Op en om het Binnenhof. Radio-programma SIEGERS AKKER.CACHETS xirw c?' Van links en rechts 'n "Akkertje" beschermt U GEMENGD NIEUWS Overval met roof. Opzoek naar gesmokkelde wapens. Onbewaakte overwegen. Gasverstikking. De zaak-Stawisky. voor de Kon. Marine de beste lakensoorten prima uitmonsteringen goede pasvorm Vooral billijke prijzen Kledingmagazijnen Den Helder Een Belgische treiler door brand vergaan. De brand te Hakodate. Kff-o Familiedrama in Pommeren. maandag 26 maart. dinsdag 37 maart. horlogerie koningstraat 112 Als '1 gure weer U, koud en rillerig doel lhuis komen en voor 'n zware verkoudheid, zelfs voor een griep aanval doel vreezen, neem dan voor '1 naar bed gaan een "AKKERTJE" Ge voorkomt dan veel narigheid en slaat morgen gezond en prellig op! N»derlandsch Ongeëvenaard bij gevatte kou Product Griep, rheumatische pijnen, v. -t, Zenuwpijnen, Hoofdpijn, enz. Per 12 stuks slechts 50 cent. Dt/mont Bovengenoemde prijs wordt verhoogd met bijslag voor Omzet-belasting De radio-uitzending van de **vaartplechtigheden. De regeering heeft de vier groote om roeporganisaties (A.V.R.O., K.R.O., N.C. R.V. en V.A.R.A) bereid gevonden, de radio-uitzending van de uitvaartplechtig heden van de Koningin-Moeder als volgt te doen plaats vinden: le. De uitzending wordt door den Ne- derlandschen Omroep gezamenlijk ver van de regeering onder leiding van den Radioraad hebben gesteld. 2e. Te 's-Gravenliage, Rijswijk en Delft zullen in totaal vier posten worden inge richt, van waaruit het ooggetuigenver slag bij opvolging wordt gegeven. 3e. Het ooggetuigenverslag zal met een korte toepasselijke toespraak worden ge opend en beëindigd. Voor aanvulling van dit verslag zal desnoodig op passende wijze worden zorg gedragen. 4e. De uitzending zal op gelijke wijze plaats vinden over de beide Nederland- sche zender alsmede over de Phohi- en Kootwijkzenders, opdat ook de luiste raars in Oost- en West-Indië In de ge legenheid zijn, de droeve plechtigheid te volgen. 5e. Het tijdstip van den vermoedelijken aanvang en het vermoedelijk einde der uitzending zal nader worden bekend ge maakt. de. De technische dienst van het hoofd bestuur van de P. T. en T. verzorgt, met gebruikmaking van materiaal der om- roepvereenigingen, het technische ge il te der uitzending, bij welke verzor- p ng dankbaar gebruik gemaakt zal wor- van de welwillende medewerking v-'u den 's-Gravenhaagschen gemeente- 1 0,t telefoondienst. Een krans van de Koningin en den Prins. ae Koningin en den Prins Is er krans van Oranjebloemen met een v t lint, waarop de letters W. en H. on der kronen in verguld zijn aangebracht. Bloemstukken en kransen. Naar wij van den luitenant-gezieraal, gouverneur der Koninklijke Residentie vernemen, zal er naar de aanwijzingen van den minister van defensie namens de geheele weermacht een krans aan het paleis Voorhout worden aangeboden dooi den Chef van den generalen staf en den commandant der marine in Den Helder, vergezeld van hun adjudanten en van een onderofficier en een mindere, respectie velijk van de Koninklijke landmacht en de Koninklijke marine. In verband daarmede kunnen onder volle waardeering van eventueele ten deze bestaande voornemens en bedoelin- Sen het aanbieden van kransen of bloemstukken door afzonderlijke korp sen, vereenigen of personen de weer- macht betreffende, in deze aigemeene hulde inbegrepen worden geacht, en kan mitsdien van een-eventueel ten deze be staand voornemen worden afgezien. Onder den, in de kleine balzaal van het l aleis oorhout op tafels en op den par ketvloer uitgespreiden schat van bloemen en kransen bevinden zich niet alleen