§aan ii GEMENGD NIEUWS De zaak-Stawisky. LUCHTVAART De vliegwegstrijd Londen-Melbourne. De phosphor-vergiftiging in Den Haag. Pakket diamanten verdwenen. Motorfiets tegen auto gebotst. Vervalschte effecten tot een bedrag van ruim 20 000 dollar ontdekt. De rechtszaak Onnes van Nijenrode. Inbraak in het kantoor van de Alkmaar Packet te Alkmaar. De teifoen boven Japan. De stormschade in Brabant en Henegouwen. Een geheimzinnig Japansch schip in de Australische waten. Tankboot in de lucht gevlogen. Een treiler gestolen. Samuel Insull Lawine-ongeluk in de Tatra. De rundvee-teeltregeling. De Postvluchten van en naar Indië. Visscherijberichten Burgerlijke Stand Stoomvaartberichten Binnenland Tegen de verpleegster een maand voorwaardelijk geëischt. HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 24 MAART 1934. Voor de Vijfde Kamer der Haagscbe Rechtbank heeft terecht gestaan een 46-jarige hoofdverpleegster, wie overtre ding van art. 307 W. v. S. was ten laste gelegd. Verdachte had nl. op 5 Oetober van het vorige jaar aan twee kinderen van haar schoonzuster, welke op medisch advies phosphorlevertraan moesten gebruiken, zelf den phosphor aan de levertraan toe gevoegd, doch zij beging daarbij de ver gissing om duizendmaal de voorgeschre ven hoeveelheid te gebruiken. Het gevolg is geweest, dat een tweejarig jongetje ernstig ziek is geworden en zijn vierjarig stiefbroertje aan de gevolgen overleden. In deze zaak waren door mr. N. S. Hoekstra, die het O. M. waarnam, vijf getuigen gedagvaard, onder wie de des kundigen dr. R. R. Rochat, alsmede dr. A. L. Schirm, scheikundige. Uit het verhoor van de verdachte, die zeer onder den indruk was, bleek, dat zij op advies van den dokter van het Consul tatiebureau voor Zuigelingen phosphor heeft besteld bij de firma Brocades Stheeman, en nadat zij de ontvangen hoe veelheid, die zij voor 50 milligram hield, aan een liter levertraan had toegevoegd, aan haar schoonzuster instructies voor de toediening had gegeven. Dr. Rochat-, verklaarde als getuige-des- kundige, dat hij tezamen met dr. Van der Graaft" het lijkje heeft geschouwd en dat met zekerheid kon worden uitgemaakt, dat phosphor vergiftiging de doodsoorzaak was geweest. Verdachte, die erg zenuwachtig was, zeide dat alles aan noodlottigen samen loop van omstandigheden moest worden geweten. Requisitoir. Mr. Hoekstra hield een kort requisitoir, w aarin hij deed uitkomen hoezeer de ver dachte door haar onoplettendheid zichzelf reeds strafte. Hoewel spr. op het stand punt staat, dat roekeloosheid met ernstige gevolgen als deze, onvoorwaardelijk moet worden gestraft, wiide hij, rekening hou dend met alle omstandigheden in deze, een voorwaardelijke straf van een maand eischen. Met een verzekerde waarde van meer dan f 105.000. I De politie van het bureau Warmoes straat te Amsterdam houdt zich sinds Maandag 1.1. bezig met het onderzoek naar de verdwijning van een pakket diamanten, hetwelk voor f 105.000. verzekerd was. Wij vernemen hieromtrent nader, dat Zondagavond 1.1. een Belgische koopman en industrieel met een hoeveelheid dia mant van Antwerpen te Amsterdam is aangekomen. Na in de hoofdstad zaken te hebber, gedaan heeft hij Maandag de diamanten, na deze te hebben verzekerd voor het genoemde bedrag in 'n postpakket naar Weenen verzonden. Aangezien hij dit veiliger achtte dan zichzelf