EINIGEN VAN OUTWERK Ds zeeën, die droog werden en het Oude Volk uitkomst brachten £enk. mm.., u Schagen. Breezand, Anna Paulowna. Vlieringen. Wieringerwaard. Texel. Julianadorp. Callantsoog. 11 Preeklezen (Auteursrecht voorbehouden) In de keet is 't heelemaal geen keet, Als Vrijdags de zon Is ondergegaan dan is het in de ba rak verhevener dan in de mooiste synagege, dan bidt het Volk der tenten in zijn tent dan breekt dr. Lublnsky het brood. Die met tranen zaaien, zullen met ge juich oogsten. Dr. Hans Lubinski heeft mjj meege nomen naar de afdeeling in de barak waar hij en zijn vrouw huizen. Een Joodsch meisje, wier Oostersch type door den gekleurden hoofddoek nog verder naar voren komt, is bezigde vloer te schrobbenwant rein en zindelijk moet alles zijn. „Sjalom", zegt zij en schrobt dan verder. Dr. Lubinski noodigt mij uit plaats te nemen aan de eenvoudige ruw houten tafel, die door de Joden in het kamp zelf gemaakt is; tafel waarop mooie roode tulpen uit Breezand staan, die frisch en vroolijk aandoen. Het is de eenige ver siering, maar ze is afdoende. Op de vensterbank staat een schrijfmachine, er onder tal van medicijnflesschen en rollen verband, waarmee dr. Lubinsky medische hulp zal verleenen. Als wij gaan zitten en het gesprek be gint, verdwijnt Ganna, de jonge pionier ster, in het vertrek er naast, dat als slaap kamer voor den dokter en zijn vrouw bestemd is, om ook daar alles in de punt jes in orde te maken, want het is de dag voor Sabbath. Over enkele uren moet alles in orde zijn dan gaat de Sjab- bos ii vloer der keet heelemaal geen keet. Alles is rein en zindelijk... Van den grond kun je eten... maar Ganne en Friedel en Sjalma en Frits Hirsch, de rekmeester, en de gymnasiast uit Berlijn en de koop man uit Dortmund, behoeven heelemaal niet van den vloer te eten. Straks 0111 half vijf zal er op de blik ken schaal worden geslagen, zal een schel fluitje weerklinken en dan zullen de vrouwen de emmers kletterend op den bodem in de schuur zetten en de vee handelaar uit Oost-Friesland, die reeds 'alsjeblief* in 't Hollandsch kan zeggen, en daar erg trotsch op is, zal den hamer neerleggen en met de andere pioniers door de Kampstraat, die zij zelf hebben aangelegd, gaan. Op andere dagen wer ken z(j door tot het donker is, maar van avond is 't Vrijdagavond. Vanavond ein digen zjj ver vóór den ingang van Sjab bes. Het is niet voor de eerste maal, dat Dr. Lubinsky als Führer van de Joden optreedt. In Lithauen en Duitschland heeft hij zijn sporen als leider verdiend. Er gaat ontegenzeggelijk iets vroolijks, iets joviaals van hem uit. Ongekunsteld is zijn doen en iaten. Eenvoudig leeft hij hier met de anderen in eenzaamheid als kameraad maar ook als leider. Mevrouw Lubinsky, even eenvoudig als haar man, vult de potkachel bij. De rook vindt zijn weg naar buiten, door schoor steenpijpen, die de pioniers zelf gemaakt hebbei „Een grootsch werk", merken wij op. Dr. Lubinsky lacht, dan zegt hij: „Eine solche Sache geht nur, wenn man ge- holfen wird. Wjj bouwen alles zelf, maken zelfs ons huisraad, zorgen straks ook zelf voor onze voeding." „Toch is het treurig", meenen wij, „dat het jonge geslacht voor zoo'n débacle is komen te staan. Iedere bestaansmogelijk heid is hun afgesneden." „De déb&cle is niet voor het jonge Joodsche geslacht", zegt de leider, „wan neer het energiek is. Met de ouderen moet men veel meer ragmonoes (mede- lijdeni hebben. Maar de jeugd heeft de toekomst. Wanneer ze gesteund en ge leid wordt en niet stil zit en werkt. En hier zal gewerkt worden, hard en veel. Hier zal de jonge Jood leeren, zich een nieuw bestaan