menschlievend hulpbetoon met een loffe lijk getuigschrift toegekend. Ondervotgende officieren en schepelingen! zijn aangewezen om, behoudens onvoorziene omstandigheden, naar Nederland terug te keeren: Per m.s. Dempo, 14 Febr. '34 van Tj. Priok: Luit. ter zee 2e kl. F. v. d. Blink, off, M.S.D. 2e kl. A. J. Romijn. Per m.s. Johan de Witt, 28 Febr. '34 van Tj. Priok: Korp.-macht. J. M. van Wolferen, matroos 2e kl. W. Koelewijn, marinier le kl. K. J. Schallenberg, marinier 2e kl. W. Burger, idem J. W. de Groot. Bevorderingen. I' Febr. '34: Vliegtuigmr. M ie kl. P. A. de Moor tot korporaal-vliegtuigmaker M. Idem A. J. Bolmers tot idem. Idem R. Waardenburg tot idem. Idem K. Doolaard tot idem. Idem H. J. Snijders tot idem. Idem W. van Hulst tot idem. Idem W. van der Plas tot idem. Idem J. A. Rutten tot idem. Idem C. K. Pronk tot idem. Vliegtuignirr. B ie kl. J. Nannings tot kor-< poraal-vliegtuigmr. B. Idem F. v. den Berg tot idem. Ondervolgende schepelingen zijn 6 Maart 1934 per m.s. Johan van Oldenbarnevelt uit O.-I. in Nederland teruggekeerd: Opper-schrijver L. J. Melis, serg.-telegrafist G. Meng, korp.-monteur G. D. Krijtenburg, idem H. L. G. Bossong, monteur ie kl. A. J« v. d. Burg, idem J. W. Blom, idem G. Garson, korp.-vliegtuigmr. (M) C. Rinderman, idem J. F. Fondse, idem G. v. d. Hooft, korp. der mars. J. Boonstra, idem D. v. d. Blink, idem M. G. Ketter, marinier 2e kl. D. Vermaas, if'em J. Harmans, idem J. A. de Rooij, idera D. P. A. Damhuis, matroos 2e kl. G. Amcls- beek, idem H. Kisjes, pijper 3e kl. E. vaii Gorw kom, stoker 2e kl. G. Middelkoop. OOST-INDIE. Geplaatst bij de marinekazerne Oedjoemt, de off. van gez. der ie kl. J. A. van Huizen, verwacht uit Nederland. Overgeplaatst van Hr. Ms. K V de luits. ter zeer 2e kl. D. J. A. Westerveld en B. C. Lfit De Bos; van Hr. Ms. K IV naar den Ondcr- zecdisent, de off. van den M.S.D. 2e kl. B. WV Vinke; van den oiiderzeedienst naar llr. Ms.' K V, de off. van den M.S.D. 2e kl. I'. J. Drij ver; van het dep. der marine naar de marine kazerne Oedjoeng, de off. van gez. der 2c kl. 1'". H. P. Hamer. Verleend wegens achtajrigen dienst, tien maanden verlof naar Europa aan J. A. van Offenbeek, wd. ien werktuigkundige bij do gouv. marine, met 17 Oet. 1934; idem aan 1L P. C. Gans, monteur bij den marine luchtvaart dienst, met 18 Juni 1934; idem aan J. Boom- paal, 2en werktuigkundige bij de gouv. marine, met 15 Oct. 1934. Ontslagen, eervol uit 's lands dienst, met 'ngang van uit. Februai 1934, mevr. C. Punt, geb. Ooyevaar, typiste ie kl. bij het departe ment der marine. Belast met dc waarneming der betrekkind van havenmeester 2e kL N. Genet, thans haven meester 3e klasse.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 8