met het Vervoer van het pakket te belasten. Kort daarop is bekend geworden, dat het pakket zijn bestemming niet heeft bereikt, waarna onmiddellijk aangifte is gedaan bij de politie van het bureau Warmoesstraat Het onderzoek, dat mede van de zijde der firma, die de diamanten had verzekerd, is ingesteld, zou hebben uitgewezen, dat het pakket aan het post kantoor te Weenen door een onbevoegde is afgehaald. Ook de Weensche politie houdt zich met deze zaak bezig. Nadere bijzonder heden ontbreken nog. »N. Rott. Crt.«. Een doode en een zwaargewonde. Om 7 uur is Donderdagavond op den Hoofdweg bij den Haarlemmerweg te Amsterdam een zeer ernstig verkeers ongeval geschied, waarbij een der be trokkenen is gedood. Een motorrijder met duopassagier, bei den Amsterdammers, van even in de twintig, kwamen op genoemd tijdstip uit de richting Halfweg. De bestuurder van den motor, die den Hoofdweg wilde op- zwenken, temperde zijn vaart, welke zeer groot was, vrijwel niet, zoodat hy de bocht zeer ruim nam en den in het mid den van den rijweg liggenden verkeers- vluchtheuve) aan de linkerzijde passeerde. it de richting van de hoofdstad naderde Juist op dat oogenblik een auto, die be hoorlijk rechts reed en voor den motor rijder niet meer kon uitwijken. Auto en motor botsten tegen elkaar, met het ge volg, dat de motorrijder en de duopassa gier van hun voertuig geslingerd werden en zwaar gewond bleven liggen Onmiddellijk werd door omstanders pontiehulp en geneeskundige bijstand ge- requireerd. Spoedig verscheen de auto van den geneeskundigen dienst, die de beide slachtoffers naar het Wilhehnina- gasthuis heeft vervoerd. De motorrijder b eek reeds overleden te zijn; de duo- p.issagier was zeer zwaar gekwetst. De motor is geheel vernield; de auto E£d. minder ernstige schade opgeloopen. Ongeveer twee jaar geleden heeft een bankinstelling te New York een groot bedrag aan effecten, behoorende tot een geconverteerde dollarleening naar ons land overgemaakt. De zending is hier nooit aangekomen en nimmer heeft men er ooit een spoor van ontdekt. Dezer dagen kreeg echter een der groote bankinstellingen te Amsterdam twee stukken in handen van den dollar leening, die hetzelfde nummer droegen, hetgeen natuurlijk niet mogelijk is. Een deskundig onderzoek heeft toen uitge maakt dat de cijfers van een van de 2 stukken vervalschte waren. Niet alleen heeft men de nummere op de mantels, maar ook die op alle coupons vervalscht. Deze vervalsching was zoo prachtig gedaan dat noch met het bloote oog noch met een loupe de verandering ontdekt kon worden. Daarna is men de voorraad effecten van deze dollarleening nagegaan en heeft men 21 vervalschte stukken kunnen aan wijzen, vertegenwoordigende een waarde van 21.000 dollar. Zoover men thans heeft kunnen nagaan zijn deze vervalschte stukken uit Amerika gekomen. Door middel van het departement van buitenlandsche zaken is New-York op de hoogte gesteld van de aanhouding van deze vervalschte stukken. Donderdag is voor de rechtbank te Amsterdam de zaak-Onnes voortgezet. Dr. Sternheim, accountant, die Dinsdag reeds gehoord is, worden na de pauze door de verdediging nog enkele vragen gesteld met betrekking tot het contract inzake de belangengemeenschap Onnes- Goudstikker. Getuige zegt, desgevraagd, dat de heer Onnes in den beginne, toen de heer Goudstikker het kasteel had ge