de m^es. '!nsterrijke bloemstukken, maar ook kleine bloemgaven van geringen om vang, aangebracht door onbekend geble ven gevers. Als bewijs van medeleven van de West dient vernield te worden een prachtige Krans, gezonden door de leprozerie Ite- thesda in Suriname. In het geheel zjjn er tot nu toe een honderd vijftig bloemstukken be zorgd. Binnenland De rechtbank te Groningen heeft Don derdag drie jongelieden, H. v. d. W., R. K. W. en W. G. te Stads- en Musselka- naal, die den landbouwer L. Meyer te Stadskanaal, toen deze zich in den nacht van 2 op 3 Februari per rijwiel naar huis begaf, gemaskerd hebben opgewacht en zijn portefeuille met geld hebben beroofd, wegens diefstal in vereeniging veroor deeld tot 1 jaar gevangenisstraf, waar van 4 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 4 jaar. De eisch luidde 1 jaar gevangenisstraf. Bij den aanvang van de zitting heeft de presidentt, rar. B. P. Enklaar een rede gehouden ter huldiging van de nagedach tenis van de Koningin-Moeder. En cigarettenpapier gevonden. Gisteravond heeft de Rotterdamsche politie op den Linker Maasoever een auto aangehouden, op grond van het ver moeden, dat met dezen auto wapens ge smokkeld zouden worden. Bij eerste on derzoek werd niets verdachts gevonden, maar voor alle zekerheid liet men auto naar hte bureau aan de Nassaukade rij den, waar men den wagen aan een gron dige inspectie onderwierp. Wapens vond men niet, maar wel bleek, dat de auto een dubeble kap had en dat tusschen de beide kappen een groote partij cigarettenpa pier was verstopt, welke partij uit België ons land was binnen gesmokkeld. Auto en papier zijn in beslag genomen. Tegen den chauffeur, den 35-jarigen W. S. en dengeen, die naast hem zat, den 35-jari gen H. j. D., is proces-verbaal opge maakt. Man door een trein gegrepen en gedood. Donderdagmorgen is op den onbe waakten overweg te Tjamsweer de 56- jarige vischventer J. Damminga door den trein, die te half acht van Appingadam naar Groningen vertrekt, gegrepen. De man, die zeer doof was en slecht van ge- zich, was vrijwel onmiddellijk dood. Echtpaar om het leven gekomen. Te Delft is het echtpaar v. d. B., van den Delfgauwschenweg Woensdagnacht door gasverstikking om het leven geko men. De man was den laatsten tijd zwaar moedig. Hij werd Donderdagochtend dood in de keuken van de woning gevon den; de gaskraan van het fornuis stond open. Zijn echtgenoote, die boven sliep, is door het uitstroomende gas bedwelmd geraakt. Zij overleed op hetzelfde oogen- blik, dat zij werd gevonden. Buitenland EN EEN PRINS ALS WIJNHANDELAAR. Prins Ernst Windischgratz, een klein zoon van wijlen keizer Frans Jozef, zal binnenkort, naar Reuter meldt, te Wee- nen een wijnhandel openen. Zijn naam is reeds in de lijst der wijnhandelaren oo genomen. r De Zaak van den prins zal een lamilie- concern worden, daar hij voornemens is de wijnen te verkoopen, afkomstig van de bezittingen van zijn moeder, prinses Eli- sabeth Windischgratz. Belangrijke getuigenis van het Kamerlid Henriot. ELS Eigen coupeur en ateliers Reuter meldt uit Parijs: Het Kamerlid Henriot heeft voor de parlementaire commissie van onderzoek in de zaak Stawisk.v uiterst be'angrijke mededeelingen gedaan, steunend op een dossier, dat hij aan Chéron ter hand stel de. Henriot deelde mede, dat in liet dos sier wordt aangetoond, dat er verband bestaat tusschen de zaak Stawisky en ien dood door vergiftiging van het Kamerlid Galmot, die in 1928 in Franscli Guvana om het leven is gekomen. Naar Reuter meldt, zou het aan Chéron ter hand gestelde dossier van IHerriot brieven van Galmot bevatten, waarin «en