te scheppen". Dr. Lubinsky zegt het met jeugdige overtuiging. „Het Daur (Htbreeuw&ch woord voor generatie) dat hier opkomt, zalhopenlijk spoedig weer sterk staan in den strijd." „De Jugendfrage is voor mij gewichtig", vervolgt de leider, „daarvoor heb ik mij altijd geïnteresseerd. Wanneer de men- schen ons helpen, zullen wij slagen." En zij worden geholpen! De Nederlandsche Regeering heeft hen edelmoedig geholpen daarvoor is het een Nederlandsche Regeering. Jonge werklooze studenten, advocaten en dok toren, kooplui, bedienden, leeraren en leeraressen zullen hier komen. Zjj zullen hier niets naargeestigs, niet sombers vinden. Arbeid wacht hen arbeid op de velden, arbeid in de schuren, arbeid in de timmermanswerkplaats. Alles bouwen zjj zelf huizen, brug gen, wegen zullen zij aanleggen, en de kennis die zjj opdoen hier in de Wierin- germeer, zullen zij in Palestina of Amerika toepassen In Nederland zullen zjj niemand van de arbeidsmarkt verdringen, want Holland is slechts de leerschool. „Een synagoge zal ook komen", zegt de heer Lubinsky. „Een Wetsrol zullen wij dan ook krijgen. Nu is die hier nog niet. Een Wetsrol is te heilig, te rein, te ge wijd om hier in deze barakken, waarwrel eens minder ernstige, luchtige gesprek- worden gevoerd, te worden bewaard. Maar gebedenboeken en inezoezous (fragment uit Joodsche wet, op perkament geschre ven) mag men ons graag zenden." Als er Joden en niet-Joden zijn, die hen financieel willen steunen, dan kun- nen zij geld zenden naar den heer Goud smit in de «Bijenkorf* te Amsterdam, als ze op hun postwissel of giro-biljet ver melden: Voor de Stichting «Joodsche arbeid*. Duitsche en Hollandsche leesboeken voor de bibliotheek zjjn ook welkom. Kijk, daar komt Ganne met haar veel- kleurigen hoofddoek uit de keet van dr. Lubinsky. »KeeD is het woord, dat bij de polder jongens die de Zuiderzee dempten er beter in ging dan barak. Zooals de jonge Joden nu in keeten 'even, zoo leefden ook de polderjongens. Het woord «keet* heeft een ongunstige beteckenis in de Nederlandsche taal; het Reeft weer de grootste wanorde, zooals de uitdrukking: «Foei, wat een keet!* duidelijk aantoont. Maar in de keeten, die Ganne en Sjalma en Friedel met for sere hand bewerken, is het heelemaal geen keet. In de keukenkeet waar de op- jnchteres den scepter zwaait, ook niet. ndanks de vette zeeklei buiten, waarin "ten tot de enkels wegzinkt, is 't op den Er is op de gong geslagen; het fluitje heeft weerklonken. De avondschaduwen beginnen te vallen. Heel in de verte be ginnen de roode daken van Slootdorp te vervagen. Over het veld waait een koude gure wind maar de Kampstraat is vol leven. Een groote tafel is aangericht, bedekt met het allerfijnste linnen dat men zich denken kan. Op de tafel bloemen, bran dende kaarsen er omheenJonge Joden en Jodinnen, die hun vaderland verlaten hebben, door de groote, droge, grijze zee in Holland gered werden. Ze staan daar stil in hun Sjabbes-ge- waad. Modder en klei hebben zij van zich afgewasschen onder één der vele water kranen in 't kamp. Want water is er overvloedig. Een Jood kan niet zonder water, veel, overvloedig water. (Wie van «vuile Joden* spreekt, is er glad naast). Zelfs in de woestyn moest de Jood zich wasschenIn lila hemden, schoon ge steven, staan de mannenIn die keet op de gedempte grijze zee is 't nu ver hevener, heiliger dan in de mooist ge bouwde synagoge Een jonge Jood treedt naar voren. Luid en melodieus zet hij den Sabbathzang in: «Legoo doudie likras kalloKom, mijn vriend laten wij de bruid te gemoet tre den, «penij Sjabbos nekabbeloolaten wij den Sabbath ontvangen (als bruid). »Ma touwoe ouhooleegoo, Jangakouw*. (Hoe mooi zijn deze keeten op de grijze zee, 0, Jacob, hoe schoon, 0, Israël!) De jonge gevluchte Joden bidden, hun leider bidt en Ganne en Sjalma en de flinke opzichteres uit de keuken zijn vol aandacht. Een jonge Joodsche padvinder zingt den heiligen lofzang, heft op den beker wijn... Dr. Lubinsky zegt: «Geloofd zijt Gij, o, God, Die ons geboden heeft, de handen te wasschen*. Dan breekt hij het brood met de woorden: «Hammoulsie leegem min hoo'oorets. Geloofd zijt Gij, Die het brood uit de aarde doet opkomen brood voor Uwe kinderen, of zij Joden, Chris tenen of heidenen zijn. En dan is sjalom, dan is er Vrede en vreugde in de keeten op de gedempte Zuiderzeedan wordt er gegeten en gedronken... dan davert het van Joodschen humor Met aandacht wordt een referaat van Dr. Lubinsky gevolgd. Buiten over de grauwe velden van de gedempte Zuiderzee giert de wind in het donker van den nacht. Maar in de keeten is voor heden het goloes, de ballingschap verdreven. Uit de keeten klinkt het jube lend: «Hasaurgnim bedimgno berinno jiksauroe*: Die met tranen zaaien, zullen met gejuich oogsten Nu de wintermaanden weer achter den rug zijn, en ondanks het gure Maartweer de natuur ontwaakt, is het een waar ge not om weer naar buiten te trekken. Men hoort den leeuwerik reeds zingen, want voor onzen vroegen zanger begint de lente reeds in Februari. De natuurliefhebber is enthousiast, omdat hij genieten kan van het veelzijdige en onuitputtelijke dat de natuur hem brengt. Kijk de scholeksters reeds met hun druk gedoe en vrijages onder onophoudelijk geroep van pie-iet, pie-iet, op de wei aan den binnenduin- rand. Zoowaar, de erste kieviten zijn ook reeds teruggekeerd hoewel het nog slechts enkele zijn. Zij buitelen en wente len, zoodat het wit van de onderzijde der vleugels scherp af teekent tegen de don kere lucht. De bonte kraaien, echte win tervogels, groepen reeds te saam om straks in troepen weer naar het Noorden terug te trekken. Hoe statig stappen zij daar in de drassige wei, die schuwe vogels; hoe mooi is hun zwarte kop met het grijs, maar toch zie ik ze gaarne weer vertrek ken. De vogeltrek is begnonen. Wie in deze maand nauwkeurig oplet, kan 's morgens bij gunstigen Zuidelijken wind troepen dicht bij elkander vliegende vogels waar nemen. Dit is voor den vogelliefhebber een verrukkelijk gezicht. Er zijn nog altijd tal van menschen hier in het Noordelijk gedeelte van Noord- Holland. die nog niet weten, hoe mooi en veelzijdig hier de natuur is. Op strand en duin bemerkt men dadelijk, dat het voor jaar zijn entree heeft gedaan. Meeuwen en scholeksters, tureluurs en zelfs de klei ne plevier (deze laatste is dit jaar zeer vroeg), en ook de wulp met zijn langen, gebogen snavel stapt parmantig over het strand rond. In het duin vliegen een paar patrijzen met veel kabaal voor mijn voeten op. Ook een troepje vinken zit daar dicht bijeen tusschen de meidoornstruiken, waarschijnlijk vermoeid van den trek. Van het hooge duin ziet men het lage land voor zich, de reeds groene wei, doch nog zonder vee, met hier en daar de mooie boerenbehuizingen. Daar vliegt met langzamen wiekslag een blauwe reiger, welke zijn koers heeft naar het Zwanen- water. Wat prachtig liggen daar de Don kere Duinen, hoe mooi is hier de natuur; geen druk menschengewoel, maar stilte, en toch leven, vogelleven! Hier biedt de natuur, alles, duin. strand, weiden en dennen. Daar komt nog een koppel wilde eenden aangevlogen, hun langen nek vooruit en met vluggen wiekslag. Ze strij ken neer bij die breede poldersloot. De woerd is duidelijk te