kocht, steeds zeer royaal is opgetreden, en hem belangrijke geschenken heeft ge geven voor het kasteel. Verdachte voegt hieraan toe, dat deze geschenken een waarde van f 10.000 vertegenwoordigden, hetgeen dan, zegt verdachte, in scherpe tegenstelling is met Koning's bewering, dat ik zoo aan geld gehecht ben. «Mijnheer Onnes had heel weinig be grip van geld,« zegt de getuige, die nader motiveert, dat de burchtheer o.a. ten aan zien van de restauratie van het kasteel weinig kaufmannisch is opgetreden. En in zaken acht dr. Sternheim den heer Onnes voorts een grooten optimist. Daarna verschijnt weer de heer v. d. Dussen, die voor de verzekering als schade-expert is opgetreden. Deze ge tuige verklaart hetgeen overeenkom stig is met hetgeen de heer Goudstikker Dinsdag verklaarde dat hij, op Nyen- rode gekomen, daar in het kaartsysteem niet de verzekerde waarden van de schilderijen heeft gevonden; dit was niet in het kaartsysteem opgenomen. Getuige heeft later van den assurantiebezorger opgegeven gekregen hoe groot de ver zekerde waarde van de verdwenen schilde rijen was. Getuige heeft van zijn bezoeken aan Nijenrode in verband met de schadere geling aanteekening gehouden. Uit zijn aanteekeningen blijkt, dat de burchtheer op 3 Maart 's morgens op het kasteel is ge weest en 's middags is hij, volgens ge- tuige's notitie, uitgegaan. (Dit in verband met de voortdurend terugkeerende vraag, of verdachte 3 Maart in Amsterdam is geweest en daar Koning heeft gesproken, zooals de laatste zegt). Oorspronkelijk had ^getuige genoteerd: „Onnes-Amster dam", maar vermoedelijk hoorde hjj van dr. Van Ledden Hulsebosch dat de heer Onnes naar Oosterbeek was geweest. Getuige veranderde Amsterdam toen in Oosterbeek, en verving daarna de notitie door een voudig te vermelden.dat de burcht- neer op 3 Maart 's middags „weg" ge weest was. Te halfvjjf wordt de zitting geschorst tot Zaterdag. Dan zal o.a. nog eens wor den gehoord de man, die onlangs met de opzienbarende verklaring is gekomen, dat hij in opdracht van Koning eens brand heeft gesticht, en voorts zal dien dag nogeensdecorrespondentieOnnes-Koning over de schilderijen-beleening ter sprake komen. DOODSLAG. Het gerechtshof te 's Hei.ogeiiooseh heeft den arbeider P. H. van R. te Oss, met bevestiging van het vonnis der recht bank te 's Hertogenbosch, veroordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf wegens doodslag op zijn zwager G. v. Lieshout. De advo caat-generaal had 6 jaar geëischt. Twee jongens van 17 en 19 jaar aangehouden. Twee agenten van het bureau Warmoes straat hebben Donderdagnacht een goede vangst gedaan met de arrestatie van twee jongelieden, 17 en 19 jjaar oud, de in den afgeloopen nacht een inbraak hebben ge pleegd in het kantoor van de Alkmaar Packet op steiger 10 aan de De Ruyter- ade te Amsterdam. De beide jongens, die in de Jordaan wonen, hadden zich door net weghalen van een luik en het verbre- verJf»keeT rUit t.0e,8aniï tot het kantoor verst haft. Toen zij daaruit weer te voor schijn kwamen werden zij door de politie mannen, die hun gangen hadden nage gaan, aangehouden. Zij waren in het bezit van e enaautal voorwerpen, postzegels en andere zaken; bovendi enwerden er inbre- kerswerktuigen in hun zak aangetroffen. - iet onmogelijk is, dat deze twee personen mede schuldig zijn aan verschillende an dere inbraken, die