toespeling wordt gemaakt op de hono raria voor de verdediging van beklaag den rond Stawisky in een zaak van in- •raak te St. Germain en op de aanwezig heid van een lid van de benie Stawisky Marles Brouilhet geheeten in Fransch Guyana kort vóór het Kamerlid Galmot daar oni het leven kwam. Het dossier zou ook brieven van dr. Vachet bevatten. Me» verwacht, dat deze en Brouilhet in hech- teiiis zuilen worden genomen* Inbraak in het chalet, waarin Stawisky zelfmoord pleegde J^Zr^ "U Chamonix, dat er in hÜfi waann Stawiskv zelfmoord 18 "'Ebroken. Men weet "iet, wat er is gestolen. V ertakking m Engeland. Reuter meldtuit Parijs- Het schjjnt, dat liet Stawiskv-sehandaal zich thans ook tot Engeland uit zal strek- HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 24 MAART 1934. ken. Het gerucht gaat, dat de Londensche politie heeft ontdekt, dat hooggeplaatste Engelschen bjj de zaak betrokken zijn. Commissaris Canning, van de Londen sche politie, is met een geheime opdracht te Parijs geweest en is met documenten teruggekeerd. Naar verluidt worden hier door hooggeplaatste personen beschul digd. De opvarenden opgepikt door een Nederlandsch stoomschip. Geen persoonlijke ongelukken. Woensdagnacht zijn te Rotterdam met het Nederlandsche stoomschip „Schok land" van de Scheepvaart- en Steenkolen Maatschappij aangekomen de vijf opva renden van den Belgischen treiler „Léopold Julia", O 170, welke treiler Woensdagavond op de Noordzee in brand is geraakt en vergaan. De gezagvoerder van de „Schokland", kapitein A. H. van Helsdingen heeft het volgende verklaard. Woensdagavond omstreeks half zeven bevonden wjj ons op 52 gr. 11 min. N.B. en 3 gr. 24 min. O.L., op weg van New Castle naar Rotterdam, toen wij eensklaps vrijwel recht in onze koerslijn een bran dend vaartuig in het zicht kregen. Wij voeren dadelijk er naar toe, om te zien, of wij hulp konden bieden. Op ongeveer een halve zeemijl afstand van liet bran dende vaartuig praaiden wij een sloep, waarin zich vijf mannen bevonden. Er stond een kalme zee en het aan boord nemen van de vijf menschen ging vrij ge makkelijk in zijn werk. Zij vertelden, dat zij tezamen de bemanning vormden van den Belgischen treiler „Léopold Julia", O. 170 uit Ostende. Er was brand in de motorkamer ontstaan. Ondanks alle po gingen om den brand te blusschen had het vuur zich snel uitgebreid en toen men zag, dat er geen houden meer aan was, had men het schip in de sloep verlaten. De „Schokland" heeft dadelijk na het overnemen van de schipbreukelingen de reis voortgezet. Men vermoedt, dat de „Léopold Julia" vrij spoedig daarna zal zjjn gezonken. Op het bureau van de Rotterdamsche Rivierpolitie hebben wij nog een onder houd niet de vijf schipbreukelingen ge had. Zij vertelden, dat zij Woensdagavond aan het visschen waren op ongeveer 15 mijl Noord West van het vuurschip „Maas". Zij hadden de netten uitstaan en men was bezig de reeds gevangen visoh te sorteeren, toen plotseling werd ont-'- dekt, dat in de motorkamer brand was uit gebroken. Met alle ten dienste staande middelen heeft men getracht den brand te stuiten, maar desondanks breidde het vuur zich snel uit. Om kwart vóór zes is de brand ontdekt en tegen half zeven be sloot men het schip te verlaten, omdat er geen houden meer aan was. De beman ning heeft niets van haar bezittingen kun-, nen meenemen. In de buurt vischten twee Nederlandsche schokkers, vermoedelijk visschers uit Goeree. Men wilde naar het dichtstbijzijnde vaartuig koers zetten, maar al spoedig bleek, dat een stoom schip naar het brandende vaartuig voer en dat juist langs de sloep zou komen. Men heeft daarom even