herkennen aan zijn verscheidenheid van kleur, wat bij het wijfje ontbreekt. Die zijn niet op den doortrek, want de eenden nestelen hier gaarne. Dat alles wijst op de lente, op dien mooien, heerlijken tijd van natuurgenot en ontspanning! Joh. LEZING JAN P. STRIJBOS. Donderdagavond j.1. hield de overbeken de ornitholoog Jan P. Strijbos, in de zaal van het „Dorpskoffiehuis" een lezing over zijn reis naar de Shetlands. Deze avond ging uit van de V.V.V. Callants oog. De heer Strijbos heeft dezen avond geheel belangeloos verzorgd, als dank voor alle kennis welke hij verzamelde in de duinen van het om zijn vogelweelde beroemde Zwanenwater. Deze geste van den heer Strijbos werd door de Inwoners van Callantsoog zeer op prijs gesteld. Om de lezing van den heer Strijbos weer te geven zou ons te ver voeren. Wij bepa len ons alleen tot het karakter van den avond. Nimmer te voren bevatte de zaal van het Dorpskoffiehuis zooveel men schen, 260 menschen waren gekomen, niet alleen uit Callantsoog en Groote Keeten, maar ook uit Schagen, Schager- brug, 't Zand, enz. Kwart over acht moesten de deuren noodgedwongen wor den gesloten, daar er met geen mogelijk heid nog een plaatsje te vinden was, Eenige laatkomers moesten dan ook jam mer genoeg teleurgesteld worden. De heer Strijbos toonde zich een uitstekend causeur. Hij beschreef op zeer humoristi sche wijze zijn reis naar de Shetlands met „Mecaliep de Zwerver", waar in het bijzonder het door de wet beschermde vogeleiland Nos werd bezocht. Een schat van lichtbeelden toonde ons alles wat/de spreker had gezien en meegemaakt. Tot slot werden eenige lichtbeeldeln getoond, gemaakt naar foto's genomen van de Le pelaarskolonie in het Zwanenwater. Deze beelden ontlokten aan het publiek oen stormachtig applaus. Tijdens de pauze sprak de heer Mr. D. Breebaart, burgemeester van Callantsobg, in zijn hoedanigheid als bestuurslid van de V.V.V. een propaganda-woord voor het Vreemdelingenverkeer. Aan het slot van den avond viel den heer Strijbos een stormachtig applaus^ten deel, wel een bewijs, hoe de spreker er in geslaagd was den avond tot een succes te maken. Het V.V.V.-bestuur kan op een schitte rend geslaagde avond terug zien. Wij zijn er van overtuigd, dat menigeen weer naar een avond, verzorgd door den heer Strijbos, zal verlangen. ROODVONK. Bij een 9-jarig meisje heeft zich een geval van roodvonk voorgedaan. Het pa tiëntje wordt thuis verpleegd. MARKTOVERZICHT. Wat de vette koeien betrof, op de markt van 22 Maart j.1., valt weinig te melden. Dat is steeds zoo na de groote markt van de Paaschtentoonstelling. De hoogste prijs zal zoo 2728 ets. geweest zijn. In kalf- en geldekoeien was wel handel; de duur ste melkkoe werd verkocht voor f225.—. In pinken niet veel handel. Groote aan voer van nuchtere kalveren. Die handel was goed. Fokkalveren 12 ets. levendig gewicht aan de Regeering. De handel in paarden ging. Overhouders heel goed; de duurste tot f 22.Oude slachtschapen duur en vlug; de duurste tot f38.—een heele prijs. Biggen en schrammen iets duurder, handel goed. Op de kippenmarkt was het stil. Aan gevoerd voor de regeering 51 stuks. Voor dezen dag na den grooten dag viel het bezoek best mee, er was nogal wat drukte. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der gemeen te Schagen op Maandag 26 Maart 1934, des namiddags ten kwart over zeven ure. Onderwerp van behandeling: Vaststelling contract met de provincie inzake havenplannen. Burgerlijke Stand van Schagen Van 1522 Maart 1934. GEBOREN: Catharina Anna Geertrui- da Maria, d. v. M. P. Seeder en C. F. van Leuven; Jan Willem, z. v. P. Keesom en A. van Twuijver; Johan Paul, z. v. J. de Vos en V. C. Roep. ONDERTROUWD:: N. Klerk en G. Jinunink. GETROUWD: N. A. Tuinman en M. Rang. OVERLEDEN: P. Haman, 57 j., echtg. van A. Stins. POLITIE. Gevonden: een sok, een ceintuur, een paar wantjes. Verloren: 2 jassen, een paar laar zen, een schrift, geldswaardig papier, een portemonnaie. Vermist: een kalf, een overhouder. D.O.K.E.V. In een vergadering van de vereeniging D.O.K.E.V. werd besloten wederom een jongens-adspiranten-afdeeling te stichten. Voor het in stand houden van een op peil staande heerenafdeeling is een flinke jongens-afdeeling natuurlijk een eerste vereischte; uit de laatste moet immers de eerste geregeld aangevuld kunnen wor den. De contributie werd gesteld op 10 ct. en op niet meer dan 20 ct. per gezin (dus bij deelname van meer dan 2 jongens uit een gezin zijn de overige vrij van betaling. Als leeftijdsgrenzen werden 6 en 15 jaar vast gesteld en de oefeningstijd op Zondag morgen bepaald. PREDIKBEURT. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) s Morgens 10 uur en n.m. 3.30 uur, de heer P. Boon. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 u., Ds.M.A.G. Vorstman Bevestiging van Lidmaten Geref. Kerk. 'sMorgens 10 en 's middags 2.30 uur, Ds. S. U. Zuidema. Hippolytushoel. JAARVERG. DER JONGELINGS VER. „HET MOSTERDZAAD" IN „REHOBOTH", TE HIPP.HOEF. Donderdagavond j.1. hield bovenge noemde Vereeniging haar jaarvergadering onder leiding van den eerw. heer O. Deen, Met het zingen van Ps. 138 t 1 en 4, voor lezing van eenige verzen uit 1 Romeinen en gebed werd geopend en sprak de heer Deen een woord van welkom tot de aan wezigen. Vervolgens kwamen de jaarver slagen van den secretaris-penningmeester D. Timmerman en van P. de Wit. biblio thecaris. Een drietal onderwerpen werden ingeleid door de leden Sj. Jaarsma, P. Stichter en F. Broersma, welke met groote belangstelling werden aangehoord. Door zang en voordracht werd deze avond af gewisseld en tevens kregen afgevaardig den van de Meisjesvereeniging te Hippo- lytushoef en Den Oever alsook der Geref. Jongelingsvereeniging te Hippolytushoef gelegenheid hun felicitatie over te bren gen. Ongemerkt was het middernachtelijk uur aangebroken en waren dan de punten van het programma afgewerkt. De heer Deen dankte allen voor de medewerking en sprak den wensch uit, dat de woorden waarop het Bondsinsigne wijst, inderdaad ons aller deel moge worden. Besloten werd met gebed en het zingen van Psalm 103 1. EEN STIERENKEURING. Men deelt ons mede, dat op Maandag 26 Maart a.s. des n.m. 2 uur op het Kerk plein te Hippolytushoef vanwege de Pro vinciale Commissie to bevordering der rundveefokkerij in Noord-Holland de jaar lijksche premie- en stamboekkeuring van stieren zal worden gehouden. VERLOTING. De afdeeling Wieringen van Herwon nen Levenskracht (R.-K. ver. voor t.b.c.- bestrijding) heeft vergunning verkregen tot het houden van een verloting, waar van de trekking zal plaats hebben op 13 Juni a.s. Burgerlijke Stand van Wieringen. van 16 t.m. 22 Maart 1934. GEBOREN: Nijs, z. v. J. de Kringer en G. J. Dekker; Cornelis Jan, z. v. J. P. Kroon en T. D. Blaauboer. ONDERTROUWD: M. J. Kat en P. HflsnstrB GEHUWD: E. Gorter en M. E. Keijzer. OVERLEDEN: A. Roozendaal,60 jaar, echtg. van P. v. d. Stoop, wonende te Ha renkarspel. Den Oever. POST JAGERAVOND. Voor den Postjageravond, welke door de V.V.V. „WieringenWieringermeer" tegen a.s. Maandag in Cinema „De Haan" te Hippolytushoef is georganiseerd, en waar luit. Asjes eene beschrijving van zijn vlucht HollandIndië v.v. zal geven en de film HollandIndië zal worden ver toond, bestaat