den laatsten tijd in kantoren op den steiger aan de De Ruy- terkade gepleegd zijn. Zii zullen ter be schikking van de justitie worden gesteld. SCHIETPARTIJ. Te St. Johannesga is gearresteerd de ongeveer 42-jarige S. de J., verdacht van aanslag op het leven van den vrijwel even ouden K. S. aldaar, door op dezen een revolverschot te lossen. S. werd niet ge troffen. Vermoed wordt dat een liefdes geschiedenis de aanleiding tot deze daad is. BRAND IX DEN WIERINGERMEER. POLDER. Gisteravond om half acht is brand uit gebroken te Wieringerwerf de Terp, die in den geheelen Wieringermeerpolder zichtbaar was. Het bleek een houten loods van den aannemer Klos te zijn, dichtbij het kantoor van de Landbouweultuur My. De vrijwillige brandweer uit Middenmeer was spoedig ter plaatse en kon door haar optreden, onder enorme belangstelling, een aangrenzende schuur behouden. De loods is afgebrand. 5000 BOEKJES SIGARETTENPAPIER IN BESLAG GENOMEN. Tusschen de grenskantoren Locht en Horbach werd Woensdag door Duitsche beambten aangehouden zekere van Ame- rongen uit Heerlen, wegens den verboden invoer van 5000 boekjes sigarettenpapier. De smokkelwaar is in beslag genomen en van A. werd naar Aken overgebracht. EEN TRANSPORTAUTO IN BRAND. 44 varkens gedood. Bij Straatsburg is gisteren een trans portauto, die 71 varkens vervoerde, in brand geraakt. 44 varkens zijn verbrand. De schade beloopt 200.000 francs. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Gisterenmiddag is de 15-jarige A. II. de Korp uit Hazerwoude op den Rynsbur- gerweg te Leiden onder een personenauto terecht gekomen. De jongen werd een eind meegesleurd en was vrijwel onmiddellijk dood. Buitenland 80 dooden en meer dan 300 gewonden. Volgens de tot nog toe ontvangen be richten zijn bij den teifoen, welke dezer dagen in liet bizonder Tokio heeft geteis-« terd, alleen te Tokio reeds 80 menschen om liet leven gekomen, terwijl meer dan 300 menschen werden gewond. De door den storm aangerichte materieele schade is buitengewoon groot. De telegraaflijnen zijn vernield, tal van spoorlijnen hebben ernstige schade geleden. Het radiostation Tokio moest voor eenigen tijd de uitzen dingen staken. De regeering heeft voor de noodlijdende bevolking hulpmaatrege len genomen. Weer een geheimzinnige zelfmoord. Reuter meldde gisterennacht uit Parijs: Een diamantbewerker, Brunevic ge naamd, heeft zelfmoord gepleegd in de kamer van het hotel, waar de afgevaar digde Camboulives, lid der commissie van onderzoek inzake Stawisky, woont. Daar een zekere Brunevic voorkomt op de lijst van degenen, die van Stawisky chèques hebben ontvangen, hebben ver scheidene leden van de commissie zich afgevraagd, of er geen verband bestaat tusschen dezen nieuwen zelfmoord en de zaak Stawisky. EEN KERK DGOR DEN BLIKSEM VERNIELD. Donderdagmiddag is de bliksem inge slagen in de kerk in het plaatsje Dau- mitzcsch. De kerk werd een prooi der vlammen. De 36 m hooge toren is inge stort. Op het kerkhof is aanzienlijke schade aangericht. Reuter meldt uit Brisbane: In de buurt van Cairus is een geheim zinnige Japansche sampan gesignaleerd. De bemanning van den logger Mildred, die het schip praaide, kreeg ten ant woord, dat er als men zou naderen, ge vuurd zou worden. De bemanning van den logger had waargenomen, dat er op de sampan 30 goed gewapende mannen waren. Wanneer er vreemde schepen pas seerden, schenen de Japanners vrouwen- kleeren aan te trekken om den indruk te wekken, dat er passagiers aan boord waren. In de Seine te Rouaan is Donder dagmiddag een olietankboot in de lucht gevlogen. Het was door de hitte en de vlammen niet mogelijk in het eerste uur eenige hulp te bieden. 