het stoomschip, dat later de „Schokland" bleek te zijn af gewacht. Men heeft ongeveer een kwar tier in de sloep rond gedobberd. De namen van de geredden zijn: Email Marseel, 23 jaar. kapitein, wonende te De Banne; Karei Caikoen, 29 jaar, motordrij ver. wonende te Nieuwpoort; Oscar van Teyghem, 53 jaar, matroos, wonende te Ostende, August de Bruine, 20 jaar, ma troos wonende te Oostende en Kamiel Kristioan, 17 jaar, wonende te Koxyde. De kapitein wist niet hoe groot zijn schip was; wel, dat in de motorkamer een motor stond van 100 P.K. Het schip be hoorde toe aan de firma Léopold Ver- donck, Ostende. Persoonlijke ongelukken zijn met gebeurd. Gebrek aan levensmiddelen en drinkwater. Een nader Reuterbericht over den grooten brand, die Hakodate, de groote stad aan de Zuidkust van het in het Japan gelegen eiland Jesso teistert, luidt als volgt: vim!!,*; gr00te gebouwen zijn een prooi der lammen geworden. Ook de electrische centra'6 is verwoest en alle telefonische en telegrafische verbindingen zijn ver- iroken. Slechts de schepen in de haven kunnen door middel van hun radioinstal- !?.'e berichten uitzenden. Oorlogsschepen zqn onderweg om hulp te bieden doeh koopvaardijschepen kunnen door de stor- Het IiSenrdve,ijk,e havens niet blaten, wordt nnj Van de getl0ffe» bevolking knnril f Ver™aard door de hevige en drinkwatergebrek aa" levensmi(ldelen ztin''ki e" de amusementswijk R i vkoi KWrTId- °ok de g<'van- weSn erguh„ b,ran^ e" de gevangenen door militairef blaakt" Fen^'I U\T keringsmaatschappyen 'th.M van 50 millioen jen aan- Weekkroniek De StatervGeneraal en het overlijden van H.M. de Koningin-Moeder. - Bewijzen van innig mede leven. - Het Binnenhof in plechtige stilte gehuld. Herinnering aan Koningin Emma's regeeringsjaren. Lichtend voorbeeld. Den Haag, 22 Maart '34. Toen de Tweede Kamer op 7 dezer be paalde. dat de eerstvolgende vergadering zou vallen op Dinsdag 20 Maart, wist men niet welk droef gebeuren juist op dien dag den loop der dingen een andere rich ting zou geven. Een agenda van werk zaamheden werd opgesteld en de wijzi ging der Winkelsluitingswet behoorde tot de belangrijkste aangelegenheden. Er werd gerekend op nog een weekje verga deren vóór het Paaschreces. EdochO, schrille ironie der con trasten! bii het scheiden van den win ter en de onmiddellijke komst der lieve lente, werd het Nederlandsche volk ge troffen door het innig betreurde over lijden van H.M. de Koningin-Moeder, de Vrouwe, die gedurende meer dan 55 jaren zoo hartelijk deel heeft uitgemaakt van de Nederlandsche natie. Nog versch onder den diepen indruk van den zwaren slag, welke het land ge troffen had, kwam het Lagerhuis op dien eersten treurdag 's middags bijeen, doch het zou een korte, plechtige zitting wor den. De gedrukte agenda's lagen doelloos op de tafels en de lessenaars, men kwam om uiting te geven aan de groote droef heid, welke ieder bezielde. De Kamer was nagenoeg voltallig. De communisten en de lieer Sneevliet ontbra ken. De plechtige zitting bepaalde zich tot het door den griffier voorlezen der Koninklijke boodschap, het overlijden van H.M. Koningin Emma meldend en een korte, doch treffende rede van den Voor zitter. Uitgenomen Exc. Kalff, die een korte rustkuur ondergaat, was liet gansche mi nisterie in de Kamer en achter de groene tafel aanwezig. Reeds bii het voorlezen der Koninklijke Boodschap waren allen van hun zetels verrezen en men bleef in eerbiedig staande houding, toen de Presi dent sprak. Velen verwachtten een minis terieel antwoord, doch zulks geschiedde niet. De dienaren der Kroon hebben niets toe te voegen aan een Koninklijke