alhier groote belangstelling. De uitgifte der kaarten gaat grif en de verwachting is dat zeer velen den avond zullen bijwonen. MATERIALENVEILING M.U.Z. De belangstelling welke voor de Don derdag j.1. gehouden veiling bestond, was enorm groot. De ruime concertzaal van den heer Jurrie Lont kon de vele gega digden nauwelijks bevatten. Er waren 293 nummers te veilen, welke vlot van de hand gingen. UITSPRAAK IN DE DIEVEN AFFAIRE. Het dievencomplot hetwelk gedurende geruimen tijd Wieringen en omgeving onveilig maakte hoorde de volgende straf fen tegen zich uitspreken. H. 3 jaar, M„ L„ W. en B. resp. 1 jaar en 8 maanden, 2 jaar, 2 jaar en 1 jaar. Van deze heeren zullen we derhalve voorloopig geen last meer hebben. BRUGGENBOUW WIERINGERMEER. Door de Directie der Zuiderzeewerken is aanbesteed het bouwen van acht va°te bruggen in gewapend beton met b j - hoorende werken. De laagste inschrij.er was de heer J. F. Kopen te Enkhuizen, voor 61.325. FANCY-FAIR „APOLLO". Naar men ons mededeelt, wordt de fancy-fair voor bovengenoemde vereeni ging Zaterdag 31 Maart a.s. geopend. Zooals reeds gemeld, wordt deze fancy- fair gehouden in de concertzaal van den heer J. Lont. VISSCHERIJ. Door het onstuimige weer in het begin der week werd door de kamervisschers over het geheel nog weinig aangevoerd. Daarentegen maakten de kuilvisschers vrij aardige besommingen. Thans echter schijnt er eenige verandering te komen. Over de geheele linie brachten de kamer visschers belangrijk grootere vangsten binnen. Er was er zelfs al een bij van over de honderd kisten haring. We zul len hopen, dat de zilveren regen aan zal houden. De prijzen waren bevredigend te noemen. ALS VROEDE VADEREN EEN „KOOPJE" GAAN HALEN. -» een Gemeente-ambtenaar, wij meeneo van den Secretaris. Reeds vroeg in den voormiddag werd Wieringen bereikt en tijdens de kijkuren reeds voorzichtig ge-* informeerd of een pompje hetwelk dei Edelachtbaren reeds direct op het oog hadden wel meer dan 100.zou op-* brengen. Wij meenen dat hun geant-* woord is, dat een dergelijk pompje (waar-* voor het in Z. dienen moest, werd strikt geheim gehouden) wel 130 a 150.zou opbrengen hetgeen met schrik werd ver-* nomen. Dit belette de vroede vaderen echter niet om in de eivolle verkooplokali teit een goed plaatsje te bemachtigen ea met spanning verbeidden wij het oogen- blik waarop de pomp onder den hamer zou komen. Toen gebeurde het wonder baarlijkede een drufde blijkbaar voor de nander niet te bieden noch te mijnen en de pomp vond eer een ieder daarin erg had elders een kooper voor 125 zonder dat een der heeren een mond tet behartiging der Gemeentebelangen had geopend. Na afloop der veiling verliet het hoofd der Gemeente met zijn trawanten de veilingzaal, druk gesticuleerend alsof een dierbaar iets hem was ontgaan. De weg naar den verren achterhoek werd op gezocht. Een volle dag was weder ter be hartiging der Gemeentebelangen wel be steed. De declaratie voor reis- en ver blijfkosten kan worden opgemaakt. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Hippolytushoef). 's Avonds 7.30 uur, Ds. van Beek. Avondmaalsviering. Evangelisatie (Ned Herv. Gem.. H.Hoef) 's Middags 4.30 u., de heer O. Deen. Evangelisatie Ned. Herv. Gem. DenOevet 's Morgens 10 uur, de heer O. Deen Doopsgez. Gem. (Hippolytushoef» 's Morgens 10 u„ Ds. H.W. Meihuize» Doop. Extra Collecte. Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef. 's Morgens 10 uur, Cand. J. Oranji 's Middags 3 uur, Preeklezen. Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 uur, Preeklezen. 