10 dooden, 10 gewonden. Volgens een laat in den avond ontvan gen bericht, zou de ontploffing op het tankschip La Girafe 10 dooden en 10 ge wonden gevergd hebben. De ontploffing had plaats, toen het schip, na aankomst in de haven, met een pijpleiding op de kade verbonden was en lossing begon. Er zijn vijf lijken geborgen; vijf andere lijken heeft men onder de brandende overblijfselen zien liggen. Tot de dooden behooren drie beambten van de Fransch- Amerikaansche petroleumraffinaderij, vier scheepsofficieren, een monteur en twee matrozen. De brand is door de brandweer van Havre na vier uren ge- bluscht. ONGELUK IN EEN MIJN BIJ FLORENCE. Vier arbeiders verdronken. In een ertsmyn in de buurt van Flo rence heeft een instorting plaats gehad, waardoor vier arbeiders werden opge sloten. Toen een reddingscolonne na vier uur tot hem doordrong, waren zij in het omgekomen grondwater verdronken. DE MOORD OP RAADSHEER PRINCE. e Het resultaat van de tweede lijkschouwing. De rechter van instructie heeft nu het definitieve rapport ontvangen van de ge- neesheeren, die de tweede lijkschouwing van den bij Lyon omgekomen raadsheer Prince verrichtten. Dit rapport sluit de mogelijkheid van zelfmoord volkomen uit. Prince is gestorven doordat de trein hem overreden heeft, maar hij is in verdoof den toestand op de rails gebonden. Op ruim 6 millioen franks geraamd. De correspondent van de N. R. Ct. te Brussel meldt, dat de schade, door den wervelstorm in Zuid-Brabant en Hene gouwen aangericht, heel wat aanzien lijker is dan men eerst had geraamd. On geveer duizend woningen werden door het stormweer geteisterd. Ongeveer vijf tig perceel en moet en worden gesloopt. De schade aan de huizen alleen toegebracht, oedraagt ruim 6 millioen frs. Nadat de regeering een crediet van 2 millioen francs ter beschikking van de zwaar beproefde bevolking heeft gesteld, zullen ook de provinciebesturen van Bra bant en Henegouwen financieele hulp verleenen. Koning Leopold heeft van zijn kant 25,000 francs geschonken. De belangstelling voor den voortvluch- tigen Anierikaanschen financier Samuel Insull blijft aanhouden. Reuter meldt uit Port Said, dat Insull daar nog steeds niet is aangekomen en dat er ook geen bericht van de Meotis is ontvangen, sedert liet schip de Griek- sche territoriale wateren verlaten heeft. Insull, wiens uitlevering door de Ver- eenigde Staten is verzocht, zal niet in Egypte aan land mogen gaan. Aan alle autoriteiten van de havens, waar het schip zou kunnen binnenloopen! zijn dienovereenkomstige instructies ge zonden. b Dezer dagen kwam te Aberdeen een treiler binnen, die daar thuis hoort, met zes man uit North Shield bemand. Irwin, de man van de eigenares, liet in haar opdracht dit zestal afmonsteren en mon sterde een nieuwe bemanning aan. Toen de heer Irwin zich vervolgens aan boord begaf, bleek de kajuit met de scheeps papieren afgesloten. Irwin ging naar de politie om hulp te halen en liet aan boord twee wal-machinisten, die het schip weer zeeklaar moesten maken, achter, met