Bood schap. De Kamer vereenigde zich zonder stem ming met het presidieele voorstel om aan H. M. de Koningin, een Adres van Rouw beklag aan te bieden, waarvoor later een Commissie, bestaande uit leden van alle groote en grootere partijen werd benoemd. Ook de Eerste Kamer liad reeds eerder bepaald, dat zij op Dinsdag-avond 20 de zer bijeen zou komen in openbare verga dering, doch de zitting -werd nu een droeve plechtigheid. Alle gordijnen in het gebouw waren neergelaten, terwijl de lichten zoo veel mogelijk werden gedoofd. De korte vergadering was ongeveer gelijk aan die der Tweede Kamer. Na het mededeeling doen der ingekomen Koninklijke Bood schap hield President baron De Vos van Steenwijk een sobere, tot het hart spre kende rede, gewijd aan de nagedachtenis der gestorven Vorstin. Allen waren daar bij van hun zetels opgestaan, ministers zoowel als Kamerleden. En eveneens besloot de Senaat een Adres van Rouwbeklag aan H. M. de Ko ningin aan te bieden. Op liet Binnenhof is thans een plechtige rust ingetreden. De Tweede Kamer be paalde, de gewone werkzaamheden niet eerder te hervatten dan na den dag waar op het stoffelijk overschot van H. M. de Koningin-Moeder te Delft in de Konink lijke grafkelders is bijgezet. Dringende noodzaak tot het afdoen van urgente ont- werpen maken het noodig, in de Stille Week te vergaderen, iets, dat tot de par- lementaire unica kan worden gerekend. Het ligt in de bedoeling, op Woensdag 28 dezer desnoods met een avondzitting alles af te doen, waartoe b.v. niet de wij ziging der Winkelsluitingswet behoort, wél: het zestig millioenenplan met het oog op de werkverruiming en nog een reeks minder belangrijke ontwerpen. Zeer vermoedelijk zal het uitstekend ge lukken, in één dag de meest-dringende zaken af te doen. De lust tot veel debat- teeren zal, met de jonge herinnering aan een schreinenden treurdag, immers niet groot zijn. Was het wonder, dat in de afgeloopen dagen zeer velen in hun herinnering terug zijn gegaan naar de dagen, toen de Konin gin-Regentes met kracht en met liefde de teugels van het Bewind in handen hield? En naar de momenten, waarop wijlen Ko ningin Emma het middelpunt vormde van voor ons land buitengewoon gewichtige gebeurtenissen? Het oude, historische Binnenhof is ten nauwste met de figuur van Koningin Emma saamgeweven. Koningin Emma kreeg een scliier- bovenmensclielijke taak te verrichten: Op voedster, Regentes, en dat in de moeilijke jaren van feilen partijstrijd in en buiten de Kamers. Doch Zii wist door groote gaven van geest en gemoed met eere vol te houden en toen de acht jaren van het Regentschap tot het verleden behoorden, de jonge Koningin Wilhelmina de zware regeertaak op de nog teere schouders werd gelegd, had Koningin Emma door Haar schitterende leiding ieders enthou siaste bewondering gaande gemaakt. Dit, en zoo heel, héél veel meer behoort thans tot een afgesloten tijdperk. De tijd spaart niemand. Moge het lichtende voor beeld van een Vrouw, die eens het talent vol en liefderijk Hoofd onzer gemeen schap is. geweest, immer de handelingen bepalen dergenen, die geroepen zullen worden 's lands zaken naar beste weten te behartigen! Parlementariër. voor een bedrag v gesproken. In de woning Van den hij het majoraat den man yin, heeft men Woensdag ZONDAG 25 MAART. Hilversum, 1875 M. 9.00 VARA, 12.00 AVRO, 5-oo VARA, 6.00 VPRO, 8.00 AVRO. 9.00 Tuinbouwpraatje S. S. Lantinga. 9 30 Orgelspel J. Jong. T0.00 Gramofoonpl. 10.15 Declamatie M. Beversluis. K.30 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 11.00 Zang door Hans Gruys (alt), aan den vleugel: F. de Nobel. 11.30 Vervolg orkestconcert. 