's Middags 3 uur, Cand. Oranje. PREDIKBEURT. Ned. Herv. Gemeente 's Morgens 10 uur, Ds. van Beek Bevestiging van Nieuwe Lidmaten Collecte. Burgerlijke Stand van Texel van 20 t.m. 23 Maart 1923. GEHUWD: Jan Pranger en Trijntji Tuinder. Gevonden: 7 rozenkrans. Den Uurg. ROUWDIENST KONINGIN-MOEDER. Heden (Zaterdag)avond zal in de N. H Kerk te Den Burg een rouwdienst gehoia den worden ter gelegenheid van het over» lijden van H. M. de Koningin-Moeden Aan dezen dienst zal medewerking wor. den verleend door het N. H. Kerkkooi; te Den Burg, zang, mevr. Visser, viool! en de heer J. Visser, orgel. Den Hoorn. De heer W. Ie Noble te Den Hoor» zal a.s. Zaterdag in zijn perceel op hei Clif te Den Hoorn een groente- en fruit winkel openen. Het huis is voor dit doei verbouwd en de winkel ziet er keurij netjes uit. Dit is de eerste zaak op dü gebied te Den Hoorn, en daar deze win kei in de nabijheid ligt van het fietspad dat naar de dennenboschen gaat, zal d» heer Le Noble stellig vele vreemdelin> gen in zijn zaak krijgen, die 's zomer» langs dit pad fietsen. Wij wenschen dei heer Le Noble veel succes toe met zij» nieuwe zaak. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, Zaterdag 24 Maart, 'savi van 8—9 u., rouwdienst ter gelegen» heid van het overlijden van H. M. dl Koningin Moeder. Zondag 25 Maart 1934 Den Burg, v.m. 10 u. Ds Visser. Bevestiging Lidmaten. Doop. Maandcollecte. Oosterend, v.m. 10 u., Ds. Kok. Waal, v.m. 10 u., Ds. van 't Hooft Bevestiging van nieuwe leden. Den Hoorn, v.m. 10 u., Ds. v. Petegeo Bevestiging van nieuwe leden. De Cocksdorp, v.m. 10 u.,Ds.Scholt» O u d e s c h i 1 d, 's av. 7 u„ Ds. Scholt(' Koog, 's av. 7.30 uur, Ds. van 't HooH Bevestiging. Doopsgez. Gem. j Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Vis. Geref. Gemeente Den Burg, geb. Fanfare, 's av. 7.301» Ds. v.d. Leer. Oosterend, v.m. 10 u. en n.m. 3 u Ds. v.d. Leer. Geref. Kerk (H. V.). Oosterend, v.m. 10 en 3 u. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Geen dienst. Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Morgens 10 u. en 's avonds 7 uu< de Heer Th. Looy, van Kijsoord. BOUWVERGUNNINGEN. Door Burgemeester en Wethouders van Wielingen is bouwvergunning verleend aan: P. Lont Kzn. tot het bouwen van een woon- en winkelhuis aan de Zwinstraat. Aan mevr. A. C. Brinkman tot het bouwen van een woon- en winkelhuis aan de Elft; aan N. de Haan voor een lunchroom aan den Slingerweg; aan Wed. J. Maars voor verbouw van de bestaande woning aan de Nieuwstraat; aan S. Bakker voor aanbouw van een keuken aan de bestaande woning op de Gest. ONDERWIJZEND PERSONEEL. Tot plaatsvervangend Hoofd aan de Openbare Lagere School te Hippolytus hoef is benoemd de heer J. Eisonga, uit Gorredyk, aangezien den heer A. li. J. van 't Hof tot 1 Juni a.s. ziekteverlof is verleend. Het geschiedde Donderdag te Den Oever. En wel bij gelegenheid van een materialenveiling welke aldaar in de con certzaal van den heer Jurrie Lont werd gehouden, materialen, afkomstig van de Zuiderzeewerken. Het gerucht dezer ver- kooping was ook doorgedrongen tot een klein dorpje in den achterhoek van Drente, nJ. het dorpje Z. Nu wil het ge val, dat in bedoeld dorpje voor gemeen tebelangen een centrifugaalpompje noodig is waarvan de aanschaffing, nieuw ge kocht, waarschijnlijk boven de begrooting uitging. Wat was eenvoudiger dan een dergelijk tweedehandsch pompje op de veiling in Den Oever te koopen? Zoo dachten blijkbaar ook de vroede vaderen van Z. en dies toog men voor dag en dauw op pad met het voornaamste ge deelte van den Raad, t.w. den Burgemees ter en zijn 2 Wethouders alsmede nog

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 11