een wachtsman. Tijdens zijn afwezigheid kwa men er vier mannen aan boord, die de trossen losgooiden en wegvoeren. De walmachinisten en de wachtsman riepen: «Wij worden geronseld* en sprongen, toen er niet dadelijk hulp op kwam dagen, over boord. Een loodsvaar- tuig pikte hen op. Toen de heer Irwin vernam wat er gebeurd was, begaf hij zich aan boord van het loodsvaartuig, dat uitvoer om te trachten de verdwenen treiler op te sporen. Tengevolge van den mist mislukte zulks. Men vermoedt, dat de treiler koers heeft gezet naar North Shields en zich in het bezit bevindt van vier der afgemonsterden, daar deze den heer Irwin het recht betwist hadden hen van boord te zetten. Twee dooden. In de nabijheid van Zakopane in de Tatra is Donderdag een ernstig lawine ongeluk gebeurd. Toen een gezelschap van zeven skiërs, o.w. de Poolsche ski kampioen Czech en zijn vrouw op sneeuw- schoenen een pas wilden oversteken, is plotseling een lawine neergekomen 'die allen onder zich begroef. Skiloopers, die zich in de nabijheid bevonden hebben direct twee reddingsploegen gealarmeerd. Na urenlangen arbeid is men erin ge slaagd vyf bedolvenen te redden. Twee hunner hadden ernstige kwetsuren opge loopen. Later kon ook de vrouw van Czech uit de sneeuwmassa's gehaald worden doch haar kwetsuren waren vanzooern- stigen aard, dat zij hieraan weldra is bezweken. Wegens de duisternis moesten de po gingen om ook den laatsten skilooper te vinden tot vandaag worden uitgesteld. DE DUCE SLUIT EEN JUWELIERS ZAAK. Vaz Dias vertelt uit Rome: Mussolini heeft weinig op met oneer lijke zakenlui. Een Engelsche dame kocht tijdens haar vacantie, die zij In Italië doorbracht bij een juwelier in Rome voor 3800 lire een horloge, waarvan de juwe lier haar zeide, dat het van platina was. Eerst later ontdekte de koopster, dat het kleinood van doodgewoon metaal was vei vaardigd. Tevergeefs drong zij er by den juwelier op aan haar haar geld tei ug geven. Ten zeerste verbolgen over de on- dervonden behandeling, schreef zij den Duce. Wie schetste haar verrassing toen zij acht uur later een chèque voor J800 lire ontving. Op den chèque was geschre ven: „Fascisten hebben den winkel van den oneerlijken juwelier gesloten." EEN NIEUWE SCHOOLGELDVER ORDENING TE BEERTA. 200 a 300 pet. verhoogd. De burgemeester van Beerta heeft in zijn kwaliteit van regeeringscommlssaris, in verband met de saneering van ae ge meente, een nieuwe schoolgeldverorde- nin<* vastgesteld, met tarieven, welke meerendeels met 200 a 300 pett. zijn ver hoogd. GEWESTELIJKE VARKENS- EN RUNDVEECENTRALE NOORD-HOLLAND. Aan de leden der Gewestelijke Varkens- en Rundveecentrale wordt, ter voorko ming van moeilijkheden, dringend in overweging gegeven bij verhuizing, zoo wel binnen als buiten het district, daar van ten spoedigste kennis te geven aan den Secretaris der Plaatselijke Commis sie. CRISIS-V ARKEN SWET 1932. Teneinde moeilijkheden te voorkomen wordt er hierbij op gewezen, dat het ver voer van varkens boven een gewicht van 3 K.G., welke alleen van het blikmerk zijn voorzien, verboden is. Om vervoerd te mogen worden, moeten dus de biggen zoowel van het blik- ais van het toueermerk zijn voorzien. Verder wordt er de aandacht op geves tigd, dat in het aantal toegewezen mest- varkens tevens het aantal te houden fok- zeugen is opgenomen. Dezer dagen hebben de