12.00 VARA-octet o.l.v. L. Schmidt en gramo foonpl. I.30 Uit het Concertgebouw te A'dam: Mat- thaeus-Passion van J. S. Bach, m.m.v. so listen, koren en het Concertgebouworkest o.l.v. H. Abendroth. 4.30 Gramofoonpl. 5.40 Voetbalpraatje, ó.oo Boekbespreking D. J. v. d. Ven. 6.45 Wijdingsdienst m.m.v. Ds. H. Cramer en het Yrijz. Chr. Jongeren koor te Gouda o.l.v. Ir. J. L. Cuperus. 8.00 Vaz Dias. 8.15 Omroeporkest o.l.v N. Treep m.m.v. S. Salvati (tenor) en A. Borowski (piano). 9.15 Radio-Journal of gramofoonpl. 930 Omroeporkest o.l.v. N. Treep m.m.v. S. Salvati (tenor). 10.00 Gramofoonpl. 10.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. II.00 Gramofoonpl. 11-2°12.00 Vervolg Kovacs Lajos. Huizen, 30^ M. 8.30 KRO, 9.30 NCRV, 12.15 KRO, 5.00 NCRV, 7-45—n.oo KRO. 8.30 Morgenwijding. 9 30 Gewijde muziek. 950 Kerakdienst uit de N.H. Kerk te Grams- bergen. Voorg.: Ds. H. W. Lovink. Hierna: Gewijde muziek. 1215—12.30 Herdenking van Koningin Emma door pastoor W. Nolet. 5.00 Chr. Radiokoor o.l.v. J. Couvée. 5 50 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te A'dam. Voorg.: Ds. B. Wielinga. Hierna: Gewijde muziek. J 9-00 Salisteneoncert. Hilversum, 1875 M. AVRO"100'' Pr°grammae' verzorgd door de 8.00 Gramofoonpl 10.00 Morgenwijding. 10.15 ^'ra,)1ofoonpl oS"T ph-c' mvr V Ee™°,d X*». mevr. V Zerenéra (zang). 12.00 Concert door de „Minstreels" Lampei (refreinzang). 2 15 Viool-recital Boris Lensky. Aan den vleu gel: E. Veen. 2.45 Gramofoonpl 3.304.00 Piano-recital S. van der Chijs. 4-15 Gramofoanpl. 4.30 Groote dirigenten van dezen tijd (met gr-pl). 7.30 Kamermuziek door „het Trio „Renesse Helmann-Van Wezel. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Omroepojrkest o.l.v. A. v. Raalte m.m.v. H. Temianka (viool). 9.10 Gramofoonplaten. 9 25 Omroeporkest o.l.v. A. v. Raalte. 10 00 Radiotooneel. „Alfred Nobel", hoorspel van P. H. v. Meerkerken. Regie: Kommet Kleijn. 10.45 Gramofoonpl. VI.00 Vaz Dias. Huizen, 30v M. NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. N. P. F. G. v. Echelen. 11.00 Chr. lectuur. 11.30 Gramofoonpl 12.30 Orgelconcert J. Zwart. 2.00 Voor de scholen. 2.35 Gramofoonplaten. 245 Wenken voor de keuken. 3.15 Knipcursus. 4.00 Bijbellezing door Ds. F. A. den Boeft. M.m.v. zang en orgel 500 Cello-recital B. Hemerik. Aan den vleu gel: D. Gerstel. (1.00 Afgestaan. 6.30 Vragenuur. 7.00 Ncd. Chr. Persbureau. 7-15 Gramofoonpl 7.30 Vragenuur. 8.00 Evangelisatie-samenkomst in de Kerk te Hengelo. M.m.v. sprekers Evangelisatie-Zangkoor „Maranatha" R. Hofman. 9.30 Vaz Dias. 9.40 NCRV-Klein-orkcst o.l.v. P. v 11.00—11.30 Gramofooninuzick. Geref. en het o.l.v. d. Hurk, Over beide zenders uitzending van een oog- detuigeverslag v.n de begrafenis van H de Koningin-Moeder. M. 24 M aart. Qravin Bonde was een Zweedsche aristocrate. En een dame «iu niet van banaliteiten hield. Ook op' hl? gebied van eten. Wie wel eens in een Stockholnisch res. taurant a la mode heeft gegeten, |„.i Grand Hotel, of zelfs maar het „Strand" of de Theaterkellar, weet dat er heel «at voor noodg is 0111 in Zweden op gastro- nomisch gebied bij te- blijven, laat staan* orinigeel te zijn. Gravin Bonde verstond die kunst Zii had de reputatie, de sensationeelste eet- partijen van heel Zweden te geven. En dat zal niemand verwonderen, dje verneemt wat mevrouw de gravin voor grapjes bedacht. Stocliolm heeft een kreeft-seizoen en (dit is geciteerd uit een Engelsche society- rubriek) gravin Bonde verraste eens haae gasten door daar dienstboden op te trainen, op handen en voeten achter waarts de eetzaal binnen te kruipen, op haar ruggen schalen met kreeft opdie, aan de verbaasde gasten." Ik zie in gedachten al de volgende ad* vertentie: „Vier dienstboden, eerlijk, ijverig, flink, trainen, op handen en voeten achter waarts de eetzaal binnen te kruipen, op haar ruggen schalen met kreeft opdienend, vooruit kunnen komen." En ik zie nog meer. Gravin Bonde zal haar gasten wel eens wat anders hebben voorgezet dan kreeft. De bediening moet daarbij natuurlijk met de omstandig heden in overeenstemming zijn geweest. Bjj het opbrengen van poularde zullen de kippen, ik bedoel natuurlijk de meis< jes, in een veerenpakje gestoken, kip pige beweginkjes met het hoofd makend en luid-tok-tokkend, de zaal zijn binnen gestapt, onder aanvoering van een kal- koenschen ober met roode lellen. Bij het opdienen van eend zullen zij water en kroos in het rond spetterend, d9 zaal zijn binnengefladderd onder luid ge snater en gekwaak, en voor het opdienen van kangeroe zullen zy sprongen hebben moeten leeren, die een cursus van 'n jaar bij niemand minder dan Pawlowna ver- eischten! Wij hebben thuis eens een meisje ge*1 had, dat zóó langzaam bediende, dat liet soms tijd was geworden voor den nieu wen maaltijd terwijl wij nog aan den ouden zaten. Ik begin te gelooven, dat ik daarvan nu de oplossing hel) gevonden: Ik vermoed, dat zij hij gravin Bonde spe ciaal belast is geweest met het serveereq der slakken GEVAL VAN ZWARE RHEUMATISCHE PIJN „Men wist geen raad meer" In drie maanden de pijn verdwenen en voor goed. „Het is mij een behoefte," schrijft de heer J. G. te Amsterdam. „U te laten we ten, dat het gebruik van Kruschen Salts mij radicaal heeft bevrijd van zware rheu matische pijn. Ik heb speciaal hiermede gewacht, totdat ik absolute zekerheid had, dat geen herhalingen zich voorde den. Had twee jaar geleden hevige rheu matische pijnen, welke zoo erg waren, dat men geen raad meer met mij wist. Heb toen langen tijd getobd met kruiden, magnetiseurs en dergelijke, totdat ik ben overgegaan tot Kruschen Salts en 11a drie maanden was alle pijn verdwenen, zoodat ik weer kan loopen, fietsen en autorijden als gewoonlijk. Heb echter nadien trouw gezworen aan Kruschen Salts en zal dit blijven doen. U kunt volgens goeddunken van dit schrijven gebruik maken, waar noodig." J. G. te A. Alweer een verklaring bii de zoovele duizenden de origineele brief is des- gewenscht voor ieder ter inzage dat Kruschen Salts zelfs de zwaarste rhen- mathiek bestrijdt. Wat zeer begrijpelijk is. De oorzaak der rheumatiek is immers een teveel aan urinezuur, dat ontstaan kan, wanneer de inwendige organen niet voldoende werken en de afvalstoffen zich in het lichaam kunnen ophoopen. Wan neer U dan bedenkt, dat de verschillend# zouten in Kruschen de afvoerorganeu aansporen, zoodat alle onheilbrengend» afvalstoffen dus ook het kwaadaardige urinezuur geregeld en volkomen uit het lichaam verwijderd worden, dan zult U toegeven, dat Kruschen Sa'^ hij rheuma- tie verlichting móét brer^i. En indien •ian „de kleine, dagelijks, c dosis" U inwendig „schoon" blijft houden, kan de rheumatiek nooit weer vat op U krijgen, Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bjj alle apothekers en drogisten 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Let op, dat op hel etiket op de flesch, zoowel als op de bui tenverpakking de naam Rowntree Han dels Maatschappij Amsterdam voorkomt (Adv.). „Je kan een betrekking als boodschap* jongen bij me krijgen, maar je moei eeriyk zijn. eet je wat er met jongen* gebeurt, die hun meester bestelen?" „Nou dat heb ik bjj 111'n laatste betrek king ondervonden!"

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 2