veehouders in Noordholland van de Gewestelijke Rund veecentrale de mededeeling ontvangen, hoeveel kalveren hen zijn toegewezen, m.a.w. hoeveel kalveren (vaars- of stier kalveren naar eigen keuze) zij mogen aan houden. De aan te houden kalveren worden ge schetst en van elk geschetst kalf wordt een gewaarmerkt bewijs afgegeven. Met dit bewyijs is het kalf verhandelbaar. De aan te houden stierkalveren dienen zoo spoedig mogelijk geschetst te worden, daar het in voorraad hebben van stierkal veren al of niet gecastreerd wegende tusschen 60 en 200 kg en niet gedekt door vorengenoemd bewijs, na 1 Mei 1934 ver boden zal zyn. In het algemeen dient men stierkalveren, die men niet wenscht aan te houden, als nuchtere kalveren van de hand te doen. De aan te houden vaarskalveren moeten in den loop van den zomer geschetst wor den. Na 1 November 1934 zal het in voor raad hebben van graskalveren, wegende tusschen 150 kg en 300 kg en niet gedekt door een bewijs, verboden zijn. Teneinde verzekerd te zyn, dat de aan te houden stierkalveren tijdig geschetst zullen zijn, moeten deze zooveel mogelijk vóór 1 April 1934 by den secretaris der Plaatselijke Commissie worden opgege ven. Voor de vaarskalveren is deze termijn 1 Mei 1934. Bij de aangifte moet 0.75 per kalf worden voldaan. Voor kalveren, die niet tijdig ter schet sing worden aangehouden, kan een hoo- ger bedrag worden geheven. Veehouders, die kalveren willen mes ten, kunnen op een formulier, dat ver krijgbaar is bij den secretaris der Plaatse lijke Commissie, daartoe vergunning vra gen. Deze mestkalveren vallen buiten de teéltregeling en mogen dus gehouden wor den boven het toegewezen aantal. Door het N.R.S. geregistreerde stierkal veren, die aan de eischen voldoen, mogen v orden aangehouden boven het toegewe zen aantal. De eigenaar kan in deze vol staan met, zooals gebruikelijk, de geboor- tebenchten te zenden aan het N.R.S. Voor deze kalveren is ook een bewijs met schets noodig, waarvoor eveneens 0.75 ver schuldigd is. Door een erkende fokvereeniging gere gistreerde stierkalveren, die aan de eischen voldoen, kunnen ook boven het toegewezen aantal worden aangehouden. Vergunning hiervoor moet worden aange vraagd door middel van een formulier, dat verkrygbaar is by den secretaris der Plaatselijke Commissie. Ook in dit geval moet 0.75 betaald worden. Aanvragen om erkenning van meer waardige veest; ls zullen moeten wor den gericht tot de Gewestelijke Rundvee- centrale. Deze aanvragen zullen moeten zyn voorzien van een bewijs van het Stam boek, Hoofdcontrflledienst of Runder lap tC1' 0®e"bestriidingsorganisatie (dit laaut wat betreft t.b.c. vrije veestapels), 'a, (Je. desbetreffende bedrijven aan de gestelde voorwaarden voldoen. Aan eigenaren van erkende veestapels Kan worden toegestaan ook boventallige vaarskalveren aan te houden tegen beta- hng van 20 per stuk. Deelneming van den Postjager Van de zijde der vliegtuigenfabriek d» firma Pander deelt men mede: Het departement van defensie 0ve weegt ernstig de overneming van J!' Postjager. Indien daartoe besloten wordt* bestaan er van de zijde van dit depart ment geen bezwaren om dit vliegtuig 7" doen deelnemen aan den Internationalen vliegwedstrijd van Engeland naar Mei bourne (Austr.) mits op een of andere" wijze een oplossing zal kunnen worden gevonden waarbij de extra-kosten aan dezen tocht verbonden welke kosten uit den aard der zaak hoog zyn njej ten laste van het departement zouden komen. Besprekingen ter zake tusschen de K.N.A.C. en het departement van defen. sie kunnen binnen enkele dagen «'orden venvacht. De beslissing zal uit den aard der zaak ook afhankelijk zijn van de door de algemeene vergadering van de K.N.A.C. aan deze plannen te hechten goedkeuring. De Kwartel vertrokken. Donderdagmorgen is het postvliegtuig Kwartel om 6 u. 32 van Schiphol naar Indië vertrokken. Met dit vliegtuig zijn naar Indië vertrokken de heeren A. Ples- man, directeur van de K.L.M. en H. Nieu- wenhuis, directeur van de K.N.I.L.M, Verder bevindt zich nog een passagier voor Singapore en een passagier voor Bagdad aan boord. Te Calcutta komen twee passagiers aan boord voor Bangkok, te Bangkok twee passagiers voor Batavia en te Djask één passagier voor Calcutta. Verder vervoert het vliegtuig 317,773 kg briefpost, 220,385 kg pakketpost en 118,924 kg goederen. PASSAGIERSVLIEGTUIG IN PERU VERONGELUKT. Drie dooden. Een passagiersvliegtuig aan boord waarvan zich twaalf personen bevonden, is kort na het vertrek uit Lima door on bekende oorzaak verongelukt Drie per sonen zijn om het leven gekomen, via? andere passagiers zijn ernstig gewond. Tot de gewonden behoort de ambassa deur van Chili te Washington, Trucco. VERMIST VLIEGTUIG NA TWINTIG MAANDEN TERUGGEVONDEN. De overblijfselen van een vliegtuig, dat ongeveer twintig manaden geleden met negen personen aan boord tijdens een tocht over de Andes is verongelukt, is teruggevonden in de Argentijnsclie An des in de buurt van Puenta del Ince. Naast en te midden van het puin lagen diep in de sneeuw de lijken der negen slachtoffers. 22 Maart. Aangebracht door haringvisschcrs: 559 tal haring per tal 2.301.50 Door garnalenvisschers: 2413 kg agrnalen p. kg. „0.210.16 41 kisten zetschol p. kist 5704.10 16 kisten schar 1.700.90 23 Maart: Aangebracht door haringvisschers: 980 tal haring p. tal 1.851.0S Door garnalenvisschers: 2182 kg garnalen p. kg „0.16O.I4 van Den Helder van 22 en 23 Maart 1934. GETROUWD: J. C. v. d. Aakster en B. Jordan. J. P. Th. ter Bruggen en H. Die naar. C. A. v. d. Heuvel en A. M. Labout. BEVALLEN: S. C. BlokkerJanssen, z. OVERLEDEN: D. Opdien, 12 jaar. Dagelijks „Witte Bioscoop", (7.30 uur): Dagelijks Tivoli-Theater"(7 uur): Zondag 25 Maart 1934. Tooneelvoorstelling „De Drie Sterren", Casino, 8.15 u. Maandag 26 Maart 1934. Lezing door Mij. tot Nut van het Alge- meen, Casino, 8 u. Woensdag 28 Maart. Propaganda-filmvoor stelling, Ned. Ge- heelonth. vereeniging, Musis, 8 u. Crisis-bioscoopvoorstelling, Tivoli, 7 u. Stoomvaart Mij. Nederland. J. P. Coen. t., 21 Maart v. Sabang. Johan v. Oldenbarnevelt, u., 22 Maart v. Southampton. Poelau Bras, t., pass. 20 Maart Gibral'ar. Poelau Laut, u., pass. 21 Maart Gibraltar. Kon. Holl. Lloyc. Zeelandia, t., 22 Maart v. Vigo. Kon. Paketv. Maatschappij. Johan de Witt, t., 21 Maart v. Villefranche. F andria, u., 22 Maart v. Las Palmas. Maasland, u., 21' Maart v. Antwerpen. Salland, t., 21 Maart v. Bahia. N. Zeeland, 21 Maart v. Sydney. Rotterdamsche Lloyd. Buitenzorg, t., pass. 22 Maart Point de Kedoe. 22 Maart te R'dam. Kota Tjandi, t., 27 Maart te Suez. Sibajak, t„ 27 Maart te Suez. ^ota Agoeng, u., pass. 21 Maart Gibr n

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 14